۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

جاذبه‌های ایالات متحده | سفر به اولین ایالات استقلال طلب

جاذبه‌های ایالات متحده را بشناسید و به چهارمین کشور دنیا با ۵۰ ایالت مختلف سفر کنید.این ایالات مستقل هستند و تنها نقطه اشتراکشان قوانین فدرال است. همه‌ی ایالات متحده پر هستند از جاذبه‌های متنوعی که دیدن آن‌ها را جزء بهترین خاطرات زندگی‌تان خواهید گذاشت. در مقاله اول از سری مقاله‌های معرفی آمریکا به معرفی ۱۸ ایالت غرب و غرب میانه این کشور پرداختم. در مقاله دوم نیز ۱۶ ایالت دیگر از غرب میانه و جنوب آمریکا را معرفی کردم. همه‌ی این ۳۳ ایالت پر بودند از جذابیت‌هایی که تنها در آمریکا یافت می‌شود. از گرند کانیون گرفته تا موزه‌های تاریخی و هنری میلواکی.

در نهایت این مقاله، ۱۶ ایالت باقی مانده از جنوب و شرق آمریکا را به شما معرفی خواهم کرد. با ساحل شنی همراه باشید تا با هم این سفر را تمام کنیم. ۱۳ ایالتی که در استقلال آمریکا نقش ایفا کردند را در این مقاله خواهید شناخت.

۱-       اوهایو، ایالت شاه بلوط

اوهایو، خود یکی از جاذبه‌های ایالات متحده است. دیدن سرزمینی نه‌چندان پهناور که زادگاه ۸ رئیس‌جمهور مختلف آمریکا بوده است، باید جالب باشد. اینجا به خواستگاه هوانوردی هم معروف است چرا که برادران رایت، مخترعان اولین هواپیمای قابل کنترل هم اهل اوهایو بودند. هرچند تنها دلیل دیدن اوهایو، زادگاه افراد مشهور بودنش نیست.

اوهایو، ایالتی در شرق آمریکا است ولی از نظر فرهنگی به ایالات غرب میانه تعلق دارد. مهم‌ترین شهر این ایالت کلمبوس است. درخت شاه‌بلوط اوهایو، بومی این منطقه از آمریکا و  لقب ایالت اوهایو است. در افسانه‌ها آمده است که داشتن یک میوه شاه‌بلوط خوش‌شانسی می‌آورد.

اوهایو مراکز دیدنی زیادی برای گردشگران علاقمند به موسیقی دارد در تالار مشاهیر و موزه راک اند رول در کلیولند بسیاری از آثار و اشیای متعلق به هنرمندان معروف موسیقی  به نمایش گذاشته شده است. در این موزه می‌توانید سه چرخه معروف الویس پریسلی و دستکش محبوب مایکل جکسون را ببینید.

اگر کمی دنبال هیجان هستید هم به پارک تفریحی سیدارپوینت بروید. اینجا ۷۲ وسیله بازی مختلف دارد که ۱۷ تا از آن‌ها ترن هوایی هستند. برخی از این ترن‌ها از بلندترین ترن‌های هوایی جهانند.

پارک تفریحی سیدراپوینت

۲-     ویرجینای غربی ، پرچمدار استقلال آمریکا

ویرجینیای غربی، ایالتی در شرق آمریکا و یکی از ایالات جنوبی آمریکاست. اگر اهل خواندن رمان‌های کلاسیک آمریکایی باشید، حتما نام چارلستون، پایتخت و شهر مهم این ایالات برایتان آشنا است. اینجا یکی از مهم‌ترین نقاط در جنگ‌های داخلی آمریکا علیه الغای بردگی هم هست و اگر تاریخ آمریکا را بشناسید پس چارلستون را هم بلدید!

ویرجینای غربی اما به خاطر چشم‌اندازها و طبیعت منحصر به فردش مشهور شده است. اینجا می‌توانید در کوهستان‌ها اسکی کنید، در دشت‌ها دوچرخه سواری کنید و در دریاچه‌ها ماهی‌گیری کنید. یک پارک ملی تاریخی در ویرجینای غربی هست که هم در خود تاریخ دارد و هم طبیعتی جذاب. پارک تاریخی ملی هاپرز فری، که محل شهرک هاپرز فری هم هست. اینجا بود که جان بروان به یک واحد توپخانه ایالات متحده حمله کرد و آغازگر جنگ داخلی آمریکا شد.

