۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

جاذبه‌های گردشگری آمریکا | گردشی در ۱۸ ایالتِ رویای هزاره سوم

جاذبه‌های گردشگری آمریکا ، کلکسیون تاریخ و طبیعت‌اند. ما آمریکا را به قدر کشور خودمان می‌شناسیم. با سینمای هالیوود بزرگ شدیم و در سنترال پارک ورزش کرده‌ایم. آمریکا کشوری است که کمتر کسی به سفر به آنجا، درس خواندن، یا زندگی کردن در آن حتی برای یک بار فکر نکرده است. این بار در ساحل شنی تصمیم گرفتیم به این کشور پرشگفتی سری بزنیم. آمریکا کشوری با ۵۰ ایالت مختلف، یک منطقه فدرال، و پنج سرزمین خودمختار و چندجزیره پراکنده است.

ما در ساحل شنی قصد داریم این ۵۰ ایالت را به شما معرفی کنیم. گردشگری کوتاه میان جاذبه‌های گردشگری آمریکا در سه مقاله مختلف. ما نوشتن از آمریکا را از غربی‌ترین نقطه آن شروع کرده‌ایم و در ایالت مین در شرق آمریکا تمام ‌خواهیم کرد. مقاله اول به ۱۸ ایالت غرب، و غرب میانه اختصاص دارد. از هر ایالت یک جاذبه مهم را معرفی و از چند جاذبه دیگر را نام خواهیم برد.

آمریکا چهارمین کشور بزرگ دنیا است. برای توصیف منابع طبیعی فراوان آمریکا کافی است بدانید این کشور جزء ۱۸ کشور دارای تنوع زیستی فراوان است. آمریکا از ۱۵ هزارسال پیش محل زندگی سرخپوستان و از قرن ۱۶ میلادی مقصد مهاجرت اروپایی‌ها بوده است. آمریکا حالا یکی از ابرقدرت‌های جهان است. شمردن جاذبه‌های گردشگری آمریکا برای همه کاری سخت است. با ساحل شنی همراه باشید تا در این کلکسیون طبیعت و هیجان، گردش کنیم. گمان کنم حتی یک سال هم برای دیدن همه جاذبه‌های آمریکا کافی نباشد.

 

۱-       واشنگتن، ایالتی به نام اولین رئیس جمهور آمریکا

ایالت واشنگتن، با آب و هوایی ساحلی و زمستان‌های مرطوب یکی ایالت‌های همسایه اقیانوس آرام است. این ایالت تنها ایالت آمریکا است که نام یک رئیس جمهور را بر خود دارد. این ایالت رتبه دوم تولید شراب در آمریکا را به خود اختصاص داده است. شهر مهم این ایالت، سیاتل، بزرگترین شهر منطقه شمال غربی آمریکا است.

بیل گیتس مشهور در شهر سیاتل به دنیا آمده است و دفتر اصلی شرکت‌های کامپیوتری مایکروسافت و آمازون نیز در این شهر است. سیاتل شهری محبوب برای مهاجرت در بین ایرانی‌ها هم هست.

در سیاتل می‌توانید از برج سوزن فضایی این شهر دیدن کنید.این برج نماد شهر سیاتل، و نشانه تاریخی این شهر است. گفته می‌شود که اولین فضای گردان شیشه‌ای دنیا را در برج سوزن فضایی ساخته‌اند. شکل ظاهری سازه، در قسمت بالایی آن شبیه بشقاب پرنده است. شباهتی که دلیل نام‌گذاری‌اش را روشن می‌کند.

دروغ اول آوریل سال ۱۹۸۹، سقوط برج سوزن فضایی سیاتل بود که البته بسیاری از افراد آن را باور کردند.

برج سوزن فضایی سیاتل - جاذبه های گردشگری آمریکا
برج سوزن فضایی سیاتل – جاذبه های گردشگری آمریکا

۲-       اورگان، ایالتی سبز و پر آب در غرب جاذبه‌های گردشگری آمریکا

ایالت اورگان به خاطر تنوع سرزمینی‌از جنگل‌ها گرفته تا کوه‌ها و ساحل‌های زیبا معروف است.  در اورگان می‌توانید از پارک ملی و دریاچه زیبای کارتر دیدن کنید. این دریاچه در کوهستان جنوب اورگان قرار دارد و توسط آتشفشان کوه مازاما ایجاد شده است. در نزدیکی ساحل غربی دریاچه یک جزیره کوچک مخروط شکل قرار دارد و به جزیره جادوگر معروف است.

