۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

جاذبه‌های گردشگری بلژیک | سفر به صحنه جنگ اروپا

جاذبه‌های گردشگری بلژیک تلفیق طبیعت و مدرنیته با تم بومی اروپایی است. بلژیک کشوری در غرب اروپا و یکی از اعضای اتحادیه اروپا هم هست. هلندی و فرانسوی دو زبان رایج این کشور هستند. مردم بلژیک در سال ۱۸۳۰ انقلاب کردند تا استقلالشان را از هلند به کرسی بنشانند. پیش از آن این کشور صحنه جنگ بین قدرت‌های بزرگ اروپایی بود.بروکسل پایتخت بلژیک، مقر اصلی بیشتر نهاد‌ها و مقر اتحادیه اروپا است. شهری که زمانی بر سر آن جنگ بود، حالا محل تولد بیشتر توافقات منطقه‌ای شده است.

بلژیک از لحاظ مساحت تقریبا اندازه ارمنستان است. اما این کشور کوچک سه ناحیه جغرافیایی متفاوت دارد که آب و های متفاوتی را می‌سازند. دشت‌های ساحلی، فلات مرکزی و کوه‌های آردن. این کوه‌ها زیستگاهی مهم برای حیوانات وحشی بلژیک هستند.

بلژیک

مسافرت به بلژیک، سفر به کشوری با حال و هوای قرون وسطی، و طعم شیرین شکلات است. هرچند شهرهای مدرن این کشور هم از چیزی از بخش‌های تاریخی بلژیک کم ندارند و همچنان شکلات آن‌ها را جذاب‌تر می‌کند. با ساحل شنی همسفر شوید تا سری به این کشور کوچک در قلب اتحادیه اروپا بزنیم. یک مشت شکلات بلژیکی در جیبتان هنگام بازدید از دیدنی‌های این کشور، سفرتان را خوشمزه خواهد کرد. ابتدا گردشی کوتاه در شهر بروکسل خواهیم داشت و بعد از آن از دیگر جاذبه‌های گردشگری بلژیک در سراسر کشور صحبت می‌کنیم. با ما همراه بمانید.

 

بروکسل، پایتخت جاذبه‌های گردشگری بلژیک

بروکسل پایتخت بلژیک است. نام این شهر از یک واژه هلندی به معنی کلبه مرداب گرفته شده است. دلیل شهرت این شهر، ارزشی است که برای تاریخ پر فراز و نشیبش قائل است. تاریخ ساخت شهر به سال ۶۹۵ میلادی باز می‌گردد اما اواخر قرن دهم میلادی بود که اهمیت خود را پیدا کرد. بروکسل ۱۰۰ موزه مختلف دارد که این تاریخ را به نمایش گذاشته‌اند.

بروکسل - جاذبه‌های گردشگری بلژیک

بروکسل علاوه بر تاریخی مهم، حالا جایگاه سیاسی مهمی هم در اروپا دارد و دو نهاد اصلی اتحادیه اروپا و مجمع اتحادیه در آن قرار دارند. ساختمان پارلمان اروپا هم در این شهر قرار دارد.

نکته جالب دیگر این است که شاید سبزی مشهور این شهر، امروز در سفره ناهارتان باشد، اسپروت بروکسل، یا همان کلم بروکلی سبزی است که به نام این شهر، نام‌گذاری شده است.

بروکسل - جاذبه‌های گردشگری بلژیک
کلم بروکسل

گراندپلیس، میدان اصلی شهر

کاخ بزرگ یا «گراندپلیس» میدان مرکزی شهر بروکسل است. اینجا یک مجتمع ساختمانی است که از بناهای خصوصی و عمومی مختلفی تشکیل شده است. بیشتر این بناها در اواخر قرن هفدهم ساخته شده‌اند. گراند پلیس تصویری واضح از زندگی اجتماعی و فرهنگی آن دوره در این مرکز مهم سیاسی و اجتماعی نمایش می‌دهد.

اولین اشاره‌ها به میدان بازار در متون قرن دوازدهم میلادی یافته شده است. اطراف میدان مربعی شکل بازار بروکسل، کاخ بزرگ قرار داد. ویژگی‌های برجسته معماری این ساختمان‌ها حاکی از قدرت شهرداری و دوک‌ها و شرکت‌های شهر است. اینجا یک جواهر معماری است که مثالی موفق از ترکیب خاص معماری و هنر غربی است.