هارپرز فری پر است از ساختمان‌ها و  میدان‌های نبردی که یادآور غرش‌ توپ‌های جنگ است. در قرن نوزدهم اینجا یکی از مناطق استراتژیک آمریکا محسوب می‌شده است. در هارپرز فری، می‌توانید در یک تور تاریخی شرکت کنید و تاریخ جنگ داخلی آمریکا را ببنید.

هاپرزفری

اما تفریحات اینجا به تاریخ ختم نمی‌شود. زیپ‌لاین، کایاک، و سنگ‌نوردی از جمله تفریح‌های محبوبی است که می‌توانید در اینجا تجربه کنید.

دو پیشنهاد دیگر در ویرجینای غربی

یک کار دیگر هم هست که در ویرجینای غربی انجام دهید. به تفرجگاه گرین برایر بروید و که در طول ۲۰۰ سال محل محبوب روسای جمهور آمریکا بوده است. در گرین برایر یک پناهگاه وجود دارد که در دهه پنجاه قرن نوزدهم ساخته شده است. قرار بود این پناهگاه محل کنگره ایالات متحده در صورت وقوع حمله‌ی هسته‌ای باشد. حالا شما می‌توانید از این پناهگاه و هتل‌ها دیدن کنید و از خدمات ماساژ لذت ببرید.یادگاری از سفر شاهدخت گریس هم اینجاست. تابلویی از پرتره شاهزاده‌ی موناکو که زمانی اینجا توقف کرده بود.

پیشنهاد آخر در سفر به ویرجینای غربی، رفتن به شهر وستون و بازدید از تیمارستان تاریخی ترانس الگینی است. این مکان در نیمه قرن نوزدهم تاسیس شد. اینجا محل نگهداری بیمارانی بوده  که از نظر روحی در شرایط ناپایداری داشتند و بسیاری از آن‌ها در همین بیمارستان فوت کردند. اگر در روزهای جشن هالووین به آمریکا رفتید اینجا انتخاب مناسبی برای تجربه ترس و تاریکی است.

 

۳-    ویرجینیا، ایالت کهن

نام این ایالت از ملکه باکره انگلستان، الیزابت دوم گرفته شده است. منطقه‌ای در آتلانتیک جنوبی ایالات متحده که اولین و قدیمی‌ترین قلمرو پادشاه انگلستان هم هست. ویرجینیا البته یکی از ۱۳ ایالتی است که در جریان استقلال آمریکا علیه بریتانیا شورش کردند. آثاری در این ایالت وجود دارد که متعلق به قرن‌های ۱۷ و ۱۸ میلادی است.

در ویرجینا می‌توانید به موزه‌ هنرهای زیبای این شهر بروید و آقار دگا، سزان، رنوآر و مجموعه‌ای از هنر آفریقا، هند و تبت را ببینید.

اگر به مثلث تاریخی ویرجینیا بروید سه موزه فضای باز خواهید دید. موزه جیمزتاون نخستین قرارگاه دائمی انگلستان در دنیای جدید در سال ۱۶۰۷، موزه ویلیامزبرگ مرکز ایالت ویرجینیا، و یورک تاون محل آخرین نبرد زمینی در انقلاب  آمریکا است. در موزه ویلیامز برگ می‌توانید با افرادی که لباس‌های دوران مستعمرات را پوشیده‌اند حرف بزنید تا تاریخ را برایتان بازآفرینی کنند.

پارک ملی شنندوا هم جایی برای دوستداران طبیعت است. می‌توانید اینجا کمپ بزنید در جاده اسکای لاین(جاده آسمان) ۱۷۵ کیلومتر رانندگی خاطره‌انگیز داشته باشید. غارهای لوری از دیگر جاذبه‌های ایالات متحده در شنندوا است.

