۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

جاذبه‌های‌ گردشگری استرالیا | سفر به قاره پر شگفتی اقیانوسیه

جاذبه‌های گردشگری استرالیا را در سفری کوتاه همراه با ساحل شنی بشناسید و از مناظر زیبای آن لذت ببرید. استرالیا ششمین کشور پهناور دنیا است اما تنها ۲۵ میلیون نفر جمعیت دارد. کشوری که با دیگر کشورهای دنیا هیچ مرزی ندارد و اطراف آن را اقیانوس فرا گرفته است. استرالیا بخش اصلی کوچک‌ترین قاره دنیا، یعنی اقیانوسیه است. با وجود رشد اقتصادی و صنعتی روزافزون استرالیا، هنوز آنقدر منابع بکر و جذاب در این کشور زیاد است. باید خوشحال باشیم که بشر هنوز به این نتیجه نرسیده است آن ها را تخریب کند.اینجا کهن‌ترین خشکی جهان است.

در سال ۱۹۹۶ استرالیایی‌ها در یک همه‌پرسی رای دادند که ملکه انگلستان قیم رسمی این کشور باشد. استرالیا کشوری مهاجرپذیر و مقصدی محبوب برای ایرانی‌ها هم هست. تنوع فرهنگی، خدمات رفاهی و آموزشی و پایین بودن نرخ جرم از جمله دلایل محبوبیت استرالیا برای مهاجرت است. استرالیا از ۶ ایالت و دو قلمرو تشکیل شده است. پایتخت استرالیا کانیرا و بزرگترین شهر آن شهر سیدنی نام آشنا است.

با ساحل شنی همراه باشید تا جاذبه‌های گردشگری استرالیا را زیر و رو کنیم. اینجا کشوری است که از دیدنش خسته نخواهید شد.

صخره‌های مرجانی بزرگ

اگر غواصی کردن بلدید یا دوست دارید، استرالیا بهشت شماست. یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری استرالیا یعنی بزرگترین صخره مرجانی دنیا در دریای کورل قرار دارد و به  Great Barrier Reef معروف است. این صخره مرجانی ۲۳۰۰ کیلومتر طول دارد و بزرگترین موجود زنده دنیا است و در فضایی به مساحت ۳۴۴۴۰۰ کیلومتر مربع گسترده شده است. در سال ۱۹۵۷ یک پارک آبی اینجا تاسیس شد تا از ۳۰۰ ساحل مرجانی، ۶۰۰ جزیره قاره‌ای و ۳۰۰ آب‌سنگ مرجانی و جزایر مانگرو داخل ساحل محافظت کند.

جاذبه‌های گردشگری استرالیا

دیوار بزرگ مرجانی، در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده و جزء هفت شگفتی طبیعی دنیا است. اینجا می‌توانید در بین مرجان‌های نرم و سخت، همراه با دلفین‌ها و فیل‌های دریایی شنا کنید. ۱۶۰۰ گونه ماهی گرمسیری در بین این مرجان‌ها زندگی می‌کنند. به جز غواصی راه‌های دیگری هم برای دیدن این جاذبه وجود دارد. ایستگاه‌های زیر آب و قایق‌هایی با کف شیشه‌ای راهی برای تماشای این مناظر بی‌نظیر است.

جاذبه‌های گردشگری استرالیا

دیوار مرجانی بزرگ، یکی از شگفت‌انگیز‌ترین جاذبه‌های گردشگری استرالیا است که نباید در سفرتان از دستش بدهید.

اولورو، صخره‌ای به قدمت روزگار رویا

بومیان استرالیا معتقدند که در عصر رویا، ایزدان و نیاکان ما جهان‌ ما را آفریدند. در این اسطوره مذهبی، جهان در آغاز از حیات خالی بود و خدایان مختلف، انسان و حیوان و گیاه را آفریدند و زبان و فرهنگشان را شکل دادند. آن‌ها بعد از این خلقت زمین را ترک کردند اما روحشان ماند و یادگارانشان قرار است از آن‌ها حفاظت کند. در باور بومیان یک یادگار از روزگار رویا است. این صخره ماسه‌سنگی در ۳۴۸ متر ارتفاع دارد و به خاطر رنگ سرخ آن شهرتی جهانی دارد. در سال ۱۹۸۷ این صخره در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد.