بروکسل - جاذبه‌های گردشگری بلژیک
کاخ بزرگ

لویس چهاردهم یک بار این میدان را در سال ۱۶۹۵ میلادی بمباران کرد. سرعت و ثروتی که اهالی بروکسل برای بازسازی این مکان هزینه کردند، نشان‌دهنده قدرت ویژه بروکسل به عنوان یک مرکز تجاری مهم در شمال اروپا است. امروزه اینجا نمادی برای افتخار بروکسل و شکوه شهر در میان جاذبه‌های گردشگری بلژیک است.

هتل دیل «سالن شهر» نقطه اوج معماری گوتیک این میدان است. این برج در اوائل قرن پانزدهم ساخته شده و به طرزی معجزه آسا از بمباران اواخر قرن نوزدهم جان سالم به در برد. هرچند از زمان ساخت تا کنون تحولات زیادی به خود دیده است. تالار اصناف ساختمان دیگری در این میدان است که بازدیدش خالی از لطف نیست.

نکته جالب دیگر در مورد میدان کاخ بزرگ این است که این گراندپلیس، از معدود میدان‌های مربعی شکل اروپا است که هیچ مکان مذهبی مانند کلیسا در آن دیده نمی‌شود. نبود کلیسا تاکیدی برای کاربری تجاری و سیاسی این میدان است.

اتومیوم

یک یادگاری از نمایشگاه بین‌المللی بروکسل در سال ۱۹۵۸ هیسل باقی مانده است. آندره واترکین، طراح این اثر یک مولکول کریستالی آهن را که ۱۶۵ میلیون برابر بزرگ شده بود را طراحی کرد. سازه اتومیوم ۱۰۲ متر ارتفاع دارد و هر گوی آن ۱۸ متر قطر دارد. این اثر شگفت انگیز را استیل ساخته‌اند و در سال ۲۰۰۴ ترمیمش کردند. بالاترین گوی این سازه یک رستوران در دل خود دارد که نمایی ۳۶۰ درجه از شهر را نشان می‌دهد. باقی گوی‌ها ظرفیت بازدید ۲۵۰ نفر به صورت همزمان را دارند. البته از ۹ گوی این سازه، تنها ۵ گوی برای بازدید عموم باز هستند. در پایین‌ترین گوی هم می‌توانید ماکت آثاری که در نمایشگاه جهانی سال ۱۹۵۸ ارائه شد را ببینید.

بروکسل - جاذبه‌های گردشگری بلژیک
اتومیوم

یک گوی اتومیوم هم به کودکان اختصاص دارد که در آن رویدادهای آموزشی و تفریحی برگزار می‌شود. اگر یکی از بچه‌ها هوس خواب کرد، این کار هم در اتومیوم آزاد است.

در اتومیوم، دستگاه‌های راهنمای صوتی چندزبانه در دسترس است که با هزینه‌ای کم می‌توانید اطلاعاتتان را در مورد این سازه زیبا بیشتر کنید. اتومیوم این روزها در بین محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری بلژیک رتبه اول را دارد و سالانه هزاران نفر از آن بازدید می‌کنند.

پارلمان اروپا، قلب سیاسی اتحادیه

یکی از تجربه‌هایی که می‌توانید در بروکسل داشته باشید و احتمالا هرگز چیزی شبیه آن را تجربه نکنید، حضور در پارلمان اروپا است. ساختمانی بزرگ که شبیه یک گنبد است و با استیل و دیوارهای شیشه‌ای خود شما را مسحور خواهد کرد. سالانه نزدیک به ۳۰۰ هزار نفر از پارلمان اروپا بازدید می‌گنند. البته قسمتی از این بازدیدکنندگان در جلسات پارلمان در استراسبورگ شرکت می‌کنند.

