۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

جاذبه‌های گردشگری انگلیس | سفر به امپراطوری بریتانیا

جاذبه‌های گردشگری انگلیس شما را با تاریخی به قدمت یازده هزار سال و طبیعتی به زیبایی بهشت آشتی می‌دهند. انگلیس یا انگلستان نام نیمه جنوبی جزیره بریتانیای کبیر است که مهم‌ترین بخش پادشاهی متحد بریتانیا هم به حساب می‌آید. ۱۱ هزار سال پیش انسان خردمند پا به جزیره بریتانیا گذاشت و آن زمان بریتانیا هنوز شبه جزیره بود. دو هزار سال بعد، آب دریا بالا آمد و این جزیره از قاره اروپا جدا شد. از آن زمان تا دوره رنسانس، جزیره بریتانیا شاهد تاثیرگذاری فرهنگ‌ها و قدرت‌های متفاوتی بود.

درباریان ایتالیایی، رنسانس را به انگلستان آوردند. در نیمه اول قرن شانزدهم، پادشاه انگلستان کلیسای این کشور را از کلیسای کاتولیک جدا کرد و خود را رئیس کلیسای انگلستان داتست. در همین قرن، پای انگلستان به آمریکا گشوده شده تا همراه با اسپانیا دنیای جدید را در آمریکا بسازد. انگلستان از آغاز رنسانس تاکنون، پرچمدار عرصه‌های مختلف تجاری و سیاسی و علمی در دنیا بوده است. انقلاب صنعتی در انگلستان آغاز شد و اولین خط راه‌آهن دائم لوکوموتیو بخار مسافربری جان در این کشور آغاز به کار کرد.

کلیسای انگلستان - جاذبه‌های گردشگری انگلیس
کلیسای انگلستان

بریتانیا، در همین دوران تبدیل به بزرگترین استعمارگر دنیا شده بود. با داشتن مستعمره‌های فراوان در آمریکا، هند، استرالیا، بخش بزرگی از آفریقا و حتی سنگاپور، آفتاب هرگز در این امپراطوری غروب نمی‌کرد. این جمله برای انگلستان افتخاری بزرگ است و اثرات فرهنگی حضور آن‌ها هنوز حتی در چین هم دیده می‌شود.

انگلستان در روزگار معاصر

انگلستان حالا یکی از قدرت‌های برتر سیاسی و تجاری دنیا است. قدیمی‌ترین دانشگاه کشورهای انگلیسی زبان، دانشگاه آکسفورد، یکی از ۱۰ دانشگاه برتر جهان است. در واقع سال‌ها است که انگلستان قطب تجارت و سیاست و پیشرفت در دنیا بوده و هست. با گفتن همه این خصوصیات امیدوارم شما را به دیدن جاذبه‌های گردشگری انگلیس ترغیب کنم

سفر به انگلستان پای شما را به سرزمینی جذاب خواهد گشود که در آن می‌توانید آثاری از عصرنوسنگی را ببینید، یا طعم زندگی روستایی در اروپا را بچشید. همه‌ی این‌ها در کنار قدم زدن کنار رودخانه تایمز در شهر پیشرفته لندن  به شما تجربه‌ای به‌یاد ماندنی هدیه خواهد کرد. با ساحل شنی همراه باشید که به سرزمین افسانه‌ای رابین‌هود برویم و از در کافه‌های آن یک فنجان چای بخوریم. در این مقاله با چهار شهر مهم انگلستان آشنا خواهیم شد و سپس به چند جاذبه‌ گردشگری دیگر این کشور سرخواهیم زد.

 

لندن ، قلب تپنده انگلستان

لندن، پایتخت انگلستان است. این شهر با داشتن بیش از ۹ میلیون نفر جمعیت و بالاترین مساحت شهری، بزرگترین شهر اتحادیه اروپا هم هست. مهم‌ترین رودخانه لندن، تایمز، محل شکل‌گیری این شهر است که دو هزار سال قدمت دارد. نکته جالب در مورد لندن این است که یک شهر کاملا مستقل در قلب آن وجود دارد که به آن «سیتی لندن» یا همان«City of London» می‌گویند. شهر لندن یکی از مهم‌ترین مراکز تجاری و سیاسی دنیا است. سیتی لندن هسته تاریخی این شهر است که در قرن نوزدهم مهم‌ترین مرکز فعالیت اقتصادی در دنیا بوده است.

جاذبه‌های گردشگری انگلیس
لندن – جاذبه‌های گردشگری انگلیس

لندن یک بار در آتش سوخت. این اتفاق در سپتامبر سال ۱۶۶۶ میلادی رخ داد و بخش مرکزی لندن که در حصار دیوارهای رومی بوده، به طور کامل در آتش سوخت. با این حال شهر را به سرعت بازسازی کردند و شکوهش را به ان بازگرداندند.

آتش سوزی لندن در یک نقاشی از همان دوران

جاذبه‌های گردشگری انگلیس در لندن بی‌نظیرند. اینجا می‌توانید رشد و شکوه امپراطوری روم را در کنار معجزه انقلاب صنعتی ببینید. لندن شهری مهاجردوست هم هست. امروزه بیش از ۳۰۰ زبان مختلف در لندن تکلم می‌شود و امکان ندارد کسی راهش را در این شهر گم کند. سالانه ۲۷ میلیون نفر گردشگر به این شهر سفر می‌کنند و آن را تبدیل به یکی از مقاصد محبوب گردشگری در دنیا کرده‌اند.

