۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

جاذبه‌های گردشگری آلمان | سفر به سرزمین طبیعت و صنعت

جاذبه‌های گردشگری آلمان ، مانند یک الماس بر قله این کشور صنعتی می‌درخشند. آلمان کشوری در قاره اروپا است که ثروتمندترین عضو اتحادیه اروپا محسوب می‌شود. برلین پایتخت این کشور بعداز خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تبدیل به بزرگترین شهر این اتحادیه شد. آلمان ۱۶ ایالت دارد که در بعضی قوانین مستقل هستند و برلین هم یکی از این ایالت‌ها است. ۸۰ میلیون جمعیت آلمان آن را تبدیل به یکی از

سراسر آلمان پوشیده از دشت و جنگل و کوه و ساحل است. این کشور تعدادی جزیره، دریاچه و باتلاق هم دارد. رشته‌کوه‌های مرکزی، آلمان را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌کنند. بخشی از رشته‌کوه معروف آلپ هم در جنوب آلمان قرار دارد.

اما تنها جاذبه‌های طبیعی نیستند که شما را به دیدن آلمان دعوت می‌کنند. آلمان یکی از صنعتی‌ترین کشورهای عضواتحادیه اروپا با تاریخی غنی و معماری منحصر به فرد است. جاذبه‌های گردشگری آلمان تلفیقی از تاریخ و تکنولوژی هستند. در آلمان می‌توانید در کنار آثار تاریخی قدم بزنید و مبهوت شگفتی روزافزون تکنولوژی‌های مدرن شوید. با ساحل شنی همراه شوید تا سفر را از قلب تپنده آلمان شروع کنیم و چرخی در این کشور زیبا بزنیم.

 

برلین، قلب تپنده جاذبه‌های گردشگری آلمان

جاذبه‌های گردشگری آلمان
برلین – جاذبه‌های گردشگری آلمان

برلین، یا برلن، بزرگ‌ترین شهر آلمان و پایتخت این کشور است. در شمال شرقی آلمان در همسایگی رودهای اشپعه و هاول این شهر وسیع، ۶ میلیون جمعیت را در خود جای داده است.  اگر برایتان جالب است که در شهری قدم بزنید که بتوانید افرادی را ملاقات کنید که از تمام ملیت‌هایی که می‌شناسید در آن زندگی کنند، به برلین بروید. این ۶ میلیون نفر متعلق به ۱۸۰ ملیت مختلف هستند و همین نکته برلین را به اندازه کافی منحصر به فرد می‌کند. برلین نقطه آغاز بسیاری از اتفاقات مهم تاریخی آلمان است. دیوار معروف برلین، پرده آهنین جنگ سرد، نماد تاریخی پر فراز و نشیب در آلمان است.

دروازه براندنبورگ ، صندوق خاطرات برلین

یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری آلمان در برلین، دروازه براندنبورگ است. کمتر اثری را می‌توان در تاریخ پیدا کرد که همیشه و در همه دوره‌ها به یک نماد تبدیل شده باشد. دروازه براندنبورگ، در قرن هجدهم توسط پادشاه فریدریش ویلهلم دوم ساخته شد که نماد صلح باشد. چون نمادی از دوره صلح بعد از جنگ زمان پادشاهی فردیک کبیر بود. ساخت دروازه، که دروازه‌ای به دنیای مدرن هم بود در سال ۱۷۷۸ شروع و در ۱۷۹۱ پایان یافت. ۴ سال بعد به طراحی تزئینات و نقش‌ برجسته‌های این دروازه پنج مسیره گذشت. براندنبورگ پاسخی برای طاق پیروزی پاریس هم هست.

جاذبه‌های گردشگری آلمان
دروازه براندنبورگ

یک ارابه چهار اسبه که توسط الهه بالدار صلح رانده می‌شود، در بالای دروازه قرار دارد و در سال ۱۷۹۳ ساخته شده است.

در سال ۱۸۰۶، این دروازه تبدیل به نماد پیروزی آلمان شد. ناپلئون بعد از اشغال برلین دستور داد ارابه را به پاریس ببرند. او بعدا در جنگ واترلو شکست خورد و ارابه به آلمان بازگردانده شد. یک صلیب آهنی و یک عقاب نماد این پیروزی بود که به تاج گل الهه صلح اضافه شد.

