۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

جاذبه‌های گردشگری تایلند | بازتاب خورشید بر سواحل شیشه‌ای

جاذبه های گردشگری تایلند را می‌توان در سه کلمه توضیح داد: غیر قابل توصیف. کشور تایلند مملو است از معماری‌های عظیم و جنگل‌های شگرف و سواحل زیبا. ۹۵ درصد مردم تایلند بودایی هستند و نام کشورشان به معنای سرزمین آزادی است. همین دو جمله نشان از فرهنگی منحصر به فرد و رفتاری مهربانانه دارد.

زبان رسمی تایلند، تایلندی است که از قدیمی‌ترین زبان‌های شرق آسیاست. تایلندی البته زبان آسانی برای یاد گرفتن نیست. اما اگر دوست دارید تجربه‌ای منحصر به فرد از برخورد با افراد محلی داشته باشید، چند کلمه یاد بگیرید. تایلندی‌ها از این کار بسیار خوشحال می‌شوند و مهمان‌نوازیشان چند برابر می‌شود. وقتی از جاذبه های گردشگری تایلند صحبت می‌کنیم فرهنگ زیبای مردم تایلند هم در آن جای می‌گیرند. اگر فقط به خاطر دریا و معماری سفر کنید، چیزهای زیادی را از سفر به تایلند از دست خواهید داد.

البته تایلند فقط به خاطر جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی نیست که بر سر زبان‌ها افتاده است. هزینه‌های درمان در بیمارستان‌های پیشرفته این کشور تا ۸۰ درصد ارزان‌تر از کشورهای اروپایی است. به همین دلیل تایلند مقصدی جذاب برای گردشگری پزشکی هم هست.

با ساحل شنی هم‌صحبت شوید تا قدری در مورد این کشور پر شگفتی حرف بزنیم. امیدواریم بعد از ۱۰ دقیقه‌ای که برای این مقاله وقت می‌گذارید، بار سفر با تورهای تایلند ساحل شنی را ببندید.

جاذبه های گردشگری تایلند -بانکوک
جاذبه های گردشگری تایلند -بانکوک

جاذبه‌ های گردشگری تایلند در بانکوک ، شهر معماری و لبخند

این شهر که نام اصلی‌اش «کرونگتِپ» است، در بین خارجی‌ها به بانگکوک معروف است. پرآوازه‌ترین شهر تایلند، ۸ میلیون نفر جمعیت دارد و محبوب‌ترین مقصد در بین جاذبه های گردشگری تایلند است. جاذبه‌های گردشگری فراوان بانکوک ، به همراه قیمت‌های ارزان این شهر، وسوسه بزرگ سفر به بانکوک هستند.  بانکوک با تمام جذابیت‌هایش منتظر است که کشفش کنید.

سپیده‌دم در معبد زیبای وات آرون

معبد وات آرون در غرب رودخانه چائو پرایا بانکوک قرار دارد. وات آرون به خاطر معماری منحصر به فرد و هم‌نشینی بی‌نظیرش با رودخانه، تبدیل به یکی از زیباترین معابد تایلند شده است. ارتفاع این معبد بیش از ۷۰ متر است و با کاشی و سرامیک و شیشه‌های رنگی دکور شده است.

در قرن هجدم پادشاه تاکسین، بعد از یک مبارزه سخت با آیوتایا نزدیک طلوع خورشید به این معبد می‌آید. بعدها پادشاه نام معبد را به سپیده دم تغییر می‌دهد. وقتی از پله‌های پرشیب معبد به بالاترین نقطه آن بروید، همان منظره‌ای را خواهید دید که پادشاه دیده بود.  رودخانه چائوپرایا  و کاخ بزرگ و معبد وات پو در پیش چشمان شماست. در مسیر رسیده به نوک معبد، مجسمه سربازان چینی و حیوانات مختلف همراهیتان می‌کنند.

