۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

جاذبه‌های آمریکا | گردش در قلب رویای آمریکایی

جاذبه‌های آمریکا در یک مقاله نمی‌گنجید. پس در مقاله قبل فقط از ۱۷ ایالت غرب و غرب میانه آمریکا نوشتیم. سفر را از واشنگتن آغاز کردیم تا اوکلاهاما ادامه دادیم. سفر به یکی از شگفت‌انگیزترین کشورهای دنیا با تنوع زیستی فراوان در ایالات متحده سفری است که برایتان مهم خواهد بود. با این مقاله از ساحل شنی همراه باشید تا به ۱۶ ایالت دیگر چهارمین کشور بزرگ دنیا سر بزنیم و از هر ایالت یک جاذبه را ببینیم. سفری هیجان انگیز در پیش داریم.

۱-      تگزاس، سفر به طبیعتی متنوع و زیبا

تگزاس مرز بین‌المللی با مکزیک دارد و زمانی جزء این کشور بوده است. بعد از استقلال از مکزیک، یک جمهوری خودمختار تشکیل داد و قبل از ملحق شدن به آمریکا، یک کشور مستقل بود. یک ستاره روی پرچم تگزاس این خاطره را یادآوری می‌کند. تگزاس را به خاطر کابوی‌هایش می‌شناسند چرا که گاوداری یکی از صنایع مهم این ایالت است. جاذبه‌های این ایالت متاثر از تمام فرهنگ‌هایی است که بر این ایالت سیطره داشته‌اند. از جمله اسپانیا که تگزاس یکی از مهم‌ترین مستعمره هایش بوده است. بسیاری از جاذبه‌های آمریکا روح استعمار اسپانیا بر این کشور را در خود دارند.

سن آنتونیو، جاذبه های گردشگری آمریکا
پیاده روی در کنار رودخانه سن آنتونیو

رود سن‌آنتونیو، ، موزه دالاس، آلامو و مرکز فضایی هیوستون از جمله جاذبه‌های گردشگری این ایالت هستند. یکی از محبوب‌ترین کارهایی که می‌توانید در تگزاس انجام دهید، صعود به قله گوادلوپ «Guadalupe» است . این قله ۲۶۶۷ متر است و بلندترین قله در تگزاس است. قله گوادلوپ در پارک ملی گوادلوپ قرار دارد که در نیومکزیکو در تگزاس گسترده شده است. از ویژگی های این کوه این است که می‌توان در سراسر سال از آن بالا رفت.

جاذبه های گردشگری آمریکا
قله گوادلوپ

اگر اهل کوهنوردی نیستید، به ساحل پارک ملی پادره «Padre» بروید. نام این سواحل ریشه در زبان اسپانیایی دارد و به معنای پدر است. سواحل پادره در یک جزیره در جنوب تگزاس قرار دارد. این سواحل، محلی محبوب برای دانشجویان کالج پایس در شمال جزیره در تگزاس هستند. یک ساحل به طول ۷۰ مایل که محل تخمگذاری نوعی لاک‌پشت دریایی نادر به نام کمپس ریدلی است.

 

ساحل پارک ملی پادره

۲-    مینه‌سوتا، گرم از مشارکت مدنی

مینه‌سوتا به سرزمین ده‌هزار رودخانه شهرت دارد. تعداد زیاد رودخانه در این ایالت، ۷۲ پارک ایالتی، و ۵۸ جنگل ایالتی از مینه‌سوتا سرزمینی سبز ساخته‌اند. شعار این ایالت به فرانسوی و به معنای سرزمین ایالت قطبی است. نام این ایالت به معنای سرزمین آب‌های ابری است که از زبان بومیان منطقه گرفته شده است. در سرتاسر این ایالت مکان‌هایی با نام آب وجود دارد. آبشار مینه‌هاها به معنای آب خندان و دریاچه مینه‌تنکا به معنای آب بزرگ از جمله این نام‌ها است. بزرگترین شهر این ایالت، به نام میناپولیس نامی داکوتایی-یونانی دارد که به معنای شهر آب است.