 

کلیسای وست‌مینستر ، آرامگاه پادشاهان انگلستان

سنگ‌بنای کلیسای وست مینستر در سال ۶۱۶ میلادی گذاشته شد. در قرن دهم معماری این کلیسا به سبک رمانسک بود. قرن سیزدهم کلیسا به سبک گوتیک بازسازی شد تا شکوه قدمگاه پادشاه انگلیس را داشته باشد. این کلیسا محل سنتی تاج‌گذاری، ازدواج، و تدفین شاهان و ملکه‌های بریتانیا است. عمر دو برج غربی کلیسا به قرن هجدهم باز می‌گردند

جاذبه‌های گردشگری انگلیس
کلیسای وست مینستر

اکنون دیگر راهبی در کلیسای وست‌مینستر زندگی نمی‌کند. این کلیسا تا قرن نوزدهم سومین مرکز عملی مهم انگلستان بعد هاروارد و کمبریج بود. کلیسای وست مینستر حالا یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری انگلیس در لندن است که دیدار آن از مهم‌ترین کارهایی است که در لندن دارید.

جاذبه‌های گردشگری انگلیس
کلیسای وست مینستر

برج لندن، قلعه نظامی علیاحضرت

برج لندن، قلعه‌ای تاریخی در مرکز لندن است که در شمال رود تایمز قرار گرفته است. این برج برای ۹۰۰ سال مهم‌ترین نقطه پایتخت برای محافظت از لندن بوده است. نام کامل این برج «قصر سلطنتی علیاحضرت و قلعه نظامی برج لندن» است. شکل‌گیری این برج به قرن یازدهم میلادی بازمی‌گردد.

جاذبه‌های گردشگری انگلیس
برج لندن

برج لندن از زمان ساخت تا کنون کاربری‌های متفاوتی داشته است. از اقامتگاه سلطنتی گرفته تا زندان و محل نگهداری جواهرات سلطنتی.

برج لندن

برج لندن در واقع مجموعه‌ای از قصرها و برج‌های مختلف است که در طول تاریخ تکمیل شده‌اند. شما می‌توانید از ۱۲ برج این بنای شگفت انگیز دیدن کنید. اینجا به همراه  کلیسای وست‌مینستر و روستای گرینویچ. کاخ و باغ سلطنتی باکینگهام از چهار بنای باستانی مهم لندن و از باارزش‌ترین جاذبه‌های گردشگری انگلیس است.

کاخ و باغ سلطنتی باکینگهام

کاخ و باغ سلطنتی باکینگهام، محل رسمی اقامت خانواده سلطنتی انگلستان است. اینجا بزرگترین ملک شخصی لندن هم هست. ملک کاخ و باغ سلطنتی باکینگهام، از سال ۱۶۲۴ تا ۱۸۳۷ که ملکه ویکتوریا آن را به عنوان خانه خود برگزید، همیشه محل رقابت برای تملک بود، چرا که زمینی حاصل خیز و مطلوب داشت.  یک مجسمه طلایی روبه‌روی ساختمان اصلی کاخ هست که نماد ملکه ویکتوریا است.

کاخ باکینگهام - جاذبه‌های گردشگری انگلیس
کاخ باکینگهام

کاخ باکینگهام ۷۷۵ اتاق دارد که با تزئیناتی شگفت‌انگیز از فرش گرفته تا لوسترها و مبلمان‌های خیره‌کننده پوشیده شده‌اند. پلکان بزرگ این کاخ از جنس برنز هستند که بین سال‌های ۱۸۲۵ تا ۱۸۳۰ توسط جان نش طراحی شدند. اتاق تاج و تخت، مجموعه چینی و ساعت از جمله جاهایی است که باید در بازدید از کاخ سلطنتی به یاد بسپارید.

تعویض گارد کاخ باکینگهام
تعویض گارد کاخ باکینگهام

هر روز دو مراسم احتزاز پرچم و تعویض گارد هم در این کاخ برگزار می‌شود که از تماشایش لذت خواهید برد. بعد از این کار به باغ باکینگهام بروید و از خانه تابستانی و باغ رز دیدن کنید. درهای کاخ باکینگهام دو ماه در تابستان برای بازدید عموم باز هستند.

بیگ بن ، تماشای زمان در قلب لندن

برج ساعت بیگ بن ، بزرگترین و معروف‌ترین برج ساعت در دنیا است. برج ساعت در ضلع شمال شرقی ساختمان پارلمان بریتانیا قرار دارد و متعلق به کاخ وست‌مینستر است.  این برج ۹۶ متر ارتفاع دارد و در سال ۱۸۵۶ ساخته‌ شده‌است. این ساعت برای ۱۵۷ سال هم قدم با گرینویچ زمان را نشان می‌داد. زنگ این ساعت در سال ۱۸۵۹ برای اولین بار به صدا درآمد. از آن زمان جز یک بار به مدت ۷ هفته در سال ۲۰۰۷، راس هر ساعت ناقوس برج ساعت به صدا درمی‌آمد. تا این که در سال ۲۰۱۷ گفته شد ساعت و ناقوس آن به تعمیرات اساسی نیاز دارد.  ساعت بزرگ لندن تا سال ۲۰۲۰ خاموش خواهد ماند تا تعمیر آن کامل شود.

بیگ بن - برج ساعت - جاذبه‌های گردشگری انگلستان
بیگ بن

برج و ساعت بزرگ لندن توسط «چارلز بری» و «ادموند بکت دنیسون» ساخته شد. نام رسمی این برج حالا برج الیزابت است و بیگ بن در واقع نام ناقوس بزرگ این ساعت است.

زنگ بزرگ این برج ۱۳٫۷ تن وزن دارد و صدایی که از کوبیده شدن آن می‌آید آوای نت «می» موسیقیایی است. عقربه کوچک این ساعت ۲٫۸ متر و عقربه ۴٫۳ متر طول دارد. این ساعت یک بار در سال ۱۹۸۱ از بمب یک جنگاور آلمانی جان سالم به در برد.

بیگ بن - برج ساعت - جاذبه‌های گردشگری انگلستان
بیگ بن

تجربه هیجان در چشم لندن

چشم لندن بلندترین چرخ و فلک اروپا است. این چرخ و فلک با ارتفاع ۱۳۵ در سال ۲۰۰۰ میلادی درهایش را به روی مردم گشود. این چرخ و فلک ۳۲ کپسول دارد که هر روز ۱۰ هزار نفر را به تماشای لندن از چشم‌اندازی شگفت‌انگیز می‌برد.