دریاچه کارتر - اورگان
دریاچه کارتر – اورگان

اگر به ایالت اورگان رفتید، سری به دونات فروشی وودوو بزنید. این فروشگاه به‌خاطر دکور پر از چراغ و جعبه‌های صورتی و دونات‌های خوشمزه‌اش حسابی معروف است. وودو دونات در شهر پورتلند قرار دارد. ۶۰ طعم مختلف دونات را می‌توانید در این فروشگاه پیدا کنید. اورگان مجموعه‌ای از جاذبه‌های گردشگری آمریکا را در خود حفظ کرده است.

 

وودو دونات - اورگان
وودو دونات – اورگان

۳-     ایالت آیداهو، تماشای نشستن خورشید بر کوه

آیداهو در زبان شوشونی، یعنی بومیان منطقه به معنای «بنگر خورشید بر کوه می‌نشیند» است. این ایالت سرزمین کوه‌های برفی ، جنگل‌های فراوان و دره‌های عمیق  است. دریاچه‌ها و رودهای زیبای این ایالت را نباید از قلم انداخت. از مناظری که هرگز از یاد نخواهید برد، تماشای غروب زیبای خورشید از بلندای کوه‌های آیداهو است.

اگر اهل کمپنیگ هستید به جنگل ملی ساوتوث بروید و در جنگلی با ۸۰۹ هزار هکتار مساحت از چشم‌اندازها لذت ببرید. آبشارهای آیداهو از نیاگارا هم بلندتراند. دره رودخانه سالمون، رودخانه خروشان آیداهو از گرند کنیون هم عمیق‌تر است. شاید نام آیداهو را کم شنیده باشید اما اگر به این ایالت زیبا سفر کنید، دیگر نامش از زبانتان نخواهد افتاد. جاذبه‌های گردشگری آمریکا در آیداهو، تنوعی بی‌نظیر از آب و خاک و آسمان دارند.

 

۴-      کالیفرنیا، ایالتی با ۱۶ پارک و جنگل ملی،

ایالت کالیفرنیا، پرجمعیت‌ترین ایالت آمریکا است. لس آنجلس، بزرگترین شهر کالیفرنیا، و بزرگ‌ترین شهر آمریکا پس از نیویورک است. اقتصاد این ایالت به تنهایی، پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا و بزرگتر از کشوری مانند فرانسه است. بورلی هیلز، شهری در غرب لس‌آنجلس است که محل زندگی بسیاری از ستارگان مشهور هالیوود است. اگر می‌خواهید سفری گران‌قیمت داشته بشید بد نیست تفریح در بورلی هیلز را تجربه کنید.بازدید از بورلی هیلز یکی از گران‌ترین جاذبه‌های گردشگری آمریکا در کالیفرنا است.

بورلی هیلز - جاذبه‌های گردشگری آمریکا
بورلی هیلز – جاذبه‌های گردشگری آمریکا

اما اگر اهل طبیعت‌گردی هستید و مانند من، بیشتر از بناهای شگفت‌انگیز ساخته دست انسان، از مناظر طبیعی لذت می‌برید به پارک ملی یوسیمتی بروید.  این پارک به‌خاطر داشتن قله‌های بلند، آبشارهای زیبا و بیش از ۲۰۰ گونه گیاهی و جانوری محبوب است. پارک ملی یوسیمتی یکی از محبوب‌ترین پارک‌های ملی آمریکا است که سالانه بیش از ۳ میلیون نفر از آن بازدید می‌کنند.