 

مینه سوتا

از جمله جاذبه‌های آمریکا در مینه‌سوتا، پارک ملی وویاگرس است. این پارک سرزمینی پهناور و پر آب است که از ترکیب چهار دریاچه بزرگ در مرز کانادا و آمریکا تشکیل شده است. در وویاگرس می‌توانید قایق‌رانی و ماهی‌گیری کنید. از باغ‌های الکسورث دیدن کنید و اگر هوا خوب باشد، آسمانی زیبا را به تماشا بنشینید.

وویاگرس - حاذبه های گردشگری آمریکا
وویاگرس – جاذبه‌های آمریکا

وویاگرس محل زندگی انواع مختلفی از حیوانات از جمله خرس و روباه و گوزن است. اینجا همچنین تنوع بی‌نظیری از پوشش گیاهی را در خود حفظ کرده است.

۳-  آیووا، ایالتی میان دو رود

ایالت آیووا بین دو رود می‌سی‌سی‌پی و میسوری قرار گرفته است. یک شهر در این ایالت به نام پرشیا نام‌گذاری شده است. مرکز این ایالت شهر دی‌موین است. این ایالت به ‌خاطر دشت‌های گسترده و کشتزارهای ذرت معروف شده است. نشانه‌های شهر دی‌موین عمارت دولتی قرن نوزدهم، پارک مجسمه سازی، و مرکز هنری دی‌موین است. این مرکز هنری کلکسیون بزرگی از هنر معاصر را در خود دارد.

در منطقه سیدر راپیدز آیووا، یک روستای تاریخی کوچک وجود دارد که فرهنگ مهاجران اهل چک را حفظ می‌کند. مجموعه‌ای از کلونی‌های آمانا، نزدیک رودخانه آیووا، مزارع مذهبی آلمان سابق را به نمایش می‌کشند. در این منطقه اکنون رستوران‌ها و فروشگاه‌های صنایع دستی فراوانی وجود دارد. اگر به آیووا رفتید بد نیست به موزه و آکواریم ملی رود می‌سی‌سی‌پی سر بزنید. این مجموعه زیبا در شهر دوبوک آیووا قرار داد. آکواریم و موزه می‌سی‌سی‌پی، تاریخ اجتماعی دوبوک  و تاریخ و فرهنگ رودهای آمریکا را به نمایش می‌گذارد. یک آکواریم با نمایش طبعیت وحشی رودخانه می‌سی‌سی‌پی و خلیج مکزیک از جمله جاذبه‌های آمریکا در آیووا است.

۴-   ایالت میزوری، سفر به اسپانیا در قلب جاذبه‌های آمریکا

ایالت میزوری در غرب میانه آمریکا قرا دارد. نام این ایالت از سرخپوستان ساکن این منطقه گرفته شده و معنی قایق چوبی است. جفرسون سیتی، سنت‌لوئیس و کانزاس سیتی از جمله شهرهای بزرگ این ایالت هستند. میزوری به خاطر دانشگاه‌های متعدد و طبیعت غنی‌ای که دارد معروف است. جنگل ملی مارک‌توین  از جمله این منابع است. میزوری همچنین ده‌ها پارک ایالتی دارد که بازدید از آن‌ها توصیه می‌کنیم. پارک ایالتی درخت بزرگ بلوط، پارک ایالتی هاون و پارک ایالتی غار اونونداگا از جمله این پارک‌ها هستند.

کانتری کلاب پلازا
کانتری کلاب پلازا

اما شاید جالب‌ترین تجرب ممکن در میزوری، رفتن به کانتری کلاب پلازا باشد. این منطقه در شهر کانزاس سیتی قرار دارد. مراکز خرید معتبری در این منطقه وجود دارد که عمر آن‌ها به بیش از ۱۰۰ سال پیش می‌رسد. اینجا همچنین اولین مرکز خرید دنیا بود که طبق نیاز خریدارانی طراحی شد که با اتوموبیل به خرید می‌روند.  معماری بناهای این مکان، بر اساس معماری شهری سویا اسپانیا انجام شده است. از جمله عمارت‌های این مجموعه الخیرالده یا لاگیرالدا است. این برج هم برداشتی از برجی مشابه در اسپانیا به همین نام است. ساخت مجموعه کانتری‌کلاب پلازا در کانزاس سیتی باعث شد که سویا و این شهر خواهر خوانده اعلام شوند.