پارک ملی شنندوا - جاذبه‌های ایالات متحده
پارک ملی شنندوا – جاذبه‌های ایالات متحده

آخرین کاری که باید در ویرجینیا انجام دهید، شرکت در مراسم سالانه جمع‌آوری اسب‌های وحشی است. یک تیم به نام گاوچران‌های آب شور یک گله اسبچه وحشی از جزیره آساتیگ را جمع می‌کنند و آن‌ها را در خیابان حرکت می‌دهند. این اسب‌ها اول توسط دامپزشکان معاینه شده و سپس کره‌های آن‌ها به حراج گذاشته می‌شوند. پول به دست آمده از این حراج برای شرکت آتش‌نشانی داوطلب محلی هزینه خواهد شد.

اسبچه‌های وحشی

 

۴-     کارولینای شمالی ، ناقوس تاریخ در جاذبه‌های ایالات متحده

کارولینای شمالی یکی از ایالات جنوبی آمریکا و اینجا هم یکی از ۱۳ ایالتی است که علیه سلطه بریتانیا قیام کردند. رالی، شارلوت و اشویل از شهر‌های مهم این ایالت هستند. شهر شارلوت در کارولینا، محلی مناسب برای تماشای باله و تئاتر است.

جنگل ملی پیسگاه و بخشی از پارک ملی کوه‌های اسموکی در این ایالت قرار دارند. ساحل سانست این ایالت یکی از انتخاب‌های نشنال جئوگرافی برای ۲۱ ساحل برتر دنیا است. شن‌های نرم و سبک و آب‌های شفاف از اینجا یک ساحل عاشقانه ساخته‌ است.  کارولینا ۲۹ پارک ایالتی و دو ساحل ملی هم دارد.

بزرگترین ملک شخصی ایالات متحده در شهر اشویل قرار دارد. یک مجموعه سه هزار هکتاری با یک عمارت اصلی که عمرش به سال‌های ۱۸۹۰ باز می‌گردد. این ملک متعلق به جورج واشنگتن وندربیلت دوم است که به جمع آوری آثار هنری علاقه داشت. عمارت بیلتمور اکنون در اختیار یکی از نوادگان وندربیلت است و محلی است پر از آثار عتیقه هنری که در ۲۵۰ اتاق مختلف به نمایش گذاشته شده اند.

عمارت بالتیمور - جاذبه‌های ایالات متحده
عمارت بالتیمور

مسیر محبوب رانندگی در آمریکا، یعنی جاده جنگی بلوریچ هم در این ایالت قرار دارد. این جاده در امتداد کوهستان بلوریج قرار دارد که بخشی از رشته‌کوه آپالاچین است.

۵-    کارولینای جنوبی، بوی خوشمزه باربیکیو

کارولینای جنوبی در جنوب شرق آمریکا و یکی از ایالات جنوبی آمریکا است. مرکز این این ایالت کلمبیا و شهر مهم آن چارلستون است. (با چارلستونِ ویرجینای غربی اشتباه نشود.) پارک ملی کانگری با ۱۰۶ کیلومترمربع مساحت پارکی جذاب در دل این ایالت است.

این پارک تنها یک ساعت و نیم از کلمبیا فاصله دارد و بلندترین درختان شرق ایالات متحده را در خود حفظ کرده است. ارتفاع بعضی از درختان این پارک، به بیش از ۴۰ متر می‌رسد. پارک ملی کانگری بیشترین درختان چوب سخت را نسبت به دیگر جنگل‌های دنیا دارد. ورودی این پارک رایگان است و در تمام ۲۴ ساعت روز می‌توانید به آنجا بروید.. پارک ملی کنگری محلی خوب برای هایکینگ و کایاک سواری است.

پارک ملی کانگری - جاذبه‌های ایالات متحده
پارک ملی کانگری

کارولینای جنوبی سواحلی بی‌نظیر هم دارد. مرتل بیچ یک شهر تفریحی با سواحلی دست نخورده و ۱۰۰ زمین گلف و ده‌ها مرکز خرید است. نمایش‌های کارولینا اوپری از جمله رویدادهای هنری محبوب کارولینا در مرتل بیچ است.