بروکسل - جاذبه‌های گردشگری بلژیک
پارلمان اروپا

تورهای بازدید از پارلمان هر روز برگزار می‌شود و برای شرکت در آن‌ها لازم نیست که از قبل وقت تعیین کنید. بین روزهای دوشنبه تا پنج‌شنبه ساعت ۱۰ صبح و ۳ بعدازظهر به ساختمان پارلمان بروید و در یکی از تورها شرکت کنید. شهروندان اتحادیه اروپا حتی می‌توانند شاهد جلسات پارلمان به عنوان تماشاگر باشند و از نزدیک تصمیم‌گیری‌های پارلمان ببینند.

راهنماهای صوتی چندزبانه هم در پارلمان هست که با استفاده از آن‌ها می‌توانید تاریخ پارلمان اروپا را بشنوید و با بخش‌های مختلف ساختمان آشنا شوید. بازدید از ساختمان پارلمان اروپا، یکی از سیاسی‌ترین کارهایی است که می‌توانید حین بازدید از جاذبه‌های گردشگری بلژیک انجام دهید.

 

بازدید از اروپای مینیاتوری در قلب بروکسل

یک پارک به مساحت ۲۴ هزار مترمربع در نزدیکی اتومیوم قرار دارد که یک اروپای کوچک است. این پارک در سال ۱۹۸۹ میلادی ساخته شده و بسیاری از بناهای محبوب و تاریخی اروپا را نمایش می‌دهد. ۳۵۰ بنا و ساختمان تاریخی منحصر به فرد در این پارک تا ۲۵ برابر کوچک شده‌اند. یک قطار مینیاتوری و رشته‌کوه‌های وسویوس که در حال فوران مواد مذاب هستند را هم در این پارک خواهید دید. یک کاتالوگ که همه‌ی کشورها را معرفی خواهد کرد در بدو ورود دریافت می‌کنید. تا اطلاعاتتان کامل شود.

بروکسل - جاذبه‌های گردشگری بلژیک
اروپای مینیاتوری

در پارک مینیاتوری اروپا، آثار باستانی ۲۷ کشور اروپایی شبیه‌سازی شده‌اند. در جای جای پارک هم تندیس‌هایی کوچک از اشخاص تاثیرگذار سیاسی و علمی اروپا خواهید دید که درست در جای خود و در قلب تاریخ اروپا قرار گرفته‌اند. در اینجا می‌توانید گالیله را کنار برج پیزا ببینید و با کمی قدم زدن به رم برسید و فواره تروی را تماشا کنید. یا به دیدار برج  ایفل پاریس بروید و کلیسای نوتردام را ببینید که حالا دیگر سوخته است. چند جاذبه از بلژیک مانند گراندپلیس هم در این پارک هست که می‌توانید از آن‌ها بازدید کنید. میتوانید با یک فرمان، بلم‌های ونیز را در کانال بزرگ به حرکت دربیاورید و از پارو زدن مدل‌ها لذت ببرید.

بروکسل - جاذبه‌های گردشگری بلژیک
اروپای مینیاتوری

جزئیات بی‌نظیری در ساخت این پارک رعایت شده، می‌توانید از پنجره ساختمان‌ها نگاه کنید و تزئینات داخلی بناها را هم ببیند. دوربین عکاسی‌تان را بردارید و از سفری چند ساعته به کل اروپا در قلب بلژیک لذت ببرید. یک فروشگاه اسباب بازی هم در این پارک هست که می‌توانید از آن سوغاتی بخرید.

پارک مینیاتوری اروپا، یکی از مفرح‌ترین جاذبه‌های گردشگری بلژیک است که در آن تاریخ و معماری اروپا را هم خواهید شناخت.

کلیسای جامع سنت میشل و سنت گودولا

یک نمونه عالی از معماری گوتیک در جاذبه‌های گردشگری بلژیک، کلیسای جامع سنت میشل و سنت گودولا است. ساخت کلیسا در قرن یازدهم میلادی آغاز شد و ۳۰۰ سال طول کشید که کامل شود. در بین سال‌های ۱۹۸۳ تا ۱۹۸۹ هم کلیسا به طور کامل بازسازی شد.

کلیسا در آغاز به نام سنت میشل تقدیس شده بود. در سال ۱۰۴۷ میلادی یادگارهای سنت گودولا که در قرن هشتم فوت کرده بود به این کلیسا آورده شد و از آن زمان کلیسا به نام او هم هست.