میزوری

۵-   آرکانزاس، کمپینگ در قلب آمریکا

ایالت آرکانزاس، در جنوب ایالات متحده آمریکا قرار دارد. نام و تلفظ صحیح این ایالت البته آرکنسا است. این ایالت، اقلیم‌های جغرافیایی متفاوتی را در خود دارد. از مناطق کوهستانی گرفته تا دلتای حاصل‌خیز آرکانزاس. رشته‌کوه اوزارک و رشته‌کوه اوآچیتا از جمله این کوهستان‌ها هستند.

در آرکانزاس مناطق بکر طبعی فراوانی وجود دارد که ۶۱۰ کیلومتر مربع از این ایالت را در برگرفته‌اند. این مناطق برای استفاده عموم و تفریح و ماهیگیری و شکار در نظر گرفته شده‌اند. ماشین اجازه ورود به این مناطق را ندارد و تجربه‌ای از حضور در طبیعتی دست نخورده را به شما هدیه خواهند کرد. بخش مهم دیگری از این ایالت را جنگل‌ها تشکیل می‌دهند. بلوط، گردو و انواع کاج از جمله پوشش‌های گیاهی این منطقه هستند.

جاذبه های گردشگری آمریکا
تفریح در طبیعت آرکانزاس

اگر به آرکانزاس سفر کردید، برای مدتی خود را از درگیری‌های معمول روزمره، زندگی شهری و شلوغ رها کنید. جاذبه‌های آمریکا در این ایالت به وسایل مدرن نیاز ندارد. وسایل کمپینگ را مهیا کنید و به دل طبیعت بروید. یک انقلاب آرام زیبا را تجربه خواهید کرد. به دماغه ویتاکر بروید، در مسیر رسیدن به قله از گل‌های وحشی و زیبا دیدن کنید و سر راهتان کنار یک آبشار آب‌تنی کنید. دماغه ویتاکر یکی از سوژه‌های محبوب عکاسی در آمریکا است.

۶-    لوئیزیانا،  ایالتی با نام پادشاه فرانسه.

لوئیزیانا یکی از ایالت‌های جنوبی آمریکا و همسایه با خلیج مکزیک است. بزرگترین شهر این ایالت، نیواورلئان است. این ایالت، ایالتی چند فرهنگی  و یکی از پیشروان برده‌داری آمریکا در قرن هجدهم است. آب و هوای ایالت لوئیزیانا، هوایی مرطوب در تابستان، و معتدل در زمستان دارد. پل میان‌گذر پونچاترین بزرگترین پل بتنی دنیا در این ایالت قرار دارد. اگر به لوئیزیانا رفتید، بسیاری از جاذبه‌های گردشگری محبوب آمریکا را می‌توانید در نیواورلئان ببنید.

لوئیزیانا

نیوارولئان شهری است که باید بازدید از آن را در ابتدای لیست خود در سفر به لوئیزیانا قرار دهید. در این شهر می‌توانید محله قدیمی و زیبای فرانسوی‌ها را در رودخانه می‌سی‌سی‌پی ببینید. اینجا هم محلی است که می‌توانید تاریخ حضور فرانسوی‌ها را در آمریکا را نظاره کنید و هم از خوش‌برخوردی و مهمان‌نوازی اهالی آن لذت ببرید. این محله نه تنها منطقه محبوب شما در بین جاذبه‌های آمریکا خواهد شد بلکه افرادی مانند مارک تواین را هم شیفته خود کرده است. چراغ‌های این محله در شب هرگز خاموش نمی‌شوند و زندگی در شب را هم می‌توانید در اینجا تجربه کنید.

محله فرانسوی ها نیوارولئان

موزه داروسازی، موزه ایالتی و کلیسای جامع سنت لوییس از دیگر مکان‌هایی است که نباید در نیواورلئان از دست بدهید.

۷-   ایالت میشیگان، سواحل شیرین در جاذبه‌های آمریکا

میشیگان، ایالتی در غرب میانه آمریکا است. میشیگان با چهار دریاچه از پنج دریاچه بزرگ غرب میانه آمریکا همسایه  است و  بزرگترین خط ساحلی آب شیرین در دنیا را دارد. ایالتی با بیش از ۶۴ هزار دریاچه کوچک و آبگیر که آن را تبدیل به مرکزی برای قایقرانی در سراسر آمریکا کرده است. نام میشیگان در زبان سرخپوستان منطقه به معنی دریاچه بزرگ است.