کارولینا محلی مناسب برای اشنا شدن با تاریخ آمریکا، تفریح در ساحل، شنیدن موسیقی و هایکینگ در جنگل است. اما چه کسی از خوردن یک وعده غذای بی‌نظیر خوشحال نمی‌شود؟ اگر به کارولینای جنوبی رفتید، حتما گوشت‌های باربیکو شده این شهر را بخورید که دلیل معروف بودنشان را بدانید. یک غذای دریایی هم انتخاب خوبی است. میگو و گریتز، مخلوطی از خامه ، آرد ذرت و میگوی تازه صید شده است. طعمی اصیل از جنوب آمریکا.

میگو و گریتز

۶-     مریلند، آمریکای کوچک

ایالت مریلند در شمال شرقی ایالات متحده  قرار دارد. مرکز این ایالت آناپولیس و شهر مهم آن بالتیمور است. مریلند، ایالتی است که زمین شهر واشنتگن دی سی را تامین کرده است. مریلند ایالتی کوچک با ناهمواری‎های طبیعی فراوان است. همه‌ی چشم‌اندازهای طبیعی که حرفش را در ایالات دیگر زدیم را می‌توانید شبیهش را در مریلند ببینید. البته نباید در  مریلند دنبال مناظر بیابانی بگردید.

جزیره آساتیگ یکی از زیباترین جزایر آمریکا در مریلند قرار دارد. اینجا به خاطر اسبچه‌های وحشی خود که صحبتش را در ویرجینا کردیم معروف است. شاید بتوانید در پارک‌های معروف مریلند، دویدن دست‌جمعی این اسب‌ها را تماشا کنید.

جزیره آساتیگ

مریلند یکی از ۱۳ ایالتی است که علیه بریتانیا شورش کرد. میدان‌های نبرد جنگ‌داخلی هم هنوز در آن وجود دارند که می‌توانید با بازدید از آن‌ها تاریخ ایالات متحده را یاد بگیرید.

۷-     دِلاوِر، ایالت اول آمریکا

اولین ایالتی که علیه استعمار بریتانیا قیام کرد، دِلاوِر بود. این ایالت در شمال شرقی آمریکا است و همسایه با اقیانوس اطلس است. اینجا محلی محبوب برای خرید در آمریکا است چرا که اینجا چیزی به نام مالیات بر فروش وجود ندارد و همین باعث می‌شود قیمت‌ها بسیار مناسب باشد.

دلاور را پایتخت شرکت‌های بزرگ جهان هم می‌دانند. یکی از کوچک‌ترین ایالت‌های آمریکا محلی محبوب برای دفاتر مرکزی بیش از ۶۰ درصد شرکت‌های موجود در فهرست فورچون ۵۰۰ است.

دلاور

اگر تفریحات با سرعت بالا را دوست دارید هم به دلاور بیایید تا مسابقات بین المللی اتوموبیلرانی سرعت دوور (Dover) را تماشا کنید. شما حتی می توانید پشت فرمان نشسته و دوری هم بزنید.

یکی از جالب‌ترین تافی‌های دنیا هم در دلاور پیدا می‌شود. تافی آب شور دل « Dolle’s saltwater taffy»  یک آبنبات چسبناک محلی است که در ساحل‌های دلاور فراوان یافت می‌شود.

دالز سالت واتر تافی

اما مهم‌ترین کاری که باید در دلاور انجام دهید، تماشای طلوع خورشید در ساحل بتانی بیچ است. این شهر آرام در کنار اقیانوس اطلس قرار دارد و محلی محبوب برای تماشای منظره طلوع و رقص دلفین‌ها در آب است. جاذبه‌های ایالات متحده در مین همراه با خورشید درخشندگی بیشتری دارند.

۸-     نیوجرسی، ایالت باغ‌ها

نیوجرسی ایالتی در شرق ایالات متحده با ساحل‌های فراوان است. اینجا بسیار نزدیک به نیویورک و محلی عالی برای سفرهای روزانه منهتن است. ایالت نیوجرسی به خاطر تعداد زیاد مزارع کوچک به ایالت‌ باغ‌ها معروف است.

