۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

جاذبه‌های گردشگری ترکیه | ۲۰ جاذبه مهم از ۴ شهر جذاب ترکیه

جاذبه های گردشگری ترکیه وابسته به موقعیت جغرافیایی و سیاسی منحصر به فرد این کشور است. ترکیه در دوقاره گسترده شده و بخش بزرگتر یعنی آناتولی در آسیا و بخش دیگر به نام تراکیه در اروپا قرار دارد.  با توجه به همین موقعیت خاص در طول تاریخ همیشه به عنوان پل و یا مانعی بین روابط آسیا و اروپا عمل کرده است. این ویژگی همچنین باعث شده که جاذبه های گردشگری ترکیه از سراسر آسیا و اروپا نمونه ای داشته باشد. ترکیه همچنین مرکز ارتباط فرهنگ یونان باستان ، ایران، روم و روم شرقی هم بوده است. امپراطوری عثمانی نیز یکی از مهم‌ترین امپراطوری‌های تاریخ در ترکیه کنوکی شکل گرفت. این تاریخ غنی، فرهنگی پربار را هم برای ترکیه به ارمغان آورده است و جذابیت‌های این کشور را دوچندان کرده است. با ساحل شنی همراه شوید تا در جاذبه‌ های گردشگری ترکیه قدم بزنیم.

آنکارا ، پایتخت مدرن ترکیه

آنکارا دومین شهر بزرگ ترکیه و البته پایتخت این کشور است.  آنکارا در بخش آناتولی این کشور قرار دارد و مردم آن اغلب از ترک‌های آناتولی هستند. این شهر از دو هزار سال پیش تا کنون همیشه مرکزی مهم برای تبادلات تجاری و سیاسی منطقه بوده است. آنکارا پر است از دیدنی‌هایی که این شهر را برای سفرهای یک یا چند روزه مناسب می‌کند. تور آنکارا ساحل شنی، انتخابی است که می‌تواند شما را برای دیدار از جاذبه های گردشگری ترکیه در این شهر زیبا همراهی کند.

۱-    مقبره آتاتورک ، روح مدرن ترکیه

آنیت کابیر، یادمان و بزرگداشت رهبر جنگ استقلال ترکیه است. طرح دو معمار ترک در بین ۴۸ طرح در یک رقابت برای احداث این آرامگاه انتخاب شد. ساخت این آرامگاه در سال ۱۹۴۴ میلادی آغاز و حدود ۹ سال ادامه یافت. آنیت کابیر بر روی یک تپه ساخته شده است و همین بلندا به آن شکوهی دوچندان می‌دهد. آتاتورک دوست داشت مقبره‌ای ساده و زیبا روی یک تپه داشته باشد. از چهار طرف محصور باشد و باد بتواند اخبار مردم را به گوشش برساند. معماران این مقبره، تلاش کرده‌اند که این خواسته را جامه عمل بپوشانند. نتیجه تلاش آن‌ها ایجاد یکی از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری ترکیه و نمادی برای فرهنگ غنی و پربار این کشور است.

مقبره آتاتورک - آنکارا
مقبره آتاتورک – آنکارا

مقبره آتاتورک ۵ بخش اصلی دارد که شامل جاده شیر‌ها، میدان مراسم، تالار افتخار، پارک صلح، و مجسمه‌ها موزه‌ها است. محوطه اصلی مقبره ۱۰ برج یا ستون دارد که دارد که قرینه هستند. این برج‌ها نماد ملت و دولت ترکیه، و الهام گرفته از چادر‌های سنتی عشایر ترک است. داخل هر برج کتیبه‌هایی از سخنان آتاتورک قرار دارد.

