۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

جاذبه‌های گردشکری فرانسه | سفر به ۶ شهر شگفت‌انگیز فرانسوی

جاذبه‌های گردشگری فرانسه آوازه‌ای به بلندی برج ایفل دارند. اینجا مهد آزادی بیان و سرزمین رویاهای رمانتیک است.  فرانسه بزرگترین کشور اتحادیه اروپا است. جمعیت ۶۷ میلیونی این کشور آن را تبدیل به دومین کشور پرجمعیت اتحادیه کرده است. فرانسه همسایه آلمان، سوئیس و اسپانیا است و با دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس مرز مشترک دارد. پاریس، پایتخت و مهم‌ترین شهر فرانسه است.

جاذبه‌های گردشگری فرانسه
جاذبه‌های گردشگری فرانسه

با پایان قرون وسطا، فرانسه، نقطه آغاز بسیاری از تغییرات مهم اجتماعی، سیاسی و هنری بود. جایگاه فرانسه در رشد علوم و هنرهای مختلف آنقدر با اهمیت است که به آن مهد فرهنگ مدرن جهان هم می‌گویند. دوره روشنگری، یکی از درخشان‌ترین بازه‌های تاریخی عمر بشر، سال‌های اول عمرش را در فرانسه می‌گذراند. از فرانسه بود که زمزمه‌های آزادی و جمهوری‌ به آلمان و انگلستان رسید. جاذبه‌های گردشگری فرانسه ، تاریخ این کشور را از بدو پیدایش گرفته تا اعماق قرون وسطا و خودنمایی عصر روشنگری نمایش می‌دهند. انقلاب کبیر فرانسه که رژیم این کشور را از نظام سلطنتی به جمهوری تغییر داد یکی از چند انقلاب مادر در طول تاریخ جهان است. فرانسه کشوری است که اولین اعلامیه حقوق بشر و شهروندی در آن نوشته شد تا آغازی مهم در تغییرات اجتماعی بزرگ دنیا باشد.

سفر به فرانسه مدرن

فرانسه، در قرن جدید، یکی از قدرتمندترین کشورهای اتحادیه اروپا است. پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا، سومین دارنده ذخایر هسته‌ای، و هفتمین کشور بزرگ دنیا از نظر قدرت خرید است. بالا بودن استانداردهای زندگی، تحصیلات، آزادی، و بسیاری عوامل دیگر آن را تبدیل به مقصد مطلوبی برای مهاجرت کرده است. به‌علاوه فرانسه با داشتن سالانه ۸۳ میلیون گردشگر، رتبه اول جذب گردشگر در دنیا را دارد. با ساحل شنی همراه باشید تا به محبوب‌ترین کشور دنیا از نظر گردشگران سفر کنیم. هر فصلی از سال را برای سفر به فرانسه انتخاب کنید، می‌توانید آب‌وهوایی دلخواه را در این کشور زیبا پیدا کنید.

پاریس، پایتخت باران و عشق

پاریس، از پرچمداران رشد و پیشرفت در دنیا است.  با قدم زدن در پاریس شما میان سرسبزترین پایتخت اروپا، سازمان‌های بین‌المللی مهمی‌ را خواهید دید که سرآمد سیاست و اقتصاد و فرهنگ دنیا هستند. مقر سازمان یونسکو و اتاق بازرگانی بین‌المللی در این شهر قرار دارد. به علاوه دفتر ۳۶ شرکت از ۵۰۰ شرکت مهم دنیا هم در پاریس مستقر شده است. بستر رودخانه سن از دل این شهر می‌گذرد.

جاذبه‌های گردشگری فرانسه - پاریس
جاذبه‌های گردشگری فرانسه – پاریس

با این حال پاریس، یک موزه شهر است. شهر هنوز حال و هوای قرن نوزده را دارد و هیچ ساختمان بسیار بلندی در آن دیده نمی‌شود. موزه‌فیکاسیون لقبی است که به پاریس به‌خاطر زیبایی‌های تاریخی بصری‌اش داده‌اند. هیچ کدام از نشانه‌های رشد صنعت و اقتصاد اجازه نیافتند تا چهره عمومی شهر را تغییر بدهند. قوانین سخت‌گیرانه معماری شهری، اجازه ساخت‌وساز ساختمان‌های بلند را در مرکز شهر نمی‌دهد. بنابراین موسسات تجاری، دانشگاه‌ها و وزارت‌خانه‌ها و … همه به حاشیه شهر انتقال یافته‌اند. منطقه لا دفانس، منطقه ویژه تجاری شهر است که مرکز اقتصادی تجاری مهمی در جهان به شمار می‌آید. مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری فرانسه در شهر پاریس قرار دارند. مطمئن باشید ۴۵ میلیون گردشگر که سالانه به پاریس می‌روند، اشتباه نمی‌کنند.