بودای خوابیده ، معبد مهم در میان جاذبه های گردشگری تایلند

آن طرف رودخانه زیبای چائو پرایا، معبد وات پو است که مجسمه‌ای با روکش طلا از بودا است که ۴۶ متر است و ۱۵ متر ارتفاع دارد.  ۱۰۸ کاسه، برای سکه انداختن در معبد هست که معنای آن ۱۰۸ کاری است که بودا برای رسیدن به کمال کرده است. این معبد اتاق‌هایی مخصوص برای ماساژ عالی تایلندی هم هست که جذابیت آن را دوچندان می‌کند. به یاد داشته باشید که برای بازدید از معابد تایلند باید لباسی در شان آنجا بپوشید. راهبان معبد اجازه ورود با لباس نامناسب را نمی‌دهند. جایی در نزدیکی هر دو معبد برای کرایه لباس هم پیش‌بینی شده است. وات پو یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری تایلند است.

مجسمه بودای خوابیده -تایلند
مجسمه بودای خوابیده -تایلند

بازارهای شناور بانکوک

منحصربه‌فردترین جا بین جاذبه ‌های گردشگری تایلند ، بازارهای شناور این شهر بانکوک است. این بازارها به خاطر تنوع اجناس و قایق‌های رنگارنگ، پاتوقی مهم برای توریست‌ها و عکاس‌ها شده است. در تایلند ۵ بازار بزرگ شناور وجود دارد که ۴ تا از آنها در بانکوک هستند. بازار دامنوئن سادواک در ۱۰۰ کیلومتری شهر بانکوک است و همه چیز از میوه گرفته تا کیف‌های دست دوز دارد. در اطراف بازار هم می‌توانید سوپ نودل و غذاهای خوش‌طعم سنتی دیگر پیدا کنید. هرچند اگر قصد خرید اجناس برند و اصلی دارید، دامنوئن سادواک را اصلا پیشنهاد نمی‌کنیم.

بازار بانگ خو ویانگ هم بازار شناوری خلوت است که برای رسیدن به آن باید از تاکسی و قایق استفاده کنید. اینجا فقط میوه، سبزی و حبوبات پیدا می‌شود.  نمایش راهبان که سوار بر قایق از مردم صدقه می‌گیرند هم از ویژگی‌های خاص این بازار است.

بازار بانگ نام پئونگ و آمفاوا هم از دیگر بازارهای مهم بانکوک هستند. اولی در روستا و رودخانه ریه سبز بانگوگ است و تنها چند قایق دارد. اما آمفاوا به شلوغی دامئونن سادواک است و در ۵۰ کیلومتری بانکوک قرار دارد.

خیابان خائوسان و آکواریم زندگی بانکوک را در سفر به بانکوک از دست ندهید. تور بانکوک ساحل شنی درخشان ، این همه این جاذبه‌های جذاب را در خود دارد. هرچند جاذبه های گردشگری تایلند پایانی ندارند.

 

پاتایا ، شهر توریستی جاذبه های گردشگری تایلند

پاتایا یکی از شهرهای گرم تایلند است که بهترین زمان سفر به آن پاییز و زمستان است. پاتایا شهری است که هم مراکز خرید فراوانی دارد و هم مراکز تفریحی و جاذبه‌های طبیعی زیاد. به همین دلیل اگر به دنبال یک مقصد جذاب برای تعطیلات در میانه زمستان هستید، پاتایا از بهترین جاذبه‌ های گردشگری تایلند است.

بازار شبانه پاتایا

تجربه خرید در این بازار را نباید از دست بدهید. بازاری مسقف که خریدی تضمین شده از آن ممکن است. هوای داخل بازار اصلا گرم نیست و در شلوغ‌ترین ساعات هم شلوغی آزاردهنده نمی‌شود. اینجا می‌توانید از لباس‌های راحتی معروف تایلند گرفته تا لوازم بهداشتی را پیدا کنید. برای خرید لوازم آرایشی هیچ جا بهتر از بازار شبانه پاتایا وجود ندارد. این بازار که البته در روز هم فعال است به خاطر اجناس «ساخت تایلند»ش هم معروف است. اگر قصد دارید از جاذبه های گردشگری تایلند یک سوغات خوب ببرید، به این بازار سر بزنید.

در  ساحل ناکولا، به حقیقت پناه ببرید.