بروکسل - جاذبه‌های گردشگری بلژیک
کلیسای جامع بروکسل

این کلیسا به عنوان یکی از نمونه‌های خوب معماری در جهان است. نمای این برج از یک برج دوقلوی استوانه‌ای از جنس سنگ ساخته شده است.  هر کدام از این برج‌ها ۶۴ متر ارتفاع دارند. کلیسای جامع بروکسل همیشه نمادی برای جاذبه‌های گردشگری بلژیک بوده و خاطره بازدید از آن در ذهن بسیاری از توریست‌ها ماندگارترین تصویر بلژیک است.

بروکسل - جاذبه‌های گردشگری بلژیک

فضای داخلی کلیسا به سبک گوتیک و بسیار با ظرافت تزئین شده است. هرچند که بیش از انتظار دوام آورده است و از حمله انقلابیون فرانسوی و پروتستان‌های خشمگین جان سالم به در برد. بازتاب نور از شیشه‌های رنگی بنا به فضای داخلی کلیسای سنت میشل روحی تازه می‌دمد.  اینجا محل تاج‌گذاری، ازدواج و مراسم یادبود خانواده سلطنتی بوده است. کلیسای جامع مقبره حاکمان بزرگ اتریش و دوک‌های خاندان برابانت است.

کلیسای سنت والترود، نگین شهر مونس بلژیک

یک بنای تاریخی محافظت شده در شهر مونس «مون» بلژیک، کلیسای سنت والترود است. این کلیسا، نماینده خوبی برای هنرنمایی معماری گوتیک برابانت است. یک مجسمه از قدیس شهر یعنی سنت والترود، و مجسمه سنت مایکل، دو بخش مهم کلیسا هستند که باید حتما آن‌ها را ببینید. یک کالسکه چوبی که به سبک لویی شانزدهم طلاکاری شده هم در این کلیسا نگهداری می‌شود که در روز مراسم تثلیث از ان استفاده می‌شود.

کلیسای سنت والترود - جاذبه‌های گردشگری بلژیک
کلیسای سنت والترود

کلیسای سنت والترود محل زندگی کانونس‌ها بوده است. بانوان عضو گروه مذهبی کانونس، که از خانواده‌های اشراف و معتبر بلژیک بودند و زندگی‌شان را وقف کلیسا می‌کردند. هر زنی برای عضویت در این گروه باید جایگاه اشرافی خود را اثبات می‌کرد تا بتواند وارد کلیسا شود.

تاریخ ساخت کلیسا به سال ۱۴۵۰ میلادی بازمی‌گردد. اینجا محلی ارزشمند برای اهالی مونس بوده است. انتونیو جوزف، نوازنده افتخاری ارگ کلیسا، به پسرش فرانسوا در این کلیسا اولین قدم‌های نوازندگی ارگ را آموخت. اینجا همچنین محل دفن افرادی مهم مانند آنتونیو کارندلت و آلیس نامور است که در زمان خود بسیار اثرگذار بودند.

جاذبه‌های گردشگری بلژیک
کالسکه طلایی سنت والترود

پلان کلیسای سنت والترود صلیبی شکل است. اولین بخشی از کلیسا که ساخته شد محراب بود و سپس از  این نقطه سایر بخش‌های کلیسا تکمیل شد. کلیسای سنت والترود ۲۹ عبادتگاه دارد. یک خزانه هم در این کلیسا هست که مجموعه جواهراتی باارزش را به نمایش می‌گذارد. در طراحی داخلی کلیسا از آثار نقاشی افراد چون پیتر پل روبنس و  فرانس فلوریس استفاده شده است. همه این زیبایی‌ها در کلیسا با بازتاب نورخورشید از شیشه‌های رنگی نمای کلیسا دوچندان می‌شود و فضایی روحانی را در کلیسا ایجاد می‌کند.

کلیسای سنت والترود تنها یکی از جاذبه‌های گردشگری بلژیک در شهر زیبای مونس است. در این شهر باید از ساختمان زیبای شهرداری و برج ناقوس مونس دیدن کنید. موزه های شهری مونس را ببینید و شاهد تاریخ بلژیک در جنگ جهانی اول باشید. موزه مردم شناسی شهر هم تصویری واضح از زندگی شهری اهالی مونس به شما نشان خواهد داد.