پارک صلح، یکی از زیباترین پارک‌های آنکارا با ۵۰ هزار گونه درخت و ۱۰۴ گونه گل است. این گیاهان را ۳۵ کشور مختلف دنیا به این مکان هدیه کرده اند و خود یک جاذبه برای دوست‌داران محیط زیست محسوب می‌شود.  در موزه مقبره آتاتورک یادگارانی از ایران هم دیده می‌شود، یک شمشیر و یک پرتره از آتاتورک که رضاشاه پهلوی به او هدیه کرده است.  مقبره آتاتورک هرساله میزبان جشن بزرگداشت سالگرد تاسیس جمهوری ترکیه است.

۲-    معبد آگوستوس آنکارا

در میدان ملت آنکارا، معبدی قرار دارد که تولد آن به پیش از میلاد مسیح بازمی‌گردد. درست زمانی که آناتولی مرکزی به اشغال رومیان در آمد زیربنای این معبد ریخته شد. این معبد ۲۰۰ سال بعد از میلاد مسیح دوباره توسط امپراطوری روم گسترش یافت. اما از قرن دوم تا قرن پنجم میلادی دست‌نخوره باقی ماند تا اوئل قرن ششم که توسط امپراطوری روم شرقی تبدیل به یک کلیسا شد. کتیبه‌ها و دست‌نوشته‌های موجود در این بنای ارزشمند اهمیت آن را برای میراث جهانی دو چندان می‌کند.

معبد آگوستوس آنکارا2 - جاذبه های گردشگری ترکیه
معبد آگوستوس آنکارا- جاذبه های گردشگری ترکیه

در سال ۲۰۱۶ معبد آگوستوس در فهرست آثار آزمایشی یونسکو قرار گرفت. اکنون بازدید از محوطه داخلی معبد برای گردشگران ممنوع است اما از فضای بیرونی می‌توان بازدید کرد. نام آنکی رانوم نیز برای این معبد رایج است. معبد آگوستوس یکی از قدیمی ترین جاذبه های گردشگری ترکیه در آنکارا است که بازدید از آن را نباید از یاد برد.

۳-    مسجد حاجی بایرام

در اوسط قرن ۱۵ میلادی، مقبره‌ حاجی بایرام، نویسنده و شاعر معروف ترک و پایه گذار مسلک بایرامی در کنار معبد آگوستوس ساخته شد. سینان، معمار معروف عثمانی این مکان را طراحی کرده و ساخته است. مسجد در کنار مقبره ساخته و در طول زمان مرتب مرمت و بازسازی شده است. آن‌چه امروزه از مسجد حاجی بایرام دیده می‌شود مشخصاتی شبیه مساجد قرن هجدهم میلادی ترکیه دارد.

مسجد حاجی بایرام - آنکارا
مسجد حاجی بایرام – آنکارا

دیگر مساجد معروف آنکارا عبارتند از: مسجد اصلان خانه، مسجد اهلی اولان و مسجد کجاتپه، مسجد علاالدین. بازدید از این مساجد، گردشگران علاقمند را با معماری مذهبی ترکیه آشنا می‌کند.

۴-    قلعه آنکارا ، نماد پایتخت ترکیه

قلعه آنکارا از مهم ‌ترین آثار تاریخی ترکیه است. تاریخ دقیق ساخت قلعه مشخص نیست اما همیشه به عنوان یک پایگاه نظامی در تاریخ مهم بوده است. قلعه آنکارا بارها توسط رومی‌ها، سلجوقیان و عثمانیان بازسازی و مرمت شده و یادگارانی از همه در خود دارد. ۴۲ برج دیوارهای داخلی این قلعه را بهم متصل می‌کند. دیوارهای خارجی که بخش زیادی از آن از بین رفته است نیز ۲۰ برج دارند. از این قلعه برای نگهداری مهمات، و حفاظت از شهر استفاده می‌شده است.

