جاذبه‌های گردشگری برلین

با جاذبه‌های گردشگری برلین در آلمان آشنا شوید

کشور آلمان یکی از کشورهای اروپایی است که برای پیشرفت و آرمان‌هایش سخت جنگیده و مدیریت موفق و درست آن باعث شده در چند دهۀ اخیر به یکی از قدرتمندترین و مهمترین و در عین حال پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا تبدیل شود. این کشور جنگ‌ها و شورش‌های زیادی به خودش دیده است و امروزه بعد از تمام آن مقاومت‌ها و با تکیه بر اصل قانون مداری توانسته به قله‌های موفقیت برسد. امروزه آلمان یکی از کشورهایی است که بیشترین تعداد گردشگر را دارد و همه برای بازدید از اماکن تاریخی و همچنین طبیعت زیبای آن رهسپار آلمان می‌شوند. یکی از شهرهای مهم آلمان برلین نام دارد. برلین توریست‌های زیادی را به خودش جذب می‌کند. ما در این مطلب با چند تا از مهمترین جاذبه‌های گردشگری برلین آشنا می‌شویم تا دلیل علاقۀ توریست‌ها به این شهر را متوجه شویم. پس با ما همراه شوید.

ساختمان رایشتاگ؛ از جاذبه‌های گردشگری برلین

ساختمان رایشتاگ را در واقع باید به صورت کامل ساختمان پارلمان رایشتاگ نامید. این بنای تاریخی و زیبا که حدوداً بیشتر از پنجاه سال از ساخت آن می گذرد یک بنای بسیار ارزشمند با معماری اصیل و زیبا و دیدنی است. وقتی در این شهر ساختمان رایشتاگ را برای اولین بار می‌بینید ابهت آن شما را می گیرد. بعد از مدتی که به دینش خو گرفتید و دقتتان زیادتر شد، معماری آن برایتان بیش از پیش مهم می‌شود. بنایی که با طراحی معماری نئو باروک بسیار جذاب شده و یک گنبد مدرن و زیبا در وسط آن قرار گرفته است.

اما این همه چیز نیست. شاید برایتان جالب باشد که با وجود اینکه اینجا ساختمان پارلمان آلمان است و مجلس آلمان در آن تشکیل می‌شود، اجازۀ ورود عموم به رستوران رایشتاگ وجود دارد! بنابراین می‌توانید یک بار در سراسر دنیا وارد ساختمان پارلمان یک کشور شوید و در رستوران آن بنشینید. به علاوه گنبد شیشه‌ای و بسیار زیبای ساختمان چشم انداز جذاب و چشمگیری به شهر دارد و این هم برایتان جالب خواهد بود. اگر برای بازدید از ساختمان رایشتاگ رفتید، حتماً به ساختمان‌های کناری آن مانند ساختمان صدر اعظم فدرال یا دروازۀ براندنبورگ هم سر بزنید. دروازۀ براندنبورگ بسیار مهم است و ما در بخش بعدی درباره‌اش بیشتر توضیح می‌دهیم.

دروازۀ براندنبورگ؛ دروازه‌ای در حوالی رایشتاگ

همان طور که در بخش قبلی گفتیم، دروازۀ براندنبورگ در نزدیکی ساختمان رایشتاگ قرار دارد و شما می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید. قطعاً می‌توان اذعان کرد که دروازۀ براندنبورگ سمبل شهر برلین است. همان طوری که در تصویر می‌بینید این دورازه یک بنای بلند به ارتفاع بیست و شش متر است که بسیار قدیمی بوده و اواخر قرن هجده میلادی ساخته شده است. در آن زمان برلین از همه طرف دروازه داشت و براندنبورگ هم یکی از آنها بود. البته آن زمان برلین شهر کوچکتری بود و این دروازه مرز برلین با دیگر شهرها بود؛ اما همان طور که می‌بینید الان داخل شهر قرار گرفته است.

در کنار این دروازه تظاهرات و منازعات بسیاری رخ داد. در کنار همین دروازه بود که برلین غربی و شرقی با هم به نزاع می‌پرداختنو شاید بتوان آن را دروازه‌ای دانست که نماد دو دسته‌گی مردم است. اگر برای بازدید از دروازۀ براندنبورگ رفتید، حتماً سری هم به میدان پاریسر پلاتس بزنید. به علاوه ساختمان‌های مهم دیگر مانند آکادمی هنر و هتل آدلون هم در همان حوالی است. بی شک می‌توانید بهترین اوقات گردشگری در شهر را در این منطقه از برلین تجربه کنید.