براندنبورگ بعد از جنگ جهانی دوم

در طول جنگ جهانی دوم دروازه براندنبورگ بسیار آسیب دید اما تبدیل به نماد نظامی گری پروسی شده بود. برلین شرقی دروازه را مرمت کرد و برلین غربی هزینه بازسازی ارابه را پرداخت کرد. شاید اینجا بود که هر دو طرف آگاه بودند که فرهنگ و تاریخ مشترک بر همه چیز ارجح است. به هر حال این همکاری باعث نشد که دیوار برلین ساخته نشود. درست از یک روز بعد از ساخت دیوار، رفت‌وآمد از این دروازه ممنوع شد و برلین شرقی و غربی برای ۳۰ سال بعد از هم جدا شدند. دروازه براندنبورگ در این مدت نمادی از جدایی و جنگ بلوک شرق غرب بود.

در سال ۱۹۹۱ دیوار توسط مردم خراب شد. براندنبورگ دوباره همه هویت مثبت خود را پس گرفت و تبدیل به نماد اتحاد شد. در واقع براندنبورگ تاریخی مملو از صلح، پیروزی، جنگ، جدایی و اتحاد را در خود حفظ کرده است.

 

دیوار برلین ، نماد جنگ سرد

دیوار برلین، شهر را به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم می‌کرد. این دیوار تبدیل به اسمبل جنگ سرد شده بود که توسط دولت کمونیستی آلمان شرقی ساخته شد. این دیوار برای جلوگیری از سیل مهاجرت مردم از آلمان شرقی به غرب احداث شده بود. هرچند که دولت آلمان غربی می‌گفت که دیوار را برای جلوگیری از نفوذ عقاید غربی و جاسوسان ساخته است.

با وجود این که آلمان غربی از سال‌های ابتدایی جنگ سرد می‌خواست دیوار را احداث کند، اما دولت شوروی موافقت نمی‌کرد. نیکیتا خروشچف، ۱۵ سال بعد از آغاز جنگ سرد، زمانی که روزانه هزار نفر به برلین غربی می‌گریختند، دستور ساخت دیوار را صادر کرد. صبح روز بعد، وقتی مردم بیدار شدند، یک دیوار از جنس سیم خاردار را در امتداد براندنبورگ دیدند. ساخت دیوار بتنی از همان روز آغاز شد. ۳٫۵ میلیون نفر تا آن روز از آلمان شرقی گریخته بودند. ۱۵ آگوست، روز دوم ساخت دیوار، یک نفر با پریدن از روی سیم خاردار یک متری، اولین نفری شد که از دیوار عبور کرد. بعد از آن تا سال ۱۹۹۱ که دیوار فروریخت، ۵۰۰۰ نفر دیگر هم موفق شدند فرار کنند.

جاذبه‌های گردشگری آلمان
دیوار برلین

دیوار برلین، ۱۵۵کیلومتر بود و ۳٫۶ متر ارتفاع داشت. ۴۵ کیلومتر از این دیوار از وسط شهر می‌گذشت. ۴۳ کیلومتر از دیواری که برلین را به شرق و غرب تقسیم کرده بود، شامل ۲ دیوار بتنی بود که بین آنها ۱۴۰ متر فاصله قرار داشت که به نام نوار مرگ شناخته می‌شد. در این فاصله برجک‌های نگهبانی، سنگرها، سگ‌های نگهبان، نورافکن‌ها و مسلسل‌ قرار داشت. دیواری که خانواده‌های بسیاری را برای ۲۸ سال از دیدن هم محروم کرد. این دیوار حتی به پنجره‌ خانه‌هایی که روبه برلین غربی باز می‌شدند هم کشیده شد. در طول سال‌هایی که دیوار پابرجا بود، حدود ۱۲۵ نفر در پای آن کشته، و ۲۰۰ نفر هم مجروح شدند.

دیوار برلین با یک اشتباه خبری فرو ریخت!

گونتر شبافسکی از دفتر سیاسی آلمان شرقی بدون مقدمه اعلام کرد که محدودیت‌های ویزای مسافرتی به سرعت برداشته خواهد شد. در حالی که قرار بود از روز بعد تنها کمی فرایند صدور ویزا آسان شود! هزاران نفر بعد از شنیدن خبر به سمت دیوار هجوم بردند و مسئولان مرز هم گیج و عصبی شدند و یکی از آن‌ها مرز را با تشخیص خودش باز کرد. بقیه ایستگاه‌ها هم این کار را کردند. ۹ نوامبر ۱۹۸۹ این روز سرنوشت ساز بود.

