۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

جاذبه‎های گردشگری اصفهان

اصفهان نصف جهان، عبارتی که به جرات می‌توان گفت محال است تابه‌حال کسی آن را نشنیده باشد. اصفهان نصف جهان عبارتی که خود گویای همه‌چیز درباره این شهر زیبا و دیدنی هست. اصفهان نصف جهان، شهری که هرساله پذیرای هزاران گردشگر داخلی و خارجی چه برای تفریح و چه مقاصد کاری است. اصفهان نصف جهان شهری که در تمام ایام سال پذیرای تورهای گردشگری بسیاری از شهرهای سراسر کشور و از طرف آژانس‌های مسافرتی مختلف است و آژانس مسافرتی ساحل شنی یکی از موفق‌ترین آژانس‌های مسافرتی در زمینه برگزاری تور اصفهان است. در این مقاله به جاذبه‎های گردشگری اصفهان خواهیم پرداخت.

اصفهان به لحاظ جغرافیایی در دامنه شرقی رشته کوه‎های زاگرس واقع‌شده است، ارتفاع این شهر از سطح دریا ۱۵۷۵ متر است و در فاصله ۴۱۴ کیلومتری از پایتخت کشورمان قرارگرفته است. شهری با آب‌وهوای نمیه خشک و معتدل است و جهت سفر به این شهر از سراسر ایران می‌توانید هم از وسیله نقلیه شخصی خود استفاده کنید و هم انواع و اقسام وسایل حمل‌ونقل عمومی مثل اتوبوس، قطار و هواپیما. اما پیشنهاد ویژه ما به شما جهت سفر به این شهر زیبا، استفاده از تورهای اصفهان آژانس مسافرتی ساحل شنی است که هم به لحاظ اقتصادی بسیار به‌صرفه است و هم به دلیل استفاده از راهنمایان گردشگری باتجربه و خلاق، لذت‌بخش‌ترین سفر اصفهان را برای شما رقم می‌زند.

تور اصفهان ساحل شنی

شهر اصفهان اهمیت و جایگاه ویژه خود را تا حدود زیادی به قدمت تاریخی این شهر مدیون است. اصفهان به سال ۱۰۵۰ تا ۱۷۲۲ میلادی و در زمان پادشاهی سلسله صفویان بر ایران، به‌عنوان پایتخت ایران انتخاب شد و همین امر سبب رونق روزافزون این شهر شد و در همین زمان بناهای تاریخی بسیاری بنا شد که هرکدام از آنها امروزه مایه فخر اصفهان و اصفهانی است، بناهایی که هرکدام به جرات می‌توان گفت خود دلیل واضحی برای آمدن گردشگران بسیاری از سراسر کشور و خارج از کشور به این شهر است.

بناهای تاریخی بسیاری در اصفهان، به‌عنوان میراث تاریخی در یونسکو به ثبت رسیده‌اند. همچنین در آذرماه سال ۱۳۹۴ هجری شمسی شهر اصفهان به همراه رشت، به‌عنوان اولین شهرها در ایران، به شبکه شهرهای خلاق جهان زیر نظر سازمان یونسکو پیوستند. شهر خلاق یعنی شهری که از نوآوری و توانمندی‌های شهروندان در توسعه پایدار شهری بهره می‌برد.

مردم شهر اصفهان

جاذبه‎های گردشگری اصفهانمردم شهر اصفهان از دیرباز به مهمان‌نوازی و خونگرمی معروف بوده و گردشگران در سفرهای خود به‌وضوح با این خصلت‌های مردم اصفهان برخورد کرده‌اند. مردم این شهر به زبان فارسی و لهجه شیرین اصفهانی تکلم می‌کنند. از جمله ویژگی‌های لهجه اصفهانی افزودن حرف ” س ” به انتهای کلمات است. همین مسئله خود جزوی از جاذبه‎های گردشگری اصفهان میباشد. دین و مذهب غالب در شهر اصفهان اسلام و شعیه است اما یهودیان، ارامنه، مسیحیان و زرتشتیان و دیگر اقلیت‌های مذهبی نیز در این شهر پهناور سکونت دارند.