اگر دوست دارید در سفر، گوش‌هایتان فقط صدای خوب بشنود، به این ایالت سفر کنید. نیوجرسی پر است از صدای امواج دریا و کنسرت‌های موسیقی خوب. فرانک سیناترای محبوب در این ایالت به‌دنیا آمده است.

اما یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های ایالات متحده ، و معروف ترین نشانه آمریکا، هم در نیوجرسی است. جزیره آلیس بخشی از بنای یادمان ملی مجسمه آزادی، در جرسی سیتی قرار دارد. ۱۲ میلیون مهاجر برای تبدیل شدن به شهروند آمریکا، از این ایستگاه‌ عبور کرده اند.

جاذبه‌های ایالات متحده - جزیره آلیس
جزیره آلیس

عمارت درامث واکت از دیگر دیدنی‌های نیوجرسی است. این عمارت برای سال‌ها محل کار و زندگی دولتمردان این ایالت بوده و در سال ۱۹۷۵ در فهرست آثار ملی آمریکا ثبت شده است. عمارت درامث واکت در سال ۱۸۳۵ ساخته شده و در نزدیکی نبردگاه پرینستون قرار دارد.

جاذبه‌های ایالات متحده
عمارت درامث واکت

و راستی! اگر قصد خرید دارید در نیوجرسی هم به پوشاک و کفش مالیات تعلق نمی‌گیرد و قیمت‌ها عالی است. مراکز خرید زیبا و لوکس نیوجرسی محلی مناسب برای خرید سوغات از آمریکا خواهد بود.

۹-      پنسیلوانیا ، ایالت عشق برادرانه

پنسیوالنیا ایالتی در شرق آمریکا است. فیلادلفیا یکی از مهم‌ترین شهرهای این ایالت برای ده سال در اواخر قرن هجدهم پایتخت آمریکا بوده است. بنیاد گذار مستعمره پنسیوانیا و پیشنهاد دهنده اتحاد ایالت‌های آمریکا  ویلیام پن بوده است. به خاطر اوست که  این ایالت را ایالت عشق برادرانه هم می‌خوانند.  اینجا زادگاه دموکراسی ایالات متحده است، جایی که بیانیه استقلال در آن به امضا رسید و زنگ آزادی نواخته شد.

فیلادلفیا

در فیلادلفیا و پیتسبورگ اما می‌توانید چیزهایی بیش‌تر از تاریخ بخواهید.. شهرهایی مدرن با مراکز پیشرفته نوآوری و بازرگانی است. در این شهرها می‌توانید یک زندگی مدرن، سریع و لوکس را تجربه کنید. در فیلادلفیا به تالار استقلال بروید. جایی که هنوز طنین بیانیه استقلال آمریکا در آن شنیده می‌شود. موزه هنری فیلادلفیا، موزه رودن و موزه‌های کارنگی هم از دیگر موزه‌های محبوب نیوجرسی هستند.

جاذبه‌های ایالات متحده
دهکده آمیش ها

اما شگفتی اینجا پایان نمی‌یابد. شهرستان لنکستر پنسیلوانیا محل زندگی آمیش‌ها است. بازماندگان مهاجران آلمانی که هنوز از برق و خودرو و تلفن استفاده نمی‌کنند و کشتزارها با آسیاب بادی تنها چشم‌اندازهای منطقه‌اند. اگر به لنکستر رفتید می‌توانید سوار بر درشکه از آن بازدید کنید، سوغاتی بخرید و غذاهای محلی خوشمزه‌ای را در رستوران‌های کوچک شهر امتحان کنید.

۱۰-   نیویورک ، ایالتی بر فراز آمریکا

ایالت نیویورک در شمال شرقی آمریکا قرار دارد بخش‌های مهمی از مرز آمریکا با کانادا در این ایالت است. مهم‌ترین شهر ایالت نیویورک، نیویورک سیتی است که پرجمعیت‌ترین شهر آمریکا است. نیویورک سیتی، دروازه اصلی ورود به آمریکا برای مهاجران، و محبوب‌ترینشان هم هست. نیویورک در عمل شهری جهانی است. مقر سازمان ملل متحد در قلب شهر نیویورک آن را تبدیل به قطبی تاثیرگذار در رخدادهای بین‌المللی کرده است. نیویورک هم‌مرز با نیوجرسی در داشتن جزیره آلیس و مجسمه آزادی، نماد ورود به آمریکا هم هست.