قلعه آنکارا با وجود این که چندان مرمت نشده اما تقریبا سالم و همچنان جذاب است. از فراز این قلعه چشم‌اندازی بی‌نظیر به شهر وجود دارد. تماشای غروب شهر از این‌جا تجربه‌ای به یادماندنی است. در داخل قلعه یک قلعه داخلی به نام آکاله وجود دارد. این قلعه ۴ طبقه دارد و از جذاب‌ترین بخش‌های قلعه آنکارا است. موزه اتی اولین موزه قلعه است که توسط آتاتورک در بلندترین برج قلعه بنا نهاده شد. موزه اتی تا سال ۱۹۴۸ تنها موزه جمهوری ترکیه هم بود.  این قلعه هم در محله اولوس آنکارا جای خوش کرده است.

 

قلعه‌ی نظامی حصار هم در نزدیکی این قلعه و از جاذبه های گردشگری ترکیه است. این قلعه ۳۰۰۰ سال عمر دارد. ویژگی خاص این قلعه این است که در آن هر چیزی هویت هزاران ساله خود را حفظ کرده است.

۵-    موزه های آنکارا ، کلکسیون تاریخ و فرهنگ ترکیه

مجموعه‌ای مهم از جاذبه های گردشگری ترکیه را می‌توانید در موزه های آنکارا پیدا کنید. موزه فرهنگ آنکارا موزه‌ای برای دیدن هنرهای دستی از فرهنگ عامه مردم آنکاراست. آثار مساجد سلجوقی و عثمانی را هم می‌توانید در این موزه پیدا کنید. در نزدیکی موزه فرهنگ، موزه نقاشی و مجسمه سازی ترکیه است که مجموعه‌ای از فرهنگ و هنر ترکی‌ را در قالب نقاشی و مجسمه به نمایش گذاشته است.

موزه نقاشی آنکارا

موزه رادیو و تلوزیون ترکیه، دروان آغاز فعالیت رادیو در ترکیه و حضور تلوزیون در این کشور را یادآوری می‌کند. موزه هوانوردی هم مجموعه‌ای زیبا از انواع کوچک و بزرگ مدل‌های هواپیما را به نمایش می‌گذارد.

موزه نقاشی آنکارا
موزه نقاشی آنکارا

موزه تمدن آناتولی، موزه جنگ آزادی برای گرامی‌داشت استقلال ترکیه، موزه جمهوری، موزه تاریخ طبیعی، موزه اسباب بازی و موزه زراعت نیز از دیگر موزه‌های مهم شهر آنکارا هستند. موزه‌ی فضای باز آلتینکوی هم مکانی مناسب برای یک گردش تاریخی و روستایی در ترکیه است.

 

آنتالیا ، شهر محبوب در جاذبه های گردشگری ترکیه

شهر محبوب آنتالیا همسایه مدیترانه و در غرب ترکیه قرار دارد. آنتالیا به خاطر مناظر طبیعی زیبا و فراوان، معماری با شکوه تاریخی و باستانی، و جشنواره‌های فصلی و سالانه مقصدی جذاب برای گردشگران است. آب و هوای آفتابی این شهر با زمستان‌های متعادل و شب‌های خنک بهاری آن را شهری برای همه فصل‌ها می‌کند. هرچند اوائل پاییز و بهار هوای این شهر بسیار مطلوب است، گرما و بارش کم و رطوبت متعادل است.

۱-    آبشارهای دودن ، طبیعت بکر جاذبه های گردشگری ترکیه

در ۱۴ کیلومتری آنتالیا در مسیر رودخانه دودن، مجموعه‌ای از آبشارها را خواهید دید که از ۴۰ متر ارتفار سرازیر شده‌اند. این آبشارها به ساحل لارا مدیترانه می‌رسند و در این دریا آرام می‌گیرند. غار آرزوها در پشت آبشار اول از دیگر جاذبه‌های گردشگری ترکیه در این مکان دیدنی است. آبشارهای دودن در یک پارک زیبا قرار دارند که البته برای ورود به آن باید هزینه‌ای  پرداخت کنید. اما نگران نباشید چون این پارک زیبا ارزش دیدن و هزینه کردن را دارد. ساحل لارا در منطقه زیبای کِمِر آنتالیا قرار دارد.

