۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

جاذبه‌های گردشگری اندونزی | سفر به بزرگترین مجمع‌الجزایر جهان

جاذبه های گردشگری اندونزی غیرقابل شمارش اند. حدود ۱۷ هزار جزیره در اندونزی وجود دارد که ۸۵۰۰ تا از آن‌ها هیچ نامی ندارند. در واقع اگر به این جزایر اندونزی سفر کنید، می‌توانید بگویید به هیچ‌کجا سفر کرده اید. اندونزی مجمع‌الجزایری با ترکیبی شگفت‌انگیز از جاذبه‌های طبیعی و انسانی است. در اندونزی از دریاچه و جنگل گرفته تا کوه‌های آتشفشان منتظر شما هستند. تجربه مهمان شدن در کشوری که شعارش «اتحاد در تنوع» است را از یاد نخواهید برد. اگر قصد دارید تنها یک بار در عمرتان سفر کنید و همه چیز ببینید، شاید بد نباشد که سری به این کشور بزنید و جاذبه‌ های گردشگری اندونزی را ببینید. با ساحل شنی همراه باشید که سفری نه چندان کوتاه به این کشور پر از شگفتی برویم. بعد از خواندن مقاله، سری به پیشنهاد ما در تور اندونزی بزنید و چمدان سفر را ببندید.

 

راجا امپات ، نگین جاذبه‌ های گردشگری اندونزی

اندونزی ، خود از چند مجمع الجزایر کوچک‌تر تشکیل شده و داستان تمام‌ناشدنی زیبایی‌ها و عجایب است. راجا امپات، مجمع‌الجزایری است که ۱۵۰۰ جزیره کوچک را شامل می‌شود و یکی از زیباترین آن‌هاست. اینجا مملو از خانه‌های چوبی ریز و درشت است که همسایه ساحل‌اند. نام راجا امپات در زبان محلی به معنای چهارپادشاهان است.

در سرتاسر راجا امپات تاریخ سایه کشیده است. در غاری به نام Tolomol نقاشی‌های انسان‌های اولیه قرار دارد و تاریخ طولانی اندونزی را به رخ می‌کشد.. سمت شمال این جزایر بقایای کشتی‌های جنگ جهانی دوم خودنمایی می‌کنند. توریست‌ها راجا امپات را اینگونه به یاد می‌آورند: «نزدیک‌ترین مکان به بهشت». اگر پا در آب شفاف این منطقه بگذارید، ماهی‌های بسیار و رنگانگی‌ را خواهید دید که از کنار شما می‌گذرند.

تنوع حیات دریایی این مجموعه نیز بی‌نظیر است. در راجا امپات، ۵۰۰ گونه مرجان و ۱۴۰۰ نوع ماهی زندگی می‌کنند. این خوصیات مجمع‌الجزایر راجا امپات را تبدیل به یک شهر زیر آب، و نقطه‌ای با ارزش برای غواصی می‌کند. راجا امپات پیشنهاد ساحل شنی میان صدها جاذبه‌ های گردشگری اندونزی است.

جاذبه های اندونزی - راجا امپات
جاذبه های اندونزی – راجا امپات

کوه برومو ، آتشفشان گرسنه جاذبه‌های گردشگری اندونزی

میان یک دریای شن، آتشفشانی فعال سر برآورده است که منظره طلوع و غروب از قله‌ آن تماشاگران زیادی را به خود جذب می‌کند.  در زمین‌های بی‌حاصل اطراف این آتشفشان قومی به نام Tengger با ۹۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کنند.  آن‌ها بنا بر یک سنت دیرینه، هر سال با وجود فوران‌های فعال این کوه، به قله می‌روند و به دهانه آتشفشان غذا می‌ریزند. برنج، میوه، و دام از جمله این قربانی‌ها هستند. یکی از مقاصد جذاب توریست‌های خارجی که به اندونزی سفر می‌کنند نیز دهانه آتشفشان کوه برومو است. تور اندونزی ساحل شنی ، شما را دعوت می‌کند که این منظره زیبا را از دست ندهید. برومو از جذاب ترین جاذبه‌ های گردشگری اندونزی است.

جاذبه های اندونزی -کوه برومو
جاذبه های اندونزی -کوه برومو

 

پارک ملی کومودو ، دیدار با یک مارمولک در جاذبه‌ های گردشگری اندونزی

اندونزی، موطن یک نوع مارمولک غول‌پیکر به نام کومودور است. در سال ۱۹۸۰ دولت اندوزی سه جزیره بزرگ کمودو، پادار و رینکا و ۲۶ جزیره کوچک را به نام این حیوان زد. پارک ملی کومودو، منطقه حفاظت شده‌ای است که برای این مارمولک فراهم شده است. در سال ۱۹۹۱ این پارک جزء میراث جهانی یونسکو شناخته شد تا منطقه امنی برای سایر گونه‌های جانوری هم باشد. تور اندونزی را برای بازدید از این جاذبه گردشگری انتخاب کنید تا یکی از مهم‌ترین پارک‌های ملی این کشور را ببینید.