اولورو در زبان مردم بومی استرالیا هیچ معنای خاصی ندارد و نام آیرز را هم ویلیام گاسِ نقشه‌بردار که این صخره را دید به افتخار یکی از دولتمردان وقت استرالیا، انتخاب کرد. صخره اولورو، در اوقات مختلف روز تغییر رنگ می‌دهد اما محبوب‌ترین آن‌ها همان رنگ سرخی است که در زمان طلوع و غروب خورشید به خود می‌گیرد.

جاذبه‌های گردشگری استرالیا

این کوه ۳۳۵ کیلومتری جنوب غربی آلیس اسپرینگز قرار گرفته و مسیر جاده با آن ۴۵۰ کیلومتر فاصله دارد. با این حال هر سال بیش از ۳۰۰ هزار گردشگر به بازدید از آن می‌روند. بیشتر این گردشگران اهل استرالیا هستند اما این جاذبه بین توریست‌های ژاپنی هم محبوب است.

اگر شما هم قصد دارید از این صخره دیدن کنید، شاید بهتر باشد تا قبل از اکتبر ۲۰۱۹ به آنجا بروید. مالکیت اورولو در دهه ۹۰ میلادی به بومیان این منطقه از استرالیا تفویض شد.  در دهه اخیر آ‌ن‌ها تلاش‌هایی برای توقف صعود گردشگران از اولورو را شروع کردند. در نهایت منع صعود گردشگران از ۲۶ اکتبر ۲۰۱۹ اجرایی خواهد شد. هرچند بعد از قرار منع صعود همچنان می‌توانید از یکی از قدیمی‌ترین جاذبه‌های گردشگری استرالیا بازدید کنید و از درخشش آن بین صحرا لذت ببرید.

جاده اقیانوس بزرگ، بزرگترین یادگار جنگی در استرالیا

یک جاده ۲۴۳ کیلومتری، توروکوای را به شهر آلنزفورد وصل می‌کند. اینجا یکی از میراث‌های ملی استرالیا است که توسط سربازان بازگشته از جنگ جهانی اول ساخته شده است. آن‌ها این جاده زیبا را به سربازان کشته شده جنگ تقدیم کردند.  در طول جاده بزرگ اقیانوسی لوح‌هایی وجود دارد که داستان این سربازان را روایت می‌کند. جاده گریت اوشن، از کنار تعداد زیادی از جاذبه‌های گردشگری استرالیا می‌گذرد که اهمیت آن را چندبرابر می‌کند. ۲۴۳ کیلومتر رانندگی در این جاده، سفری کامل به استرالیا است.

اگر اهل موج سواری هستید، یک روز در تورکی بمانید و موج سواری کنید و ظهر فردا به سمت آلنزفورد حرکت کنید. روز فوق‌العاده‌ای خواهید داشت. یک ماراتن و یک مسابقه دوچرخه سواری هم هر سال در این جاده برگزار می‌شود.

توقف در مسیر بلند جاذبه‌های گردشگری استرالیا

در سراسر این جاده زیبا، جاهای مختلفی هست که می‌توانید ساعتی بمانید و از مناظر آن لذت ببرید. ساحل بلز، پارک ملی آتوی، و طاق یادبود از جمله این جاها است. شهر ساحلی لورن، خلیج آپولو، شهر وای‌ریور، و ابشار سه قلو را هم نباید از دست بدهید. در ساحل وای ریور حدود ماه می تا سپتامبر نهنگ‌ها به نزدیکی ساحل می‌آیند و می‌توانید تماشایشان کنید.  اگر تماشای لم دادن کوالا بر تنه یک درخت برایتان جذاب است هم به کنت‌ریور بروید و از نزدیک این موجود بامزه را ببینید.

جاده اقیانوس بزرگ مسیری است که خودش هدف یک سفر جذاب است. اگر می‌توانید یک اتوموبیل برای سفر در این جاده اجاره کنید یا با وسیله نقلیه خودتان به آنجا بروید. با این کار می‌توانید زمان بازدید از هر جاذبه‌ را خودتان مشخص کنید. می‌توانید شب را در یکی از متل‌های نزدیک جاده بگذرانید و این سفر ۲۳۴ کیلومتری را در دو روز تجربه کنید. راه دیگر و البته ارزان‌تر این است که تورهای یک روزه جاده گریت اوشن را انتخاب کنید و با گروهی پرانرژی سفری کوتاه داشته باشید.