البته این چرخ و فلک از زمان افتتاح تا سال ۲۰۰۶ بلندترین چرخ و فلک دنیا بود. این چرخ و فلک شگفت‌انگیز در کنار رودخانه تایمز قرار دارد و نمادی ملی برای موفقیت انگلیس در ابتکار و تکنولوژی است. این سازه جذاب تا کنون بیش از ۴۰ جایزه مختلف معماری و صنعت گردشگری را برنده شده است.

جاذبه های گردشگری انگلیس - چشم لندن
چشم لندن

هر دور از این چرخ و فلک ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. در این زمان شما در محفظه‌هایی راحت با دمایی متعادل در حال لذت بردن از نمای شهر هستید. اسپانسر ساخت این چرخ و فلک شرکت بریتیش ایرویز است.

نکته جالب در مورد چشم لندن، شماره‌گذاری محفظه‌های آن است. ۳۲ محفظه این سازه از شماره ۱ تا ۳۳ نام‌گذاری شده‌اند و عدد ۱۳ در آن حذف شده که برای چرخ‌وفلک بدشانسی نیاورد.

چشم لندن

چشم لندن درست در کنار رودخانه تایمز قرار دارد. بعد از تجربه این تفریح نسبتا گران می‌توانید به ساختمان پارلمان بریتانیا بروید و بیک بن را ببینید. اتاق جنگ چرچیل، و گالری ملی هم دیگر جاذبه‌های گردشگری انگلیس نزدیک چشم لندن هستند.

پل برج لندن ، سفر به بخش قدیمی لندن

تاوربریج یا پل برج، معمولا با پل لندن اشتباه می‌شود. تاوربریج در سال ۱۸۹۴ روی رودخانه تایمز ساخته شد. این پل یکی از معروف‌ترین پل‌های متحرک جهان است. معماری تاوربریج به سبک گوتیک ویکتوریایی است. این پل از وسط تا زاویه ۸۶ درجه باز‌ می‌شود تا کشتی‌ها بتوانند از زیر آن عبور کنند. دو برجی که روی پل ساخته شده‌اند محلی برای پنهان شدن موتورهای هیدرولیکی بودند که قرار بود پل را بالا بکشند. این برج‌ها الان محلی برای تماشای مناظر لندن هستند و به عنوان یکی از نماد‌های لندن بسیار محبوب‌اند.

تاور بریج لندن - جاذبه‌های گردشگری انگلیس
تاور بریج

این پل تا سال ۱۹۷۶ با نیروی بخار کار می‌کرد اما در این سال عملکرد پل را برقی کردند. تاور بریج در گذشته هر روز ۵۰ بار باز و بسته می‌شد اما حالا به حداقل یک بار در روز و حداکثر ۱۰۰۰ بار در طول سال کاهش پیدا کرده است.

پل لندن، پلی مدرن است که بخش قدیمی لندن را به محله ساوث‌وارک وصل می‌کند. این پل به‌جای پل قدیمی لندن در سال ۱۹۶۷ میلادی ساخته شد. پل قدیمی لندن تا سال ۱۷۵۰ تنها پل رودخانه تایمز بود. یک پل جایگزین در سال ۱۸۳۱ ساخته شد و پل قدیمی را تخریب کردند. پل لندن فعلی هم به جای پل سال ۱۸۳۱ ساخته شده است.

پل لندن
پل لندن

دیگر جاذبه‌های گردشگری انگلیس در لندن

کارهای شگفت‌انگیزی در لندن هست که می‌توانید انجام دهید. اگر از طرفداران هری‌پاتر هستید دو انتخاب در لندن دارید. به استودیو برادران وارنر بروید و از پشت صحنه این فیلم جذاب دیدن کنید و در اتاق کار دامبلدور عکس بگیرید. شاید هم هوس کنید از سکوی ۹ در ایستگاه قطار کینگزکراس بگذرید و یک چرخ دستی را از نزدیک ببینید. این ایستگاه قطار در سال ۱۸۵۲ تاسیس شده و یکی از جاذبه‌های گردشگری انگلیس در لندن است.

پشت صحنه هری پاتر - جاذبه‌های گردشگری انگلیس
استودیو برادران وارنر
ایستگاه کینگزکراس
ایستگاه کینگزکراس

موزه مادام توسو هم انتخاب خوبی برای دیدن مجسمه‌های مومی مشهورترین افراد دنیا است. می‌توانید دست در دست این مجسمه‌های طبیعی عکس یادگاری بگیرید. این موزه را ماری توسو در قرن هجدهم میلادی پایه‌گذاری کرد و این موزه همچنان در حال گسترش است. موزه مادام توسو در شهرهای آمستردام و برلین و وین و ۱۰ شهر مهم دیگر دنیا شعبه دارد.

موزه مادام توسو
موزه مادام توسو

در نهایت، برای این که لندن را کامل بشناسید، به سیاهچال لندن بروید و ۹۰ دقیقه ترسناک از بخش تاریک تاریخ لندن را تماشا کنید. نام کامل اینجا «موزه‌ی زندان کلینیک»  است. در این موزه سرنوشت کسانی را خواهید دید که با اشراف و کلیسای لندن در قرون وسطی مخالفت می‌کردند. از اعدام‌هایی با گیوتین گرفته تا شکنجه‌هایی که فکرش را هم نخواهید کرد.

سیاهچال لندن - جاذبه‌های گردشگری انگلستان
سیاهچال لندن

در سیاهچال لندن با داستان آتش‌سوزی بزرگ لندن هم آشنا خواهید شد. و برای آخرین تفریح ترسناک خود می‌توانید به مقصد جهنم قایق سواری کنید و یا در یک هزارتوی ترسناک گم‌ شوید.

 

طعم‌های خوشمزه لندن

در لندن غذاهای زیادی هست که می‌تواند از خوشمزگی هوش از سرتان ببرد. البته اگر بعد از دیدار سیاهچال لندن کمی اشتها برایتان باقی مانده باشد. فیش اند چیپس  یا همان ماهی و چیپس یکی از محبوب‌ترین فست‌فودهای لندن است که آن را با سس، نخودفرهنگی آب‌پز و پیاز سرخ شده برایتان سرو می‌کنند.