آبشارهای دودون -آنتالیا
آبشارهای دودون -آنتالیا

۲-    منطقه زیبای کمر، ساحلی با پرچم آبی

کِمِر در خلیج آنتالیا در نزدیکی رشته کوه توروس است. کِمِر منطقه‌ای است پر است از هتل‌های شیک و تفریحات آبی و ساحلی و مناظر کوهستانی زیبا.  اینجا مکانی مناسب برای امتحان بهترین غذاهای مدیترانه‌ای هم هست. کِمِر به خاطر مراکز خرید فراوان و ارزان و بناهای باستانی و تاریخی جذابش هم معروف است. تعداد زیادی از جاذبه های گردشگری ترکیه در منطقه کِمِر قرار دارند.

کِمِر از ۸ روستا و شهر تشکیل شده است. اما همه‎‌ی آن‌ها در یک چیز مشترک هستند. سواحلی پاک و تمیز که برای یک سفر کنار دریا رویایی و دلخواه خواهد بود. اتحادیه اروپا به همین خاطر به سواحل کِمِر پرچم آبی داده است.

تا سال ۱۹۸۰ یک دیوار به ارتفاع ۲۳ متر منطقه کِمِر را احاطه کرده بود و تنها راه رسیدن به آنجا قایق بود. اما انفجار صنعت گردشگری ترکیه، کِمِر را تغییر داد و راه‌های رسیدن به آن را تا ترن و اتوبوس و ماشین تغییر داد. کِمِر یکی از پرگردشگر‌ترین مناطق ترکیه است که هیچگاه از توریست‌های اروپایی و ایرانی خالی نمی‌شود.

۳-    منطقه ساید آنتالیا ، تفرجگاهی به نام درخت انار

یکی دیگر از مناطق تفریحی زیبای آنتالیا و جاذبه های گردشگری ترکیه، منطقه ساید است. ساید منطقه‌ای با تاریخی کهن و خیابان‌های پرجنب و جوش است. در منطقه ساید می‌توانید معابد مختلف قدیمی را در کنار رستوران‌های مدرن و معبر ترکیه ببینید. منطقه ساید همچنین به‌خاطر سواحل طولانی و زیبا و خرابه‌های بناهای رومی معروف شده است.  یک تئاتر رومی باستانی با ظرفیت ۱۵ هزار نفر در قلب این منطقه قرار دارد. ستون‌های سنگ مرمر سیاه و سفید باقی مانده از معبد هلن در نزدیکی بندر ساید قرار دارند. با یافته‌هایی که از این منطقه به دست آمده یک حمام رومی در آنتالیا بازسازی شده است.

منطقه ساید آنتالیا - جاذبه های گردشگری ترکیه
منطقه ساید آنتالیا

۴-    هیجان جاذبه های گردشگری ترکیه در پارک های آبی آنتالیا

پارک آبی آکوالند، پارک آبی تروی، پارک آبی کِمِر و پارک آبی دیدمان، و پارک آبی هتل باروت از جمله پارک‌های آبی آنتالیا هستند. این پارک‌ها مملواند از تفریحات هیجان انگیز و جذاب. از سرسرهای آبی روباز و تونلی گرفته تا نمایش‌ دلفین‌ها. رفتینگ ۳۰۰ متری پارک آنتالیاآکوالند، جامپینگ ۷۰ متری و رودخانه مواج از جذابیت‌های بی‌نظیر و پر از آدرنالین آنتالیا  است.