۴۰ هزار قطعه بتن دیوار در طی سه سال بعدی توسط مردم تخریب شدند. بسیاری از این بتن‌ها در ساخت شهر برلین مورد استفاده قرار گرفتند. روی بخشی از دیوار را کانی علوی، نقاش ایرانی ساکن برلین شروع به نقاشی کرد. در طی ۶ ماه بعد تعداد دیگری نقاش به او پیوستند و روی ۱۳۰۰ متر از دیوار نقاشی کشیدند. گالری بخش شرقی کمپینی است که تلاش کرد از تخریب این قسمت از دیوار در سال ۱۹۹۶ جلوگیری کند.

این بخش از دیوار، و یادبود دیوار برلین و پنجره یادبود، موزه مرکز پناهندگان مارینفلد  و گذرگاه چک‌پوینت چارلی، از جمله جاذبه‌های گردشگری آلمان هستند که تاریخ پرده آهنین را روایت می‌کنند.

میدان گندارمن مارکت برلین، زیباترین میدان اروپا

یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری آلمان در برلین، میدان گندارمن مارکت است. نام میدان از یک هنگ نظامی که تا سال ۱۷۷۳ در این میدان قرار داشتند گرفته شده است. میدان بعد از تغییر نقشه توسط جورج کریستن آنگر دوباره توسعه یافت. میدان گندارمن مارکت، حالا یک میدان ساکت است که سه ساختمان مشهور در آن قرار دارند. کلیساهای دوقلوی دویچر دُم Deutscher Dom»و فرانتسوزیشر دُم « Französischer Dom»، و خانه کنسرت برلین. این کلیساها به کلیسای فرانسوی و کلیسای جامع برلین هم شناخته می‌شوند. مجسمه شاعر آلمانی، فردریش شیلر هم در این میدان قرار دارد.

جاذبه‌های گردشگری آلمان
میدان گندارمن مارکت

کسانی که به این میدان رفته‌اند، از فضای خوب و آرام برای نشستن و لذت بردن از یک نوشیدنی و تماشای مردم حرف زده‌اند. فضای این میدان برای لذت بردن از یک عصرانه یا شام در یک کافه در نزدیکی غروب رویایی است.

بناهای شاخص میدان

کلیسای جامع برلین، در سال ۱۴۶۵ بنیان گذاری و در چند دوره مرمت شده است. اما سنگ بنای اصلی کلیسا در سال ۱۷۰۸ گذاشته شده است. این کلیسا که در جنوب میدان گندارمن مارکت قرار دارد. در سال ۱۹۴۵ این کلیسا کاملا تخریب شد و تا سال ۱۹۹۳ دوباره ساخته نشد. کلیسای جامع برلین در سال ۱۹۹۶ با کاربری موزه بازگشایی شد. اینجا می‌توانید تاریخ آلمان را با یادگارهای به جا مانده از آن ببینید.

جاذبه‌های گردشگری آلمان
کلیسای جامع برلین

کلیسای فرانسوی کمی از کلیسای جامع قدیمی‌تر است. اینجا در سال ۱۷۰۵ توسط یک گروه پروتستان به نام اگنوها ساخته شد. کلیسای فرانسوی برجی ۷۰ متری است که قسمت‌های پایینی ۵ ضلعی و بخش‌های بالاتر ۸ ضلعی هستند. یک گنبد سبز زیبایی بنا را تکمیل می‌کند. امروزه یک موزه تاریخ در طبقه همکف کلیسا تاریخ اوگنوها را روایت می‌کند. در بالاترین طبقه هم یک فضا برای تماشای منظره و یک رستوران قرار دارد.

جاذبه‌های گردشگری آلمان
کلیسای فرانسوی برلین
خانه کنسترت برلین

خانه کنسرت برلین، آخرین و جدیدترین بنا در میدان گندارمن مارکت است. این بنا در سال ۱۸۲۱ ساخته شد. کارل فردیک شینکل معمار معروف برلینی، این بنا را طراحی کرده است. او همزمان تغییراتی را در کلیسای جامع برلین انجام داد. خانه کنسرت برلین ساخته شد تا جایگزینی برای تئاتر ملی برلین باشد که در سال ۱۸۱۷ در آتش سوخت.