ایالت میشیگان از دو شبه جزیر بالا و پایین تشکیل شده و آب و هوایی سرد و زمستانی دارد. هنری فورد، موسس کارخانه اتومبیل فورد در این ایالت به دنیا آمده و مقر کارخانه فورد هم در این جا قرار دارد.

پارک ملی رویا

اگر به میشیگان رفتید، بازدید از تنها پارک ملی این ایالت را فراموش نکنید. جایی که هیج انسانی حق اقامت دائمی ندارد و تنها می‌توان در آن کمی قدم زد و یا قایق‌سواری کرد. پارک ملی جزیره رویا، شامل جزیره بزرگ رویا، صدها جزیره کوچک‌تر اطراف آن و دریاچه سوپریور است. این پارک ملی آمریکا، به عنوان یکی از ذخیره‌گاه‌های زیست‌کره یونسکو هم ثبت شده است. در سوپریور شما طبیعتی وحشی را خواهید دید که انسان‌ها هنوز به آن آسیبی نزده‌اند.

۸-   ویسکانسین، سفر به سرزمین لبنیات

ویسکانسن یکی دیگر از ایالت‌های غرب میانه آمریکا است. مدیسون و میلواکی بزرگترین شهرهای این ایالت هستند. استیو جابز ، شخصیت مشهور برند اپل هم در این ایالت به دنیا آمده است. ویسکانسن دلایل زیادی برای مشهور بودن دارد. بهترین پنیرهای آمریکا در این ایالت تولید می‌شوند. اینجا آبجو و دیگر مشروبات الکی کیفیتی خوب دارند و مدیسون یکی از شهرهای دانشجویی مهم آمریکا است. یکی از نقاط دیدنی شهر میلواکی موزه هنر شهر است. این موزه جزء آثار برتر معماری جهان است. سقف‌های مواج و متحرک، پل معلق، و نورپردازی خلاقانه از جمله ویژگی‌های خاص این بنا است.

معمار این بنا سانتیاگو کالاتراوا  بوده که فرم آثار او موسیقیایی است. طراحی موزه هنر میلواکی که از آثار اوست در سال ۲۰۱۱ از مجله تایمز عنوان شاهکار را گرفت. شکل معماری این موزه شبیه یک پرنده باوقار است که اوج گرفته و رو به آسمان دارد. موزه هنر میلواکی به عنوان نمادی پر افتخار برای شهر است. در این موزه مجموعه ای ارزشمند از آثار هنرمندان آمریکایی در زمینه‌های گوناگونی مانند نقاشی، طراحی، مجسمه‌سازی، طراحی داخلی و دکوراسیون را به نمایش می‌گذارد. جاذبه‌های آمریکا در ویسکانسن بسیار متنوع و جذابند.

موزه هنر میلواکی

یکی دیگر از موزه‌های دیدنی این ایالت، موزه ملی خردل است. این موزه مجموعه‌ای کامل از سس خردل است. معاون سابق دادستان کل ایالت ویسکانسین، باری لونسون، این موزه را پایه گذاری کرد. این کلکسیون بیش از ۵۳۰۰ شیشه خردل از ۶۰ کشور جهان را در خود دارد. این موزه در شهر میدلتون ایالت ویسکانسین قرار دارد.

۹-     ایلینوی، ایالت مردمان خوب

ایلینوی در غرب میانه آمریکا است. شیکاگو شهری نام آشنا در بین شهرهای آمریکا است. رونالد ریگان، هیلاری کلینتون، و باراک اوباما  و والت دیزنی محبوب در این ایالت به دنیا آمده اند. ایلینوی در زمستان آب و هوایی سرد و تابستانی معتدل دارد. این ایالت، با دریاچه میشیگان هم مرز مشترک دارد.  معنای نام این ایالت، مردمان خوب است.

