۱۰ تا از جاذبه‌های گردشگری تاریخی کانادا

مهاجران فرانسوی و انگلیسی در قرون ۱۵ و ۱۶ وارد کانادا شدند و تمدن کانادای امروزی را پایه‌گذاری کردند؛ از این رو کانادا کشوری جوان محسوب می شود، اما قبل از ورود مهاجران، بومیان کانادایی نشانه‌هایی از خود بر جای گذاشتند که نمایان‌گر فرهنگ غنی و تاریخ اصیل کانادایی هستند.  این نشانه‌ها در معماری و مصنوعات طبیعی آن‌ها کاملا عیان اند و در واقع فرهنگ کانادایی را از جهات گوناگون به نمایش می‌گذارند. آثار تاریخی کانادا، سبک زندگی بومیان و مهاجران و همچنین نشانه‌هایی از وایکینگ‌ها و حتی دایناسورها را به نمایش می‌گذارند که امکان کشف گذشته‌ی غنی این کشور را برای علاقمندان فراهم‌می‌کنند. اروپایی‌ها ابتدا در شرق کانادا یعنی کبک ساکن شدند و پس از آن به غرب کانادا رفتند؛ بنابراین در حال حاضر قدیمی‌ترین شهرک‌ها در مناطق شرقی کانادا واقع‌هستند. در این نوشتار از مجله‌ی گردشگری ساحل شنی با هم  مروری بر ۱۰ تا از بهترین جاذبه‌های گردشگری تاریخی کانادا خواهیم داشت.

جاذبه‌های گردشگری تاریخی کانادا

L’Anse aux Meadows- 1 در نیوفاندلند

جاذبه‌های گردشگری تاریخی کانادا

مدت‌ها قبل از کریستوفر کلمب، وایکینگ‌ها با کشتی از اقیانوس اطلس وارد آمریکای شمالی شدند. برای اثبات این موضوع می‌توان به L’Anse aux Meadows مراجعه‌کرد.

در این مکان همچنین بقایایی از آثار حضور اولیه اروپایی‌ها در آن‌جا مشهود هستند. شهرکی که قدمت آن به قرن ۱۱ می‌رسد در شرقی‌ترین استان کانادا وجوددارد و توسط کاوشگر و نویسنده نروژی Helge Ingstad و همسر باستان‌شناس‌اش Anne Stine Ingstad کشف‌شده‌است. این منطقه را یونسکو در سال ۱۹۷۸ در زمره‌ی میراث جهانی قرار  داده‌است.

این اثر باستانی شامل هشت سازه با قاب چوبی است که موارد مشابه سبک آن در North Greenland و Iceland  قابل مشاهده هستند.

در این مکان بسیاری از مصنوعات ساخت دست بشر مثل آهن‌سازی، چراغ‌سنگی و سنگ‌تراشی به نمایش گذاشته‌می‌شوند.

اگر به دیوارهای ضخیم ذغال سنگی و سقف‌های چمنی این سازه نظاره‌کنیم، متوجه تدابیر هوشمندانه‌ی سازندگان آن برای مقابله و دفاع در برابر زمستان‌های سخت شمالی خواهیم‌شد. در واقع ساختمان و حتی تک تک اتاق‌ها نمایان‌گر جنبه‌های مختلف زندگی شمالی هستند. در این مکان مفسرانی با لباس‌های وایکینگ‌ها قصه‌های سرگرم‌کننده و البته آموزنده‌ی‌ تاریخی برای گردشگران بازگو می‌کنند.

رسیدن به L’Anse aux Meadows کار ساده‌ای نیست. این مکان در انتهای شمالی جزیره Newfoundland قرار دارد که از فرودگاه St. Anthony دسترسی به آن راحت‌تر است، البته با ۱۰ ساعت رانندگی از مرکز استان St. John نیز می‌توان به آن‌جا رسید.

Ninstints, Haida Gwaii Islands- 2 در بریتیش کلمبیا

جاذبه‌های گردشگری تاریخی کانادا

اگر اهل ماجراجویی در تاریخ و فرهنگ هستید، Haida Gwaii برای‌تان مقصدی منحصر‌به‌فرد و جذاب است. این مجمع‌الجزایر در ساحل غربی کانادا در بریتیش کلمبیا واقع است. SGang Gwaay میراث جهانی است که از طرف یونسکو نام گذاری شده و نام انگلیسی آن Ninstints است.

Ninstints یک محل روستایی است که بزرگترین مجموعه از Totem poles در Haida را در خود جای‌داده‌است.