۵-     نوادا، ایالتی برای تفریح و شگفتی در  جاذبه‌های گردشگری آمریکا

نوادا، سرزمینی بیابانی با مناظر شگفت‌آور از دشت‌ها و کوه‌ها است. این ایالت در آمریکا به ایالت نقره‌ای معروف است. صخره‌های رنگی نوادا، در دره آتش عمری ۱۵۰ میلیون ساله دارند و منظره‌ آن‌ها شگفت‌آور است. اما نوادا به‌خاطر جاذبه‌های طبیعی‌ شهرتش را به دست نیاورده است. شهر بزرگ لاس‌وگاس، پایتخت سرگرمی جهان و یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری آمریکا در این ایالت قرار دارد. اگر دنبال سفری هستید که هیجان و خوشی را در آن تجربه کنید، به لاس وگاس بروید. در این شهر می‌توانید تورهای هلیکوپتر بگیرید، در لاس‌وگاس استریپ، خیابان اصلی شهر، برجسته‌ترین هتل‌ها و کازینوهای جهان را ببنید. لاس‌وگاس شهر شب‌زنده داری است که چراغ‌ مراکز تفریحی آن هرگز خاموش نخواهد شد.

لاس وگاس

اگر می‌خواهید تعجب خود را از این شهر مدام بیشتر کنید، آتشفشان دیدنی هتل میراژ را از دست ندهید. هر شب ساعت ۸ نمایش آتش‌بازی این آتشفشان آغاز می‌شود و تا نیمه‌های شب ادامه خواهد داشت. یک پیست رالی حرفه‌ای هیجان سفر را برایتان خوش‌آیندتر خواهد کرد. روز آخر سفرتان به لاس‌وگاس، به برج استراتوسفر بروید. در رستوران گردان استراتوسفر غذا بخورید و یکی از چهار بازی وحشتناک این برج را امتحان کنید.

لاس وگاس استریپ
لاس وگاس استریپ

۶-      مونتانا، سرزمین اسب‌های موستانگ

مونتانا، ایالتی سراسر پوشیده از منابع طبیعی و جاذبه‌های زیبا است. این ایالت یکی از کم‌جمعیت‌ترین ایالت‌های آمریکا نسبت به مساحت آن هم هست. مونتانا، خانه پارک ملی گلیشر، یکی از زیباترین پارک‌های ملی آمریکا است. یکی از خاص‌ترین جاذبه‌های گردشگری آمریکا ، جاده رو به آفتاب است که در این ایالت قرار دارد.

شهرت این پارک از قله‌های بلند و یخچال‌های طبیعی که تا اواسط تابستان عمر می‌کنند سرچشمه گرفته است. دریاچه مک‌دونالد نیز بزرگ‌ترین دریاچه گلیشر، از جمله مکان‌های طبیعی این پارک است. همین‌طور می‌توانید با پیاده روی در مسیر مسیر گرینِل گِلِیسییِر (Grinnell Glacier) از تماشای چشم انداز شگفت انگیز آبشارها لذت ببرید.

تعداد زیادی اسب موستاگ، که نژادی از اسب‌های اسپانیایی رمیده هستند هم در این ایالت زندگی می‌کنند. شاید بتوانید در سفرتان به عمق جاذبه‌های طبیعی این ایالت، دویدن دست‌جمعی این اسب‌های وحشی زیبا را تماشا کنید. این منظره یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری آمریکا است.

۷-     ایالت یوتا، سرزمین شگفتی‌های سنگی

ایالت یوتا، ایالتی کوهستانی است و ۸۰ درصد جمعیت کشور هم در کوهپایه واساچ زندگی می‌کنند. بیشتر مردم این ایالت پیرو مذهب مورمون هستند که نوشیدن الکل را مجاز نمی‌دانند. به همین دلیل این ایالت به سرزمین بدون الکل هم معروف است. مورمون‌ها بسیار خانواده دوست هستند. همین باعث شده است که یوتا بالاترین نرخ رشد جمعیت آمریکا را به خود اختصاص دهد.

یوتا سرزمینی خشک و بیابانی‌ است. اما بعضی مناطق هم زمستان‌های پربرفی را تجربه می‌کنند.

یکی از پارک‌های ملی آمریکا، به نام آرچز در یوتا قرار دارد. این پارک به‌خاطر طاق‌های طبیعی و مرتفعش معروف است. چشم‌اندازهایی که این طاق‌های سنگی در آرچز می‌سازند بسیار دیدنی هستند. این طاق‌های سنگی از عجیب‌ترین جاذبه‌های گردشگری آمریکا هستند.