ایالت ایلینوی به خاطر دانشگاه‌هایش هم معروف است. دانشگاه شیکاگو، نورت‌وسترن، و چهار موسسه آموزش عالی ایلینوی از جمله مراکز مهم علمی آمریکا هستند. وجه علمی این ایالت، آن را به یکی از غنی‌ترین جاذبه‌های آمریکا تبدیل کرده است.

تپه های کاهوکیا

اگر به ایلینوی رفتید می‌توانید به تپه‌های کاهوکیا بروید. اینجا یکی از مهم‌ترین یادبود سرخ‌پوستان قرار دارد که در قرن ۸ میلادی ساخته‌اند. این تپه‌ها یک میراث فرهنگی ملی آمریکا و یک مکان میراث جهانی یونسکو است. اینجا میراث یک تمدن گمشده از فرهنگ بومی می‌سی‌سی‌پی است. اینجا محل زندگی بیش از ۴۰ هزار نفر از بومیان قاره آمریکا است. این تمدن ۱۰۰ سال پیش از مهاجرت اروپایی‌ها به آمریکا از بین رفته و احتمال دیگر اقوام به آ‌نها حمله کرده‌اند..

۱۰- کنتاکی، سرزمین علف‌های بنفش

ایالات متحده آمریکا ۵۰ ایالت دیدنی و زیبا دارد. کنتاکی ایالتی در شرق آمریکا است اما از نظر فرهنگی از ایالات جنوبی آمریکا محسوب می‌شود. پایتخت این ایالت، فرانکفورت است و نام ایالت به معنای «بر روی بوته‌زار» است. محمد علی کلی قهرمان محبوب آمریکایی در این ایالت به دنیا آمده است.

کنتاکی، نامی آشنا برای دوست داران مرغ سوخاری است. ساندویچ محبوب هات براون، ساندویچ مخصوص کنتاکی است. یک ساندویچ روباز از گوشت بوقلمون و بیکن همراه با سس مورنی است. در سفر به ایالات متحده، خوشمزه‌ترین جاذبه‌های آمریکا را از یاد نبرید.

دربی در کنتاکی
دربی در کنتاکی

نام کنتاکی با مسابقات اسب دوانی و پیست‌های هیجان انگیزش گره خورده است. رقابت دربی در کنتاکی شهرتی جهانی دارد. هر سال نخستین شنبه ماه می، مسابقات دربی در این ایالت برگزار می‌شود. آغاز مسابقات دربی همزمان با پایان جشنواره دو هفته‌ای دربی کنتاکی است که بزرگترین آتش‌بازی سالانه آمریکا در آن برگزار می‌شود. یک مسابقه هدایت بالن‌های هوای گرم هم در این فستیوال برقرار است.  پس شاید بد نباشد سفرتان را با این فستیوال هماهنگ کنید تا شاهد یک هیجان شهری جذاب باشید.

غار ماموت دیگر جاذبه محبوب این ایالت است. این غار طولانی‌ترین غار کشف شده جهان است و به شهر زیرزمینی مشهور است. ۶۴۰ کیلومتر از مسیرهای این غار تاکنون شناسایی شده است.

غارهای ماموت
غارهای ماموت

در نهایت اگر به کنتاکی بروید و اسب‌سواری را تجربه نکنید، سفرتان کامل نشده است. می‌توانید در جنگل ملی دانیل بون اسب‌سواری کنید و در صحراهای این ایالت، بلوگرس را که نوعی علف آبی رنگ با غنچه‌های بنفش است را ببنید.

۱۱-  تنسی، سرزمینی برای عاشقان موسیقی

تنسی یک ایالت جنوبی و از مقاصد اصلی گردشگری برای عاشقان موسیقی و تاریخ است. بزرگترین شهر تنسی، ممفیس، مملو از تالارهای باله و اپرا است. یک جشنواره موسیقی جاز، راک‌اندرول، و هیپ‌هاپ در این شهر برگزار می‌شود. جشنواره موسیقی CMA  هم به موسیقی محلی اختصاص دارد. اگر عاشق شنیدن موسیقی زنده هستید و می‌خواهید در یک جشنواره  چند سبک مختلف را بشنوید، سفرتان را با جشنوارده ریوربند هماهنگ کنید. تنسی یکی از زنده‌ترین جاذبه‌های آمریکا است که می‌توانید صدای آن را در سرتاسر سال بشنوید.