معبد یا پناهگاه  حقیقت، یکی از عجیب‌ترین جاذبه‌ های گردشگری تایلند است. پناهگاه حقیقت از چوب ساخته شده و همه تکه‌های آن با دست حکاکی شده‌اند. عمر این بنا چندان زیاد نیست و هنوز ساخت آن تمام نشده است. سال ۱۹۸۱ یک میلیونر تایلندی روی ساخت این بنا سرمایه گذاری کرد. خوان لک ویریافانت به خاطر علاقه‌اش به فرهنگ و تاریخ تایلند نام نیکی در تایلند از خود به جا گذاشته است.  معماران بنا می‌گویند در سال ۲۰۲۵ کار ساخت تمام خواهد شد. این بنا که به سبک ساختمان‌سازی سنتی تایلند درست شده، این روش ساخت را زنده نگه داشته است.

نام این معبد به تایلندی پراسات ساتچتم «Prasat Satchatham»  است. در پناهگاه حقیقت هیچ فلزی به کار نرفته و تمام حکاکی‌ها راوی داستان‌های حماسی هندی، و حکمت شرقی هستند. ادیان بودایی، هندو و اسطوره‌های چین و کامبوج نیز در این حکاکی‌ها خودنمایی می‌کنند.

پناهگاه حقیقت ، در کنار دریایی نیلگون ساخته شده است. اما به خاطر اثر مخرب رطوبت بر چوب، مداوم در حال تعمیر و بازسازی است. برای بازدید از این پناهگاه مثل همه معابد باید لباس مناسبی بپوشید. اگر بین ساعات ۱۱ تا ۴ بعدازظهر به پناهگاه بروید، می‌توانید رقص فرهنگی تایلند را هم در آنجا تماشا کنید. ترکیب رسوم تایلند و زیبایی‌های معبد، از خاطره‌انگیزترین جاذبه‌ های گردشگری تایلند است.

مجسمه بودای خوابیده -تایلند
پناهگاه حقیقت -تایلند

دهکده فیل‌های پاتایا

تایلندی‌ها، تاریخی طولانی با فیل‌ها دارند. اهمیت فیل در اقتصاد و تجارت تایلند باعث شده که مردم به این حیوانات علاقه مند باشند. در سال ۱۹۷۳ میلادی، یک شرکت غیرانتفاعی تصمیم گرفت که برای فیل‌های پیری که از کار افتاده بودند و نیاز به مراقبت داشتند، کار انجام دهد. نتیجه ساخت دهکده فیل‌ها شد در پاتایا. به مرور زمان، اینجا تبدیل محلی استثنایی برای توریست‌ها شد. جایی که می‌توانستند سوار فیل‌ها شوند و نمایش‌های آن‌ها را تماشا کنند. به نظر می‌رسد فیل‌ها هم از زندگی‌شان در اینجا راضی هستند. تمام درآمد دهکده‌ فیل‌ها پاتایا صرف نگهداری و درمان فیل‌ها می‌شود. این موسسه از هیچ ارگان دولتی و یا غیر دولتی کمکی دریافت نمی‌کند.

انتخاب از میان جاذبه های گردشگری پاتایا کار بسیار سختی است. این شهر به خودی خود یکی از دیدنی‌ترین جاذبه های گردشگری تایلند است. دریاچه نقره‌ای ، تئاتر آلانگ‌کارن، کوه بودا، بازار شناور پاتایا، مجسمه طلای بودای بزرگ را نباید از دست داد. مجسمه طلایی بزرگ بودا ، ساحل زیبای جامتین، پارک سنگی میلیون سال و مزرعه تمساح نیز از مهم‌ترین جاذبه‌ های گردشگری تایلند و پاتایا هستند.  اگر با تور پاتایا به تایلند سفر کنید، مهمان این جاذبه های گردشگری تایلند خواهید بود.