جاذبه‌های گردشگری آمریکا - پارک ملی آرچز
پارک ملی آرچز – جاذبه‌های گردشگری آمریکا

دره فانتزی یوتا هم از دیگر جاذبه‌های گردشگری آمریکا در یوتا است. این دره، پیش از این محل دریاچه بزرگی به نام اونیتا بوده است. البته این گذشته به حدود ۵۰ میلیون سال پیش باز‌می‌گردد. در این دره می‌توانید انواع مجسمه‌های سنگی را با اشکال مختلف ببینید که هنر دست طبیعتند. برخی از این سنگ‌ها نام‌هایی مانند جادوگر پرنده و موجود فضایی دارند. این نام‌ها به سبب شکل منحصر به فرد سنگ‌ها که شبیه انسان و موجودات فضایی است گذارده شده‌اند. محلی‌ها به این دره گودال هادس هم می‌گویند. هادس نام خدای مردگان در افسانه‌های یونان باستان است. گودال هادس هم به معنی زمین بازی شیطان است.

دره فانتزی - گودال هادس
دره فانتزی – گودال هادس

۸-     گرند کنیون، دره‌ای در قلب آریزونا

یک دره ژرف در پارک ملی گرند کنیون، بستر رودخانه کلرادو است. عمق این دره در بعضی نقاط ۱۸۰۰ متر است و ۴۴۶ کیلومتر طول دارد. گفته می‌شود گرندکنیون را دو میلیارد سال پیش، فرسایش سنگ‌ها توسط رودخانه کلرادو ایجاد کرده است. به هر حال قبل از آن که اروپاییان به آمریکا مهاجرت کنند، اینجا محل زندگی بومیان آمریکا بوده است. آن‌ها در این دره غارهای فراوانی برای زندگی ساخته و آثار زندگی‌شان همچنان در دره هست. این آثار جذاب‌ترین جاذبه‌های گردشگری آمریکا را می‌سازند.

گرند کنیون، آریزونا
گرند کنیون، آریزونا

گرند کنیون، محل زندگی ۵۰۰ گونه مختلف جانوری، و ۱۵۰۰ گونه گیاهی است. برخی از گونه‌های جانوری گرندکنیون منحصر به فرد و در معرض انقراض هستند. به همه دلایلی که گفته شد، گرند کنیون با عمری ۲ میلیارد ساله، در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. سالانه حدود ۵ میلیون نفر از این جاذبه گردشگری ایالات متحده آمریکا بازدید می‌کنند.

۹-      ایالت هاوایی، سرزمین خدایان و نگین جاذبه‌های گردشگری آمریکا

هاوایی پنجاهمین ایالت آمریکا است. هشت جزیره اصلی هاوایی اوآهو، مائوئی، کائوآئی، لانائی، مولوکای، نیهاو، و کاهولاوی هستند. پیشنهاد ما بین این جزایر  اوآهو است. اوآهو، یکی از بهترین مقاصد سفر به انتخاب نشریه نشنال جئوگرافی در سال ۲۰۱۸ بود. اینجا یکی از هشت جزیره ایالت هاوایی در آمریکا است. جزیره‌ای که شهر هونولولو، مرکز هاوایی در آن قرار دارد. به اوآهو نقطه گردهمایی هم می‌گویند. در این جزیره هم مردمی با ملیت‌های متفاوت زندگی می‌کنند و هم مجموعه‎ای از جاذبه‌های گردشگری آمریکا در طبیعت آن جمع شده است.

هاوایی - جاذبه‌های گردشگری آمریکا
هاوایی – جاذبه‌های گردشگری آمریکا

در اوآهو می‌توانید با منظره ساحل کوهنوردی کنید. اگر همراهی با لاک‌پشت‌ها برایتان جذاب بود بد نیست کنار این موجودات سریع در شنا غواصی کنید. دریا در این تکه از زمین همه چیز را کامل می‌کند، موج‌سواری در سواحل وایکیکی را از دست ندهید. اگر تفریحی پر هیجان‌تر هوس کرده‌اید، در خلیج وایمیا، میتوانید یک شیرجه بلند به دریا بزنید.

یکی از چشم‌اندازهای معروف وایکیکی مخروط آتشفشانی دایموند هد است. این کوه تا ۵۰۰ هزار سال قدمت دارد. نام این مخروط آتشفشانی را می‌توانید در لیست یادبودهای ملی طبیعی آمریکا پیدا کنید.