گریس‌لند

یک موزه در ممفیس، به نام گریس‌لند است. خانه زیبای الویس پریسلی، ستاره موسیقی، به موزه‌ تبدیل شده و اتاق‌ها به همان سبک روزهای زنده بودن نگهداری می‌شوند. الویس پریسلی خداوندگار موسیقی و خانه موزه گریس‌لند جایی برای گرامی‌داشت یاد اوست. از دیگر دیدنی‌های این شهر تالار مشاهیر موسیقی ممفیس، موزه راک‌اندرول سول و استودیوی سان را ببنید.

اما ممفیس تنها سرزمین موسیقی نیست. یک پارک ملی زیبا در این ایالت وجود دارد که به نام کوه‌های بزرگ اسموکی است. این پارک محبوب‌ترین پارک ملی آمریکا است و  حتی از گراند کنیون هم پیشی گرفته است. ۱۳۰۰ کیلومتر مسیر مخصوص پیاده روی و کوه‌پیمایی و چشم‌اندازهایی بی‌نظیر دلیل این محبوبیت است.

جاذبه های گردشگری آمریکا
کوه های اسموکی تنسی – جاذبه‌های آمریکا

یکی دیگر از دیدنی های تنسی، پارتنون، نسخه برابر اصل پارتنون آتن است. این موزه در نشویل تنسی قرار دارد و محلی برای نمایش هنر آمریکایی در قرن نوزدهم و بیستم است.

۱۲- می‌سی‌سی‌پی، ایالتی هم نام رودخانه مهم آمریکا

می‌سی‌سی‌پی، به ایالت ماگنولیا هم معروف است. این ایالت هم‌مرز با خلیج مکزیک، و از ایالات جنوبی امریکا است.  تمدن می‌سی‌سی‌پی ، تمدنی متعلق به سرخپوستان آمریکا است که از قرن ۸ تا ۱۵ میلادی در اوج خودش بوده است. می‌سی‌سی‌پی زادگاه موسیقی بلوز هم هست. یک جشنواره رقص بین‌المللی باله هم هر چهارسال یک‌بار در این ایالت برگزار می‌شود. اگر این سبک رقص را دوست دارید، سفرتان را با این جشنواره هماهنگ کنید.

رودخانه می سی سی پی
رودخانه می سی سی پی

می‌سی‌سی‌پی همچنین محل جنگ‌های داخلی مهم آمریکا بوده است. یک موزه به بزرگی یک ایالت پیش روی شما است تا بتوانید تاریخ این جنگ را به چشم ببنید. عمارت بزرگ انتی بلوم از جمله این یادگارها است. بد نیست بدانید اولین دانشگاه زنان در سال ۱۸۸۴ در این ایالت افتتاح شد.

تپه‌های سرخ‌پوستان هم در این ایالت از جمله جاذبه‌های آمریکا هستند. این تپله‌ها با ارتفاع ده متر محل نیایش آن‌ها بوده است. اگر به اقامتی در دل تاریخ آمریکا علاقمندید به املاک تاریخی می‌سی‌سی‌پی بروید. بعضی از آن‌ها امکانات اقامت شبانه گردشگران را هم دارد.

عمارت های تاریخی می سی سی پی

در می‌سی‌سی‌پی شیرینی «پای گل» هم بخورید. یک فنجان کیک با مغز شکلات غلیظ که طعمش را از خاطر نخواهید برد. در نهایت اوج سفرتان را به می‌سی‌سی‌پی  کنار خلیج مکزیک تجربه کنید. همنشینی زیبای آفتاب و ماسه و دریا، و ساخت قلعه‌های شنی خاطراتان را کامل می‌کند. ساحل شن‌های سفید جزایر سدی در نزدیکی ساحل می‌سی‌سی‌پی شما را مبهوت خودش خواهد کرد.