برج تلویزیونی برلین؛ از دیدنی‌های شهر

از جمله بلندترین برج‌های برلین که می‌توان آن را یکی از شاخص‌های شهر دانست و از چند کیلومتری قابل تشخیص است همین برج تلویزیونی برلین است که به زبان آلمانی مردم به آن فرنزیتورم می گویند. این برج بسیار بلند حدود سیصد و شصت و هشت متر ارتفاع دارد و وقتی بالای آن می‌روید می‌توانید کل شهر را زیر پای خودتان احساس کنید. این برج قدمت زیادی ندارد؛ با این حال از آن جایی که اواسط قرن بیست میلادی ساخته شد و در آن زمان معماری آن اینقدر مدرن طراحی شد، می‌توان برج تلویزیونی برلین را یکی از شاهکارهای معماری قرن بیست در آلمان دانست.

از دیگر نکات مهم در مورد ساخت برج تلویزیونی این شهر این است که کل برج در کمتر از چهار سال ساخته شد و این بسیار عجیب و نادر است. شما می‌توانید با خرید بلیت وارد این برج زیبا شوید، در کافۀ آن یک قهوۀ دلچسب نوش جان کنید و از بالا شهر برلین ببینید و حسابی لذت ببرید. اگر حوالی غروب بالای برج باشید چشم اندازی خیره کننده و زیبا در انتظارتان خواهد بود. به علاوه می‌توانید با پرداخت مبلغ بیشتر بلیت بدون صف بخرید و بدون معطلی وارد شوید.

ژاندارمن مارکت؛ از جاذبه‌های تاریخی برلین

یکی از اماکن مهم تاریخی در برلین همین میدان ژاندارمن مارکت است که قدمت آن به اواخر قرن هفده میلادی برمی گردد. این میدان زیبا از گذشته تا امروزه به منظور ایجاد فضایی برای خرید احداث شد و امروزه هم همین حال و هوا را دارد. در نزدیکی این میدان سالن کنسرت برلین، کلیسای جامع فرانسوی و کلیسای جامع آلمانی قرار گرفته که همه‌شان فضاهای بسیار جذابی برای بازدید دارند.

البته این را هم بدانید که طی جنگ جهانی دوم این منطقه (منطقۀ میته) و خصوصاً میدان ژاندرمن مارکت آسیب زیادی دید و بعد ازجنگ مرمت و بازسازی شد. امروزه گردشگرها به این میدان می‌روند، در میدان می‌نشینند و به زیبایی‌های اطراف نگاه می‌کنند، از ساختمان‌های مهم دیدن می‌کنند و در مغازه‌های اطراف به خرید می‌روند.

شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی با کارشناسان و مشاوران متبحر و باسابقه، می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه ویزای کانادا و ویزاهای شنگن را برای شما را اخذ و نسبت به ثبت نام ویزا، اخذ وقت سفارت شنگن و نیز پیکاپ ویزا اقدام نماید. شما می‌توانید بدون کوچک‌ترین نگرانی و با خیال راحت امور ویزای خود را به متخصصان ما بسپارید. برای این کار فقط کافی است با شماره تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ در تماس باشید.

کلیسای جامع برلین؛ از دیدنی‌های مهم شهر

مگر می‌شود به برلین بروید و از کلیسای جامع شهر دیدن نکنید! این کلیسا به سبک نئو باروک ساخته شده و می‌توان آن را یکی از مهمترین و زیباترین بناهای برلین دانست. از زیباترین بخش‌های این کلیسا می‌توان به گنبد آن اشاره کرد که همچون دیگر کنبدهای خاص قرن نوزدهمی ویژگی‌های بارز خودش را دارد و بسیار دیدنی است. این کلیسا سه بخش اصلی به نام‌های کلیسای یادبود، کلیسای تعمید و ازدواج و کلیسای منطقه‌ای دارد و در هر بخش فعالیت‌های مختص خودش انجام می‌شود. این کلیسا هم طی جنگ جهانی دوم آسیب‌های زیادی دید و بعد از سال‌ها تلاش و هزینه‌های فراوان توانستند به شکل اولش آن را بازسازی و مرمت کنند.

جدای از فضای بیرونی، معماری داخلی و نیز تزئیناتی که در داخل کلیسا استفاده شده هم بسیار جذاب و دیدنی هستند. برای مثال پله‌های سلطنتی کلیسا بسیار جالب توجه هستند؛ پله‌هایی که قرنیزهای برنزی دارند و بسیار مجلل هستند. از طرف دیگر سیزده نقاشی از نقاش بزرگ برلین به نام آلبرت هرتل در این کلیسا بر دیوارها آویخته شده که بسیار زیبا و دیدنی هستند. شما در بازدید از این کلیسا و در همان حوالی می‌توانید از گالری سلطنتی برلین هم دیدن کنید.