بد نیست بدانید که فضانوردان آپولو برای فرود روی ماه در هاوایی آموزش دیدند. مونوکی، قله‌ای است که تمرین این فضانوردان روی آن انجام می‌شد. روستای نزدیک این قله را اکنون روستای آپولو نام گذاشته‌اند. نام ایالت هاوایی به زبان مردم این منطقه و به معنای سرزمین خدایان است.

 

۱۰-    کلبه فسیلی در وایومینگ ، کلکسیونی دیرینه در میان جاذبه‌های گردشگری آمریکا

ایالت وایومینگ، دهمین ایالت بزرگ آمریکا، و دومین ایالت کم‌جمعیت این کشور است. با این حال تاریخی پر افتخار دارد. وایومینگ اولین ایالت آمریکا است که به شکل رسمی حق رای زنان در آمریکا را به رسمیت شناخت. وایومینگ میزبان پارک ملی یلواستون و جنگل ملی شوشونی  و جنگل ملی کاریبو-تارگی است. یادبود ملی برج شیاطین آمریکا از دیگر پارک‌های ملی ایالت وایومنیگ است.

کلبه فسیلی
کلبه فسیلی

ساحل شنی بازدید از این جاذبه‌های گردشگری آمریکا را به شما پیشنهاد می‌کند. یک برج طبیعی در قله کوهی میان پارک دلیل نام گذاری آن است. قله این کوه نزد سرخ‌پوستان لاکوتا قله‌ای مقدس است و هر سال تابستان مراسمی خاص در آن برگزار می‌شود. سالانه حدود ۴۰۰ هزار نفر از برج شیاطین در ایالت وایومینگ دیدن می‌کنند.

یکی دیگر از جاذبه‌های وایومینگ، کلبه فسیلی است. توماس بویلن ۱۷ سال به جمع‌آوری فسیل در یک سایت بزرگ کشف بقایای دایناسورها بود. او می‌خواست با این فسیل‌ها یک تندیس از دایناسورها را در  مقابل خانه‌اش بسازد.  در نهایت که فهمید کلکسیون ۵۷۹۶ قطعه‌ای‌اش همه بقایای دایناسورها نیستند، همراه با پسرش با آن‌ها این کلبه را ساخت.

۱۱-     ایالت کلورادو ؛ سفر به خاطرات تایتانیک با جاذبه‌های گردشگری آمریکا

کوه‌های سنگی شمال فلات شرقی فلات کلورادو و کناره دشت غربی دشت بزرگ کلورادو را احاطه می‌کند. کلورادو به‌علاوه  یکی از اقتصاد‌های بزرگ دنیا است. این ایالت از نظر محیط مناسب تجاری رده چهارم را در بین ۵۰ ایالت آمریکا دارد.

از جمله جاذبه‌های گردشگری آمریکا در کلورادو، پارک ملی توده‌های شنی بزرگ، پارک ملی کوه راکی، و پارک ملی میزا ورده است.  کلورادو ۱۱ جنگل ملی هم دارد و یکی از مراکز مهم تنوع زیستی در آمریکا است.

پارک ملی میزا ورده، پارکی تاریخی-طبیعی در کلرادو است که تنها ۲۱۱ کیلومتر مساحت دارد. از جمله جذابیت‌های این پارک، بقایای سکونتگاه باستانی مردمان پوئبلو از سرخپوستان آمریکا است. این پارک در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارد.

پارک ملی میزا ورده - جاذبه‌های گردشگری آمریکا
پارک ملی میزا ورده

دنور، بزرگترین شهر این ایالت، تعداد زیادی جاذبه دارد که بازدید از آن‌ها را توصیه می‌کنیم. اما یکی از جالب‌ترین موزه‌های این شهر خانه موزه مولی براون است. زنی که از تایتانیک جان سالم به در برد. مولی براون یک فعال اجتماعی و کنشگر سیاسی بود. هرچند به‌خاطر تایتانیگ به مولی براون غرق‌ناپذیر شهرت دارد. خانه او که به خانه شیرها نیز معروف است اکنون موزه‌ای است که فعالیت‌های او را در زمان حیات نشان می‌دهد.