سنگ‌های دوازده حواریون

در نا‌حیه‌ای از جاده بزرگ اقیانوسی پارک ملی ۱۲ حواریون قرار دارد. ۲۰ میلیون سال پیش این صخره‌ها بر اثر فرسایش صخره‌هایی بزرگ‌تر پدید آمدند. ارتفاع این صخر‌ه‌ها تا ۴۵ متر می‌رسد و قسمت‌های بالایی مقاوم‌ترند. ۴ صخره بر اثر فرسایش از بین رفته‌اند و تنها ۸ تا از آن‌ها باقی مانده‌اند. سفرتان را طوری تنظیم کنید که هنگام غروب به اینجا برسید. نور خورشید منظره‌ای شگفت انگیز را مهمان چشمانتان می‌کند.  پله‌های گیسبون، در نزدیکی مرکز بازدیدکنندگان، زاویه بهتری از صخره‌های دوازده حواریون به شما نشان می‌دهد. این پله‌ها شما را به ساحل می‌رسانند.

جاذبه‌های گردشگری استرالیا

 

گلوگاه لوخ آرد

یک  گلوگاه در ساحل استرالیا که نامش را از کشتری تندروی لوخ آرد به ارث برده است. یک کشتی که در آن به گل نشست و تنها ۲ مسافر از آن جان سالم به در بردند. یک طاق به نام آرچ وی در اطراف لوخ آرد هم بود که در سال ۲۰۰۹ فرو ریخت و تنها دو ستون از آن به جا ماند که به نام تام و ایوا بازماندگان لوخ آرد نام گرفتند. این گلوکاه یکی از تراژیک‌ترین جاذبه‌های گردشگری استرالیا است.

جاذبه‌های گردشگری استرالیا
این عکس، ترکیب هفت عکس از آسمان زیبای استرالیا، از دید گلوگاه لوخ آرد است.

طاق لندن

پل لندن، یکی از جاذبه‌های این ساحل است که نامش را از یک اثر مشابه در لندن گرفته است. یک جزیره کوچک نزدیک ساحل که قبلا با یک طاق قوس‌دار طبیعی به خشکی وصل بود اما این طاق در سال ۱۹۹۰ فروریخت. این جزیره زیبا در کنار جاده اقیانوس بزرگ قرار دارد و منظره‌ای بی‌نظیر از تلاقی بی‌کرانِ اقیانوس و آسمان را همراهی می‌کند.

جاذبه‌های گردشگری استرالیا

گروتو، پایان هیجان‌انگیز یک ماجراجویی

یک گودال نزدیکی جاده اقیانوس بزرگ هست که با تعدادی پله به پایین صخره‌ها می‌رسد. در این گودال می‌توانید اقیانوس را از دریچه یک پل ببینید.  بهترین زمان بازدید از این جاذبه استرالیا هم هنگام غروب است. وقتی خورشید گرم استرالیا به سمت مغرب می‌رود، تلالوهای نور بازتابی طلایی و صورتی از این صخره‌ها دارند. تابستان بهترین فصل برای بازدید از این منطقه‌ است هرچند زیبایی‌هایش در سراسر سال پایان ندارند.

سیدنی ، شهر رویایی گردشگران

سیدنی یک از بزرگترین شهرها و محلی برای پیدا کردن جاذبه‌های گردشگری استرالیا است. اینجا از سازه‌های معماری عظیم و باشکوه گرفته تا سواحل جذاب و دلپذیر را می‌توانید پیدا کنید. ساحل شنی در سفرش به استرالیا، گردشی کوتاه هم در این شهر دارد. با ما همراه بمانید.

پل بندرگاه سیدنی

پل هاربر، یا پل بندرگاه، نماد شهر زیبای سیدنی است. این پل شهر سیدنی را به قسمت‌های شمالی آن وصل می‌کند. و طی مسیر ۲۰ کیلومتری که قبلا با قایق طی ‌می‌شد را آسان‌تر کرده است. پیشنهاد ساخت پل اوائل قرن ۱۹ ارائه شده اما تا عملا تا بعد از جنگ جهانی عملی نشد.