برج ایفل، نماد فرانسه

پربازدیدترین بنای جهان برج ایفل است. این برج فلزی در میان شان‌ دو مارس پاریس و در کنار رود سن قرار دارد. ساخت برج ایفل در سال ۱۸۸۷ آغاز و در سال ۱۸۸۹ به پایان رسید. برای ۴۱ سال برج ایفل بلندترین برج جهان بود تا این که برج کرایسلر در نیویورک در سال ۱۹۳۰ ساخته شد. برای ساخت برج ایفل، ۲٫۵ میلیون پیچ و مهره و میخ پرچ استفاده شده است و ۳۲۴ متر ارتفاع دارد. گوستاو ایفل طراح این برج، مهندس ساختمان و متخصص سازه‌های فلزی بود و نام برج هم از او گرفته شده است. از زمان ساخت برج تا کنون بیش از ۲۰۰ میلیون نفر از آن بازدید کرده‌اند.

جاذبه‌های گردشگری فرانسه - برج ایفل
برج ایفل

رستوران ژول‌ورن، یکی از لوکس رستوران‌های اروپا در برج ایفل قرار دارد. این رستوران در طبقه دوم برج ایفل در ارتفاع ۱۲۵ متری قرار دارد. با داشتن چشم‌اندازی جذاب از پاریس، ستاره میشلن با سرآشپز معروف رستوران آلن‌دوکاس، رستوران ژول‌ورن حق دارد که یکی از گران‌ترین منوهای اروپا را داشته باشد.

موزه لوور،  پربازدیدترین موزه جهان

در سال ۲۰۱۸، بیش از ۱۰ میلیون نفر از موزه لوور پاریس دیدن کردند. در این موزه ۳۸۰ هزار شی نگهداری می‌شود. ساختمان موزه لوور متعلق به قرن دوازدهم میلادی است. از قرن ۱۶ تا ۱۸ میلادی هم از این بنای باشکوه به عنوان کاخ سلطنتی استفاده می‌شد تا این که کاخ ورسای جان آن را گرفت. نازی‌ها در طول جنگ جهانی دوم از لوور به عنوان انبار آثار هنری دزدیده شده استفاده می‌کردند.

موزه لوور - جاذبه‌های گردشگری پاریس
موزه لوور

تابلوی مونالیزا، مهم‌ترین نقاشی لئوناردو داوینچی در این موزه نگهداری می‌شود. در مجموع ۶ هکتار از موزه لوور به نمایش حدود ۷۵۰۰ نقاشی از سراسر دنیا اختصاص یافته است. این گالری‌ها به هشت دپارتمان مختلف کهن شرق نزدیک، آثاری از مصر، یونان، روم و تمدن اِتروسک، هنر اسلامی، مجسمه، هنر تزئینی، نقاشی، چاپ دستی و طراحی. تقسیم می‌شوند. تابلوی نقاشی «آزادی هدایتگر مردم» اثر اوژن دلاکروا که یادبود جشن انقلاب ۱۸۳۰ فرانسه است هم در لوور قرار دارد.

هرم شیشه‌ای موزه لوور که در محوطه اصلی موزه قرار دارد، به سفارش فرانسوا میتران بیست‌ویکمین رئیس جمهور فرانسه ساخته شده است. هرم موزه لوور ۲۱ متر ارتفاع دارد و محل بحث و جنجال زیادی بوده است. با این اوصاف حالا این هرم یکی از نماد‌های موزه لوور به شمار می‌رود.

موزه لوور

موزه لوور در میان یک مسیر ۵ کیلومتری مهم از یادمان‌های تاریخی پاریس قرار دارد. این موزه بین طاق پیروزی، میدان کنکورد، و گرند آرک جای گرفته است و می‌توانید در یک روز از سفرتان به پاریس، همه آن‌ها را با کمی پیاده روی ببینید. موزه لوور نقطه‌ی عطف جاذبه‌های گردشگری فرانسه در پاریس است.

 

طاق پیروزی، ستاره‌ای در قلب پاریس

در انتهای غربی خیابان شانزلیزه، در میدان شارل‌ دو گل، بنایی باشکوه قرار دارد که ناپلئون دستور ساخت آن را داده است. آغاز ساخت این بنا در سال ۱۸۰۶ بود. درست در روز تولد ناپلئون و برای پاسداشت دستاورد‌های ارتش فرانسه در نبرد استرلیتز کلنگ ساخت آن زده شد. هرچند که تکمیل بنا به روزهای امپراطوری ناپلئون نرسید و تا سال ۱۸۳۶ و حکومت شاه لویی فیلپ ادامه یافت. ۱۲ خیابان از میدان شارل دوگل منشعب می‌شود که شکلی مانند یک ستاره به آن می‌دهند.

جاذبه‌های گردشگری فرانسه
میدان شارل دوگل

معماری بنا تا حد زیادی از طاق تیتوس روم الهام گرفته شده است و فردی به نام شالگرین آن را طراحی کرده است. طاق پیروزی پاریس با مجسمه‌ها نقش برجسته‌های زیادی تزئین شده است. این آثار هنری هرکدام روایتی از جشن‌های پیروزی انقلاب و واقعه مارسیز را تعریف می‌کنند. بنای طاق پیروزی ۲۸۴ پله دارد که به سقف بنا می‌رسند. در این مسیر نام صدها ژنرال فرانسوی را خواهید دید که در چه جنگ‌های شرکت کرده‌اند. البته می‌توانید قسمتی از مسیر را هم با آسانسور بروید.