فیش اند چیپس
فیش اند چیپس

رست بیف، ناهار سنتی روزهای یک‌شنبه لندنی‌ها است. چند برش نازک از گوشت کبابی که به همراه سبزیجات سرو می‌شود. این غذا را در شهرهای مختلفی در دنیا می‌توانید بخورید اما بدانید که غذای ملی انگلیس است. اگر طرفدار خوردن گوشت‌های لذیذ هستید، لندن بهترین جا برای لذت بردن از بهترین طعم جاذبه‌های گردشگری انگلیس است.

رست بیف - غذای ملی انگلستان
رست بیف – غذای ملی انگلستان

اما به نظر من، انگلیسی‌ترین غذایی که می‌توانید در لندن بخورید، صبحانه است. یک سینی شامل نیمرو، بیکن، سوسیس، خوراک لوبیا، پوره سیب‌زمینی، قارچ و نان سوخاری که به همراه یک لیوان چای یا آب پرتقال سرو می‌شود. صبحانه انگلیسی، یک آغاز فوق‌العاده برای یک گشت توریسیتی در شهر لندن است. می‌توانید برای خوردن یک صبحانه سنتی و اصیل به  Hawksmoor بروید و در قلب سیتی لندن روزتان را شروع کنید.

صبحانه انگلیسی - جاذبه‌های گردشگری بریتانیا
صبحانه انگلیسی در Hawksmoor

باث، شهری برای خاطره ساختن

برای مقصد بعدی خود در گردش میان جاذبه‌های گردشگری انگلستان، ۱۵۰ کیلومتر به سمت غرب از لندن دور شوید. باث شهری است که در لیست میراث جهانی یونسکو جایگاهی مهم دارد. این شهر مرکزی برای لذت بردن اشراف و ثروتمندان از چشمه‌های آب گرمی مشهور بوده است. در باث می‌توانید مجموعه‌ای بزرگ از معماری جورجیایی انگلستان ببرید. اگر رمان‌های جین آسین را خوانده باشید، نام باث باید به گوشتان آشنا باشد.

شهر باث تنها شهر انگلستان است که چشمه‌های آب گرم دارد. یک افسانه می‌گوید پناهنده‌ای از شهر تروآ که پدر شاه لیر معروف بوده است این شهر را بنا کرده است. حمام‌های رومی شهر باث یکی از دلایل عمده شهرت باث است.

باث - جاذبه‌های گردشگری انگلیس
باث – جاذبه‌های گردشگری انگلیس

باث به علاوه به‌خاطر جشنواره‌های متعددش شناخته می‌شود. شهر باث همیشه محلی محبوب برای زندگی افراد مشهور از جمله چارلز دیکنز  و جین آستین و ویلیام هرشل بوده است. حالا هم این شهر زیبا و کوچک برای برگزاری جشنواره‌های جذاب ادبیات، موسیقی، جشنواره جین آستین و جشنواره فیلم باث شهرت فراوان دارد.

باث البته تا سال‌ها مانند جواهری ناشناخته در کنار لندن بود. در قرن هجدهم دو دوست به نام رالف آلن و ریچارد بیو نش با احیای حمام‌های رومی و معرفی چشمه‌های آب گرم به باث جان تازه‌ای بخشیدند. مدیریت صحیح حجم عظیم سرمایه‌های اشراف انگلیس  که به شهر باث سرازیر شد، حالا آن را زیبا و باارزش کرده‌اند.

هلال سلطنتی، نگین معماری جرجیایی شهر باث

ساختمان مجموعه باث یک موزه فوق‌العاده برای نمایش تاثیر معماری کلاسیک در شهر است. این مجموعه مرکز مدل‌های معماری تاریخی شهر باث است. هلال سلطنتی مجموعه‌ ساختمانی نیم‌دایره از ۳۰ خانه تراس دار است که توسط جان وود پسر در بین سال‌های ۱۷۶۷ و ۱۷۷۴ ساخته شده است. هلال سلطنتی بهترین مثلا از معماری جورجیایی است در کل انگلستان پیدا خواهید کرد. به همین خاطر نباید دیدن این نگین سلطنتی جاذبه‌‌های گردشگری انگلیس را از دست بدهید.

هلال سلطنتی باث
هلال سلطنتی باث

با وجود تغییراتی که نمای داخلی این ساختمان‌ها در طول این چند قرن به خود دیده‌اند، نمای خارجی جورجیایی مانند روز اول حفظ شده است. در طول بیش از ۲۴۰ سالی که عمر این مجموعه می‌گذرد، تعداد زیادی از افراد مشهور در خانه‌های آن زندگی کرده‌اند. نام بعضی از آن‌ها روی پلاک‌هایی مخصوص بر سر در خانه‌ها نصب شده است. از ۳۰ خانه اصلی هلال سلطنتی، ۱۰ خانه هنوز در اندازه اصلی خود هستند. ۱۸ خانه هم به واحد‌های کوچک‌تر تقسیم شده‌اند. یک خانه تبدیل به موزه سلطنتی و یک خانه هم تبدیل به هتل و مرکز ماساژ هلال سلطنتی شده است.

حمام‌های رومی، سفر به راز سلامتی در روم باستان

چشمه‌های آب گرم باث، همیشه مهم‌ترین دلیل اهمیت این شهر برای امپراطوری روم باستان بوده است. اما این امپراطوری فرو پاشید و یادگارهای آن شهر باث زیر گل و لای رودخانه آون، و گرد تاریخ مدفون شد. در قرن هجدهم باث دوباره کشف شد و حمام‌های رومی هم از تخریب کامل نجات یافتند.