مونس

شهر کوچک دوربوی، زندگی مدرن در قرون وسطی

شهر دوربوی، یکی از شهرهای بلژیک است که در استان لوکزامبورگ بلژیک قرار دارد. مساحت این شهر ۱۵۶ کیلومتر مربع است و در  سرشماری سال ۲۰۱۸ تنها یازده هزارنفر جمعیت داشت. با داشتن بیشترین تراکم جمعیت در بلژیک اینجا را به عنوان کوچکترین شهر این کشور می‌شناسند.

در قرون وسطی، این شهر مرکزی مهم برای تجارت و صنعت اروپا بود. شهر در سال ۱۳۳۱ توسط جان اول فرماندار لوکزامبورگ و پادشان بوهمیا بنا نهاده شد. مردم اینجا هنوز از روشی متعلق به قرن چهاردهم برای تهیه آبجو استفاده می‌کنند.

دوربوی - جاذبه‌های گردشگری بلژیک
دوربوی – جاذبه‌های گردشگری بلژیک

رودخانه Ourthe از میان این شهر جریان دارد. صنعت گردشگری حالا مهم‌ترین منبع درآمد دوربوی بلژیک است. این شهر برای جذب گردشگر از عنوان «کوچک‌ترین شهر جهان» استفاده می‌کند.  در دوربوی می‌توانید به هزارتوی Barvaux-sur-Ourthe بروید و ساعت‌ها میان ذرت‌های غول‌پیکر این پارک قدم بزنید و شاید گم شوید.

هزارتوی دوربوی
هزارتوی دوربوی

هرسال تابستان، این هزارتو دوباره طراحی می‌شود و یک تم جدید از انیمیشن‌های محبوب کودکان در آن اعمال می‌گردد. در طول فستیوال تابستانه در هر گوشه این هزارتو می‌توانید با نمایش‌ها، معماها و جادوهای خنده دار ببینید و لذت ببرید. سالانه ۶۵ هزار نفر از این جاذبه دوربوی بازدید می‌کنند تا در بازی گم شدن در هزارتو شرکت کنند. دوربوی یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری بلژیک و از مکان‌های اثرگذار در صنعت گردشگری این کشور است.

 خودنمایی طبیعت در جاذبه‌های گردشگری بلژیک

طبیعت بلژیک به قدر تاریخ و معماری اش مشهور نیست، اما شگفت‌زده‌تان خواهد کرد. این کشور با داشتن آب و هوایی معتدل دریایی با بارش باران فراوان ، محلی دلپذیر برای خودنمایی طبیعت است. مناطق شرقی بلژیک روزهای بارانی فراوانی دارد و چشم‌اندازهای طبیعتش هم بی‌نظیرند.

در روزهای اول تابستان به بلژیک بروید که از باران‌های کم و معتدل و خنک آن لذت ببرید و به دل طبیعت بروید. چند منطقه طبیعی در بلژیک هست که حتما دلتان را خواهد ربود.

هوخه کمپن، پارک ملی ناحیه فلاندرز

هوخه کمپن، اولین پارک ملی ناحیه فلاندرز بلژیک است. این پارک در شرق شهر لیمبورگ قرار گرفته است. پارک هوخه کمپن در سال ۲۰۰۶  تاسیس شد. این پارک ۶۰ کیلومتر مساحت دارد و بخشی از شبکه محافظت شده «طبیعت ۲۰۰۰» است.

پارک ملی هوخه کمپن، بیشتر زیستگاه درختان کوهی مانند کاج و بوته زار است. اینجا انواع درختان برگ‌ریز، باتلاق‌ها، دره‌های خشک و حوضچه‌های کوچک آب خودنمایی می‌کنند. گیاهان معمولی چون صنوبر، سروکوهی و خزه است.

هوخه کمپن - جاذبه‌های گردشگری بلژیک
هوخه کمپن

هوخه کمپن همچنین زیستگاه مطلوب جانورانی مانند انواع پروانه، سنجاق، قورباقه و مارمولک، و دارکوب سیاه و بوف اروپایی و گوزن است.