جاذبه های اندونزی کومودو
جاذبه های اندونزی کومودو

یوگیاکارتا ، پایتخت هنر و موسیقی اندونزی

یوگیاکارتا، یکی از کوچکترین جزایر مسکونی و جزء جاذبه‌ های گردشگری اندونزی است. این جزیره کوچک به خاطر نزدیکی‌اش با معابد معروف بروبودور و پرامبانان نیز در بین گردشگران محبوب است. ‌کوه آتشفشان و ساحل این شهر نیز بسیار دیدنی اند. مراکز تفریحی و فرهنگی و هنری و آموزشی نیز در این شهر بسیارند و به همین خاطر به پایتخت هنر معروف است.

معابد پرامبانان، بزرگترین معابد هندویی متعلق به قرن ۹ میلادی است. این معابد، به تریمورتی ، یعنی اتحاد سه خدای هندو، برهما، ویشنو و شیوا اختصاص داده شده است. یونسکو اینجا را به عنوان میراث جهانی ثبت کرده است. بروبودور نیز بزرگترین معبد بودایی هاست. ساختار این معبد مربعی شکل بوده و شبیه کوه است. بروبودور سده‌های هشتم تا نهم میلادی ساخته شده‌است و اکنون یکی از مهم‌ترین جاذبه‌ های گردشگری اندونزی است.

در یوکیاکارتا  شما می‌توانید از پل معلق، پارک ملی کالیبرو، و باغ آفتابگردان پانتای ساماس و از آبشار ساحلی دیدن کنید. آتشفشان مراپی، خطرناک‌ترین آتشفشان کشور اندوزی نیز در این این شهر قرار دارد. مراپی در سال یک بار فوران می‌کند و به کمتر از پرتاب مواد مذاب هم راضی نیست. اگر قصد دارید به اندونزی سفر کنید و از یوگیاکارتای شگفت انگیز دیدن کنید، تور اندونزی ساحل شنی را از دست ندهید. یوگیاکارتا انتخاب ساحل شنی میان جاذبه‌ های تمام‌نشدنی این کشور برای تور اندونزی است.

جاذبه های اندونزی یوگیاکارتا

سفر به جزیره بالی ، معروف‌ترین بین جاذبه‌ های گردشگری اندونزی

بالی تنها یک جزیر از هزاران جزیره اندونزی است. اما آنقدر مهم است که باید آن را ابتدای لیست سفر به اندونزی گذاشت. بالی، محل تلاقی دو اقیانوس هند و آرام است و همین آب و هوای بسیار متفاوتی را به آن می‌دهد.  این جزیره مستعد سر برآوردن دو چیز از خاک است: محصولات کشاورزی و مواد مذاب آتشفشانی.

بالی مشهورترین جزیره اندونزی هم هست که در جنوب خط استوا بین جاوه و لومبوک قرار دارد. اگر با تور بالی از تهران به سمت بالی پرواز کنید، در فرودگاه‌های دوحه، کوالالامپور و یا سنگاپور توقف خواهید کرد. مدت زمان این سفر حداقل ۱۵ ساعت است. بالی در بین معروف‌ترین جاذبه‌ های گردشگری اندونزی است.

۵ کاری که در سفر به بالی نباید از یاد ببرید.

  • تفریح در پارک آبی Waterbom Bali

سرزمین آبی بزرگ واتربوم در ۴ هکتار مساحت میان استوا بنا شده است. سرسره‌های جذاب و البته امن این پارک آن را در دنیا مشهور کرده است. در سال ۲۰۱۵ واتربوم سومین پارک آبی دنیا توسط تریپ ادوایزر معرفی شد. این پارک آبی ، شاید تبدیل به مفرح‌ترین خاطره شما در بین جاذبه‌ های گردشگری اندونزی شود.

  • غواصی زیر آب

غواصی شهرهای زیرآب اندونزی تجربه‌ای است که هرگز آن را از یاد نخواهید برد. تنوع عظیم گونه‌های مرجانی، ماهی‌ها، میگو و .. دنیایی پر از رنگ و شگفتی به شما هدیه می‌کنند. این دریاها، معمولا از آسیب‌ زباله‌های انسانی هم دور بوده اند و شاید همین به جذابیت آن‌ها بیافزاید.

  • بازدید از معبد مادر

بزرگترین معبد بالی، که مثل یک مجمع‌الجزایر زیرشاخه‌های کوچک‌تر دارد. معبد Besakih  از زیباترین معابد دنیاست و مانند یک تاج میان مزارع پوشیده از برنج می‌درخشد. معبد در تمام اوقات روز باز است اما توریست‌ها از ساعت ۸ تا ۵ بعد از ظهر می‌توانند به آنجا بروند.