جاذبه‌های گردشگری استرالیا

پل سیدنی یک سازه عظیم فلزی از جنس فولاد است و از جمله پل‌های قوسی بزرگ جهان محسوب می‌شود. هشت خط عبور اتوموبیل و دو خط ریلی و گذرگاه دوچرخه سواری و عابر پیاده از جمله بخش‌های پل است. ۴ برج غیر فلزی هم به مدیریت پل و گردشگران اختصاص یافته است. هزینه بازدید از پل با تورهای ۴ ساعته حدود ۲۰۰ دلار استرالیا است.

خانه اپرای سیدنی، تجلی شکوه معمای

استرالیا همیشه محلی برای تربیت هنرمندان بزرگ معماری بوده است. اما در سال ۱۹۵۵ یکی از بزرگترین معمارانش را کشف کرد. یورن اوتزان دانمارکی در مسابقه‌ای شرکت کرد که برای طراحی سالن اپرای سیدنی برگزار شده بود. تا قبل از آن محل مناسبی برای اجرای نمایش در سیدنی وجود نداشت. اثر اوتزان در بین ۲۳۲ اثر انتخاب شد که موفقیت بزرگی برای یک جوان ۳۸ ساله بود.

خانه اپرای سیدنی، پنج سالن تئاتر، پنج سالن تمرین نمایش، دو تالار اصلی، چهار رستوران و شش بار دارد. اینجا پر از فروشگاه‌های مختلف هم هست که محصولات فرهنگی و هنری و … می‌فروشند. پوسته حلزونی شکل بیرونی خانه اپرا با یک میلیون و ۵۶ هزار تکه کاشی سوئدی پوشیده شده است. بیش از ۶۲ هزار مترمربع شیشه به کار رفته در این سازه عظیم توسط فرانسه تولید شده است.

هر سال بیش از ۱۵۰۰ برنامه در خانه اپرای سیدنی برگزار می‌شود. این سازه بزرگ را ملکه الیزابت دوم در سال ۱۹۷۳ افتتاح کرد و اوتزان هم مدال طلای موسسه رویال آرشیتکت استرالیا را به خاطر طراحی آن برنده شد.

باندی بیچ، ساحل دلپذیر سیدنی

باندی، در زبان بومیان استرالیا به معنای صدای برخورد آب به صخره است. این ساحل یکی از معروف‌ترین سواحل استرالیا است که در ۱۰ کیلومتری شهر سیدنی قرار دارد. ساحل باندی جایی است که هم برای آن‌هایی که با یک کوله سفر می‌کنند جذاب است و هم برای طرفداران سفر لوکس. ساحلی پر از کافه و بازارهای محلی که جایی برای برگزاری رویدادهای سالانه و ماراتن‌های هیجان‌انگیز هم هست.

پیاده روی در ساحل باندی یکی از محبوب‌ترین کارها بین گردشگران است. قدم زدن در همسایگی اقیانوس در زمینی با شیب متوسط و صندلی‌های فراوان برای استراحت در یک ساحل ۶ کیلومتری.

جزیره فریزر، بزرگترین جزیره شنی دنیا

یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری استرالیا جزیره شنی فریز است. در ساحل شرقی استرالیا در میان اقیانوس آرام جزیره فریزر با بیش از ۱۰۰ دریاچه آب‌شیرین قرار دارد. مساحت این جزیره ۱۸۴ هزار کیلومتر مربع است و بزرگی آن باعث شده که اقلیم‌های متفاوتی هم داشته باشد. از جنگل‌های بارانی گرفته تا بیابان‌های شنی. بومیان استرالیا حداقل از ۵ هزار سال پیش در این جزیره ساکن بوده‌اند. جزیره فریزر هم‌اکنون متعلق به ایالت کوئینزلند استرالیا است. این جزیره یک پارک ملی محافظت شده و از میراث جهانی یونسکو است.

بهشت ساحلی استرالیا، ساحل برتر سال ۲۰۱۰

ساحلی سفید با هفت کیلومتر مساحت، در امتداد جزیره زیبای یک شنبه سفید استرالیا قرار دارد. ماسه‌های این ساحل حرارت را انتقال نمی‌دهند و سرزمینی رویایی برای قدم زدن با پاهای برهنه را ساخته است. سال ۲۰۱۰، CNN  به این ساحل عنوان برترین ساحل دوست‌دار محیط زیست را داد. اینجا ورود سگ و سیگار کشیدن ممنوع است.