نیویورک سیتی

یک رسم قدیمی بین مهاجران سوار بر کشتی این بوده است که هنگامی که به خاک آمریکا نزدیک می‌شدند، اولین کسی که مجسمه آزادی را می‌دید، فریاد  می‌زد آمریکا و اینگونه نیویورک به آن‌ها خوش‌آمد می‌گفت.

پس اگر به نیویورک رفتید اول به دیدار مجسمه آزادی بروید. مجسمه‌ای با شعار : آزادی روشنگر است. در شهر نیویورک البته جاهای دیدنی فراوانی وجود دارد.  یادواره ۱۱ سپتامبر، ترمینال گرند سنترال که دوست‌داشتنی ترین ایستگاه جهان است و سنترال پارک از جمله جاذبه‌های ایالات متحده در نیویورک هستند. پل بروکلین، قدیمی‌ترین و معروف‌ترین پل معلق جهان هم در این ایالت محبوب قرار دارد. پل بروکلین بین سالهای ۱۸۶۹ و ۱۸۸۳ ساخته شده است.

سنترال پارک – نیویورک سیتی

سنترال پارک نیویورک در مرکز منهتن و در میان مارکز تجاری شهر نیویورک قرار دارد. اینجا اولین پارک مدرن در تاریخ ایالات متحده آمریکا است که در سال ۱۸۵۷ میلادی افتتاح شد. سنترال پارک چند دریاچه مصنوعی دارد که شما از میزان طبیعی جلوه کردن آن‌ها تعحب خواهید کرد. از دیگر امکانات سنترال پارک، باغ وحش، پناهگاه حیات‌وحش و زمین‌های مخصوص بازی کودکان و آمفی‌تئاترهای رایگان برای برگزاری کنسرت و نمایش‌های مختلف است. ۱۰ کیلومتر از این پارک به مسیرهایی مخصوص دوچرخه سواری و دویدن اختصاص دارد.

ایستگاه مرکزی نیویورک

۱۱-    کانتیکت ، ایالت قانون اساسی

کانتیکت ایالتی در شمال شرقی آمریکا و سومین ایالت کوچک این کشور است. آب و هوای این ایالت قاره‌ای مرطوب با تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد است.  اولین قانون اساسی آمریکا در مستعمره کانتیکت نوشته شد که پس از تایید پادشاه انگلستان به عنوان منشور سلطنتی به رسمیت درآمد. کانتیک هم یکی از ۱۳ ایالتی بود که علیه استعمار بریتانیا شورش کرد.

در این ایالت کوچک اما تعدادی قابل توجه از جاذبه‌های ایالات متحده جمع شده است. گیلفورد کاتیکت شهری است که در سال ۱۶۳۹ پایه گذاری شده و سومین مجموعه بزرگ خانه‌های تاریخی آمریکا را در خود دارد. در گیلفورد می‌توانید از این خانه‌ها بازدید کنید، در ساحل تفریحات آبی را تجربه کنید و غذاهای محلی دریایی بخورید.

 

یک موزه جالب هم در این ایالت وجود دارد. موزه زباله هارت فورد که۶۰۸ متر مساحت دارد که آکنده از زباله است. اینجا به معنای دقیق کلمه کار مدیریت مواد انجام می‌دهد. اگر خیلی علاقمند باشید می‌توانید فرایند بازیافت زباله را هم در همین مجموعه تماشا کنید.

۱۲-   رودآیلند، کوچکترین ایالت آمریکا

در شمال شرقی آمریکا کوچکترین ایالت این کشور قرار دارد. رودآیلند با مساحتی حدود ۳۱۰۰ کیلومترمربع کوچکترین ایالت آمریکا است. هرچند از نظر تراکم جمعیت در کشور رتبه دوم را دارد و محلی محبوب برای سکونت محسوب می‌شود. رودآیلند هم یکی از ۱۳ ایالتی بود که علیه استعمار بریتانیا قیام کردند.