طاق پیروزی
طاق پیروزی

یک موزه کوچک از تاریخچه بنا، و مقبره سربازان گمنام فرانسوی هم در این بنای طاق پیروزی وجود دارد. این مقبره در سال ۱۹۲۱ به بنا اضافه شده و از سال ۱۹۲۳ هر روز عصر یک شعله کوچک به یاد آن‌ها روشن می‌شود. جشن پایان جنگ جهانی اول هم از سال ۱۹۱۸ در این ستاره پاریس برگزار می‌گردد.

خیابان شانزلیزه

جاذبه‌های گردشگری فرانسه
خیابان شانزلیزه

بعد از دیدن میدان شارل دو گل خیابان شانزلیزه را برای قدم زدن انتخاب کنید. این خیابان با سینماها و کافی‌شاپ‌های جذاب و مراکز خرید لوکس حیرت‌زده‌تان خواهد کرد. خیابان شانزلیزه یکی از معروف‌ترین خیابان‌ها در دنیا است. کاخ الیزه در نزدیکی این خیابان قرار دارد و بخشی مهم از محور تاریخی پاریس است.

خیابان شانزلیزه

میدان کنکورد

در انتهای شرقی خیابان شانزلیزه، میدان کنکورد یکی دیگر از خیابان‌های مشهور پاریس قرار دارد. این میدان، در گذشته به نام لویی پانزدهم بوده و در طول انقلاب اول فرانسه، به میدان گیوتین مشهور بوده است. لویی شانزدهم، ماری آنتوانت و چند رجل مهم دیگر فرانسه در این میدان اعدام شدند. در مرکز میدان کنکورد، یک ستون تاریخی ابلیسک قرار دارد که از طرف والی مصر به پادشاه فرانسه هدیه شده است. این ستون شما را ناگهان درسفر زمان به قدر بیش از ۳۰۰۰ سال همراهی و خاطره رامسس دوم مصر را  زنده می‌کند. این ستون، قدیمی‌ترین بنای موجود در پاریس است.

میدان کنکورد
میدان کنکورد

باغ تویلری

هنوز انتخاب از میان جاذبه‌های گردشگری باقی مانده پاریس سخت است. باغ تویلری هم تنها یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری فرانسه در  محور تاریخی پاریس است. این کاخ در کرانه راست رود سن قرار دارد و عمر آن به نیمه دوم قرن شانزدهم برمی‌گردد. در زمان انقلاب فرانسه در سال ۱۷۸۹ این کاخ برای ۳ سال محل حبس خانگی لویی شانزدهم و خانواده اش بود. در سال ۱۸۹۱ این کاخ تویلری توسط ارتش کمون فرانسه به آتش کشیده شد.

باغ‌های تویلری - جاذبه‌های گردشگری فرانسه
باغ‌های تویلری

بنای طاق پیروزی کاروسل، ورودی کاخ تویلری است. این بنا در سال‌های ۱۸۰۶ تا ۱۸۰۸ ساخته شد. همزمان با بنای معروف طاقل پیروزی میدان شارل دوگل. این بنا از نمونه‌های خوب نئوکلاسیک هم‌دوره ناپلئون است.

رودخانه سن، قلب تپنده شهر پاریس

رودخانه سن، یک رودخانه به طول ۷۷۷ کیلومتر است که از یکی از مهم‌ترین آب‌راه‌های شمال فرانسه است. سن از رودخانه بورگاندی سرچشمه گرفته و به کانل مانش منتهی می‌شود. ۳۲ پل روی رودخانه‌ سن ساخته شده است. پل پونت نوف یکی از زیباترین پل‌های فرانسه محلی دلپذیر برای تماشای غروب آب بر فراز رودخانه سن است. عمق این رودخانه آرام حدود ۹ متر است و قایق سواری در آن راهی جذاب برای تماشای تعداد زیادی از جاذبه‌های پاریس است.  رودخانه سن در سال ۱۹۹۱ در میراث فرهنگی یونسکو ثبت شد.

رودخانه سن - جاذبه‌های گردشگری فرانسه
رودخانه سن

در سوگ کلیسای نوتردام

برای ۸۰۰ سال، کلیسای نوتردام شاهد تاریخ شهر پاریس بود. میراثی که قابل ارزش‌گذاری نبود و سالانه بیش از ۱۳ میلیون نفر از آن بازدید می‌کردند. کلیسای نوتردام در قرن یازدهم میلادی ساخته شد. این کلیسا تا مدتی طولانی بزرگترین کلیسای اروپا بود و یکی از زیباترین آثار معماری گوتیک محسوب می‌گشت. صدها مجسمه گچی و چوبی این کوچک و بزرگ فضای داخلی این کلیسا را تزئین می‌کردند.

کلیسای نوتردام - جاذبه‌های گردشگری فرانسه
کلیسای نوتردام

اما یک حادثه غم‌انگیز، خاطرات گوژپشت نوتردام را نابود کرد. در ۲۰ فرورددین سال ۱۳۹۸ یک آتش‌سوزی بزرگ در کلیسای نتردام رخ داد که باعث فروریخت سقف و برج کلیسا شد. مردم در سراسر دنیا برای نوتردام اشک ریختند و تعداد زیادی از آثار هنری که در داخل کلیسا نگهداری می‌شد هم از بین رفت. امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه به کلیسای نوتردام در این حادثه لقب «قلب پاریس» را داد. نوتردام یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری فرانسه در پاریس بود که در این حادثه از دست رفت.

