۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

جاذبه‌های گردشگری اتریش | سفر به سرزمین کوهسار و جویبار

جاذبه‌های گردشگری اتریش را باید با چشمان و قلب پذیرا تماشا کرد. زیبایی این آثار و مکان‌ها در قلب و ذهنتان رسوخ خواهد کرد. اتریش کشوری در اروپای مرکزی است که پایتخت آن وین است. سرود ملی این کشور، با عبارت «ای سرزمین کوهستان، سرزمین جویباران» آغاز می‌شود. این کشور پوشیده از کوهستان‌های بلند است. ۶۰ درصد این کشور را رشته کوه آلپ شرقی پوشانده است. اتریش یک جمهوری فدرال با ۹ ایالت است و نزدیک ۹ میلیون نفر جمعیت دارد.

با ساحل شنی همراه باشید تا به این کشور کوچک اما پر از زیبایی سفر کنیم. اینجا مانند یک کلکیسون معماری، طبیعت و هنر اروپا را در خود جمع کرده است. این مقاله به ۱۰ شهر کوچک و بزرگ اتریش سفر خواهد کرد.

وین، پایتخت زیبای اتریش

وین، با ۲ میلیون نفر جمعیت، نهمین شهر پرجمعیت اتحادیه اروپا است. تا قبل از شروع قرن بیستم میلادی وین بزرگترین شهر آلمانی زبان اروپا هم بود. وین را به خاطر موسیقی، و رقص والس می‌شناسند، اینجا پایتخت موسیقی جهان است. مقر سازمان ملل متحد هم در این شهر قرار دارد و اهمیت آن را دوچندان می‌کند.

جاذبه‌های گردشگری اتریش
وین – جاذبه‌های گردشگری اتریش

در وین کجا برویم؟

کاخ هافبورگ

هافبورگ، بیش از ۶۰۰ سال مقر حکومت امپراطوری هابسبورگ بود. ساختمانی زیبا، که لطافت معماری گوتیک، شکوه معماری رنسانس، و زیبایی معماری باروک را در خود دارد. هافبورگ مجموعه‌ای ۵۹ هکتاری با ۱۸ بنا و ۱۹ حیاط و ۲۶۰۰ اتاق است. کاخ سلطنتی هافبورگ یکی از ارزشمندترین جاذبه‌های گردشگری اتریش است که حالا به عنوان مقر ریاست جمهوری اتریش استفاده می‌شود. اگر به کاخ هافبورگ رفتید به بازدید از آپارتمان‌های سلطنتی، موزه سیسی، و مجموعه نقره موزه بروید. کلیسای سلطنتی و موزه تاریخ طبیعی وین هم در نزدیکی این مجموعه قرار دارند.

جاذبه‌های گردشگری اتریش
کاخ هافبورگ

مدرسه سوارکاری اسپانیایی

یک مدرسه سوارکاری با عمری به قدمت امپراطوری ماکسیملیان دوم، چیزی نیست که بخواهید از دست بدهید. این مدرسه در سال ۱۵۷۲ میلادی شروع به کار کرده و حالا بیش از ۴۰۰ سال است که هنوز پابرجاست. معماری این مدرسه، به سبک معماری باروک است.  این مدرسه شیوه‌ای منحصر به فرد در آموزش سوارکاری دارد و اگر قصد دارید اینجا سوارکاری یاد بگیرید، باید حداقل اقامت ۴ ساله اتریش را داشته باشید.

تماشای نمایش سوارکاری دانشجویان این مدرسه، در قصر سلطنتی هافبورگ یکی از کارهای محبوب در جاذبه‌های گردشگری اتریش است.

جاذبه‌های گردشگری اتریش
مدرسه سوارکاری اسپانیایی

کلیسای جامع سنت استفان، بازمانده جنگ‌های بزرگ

کلیسای جامع سنت استفان یکی از مهم‌ترین آثار معماری وین است. یک کلیسای رومانس که در سال ۱۱۴۷ ساخته شده و پلن لوزی شکل آن، منحصربه‌فردش کرده است. در سال ۱۲۵۸ یک آتش سوزی ساختمان کلیسا را ویران کرد، و کلیسایی دیگر با معماری گوتیک جای آن را گرفت. کلیسایی که امروزه در معرض بازدید شماست، در اوایل قرن ۱۴ ساخته شده است.