وایت ساندی، منطقه‌ای شامل ۷۴ جزیره کوچک و بزرگ است که بومی‌ها آن را بعد از دو جنگ ترک کردند. ۲۵۰ سال پیش اروپایی‌ها این جزایر را کشف کردند و حالا یکی از جاذبه‌های گردشگری استرالیا است که بسیار هم محبوب است. برای رفتن به سواحل وایت ساندی یک روز آفتابی را در بهار یا تابستان انتخاب کنید. می‌توانید با داشتن گواهینامه جت‌اسکی با اجاره یکی از آن‌ها به وایت ساندی بروید. راه دیگر تورهای یک روزه از ایرلی بیچ است که قیمت آن‍‍ها از ۱۵۰ دلار شروع می‌شود. آخرین راه و لوکس‌ترین راه هم برای رسیدن به اینجا، هواپیمای شخصی است. خلاصه برای رفتن به بهشت ساحلی استرالیا باید پول خوبی خرج کنید.

پارک ملی کاکادو ، یادگارهای کهن انسان در جاذبه‌های گردشگری استرالیا

در شمال استرالیا و در ۱۷۱ کیلومتری جنوب شرق داروین پارک ملی کاکادو قرار دارد. داروین پایتخت قلمرو شمالی استرالیا است. مساحت پارک کاکادو بیش از ۷٫۶ کیلومترمربع است که برابر کشور اسلوونی است.  کاکادو پناهگاهی برای فرهنگ بومی مردم استرالیا با بیش از ۴هزار سال قدمت است. عمر بعضی سنگ‌نگاره‌های آن به ۲۰ هزار سال هم می‌رسد. یونسکو این پارک وسیع را در سال ۱۹۸۱ در فهرست میراث جهانی ثبت کرده‌است. یکی دیگر از دلایل اهمیت کاکادو، قرار گیری یکی از بزرگترین منابع اورانیوم جهان در آن است.

جاذبه‌های گردشگری استرالیا

رودخانه‌های پیچ در پیچ، جنگ‌های باران‌زا، دریاچه‌های کوچک و پرندگان بسیار کاکادو را مقصدی جذاب برای طبیعت دوستان کرده است. در پارک ملی کاکادو می‌توانید حیوانات معروف کانادا یعنی کانگورو را هم ببینید هرچند توصیه نمی‌کنیم خیلی به آن‌ها نزدیک شوید.

اگر به کاکادو رفتید، می‌توانید در مسیری ۲۰ هزارکیلومتری قدم بزنید، از آبشارهای زیبای درون جنگل‌های موسمی دیدن کنید و با کروکودیل‌های ترسناک آنجا عکس بگیرید. دریاچه‌های کوچک کاکادو محلی دلپذیر برای شنا و ماهی‌گیری هستند.

ساحل صدفی استرالیا

در غرب استرالیا، یعنی بخشی از ساحل خلیج نهنگ ساحلی قرار دارد که در آن هیچ خبری از شن و ماسه نیست. ساحل صدفی استرالیا کاملا با صدف پوشیده شده است و گاهی تا عمق ۱۰ متر ادامه دارند. این صدف‌ها به خاطر جذرومد کم در این ساحل، و شوری آب از دست شکارچیان دریایی جان سالم به در برده‌اند و در طول سال‌ها مدام بیشتر و بیشتر شده‌اند.

در ساحل صدفی استرالیا می‌توانید با خیال راحت در آب شنا کنید و به خاطر شوری آب غرق نشوید و بعد روی میلیاردها صدف دراز بکشید و آفتاب بگیرید. یا با قدم زدن در ساحل صدای خرد شدن صدف‌ها را زیر پایتان بشنوید.

جاذبه‌های گردشگری استرالیا

در قرن‌های ۱۹ و ۲۰ میلادی مردم از این صدف‌ها بلوک‌های ساختمانی درست می‌کردند و شهر دنهام را با آن ساختند. اما در سال ۱۹۹۱ اینجا در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد و فقط می‌توان چند تا از صدف‌ها را برای یادگاری برداشت. شهر دنهام در نزدیکی این ساحل پر است کلیساها و رستوران‌هایی که با صدف ساخته شده‌اند و نمایی بی‌نظیر به این شهر ساحلی داده‌اند.  برای رفتن به ساحل صدفی باید از دنهام سوار وسایل نقلیه عمومی شوید و ۴۵ دقیقه بعد به آن برسید.