حمام های رومی - جاذبه‌های گردشگری انگلیس
حمام های رومی

رومی‌ها، ایده حمام عمومی شهرهای یونان باستان را گسترش دادند، و برای اشراف مجموعه‌ای از امکانات و حمام‌ها می‌ساختند که مجموعه ای از حمام آب سرد، آب گرم، آب داغ و حمام بخار بوده است. هر شهر از امپراطوری روم باستان حداقل یک حمام رومی داشت. بسیاری از اشراف و ثروتمندان امپراطوری هم حمام خصوصی در ملک شخصی خود داشتند.

به هر حال، یکی از سالم‌ترین حمام‌های به‌جا مانده از آن دوران، حمام شهر بث است. اگر به بث بروید می‌توانید با تورهایی که هر ساعت در این مجموعه برگزار می‌شود به دیدار اتا‌قک‌ها، حمام‌های بخار و حمام اصلی بث بروید.

 

اسپای آب گرم باث

دیدن حمام‌های رومی باعث شد به سرتان هوس ماساژ گرفتن بخورد و دلتان بخواهد یک حمام آب گرم بگیرید؟ اما حمام‌های رومی دیگر قابل استفاده نیستند. اما همچنان فرصت‌ از دست نرفته است. بعد از ویرانی حمام‌های رومی، یک چشمه جدید برای استفاده از آب گرم باث ایجاد شده است. می‌توانید به اسپای آب گرم باث «Thermae Bath Spa» بروید و از دو استخر آب گرم آن در طبقه همکف و روی پشت بام لذت ببرید. استخر روی پشت بام این مجموعه منظره‌ای زیبا از شهر بث را به شما نشان خواهد داد.

اسپای آب گرم بث
اسپای آب گرم باث

اینجا می‌توانید از پکیج‌های گرگ و میش  و ماساژ این مجموعه لذت ببرید و از خوردن یک لیوان چای یا یک وعده غذای خوب در رستوران لذت ببرید. بد نیست بدانید که این مجموعه، تنها مجموعه اسپای دنیا است که دقیقه به سبک حمام‌های رومی طراحی شده است. طراحی اسپای آب گرم باث را نیکولاس گریم‌شاو به عهده داشته است.

 

دیگر جاذبه‌های گردشگری انگلیس در شهر باث

صومعه باث، کلیسایی زیبا در قلب شهر باث است. این کلیسا به نام کلیسای جامع گوتیک بیشاپ باث و ولز هم شناخته می‌شود. عمر صومعه باث به اواخر قرن پانزده و اول قرن شانزده میلادی باز می‌گردد. صومعه باث در جنگ جهانی دوم بسیار آسیب دید اما همچنان یکی از زیباترین بناهای قرون وسطی در این شهر است.

در شهر باث می‌توانید به خانه جین آستین هم بروید که ۵ سال از عمرش را در این شهر گذراند. جین آستین مشهورترین نویسنده انگلیسی زبان است و یک جشنواره هم به نام او هر سال برگزار می‌شود.

موزه جین آستین
موزه جین آستین

موزه ویلیام هرشل، کاشف اورانوس هم در شهر باث قرار دارد. در این موزه ابزار کار او و بخشی از زندگی شخصی‌اش را به تماشا خواهید نشست.

در نهایت می‌توانید به پل پولتنی بروید و از یکی از رمانتیک‌ترین پل‌های دنیا دیدن کنید. این پل در اواخر قرن هجدهم میلادی ساخته شده و حمام رومی را به زمین بایر مقابل رود وصل می‌کرد. این چل حالا به خیابان پولتنی وصل می‌شود که در آن می‌توانید معماری دوره جورجیایی را ببینید.

پل باث - جاذبه‌های گردشگری انگلیس
پل پولتنی

در نهایت حواستان باشد که باث شهر گرانی برای گردشگری است. اینجا می‌توانید در یک اسپای رومی آرامش بگیرید و از مناظر پل پولتنی لذت ببرید اما یادتان باشد دارید در شهر اشراف بریتانیا قدم می‌زنید.

راستی می‌توانید برای این که رستوران‌های خوب شهر را بشناسید، به این لینک سر بزنید. معجزه طعم و کیفیت غذا شما را از پول خرج کردنتان خوشحال خواهد کرد.

یورک ، شهر دوهزار ساله بریتانیا

یورک در منطقه یورک‌شایر شمالی انگلستان قرار دارد. شهری که در سال ۷۱ میلادی ساخته شد و از معدود شهرهای اروپا است که همچنان بافت باستانی خود را حفظ کرده است. یورک در محل تلاقی رودخانه‌های اوس و فاس قرار دارد.

یورک - جاذبه‌های گردشگری انلگیس
یورک – جاذبه‌های گردشگری انلگیس

یورک، سال‌ها پایتخت بریتانیای جنوبی و برای دو سال پایتخت تمام‌ سرزمین‌های امپراطوری بود.  یک دیوار دفاعی دور شهر کشیده شده است که اهمیت نظامی شهر یورک را نشان می‌دهد. در بازدید از شهر یورک شما انتخاب‌های زیادی دارید اما بد نیست بدانید تعداد زیادی از گردشگران تنها قدم زدن در این شهر‌ را جزء جاذبه‌های گردشگری انگلیس می‌دانند.

کلیسای یورک مینستر

دومین کلیسای مهم انگلستان، کلیسای یورک مینستر است. این کلیسا یکی از بزرگترین کلیساهای شمال اروپا هم هست. این کلیسا، یک کلیسای جامع گوتیک است که در سال ۱۴۷۲ میلادی تکمیل شده است.

کلیسای یورک مینستر - جاذبه‌های گردشگری انگلیس
کلیسای یورک مینستر

کلیسای یورک مینستر، به جای بنایی چوبی که عمر ان به سال ۶۲۷ میلادی بازمی‌گشته ساخته شده است. از قرن هفتم این کلیسا مرکزی برای آموزش‌های دینی در شمال انگلستان بوده است. هر بخش از ساختمان این کلیسا، روایتی از حضرت عیسی، و شکوهمندی خداوند را در خود دارد.