کلیسا در طول حملات حکومت عثمانی، و جنگ جهانی دوم بسیار آسیب دید و سال ۱۹۴۸ بازسازی شد. اینجا محلی است که موتزارت، استاد بزرگ موسیقی ازدواج کرد و پیکرش تشیع شد.

جاذبه‌های گردشگری اتریش
کلیسای سنت استفان

خانه اپرای وین

یکی از باشکوه‌ترین سالن‌های اپرای دنیا، خانه اپرای وین است. این بنا با سبک معماری رنسانس ساخته شده است. جزئیات بی‌نظیر زیبای معماری این بنا، همنشین با اجراهای فوق‌العاده‌ای که در آن می‌شود خانه اپرای وین را کاملا از رقیبانش متمایز می‌کند. قدرت آکوستیک این بنا شما را شگفت زده خواهد کرد.

جاذبه‌های گردشگری اتریش
خانه اپرای وین

اپرای وین در سال ۷۰ اثر تولید ‌می‌کند و هرگز این اجراها دو شب پشت سر هم تکرار نمی‌شوند. ۱۰۰۰ نفر خانه اپرای وین کار می‌کنند و این تالار ظرفیت حدود ۲۲۰۰ نفر را دارد. تصور کنید ردیف جلوی این سالن نشسته‌اید و ۲۲۰۰ نفر از پشت سر، اجرا را تشویق می‌کنند. حسی شگفت‌انگیز و باورنکردنی از ذوق و هیجان را تجربه خواهید کرد.

خانه اپرای وین

گراتس ، پایتخت فرهنگ اتریش

دومین شهر بزرگ اتریش، گراتس یا گِراز است. نشانه‌هایی از سکونت انسان در عصر مس در این منطقه کشف شده است. نام شهر، یادآور دژ کوچکی است که اسلاوهای جنوبی در این منطقه ساخته اند. گراتس در ناحیه جنگلی اشتریا، کنار رودخانه مور ساخته شده است. ناحیه گراتس کهن در سال ۱۹۹۹ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. رشد و بالندگی معماری گوتیک را می‌توان به وضوح در این شهر دید.گراتس، شهری دوست‌دار علم هم هست. از هر ۶ ساکن این شهر، یک نفر دانشجو است. دانشگاه اصلی این شهر در قرن ۱۶ میلادی ساخته شده است.

گراتس - جاذبه‌های گردشگری اتریش
گراتس – جاذبه‌های گردشگری اتریش

در گراتس کجا برویم؟

کاخ اگنبرگ، یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری اتریش در گراتس است. این کاخ مجموعه‌ای از یک نگارخانه، یک باغ و یک کاخ سه طبقه است. کاخ اگنبرگ در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

جاذبه‌های گردشگری اتریش
کاخ اگنبرگ

یکی دیگر از مکان‌های دیدنی گراتس، کلیسای جامع شهر است. کلیسایی مختص به مسیحیان کاتولیک که عمر آن به اواسط قرن پانزدهم میلادی باز می‌گردد. عناصری از معماری باروک هم در این کلیسا دیده می‌شود.

جاذبه‌های گردشگری اتریش
کلیسای جامع گراتس

و دست آخر اگر قصد خرید در اتریش دارید و به سنتر وست گراتس بروید. تجربه خرید در این مکان را از یاد نخواهید برد. به‌علاوه همیشه می‌توانید یک کافه و یا رستوران طبق سلیقه‌تان در مرکز خرید وست‌سنتر پیدا کنید و یک تفریح خوشمزه را تجربه کنید.

جاذبه‌های گردشگری اتریش
سنتر وست

برج ساعت، نماد شهر گراتس است. این برج از فراز تپه شلوس بر شهر تسلط دارد و تا سال‌ها محل قرارگیری دژ شهر بوده است.