باید یادآوری کنیم که در شهرهای دیگر فرانسه هم کلیساهای مهمی به نام «نوتردام» ساخته شده که همگی از کلیساهای مهم این کشور هستند. شهر نیس، کن، و مارسی هم یک کلیسا به نام نوتردام دارند

دیگر جاذبه‌های گردشگری فرانسه در پاریس

پاریس هر روز چیز تازه‌ای دارد. این شهر با ۲۰۰۰ سال قدمت آنقدر دیدنی دارد که بتواند برای روزها شما را پایبند خودش کند. اما اگر فقط چند روز برای اقامت در پاریس وقت دارید، به انتخاب‌های ما در ساحل شنی اعتماد کنید. به اپرای گارنیه بروید و از بنای باشکوه و موزاییک‌کاری‌های ظریف آن الهام بگیرید. از فراز تپه مونمار و گنبد کلیسای ساکره کور، چشم‌اندازی خیره کننده را تماشا کنید. و در پانتئون پاریس آرامگاه افراد مورد احترام پاریس را ببینید. کاخ ورسای را فراموش نکنید که جواهری در پاریس است. هنوز جاذبه‌هایی مانده که دلمان بخواهد برایتان توصیفشان کنیم و زمان یاری نمی‌کند.

اپرای گارنیه
اپرای گارنیه

نیس، نگین سواحل فرانسه

در جنوب شرقی فرانسه، بر کرانه‌های مدیترانه، شهر ساحلی نیس قرار دارد. این شهر کوچک با جمعیتی حدود ۳۵۰ هزار نفر یکی از شهرهای محبوب فرانسه برای گردشگران است. عمر این شهر به ۴ قرن پیش از میلاد مسیح باز می‌گردد و نام اولیه آن نیکایا بوده است. تاریخ نام نیس به معنی «زیبا» را شهر داده است.

نیس به نام «شهری که نمی‌خوابد» هم معروف است و اگر اهل زندگی شبانه هستید، تجربه‌تان در نیس شگفت‌انگیز خواهد شد. تا سال‌ها نیس تفرجگاهی گران برای ثروتمندان فرانسوی بود که از ساحل زیبای آن لذت ببرند. اما حالا هر گردشگری راه خودش را برای لذت بردن از نیس پیدا خواهد کرد. جاذبه‌های گردشگری فرانسه در نیس، روحی به بزرگی دریای مدیترانه دارند. ردپای تاریخی انگلیسی‌ها و ایتالیایی‌ها در شهر نیس، تنوع مکان‌های دیدنی آن را بیشتر می‌کند. بخش مهمی از فرنچ ریویرا که از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری فرانسه «منطقه ساحلی فرانسه» در شهر نیس واقع شده است.

شهر قدیمی نیس

فرانسه در قرن هفدهم و هجدهم، روزهای پر تب و تاب و هیجان انگیز زیادی داشته است. یادگارهای این دوران در شهر قدیمی «اولدتاون نیس» خودنمایی می‌کنند. محله قدیمی نیس پر است از خیابان‌های سنگ‌فرش، پیاده‌روهای باریک و ساختمان‌های رنگارنگ که محلی خوب برای یک گفت‌وگوی عصرگاهی و خوردن یک فنجان قهوه هستند.

در نیس می‌توانید منحصربه‌فردترین جاذبه‌های گردشگری فرانسه را ببینید. میدان کاخ دادگستری یک مرکز فرهنگی و توریستی شلوغ است که سردر ورودی زیبای کاخ دادگستری و برج ناقوس آن چشم‌هایتان را خیره می‌کند.

در این محله قدیمی، یک بندر قدیمی هم هست که محل لنگر انداختن قایق‌های مسافربر و باربر زیادی است. زندگی شلوغ در این بندر را با خوردن یک غذای دریایی در یک رستوران در همان نزدیکی، خوش‌طعم به یاد بیاورید.

در محله قدیمی نیس، یک بستنی فروشی معروف هم هست که فِنوکیو نام ندارد. این بستنی‌فروشی عجیب بیش از ۹۴ طعم بستنی دارد که فکر کردن به بعضی‌ از طعم‌هایش شگفت‌زده‌تان خواهد کرد. در فنوکیو می‌توانید از بستنی وانیلی گرفته تا بستنی کاکتوس را امتحان کنید و لذت ببرید.

کاخ لاسکاری، موزه موسیقی شهر نیس

بنایی باشکوه در قلب محله قدیمی نیس قرار دارد که کاخ لاسکاری نام دارد. این کاخ از نیمه اول قرن نوزدهم که ساخته شد، تا سال ۱۹۴۲ در اختیار خاندان لاسکاری، یکی از خانواده‌های اشراف فرانسه قرار داشت. شهرداری نیس در سال ۱۹۴۲ این کاخ را از خانواده لاسکاری خرید و آن را به موزه موسیقی تبدیل کرد.  سقف‌های گنبدی نقاشی‌شده، پرده‌های ابریشمی اعلا، پلکان باروکی از مرمر طلایی و صورتی، کاخ لاسکاری را به مجموعه‌ای شگفت‌انگیز از هنر فرانسوی بدل کرده است. در کاخ لاسکاری می‌توانید پوسترهایی با کیفیت از این کاخ و دیگر جاذبه‌های گردشگری فرانسه تهیه کنید.