کلیسای یورک مینستر
کلیسای یورک مینستر

کلیسای سنت ماری ، ویرانه‌ای به جا مانده از یک کلیسای ثروتمند.

یکی از بناهای درجه یک لیست بریتانیای کبیر، صومعه سنت ماری است. این کلیسا یکی از ثروتمندترین کلیساهای شمال انگلستان بوده است. بنای اصلی کلیسا در سال ۱۰۵۵ میلادی ساخته شده بود و در اختیار پادشاه نروژ قرار داشت. کلیسا بعد از فروپاشی پادشاهی نروژ در  سال ۱۰۸۸ در اختیار ابوت استفان و یک گروه راهب ویتبی قرار گرفت. در نهایت کلیسای سنت ماری در یک آتش سوزی در سال ۱۱۳۷ به طور کامل سوخت. خرابه‌های به جا مانده از کلیسا بین سال‌های ۱۲۷۱ تا ۱۲۹۴ مرمت شد.

کلیسای سنت ماری - جاذبه‌های گردشگری انگلیس
کلیسای سنت ماری

امروزه فضای کلیسای سنت ماری، محلی محبوب برای گردشگران و اهالی شهر یورک برای یک پیک‌نیک عصرگاهی است.

 

دیوار شهر یورک، مهم‌ترین جاذبه‌ های گردشگری انگلیس در یورک

دیوارهای محافظ شهر یورک در قرن دوازدهم میلادی ساخته شدند تا از این شهر حفاظت کنند. به عبور از این دیوارها و ورود به شهر، احساس می‌کنید در زمان سفر کرده‌اید. طول این این دیوار ۳۴۰۰ متر است که طولانی‌ترین دیوار کشور انگلستان هم هست.

دیوار دفاعی یورک
دیوار دفاعی یورک

در طول مسیر این دیوار، تابلوهای راهنمایی نصب شده‌اند که گردشگران را در مسیر ۲ ساعته بازدید از آن همراهی می‌کنند. متن این تابلوها اطلاعاتی ارزشمند از تاریخ ساخت دیوار  به شما ارائه خواهند کرد. ساختار اصلی این دیوار به سبک رومی است. قدم زدن کنار این دیوار یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری انگلیس در شهر یورک است.

 

دیگر جاذبه‌های گردشگری یورک

برج کلیفورد، نماد قدرت پادشاهان انگلستان در قرون وسطی بود. این برج در قرن یازدهم میلادی ساخته شده و قدیمی‌ترین بخش به‌جا مانده از قلعه بزرگ کلیفورد است.  نام کلیفورد نام فردی بدنام در تاریخ انگلستان است که به ادوارد دوم خیانت کرد و در این برج اعدام شد. اعدام او در سال ۱۳۲۲ آغاز کاربری این برج برای اعدام افراد مشهور بود.

برج کلیفورد - جاذبه‌های گردشگری انگلیس
برج کلیفورد

موزه راه‌آهن محلی برای نمایش تاریخ ۲۰۰ ساله راه‌آهن در شهر یورک است. این موزه محل نگهداری ملارد افسانه‌ای سریع‌ترین لکوموتیو بخاری جهان و قطار لوکس ملکه ویکتوریا است.

موزه راه آهن یورک
موزه راه آهن یورک

برای یک شکم‌گردی خوب در یورک انگلستان، می‌توانید از اطلاعات این لینک اتفاده کنید که ۱۰ رستوران خوب شهر را معرفی کرده است.

 

آکسفورد، شهر دانشگاه افسانه‌ای قرون وسطی

آکسفورد در جنوب شرقی انگلستان قرار دارد و مرکز استان آکسفوردشایر است. این شهر با ورود آنگلوساکسون‌ها تبدیل به مکانی مسکونی شد و نام اولیه آن آکسفوردنا بود. در قرن دهم میلادی، آکسفورد تبدیل به شهری نظامی بین ایالات مرسیا و وسکس تبدیل شده بود.

آکسفورد - جاذبه‌های گردشگری انگلیس
آکسفورد – جاذبه‌های گردشگری انگلیس

۱۶ کیلومتر از رودخانه تایمز به نام آیسیس از میان شهر آکسفورد می‌گذرد. عمده دلیل شهرت شهر آکسفورد، حضور یکی از مهم‌ترین دانشگاه‌های دنیا در آن است. دانشگاه آکسفورد شهر آکسفورد را از رکود در قرن دوازده و سیزده میلادی نجات داد و از آن زمان همیشه به عنوان یک مرکز مهم عملی در دنیا شناخته می‌شود.

باغ گیاه‌شناسی دانشگاه آکسفورد.

باغ گیاه‌شناسی آکسفورد، قدیمی‌ترین باغ گیاه‌شناسی بریتانیا کبیر است. این باغ در سال ۱۶۲۱ برای پرورش گیاهان دارویی مورد نیاز دانشگاه افتتاح شد. با این حال حالا یکی از بزرگترین مجموعه‌های گیاهی دنیا با ۸ هزار گونه مختلف گیاهی را دارد.

هدف باغ گیاه‌شناسی آکسفورد به اشتراک گذاری مهم‌ترین و شگفت‌انگیزترین گیاهان علمی در دنیا است. در طول ۴ قرن گذشته این باغ با آموزش بسیاری از مردم در مورد اهمیت گیاهان، به حفظ پوشش گیاهی در دنیا کمک کرده است.

بازدید از مرزهای گیاهی الهام بخش، گلخانه‌های شیشه‌ای که به شما را به سفری دور دنیا می‌برد، و فضای سبز آرام آن در قلب شهر پرهیاهو آکسفورد تجربه‌ای بی‌نظیر برای شما خواهد بود. باغ گیاه‌شناسی در طول سال آمادگی پذیرایی از بازدیدکنندگان را دارد.