جاذبه‌های گردشگری اتریش
برج ساعت گراتس

زرادخانه، کونست‌هاوس، و موزه هنر نئوگالری از جمله مکان‌های گردشگری شهر گراتس است که باید از آن بازدید کنید. بنای لندهاوس را با طرح ایتالیایی-رنسانسی آن از دست ندهید. اینجا پرآوازه‌ترین بنای قرن شانزدهم در زمان نهضت رنسانس است.

جاذبه‌های گردشگری اتریش
لند هاوس

سالزبورگ ، زادگاه موتزارت ستاره موسیقی کلاسیک

سالزبورگ - جاذبه‌های گردشگری اتریش
سالزبورگ – جاذبه‌های گردشگری اتریش

سالزبورگ چهارمین شهر بزرگ اتریش است. این شهر با نمایی از شرق کوه‌های آلپ با رودخانه سالز به دو بخش تقسیم شده است. تعداد زیادی از جاذبه‌های گردشگری اتریش در سالزبورگ جا خوش کرده‌اند. حتی شما می‌توانید بازدید از شهر و خیابان‌هایش را مثل دیدن باقی جاذبه‌های گردشگری اتریش در لیست خود قرار دهید. این شهر به سبک معماری باروک ساخته شده است. اگر فیلم‌های کلاسیک را دوست دارید، احتمالا قبلا سالزبورگ را در «اشک‌ها و لبخندها» دیده‌اید، شهر زیبای آوای موسیقی.

جاذبه‌های گردشگری اتریش
اشک‌ها و لبخندها

در سالزبورگ کجا برویم؟

خانه موزه موتسارت

موزه موتسارت، خانه و محل تولد موتسارت، یکی از جذاب‌ترین جاذبه‌های گردشگری اتریش در سالزبورگ است. او در خانه شماره ۹، خیابان Getreidegasse سالزبورگ به دنیا آمده است. او هفتمین فرزند پدری موسیقی‌دان بود که در تالار موسیقی سالزبورگ ساز می‌نواخت.

جاذبه‌های گردشگری اتریش
موزه موتسارت

دژ هوهن، حافظ شهر سالزبورگ

بزرگترین قلعه نظامی و حفاظتی اروپای مرکزی، در قلب شهر سالزبورگ قرار داد. قلعه هوهن یکی از زیباترین و قدیمی‌ترین جاذبه‌های گردشگری اتریش در سالزبورگ است. این دژ روی یک تپه اطراف سالزبورگ ساخته شده و نمایی دیدنی از داخل شهر دارد. به دژ هوهن «بلندای سالزبورگ» هم می‌گویند. ساخت این بنا در اواخر قرن یازدهم میلادی شروع شد و به مرور کامل شد. از اواخر قرن نوزدهم، پس از مرمت، درهای قلعه به روی مردم گشوده شد تا یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری اتریش باشد.

جاذبه‌های گردشگری اتریش
دژ هوهن

قصر و باغ میرابل، بوی خوش گل در قلب سالزبورگ

باغ و عمارت میرابل یکی از زیباترین و خیره‌کننده ترین جاذبه‌های گردشگری اتریش هستند. این مجموعه در سال ۱۶۰۶ افتتاح شده است. میرابل هم‌اکنون یکی از میراث جهانی است که در لیست یونسکو ثبت شده‌اند. باغ میرابل یکی از زیباترین باغ‌های گل اروپا است که در سالزبورگ قرار داد.

جاذبه‌های گردشگری اتریش
باغ و قصر میرابل

در این باغ و عمارت، مجموعه‌ای جذاب از مجسمه‌های مرمر از خدایان روم باستان، از جمله مینروا، ونوس و جونو قرار داد. به علاوه در مجموعه باغ و قصر میرابل، برنامه‌ای با نام آوای موسیقی اجرا می‌شود که یادآور این فیلم زیبا است و علاقمندان به موسیقی را شگفت‌زده می‌کند.