  • جاذبه های اندونزی معبد مادر
    جاذبه های اندونزی معبد مادر

    غروب را از معبد Uluwatu ‏‏‎ ببنید

این معبد روی یک صخره ۷۰ متری در نزدیکی ساحل بنا شده است و یکی از ۶ معبد مهم بالی است. تماشای غروب آفتاب و امواج دریا از دید معبد تجربه‌ای است که نباید آن را از دست بدهید.

  • جنگل میمون یوبود

منطقه‌ای حفاظت شده برای میمون مقدس بالی . این جنگل ده دقیقه پیاده تا مرکز یوبود فاصله دارد و بهترین منطقه برای عکاسی از حیوانات است. در طبیعت جنگلی زیبای یوبود، مسیرهای پیاده روی سنگفرش شده و تندیس‌های دیدنی همراهی‌تان می‌کنند. اینجا جایی برای تماشای همزیستی انسان و حیوانات است.  در شمال غربی جنگل، یک معبد قدیمی قرار دارد که منظره‌ای خیالی را در تلاقی با جنگل ایجاد کرده است و خود یکی از مرموزترین جاذبه‌ های گردشگری اندونزی است.

جاذبه‌ های گردشگری بالی آنقدر زیاد هستند که انتخاب از میان آنها تقریبا غیر ممکن باشد. ساحل سانور، لووینا یکی از بزرگ‌ترین پاتوق‌های ساحل شمال و معبد پورا لوهور اولاووتا  از جمله این جاذبه‌ها هستند.  برای اینکه بدانید چطور به بالی سفر کنید، بهترین تور بالی را پیدا کنید و سفر را آسان کنید، به ساحل شنی اعتماد کنید. ساحل شنی همراه شما در بازدید از جاذبه‌ های گردشگری اندونزی خواهد بود.

کشف معبد Borobudur ، بزرگترین معبد بودایی جهان

یک روز در قرن نوزدهم میلادی، استعمارگران هلندی اندونزی، میان جنگل جاوا معبدی عظیم را یافتند. ساختاری غول‌پیکر که ۵۵۰۰۰ هزار مترمکعب سنگ در آن به کار رفته است و به شکل یک زیگورات عظیم است. این معبد ۱۴۶۰ طرح حجاری شده روی سنگ دارد که بیشتر آن‌ها در مورد زندگی انسانی است. ۳۰۰۰ حکاکی نیز در مورد زندگی بودا است. در این معبد حدود ۴۶۰ تندیس سنگی از بودای نشسته وجود دارد. دیدار مجسمه‌های بود خود یکی از جاذبه‌ های گردشگری اندونزی است.

در سراسر معبد بروبودور تپه‌هایی به چشم می‌خورد که استوپا نام دارند.  درون هر استوپا یک مجسمه‌ بودا قرار گرفته است و هر کدام یک معبد هستند. این معبد خود اطراف یک تپه احداث شده است و به شکل یک کوه است. طبق باور بودایی‌ها قله کوه جایی است که می‌توان با حقیقت الهی پیوند برقرار کرد. بروبودور هیچ فضای داخلی‌ای ندارد اما ۱۰ تراس سنگی دارد که میان آن‌ها یک پلکان است. ۶ تراس بالایی مکعبی شکل بوده و ۴ تراس پایین مدور هستند.

با وجود این که این معبد یک بار در سال ۱۸۴۰ کشف شده است. اما هر ماجراجویی که به آنجا برود، فرصت کشف تازه‌ای پیدا خواهد کرد. بروبودور را میان جاذبه‌ های گردشگری اندونزی از دست ندهید. جایی که قلبتان را در آن جا خواهید گذاشت.

دریاجه توبا ، هنر یک آتشفشان در ساخت جاذبه‌های گردشگری اندونزی

اگر می‌خواهید در آب‌های گرم بزرگترین دریاچه آتشفشانی دنیا شنا کنید، باید به دریاچه توبا سفر کنید. اینجا یکی از زیباترین شگفتی‌های طبیعت دنیاست. این دریاچه عمیق‌ترین دریاچه دنیا هم هست. اگر خواستید به توبا بروید، برای استراحت یک مکان دنج در جزیره ساموسیر وسط دریاچه انتخاب کنید و ساعت‌ها از سکون و زیبایی زندگی لذت ببرید. عمر دریاچه توبا به بیش از ۷۰ هزار سال پیش باز می‌گردد. فوران خشم یک آتشفشان که عظیم‌ترین فوران ۲۵ میلیون سال اخیر زمین هم هست، دریاچه را به وجود آورد. به لطف این آتشفشان پازل جاذبه‌ های گردشگری اندونزی کامل شد.