 

۵-    تفریحات شبانه آنتالیا ، شهری با قلب تپنده

حتما می‌دانید که جاذبه های گردشگری ترکیه محدود به بناها و مناظر نیست. تمام دیدنی‌های آنتالیا را برای روز بگذارید و شب‌ها به نایت کلاب‌های سرزنده این شهر بروید. کافه‌هایی با شیوه‌های پذیرایی متفاوت. از نوشیدنی و گپ و گفت در کنار پیاده رو گرفته تا سالن‌هایی بزرگ برای پایکوبی و رقص.  کافه‌بارها همچنین مکانی مناسب برای ملاقات با مردم محلی آنتالیا هم هست.

 

در کافه بار Cello  می‌توانید افرادی را بینید که با موسیقی زنده می‌رقصند. در یک نایت کلاب TUDORS PUB لذت حضور در یک بار کلاسیک انگلیسی را تجربه خواهید کرد. یکی دیگر از بارهای محبوب آنتالیا UP Shot  که دلخواه طرفداران سبک هیپ‌هاپ است.

کلاب AURA، نایت کلاب JOLLY JOKER و نایت کلاب INFERNO سه کلاب محبوب دیگر آنتالیا هستند که محل برگزاری کنسرت‌های موسیقی و رقص‌های نور جذابند.

 

دیگر جاذبه های گردشگری ترکیه در آنتالیا

آنتالیا مملو از جاذبه های طبیعی و تاریخی و هیجان انگیز است که پرداختن به هرکدام از آن‌ها مقاله‌ای جدا طلب می‌کند. مسجد کنگره دار سلطان علا الدین، بندر قلعه کاله ایچی ، پارک ملی آنتالیا و تنگه ۱۴ کیلومتری کنار آن ، شهر باستانی المپیوس ، منطقه یارناتاش منطقه بِلِک، شهر گمشده مایرا، و پیست اسکی Tahtali از دیگر جاذبه های این شهر هستند. در آنتالیا می‌توانید سفر با تور کشتی کِمِر را هم تجربه کنید و ناهار را روی عرشه یک کشی زیبا بخورید. دروازه هادریان یا هادرین یکی از زیباترین بناهای تاریخی شهر آنتالیا است که معماری کلاسیک یونانی را در خود دارد.

تور کشتی های کمر
تور کشتی های کمر

آنتالیا مقصدی محبوب در میان جاذبه های گردشگری ترکیه برای سفرهای چند روزه و پر از هیجان است. اگر تصمیم سفر به این شهر زیبای ترکیه را دارید تور آنتالیا ساحل شنی را از دست ندهید.

 

استانبول ، بزرگ‌ترین مرکز جاذبه های گردشگری ترکیه

استانبول بزرگ‌ترین شهر ترکیه است. این شهر مرکز فرهنگی و اقتصادی کشور هم هست و جذابیت‌های منحصر به فردی را در خود جای داده است. قسطنطنیه نام دیگر استانبول است و شهری است که کمتری کسی است که راجع به زیبایی‌های آن چیزی نشنیده باشد. بهترین فصل برای سفر به استانبول اواخر تابستان و پاییز است. اینجا  می‌توان تلفیقی جذاب از فرهنگ شرقی و غربی را دید. چرا که استانبول تنها شهر دنیاست که بین دو قاره اروپا و آسیا جای گرفته است. با ساحل شنی همراه بمانید تا به این شهر زیبا سری بزنیم.

۱-     ایاصوفیه استانبول ، سمبلی برای تمدن

نماد شهر استانبول بنای بی‌نظیر ایاصوفیه است. طاق‌ها و ستو‌ن‌های باشکوه مسجد با معماری بیزانسی چشم شما را خیره خواهد کرد. مقبره ۵ پادشاه تاریخ ترکیه نیز در این مسجد قرار دارد. موزاییک مریم مقدس یادگاری از قرن یازدهم در بالای دروازه خروجی اصلی این مسجد جا خوش کرده است.