شهر اینسبورگ، پایتخت ورزش‌های زمستانی

در محل تلاقی دو جاده مهم، آلمان ایتالیا، و وین-سوئیس، در دره «این»، شهر زیبای اینسبورگ قرار دارد. این شهر با بافتی قدیمی، و خیابان‌های پیچ در پیچ روح معماری گوتیک را دارد. دو المپیک زمستانی در سال‌های ۱۹۶۴ و ۱۹۷۶ در این شهر برگزار شده و تجهیزات ورزشی آن هنوز اسکی بازان را به این منطقه دعوت می‌کند.اینسبورگ در میان روده سیل و کوهستان‌های سربه‌فلک کشیده محصور شده است و زیبایی‌های طبیعت را به رخ می‌کشد.

اینسبورگ - جاذبه‌های گردشگری اتریش
اینسبورگ – جاذبه‌های گردشگری اتریش

در اینسبورگ، کجا برویم؟

کلیسای هوف کرشه

کلیسای باشکوه هوف‌کرشه، در سال ۱۵۶۳ ساخته شده است. این کلیسا مانند یک سرسرای بزرگ است که سه راه‌رو دارد. پشت محراب، و برج مرکزی کلیسا، دارای ویژگی‌های برجسته معماری گوتیک متاخر هستند. مهم‌ترین بخش کلیسای هوف کرشه، معبد باشکوه امپراطور ماکسیملیان اول است. این معبد، در قرن شانزدهم میلادی ساخته شده و روزهای باشکوه رنسانس در آلمان را نمایش می‌دهد. یک تابوت‌دان عظیم، از جنس سنگ مرمر که با پیکر برنزی  امپراطوری تزئین شده، نگین این بخش از کلیسا است.

۲۸ مجسمه برنزی دیگر با ارتفاع ۲ تا ۲٫۵ متر، از اجداد و بستگان امپراطور، و تابلوهای کنده‌کاری شده از زندگی او دورتادور مقبره قرار دارد. ساخت این تزئینات ۵۰ سال طول کشیده است. نیم قرن برای ساخت یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری اتریش  زمان زیادی نیست.

کلیسای هوف کروشه

سقف طلایی، بالکنی زراندود

قسمتی از اینسبورگ را محله قدیمی تشکیل می‌دهد. نماد این بخش از شهر، سقف طلایی است که زمان جشن عروسی ماکسیمیلیان اول ساخته شد. بالکنی زیبا با کاشی‌های مسی زراندود که محلی است برای تماشای جشن‌های محلی برای امپراطور. طارمی زیرین سقف طلایی از ۱۶۲۷ کاشی مسی زراندود ساخته شده است. طرح‌های روی این کاشی‌ها مملو از نشان‌های ملی کشور اتریش است.

جاذبه‌های گردشگری اتریش
سقف طلایی

محله قدیمی اینسبورگ، شکوه معماری تیرول

خانه‌های باریک و بلند، درهای مجلل و قطور، بالکن‌های وسیع شاخص‌های معماریِ تیرول هستند. محله‌ای شبه‌دایره‌ای که با یک خیابان به نام گرابن(معنی گرابن، خندق است) محصور شده است. به اینسبورگ بروید و حدود عصر را برای قدم زدن در این محله زیبا انتخاب کنید. بازدید هلبلینگ‌هاوس، با نمای گچ‌کاری شده را فراموش نکنید.

جاذبه‌های گردشگری اتریش
محله قدیمی اینسبورگ

بدگستین، سلامتی در جاذبه‌های گردشگری اتریش

بدگستین منبع بزرگ چشمه‌های آب گرم و مقصدی برای اسکی در اتریش است. بدگستین در ارتفاعات کوه‌های تائورن در جنوب سالزبورگ قرار داد. بدگستین همچین  به خاطر هتل‌ها و ویلاهای زیبایی که در دامنه‌های شیب دار زمین‌های جنگلی ساخته‌شده‌‌اند معروف است. همیشه می‌توانید بدگستین را به عنوان مقصدی برای تعطیلات تابستان، زمستان، و تعطیلاتی برای سلامتی انتخاب کنید.