نکات برجسته شهر اصفهان

در مورد شهر اصفهان نکاتی وجود دارد که سبب متمایز شدن آن نسبت به دیگر شهرهای ایران و اهمیت هرچه بیشتر آن شده است. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان موارد زیر را برشمرد:

 • شهر اصفهان سومین شهر به لحاظ وسعت و سومین شهر ایران به لحاظ جمعیت است.
 • شهر اصفهان در سال ۲۰۰۶ به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب‌شده است.
 • ۶ اثر زیبای تاریخی شهر اصفهان در سازمان یونسکو ثبت شده‌اند.
 • شهر اصفهان در سال ۱۳۸۸ هجری شمسی به‌عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران اسلامی و پایتخت صنعتی ایران، البته بعد از تهران، شناخته شد.
 • شهر اصفهان لقب نصف جهانش را مدیون معماری زیبا و اصیل اسلامی، پل‌های سرپوشیده، تونل‌ها، کاخ‌ها بسیار، مساجد تاریخی و زیبا و مناره‌های منحصربه‌فردش است.
 • شهر اصفهان به جهت فضای سبز آن در رتبه‌های بالای کشوری قرار دارد.
 • قوچ و میش شهر اصفهان، به‌عنوان نمادهای جانوری این شهر شناخته‌شده‌اند.

شهر اصفهان علاوه بر آنکه به لحاظ صنعتی و اقتصادی بسیار موردتوجه است اما اهمیت ویژه خود را در بخش گردشگری مدیون اماکن دیدنی و تاریخی و فرهنگی و سوغات بیشمار و غذاهای محلی آن است. هرساله گردشگران زیادی چه به‌صورت مستقل و چه از طریق تورهای مسافرتی زمینی یا هوایی برای دین این شهر رنج سفر را بر خود می‌خرند و هزینه‌هایی را متقبل می‌شوند اما به دلیل ناآشنا بودن به اماکن تاریخی و دیدنی و جذابیت‌های گردشگری شهر اصفهان موفق به دیدن زیبایی‌های این شهر نمی‌شوند. به همین جهت است که پیشنهاد ویژه ما بر استفاده از تورهای داخلی آژانس مسافرتی ساحل شنی است.

جاذبه‌های گردشگری اصفهان

با داشتن اطلاعات کافی راجع به شهر اصفهان، اماکن گردشگری و تاریخی و آداب‌ورسوم و غذاها و سوغات این شهر می‌تواند برای لذت بردن از سفر خود برنامه‌ریزی کنید.

غذاهای خوشمزه اصفهانی

بریانی جز نام‌آشناترین و لذیذترین غذاهای سنتی شهر اصفهان است، غذایی با شمایل همبرگر که از مخلوط گوشت گردن گوسفند، جگرسفید گوسفند، ادویه مخصوص اصفهانی و مخلوطی از دیگر ادویه‌هاست. غذایی بسیار خوشمزه که علاوه بر مردم اصفهان، محبوبیت زیادی در بین گردشگرانی که به این شهر می‌آیند، پیداکرده است.

کله‌جوش، خورشت ماست، ماش و قمری، آش شله‌قلمکار و گوش‌فیل و دوغ از دیگر غذای های محبوب گردشگران اصفهانیست.
اما در کنارغذاهای لذیذ، اصفهان سوغات بی‌شمار و بسیار محبوب و البته شناخته‌شده دارد که برخی از آنان به حدی جایگاه خود را بانام اصفهانی در شهرهای مختلف پیداکرده‌اند که حتی نیاز به معرفی ندارند. ازجمله این سوغات خوشمزه، گز اصفهان، نبات، گلاب، پولکی، نخود آب، شیرینی برشتوک، سوهان‌عسلی، گلابی و به نطنز، جوز قندی و دیگر موارد می‌باشد که هر گردشگری که به این شهر سفر می‌کند حتماً تعدادی از این سوغات را به شهر و دیار خود می‌برد.