 

مجسمه بودای خوابیده -تایلند
دهکده فیل‌ها -تایلند

 

سواحل درخشان پوکت در جاذبه های گردشگری تایلند

پوکت یکی از محبوب‌ترین شهرای توریستی تایلند است. جزایر جیمزباند ، جزایر فی‌فی ، ساحل لائم سینگ  و ساحل پاتونگ از تجربه‌های دریایی پوکت هستند. در پولت می‌توانید دیزنی‌لند شرق آسیا را هم ببینید و با سنت‌های شرقی تایلند را با فناوری‌های جدید تجربه کنید.

ساحل نائی‌هان نیز از جذاب‌ترین ساحل‌های خلوت پوکت است. اینجا کوسه‌هایی هم هستند که گردشگران نابلد را شکار کنند. پس جای مناسبی برای شنا کردن نیست. برای دیدن جاذبه‌ های گردشگری تایلند ، حواستان به این نکات مهم هم باشد.

ساحل لائم‌سینگ ، یکی از زیباترین سواحل پوکت است. انگار که قطعه‌ای بهشت روی زمین جامانده باشد. این ساحل کوچک ۳۰۰ متری، با جنگل‌ها انبوه احاطه شده است.  اینجا می‌توانید جت اسکی سوار شوید، قایق‌های اسکی روی آب اجاره کنید یا کمی با لوله تنفسی غواصی کنید.

دستفروش‌هایی برایتان نوشیدنی خنک و گوارا سور می‌کنند و فروشندگان ساحلی سوغات‌های فراوان دارند. تصور جمع شدن این همه جذابیت در یک ساحل کوچک خیره کننده است.

پوکت یک منطقه باستانی هم دارد. اینجاست که می‌توانید با فرهنگ و تاریخ تایلند عمیقا ارتباط برقرار کنید. رستوران‌ها و کافه‌های زیاد پوکت در این منطقه، یک پذیرایی خوشمزه از شما هستند. اگر دم صبح یا هنگام غروب به این محله بروید، تجربه‌تان از دیدن پوکت میان جاذبه‌ های گردشگری تایلند را فراموش‌نشدنی خواهید کرد.

تایلند ، کشور عاشقان لبخند

جاذبه‌ های گردشگری تایلند تنها همین‌ها نیست. فرهنگ مردم تایلند، رفتارشان با توریست‌ها و آداب و رسومشان، چیزهای زیادی برای یادگرفتن دارند. تایلندی‌ها از پازلی زیبا و کامل از فرهنگ کشورهای هند و چین و کامبوج هستند. تاثیر آیین بودایی در لحظه لحظه زندگی آن‌ها دیده می‌شود. به پیران احترام می‌گذارند، راهب‌ها را در آغوش نمی‌گیرند. در معابد سکوت می‌کنند و راهبان نیز با هیچ زنی دست نمی‌دهند.

اگر دوست دارید به جشن سنتی آب تایلند برسید، ۱۳ تا ۱۵ آوریل هر سال به تایلند سفر کنید. جشن «سونگکاران» در این تاریخ برگزار می‌شود که به معنی حرکت و تغییر است. این جشن در همه تایلند برگزار می‌شود. مردم با پاشیدن آب به‌هم این روز را جشن می‌گیرند چرا که فکر می‌کنند خوش‌یمن است. جشن کبوتر، جشن گل و جشن پاتایا نیز از جشن‌های مهم تایلند هستند.

مجسمه بودای خوابیده -تایلند
جشن آب -تایلند

 

اگر قصد دارید از جاذبه‌ های گردشگری تایلند دیدن کنید سری به تور پاتایا، تور بانکوک، تور پوکت از جمله خدمات ساحل شنی برای شماست. اگر به تایلند سفر کردید و یا قصد دارید به آنجا سفر کنید، نظر یا سوالتان را با ساحل شنی در میان بگذارید. ما از هم‌صحبتی با شما لذت بسیار خواهیم برد. شماره تلفن ما  ۰۲۱۵۷۹۳۸ است.

 

عکس‌ها از : Freepik

1 پاسخ
  1. تور لحظه آخری تایلند

    من از باب روشن کردن این مطلب صفحه های زیادی را جستجو
    کردم و به نظرم این مطلب می تواند برای
    جزیل از بازدید کنندگان مناسب بادا

ارسال پاسخ

پنج × 1 =