بدگستین - جاذبه‌های گردشگری اتریش
بدگستین – جاذبه‌های گردشگری اتریش

در بدگستین کجا برویم؟

آبشار واسرفال « Bad Gastein Wasserfall» در  مرکز  بدگستین قرار دارد. اینجا یکی از معروف‌ترین آبشارها در اتریش است. این آبشار در سه مرحله سقوط می‌کند و حدودا ۳۴۰ متر ارتفاع دارد. یک پل بر روی این آبشار در سال ۱۸۴۰ میلادی ساخته شد و در سال ۲۰۱۰ تعمیر گردید.

چشم‌انداز زیبای آبشار به شما این احساس را می‌دهد که در مرکز جهان ایستاده‌اید. تنفس در هوای این منطقه، یک موهبت برای سلامتی شما است. تصویر آبشار واسرفال تصویری محبوب برای کارت پستال‌ها بوده است. اینجا هنوز محلی انگیزه‌بخش برای نقاشان و هنرمندان است.

اگر اهل اسکی هستید به یخچال مُلتال «Mölltaler Gletscher» بروید. اینجا یک مسیر طولانی برای اسکی و مناظری چشمگیر و رستورانی خوش‌طعم با نمایی شیشه‌ای و تراس دارد.

جاذبه‌های گردشگری اتریش
Mölltaler Gletscher

در نزدیکی بدگستین، سد کلنبرین «Kölnbrein Dam» قرار دارد. یک سد قوسی که در کارینتیا ساخته شده و  با ۲۰۰ متر ارتفاع بزرگترین سد اتریش است. رنگ شگفت‌انگیز آب پشت سد، کوه‌های سبز اطراف و آسمانی بی‌نظیر، سد کلنبرین را تبدیل به یک انتخاب خوب برای سفر در اتریش کرده است.

سد کلنبرین

هال اشتات، قدیمی‌ترین دهکده اروپا

یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری اتریش که حتما باید از آن دیدن کنید، دهکده هال اشتات است. این دهکده در منطقه سالزکامرگوت قرار داد و تا سال‌ها ناشناخته بود. دهکده هال‌اشتات با ۸۰۰ نفر جمعیت امروز در فهرست جهانی یونسکو ثبت شده است.

هال‌اشتات - جاذبه‌های گردشگری اتریش
هال‌اشتات – جاذبه‌های گردشگری اتریش

این دهکده به بهشت روی زمین مشهور است. هال اشتات در کنار دریاچه‌ای با همین نام ساخته شده است. معماری این منطقه متعلق به  فرهنگ رشته کوه آلپ است. از قرن ۱۶ هال‌اشتات محلی برای کافه نشینی و خرید بوده است. یک راه‌آهن کابلی این دهکده را به سالزولتن «Salzwelten» وصل می‌کند. یک راه زیرزمینی نمکی که با قنات‌ به دریاچه نمک وصل می‌شود.

در هالشتات کجا برویم؟

کلیسای کالورینبرگ

به کلیسای کالورینبرگ برید. اینجا یکی از شاهکارهای سبک معماری باروک است که در اول قرن هجدهم میلادی ساخته شد. یک زن و شوهر که منشی دادگاه بودند بانی ساخت بنا شدند. کلیسای کالورینبرگ  چشم‌اندازی بی‌نظیر به دهکده و دریاچه هال‌اشتات دارد و محلی است که نمازگزاران کلیسا را سر شوق می‌آورد.

کلیسای هال اشتات

دیدنی‌های درون دهکده

سپس به میدان بازار هال‌اشتات بروید و از مجسمه تثلیث وسط میدان عکس بگیرید. می‌توانید سفرتان را با جشن یادبود شام آخر مسیح هماهنگ کنید تا در فرهنگ زیبای این دهکده غرق شوید.

میدان بازار هال اشتات

برای این که بیشتر با جذابیت‌های بی‌نظیر هال‌اشتات آشنا شوید، به دیدن مصنوعات باستانی دهکده بروید. در موزه هال‌اشتات می‌توانید با تاریخچه دهکده در سازه‌های عصر سنگ آشنا شوید. آثار به جا مانده از معدن نمک متروکه هال‌اشتات و سازه‌های عصر آهن هم در این موزه قرار دارند.