بنای خانه کنسرت برلین مانند دو بنای دیگر میدان گندارمن مارکت در طول جنگ جهانی دوم بسیار آسیب دید. در سال ۱۹۸۴ بنا بازسازی شد و به کنسرت‌هال تغییر کاربردی داد. اینجا در حال حاضر خانه ارکستر سمفونی برلین است.

جاذبه‌های گردشگری آلمان
خانه کنسرت برلین

آخرین قسمت میدان که به آن سر می‌زنیم، مجسمه فردریش شیلر است. این مجسمه جلوی کنسرت‌هال برلین قرار دارد و در سال ۱۸۷۱ ساخته شده است. شیلر یکی معروف‌ترین شاعران آلمانی است.

مجسمه فردریش شیلر

رایشتاگ ساختمان پارلمان آلمان

یکی از شگفت‌انگیزترین جاذبه‌های گردشگری آلمان در برلین، ساختمان پارلمان این شهر است. این ساختمان محل پارلمان از سال ۱۸۹۴ تا ۱۹۳۳ بوده است. در سال ۱۹۳۳ یک کمونیست اینجا را به آتش کشید. هیتلر هم سال ۱۹۳۱ گفته بود که رایشتاگ نماد انحطاط آلمان است. ساختمان زشتی که دکان گفت‌وگو و چانه زنی نمایندگان و بورژوازی منحط است. هیتلر هم بدش نمی‌آمد این دکان گفت‌وگو هر چه زودتر بسوزد و با خاک یکسان شود.

جاذبه‌های گردشگری آلمان
رایشتاگ

ساختمان رایشتاگ برای معرفی معماری اکوتک بازسازی شد. اصل در این معماری این است که ساختمان جزئی کوچک از طبیعت پیرامونی باشد و به عنوان بخشی از اکوسیستم عمل کند. در سال ۱۹۳۳ طرح نورمن فاستر انتخاب شد تا ساختمان پارلمان را بر اساس آن بازسازی کنند. سازه گنبد رایشتاگ از جنس کریستال است که نور را از خود عبور می‌دهد. سلول‌های خورشیدی برق ساختمان را تامین می‌کنند. پنجره‌های هوشمند، تهویه هوای ساختمان را انجام می‌دهند و یک نقاب متحرک از تابش مستقیم نور خورشید به تالار اصلی جلوگیری می‌کند. اینجا یکی از زیباترین ساختمان‌های برلین است.

 

جنگل سیاه آلمان، مرموزترین جاذبه‌های گردشگری آلمان

جنگل سیاه آلمان یکی از بزرگترین ذخایر طبیعت آلمان است.  یک رشته کوه جنگلی در دره راین در ایالت بادن-وورتمبرگ که هم مرز با سوئیس است. درختان کاج بلند فراوان این منطقه، چشم‌انداز سبزه تیره‌ای به آن داده است که نام جنگل سیاه را برایش به ارمغان آورده است.  جنگل سیاه پوشیده از ماسه سنگ است و همین سنگ‌ها هم به تیرگی جنگل می‌افزایند. زمانی که رومیان اینجا را کشف کردند، از آن به عنوان منطقه‌ای مرموز  یاد می‌کردند. این جنگل در بیشتر اوقات سال پوشیده از مه است. مسیر مشهور تیمبرلند، یک مسیر مارپیچ که از میان درختان صنوبر عبور می‌کند و فرش راه برگ‌های قرمز است.

جنگل سیاه – جاذبه‌های گردشگری آلمان

جنگل سیاه، همیشه پر از داستان‌های مرموز و خطرناک بوده و مردم محلی منطقه می‌گویند که به ندرت به تنهایی به جنگل می‌روند. افسانه فرای شوتزن، یک داستان ترسناک ست که از جادوگری روایت می‌کند که برای شکار به یک گرگ تبدیل می‌شد. قدم زدن در مسیر تیمبرلند این احساس را ایجاد می‌کند که نزدیک است سروکله‌ی جادوگر پیدا شود.

جاذبه‌های گردشگری آلمان
جنگل سیاه

دهکده استوری بوک، قلعه کِرامبینگ کلیف ساید، و قلعه زیبای هوهنزاولرن از جمله مکان‌هایی است که باید در جنگل سیاه ببینید. قدم زدن در این جنگل، در روزهای پاییزی که صدای قدم‌های گوزن‌ها روی برگ‌ها موسیقی متن فضا را درست می‌کنند و لمس باریکه‌های نور از میان انبوه درختان، چیزی است که حتما باید در سفر به آلمان تجربه کنید.