شواهد باستان‌شناسی نشان می‌دهند که Haida Gwaii قابل سکونت بوده ولی در دهه ۱۸۶۰ آبله جمعیت آن را ازبین‌برده‌است. امروزه نگهبانان Haida از آثار هنری این منطقه محافظت می‌کنند و فقط به تعداد محدودی از بازدیدکنندگان تور ارائه می‌دهند.

Dinosaur Provincial Park- 3  در آلبرتا

جاذبه‌های گردشگری تاریخی کانادا
جاذبه‌های گردشگری تاریخی کانادا

پارک استانی دایناسور یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری تاریخی کانادا است. مدت‌ها قبل از آنکه کانادا تحت بررسی کاوش‌گران اروپایی قرار بگیرد، زیستگاه دایناسورها بوده‌است. مستندات زیستِ باستانی آن‌ها در کانادا در پارک استانی دایناسور در Alberta در دسترس هستند.

این پارک از منحصربه‌فردترین پارک‌های ملی کانادا است که در شرق Calgary واقع شده و در آن تاریخ دایناسورها با یک منظره خاص به شکل رادیکالی و مارپیچ به نمایش گذاشته‌می‌شود. این پارک باستانی یکی از گسترده‌ترین مزارع فسیلی دایناسور در جهان را در خود جای‌داده‌است. فسیل‌های موجود در این منطقه بقایای حداقل ۳۵ گونه دایناسور که ۷۵ میلیون سال پیش در آن‌جا زندگی می‌کردند را ثابت می‌کنند.

این منطقه یک جنگل سرسبز و نیمه‌گرمسیری نیز به‌شمارمی‌رود و هر ساله گردشگران زیادی  پیاده  یا با اتوبوس در آن گشت‌وگذار می‌کنند.

اگر این مکان مقصد سفر شما برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری تاریخی کانادا است، پیشنهاد‌می‌کنیم علاوه بر بازدید از پارک ملی از موزه‌ی خارق‌العاده‌ی Royal Tyrell هم حتماً دیدن‌کنید – موزه‌ای که جذاب‌ترین نمایشگاه آثار مرتبط با دایناسورها در جهان است.

Fortress of Louisbourg- 4 در نوا اسکوشیا

قلعه‌ی Louisbourg گنجینه‌ای غیرمنتظره برای بازدیدکنندگان Cape Breton است. این قلعه در جزیره‌ای زیبا که بخشی از استان Nova Scotia است قراردارد.

امروزه قلعه‌ی louisbourg را به‌عنوان بزرگ‌ترین بنای بازسازی‌شده‌ی تاریخی در آمریکای شمالی می‌شناسند؛ قلعه‌ای که که در قرن هجدهم یکی از مراکز مهم اقتصادی و نظامی نیز بوده‌است.

این دژ تاریخی در قرن نوزدهم رها شد و پس از مدتی به شدت آسیب دید، اما دولت کانادا در سال ۱۹۲۸ آن را به یک پارک ملی تبدیل‌کرد. تا کنون حدود یک چهارم این بنا بازسازی شده و قسمت‌های باقی‌مانده‌ی آن سوژه‌های خوبی برای باستان‌شناسان دارند.

برای درک ملموس‌تر، بازدیدکنندگان می‌توانند از طریق نمایشگرها و یا مفسرانی که لباس محلی به تن دارند، در جریان جزئیات این بنای تاریخی قراربگیرند.

این قلعه در شهر louisbourg به عنوان بخشی از پارک ملی کانادا است و در نزدیکی آن رستوران‌های سنتی جالبی نیز وجود دارند.

Old Montreal- 5 در کبک

جاذبه‌های گردشگری تاریخی کانادا
جاذبه‌های گردشگری تاریخی کانادا

Old Montreal قدیمی بخشی از مرکز شهر مونترال است که در همان حالت اصلی خود حفظ‌شده‌است. این مکان دارای قدیمی‌ترین ساختمان‌ها مربوط به سده‌ی ۱۶۰۰ است. این محله تاریخی درحال‌حاضر یک جامعه پرنشاط و یک جاذبه گردشگری است و از هتل‌ها، رستوران‌ها، مغازه‌ها، اقامتگاه‌ها و فضاهای تجاری زیادی برخوردار است.

مونترال همچون کبک حال و هوایی کاملاً اروپایی دارد. خیابان‌های سنگ‌فرش‌شده، کافه‌های زیبا و به‌طورکلی معماری تاریخی قرن هفدهم و هجدهم همگی موجبات جذابیت خارق‌العاده‌ی‌ این شهر و برتری آن را در میان سایر شهرهای آمریکای شمالی فراهم کرده‌اند.