موزه ایاصوفیه استانبول
موزه ایاصوفیه استانبول

اینجا در ابتدا یک کلیسای مهم برای حکومت روم شرقی بود. تا قرن ۱۲ هم کلیسای کاتولیک رمی محسوب می‌شد. در نهایت درست در نیمه قرن پانزدهم ایاصوفیه به مسجد تبدیل گشت. از سال ۱۹۳۵ میلادی این مسجد به عنوان موزه درهای خود را به سوی گردشگران باز کرده است. مسجد ایاصوفیه در محله سلطان احمد استانبول قرار دارد و در نزدیکی چشمه احمد سوم و حمام خرم سلطان است.

۲-    کاخ توپ‌قاپی ، روایت عظمت امپراطوری عثمانی

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری ترکیه در استانبول، کاخ توپ‌قاپی است. این کاخ در قرن ۱۵ میلادی بنا شده و چشم‌اندازی بی‌نظیر از دیای مرمره استانبول را دارد. این کاخ تا اواسط قرن نوزدهم مرکز اداری امپراطوری عثمانی بوده است.  در سال ۱۸۵۳ سلطان عبد‌الحمید این کاخ را ترک و در کاخ دلمه باغچه که به سبک اروپایی ساخته شده بود نقل مکان کرد. این کاخ امروزه به موزه تبدیل شده و از مهم‌ترین جاذبه های گردشگری ترکیه است. در موزه کاخ توپ‌قاپی می‌توانید لباس پیامبر اسلام و کفش‌های او را هم ببنید. بسیاری از آثار ادبی و هنری ایران هم در موزه این قصر نگهداری می‌شود.

کاخ توپ‌قاپی استانبول
کاخ توپ‌قاپی استانبول

۳-    کاخ دولمه باغچه ، نفوذ معماری اروپایی در دل امپراطوری عثمانی

این کاخ در نیمه دوم قرن نوزدهم به دستور سلطان عبدالمجید امپراطور عثمانی بنا شد. تا سال ۱۹۰۹ این بنای باشکوه مرکز اداری اصلی این امپراطوری بوده است. بزرگترین چلچلراغ بلو بوهمی هدیه ملکه ویکتوریا اول به این امپراطوری در این کاخ قرار دارد. کاخ دلمه باغچه سه بخش اصلی دارد که شامل بخش مستخدمین، کارمندان و حریم شاهنشاهی است.

کاخ دولمه باغچه - جاذبه های گردشگری ترکیه
کاخ دولمه باغچه – جاذبه های گردشگری ترکیه

۴-    میدان هیپودروم، قلب منطقه تاریخی استانبول

میدان سلطان احمد یا میدان میدان هیپودروم یکی دیگر از جاذبه های گردشگری ترکیه در استانبول است. بسیاری از جاذبه های این شهر در نزدیکی این میدان قرار دارند. بنای ستون مانند ۲۰ متری با نقش‌ونگارهای مصری از جمله جذابیت‌های این میدان است. ستون مار هم مسافر شهر دلفی در این میدان است.

میدان هیپودروم استانبول - جاذبه های گردشگری ترکیه
میدان هیپودروم – استانبول

۵-    مسجد سلطان احمد، مسجدی با کاشی‌های آبی رنگ

مسجد سلطان احمد یکی از زیباترین شاهکارهای معماری اسلامی است که به خاطر کاشی‌های آبی رنگش معروف است. این مسجد به دستور سلطان احمد اول امپراطور عثمانی در ابتدای قرن هفدهم میلادی ساخته شده است. این مسجد که درست روبه‌روی ایاصوفیه قرار دارد و اثباتی برای رقابت تناتنگ معماری اسلامی و مسیحی است. این مسجد زیبا البته در برابر ایاصوفیه ضعف‌هایی دارد. قبه‌های ایاصوفیه بزرگ‌تر است و ابعاد مسجد سلطان احمد بسیار کوچک‌تر از عمارت ایاصوفیه است. در اروپا مسجد سلطان احمد را به خاطر رنگ آبی‌اش به نام مسجد کبود می‌شناسند.