قلعه نوشوانشتاین، آرامش زیبای خفته

اگر انیمیشن معروف دیزنی، یعنی زیبای خفته را دیده باشید، قلعه نوشوانشتاین برایتان آشنا به‌نظر خواهد آمد. کنت لودیگ دوم، فرمان ساخت این قلعه را به عنوان یک پناهگاه شخصی دنج برای پادشاه داد. هزینه ساخت قلعه به قدری زیاد بود که ایالت باواریا به خاطر آن مقروض شد. هرچند به نظر ارزشش را دارد. هر سال یک میلیون نفر از این قلعه زیبا بازدید می‌کنند.

جاذبه‌های گردشگری آلمان
قلعه نونو اشتاین – جاذبه‌های گردشگری آلمان

ساختمان قلعه، بر اساس سبک احیای گوتیک طارحی شده است. قلعه نوشوانشتاین بر فراز دره رود پولات قرار داشته و چشم‌اندازی شگفت‌انگیز به منطقه دارد. چند روز بعد از اینکه شاه دچار جنون شد و مرد، درهای قلعه به روی مردم باز شد و از آن زمان بیش از ۶۰ میلیون نفر از آن بازدید کرده‌اند.

در هر طبقه از این قلعه، آب جاری است و دستشویی با سیفون خودکار تعبیه شده است. ساختمان یک سیستم خنک‌کننده هوا دارد. قلعه نوشوانشتاین حالا میزبان جشن بزرگ اکتبر است که از بزرگترین جشن‌های دنیا است. قلعه‌های داستان زیبای خفته و سیندرلا، از قلعه نوشوانشتاین ایده گرفته‌اند.

 

هامبورگ ، مقصد مورد علاقه توریست‌های اروپایی

جاذبه‌های گردشگری آلمان
هامبورگ – جاذبه‌های گردشگری آلمان

هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان است که یکی از ایالت‌های ۱۶ گانه هم به حساب می‌آید. آب و هوای این شهر تحت تاثیر اقیانوس اطلس است. هامبورگ در شبه‌جزیره یوتلاند قرار دارد که در شرق دریای بالتیک است. نکته جالب در مورد شهر هامبورگ این است که ۷۰ هزار نفر در این شهر در صنعت رسانه مشغول به کارند. این افراد هامبورگ را تبدیل به قطب رسانه در آلمان کرده‌اند.

سرزمین مینیاتوری هامبورگ

در قلب بندر  هامبورگ، بزرگترین مدل راه‌آهن جهان قرار دارد. ۱۲هزار متر مسیر شبیه‌سازی شده راه‌آهن، ۸۹۰ قطار، ۳۰۰ هزار چراغ و ۲۰۰ هزار آدمک انسان این مدل را تشکیل داده‌اند. در این دنیای مینیاتوری زندگی روستایی و شهری و اتفاقات روزمره آن به نمایش درآمده است.

جاذبه‌های گردشگری آلمان
سرزمین مینیاتوری هامبورگ

گورستان اولسدورف، بزرگترین گورستان روستایی دنیا

یک گورستان با ۴ کیلومتر وسعه و ۱۲ کلیسای کوچک و ۱۷ کیلومتر خیابان و یک موزه، اولسدورف را ساخته‌اند. بناهای یادبود متعددی هم در این گورستان به قربانیان جنگ و نازی‌ها تعلق دارد. اولسدروف یکی از گورستان‌های مهم جهان است که محل دفن بیش از ۱٫۵ میلیون نفر از سال ۱۸۷۷ تا کنون است. اولسدروف یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های گردشگری آلمان در هامبورگ است که سالانه بیش از ۲ میلیون نفر از آن بازدید می‌کنند. درختان سربه‌فلک کشیده، برکه‌ها و یادمان‌های تاریخی و حوضچه‌های کوچک تجربه قدم زدن در یک گورستان بی‌نظیر را برایتان فراهم کرده‌اند.

هافنسیتی، سفری به آینده هامبورگ

بزرگترین پروژه ساخت‌وساز درون شهری در قرن ۲۱ام در اروپا است. قرار است تا سال ۲۰۲۳ اینجا تبدیل به یکی از مراکز مهم و مدرن آلمان شود که مفهوم جدیدی از شهر نشینی را نمایش می‌دهد.