سابقه Old Montreal به سال ۱۶۴۲ می‌رسد که مهاجران از فرانسه در حاشیه رودخانه St. Lawrence فرودآمدند و یک جامعه کاتولیک برپا کردند. از همان زمان این شهر به یک مرکز تجاری بزرگ هم تبدیل شد که برای امنیت بیشتر در محاصره دیوارها قرارداشت. جالب است بدانید در حدود سال‌های ۱۸۰۰ برای چند سال پیاپی پارلمان کانادا در  این منطقه مستقر بود.

Halifax Harbour -6 در نوا اسکوشیا

بندر Halifax یکی دیگر از بهترین جاذبه‌های گردشگری تاریخی کانادا است. از سال ۱۷۰۰ بندر Halifax یک بنای مناسب برای فعالیت اقتصادی در شهر، منطقه و کل استان بوده‌ است. موقعیت استراتژیک بندر Halifax آن را به دروازه‌ای عالی برای ورود مهاجران، حمل و نقل و همچنین سنگرهای نظامی به آمریکای شمالی تبدیل کرده‌است.

امروزه بازدیدکنندگان می‌توانند با بازدید از بندر و مناطق اطراف آن، مکان‌های تاریخی جذابی را کشف کنند. به عنوان مثال، موزه‌ی دریایی اقیانوس اطلس در این محل واقع شده و به بازدیدکنندگان این امکان را می‌دهد که مروری بر حوادث خاص از جمله انفجار Halifax و سفر محکوم به نابودی تایتانیک داشته باشند.

وقتی در این منطقه قرار دارید، با ۱۰ دقیقه پیاده روی، به بازدید از تپه Citadel بروید و خود را در تاریخ نظامی و استعماری Halifax غرق کنید. هنگامی‌که در بالای شهر بایستید و مشرف به آب‌های کاملاً باز باشید، درک این مسئله برای‌تان آسان می‌شود که چرا Citadel hill ​​در سال ۱۷۴۹ هنگامی که Halifax محل زندگی چند هزار استعمارگر انگلیسی بود، به عنوان یک مکان مهم برای پست نظامی انتخاب شد.

امروزه این ارگ بخشی از پارک‌های کانادا است و تورهای راهنما دارد؛ همچنین فعالیت‌هایی از جمله نمایش موشکی و انفجار توپ را نیز ارائه‌می‌دهد.

Quebec City -7 در کبک

جاذبه‌های گردشگری تاریخی کانادا
جاذبه‌های گردشگری تاریخی کانادا

شهر قدیمی کبک دارای مسیرهای سنگفرش و تاریخی است. معماری آن کاملاً به شکل همان دوران یعنی قرن ۱۷ حفظ شده‌است. دیوارهای قلعه آمریکای شمالی این محل هنوز در شمال مکزیک وجوددارند. همه‌ی این‌ها باعث شده‌اند که کل شهر به عنوان یک میراث جهانی یونسکو شناخته‌شود.

شهر Quebec در سال ۱۶۰۸ به عنوان پایتخت نیو فرانسه تاسیس‌شد و سعی‌شد ساختمان‌ها و محیط آن محفوظ باقی‌بماند.

از مهم‌ترین جاذبه‌های شهر کبک دشت‌های علفی ابراهیم هستند که تاریخ کانادا را روایت می‌کنند. در همین منطقه فرانسوی‌ها و انگلیسی‌ها برای کسب قدرت در سال ۱۷۵۹ با یکدیگر جنگیدند. علاوه بر این مکان کوچک و زیبای Place-Royale نیز در همین شهر قرار دارد که جایی برای تجارت خز، ماهی و مس بومیان بوده‌است.

بازدید از شهر Quebec آسان‌است، زیرا این شهر برای استقبال از هزاران بازدیدکننده شبکه‌ای گسترده از هتل‌ها، رستوران‌ها و مغازه‌ها دارد. همچنین تور پیاده‌روی بهترین راه برای حداکثر بهره‌وری از این شهر جذاب‌است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد جاذبه‌های گردشگری کبک در کانادا روی لینک کلیک کنید.

۸- تاریخی هتل‌های تاریخی فیرمونت

جاذبه‌های گردشگری تاریخی کانادا

در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم، زمانی که سفر با قطار کارآمدترین راه برای عبور و مرور بود، ده‌ها شهر کانادا در مسیر راه‌آهن قرارداشتند. در همان دوران برای اسکان مسافران نیز به تبع هتل‌هایی لوکس در مسیر راه‌آهن ساختند که امروزه از جاذبه‌های گردشگری تاریخی کانادا محسوب‌می‌شوند. جذابیت تاریخی این هتل‌ها در کانادا بی‌نظیر است و برخی از آن‌ها مانند Fairmont Banff Springs که دارای استانداردهای مدرن و جهانی هستند، همچنان هتل‌های لوکسی به‌شمارمی‌روند که میزبان ستارگان بزرگ هالیوودی و خاندان‌های سلطنتی از سراسر جهان هستند.