کلیسای جامع مسیح، معروف‌ترین دانشکده آکسفورد

‌یکی از معروف‌ترین جاذبه‌های گردشگری انگلیس در شهر آکسفورد، کلیسای جامع مسیح است. ساخت این کلیسای جامع در سال ۱۱۶۰ میلادی آغاز شد و در  سال ۱۲۰۰ به اتمام رسید. این بنا یکی از دانشکده‌های دانشگاه آکسفورد است. کاربری دانشگاه و کلیسا در یک ساختمان کاملا در کلیسای انگلستان منحصر به فرد است.

کلیسای جامع مسیح
کلیسای جامع مسیح

کلیسای جامع مسیح ، یکی از کوچکترین کلیساهای انگلستان هم هست. بنای کلیسا به سبک معماری نورمن‌ها ساخته شده و گروه کر این کلیسا بسیار معروف است.

این کلیسا و دانشکده آکسفورد در مرکز شهر قرار دارد و بخش‌های مختلف آن از جمله کلیسا، سالن اصلی و چمنزار روبه‌روی آن بسیار بین گردشگران محبوب هستند. در واقع کلیسای جامع مسیح یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری انگلیس در آکسفورد است.

کتابخانه بادلین و رادکلیف کمرا

یکی از زیباترین و قدیمی‌ترین کتابخانه‌های اروپا، کتابخانه بادلین آکسفورد است. اینجا کتابخانه اصلی دانشگاه آکسفورد است. در کتابخانه بادلین بیش از ۳ میلیون نسخه کتاب و حدود ۴۱۰۰ متر نسخه خطی نگهداری می‌شود.  این کتابخانه در سال ۱۵۹۸ گشوده شده و از آغاز قرن هفدهم پذیرای عموم بوده است. کتابخانه بادلین، مجموعه‌ای بزرگ منابع خاورشناسی را در خود جای داده است که چندین مجموعه نسخه خطی عربی و فارسی نفیس هم در آن‌ها هست.

جاذبه‌های گردشگری انگلیس
کتابخانه بادلین

این کتابخانه در میدان رادکیلیف قرار دارد و یکی از قدیمی‌ترین بناهای شهر آکسفورد و ارزشمندترین جاذبه‌های گردشگری انگلستان است.

رادکلیف کمرا
رادکلیف کمرا

رادکلیف کمرا، اتاق مطالعه این کتابخانه است. این ساختمان توسط جیمز گیبس طراحی شده و متعلق به نیمه اول قرن هجدهم است. رادکلیف کمرا را البته ساختند تا محل کتابخانه علوم رادکلیف باشد اما حالا متعلق به کتابخانه بادلین است. این بنا یکی از زیباترین بناهای آکسفورد است که لذت دیدنش را نباید از دست بدهید.

دیگر جاذبه‌های گردشگری انگلیس در آکسفورد

آکسفورد شهری است که هرجای آن قدم بزنید، سوژه‌ای برای لذت بردن از معماری و عکاسی پیدا خواهید کرد. در این شهر باید در رودخانه چرول ایستاده قایق‌سواری کنید یا فقط با نشستن در حاشیه رودخانه از منظره زیبای آن لذت ببرید.

رودخانه چرول - جاذبه‌های گردشگری انگلیس
رودخانه چرول

پل هرتفورد، که شبیه پل افسوس‌های ونیز است هم یکی دیگر از جاذبه‌های محبوب آکسفورد برای عکاسی است. این پل باریک و کوچک دو بخش  مختلف از دانشکده هرتفورد را بهم متصل می‌کند.

پل هرتفورد - جاذبه‌های گردشگری انگلیس
پل هرتفورد

در نهایت به گرندکافه بروید و یک فنجان چای در آکسفورد بخورید. این کافه یک سالن طلایی است که با آینه و سنگ مرمر تزئین شده است. طبق خاطرات ساموئول پپیس گرندکافه قدیمی‌ترین قهوه خانه انگلستان هم هست.

گرند کافه
گرند کافه

 سه جاذبه‌های گردشگری انگلیس که شگفت‌زده‌تان خواهد کرد.

بریتانیای کبیر آنقدر در خود جاذبه‌های کوچک و بزرگ دارد که حواستان را از همه جا پرت خواهند کرد. وقتی به این کشور زیبا رفتید، باید فکرتان را روی لذت بردن و یادگرفتن متمرکز کنید. از اینجا به بعد مقاله تنها به دیگر جاذبه‌های گردشگری انگلیس خواهیم رفت که فکر کردن به آن‌ها سال‌ها برایتان لذت سفر را هدیه بیاورد.

 

استون هنج، یادگاری دورانی پیش از تاریخ

در دشت سالزبری در جنوب انگلستان، میان زمینی مسطح و خاکی سازه‌ی سنگی عظیمی خواهید دید که هر سال یک میلیون نفر گردشگر را شگفت زده می‌کند. ۹۳ قطعه سنگ عظیم که از هیچ‌کجا میان این دشت سر برآورده اند. میانگین وزن هرکدام از این سنگ‌ها ۸۳ تن است. شواهد نشان می‌دهد عمر این سازه عظیم به بیش از ۴۵۰۰ سال باز‌می‌گردد.

استون هنچ - جاذبه‌های گردشگری انگلیس
استون هنچ – جاذبه‌های گردشگری انگلیس

استون‌هنج را مردمی ساخته‌اند که از حدود ۷ هزار سال پیش در دشت سالزبری زندگی می‌کردند. تخمین زده می‌شود که ساخت این بنای عظیم، بیش از ۱۴ قرن طول کشیده است و نسل‌های متعددی با ابزارهای ساده خود در ساخت این بنا نقش داشته اند. استون‌هنج حتی از اهرام ثلاثه مصر هم قدیمی‌تر است و در مورد آن رازهای ناگشوده زیادی وجود دارد.