پای گل

۱۳- ایندیانا، هیجان پیست اتوموبیل سواری در جاذبه‌های آمریکا

ایندیانا ایالتی در غرب میانه آمریکا و پایتخت آن ایندیاناپولیس است. نام این ایالت به معنای سرزمین سرخ‌پوستان است. خواننده محبوب موسیقی در دنیا، مایکل جکسون در این ایالت به‌دنیا آمده است. بیش از ۸۰ درصد این ایالت پوشیده از جنگل‌ها و مزارع ذرت است. ایندیانا دومین ایالت تولید کننده ذرت در ایالات متحده هم هست.

پیست رالی ایندیاناپولیس

اما این ایالت به‌خاطر مسابقات اتوموبیل‌رانی‌اش هم مشهور است. یک پیست بزرگ اتوموبیل‌رانی در ایندیاناپولیس بزرگ‌تر از مجموع مساحت کولوسئوم رم، شهر واتیکان، پردیس تنیس ویمبلدون در لندن، ورزشگاه رز باول در کالیفرنیا، ورزشگاه بیسبال یانکی در نیویورک، و پیست اسب دوانی چرچیل داونز کنتاکی دربی است.  مسابقات سرعت هر ساله در این پیست برگزار می‌شود. اگر هوس کردید که در این پیست سرعت را امتحان کنید درهای آن به روی شما باز است. یک راننده مسابقات سرعت هم شما را همراهی خواهد کرد.

یک روستا در دل ایالت ایندیانا، پاسخگوی آرزوی کودکان در سرتاسر دنیا است. سانتاکلاوز ، روستایی در جنوب غربی این ایالت است که مهر پستی آن به نام بابانوئل است و داوطلبانی به نامه‌های کودکان از سراسر جهان پاسخ می‌دهند.

جاذبه های گردشگری آمریکا
روستای سانتا کلاوز

این روستای کوچک، یک پارک تفریحی و جاذبه‌های با موضوع کریسمس هم دارد که محلی محبوب برای کودکان و بزرگ‌تر ها است.

۱۴-آلاباما، همسفری با موشک‌های فضایی

آلاباما یکی از ایالت‌های جنوبی است که بسیاری از جاذبه ‌های گردشگری آمریکا را در خود جای داده است. این ایالت هم‌مرز با خلیج مکزیک است و ساحلی زیبا دارد . این ایالت هوایی نیمه گرمسیری و مرطوب دارد و هرچه به خلیج مکزیک نزدیک شویم گرمای هوا هم بیشتر می‌شود.

اگر نام رزا پارکس را شنیده باشید، دلیل شهرت این ایالت برای به رسمیت شناختن حقوق سیاه‌پوستان را خواهید دانست. مارتین لوترکینگ هم  برای نخستین بار در این ایالت به شهرت ملی دست یافت.

یکی دیگر از دلایل شهرت آلاباما این است که موشک ساترن پنج، همان موشکی که فضانوردان آپولو را به ماه فرستاد در این ایالت طراحی شد. امروزه،  هانتس ویل،  محل طراحی این موشک، بزرگترین موزه فضایی جهان است. در این موزه می‌توانید یک موشک ساترن پنج را ببینید و برای یک اردوی فضایی ثبت‌نام کنید.

جاذبه های گردشگری آمریکا
لیتل ریور

بزرگترین رودخانه کوهستانی آمریکا و یکی از زیباترین و هیجان‌انگیزترین جاذبه ‌های گردشگری آمریکا در این ایالت قرار دارد. لیتل ریور ، به معنای رودخانه کوچک به گرند کانیون شرق هم معروف است. شیرینی محبوب این ایالت پای گردو است و امیدواریم هر لحظه از سفر اشتهایتان بیشتر شده باشد. خوردن این کیک بسیار دلچسب خواهد بود.

جاذبه های گردشگری آمریکا
میزوری

۱۵- جورجیا، زادگاه بر باد رفته

جورجیا، ایالت هلو است. ایالتی با باغ‌های فراوان هلو که در جنوب آمریکا قرار دارد. جورجیا یکی از ۱۳ ایالتی است که علیه استعمار بریتانیا انقلاب کردند و استقلال آمریکا را رقم زدند. جورجیا به خاطر چشم‌اندازهای زیبای طبیعی‌اش معروف است. آتلانتا ، ساوانا و آگوستا از جمله شهر‌های معروف این ایالت است. نام جورجیا، از نام جرج دوم، پادشاه بریتانیا گرفته شده است.