درهای این پارک ملی به روی گردشگران باز است. در این پارک ۲۰۰ کیلومتر مسیر برای پیاده روی در نظر گرفته شده که از یکی از ۶ ورودی پارک می‌توان شروعشان کرد. هر مسیر بین ۳ تا ۱۴ کیلومتر ادامه دارد. مسیرهای دوچره سواری هم در پارک ساخته شده که اگر اهل ورزش باشید می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

هوخه کمپن

های فنس، دورترین منطقه حفاظت شده بلژیک

های فنس از سال ۱۹۵۷ در فهرست میراث محافظت شده بلژیک قرار گرفت. اینجا سردترین و دورافتاده‌ترین منطقه حفاظت‌شده بلژیک است که تنوعی بی‌نظیر از حیات‌وحش را هم در خود پناه داده است. اینجا بعد از سه قرن، در قرن بیست و یکم شاهد زندگی یک سیاهگوش باارزش بود.

هوای این منطقه از بلژیک غالبا در ابر و مه عمیق پوشیده شده است. بادهای قوی در زمستان‌ها و فلات فنس باعث می‌شود ابرهای باران‌زای اقیانوس اطلس اینجا را محلی دلخواه برای بارش ببینند. سالانه ۱۴۰۰ میلی‌متر باران در این منطقه از بلژیک باریده می‌شود. هرچند به دلیل ترکیب خاص خاک و شیب زیاد، آب معمولا به زمین نفوذ نمی‌کند و فنس را تبدیل به محیطی پر از تالاب و باتلاق کرده است. های فنس یکی از نفس‌گیرترین جاذبه‌های گردشگری بلژیک است که البته حین بازدید از آن باید مراقب باشید پایتان را کجا می‌گذارید.

چندین رودخانه این منطقه بلژیک را تغذیه می‌کنند و البته به زیبایی‌های طبیعی آن می‌افزایند. رودخانه‌های ورچه، وسدر، کیل و اور از جمله این رودخانه‌ها هستند. در زمستان تعدادی از این رودخانه‌ها یخ می‌زنند و بارش برف زیاد در این فلات، آن را تبدیل به محلی محبوب برای اسکی‌بازان می‌کند. در زمستان به های فنس «فلاتی پوشیده در شال برفی سفید» هم می‌گویند.

در یک قانون در سال ۱۹۹۲ مقرر شد که فلات های فنس به سه بخش B,C,D تقسیم شود. فقط درهای بخش B همه روزه به روی عموم مردم باز است. البته ورود سگ و دوچرخه به این بخش هم ممنوع است. از بخش C  تنها با حضور راهنما می‌توان بازدید کرد و درهای بخش D همیشه برای بازدید عموم بسته است.

 

جنگل سونیان ، بهشت جاذبه‌های گردشگری بلژیک

جنگل سونیان در جنوب شرقی بروکسل در بلژیک قرار دارد. امروزه این جنگل پر است از راش اروپایی و بلوط. تعداد زیادی از این درختان عمرشان به بیش از ۲۰۰ سال پیش بازمی‌گردد که بازمانده های عصر اتریشی بلژیک هستند.

گونه‌های گیاهی و جانوری این جنگل به دلیل پیشروی انسان در آن تا حد زیاید کاهش یافته است. پیش از این ۴۶ گونه مختلف پستاندار در این جنگل زندگی می‌کردند که حالا تعداد آن‌ها به ۳۹ تا رسیده است. وجود انواع خفاش در جنگل باعث شد که این جنگل در فهرست «طبیعت ۲۰۰۰» شود و از جمله مناطق محافظت شده در خطر بلژیک باشد.

جاذبه‌های گردشگری بلژیک
جنگل سونیان

این جنگل حالا عضو پروژه ریه‌های سبز اروپا است و دیگر زندگی جانوران هم در آن امن شده است. به جنگل سونیان، کلیسای جامع راش هم می‌گویند.

 

خوردنی‌های جذاب بلژیک

سفرمان به دور اروپا، همیشه بخشی خوشمزه از خوردنی‌های هر کشور را داشته است. حالا میخواهیم در رستوران‌های بلژیک طعم منحصر به فرد غذاهای سنتی این کشور را بچشیم.