این که مردم چرا و چگونه استون‌هنج را ساخته‌اند سوالی است که جواب مشخصی برای آن وچود ندارد. سال‌ها است که گروه‌های مختلف باستان شناسی روی این سازه شگفت‌انگیز کار می‌کنند. با وجود شواهد بسیار زیادی که به دست آورده‌اند، هنوز پاسخ روشنی برای کاربرد استون‌هنج یافته نشده است. با این حال یک فرضیه محبوب این است که اینجا یک تقویم بزرگ برای مردم بوده که تغییرات آسمان و ستاره‌ها را از آن دنبال می‌کردند. یک فرضیه دیگر هم هست که استون‌هنج را یکی از اولین پایگاه‌های سکونت انسان روی زمین می‌داند. با این حال باید منتظر ماند تا ببینیم در نهایت سرنوشت استون هنج از کجا آغاز شده است.

استون هنچ - جاذبه‌های گردشگری انگلیس
استون هنچ

قدم زدن کنار این ستون‌های عظیم، حسی عجیب از شکوه و ترس به شما خواهد داد. هنگام غروب یا طلوع آفتاب به استون‌هنج بروید و ذهنتان را از هرچیز دیگری جز آن خالی کنید. استون‌هنج رتبه اول را بین جاذبه‌های گردشگری انگلستان از حیث شهرت و قدمت دارد.

 

دیوار هادریان ، مرز تاریخی روم باستان

دیواری باستانی از جنس سنگ و کلوخ مرز امپراطوری روم باستان را در سده دوم میلادی مشخص می‌کرد. این دیوار قرار بود امپراطوری بزرگ روم را از حمله قبایل سلتی حفظ کنید. طول دیوار هادریان ۱۲۰ کیلومتر بود. دیوار هادریان از شرق انگلستان و رودخانه تاین آغاز می‌شود و تا خور در غرب این کشور ادامه پیدا می‌کند.

بخش‌هایی از این دیوار همچنان سالم است و در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. این دیوار علاوه بر کارکرد نظامی این دیوار، با توجه به دروازه‌های تعبیه شده در دیوار، به نظر می‌رسد محلی برای کنترل ورود و خروج بازرگانان و اخذ مالیات از آن‌ها بوده است.

دیوار هادریان - جاذبه‌های گردشگری انگلیس
دیوار هادریان – جاذبه‌های گردشگری انگلیس

این دیوار در زمان احداث خود ۳ متر پهنا و تا ۶ متر ارتفاع داشت. ۸۰ برج و قلعه کوچک این دیوار محل پاسبانی حدود صد سرباز از مرز است.

دیوار هادریان - جاذبه‌های گردشگری انگلیس
دیوار هادریان

جنس هر بخش از دیوار، با توجه به مصالح در دسترس متفاوت است. بخش شرقی دیوار از جنس سنگ‌های آهنکسی است. دیوار بخش غربی رودخانه، از جنس کلوخ است. دیوار هادریان یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری انگلیس است که بسیار بین گردشگران مشهور است.

 

پیک دیستریکت ، نگین جاذبه‌های طبیعی انگلستان

انگستان طبیعتی فوق‌العاده هم دارد. امکان ندارد که به این کشور تاریخی بروید و طبیعت جذاب آن از شما دلربایی نکند. اینجا سرزمینی است که چشم‌اندازهای فوق‌العاده زیادی در آن پیداخواهید کرد.

پارک ملی پیک دیستریکت در جنوب غربی ناحیه پنین انگلستان قرار دارد. بخش‌هایی از این پارک مالی هم در استان‌های منچستربزرگ، استافوردشایر و و یورک شایر غربی و یورک شایر جنوبی گسترده شده است. این پارک تنوعی بی‌نظیر از پوشش گیاهی و جانوری دارد. همچنین این منطقه معدنی با ارزش از سنگ‌های گران‌بها، و سنگ آهک هم هست.

پیک دیستریکت - جاذبه‌های گردشگری انگلستان
پیک دیستریکت

پارک ملی پیک دیستریکت اولین پارک ملی انگلستان بود که در سال ۱۹۵۱ به ثبت رسید. این پراک به دلیل نزدیکی با شهرهای منچستر، شفلید و دربی و نزدیکی به ایستگاه‌ راه آهن و جاده‌های اصلی ، هر ساله میلیون‌ها گردشگر را به خود جذب می‌کند.

در خاک پیک دیستریکت شواهدی از زندگی انسان در عصرنوسنگی و عصر برنز و آهن به دست آمده است. برای سال‌های متمادی هم اینجا محلی محبوب برای آنگلو-ساکسون‌ها بوده است که کشاورزی کنند. منطقه پیک دیستریکت حالا به خاطر جاذبه‌های متعدد طبیعی، زندگی روستایی، شبکه‌های گسترده پیاده روی و دوچرخه سواری اهمیت دارد. اگر اهل صخره‌نوردی، غارنوردی هم هستید اینجا دارای شهرتی جهانی است که استحاقش را دارد.

پیک دیستریکت
پیک دیستریکت

برای این که بیشتر با طبیعت انگلیس آشنا شوید، به این لینک سر بزنید. ما ۱۰ مکان برتر گردشگری دیگر انگلستان را در این مقاله معرفی کرده‌ایم که عاشق چشم‌اندازهایش خواهید شد.

 

سفر به جاذبه‌های گردشگری انگلیس همراه با ساحل شنی

انگلستان کشوری است که سفر به آن را فراموش نخواهید کرد. برای سفر به این کشور زیبا نیاز به ویزای بریتانیا و تعیین وقت سفارت دارید. ما در آژانس ساحل شنی خدمات وقت سفارت بریتانیای کبیر را به شما ارائه می‌کنیم. روی ما برای گرفتن هرچه سریع‌تر وقت سفارت از تهران، آنکارا، استانبول، ابوظبی و دبی حساب کنید.

اگر قصد دارید به انگلستان سفر کنید با ما تماس بگیرید و سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید. شماره تلفن ما ۰۲۱۵۷۹۳۸ است. اگر هم قبلا به آن‌جا سفر کرده‌اید در مورد جاذبه‌های گردشگری انگلیس که به آن‌ها سر زده‌اید برای ما بنویسید. تیم ساحل شنی  منتظر خواندن تجربه‌های سفر شما است.

 

 

 

ارسال پاسخ

10 − 4 =