خانه موزه مولی براون
خانه موزه مولی براون

۱۲-   کویر سپید، دامن کشیده در ایالت نیومکزیکو

نیومکزیکو پنجمین ایالت بزرگ آمریکا است. این ایالت مرکزی مهم برای سکونت اسپانیایی‌تبارها و سرخپوستان است. هرچند که بیش از ۶۸ درصد مردم این ایالت همچنان سفیدپوست هستند. نیومکزیکو میزبان جنگل‌های طبیعی و ملی زیادی از آمریکا است. جنگل ملی سانتا فه، غار لچگوئیا و جنگل ملی هیلا از جمله این منابع هستند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید اولین مرکز ساخت بمب هسته‌ای آمریکا نیز در این ایالت ساخته شد. همین آزمایشگاه باعث شد که اقتصاد این ایالت در طول جنگ جهانی دوم رشد خوبی را تجربه کند.  راهگذر پژوهشی ریوگرانده در امتداد رود مهم این ایالت یعنی ریوگرانده  در پی استقرار این مرکز در نیومکزیکو شکل گرفت.

یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری آمریکا در نیومکزیکو، کویر شنی سفید این ایالت است. برخلاف کویرهای دیگری که دیده‌اید، شن‌های این کویر را کریستال گچ تشکیل داده‌اند. یک آبگیر قدیمی، به عمر ۱۰۰ میلیون سال! محل انباشت آب باران و آب یخ‌های ذوب شده و  گچ حل شده از سنگ‌های رسوبی در آن این کویر زیبا را ساخته است. این شن‌های سفید مساحتی بیش از ۷۰۰ کیلومتر را پوشانده و گاهی تپه‌هایی به ارتفاع ۱۵ متر را می‌سازند.

کویر شنی نیومکزیکو - جاذبه‌های گردشگری آمریکا
کویر شنی نیومکزیکو

یکی از نکات دوست داشتنی این کویر این است که حتی در فصل گرما هم می‌توان پابرهنه در آن قدم زد. شن‌های سفید گچی گرما را به خود جذاب نمی‌کنند. اینجا هرساله جشنواره بالن‌های آمریکا نیز برگزار می‌شود.

۱۳-  داکوتای شمالی، سرزمین گل‌های آفتابگردان

ایالت داکوتای شمالی، سومین ایالت پرجمعیت آمریکا است. در قرن ۲۱ام، این ایالت با داشتن منابع طبیعی فراوان از جمله نفت رونق اقتصادی زیاد را تجربه کرده است. داکوتای شمالی بستر رودخانه‌های مهمی از جمله جیمز، میزوری، لیتل، سیروس و ردشمال است. دو دریاچه به نام ساکاکاویا و اوهه نیز در این ایالت قرار دارند.

این ایالت محل زندگی تئودور روزولت، پیش از ریاست جمهوری هم بوده است. یک کلبه کوچک در شهر مدورا، متعلق به روزولت است. کلبه‌ او اکنون یکی از مهم‌ترنی جاذبه‌های گردشگری آمریکا در داکوتای شمالی است. یک پارک ملی هم در این ایالت به نام روزولت نام‌گذاری شده است.

کلبه تئودور روزولت
کلبه تئودور روزولت

داکوتای شمالی، یک سرزمین مطلوب برای پرورش گل آفتاب‌گردان هم هست. مزرعه‌های آفتاب‌گردان را می‌توانید در سرتاسر این ایالت ببینید و کنارشان عکس‌های زیبا بگیرید.

۱۴-   داکوتای جنوبی ، میزبان بنای ملی یادبود

سومین دوشنبه ماه فوریه هر سال، روز ملی رئیس جمهور است. این جشن هرساله در کنار کوه راشمور، در داکوتای جنوبی برگزار می‌شود. مجسمه گرانیتی چهره چهار رئیس‌جمهور محبوب تاریخ ایالات متحده در این کوه تراشیده شده است. جورج واشنگتن، تئودور روزولت، توماس جفرسون و آبراهام لینکن این افراد هستند. این بنا، در تپه‌های سیاه ایالت داکوتای جنوبی قرار دارد. کوه‌های میزبان این بنا ۱٫۶ میلیارد سال قدمت دارند. حضور بنای ملی یادبود، این کوهستان را به محلی محبوب برای گردشگران تبدیل کرده است. سالانه بیش از ۳ میلیون بازدید کننده به این نقطه از داکوتای جنوبی سفر می‌کنند. شاید این بنا یکی از  وطن‌پرستانه‌ترین جاذبه‌های گردشگری آمریکا هم باشد.