کربناد فلمیند غذایی با گوشت گاو است که همراه با پیاز، نان، نمک و فلفل و سبزیجات و آبجو سرو می‌شود. مردم در شهرهای حاشیه‌ای‌تر بلژیک از هویج و قارچ و موسیر و شکلات هم در طبخ آن استفاده می‌کنند. فلفل دلمه را نباید در طبخ این غذا جا انداخت. کربناد فلمیند را با سیب‌زمینی سرخ کرده سرو می‌کنند.

جاذبه‌های گردشگری بلژیک

«سیب‌زمینی سرخ‌شده همراه با صدف رودخانه‌ای» یکی از غذاهای محبوب بلژیکی‌ها است. هر سال بین ماه‌های سپتامبر تا فوریه، ۳۰ میلیون تن از این غذا در بلژیک خورده می‌شود. این غذا، غذای ملی بلژیک و نام غذا به زبان فرانسوی است. در این غذا صدف‌های دریای شمال در سبزیجات و سس مخصوص پخته می‌شوند. اگر می‌خواهید رسم بلژیکی‌ها را حین خوردن غذا رعایت کنید، یک صدف خالی را به عنوان قاشق استفاده کنید. یک شکم گردی جذاب در رستوران‌های بروکسل می‌تواند خاطره‌تان را از جاذبه‌های گردشگری بلژیک بسیار بهتر کند.

جاذبه‌های گردشگری بلژیک

شکلات، محبوب‌ترین خوراکی بلژیک

در بلژیک نزدیک به ۳۰۰ کارخانه به تولید شکلات مشغولند. این آمار شامل کارگاه‌های شکلات دست ساز بلژیک نمی‌شود و اگر بخواهیم این کارگاه‌ها را هم حساب کنیم، متوجه اهمیت صنعت شکلات این کشور خواهید شد. در واقع صنعت شکلات، بزرگترین صنعت بلژیک است. بهترین جمله برا توصیف بلژیک این است که این کشور را به عنوان کشور شکلات می‌شناسند.

پای کاکائوهای قاره آمریکا، از طریق اسپانیا به بلژیک باز شد و پادشاه بلژیکی‌ها هم کشور کنگو را فقط به خاطر داشتن کاکائو اشغال کرد. امروزه می‌توانید انواع شکلات مغزدار، شکلات‌های پرالاینز و ترافل را در فروشگاه‌های بزرگ شکلات این کشور پیدا کنید. اگر اهل امتحان کردن شکلات‌های خاص هم باشید، باید سری به شکلات‌های دست‌ساز پیرمارکولینی بزنید که طعم و کیفیتشان شگفت‌زده‌تان خواهد کرد.

بلژیک کشور شکلات است. اگر یک هدیه گران قیمت خوشمزه را می‌خواهید برای سوغات ببرید، به‌ فروشگاه‌ شکلات‌های مری در بروکسل بروید و شکلات مخصوص خانواده سلطنتی را بخرید. خاطره‌تان از شکلات مری ابدی خواهد شد.

 

دیدار از جاذبه‌های گردشگری بلژیک همراه با ساحل شنی

بلژیک یکی از کشورهایی است که برای سفر به آن به ویزای شنگن احتیاج دارید. ما در ساحل شنی مشتاقانه منتظر شما هستیم تا برای سفر به بلژیک همراهی‌تان کنیم. شما می‌توانید تمام اطلاعات مورد نیاز خود را در مورد ویزای شنگن بلژیک در این لینک پیدا کنید. با ما تماس بگیرید تا اگر سوال دیگری دارید جوابش را پید کنید. شماره تلفن ما ۰۲۱ ۵۷۹۳۸است.

اگر هم به بلژیک سفر کرده‌اید، در مورد طعم شکلات‌های بی‌نظیر این کشور برای ما بنویسید. ما با شوق منتظریم که از تجربه قدم‌زدنتان در شهر زیبای بروکسل برایمان تعریف کنید. برای ما کامنت بگذارید و ما را در خاطرات خود از بلژیک سهیم کنید.

 

برای انتخاب بعضی از جاذبه‌ها از لیست میراث جهانی یونسکو استفاده کرده‌ام.

ارسال پاسخ

20 − 19 =