پارک ملی کوهستان آبی، شیبدارترین خط راه‌آهن جهان در جاذبه‌های گردشگری استرالیا

در ایالت نیوساوث ولز، در ۸۰ کیلومتری غرب سیدنی پاک ملی کوهستان آبی قرار دارد. اینجا به خاطر آرایش صخره‌ای به نام سه خواهر، که ۹۰۰ متر ارتفاع دارد مشهور است. پارک ملی کوهستان آبی حدود ۱۱ هزار کیلومتر مساحت دارد. اینجا می‌توانید تا عمق هیجان شیرجه بزنید. از جمله تفریحات اینجا اسکای وی است. در واگن‌های هوایی با کف شیشه‌ای شما می‌توانید زیباترین نماهای این جنگل زیبا را از جمله آبشارهای کاتومبا، کوه‌های سه خواهر و دره جیمیسون را ببینید. هرچند شاید کمی بترسید که زیرپایتان شیشه است اما هم امن است و هم ارزش تماشا را دارد.

یک تفریح هیجان انگیز دریگر، سواری قطار است که در ریلی با شیب ۵۲ درجه حرکت می‌کنند. این مسیر ۳۱۰ متر است و از میان تونل‌های صخره‌ای، جنگل‌های سبز و دره‌ جیمیسون عبور می‌کند. این قطار تا کنون بیش از ۲۵ میلیون مسافر را جابجا کرده و ۱۴ جایزه بین المللی و داخلی را از آن خود کرده است. این خط راه‌آهن شیب‌دارترین خط ریلی دنیا است. یک زمین بازی طبیعی و محبوب هم در پارک ملی کوهستان آبی قرار دارد. جایی که می‌توان صخره‌نوردی یا پرش با طناب را تجربه کرد. پیاده روی در این پارک هم از کارهایی است که نباید فراموش کنید. مسیرهایی که برای پیاده روی در نظر گرفته شده اند، تاریخ محوطه زغال سنگ این مجموعه و کلبه‌های ساختگی معدنچیان را به نمایش می‌گذارند. یک مجسمه برنزی از یک معدن‌چی هم در این مسیرها قرار دارد.

این پارک نام خود را از رنگ آبی طبیعی چشمه‌های جوشان کوه‌های منطقه گرفته است. قطرات ریز روغنی که جنگل‌های اکالیپتوس آزاد می‌کنند و ترکیب آن‌ها با نورخورشید این رنگ آبی را ساخته است.

 

جاذبه‌های گردشگری استرالیا، همراه با ساحل شنی

در استرالیا همچنان نقاط زیادی برای گشتن باقی مانده که ما فرصت نکردیم به آن‌ها سر بزنیم. پارک ملی پرنولولو، ساحل کابل، جزیره همیلتون، صحرای بزرگ استرالیا و باغ‌های بتنی رویال از جمله جاذبه‌های گردشگری استرالیا هستند. شاید بهتر باشد که از بعضی از این جاذبه‌ها شما برای ما بنویسید. یا بگویید کدام برایتان جالب‌تر است تا در مقاله‌ای دیگر به آن‌ها بپردازیم.

استرالیا پر است از دیدنی‌هایی که هر نوع از علائق شما را در برمی‌گیرد. اگر به هنر علاقمندید و یا به طبیعت، یا هر دو، به استرالیا سفر کنید. ملبورن را ببینید و در سیدنی زیبا گردش کنید. و در نهایت به عمق طبیعت این سرزمین بروید و طعم همه جاذبه‌های گردشگری استرالیا را بچشید.

اگر قصد سفر به استرالیا را دارید، با ما تماس بگیرید. ما در ساحل شنی خدمات ویزای استرالیا را در کمترین زمان به شما ارائه می‌کنیم. استرالیا مقصد محبوب برای تحصیل هم هست و رتبه سوم جذب دانشجو را دارد. بزرگترین جزیره جهان با آب و هوایی رویایی مقصدی محبوب برای سفر و زندگی است. شماره تلفن ما ۰۲۱۵۷۹۳۸ است. چرا همین حالا تلفن را برنمی‌دارید و سفرتان به استرالیا را شروع نمی‌کنید؟

عکس‌ها از : Pixabay

ارسال پاسخ

4 × 4 =