به علاوه در جزیره ساموسیر می‌توانید به چشمه آب داغ جزیره بروید، از مقبره شاه سید ابوتار دیدن کنید. به بازدید موزه باتاک بروید و سری به آبشار بینانگالوم بزنید. برای سفر به این جزیره می‌توانید برنامه تور اندونزی ساحل شنی را ببینید.

جاذبه های اندونزی -بروبودور
جاذبه های اندونزی -بروبودور

سافاری در جزیره شگفت انگیز برونئو

این بار، به جای جزایر کوچک، نوبت سر زدن به سومین جریزه بزرگ دنیاست. این جزیره که خود در مرکز یک شبه جزیره به نام مالاست، یکی دیگر از جاذبه‌ های گردشگری اندونزی است. این جزیره البته مرز اندونزی و مالزی و برونئی هم هست. پارک ملی باکو ، قدیمی‌ترین و کوچک‌ترین پارک ملی برونئو است/ باکو محل زندگی بوزینه‌های دست و پا دراز و جذاب که در معرض انقراض هستند نیز هست.

جنگل برونئو نیز یکی از قدیمی‌ترین جنگل‌های بارانی دنیاست. تجربه سافاری در حیات وحش برونئو، شاید بهترین تبدیل به بهترین خاطراه شما از سافاری هم بشود. تنها به یاد داشته باشید که لباس و وسایلی مناسب برای آب و هوای گرم و شرجی اینجا همراه ببرید.

جاذبه های گردشگری اندونزی برونئو
جاذبه های اندونزی -برونئو

شنا در کنار رقص عروسان دریایی کاکابان

جزیره کاکابان در کالیمانتان شرقی اندونزی قرار دارد. دلیل شهرت عمده این کاکابان به خاطر دریاچه کوچکی است که در میان این جزیره جا خوش کرده است. هزاران عروس دریایی در این جزیره زندگی می‌کنند. نکته دوست داشتنی این دریاچه هم این است که این عروسان دریایی زیبا برای انسان بی‌خطر هستند. به همین دلیل، دریاچه کاکابان مقصدی بدون رقیب برای غواصی میان دریاچه است. شنا در کنار رقص عروسان دریایی کاکابان برایتان یکی از هیجان‌انگیزترین جاذبه‌ های گردشگری اندونزی می‌شود. در دریاچه کاکابان حیوانات دیگری همچون میگو، خیار دریایی، لیسه دریایی، چند گونه مرجان، و آب دزدک هم زندگی می‌کنند.

غار آبی روشن یکی دیگر از جاذبه‌های کاکابان است. غار با یک ترک ۲ متری عمیق شروع می‌شود. حدود ۲۱ متر بعد، این دودکش راه به یک غار بزرگ باز می‌کند که حدود ۱۲۰ است. راه خروج از غار یک ترک عمودی در ۴۴ متری ورودی غار است. نام غار را به خاطر نوری که از دریا در غار دیده می‌شود و آبی است، غار آبی روشن گذاشته‌اند.

جاذبه های اندونزی - دریاچه کاکابان
جاذبه های اندونزی – دریاچه کاکابان

سفر به اندونزی ، یک سفر برای همه عمر

اندونزی پر است از مناظر مرموز و زیبا، که شاید تنها در خیال به آن‌ها فکر کرده‌اید. در هر ۱۷ هزار جزیره کوچک و بزرگ اندونزی دیدنی‌هایی برای کشف کردن هست که در هر کدام یک مقاله طویل می‌طلبند. اما چه احساسی بهتر از کشف ناشناخته‌ها برای شما وجود دارد؟ اگر به اندونزی سفر کردید یا پیشنهادی در مورد کامل کردن این جاذبه‌ها دارید برای ما بنویسید. ساحل شنی، منتظر خواندن نظرات شماست.

اندونزی کشوری نیست که فقط به خاطر مناظر طبیعی‌اش به آن سفر کنید. اینجا، کشوری با آداب و رسوم و زیستی متفاوت است. در معابد ارسی بپوشید، صبح زود به بازار بروید، در مراسم‌های نیایش محلی شرکت کنید و با دست غذا بخورید. تنها در این صورت است که می‌توانید بگویید واقعا به اندونزی سفر کرده‌اید. با تورهای اندونزی ساحل شنی درخشان همراه باشید تا حظی از یادنرفتنی از جاذبه‌ های گردشگری اندونزی ببرید. اگر می‌خواهید اطلاعات دقیقی از تور اندونزی و تور بالی به دست بیاورید با ساحل شنی تماس بگیرید. شماره تلفن ما ۰۲۱۵۷۹۳۸ است.

 

عکس‌ها از : pixabay

ارسال پاسخ

هفت + 3 =