بنای ملی یادبود -داکوتای جنوبی -جاذبه‌های گردشگری آمریکا
بنای ملی یادبود -داکوتای جنوبی

داکوتای جنوبی در غرب میانه آمریکا قرار دارد و مرکز آن پییر و شهر مهم آن سوفالز است. اینجا محلی است که یکی از کشتارهای بزرگ سرخپوستان لاکوتا آمریکا در آن رخ داد. این کشتار در سال ۱۸۹۰ رخ داد و مارلون براندو، بازیگر معروف فیلم پدرخوانده در اعتراض به آن در سال ۱۹۷۳ جایزه اسکار  را رد کرد.

۱۵-   نبراسکا ، ایالتی آرام در قلب ایالات متحده آمریکا

نبراسکا، نام سرزمینی آرام و بدون تنش را تداعی می‌کند. ایالتی که در دشت بزرگ آمریکا قرار دارد. این ایالت محل تولد مارلون براندو ، مالکوم ایکس، و جرالد فورداست. ابرسرخ، یکی از بزرگترین رهبران سرخپوستان آمریکا هم در این ایالت به دنیا آمده است.

یکی از جاذبه‌های گردشگری آمریکا در این ایالت، کارهنج است. اگر قبلا نام استون هنج انگلستان را شنیده باشید کارهنج برایتان معنا پیدا می‌کند. استون‌هنج یادمانی پیشاتاریخی در جنوب انگلستان است که مجموعه‌ای سنگ‌های عظیم است. سنگ‌های ۵۰ تنی این بنا را ساخته‌اند.

استون هنج

کارهنج، بدلی از استون‌هنج است. این بنا در نزدیکی شهر الاینس نبراسکا ساخته شده و به جای سنگ‌های ۵۰ تنی، ماشین‌های قدیمی قرار گرفته اند.جیم ریندرز مبتکر این بنا، سال‌ها انگلستان زندگی کرده و در مورد استون هنج مطالعه کرده است. او این بنا را برای یادبود پدرش در سال ۱۹۷۸ بنا کرد. هرسال ۸۰ هزار نفر از این ۳۸ ماشین قدیمی که به سبک استون‌هنج برافراشته شده‌اند دیدن می‌کنند.

کارهنج -نبراسکا - جاذبه‌های گردشگری آمریکا
کارهنج -نبراسکا

۱۶-   کانزاس، ایالتی در داستان جادوگر شهر اُز!

یکی دیگر از ایالات دیدنی ایالات متحده، کانزاس است. ایالتی با زمستان‌های سرد و برفی و تابستان‌های گرم. اینجا به‌خاطر گردبادهای بزرگش هم معروف است. در داستان جادوگر شهر اُز، دروتی توسط یک گردباد از کانزاس به اُز می‌رود. سرخ‌پوستان قاره آمریکا کانزاس را به ‌خاطر دشت‌های پر از بوفالویش دوست داشتند و نام این ایالت هم نام یک قبلیه بومی این منطقه است. مناظر جاده‌های کانزاس، خود یکی از جاذبه‌های گردشگری آمریکا هستند.

جاذبه‌های گردشگری آمریکا - باغ‌های بتونیکا
بتونیکا گاردنز

در کانزاس می‌توانید به باغ زیبای Botanica بروید. بوتانیکا، باغ‌های زیبای ویچا هستند که در سال ۱۹۸۷ افتتاح شدند. این مجموعه ۴ باغ اصلی و در مجموع ۱۷٫۶ هکتار مساحت دارد. باغ‌های بوتانیکا عبارتند از: مجموعه آبزیان، باغ پروانه‌ها، مجموعه سروکوهی با ۳۰ نوع مختلف گیاهان گرمسیری، و مجموعه گل صدتومانی با ۱۰۴ گونه مختلف. یک باغ رز با ۳۵۰ نوع مختلف گل رز، باغ احساس و باغ شکسپیر هم در این مجموعه قرار دارند.

۱۷-   اوکلاهاما، زحمت باعث پیروزی است.

ایالت اوکلاهاما، ایالتی در غرب میانه آمریکا با تولید ناخالص داخلی بیش از کشور قطر است. این ایالت یکی دیگر از ایالت‌های محبوب سرخپوستان بومی آمریکا است. «زحمت باعث پیروزی است.» شعار این ایالت است.