هافنسیتی

تونل آلتر، نفس کشیدن در کنار روح هیتلر

تونل آلتر، تونل از زیر یک رودخانه به نام آلبر می‌گذرد که خاکستر هیتلر در آن ریخته شده است. سنگ‌ها و نقش‌نگاره‌های درون تونل، شما را به دهه هفتاد میلادی پرتاب می‌کند، زمانی که این تونل ساخته شد. پایان تونل به یک تفرجگاه در منطقه سنت پائول پیرس ختم می‌شود که یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری آلمان در هامبورگ است.

تونل آلتر

مونیخ، چهارمین شهر خوب دنیا برای زندگی

جاذبه‌های گردشگری آلمان
مونیخ -جاذبه‌های گردشگری آلمان

مونیخ سومین شهر بزرگ آلمان است. اینجا مرکز ایالت بایرن است و بیش از یک میلیون نفر جمعیت دارد. این شهر روی رود آیسار و شمال کوه آلپ قرار دارد.  ثروت زیاد شهر، جاذبه‌های گردشگری فراوان، و موقعیت‌های شغلی مناسب باعث شده است که مونیخ در لیست ده شهر برتر جهان برای زندگی قرار بگیرد.

تاریخ مونیخ به حدود قرن دوازده میلادی بازمی‌گردد. حدود ۱۰۰ سال طول کشید که مونیخ اهمیت استراتژیک خود را پیدا کند و این جایگاه را تا امروز حفظ کرده است. به علاوه مونیخ همیشه مقصد محبوبی بین آلمانی‌ها برای سفرهای یک روزه تفریحی بوده است. تعداد زیاد جاذبه‌های گردشگری، سیستم حمل و نقل عمومی باکیفیت و آب و هوای ایده‌آل دلایل عمده این محبوبیت هستند.

کلیسای جامع بانوی ما

یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری آلمان در مونیخ، کلیسای زیبای بانویِ ما  « Frauenkirche» است. ساخت این کلیسا در اواخر قرن ۱۵ میلادی انجام شده و معماری آن از شاخه‌های گوتیک سرچشمه گرفته است. گنبد‌های رنسانسی دو برج ۱۰۰ متری کلیسا، از ویژگی‌های خاص این معماری است. تالار مرکزی کلیسا با عمق زیاد و ستون‌های بلند نمایشی دیگر از این سبک معماری است.  در پایان قرن هفدهم، زمانی که کلیسای بانوی ما مرکز اصلاحات آلمان بود، فضای داخلی با عناصر باروک تزئین شده بود. اما در قرن نوزدهم وقتی کلیسا به کلیسای جامع ارتقاء یافت تمامی عناصر باروک حذف شدند. این حذف به این دلیل بود که قرار شد سبک کلیسای جامع کاملا گوتیک باشد.

کلیسای جامع بانوی ما

بخش‌های زیادی از کلیسا در طول بمباران‌های سال ۱۹۴۴ آسیب دیدند، اما همچنان آثار هنری زیادی هست که چشم گردشگران را به خود خیره کنند. از جمله تخت پادشاهی لودیگ چهارم پادشاه باواریا است که در این کلیسا قرار دارد. آثار هنری مدرن هم در کلیسا دیده می‌شوند. از جمله کاشی‌کاری هایی مربوط به دهه ۱۹۶۰ میلادی که سپ فرانک طراحیشان کرده بود.

افسانه‌ای در مورد کلیسا

اما تنها آثار هنری نیست این کلیسا را دیدنی می‌کند. یک ردپای عجیب در بخشی از کلیسا قرار دارد که گفته می‌شود ردپای شیطان است. طبق افسانه‌ها معمار کلیسا، به شیطان قول داد که هیچ پنجره‌ای داخل کلیسا نخواهد دید، و شیطان هم در عوض در ساخت کلیسا به او کمک کرد.

پس از اتمام ساخت، معمار شیطان را به وسط کلیسا هدایت کرد. جایی که شما نمی‌توانید یک پنجره واحد را ببینید. همانجایی که اهالی کلیسا نشسته بودند و مقدار زیادی نور از پنجره‌ها می‌تابید. شیطان خشمگین می‌شود و پایش را به زمین می‌کوبد طوری که اثر پای او همچنان به طور واضح کف کلیسا نمایان است.