رودآیلند پایتخت قایق‌های بادبانی دنیا است و بیش از ۵۰ سال است که میزبان مسابقه قایق‌رانی جام آمریکا است.

یکی دیگراز دیدنی‌های این ایالت، آتش آب است. نمایش ۸۰ گله آتش جدا از هم در امتداد رودخانه پراویدنس که قطعا جاذبه‌ای است که از یادش نخواهید بود. روشن شدن این آتش‌ها باعث می‌شود که مردم محلی و گردشگران به مرکز شهر بیایند و از فروشندگان صنایع دستی خرید کنند. اجرای موسیقی در کرانه آب هم امری رایج و دلپذیر است.

گذرگاه صخره‌ای چشم‌اندازی زیبا بر اقیانوس است. وقتی اینجا هستید همه چیز زیبا است. از خانه‌های روستایی تابستانی گرفته تا امواج درخشان آب. رودآیلند یک ایالت محبوب برای گذراندن اوقات تابستان است. شاید همین که دارید در یکی از خیابان‌ها در وسط تابستان راه می‌روید، تیلور سوییفت را ببنید که در رودآیلند خانه تابستانه دارد.

۱۳- ماساچوست، ایالت خلیج

ماساچوست ایالتی در شمال شرقی آمریکا با مرکزیت شهر بوستون است. نام ایالت از زبان بومیان منطقه و به معنای «نزدیک کوه کوچک» است. اینجا یکی از اولین ایالت‌های آمریکا است که تحت سلطه بریتانیای کبیر درآمد. اینجا هم برای اهالی تاریخ جذاب است و هم دوست‌داران طبیعت و دریانوردان را به خود جذب می‌کند.

ماساچوست

در ماساچوست می‌توانید در ساحل نیوبدفورد به تماشای نهنگ‌ها بروید. از پارک ملی صید نهنگ نیوبدفورد دیدن کنید و تاریخ صید نهنگ را در ابتدای قرن نوزدهم تجربه کنید. در این ساحل گونه‌های متنوع نهنگ زندگی می‌کنند از جمله نهنگ‌های گوژ پشت که ندیدنشان کار سختی است!.

یکی دیگر از جاذبه‌های ایالات متحده در بوستون، آکواریوم نیوانگلند است. سالانه ۱٫۳ میلیون نفر گردشگر از این آکواریوم دیدن می‌کنند. اگر به بوستون بروید سخت است که خوراک لوبیای این شهر را نخورید. غذایی که در زمان مستعمره نشینی ابداع شد. خوراک لوبیا بوستون آنقدر محبوب است که به این شهر لقب «شهر لوبیا» را داده‌اند.

۱۴-  ورمونت، ایالت کوه سبز

ورمونت یا ورمانت در شمال شرق آمریکا قرار دارد. کوه‌های گرین در امتداد شمال-جنوب ایالت ورمونت گسترده شده‌اند. ورمانت دومین ایالت کم‌جمعیت آمریکا بعد از وایومینگ است. اینجا امن‌ترین ایالت آمریکا برای مسافران و شهروندان خودش هم هست. اینجا اولین ایالتی است که برده داری را تا حد زیادی ملغی کرد.

دورتادور ورمونت را جنگل‌‌ها احاطه کرده اند. این منطقه پر است از دره‌ها و دریاچه‌های طبیعی که مناظری بی‌نظیر ساخته‌اند. اگر اهل کمپینگ، و قایقرانی در دریاچه‌های آرام هستید، ورمونت انتخابی بی‌نظیر برای شما خواهد بود.

اما یک کار دیگر در ورمونت هست که احتمالا خیلی از آن لذت ببرید. تور بستنی کارگاه تولید بستنی بن و جری یک تجربه جذاب برای آشنایی با فرایند تولید بستنی است. در این تور نیم ساعته هم با کارخانه آشنا می‌شوید و هم می‌توانید ۱۰۰ طعم مختلف بستنی را امتحان کنید. بن و جری بستنی ساختن را از نشیمن خانه‌شان شروع کردند و حالا یکی از محبوب‌ترین برندهای بستنی آمریکا و بخشی از اروپا را دارند.