اوکلاهاماسیتی مرکز این ایالت و محل موزه ملی کابوی و میراث غرب است. در این موزه بیش از ۲۸ هزار اثر هنری غربی، و تلفیقی آمریکایی و سرخ‌پوستی قرار دارد. این مرکز همچنین مجموعه‌ای گسترده از عکس‌های سوارکاران آمریکایی غرب وحشی یا همان کابوی‌ها، سیم خاردار، و… را دارد.

موزه اوکلاهاما - جاذبه‌های گردشگری آمریکا
موزه اوکلاهاما -جاذبه‌های گردشگری آمریکا

اگر به این شهر زیبا رفتید، تندیس گرامی‌داشت زن سرخ‌پوست را هم ببینید و به باغ وحش بزرگ این شهر سر بزنید. اوکلاهاما، میزبان آبشار زیبای تورنر هم هست که محلی محبوب برای شنا در نزد توریست‌ها است.

مجسمه یادبود زن سرخپوست - جاذبه‌های گردشگری آمریکا
مجسمه یادبود زن سرخپوست

۱۸-       آلاسکا، سرزمین یخ زده آمریکا

بزرگترین ایالت کشور آمریکا، آلاسکا است. این ایالت حتی کمی از ایران هم بزرگتر است و شامل ۱۵۰ جزیره کوچک و بزرگ هم هست. مرکز این ایالت جونو است. آلاسکا به خاطر رشته‌کوه‌های طولانی، قله‌های بلند، یخچال‌های طبعی و رودها و دریاچه‌های یخ‌زده از جمله ایالت‌های آمریکا است که جاذبه‌های طبیعی فراوانی دارند. بر خلاف تصور همه سرزمین آلاسکا یخ زده نیست اما در کرانه‌های شمالی خورشید ممکن است چند هفته طلوع نکند و زمستان‌هایی تاریک و طولانی دارد.

اما بادهای گرمی که بر فراز جریان آب گرم ژاپن می‌وزند هوای جنوب آلاسکا را در سراسر سال ملایم و خنک نگه‌ می‌دارند. آلاسکا ۱۵ پارک ملی و ۲۰ قله مرتفع آمریکا را در خود جای داده است. منطقه حفاظت شده ملی دنالی، ۱۰ هزار یخ رود دارد که بسیار دیدنی هستند. در منطقه حفاظت شده ملی کلارک اما ده‌ها هزار دودکش آتشفشانی خواهید دید که تقابل زیبای آب و آتش را نمایش می‌دهند.

پارک ملی تونگاس آمریکا

یک کار که حتما باید در آلاسکا انجام دهید این است که با هواپیما به منطقه ناهموار پشت نهر در پارک ملی تونگاس بروید. آنجا در جزیره کوتزونوو همراه با قبیله تلینگیت به تماشای خرس ها بنشینید و از دور بودن از همه امکانات مدرن و تلفن همراه لذت ببرید. ماجراجویی‌ها در تونگاس پایانی ندارند.

 

سفر به  ایالات متحده آمریکا، همراه با ساحل شنی

اگر به این ۱۸ ایالت غرب و غرب میانه آمریکا سفر کرده‌اید، تجربه سفر خود را با ما به اشتراک بگذارید. انتخاب کردن میان جاذبه‌های گردشگری آمریکا برای نوشتن مقاله‌ای کوتاه چندان آسان نبود. بنابراین شما انتخاب‌های خود را با ما در میان بگذارید تا در مورد آن‌ها هم بنویسیم. ساحل شنی عاشق خوانندگان اهل سفر و خوش‌ذوق است.

اگر قصد سفر به آمریکا را هم دارید، با ما تماس بگیرید. تمامی خدمات پیکاب ویزای آمریکا در ساحل شنی ارائه می‌شود. ویزای آمریکا در کمترین زمان ممکن در دست شما خواهد بود. شماره تلفن ما برای کسب اطلاعات بیشتر ۰۲۱۵۷۹۳۸ است.

 

 

برای انتخاب بعضی از جاذبه‌های این مقاله از پیشنهادات Travelandleisur استفاده کرده‌ایم.

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال پاسخ

14 + 10 =