موزه هال اشتات
موزه هال اشتات

خانه چارنل هم یکی از عجیب‌ترین مکان‌ها برای بازدید در هال‌اشتات است. این خانه در قرن سیزدهم میلادی ساخته شده و حدود ۱۲۰۰ جمجمه انسان را در خود جای داده است. حدود ۶۱۰ تا از این مجسمه‌ها در کلیسای مایکل نقاشی شده‌اند و تاریخ و محل دفن این اشخاص روی آن ثبت شده است. ۱۰ تا ۱۵ سال بعد از مرگ شخص، جسدش را از خاک در می‌آوردند و آن را خشک و تمیز می‌کردند. بعد از نقاشی این جمجمه‌ها به خانه چارنل انتقال داده می‌شدند. دلیل این کار نبود فضای کافی برای دفن مردگان در گورستان کلیسا است.

خانه چارنل - جاذبه‌های گردشگری اتریش
خانه چارنل

معدن نمک هال‌اشتات

معدن نمک هال اشتات، یکی از قدیمی‌ترین معادن نمک اتریش است. شواهد می‌گویند که این معدن تا قرن ۱۵ میلادی فعال بوده است. حال اما یک معدن متروکه است که چشم‌اندازی زیبا به دریاچه دارد. در معدن نمک هال‌اشتات می‌توانید با شیوه استخراج نمک و زندگی معدنچیان آشنا شوید.

معدن نمک هال‌اشتات
معدن نمک هال‌اشتات

دریاچه هال‌اشتات، قایق سواری در دل بهشت

تا قرن‌ها این دریاچه تنها راه ارتباط بین هال‌اشتات و مناطق دیگر اتریش بود. محلی که نمک استخراج شده از معدن را از طریق آن انتقال می‌دادند. اما اینجا حالا محلی‌است که می‌توانید به تماشایش بنشینید و یا در آب زلال آن شنا کنید. قایق سواری در هال‌اشتات، قایق سواری میان پردیس اتریش است.

دریاچه هال اشتات
دریاچه هال اشتات

پل هوایی داخشتاین، چشم‌اندازی مبهوت کننده

دست آخر به بالکن کوه‌های آلپ بروید. پل هوایی داخشتاین در ارتفاع۲۷۰۰ متری از سطح دریا روی یک صخره ۲۵۰ متری قرار دارد. چشم‌انداز ۳۶۰ درجه این مکان در یک روز آفتابی و بدون ابر، تا کشور چک در شمال و اسلوونی در جنوب می‌رسد. ارتفاع جایگاه داخشتاین از آبشار نیاگارا هم بیشتر است. هال‌اشتات یکی از زیباترین، و دلنشین‌ترین جاذبه‌های گردشگری اتریش است که بهشت را به شما یادآوری می‌کند.

پل هوایی داخشتاین
پل هوایی داخشتاین

 لینتس، شهری در همسایگی هال‌اشتات

لینتس مرکز ایالت اوبراسترایش چهارمین ایالت بزرگ کشور زیبای اتریش است. در این شهر هم مانند بقیه‌ی شهر‌های اتریش باید همیشه منتظر بارش برف و باران باشید. اینجا پایتخت هنرهای تجمسی است و در سال ۲۰۰۹ هم پایتخت فرهنگ اروپا شد. لینتس سومین شهر بزرگ اتریش است و کنار رودخانه دانوب بنا شده است. لینتس تنها ۳۰ کیلومتر با شهر چک فاصله دارد.

لینتس - جاذبه‌های گردشگری اتریش
لینتس – جاذبه‌های گردشگری اتریش

لینتس در طول تاریخ همیشه از نظر تجاری مهم بوده است. دلیل آن هم دسترسی فوق‌العاده شهر به سراسر اروپا است. شاید برایتان جالب باشد که آدولف هیتلر این شهر را به عنوان خانه‌ی خود معرفی کرد.