مسجد آبی استانبول - جاذبه های گردشگری ترکیه
مسجد آبی استانبول

جاذبه های دیگر استانبول برای گردشگران

برج گالاتا ، بازار ۵۰۰ ساله استانبول و خیابان استقلال نیز از دیگر جاذبه های گردشگری ترکیه هستند که می‌توانید در مجله ساحل شنی با آن‌ها آشنا شوید. تنگه بسفر استانبول، نقطه واصل دوقاره و کلیسای آب انبار استانبول را هم نباید در سفر به این شهر زیبا فراموش کرد.

بودروم ، کلکسیون تاریخ و تفریح ترکیه

بودروم در کنار سواحل زیبای ترکیه قرار دارد و به آن سرزمین آبی‌های ابدی هم می‌گویند. بودروم با هوایی معتدل در زمستان یکی از شهرهای محبوب برای گردشگران این فصل است. این شهر بر روی یک شبه جزیره شکل گرفته است و خانه‌های سفید رنگ کنار دو بندر آن به زیبایی شهر می‌افزایند. در بودروم می‌توانید بهترین جاذبه های گردشگری ترکیه را پیدا کنید. اینجا پاتوقی برای گردشگرانی است که با بودجه محدود سفر می‌کنند. البته بودروم لنگرگاه کشتی‌های خصوصی افراد ثروتمند در تعطیلات زمستان و تابستان هم هست.  بودروم سراسر پر است از جاذبه های تاریخی و طبیعی که سفر را برای مهمانانش خاطره انگیز می‌کند. با ساحل شنی در تور بودروم همسفر شوید تا از جذابیت‌های این شهر بهره ببرید.

۱-    قلعه باشکوه سنت پیتر

قلعه سنت پیتر در سواحل شهر بودروم یک مکان ایده‌آل برای دوستداران تاریخ و معماری است. نگاه برج بلند قلعه به دریا هم از میان دریا زیبا است و هم چشم اندازی زیبا به آن دارد. این قلعه در ابتدای قرن ۱۵ به دست تیمارگر شوالیه‌ها ساخته شده است. حال و هوای حاکم بر قلعه از جنگ‌های ترکان سلجوقی نشات می‌گیرد. در اواخر قرن شانزدهم این قلعه به عنوان زندان استفاده می‌شده است. قلعه سنت پیتر امروزه یک موزه زیبا است که مجموعه‌ای از ظروف شیشه‌ای باستانی را در خود دارد. قلعه سنت پیتر یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری ترکیه در بودروم است.

قلعه سنت پیتر | بودروم

۲-    تفرجگاه ساحلی گردش با تورهای قایق‌سواری

یکی از جذاب‌ترین تفریح‌ها در بودروم قایق سواری است. تورهای قایق سواری مملو‌اند از دیدنی‌های سواحل و نوشیدنی‌ها و غذاهای لذید ترکی. یکی از مهم‌ترین جذابیت‌های این تفریح، هم‌صحبتی با قایق‌رانان و راهنماهای مستقر در قایق است. افرادی خوش‌صحبت و مهربان که گنجینه‌ای از اطلاعات در مورد بودروم را با خود دارند.

در تفرجگاه ساحلی بودروم همچنین می‌توانید مکان‌هایی دنج برای برای نشستن و لذت بردن از منظره دریا پیدا کنید. رستوران‌های دریایی کنار ساحل نیز از جمله تفریح‌های خوشمزه در بودروم هستند.