تفرجگاه انگلیسی شهر نیس

بلوار انگلیسی، که در بین مردم به «پروم» هم مشهور است یکی از زیباترین بلوارهای ساحلی فرانسه است. همه چیز در این بلوار نشانی از آسمان و دریا دارد. رنگ صندلی‌ها، سایبان‌ها، دوچرخه‌های عمومی و … همگی آبی هستند.

نیس، در ابتدای قرن نوزدهم محل محبوب گذران زمستان  اشراف انگلیسی بود. اینجا با آب و هوای متعادل و تمیز کارت دعوتی وسوسه انگیز برای آن‌ها می‌فرستاد. این گردشگران ثروتمند انگلیسی هتل‌ها و ویلاهای زیادی در غرب شهر نیس و در کنار خط ساحلی آن ساختند. تنها یک مشکل این ساحل را از بدل شدن به ساحلی ایده‌آل دور می‌کرد. صخره‌های فراوان و باتلاق‌های خطرناک.

یک کشیش انگلیسی، راهی برای حل این مشکل پیدا کرد. ساخت یک جاده کنار ساحل، که کارگران فقیر فرانسوی هم از آن کسب درآمد کنند. اولین تفرجگاه ساحلی به نام جاده ساحلی در سال ۱۸۲۴ ساخته شد. اما مردم به این دلیل که انگلیسی‌ها سرمایه ساخت جاده را دادند، به آن جاده انگلیسی می‌گفتند.

شهرداری نیس، ۱۰ سال بعد مدیریت جاده را در اختیار گرفت و بارها آن را گسترش داد. بلوار فیروزه‌ای نیس حالا یکی از زیباترین مسیرهای جاذبه‌های گردشگری فرانسه است که می‌توانید در آن قدم بزنید، رانندگی کنید، و یا یک دوچرخه کرایه کنید و کنار بی‌کرانِ دریا رکاب بزنید.

کسل هیل، قلعه‌ای بر فراز تپه‌های نیس

کسل هیل، یکی از قدیمی‌ترین سکونتگاه‌های شهر نیس است. ۲۰۰۰ سال پیش یونانی‌ها اینجا یک قلعه نفوذناپذیر ساخته بودند که در سال ۱۷۰۶ توسط سربازان لویی چهاردهم ویران شد.  در این تپه حالا فقط ویرانه‌های یک کلیسای قرن چهاردهمی به چشم می‌خورند. اما کسل هیل با این اوصاف هنوز یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری فرانسه در نیس است.

اینجا مناظری چشم‌نواز از بندر و بام شهر نیس را نشان می‌دهد. بلندای این قلعه ۹۲ متر است و بریا رسیدن به بالای تپه راهی جز استفاده از آسانسور ندارید. قلعه تپه نیس، گردشگاهی محبوب بین همه مردم است، چرا که هم دسترسی آسان دارد و هم محل‌هایی برای بازی کودکان. درختان فراوان و فضای سبز بی‌نظیر این تپه را از یاد نخواهید برد. موزه‌ای تاریخی که رنگی سبز دارد.

دیگر جاذبه‌های گردشگری فرانسه در نیس

نیس معروف به «زیباترین شهر فرانسه» است. هنوز دیدنی‌های زیادی مانده که ما از آن‌ها نام هم نبرده‌ایم. نیس طبیعتی جذاب را در پارک فونیکس به نمایش می‌گذارد.این پارک هفت‌ هکتاری یکی از بزرگترین گلخانه‌های اروپا است. این پارک در سال ۱۹۹۰ افتتاح شد و ۲۵۰۰ گونه گیاهی در آن نگهداری می‌شود. در پارک فونیکس، نمایشگاه‌های دوره‌ای با موضوع طبیعت برگزار می‌شوند.

این باغ همچنین هفت باغ وحش هم دارد که حیوانات مختلفی مانند پلیکان، قو، اردک و لاک‌پشت در استخر بزرگ آن نگهداری می‌شوند. انواع دیگری حیوان هم در پارک زندگی می‌کنند که در قفس نگهداری می‌شوند. اگر از دیدن گل خسته نمی‌شوید (چه کسی می‌شود؟) به کورس سالیا بروید که یک بازار گل باورنکردنی است.

برای سفر به نیس تاریخی  هم می‌توانید به پلاز ماسنا بروید و قصری را ببنینید که روزگار این شهر را از قرن هجدهم تا اواسط قرن بیستم روایت می‌کند.

با این حال نیس، همیشه به‌خاطر آفتاب ملایم و ساحل دلپذیرش است که شناخته می‌شود. به نیس بروید و در سواحل آرام آن شنا کنید و جای پایتان را روی ماسه‌های طلایی ثبت کنید. آرامش نیس دلتان را خواهد ربود.