در لینتس کجا برویم؟

کلیسای سنت‌مری، مرتفع‌ترین کلیسای شهر لینتس اتریش است. معماری گوتیک این بنا به سال‌های ۱۸۶۲ تا ۱۰۲۴ میلادی باز می‌گردد. ارتفاع برج این کلیسا ۱۳۵ متر است. یک پنجره‌ی شیشه‌ای رنگارنگ، زیبایی‌های کلیسا را کامل می‌کند.

قلعه لینتس در همسایگی رود دانوب یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری اتریش در شهر لینتس است. این قلعه از قرن نهم میلادی میزبان یک دژ بوده و باقیمانده‌های این دژ هنوز هم در اطراف دروازه فردریش دیده‌ می‌شود. ساختار فعلی قلعه به قرن شانزدهم باز می‌گردد. هرچند یک آتش سوزی باعث شد که قلعه در قرن هجدهم بازسازی و تعمیر شود.

جاذبه‌های گردشگری اتریش
قلعه لینتس

دنیای فولاد، یک سازه مدرن در شهر لینتس است. لینتس برای سال‌ها است یکی از مهم‌ترین مراکز تولید فولاد اتریش بوده است. در دنیای فولاد می‌توانید یک کپی کامل از کوره‌ی ذوب فلز را ببینید. در قلب بزرگترین مجتمع صنعتی کشور همچنین می‌توانید با روند تولید فولاد آشنا شوید.

جاذبه‌های گردشگری اتریش
دنیای فولاد

مرکز عالی آرس الکترونیک آخرین جایی است که در لینتس به آن سر می‌زنیم. اینجا به موزه آینده معروف است و در سال ۱۹۹۶ تاسیس شد. در مرکز عالی آرس الکترونیک نمایشگاه‌هایی با تمرکز بر فن‌آوری تشکیل‌دهنده دنیای مدرن، و صفحات نمایشی مربوط به تغییرات آب‌وهوایی و جمعیت برگزار می‌شود. در این نمایشگاه‌ها می‌توانید با اکتشافات فضایی، بیوتکنولوژیک و رباتیک هم آشنا شوید.

مرکز عالی آرس الکترونیک
مرکز عالی آرس الکترونیک

دریاچه کنتسانس، نگینی در مرز اتریش، سوئیس و آلمان

یکی از بزرگترین دریاچه‌های آب شیرین اروپا در شرق اتریش قرار دارد. این دریاچه از سمت آلمان با جنگل سیاه هم مرز است. دریاچه کنستانس به وسیله رودخانه راین و در پای دامنه شمالی رشته کوه آلپ به وجود آمده است. مساحت این دریاچه ۵۳۹ کیلومتر مربع است و در عمیق‌ترین نقطه آن ۲۵۲ متر است.

دریاچه کنستانس
دریاچه کنستانس

شهر برگنز اتریش کنار این دریاچه قرار دارد. خاک سواحل این دریاچه بسیار حاصل‌خیز بوده و باغ‌های میوه فراوانی در نزدیکی آن ساخته شده است. یکی از زیباترین مقاصد برای تعطیلات تابستانه در اتریش، دریاچه کنستانس است. اینجا می‌توانید قایق‌سواری، شنا، بادسواری و دوچرخه سواری را در یکی از زیباترین مناظر اتریش امتحان کنید.

دریاچه کنستانس
دریاچه کنستانس

دیگر جاذبه‌های گردشگری اتریش ، یک فنجان قهوه در پس‌کوچه های شهر

هنوز شهرها و نقاط دیدنی زیادی در اتریش مانده که ما حتی از آن‌ها نام نبرده‌ایم. بیشتر شهرهای این کشور کوچک دیدنی‌های فراوانی دارند. طبیعت نیز همیشه دعوتنامه خود را برای قدم زدن در کوهستان و قایق‌سواری در دریاچه‌ها باز نگه داشته است.

برگنز

از دیگر شهرهای اتریش که باید ببینید، برگنز در استان فورآرلبرگ اتریش است. این شهر همسایه دریاچه کنستانس قرار داد. برگنز یک مرکز فرهنگی هم هست. یک فستیوال تئاتر هرسال در این شهر برگزار می‌شود که طرفداران زیادی دارد.