تفرجگاه ساحلی بودروم - جاذبه های گردشگری ترکیه
تفرجگاه ساحلی بودروم

۳-    آسیاب بادی بودروم ، بادگیرهای سنگی قرن هجدهم

اگر خواستید یک مسافرت به تاریخ ۲۰۰ سال پیش در بودروم داشته باشید به آسیاب‌های بادی این شهر بروید. این آسیاب‌ها در قرن هجدهم میلادی و از سنگ ساخته شده‌اند. پره‌های این آسیاب‌ها از جنس چوب هستند. مردم محلی در قرون گذشته از این سازه‌ها برای آسیاب گندم استفاده می‌کردند. غذاخورهای این منطقه غذاهای با خوشمزه محلی بودروم از گردشگران پذیرایی می‌کنند. اگر به این سازه جذاب بودروم سفر کردید، مراقب آن باشید چرا که گردشگران زیادی بر روی باقی‌مانده‌های این بنا یادگاری نوشته اند. در سفر به بودروم از آن دسته گردشگرانی باشید که به جاذبه های گردشگری ترکیه عشق می‌ورزند و از آن‌ها مراقبت می‌کنند.

آسیاب بادی بودروم
آسیاب بادی بودروم

۴-    بافت تاریخی بودروم

اگر هوس کردید در یک شهر توریستی و مدرن، حال و هوای روستایی را هم تجربه کنید، به بافت قدیمی بودروم بروید. در قسمت مرکزی این شهر، محدوده‌ کوچکی وجود دارد که اصالت روستایی خود را حفظ کرده است. در خیابان‌ها و کوچه‌های پرپیچ و خم و زیبای این محله قدم بزنید و عصرانه را در کافه‌های خیابانی آن بخورید. در بافت قدیمی بودروم سوژه‌های عکاسی نابی برای یادگاری‌های سفرتان پیدا خواهید کرد.

بافت تاریخی بودروم - جاذبه های گردشگری ترکیه
بافت تاریخی بودروم

۵-    موزه باستان شناسی زیر آب بودروم

موزه باستانشناسی زیر آب بودروم آخرین نقطه‌ای است که ما در بودروم به آن سر خواهیم زد. اما سفر به این شهر به این زودی تمام نمی‌شود. بسیاری از جاذبه های گردشگری ترکیه در بودروم نهفته شده اند. شاید بهتر باشید باقی را خودتان کشف کنید و از ماجراجویی در این شهر لذت ببرید.

موزه باستان شناسی زیر آب در مجاورت قلعه سنت پیتر قرار دارد. این موزه، دستاورد سال‌ها حفاری در دریاهای ترکیه است. موزه باستان شناسی زیرآب گوشه‌ای زیبا از تمدن تاریخی و پرثمر ترکیه را به نمایش می‌گذارد. باستان شناسی دریایی به مطالعه بشر و تعاملاتش با دریا می‌پردازد و کشتی‌ها و زیرساخت‌های دریایی را بررسی می‌کند. دستاورد مطالعات باستان‌شناسی زیرآب در بخش مدیترانه‌ای ترکیه در موزه بودروم به نمایش گذاشته شده است.

موزه باستان شناسی زیر آب بودروم
موزه باستان شناسی زیر آب بودروم

 

 

سفری پرهیجان به جاذبه های گردشگری ترکیه با ساحل شنی

ساحل شنی، خدمات تور برای ۶ شهر توریستی و محبوب ترکیه را ارائه می‌دهد. مهم‌ترین جاذبه‌های ۴ شهر را در این مقاله گفتیم. اما تور مارماریس و تور کوش آداسی را هم نباید از دست بدهید. مقالات دیگر ما در ساحل شنی این دو شهر را معرفی خواهد کرد. تور آنکارا ، تور استانبول، تور آنتالیا و تور بودروم هم از تورهای ارزان و به صرفه ساحل شنی برای سفر به ترکیه‌ی زیباست. برای این که اطلاعات بیشتری در مورد تور شهرهای مختلف ترکیه به دست بیاورید با ما تماس بگیرید. ۰۲۱۵۷۹۳۸ شماره تلفن ما در ساحل شنی است.

 

 

 

 

ارسال پاسخ

11 − 5 =