مارسی، قدیمی‌ترین شهر فرانسه

شهر مارسی قدیمی‌ترین شهر فرانسه است. تاریخ بناگذاری این شهر به بیش از ۲۰۰۰ هزارسال پیش بازمی‌گردد. این شهر سومین شهر بزرگ فرانسه است. جاذبه‌های گردشگری فرانسه در شهر مارسی مجموعه‌ای عجیب از طبیعت و تاریخ و صنعت است. این شهر که میزبان یکی از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین بنادر اروپا هم هست، از ۱۶ منطقه تشکیل شده و یک میلیون نفر جمعیت دارد.

جاذبه‌های گردشگری فرانسه - شهر مارسی
جاذبه‌های گردشگری فرانسه – شهر مارسی

بندر مارسی در ۳۰۰ روز سال هوای گرم و آفتابی دارد و مقصدی محبوب برای گردشگران است  تا از آب‌های فیروزه‌ای مدیترانه لذت ببرند. هرسال بیش از ۲٫۴ میلیون گردشگر به مارسی می‌آیند. این شهر تا دلتان بخواهد، کافه، رستوران، مراکز فرهنگی و تاریخی و سواحل تمیز و زیبا دارد.

بندر قدیمی مارسی

اولین بندر در این منطقه، ۶۰۰ سال پیش از میلاد مسیح توسط یونانی‌ها پایه گذاری شد. این بندر، که در دوران اوج خودش یکی از بنادر مهم بارگیری مدیترانه بوده است حالا بیشتر لنگرگاه قایق‌های تفریحی و ماهیگیری است. هر روز که پا به بندر قدیمی مارسی بگذارید، بازاری پرجنب و جوش خواهید دید که ماهی های تازه آن خودنمایی می‌کنند. سوپ بویی یابس، یک سوپ ماهی خوشمزه است که در رستوران‌های کوچک بندر مارسی فراوان پیدا می‌شود.

در این بندر، یک فانوس دریایی بلند هم هست که قدمت آن به سال‌ ۱۸۵۵ میلادی بازمی‌گردد. این برج کوچک استوانه‌ای زمانی محل راهنمایی کشتی‌هایی است که شبانه به مارسی سفر می‌کردند. فانوس دریایی سنت ماری در سال ۱۹۲۲ برق کشی شد و تا سال‌ها همچنان نور امید رسیدن به خشکی باقی ماند. اما امروزه این فانوس خاموش شده و برجک آن محل محبوب عکاسی گردشگران است.

بندر مارسی

در بندر قدیمی‌ مارسی می‌توانید یک قایق موتوری اجاره کنید و با قایقی دوستدار طبیعت در میان امواج مدیترانه سواری کنید. این قایق‌های کوچک با انرژی خورشیدی کار می‌کنند. قایق‌های موتوری هر روز چندبار از مرکز شهر مارسی حرکت می‌کنند و به سمت دیگر بند قدیمی می‌روند.

در بندر قدیمی مارسی می‌توانید از مجموعه کامل تاریخ ماهیگیری در بندر مارسی دیدن کنید. یا به زیارت کلیسای کاتولیگ رومی بروید و در بنایی به قدمت هشتصدسال قدم بزنید.

جاذبه‌های گردشگری فرانسه - قلعه شاتودیف
قلعه شاتودیف

در نهایت یک قایق بگیرید و به جزیره کوچک شاتودیف « Château d’If» بروید. یک قلعه کوچک در این جزیره در قرن شانزدهم میلادی ساخته شد و سوژه رمان جذاب کنت مونت کریستو گشت.

 

خیریه قدیمی مارسی

در مارسی می‌توانید به یک نوانخانه قدیمی اروپایی بروید و در آن به تماشای آثار باستانی، و هنر آفریقا و اقیانوسیه بنشینید. این اتفاق جالب در Vieille Charity می‌افتد. جایی که در گذشته محل کمک به گدایان بوده و امروزه تبدیل به موزه و مرکز فرهنگی شده است. در این موزه می‌توانید جمجمههای انسانی از جنوب آمریکا، و نقاب‌هایی جذاب از آفریقا را ببینید. یک کلیسای کوچک در دل این نوانخانه هم هست که ارزش دیدن دارد.

خیریه قدیمی

محله قدیمی مارسی

بافت تاریخی شهر مارسی هنوز زنده است و نفس‌هایش به شهر مارسی رنگ و گرما می‌بخشد. این محله در بالای بندر قدیمی مارسی قرار گرفته و همزمان با بندر ساخته شده است. خانه‌های بافت قدیمی مارسی رنگارنگ هستند و کوچه‌های باریک و پرشیب نشان از زندگی محلی این منطقه دارد.

مارسی - جاذبه‌های گردشگری فرانسه
محله قدیمی مارسی

قدم زدن در بافت قدیمی مارسی همیشه برای شما سوپرایزهایی دارد. انواع بوتیک و گالری صنایع دستی، هنر مدرن، رستوران‌هایی با غذای الجزایری و دیوارهایی مناسب عکاسی. این محله در زبان فرانسوی لو پانیه نام دارد. در لو پانیه می‌توانید به کلیسای جامع دولا ماژور و سختمان شهرداری سر بزنید. عمر ساختمان شهرداری به قرن ۱۷ میلادی بازمی‌گردد و روحی از معماری ایتالیایی دارد.