رد پای شیطان

کاخ رزیدنس، خانه پادشاهان بایرن

اگر دوست دارید در فضایی قدم بزنید که برای قرن‌ها پادشاهان و اشراف زادگان قدم گذاشته‌اند، به کاخ رزیدنس سر بزنید. اینجا سالها محل اقامت پادشاهان و حاکمان باواریا و ویتلسباخ بود. سال ۱۹۲۰ درهای کاخ به روی عموم مردم باز شد. اینجا اکنون محلی برای نمایش هنر و معماری خانواده‌های سلطنتی آلمان است.

کاخ رزیدنس

میدان مرکزی مونیخ، مارین پلاتز

یکی دیگر از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری آلمان در مونیخ، میدان مرکزی این شهر است. این میدان در سال ۱۱۵۸ میلادی ساخته شد و در طول عمرش همیشه قلب شهر محسوب می‌شده است. ستون مرکز میدان، مجسمه طلایی مریم مقدس را بر فراز خود دارد و نام میدان هم از او گرفته شده است. کلیسای سن‌پیتر، کلیسایی قدیمی‌تر از شهر مونیخ در برابر میدان قرار دارد. از فراز برج‌های این کلیسا می‌توانید نمایی بی‌نظیر از کوهستان آلپ را ببینید.

مارین پلاتز

مارین پلازا، یک مرکز خرید با اجناس متنوع و قیمت‌های مناسب است. کافه‌ و رستوران‌های این میدان شما را به یک مهمانی خوشمزه دعوت می‌کنند.

موزه بی.ام.دبلیو شگفت انگیز

حتی اگر اهل برندهای ماشین نباشید، بی.ام.دبلیو را می‌شناسید. غول بزرگ صنعت اتوموبیل روند شکل گیری و رشد شرکت را با افتخار به نمایش گذاشته است. این موزه در کنار پارک اولمپیا قرار دارد و تولدش به سال ۱۹۷۳ بازمی‌گردد. بی.ام.دبلیو حالا مالک برندهای معتبر رولز-رویس و موتورکارز و مینی هم هست. ساختمان زیبای بی.ام.دبلیو والت، یکی از بهترین ساختمان‌های قرن ۲۱ نیز در کنار این موز قرار داد.

موزه بی. ام. دبلیو

کلن، شهر میزبان راین

کلن - جاذبه‌های گردشگری آلمان
کلن – جاذبه‌های گردشگری آلمان

کلن چهارمین شهر بزرگ آلمان است. این شهر در زمان جنگ به عنوان یک نقطه استراتژیک نظامی شناخته می‌شد.  رود راین از میان این شهر می‌گذرد. اولین ساکنان کلن، رومی‌ها بودند. دو هزار سال پیشینه کلن، آن را تبدیل به یکی از قدیمی‌ترین شهرهای آلمان و اروپا کرده است. بیش از ۳۰ موزه، گالری و نمایشگاه در کلن این تاریخ طولانی را روایت می‌کنند. در کلن به دیدن زیبایی‌های بناهای تاریخی بروید و از رشد اقتصادی زیاد این شهر بعد از جنگ شگفت‌زده شوید.

یک موزه خوش‌طعم در کلن، موزه شکلات

یکی از بهترین فضاها برای عاشقان شکلات در دنیا موزه شکلات کلن است. اینجا می‌توانید با انواع مختلف شکلات، تاریخ ساخت آن‌ها و شیوه تولیدشان آشنا شوید. به علاوه می‌توانید در  یک فروشگاه که انواع متنوعی از شکلات را عرضه می‌کند، با قیمتی مناسب شکلات بخرید. معروف‌ترین بخش موزه، آبنمای شکلاتی است که طرفداران زیادی هم دارد. این موزه را هانس ایمهوف در سال ۱۹۹۳ به راه انداخت و نام موزه هم ایمهوف چاکلت است.

موزه شکلات کلن

کلیسای گرئون مقدس

دوازده کلیسا از دوران امپراطوری رم در کلن باقی مانده است. کلیسای گرئون مقدس،  در سال ۳۸۰ بعد از میلاد در نزدیکی مقبر گرئون مقدس بنا شده است. کلیسای گرئون مقدس تجلی آرزوی اسقف اعظم آنو بود که محلی برای انجام مراسم مذهبی خاکسپاری داشته باشد.  کلیسای گرئون مقدس در سال ۱۰۶۷ دوباره ساخته شد و در سال ۱۲۲۷ هم بازسازی گردید. گنبد بزرگ کلیسا روی صحن اصلی، یک شاهکار هنرمندانه در معماری محسوب می‌شود. گنبد کلیسای گرئون مقدس یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری آلمان در کلن است. دیوارنگاره‌های منحصربه‌فرد کلیسا، لذت بازدید را برایتان دوچندان خداهد کرد.