صنایع‌دستی اصفهان

صنایع‌دستی و هنر دست مردمان اصفهانی از دیرباز موردتوجه اهالی اصفهان و گردشگرانیست که به این شهر زیبا سفر می‌کنند. ازجمله صنایع‌دستی شناخته‌شده می‌توان به اشیای خاتم‌کاری، هنر صحافی، طلاسازی، سفال و سرامیک‌سازی، منبت‌کاری، نمدمالی، پارچه‌های زرباف، قلم‌زنی، میناکاری، فیروزه کوبی و دیگر صنایع زیبایی که همه و همه ساخته دست هنرمندان اصفهانیست و هرکدام تاریخچه خود رادارند، اشاره کرد.

اماکن تاریخی اصفهان

 • جاذبه‎های گردشگری اصفهانمیدان نقش‌جهان، چه برای آنان که به شهر اصفهان سفرکرده‌اند و چه برای کسانی که تابحال اصفهان را به چشم ندیده‌اند این نام کاملاً آشناست. مشهورترین و پربازدیدی‌ترین جاذبه‎های گردشگری اصفهان که در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت‌شده است و گویی دیدار آن بر هر گردشگری امری واجب است زیرا محال است که فردی به‌قصد گردش به اصفهان سفر کند و از این میدان بزرگ و زیبا و تاریخی دیدن نکند و از غرفه‌های دورتادور آن سوغات اصفهان را نخرد. این میدان مسجد شیخ لطف‌الله، مسجد امام، بازار اصفهان و کاخ عالی قاپو را در خود جای‌داده است.
 • کاخ زیبای چهلستون دیگر اماکن ثبت‌شده در میراث جهانی یونسکو و مقصد هر گردشگریست که از اصفهان دیدن می‌کند. این کاخ در دوران صفوی و برای دیدار با مردم و نمایندگان خارجی ساخته و استفاده‌شده است. پل خواجو از دیگر زیباییهای اصفهان است که برای همگان شناخته‌شده است و نیاز به تعریف ندارد. پلی بسیار زیبا بر روی رودخانه زاینده‌رود.
 • سی و سه پل اصفهان، دیگر جاذبه‎های گردشگری اصفهان است که با ویژگی‌های خاص خود مقصد شب گردی‌های شهر اصفهان است.
 • کاخ هشت بهشت تنها کوشک و کاخ بجای مانده از دوران صفوی است که در زمان خود زیباترین کاخ در دنیا شناخته شد.
 • منارجنبان اصفهان، اثر گردشگری دیگری است که شهرتش را مدیون مناره‌های لرزان خود می‌باشد.
 • مسجد جامع عتیق، میدان امام علی، کلیسای وانک و بازار اصفهان، موزه موسیقی، موزه کلیسای وانک، آکواریوم اصفهان، خیابان چهارباغ، گورستان تاریخی تخت فولاد و محله جلفا از دیگر اماکن زیبا و گردشگر پذیر شهر اصفهان هستند.

با ما آسوده سفر کنید

علاوه بر جاذبه‌های تاریخی اصفهان مکان‌های طبیعی مانند باغ گل‌ها، باغ پرندگان، کوه صفه، پارک جنگی ناژوان، باغ فدک و محله جلفا نیز برای دیدار گردشگران در این شهر مهیاست. سفر به اصفهان در نوع خود بسیار جذاب است حتی اگر نتوانید همه جاذبه‎های گردشگری اصفهان را ببینید یا همه سوغات آن را بخرید اما سفر زمانی که با آگاهی و راهنمای سفر باتجربه باشد بسیار جذاب‌تر و هدفمندتر خواهد بود به همین دلیل است گاهی سفر با تورهای داخلی گردشگری از سفر به‌تنهایی هم به لحاظ مالی به‌صرفه است و هم اینکه به دلیل داشتن راهنما سفر شما جذاب‌تر و کامل‌تر خواهد شد. در این میان آژانس مسافرتی ساحل شنی یکی از آژانس‌های محبوب و نام‌آشنا در زمینه برگزاری تور اصفهان گردی است که هرساله گردشگران بسیاری را به شهر زیبای اصفهان می‌برد. اگر قصد اصفهان کرده اید، کافیست با ۵۷۹۳۸-۰۲۱ تماس بگیرید و لذت سفر بی‎نهایت را با ما تجربه کنید.

ارسال پاسخ

ده − هفت =