مالک فعلی این هتل‌ها سعی در حفظ شکوه تاریخی آن‌ها داشته‌است. سبک‌ معماری این هتل‌ها برگرفته از سبک‌های معماری گوتیک فرانسه و بارونیال اسکاتلند است. در این هتل‌ها مهمانان می‌توانند در سالن‌ها گشت بزنند و از تماشای نقاشی‌ها و عکس‌هایی که دیوارها را زینت می‌دهند، لذت‌ببرند.

حتی اگر برای یک شب هم نمانید، ارزش دارد که برای صرف چای بعدازظهر یا نوشیدنی به این هتل‌ها سری‌بزنید. البته بعضی از آن‌ها مانند Chateau Frontenac خودشان تورهای جالبی برای بازدیدکنندگان به صورت منظم ارائه می‌دهند.

Fort Henry -9 در اونتاریو

جاذبه‌های گردشگری تاریخی کانادا
جاذبه‌های گردشگری تاریخی کانادا

Fort Henry تا سال ۱۹۳۰ مکانی برای کارهای نظامی بود. همچنین در ابتدا برای محافظت از کانادا در برابر حمله احتمالی آمریکا در طول جنگ ۱۸۱۲ و نظارت بر رفت‌وآمد در امتداد رودخانه St. Lawrence و دریاچه Ontario پابرجا بود؛ البته در پایان جنگ برای اسکان زندانیان نیز از آن استفاده‌می‌کردند.

این قلعه در سال ۱۹۳۸ به یک “موزه‌ی زنده” تبدیل‌شد و امروزه یک جاذبه گردشگری پرطرفدار است که توسط پارک‌های کانادا اداره‌می‌شود.

قلعه‌ی هنری مناظر تاریخی چشمگیر و جذابی از زندگی نظامی انگلیس، مثل تمرین و تاکتیک‌های نبردها، را به بازدیدکنندگان نمایش‌می‌دهد. معمولا در طول شب این قلعه مورد توجه تورهای گردشگری بیشتری است.

Fort Henry به عنوان یک مکان تاریخی ملی در کانادا و به‌عنوان یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری کانادا در سال ۲۰۰۷ به عنوان میراث جهانی یونسکو ‌شناخته‌شد.

Parliament Hill -10 در اونتاریو

اگرچه سیاست‌های کانادا با سیاست‌های ایالات متحده قابل‌مقایسه نیستند، اما سیستم دولتی کانادا به گونه‌ای است که شما را به بازدید از Parliament Hill ترغیب‌می‌کند. حتی اگر دلایل سیاسی برای بازدید از این مکان برای شما کافی نیست، باز هم نباید از مشاهده معماری گوتیک آن چشم‌پوشی‌کنید.

در ابتدا این منطقه محل استقرار یک پایگاه نظامی در قرن ۱۸ و اوایل قرن ۱۹ بود. اما در سال ۱۸۵۹ هنگامی که ملکه ویکتوریا اوتاوا را به عنوان پایتخت ملی انتخاب‌کرد، منطقه Parliament Hill به عنوان یک محوطه‌ی دولتی توسعه‌یافت.

از ساعت ۹ صبح در خیابان ۹۰ Wellington، بلیط تور ۲۰ دقیقه‌ای Parliament Hill به‌فروش‌می‌رسد. این تور شامل سفر به برج صلح است که مشاهده‌ی چشم‌انداز بسیار خوبی از شهر را به گردشگران هدیه می‌کند.

سخن آخر

در این نوشتار به‌همراه یکدیگر مروری بر بهترین جاذبه‌های گردشگری تاریخی کانادا داشتیم. دیدیم که عمده‌ی جاذبه‌های گردشگری تاریخی کانادا یا آثار باستانی کانادا در شرق این کشور قرار دارند.

در آخر از شما دعوت می‌کنم که چنان‌چه قصد سفر به کانادا را دارید از خدمات آژانس گردشگری ساحل شنی برای سفر به کانادا استفاده کنید. اخذ وقت سفارت کانادا و انواع ویزای کانادا از جمله خدمات آژانس گردشگری ساحل شنی برای متقاضیان سفر به کانادا هستند.

برای مشورت با کارشناسان ویزای کانادای آژانس مسافرتی ساحل شنی با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

منبع: tripsavvy

ارسال پاسخ

18 − ده =