کلیسای گرئون مقدس
کلیسای گرئون مقدس

کلیسای جامع کلن، نماد شهری تاریخی و زیبا

یکی از جاذبه‌های گردشگری آلمان در کلن، کلیسای جامع شهر است. این کلیسا یک شاهکار معماری است که ساخت آن هفت قرن به طول انجامیده است. تالار اصلی بنا ۷۰۰۰ هزار متر مربع است و سبک معماری گوتیک در آن خودنمایی می‌کند. ساخت کلیسا در سال ۱۲۴۸ شروع شده و در سال ۱۸۸۰ به پایان رسیده است. تا مدت‌ها کلیسای جامع کلن  یکی از بلندترین ساختمان‌های دنیا بود و حالا هم دومین کلیسای بلند آلمان است. این کلیسا ۱۵۷ متر ارتفاع دارد و یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری آلمان در کلن است.

کلیسای جامع کلن
کلیسای جامع کلن

کلیسای جامع کلن، یک علت عمده دیگر هم برای شهرت دارد. یک تابوت طلایی در قسمت انتهایی سالن اصلی قرار دارد که اسکلت سه پادشاه مقدس و یا موبدان اشکانی در آن نگاه‌داری می‌شود. این تابوت طلایی یکی از زیباترین آثار هنری طلاکاری شده قرون وسطی است.

 فانتزیالند کلن، هیجان در جاذبه‌های گردشگری آلمان

هر سال بیش از دو میلیون گردشگر  آزاد شدن آدرنالین در خونشان را در این شهربازی تجربه می‌کنند. قایق‌سواری در رودخانه‌های خروشان، قلعه سحرآمیز، ماجراجویی در کلورادو و قطارهای بازی هیجان انگیز تنها چند کار هیجان انگیزی است که در شهر رویاهای کلن می‌توانید انجام دهید.

شهربازی فانتزیالند

یک هتل چهارستاره چینی، به نام لینگ بائو و دو رستوران از جنبه‌های رفاهیِ خوشمزه این شهربازی هستند.این شهربازی در سال ۱۹۶۷ اففتاح شد. اجرای نمایش‌های عروسی، جنگل‌ داستان‌های جن‌وپری و رستوران‌های بی‌نظیر باعث شد در همان ماه‌های اول کار شهر بازی بیش از ۴۰۰ هزار نفر به آن سر بزنند.اینجا می‌توانید با اسب‌های پونی، سواری را تجربه کنید و به تماشای رقص دلفین‌ها بنشینید.

شهربازی فانتزیالند

لذت راحتی و شیرینی سفر با ساحل شنی

آلمان، کشور محبوبی برای مسافرت و زندگی است. مردم اینجا به معروفند به رعایت نظم و قانون و پشتکار. هر سه این موارد کمک کرده‌اند که آلمان هم تاریخ خودش را حفظ کند و هم روز به روز پیشرفت را تجربه کند. اینجا می‌توانید تاریخ و تکنولوژی را باهم ببینید.

راستی، آلمانی‌ها طبع غذایی خوبی هم دارند. سوسیس‌ها در این کشور یک معجزه برای درست کردن غذاهای خوشمزه هستند. اگر اهل خوردن هستید و غذا شما را به وجد می‌آورد سوسیس کاری را حتما امتحان کنید. البته اینجا غذاهای گیاهی خوبی هم پیدا می‌شود.اشپتزله یک نوع پاستای خوشمزه است که اگر با پنیرمحلی برایتان سرو کنند خیلی بهتر هم می‌شود.

اگر قصد دارید به آلمان بروید، حتما می‌دانید که به ویزای شینگن آلمان نیاز دارید. ساحل شنی خدمات گرفتن انواع این ویزا را به شما ارائه می‌کند و می‌توانید مناسب‌ترین نوع ویزا برای خودتان را اینجا ببنید. می‌توانید برای اطلاعات بیشتر هم با ما تماس بگیرید.  شماره تلفن ما ۰۲۱۵۷۹۳۸ است.

 

 

برای بیشتر مطالب از aviewoncities کمک گرفته‌ایم.

ارسال پاسخ

18 − 15 =