رمان معروف بربادرفته در این ایالت نوشته شده است. این ایالت در جریان جنگ داخلی ایالات متحده نقش مهمی را ایفا کرد. اگر بربادرفته را خوانده باشید نام آتلانتا برایتان آشنا خواهد بود.

اگر به جورجیا رفتید، انتخاب‌های زیادی برای لذت بردن از طبیعت دارید. می‌توانید در آتلانتا، یک صحنه از فیلم مردگان متحرک را ببنید. صخره‌هایی زیبا که می‌توانند ۷ میلیون مترمکعب آب را در خود حفظ کند. در جورجیا می‌توانید از خانه خفاش خاکستری در غار فریکس هم دیدن کنید.

یکی دیگر از جاذبه ‌های گردشگری آمریکا در جورجیا پیکرتراش سه تن از رهبران ایالات هم‌پیمان جنوبی در جنگ‌های داخلی ایالات متحده است. پیکر این سه نفر بر دیواره کوه استون در دل سنگ خارا تراشیده شده است.

جاذبه های گردشگری آمریکا

۱۶- والت دیزنی، همسفری با رویاهای جذاب کودکی در فلوریدا

ایالت فلوریدا در جنوب شرق آمریکا قرار دارد و نزدیک‌ترین ایالت آمریکا به کشور کوبا است. فلوریدا به معنای سرزمین پر از گل است. این ایالت همچنین نخستین منطقه از خاک اصلی ایالات متحده است که پای اروپایی‌ها به آن باز شد. شهر سنت‌آگوستین در این ایالت قدیمی‌ترین شهر در ایالات متحده است و از جمله ارزشمندترین جاذبه‌های آمریکا برای علاقمندان به تاریخ این کشور است.

جاذبه های گردشگری آمریکا

ایالت فلوریدا، حدود۴۰ سال پیش یک انقلاب در گردشگری را شاهد بود. والت دیزنی ورلد تبدیل شد به یکی از دوست‌داشتنی‌ترین مکان‌های دنیا که سالانه ۵۰ میلیون بازدید کننده را به خود جلب می‌کند. در سراسر دنیا ۷ دیزنی ورلد وجود دارد که، فلوریدا بزرگترینشان را در خود جای داده است. این دنیای جذاب، ۴ پارک، ۲ پارک آبی و ۲۶ هتل دارد. والت دیزنی ورلد، ۴۷۰ رستوران دارد که کیفیت غذایشان باورنکردنی است. اینجا می‌توانید با دستبندهای جادویی هتل رزرو کنید، غذا سفارش دهید، عکس‌هایتان را که عکاسان حرفه‌ای گرفته‌اند قاب کنید. و در نهایت با میکی‌موس و دیگر شخصیت‌های کارتونی موردعلاقه‌تان سلفی بیاندازید.

والت دیزنی ورلد فقط برای کودکان جذاب نیست. پیست‌های ماشین سواری پرهیجان و سقوط آزاد با یک آسانسور در برج وحشت چیزهایی است که هیچ فرد بالغی از امتحانشان دست نمی‌کشد.

 

سفر به آمریکا همراه با ساحل شنی

مقاله قبل ۱۷ ایالت غرب و غرب میانه آمریکا را معرفی کردیم. در مورد ۱۶ ایالت دیدنی دیگر و جاذبه‌های آمریکا در این مقاله خواندید. اما این کشور، سرزمین شگفتی‌های پایان ناپذیر است. آمریکا پر است از جاذبه‌های طبیعی، معماری‌های مدرن و تفریح‌های هیجان انگیز. اگر به آمریکا سفر کرده‌اید و تجربه اقامت در آنجا را دارید، برای ما بنویسید. خواندن تجربه ‌های شما از سفر برای ما بسیار ارزشمند است.

اگر می‌خواهید به این کشور زیبا سفر کنید، با ما تماس بگیرید. خدمات پیکاب ویزای آمریکا در ساحل شنی آماده کمک به شما در سفرتان خواهد بود.

 

ما برای انتخاب بعضی از جاذبه‌های این مقاله و عکس‌های آن از Share America ایده گرفته‌ایم.

ارسال پاسخ

16 − 6 =