پارک ملی کلانک

در ۱۵ کیلومتری شهر مارسی، یک پارک ساحلی وجود دارد که به خاطر خیج‌های کوچک فیروزه‌ای‌اش معروف است. پارک ملی کلانک مجموعه‌ای آبدره‌های کوچک است که با آب شور و آرامی پرمی‌شوند و که به دریا می‌ریزند و دوباره برمی‌گردند.  در پارک ملی کلانک می‌توانید تنوعی بی‌نظیر از حیوانات وحشی را ببینید و از قدم زدن در فضای سبز و ساحلی آن لذت ببرید. از جمله تفریحات محبوب پارک کلانک، قایق‌سواری، شنا، و صخره نوردی است.

پارک ملی کلانک

دیگر جاذبه‌های گردشگری فرانسه در شهر مارسی

مارسی تنوعی بی‌نظیر از مناظر طبیعی و تاریخی دارد. گردشگران زیادی برای دیدن جاذبه‌های گردشگری فرانسه در این شهر به فرانسه سفر می‌کنند. اگر به مارسی رفتید به کاخ لونشان بروید و در جشن تاسیس کانال زیبای مارسی شرکت کنید. در این کاخ موزه‌ تاریخ‌طبیعی و هنرهای زیبا هم دیدنی‌های زیادی را برای تماشا پیش رویتان می‌گذارند.

موزه تمدن‌های اروپایی و مدیترانه نیز یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری فرانسه در این شهر است. در این موزه می‌توانید اطلاعات کاملی از عجایب هفت‌گانه جهان به دست بیاورید. این موزه سه بخش دارد و هر بخش در یک نقطه از شهر است. در بخش دیگر موزه تمدن‌های اروپایی و مدیترانه، که محل آن قلعه‌ی سن ژان است یک ساختمان قدیمی خواهید دید که عمرش به قرن دوازدهم میلادی باز‌می‌گردد.

و در نهایت به صومعه سنت ویکتورمارسی بروید و در بنایی به قدمت قرن پنجم میلادی عبادت کنید. این صومعه به دوران اولیه مسیحت تلعق دارد و به خوبی معماری قرون وسطی را یادآوری می‌کند. البته ساخت برج‌های این کلیسا به قرن ۱۱ و ۱۴ میلادی برمی‌گردد.

جاذبه‌های گردشگری فرانسه در سه شهر دیگر

فرانسه، بهشت گردشگران است. اینجا هر چه اراده کنید در دستان شما یا پیش چشمتان قرار می‌گیرد. در فرانسه می‌توانید کنار رودخانه‌ها قدم بزنید. در ساحل مدیترانه آفتاب بگیرید و در کلیساها و معماری‌های بی‌نظیر شهری غرق شوید. تعداد شهرهای دیدنی این کشور به قدر همه شهرهای آن است. اگر همه جاذبه‌های گردشگری فرانسه را که در سطور بالا گفتیم را سرزدید به بوردو، شامونی استراسبورگ، لیون، آویگنون و تورز بریود. شهر ساحلی کن هم که به خاطر فستیوال‌های فیلمش معروف است را از دست ندهید.

کن ، شهر فیلم و آفتاب

کن هم آب‌وهوایی مطبوع دارد و هم پوشش گیاهی دلچسب. اینجا پر است از درختان نخل سبز، گل‌های گرمسیری و کوچه‌پس‌گوچه‌های سنگی و سبز. این شهر در سال ۱۹۴۶ با جشنواره فیلمش شهرت یافت. اما همیشه استحقاق این را داشته که به عنوان یکی از زیباترین شهرهای فرانسه شناخته شود. در کن می‌توانید در بلوار کرووازت قدم بزنید و در هتل کارلتون اقامت کنید. این بولوار محلی مناسب برای دیدن آخرین مدهای روز دنیا و دیدار با دیگر گردشگران است.

بعد به کاخ فستیوال‌ها بروید و  ساختمان طراحی شده در سال ۱۹۸۲ را به نظاره بشنینید. این ساختمان محل رویدادهای مهمی از جمله جشنواره فیلم، اجلاس G20، و یک شوی تجارت بین‌المللی مسوسیقی است. از سال ۲۰۰۹ تا حالا اینجا یکی از نمایشگاه‌های مدرن و به روز دنیا بوده است.

لیون، پایتخت خوش‌گذرانی فرانسه

۲۸ پل در شهر لیون وجود دارد. سرتاسر شهر لیون را دو رود بزرگ یعنی رون و سن فرا گرفته اند. لیون آنقدر شهر ارزشمندی است که کل شهر در فهرست میراث تاریخی یونسکو ثبت شده است. برای اقامت در لیون می‌توانید روی خانه اهالی شهر حساب کنید تا هزینه‌هایتان حسابی پایین بیاید و بتوانید چند روز اقامت کنید تا از همه شهر لذت ببرید.

در لیون می‌توانید به موزه هنر‌های زیبا بروید و دومین موزه خوب فرانسه را بعد از لوور ببینید. در این موزه عتیقه‌جات، نقاشی‌ها و مجمسمه‌های زیبای فراوانی را از مصر باستان تا دوران مدرن خواهید دید.