 

۱۵-  نیوهمپشایر ، روح انگلستان در آمریکا

نیوهمپشایر هم‌نام شهرستانی در انگلستان است. این ایالت در شمال شرقی آمریکا قرار دارد. شعار این ایالت این است که «یا آزاد زندگی کن، یا بمیر» . اینجا از اولین ایالت‌هایی بود که قانون اساسی آمریکا را اجرایی کرد. نیوهمپشایر هم مقصدی خوب برای خرید کردن است. اینجا نه در سطح ایالتی و نه سطوح پایین‌تر مالیات بر فروش و مالیات بر درآمد شخصی وجود ندارد. تنها مالیات وضع شده در نیوهمپشایر، مالیات بر سهام است.

نیوهمپشایر

نیوهمپشایر به خاطر داشتن بزرگترین پیست‌های کوهستانی اسکی در سواحل شرقی محبوب است. اینجا اسکی و اسنوموبیل از ورزش‌های هیجان انگیز رایج است و یک پیست موتور سواری این هیجان را کامل می‌کند. جاذبه‌های ایالات متحده در ورمونت، جاذبه‌های تفریحی و هیجان انگیزی هستند.

۱۶-   مین ، ایالت محبوب گردشگران

مین، در شمال شرقی‌ترین نقطه آمریکا قرار دارد. قرار  است سفرمان به آمریکا را در این ایالت تمام کنیم. اینجا به خاطر مناظر طبیعی فراوان، سواحل صخره‌ای و غذاهای دریایی مانند خرچنگ و حلزون معروف است. بزرگترین گرداب نیم‌کره غربی، گرداب جزر ومد اولدسا در این ایالت قرار دارد. مین ایالت محبوب گردشگران است و یکی از امن‌ترین ایالت‌های آمریکا از نظر پایین بودن نرخ جرم است.

جاذبه‌های ایالات متحده
ایات مین

۹۰ درصد ایالت مین را درختان کاج پوشانده‌اند و پوشش گیاهی سواحل مرکزی درختان بلوط هستند. پارک ملی آکادیا یکی از جاذبه‌های ایالات متحده در این ایالت است. اینجا با پوشش گیاهی و جانوری متنوع یکی از محل‌های محبوب گردشگران برای دوچرخه سواری و قله‌نوردی است. قدم زدن جاده‌های تاریخی آکادیا تجربه‌ای است که فراموش نخواهید کرد.

سفر به آمریکا همراه با ساحل شنی

نوشتن سه مقاله معرفی جاذبه‌های ایالات متحده آمریکا، باعث شد که علاقه ما به آمریکا و طبیعت فوق‌العاده آن هم بیشتر شود. شناخت هر کشوری، و قدم زدن در زیبایی‌ها و جذابیت‌های آن روح دوستی و همدلی را در بین انسان‌ها رشد می‌دهد. ما اینجا تلاش می‌کنیم که هر کشوری را فارغ از تنش‌های سیاسی بشناسیم و به نظرمان روح صلح‌جوی طبعیت در نهایت مشکلات را حل خواهد کرد. اگر قصد دارید به این کشور زیبا سفر کنید، با ما تماس بگیرید. ما به شما کمک خواهیم کرد که در کم‌ترین زمان ویزای خود را بگیرید. بعد هم شما قول بدهید که تجربه‌ سفرتان را با ما به اشتراک بگذارید. شماره تلفن ما در ساحل شنی ۰۲۱۵۷۹۳۸ است. خدمات پیکاپ ویزای آمریکای خود را به ما بسپارید.

اگر هم قبلا به آمریکا سفر کرده‌اید نظر خود را در مورد این کشور به ما بگویید. تجربه شما از همنشینی با آمریکایی‌ها و طبیعت و تاریخشان برای ما بسیار جذاب است.

 

ما برای انتخاب بعضی از جاذبه‌های این مقاله و عکس‌های آن از Share America ایده گرفته‌ایم.

ارسال پاسخ

یازده − 3 =