خیابان کورفرستندام؛ از جاذبه‌های گردشگری برلین  

اگر به این شهر زیبا و دیدنی رفتید و از پایتخت آلمان دیدن کردید، حتماً سری هم به خیابان کورفرستندام در برلین بزنید. در واقع می‌توان گفت خیابان کورفرستندام مهمترین و مشهورترین خیابان برلین است و اهمیت آن مثل خیابان پنجم برای نیویورک، خیابان آکسفورد برای لندن و خیابان ولیعصر برای تهران است. البته خیابان کورفرستندام خیلی طولانی نیست و حدود سه کیلومتر و تیم است. این خیابان جزو قدیمی‌ترین خیابان‌های شهر هم محسوب می‌شود و از همه جهت یک خیابان مهم و پر از رویداد در شهر برلین شمرده می‌شود.

شاید برایتان جالب باشد که در گذشته خیابان کورفرستندام خیابانی بود که تنها کاربردش گذر از آن برای رسیدن به شکارگاه خاندان سطلنتی بود. اما امروزه اینجا با مغازه‌های متنوع و جذاب و همچنین تفریحاتی که در آن در جریان است، یکی از پر ترددترین خیابان‌های شهر محسوب می‌شود. شما می‌توانید در این خیابان به بازدید از مغازه‌ها بروید، در کافه‌ها بنشینید و لذت ببرید، با مردم محلی معاشرت کنید، به بازدید از فروشگاه‌های مهم و برند بروید و حسابی خوش بگذرانید.

فروشگاه کاد ی ‌وی؛ جایی برای تفریح و خرید

همان طور که از خیابان کورفرستندام دیدن می‌کنید و جلو می‌آیید به خیابان تائونتزینشتراس (Tauentzienstrasse)می‌رسید. در این خیابان یکی از مشهورترین و مهمترین فروشگاه‌های شهر که همان فروشگاه کا دی وی باشد، نظرتان را جلب می‌کند. چیزی که در این فروشگاه جالب توجه است اول از همه ساختمان و معماری بی نظیر و زیبایش است. اول از همه چشمتان به بنا می‌خورد و از دیدن چنین بنای زیبا و با شکوهی لذت می‌برید. فروشگاه کا دی وی یک فروشگاه بزرگ با شصت هزار متر مربع مساحت است و می‌توانید بهترین و جذاب‌ترین برندهای دنیا را در این فروشگاه پیدا کنید.

این فروشگاه اوایل قرن بیست میلادی تاسیس شد و از ابتدا هم برندهای مشهور و کالاهای گران قیمت را برای عرضه انتخاب کرد. شاید نتوانید خرید زیادی در این فروشگاه داشته باشید؛ اما بازدید از آن، دیدن بوتیک‌های مختلف، جنس‌های مدرن و زیبا و ایده پردازی‌ها باعث لذت شما می‌شود. از دیگر نکات مهم این است که این فروشگاه فقط مختص یک نوع کالا نیست و می‌توانید در آن انواع محصولات آرایشی، وسایل مخصوص سفر، وسایل خانه، وسایل تزئینی و غیره را هم پیدا کنید. تمامی این اجناس لوکس و از برندهای معتبر هستند.

پوتسدامر پلاتس؛ از زیباترین میدان‌های شهر

به عنوان آخرین مورد از جاذبه‌های گردشگری برلین میدان پوتسدامر پلاتس را به شما معرفی می‌کنیم. این منطقه از شهر از پیش از جنگ جهانی دوم یکی از مهمترین و پر رفت و آمدترین اماکن شهر بود. تا آنکه اواسط قرن بیستم با فرو ریختن دیوار برلین به بخشی تهی و خلوت تبدیل شد. بعد از آن و وقتی محیط شهری بازسازی شد، این میدان به فضایی برای تردد تبدیل شد و کمی بعد با ساختن ساختمان‌های بسیار بلند و آسمان خراش‌های دیدنی دوباره رونق گرفت. امروزه در این میدان می‌توانید مرکز سونی را هم ببینید. به علاوه جشنوارۀ فیلم برلین در همین فضا برگزار می‌شود و در طول این جشنواره‌ها ستاره‌ها و سلبریتی‌های زیادی به این میدان رفت و آمد می‌کنند.

ما در شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی آرزو داریم شما مردم عزیز همواره در صحت و سلامتی روزگار بگذرانید و این دوران را به بهترین وجه ممکن سپری کنید. چنانچه هر گونه سوالی در مورد آخرین اخبار اخذ ویزا و وقت سفارت کشورهایی که می‌توانید به آنها سفر کنید و پروازهای کنسل شده و کنسل نشده دارید، می‌توانید با همکاران و کارشناسان ما تماس بگیرید. ما همواره در تلاش هستیم تا شما مسافران محترم بتوانید در کمترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را بگیرید. برای اخذ انواع ویزا، اخذ وقت سفارت فوری شنگن و اطلاع از شرایط و قوانین مسافرتی در هر کشور می‌توانید با مشاوران و متخصصان ما در تماس باشید. پل ارتباطی ما با شما شمارهٔ ۰۲۱۵۷۹۳۸ است.

ارسال پاسخ

1 × یک =