شهر قدیمی لیون هم از دیگر مکان‌های باستانی در جاذبه‌های گردشگری فرانسه است. محله‌های سنت جان و سنت جرج، بافت باستانی خود را به خوبی حفظ کرده‌اند. در کوچه‌های باریک و سنگفرش این محله‌ها می‌توانید گالری‌های شیکی را ببینید که در کنار رستوران‌ها خودنمایی می‌کنند. موزه تاریخ لیون و موزه عروسک خیمه شب‌بازی شهر هم در این منطقه شهر قرار دارند.

شهر لیون

کلیسای نوتردام دی فوویه هم از بهترین جاذبه‌های گردشگری فرانسه در لیون است. این کلیسا ۱۳۰ متر از رودخانه سون ارتفاع دارد و چشم‌اندازی خیره کنند از شهر لیون را به شما هدیه می‌کند. موزاییک‌کاری، معماری داخلی شگفت‌انگیز و روح ظریف سبک گوتیک در این کلیسا بسیار خودنمایی می‌کنند.

در نهایت بر پرسکیل بروید و از شبه‌جزیره‌ای در دل یک رودخانه بزرگ دیدن کنید. فواره چهار اسبه این محله که در میدان پلازا د ترو « Place des Terreaux» این میدان نشان از چهار رودخانه بزرگی است که به اقیانوس می‌رسند.

شهر بوردو، شهر ساحل و شراب

در جنوب غربی فرانسه شهری زیبا و کوچک وجود دارد. بوردو در دنیا به خاطر تاکستان‌های فراوان و شراب لذیذ مشهور است. اینجا همچنین یکی از مهم‌ترین مراکز علمی فرانسه با ۵هزار پژوهشگر است. شهر قدیمی بوردو، مهم‌ترین قسمت شهر برای بازدید از بافت تاریخی-فرانسوی بوردو است. این منطقه مربوط به قرن هجدهم میلادی است و سالن بزرگ تئاتر شهر و کلیسای جامع سنت آندره در آن قرار دارند.

بووردو شهری آفتابی و گرم است. یک میدان در این شهر از این آب و هوا یک فضای رویایی و خنک ساخته است. محوطه‌ای به نام «آیینه‌ی آبی» در محوطه میدان بورس، تبدیل به فضایی خیس و مه‌آلود و البته خنک می‌شود. میدان بورس یکی از زیباترین میدان‌های شهر بوردو هم هست و محلی محبوب برای گردشگران محسوب می‌شود.

رود گارون، مهم‌ترین رود شهر بوردو است. قایق‌سواری در آب‌های آرام و تمیز آن یکی دیگر از تفریحات توریست‌ها است. این رودخانه از کنار بافت تاریخی شهر می‌گذرد و مناظری زیبا از شهر بوردو را پیش روی شما خواهد گذاشت.

غذاهای فرانسوی ، طعمی خوش در جاذبه‌های گردشگری فرانسه

ذائقه غذایی فرانسوی‌ها مسری است. مردم این کشور با طبعی متفاوت و دلپذیر آشپزی می‌کنند. غذاهای دریایی مانند ماهی جایگاهی جدی در رسومات و علایق این کشور دارد. سس مایونز، سس پنیر، سس‌ کره‌ای و سس گوجه فرنگی که در همه جای دنیا یافت می‌شوند در فرانسه متولد شده‌اند.

فرانسوی‌ها سالاد و دسر هم خیلی دوست دارند و در هر منطقه از این کشور با توجه به آب و هوا و طبع مردم چیزهای جدیدی پیدا خواهید کرد.

آندویت نوعی سوسیس است که با دل و جگر درست می‌شود و در منطقه آراس فرانسه بسیار یافت می‌شود. این غذا را با چیپس و پوره سیب زمینی سرو می‌کنند.

کلوچه کدوتنبل این کشور هم بسیار معروف است و گفرس آلا سیتروبه نام دارد. تارت اگروبور هم یک کلوچه شیرین دیگر است که با کرم، شیر و تخم‌مرغ و شکر درست می‌شود. این تارت در فر چوبی طبخ می‌شود و شیرینی محبوب مردم فرانسه است.

واترزویی، یک آب ماهی غلیظ همراه با سبزیجات و خامه و ماهی است. ماهی کپور، اردک‌ماهی و گاهی مرغ یا هر نوع گوشت سفید دیگر هم می‌تواند ماده اصلی این غذا باشد.

 

سفر به فرانسه همراه با ساحل شنی

شما برای سفر به فرانسه به ویزای شنگن فرانسه نیاز دارید. گرفتن این ویزا به شما اجازه سفر به سایر کشورها حوزه شنگن‌ را هم می‌دهد. ما در ساحل شنی انواع خدمات ویزای فرانسه را به شما ارائه می‌کنیم. می‌توانید برای این که اطلاعات بیشتری در مورد انواع ویزای فرانسه به دست بیاورید با ما تماس بگیرید. کارشناسان ساحل شنی اینجا هستند تا به شما در سفر به فرانسه کمک کنند. شماره تلفن ما  ۰۲۱۵۷۹۳۸ است. گرفتن وقت فوری سفارت فرانسه تخصص ماست.

اگر قبلا به فرانسه سفر کرده‌اید، تجربه با ارزش سفر خود را با ما به اشتراک بگذارید. خواندن از زبان شما لطف دیگری دارد.

 

عکس‌ها از : Pixabay

ارسال پاسخ

10 − هشت =