فستیوال تئاتر برگنز
فستیوال تئاتر برگنز
جاذبه‌های گردشگری اتریش
فستیوال تئاتر برگنز

اگر طرفدار معماری روسی هستید، شاید بتوانید به گنبد پیازی برگنز سر بزنید. این گنبد در برج بزرگ سنت مارتین قرار دارد که بلندترین برج  شهر است که به عنوان انبار استفاده می‌شود. قدیمی‌ترین بخش برج، کلیسای سنت‌مارتین است که عمر آن به سال ۱۳۶۲ میلادی باز می‌گردد. این برج مربع بزرگترین گنبد پیازی اروپای مرکزی را دارد. منظره دریاچه کنستانس از فراز این برج بی‌نظیر است.

جاذبه‌های گردشگری اتریش
گنبد پیازی برج سنت مارتین

مِلک

یکی دیگر از شهرهایی که می‌توانید در آن لذت واقعی قدم زدن را تجربه کنید،  شهر «ملک» است. این شهر در محل تلاقی دو رود انز و استیر ساخته شده و یکی از زیباترین شهرهای شمال اتریش است. این شهر به خاطر صومعه بزرگ خود که در قرن ۱۱ میلادی ساخته شده مشهور است. مجسمه‌های طلایی طاق‌های کلیسا را تزئین می‌کنند. یک کتابخانه بزرگ از کتاب‌های دست‌نویس قرون وسطی هم این کلیسا را منحصر به فرد کرده است.

سالن Marmorsaal، سازه‌ای با معماری باروک است که در شهر ملک قرار دارد. سقف این سالن با مرمر قرمز پوشانده شده و تصویری خیره کننده دارد.

سالن Marmorsaal

قلعه Schallaburg هم در جنوب ملک با باغ‌هایی به سبک رنسانس احاطه شده است. در این مجموعه نمایشگاه‌های فرهنگی متفاوتی برگزار می‌شود.

Schallaburg قلعه
Schallaburg قلعه

روستای سنت آنتون آم‌آلبرگ

روستای سنت آنتون آم‌آلبرگ «St. Anton am Arlberg» روستایی در بخش تیلور آلپ است. این روستا به خاطر دسترسی به منطقه اسکی آلبرگ شناخته شده است و به آن «گهواره اسکی آلپی» هم می‌گویند. دلیل این لقب این است که این روستا محل تولد ورزش اسکی است. موزه این روستا، تاریخچه کاملی از اسکی محلی و را در یک کلبه سنتی نمایش می‌دهد. تله کابین و آسانسورهایی برای درسترسی به دامنه‌های والوگا و رندل «Valluga and Rendl»  در روستای سنت آنتوان ام‌آلبرگ وجود دارد.

روستای سنت آنتوان ام آلبرگ
روستای سنت آنتوان ام آلبرگ

سفر به اتریش همراه با ساحل شنی

 

شما برای سفر به اتریش به ویزای شنگن اتریش نیاز دارید. گرفتن این ویزا به شما اجازه سفر به سایر کشورها حوزه شنگن‌ را هم می‌دهد. ما در ساحل شنی انواع خدمات ویزای اتریش را به شما ارائه می‌کنیم. برای دیدن جاذبه‌های گردشگری اتریش بهترین نوع ویزا، ویزای شینگن اتریش نوع C یا ویزای توریستی این کشور است. می‌توانید برای این که اطلاعات بیشتری در مورد انواع ویزای اتریش به دست بیاورید با ما تماس بگیرید. کارشناسان ساحل شنی اینجا هستند تا به شما در سفر به اتریش کمک کنند. شماره تلفن ما  ۰۲۱۵۷۹۳۸ است.

اگر قبلا به اتریش سفر کرده‌اید، تجربه با ارزش سفر خود را با ما به اشتراک بگذارید. خواندن از زبان شما لطف دیگری دارد.

 

*برای انتخاب برخی از جاذبه ها از پیشنهادات Gasteinertal استفاده کردیم.

*اگر اهل پیاده روی هستید، این سایت چند مسیر پیاده روی خوب در هشت شهر اتریش دارد.

 

ارسال پاسخ

9 − هشت =