۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

جاذبه‌های گردشگری دبی | ۸ تفریح در نگین شهرهای امارات

 

جاذبه‌های گردشگری دبی مجموعه ای از تفریحات لوکس و بی‌نظیر در دنیا است. دبی ، بزرگترین شهر کشور امارات است. در واقع همه امارات را با شهر زیبا و مدرن دبی و آسمان‌خراش‌های بی‌نظیرش می‌شناسند. نشانه‌های زندگی در اینجا از قرن یازدهم میلادی وجود دارد اما در سال ۱۸۳۳ بود که پایه‌های دبی به عنوان یک شهر بنا نهاده شد. زندگی در دبی روال عادی یک زندگی اعراب خلیج را داشت تا این که در سال ۱۹۶۶ در آن نفت کشف شد. یک انفجار جمعیت در دبی رخ داد و در مدت کوتاهی جمعیت آن سه برابر شد.

دبی به خاطر مراکز خرید لوکس، معماری اعجاب‌آور مدرن، و زندگی شبانه آن در بین گردشگران محبوب است. امروزه دبی به عنوان یک شهر جهانی شناخته می‌شود که اقتصاد آن برپایه تجارت و گردشگری است. نفت اگر چه به رشد دبی کمک کرد اما اکنون سهم زیادی از درآمد این شهر ثروتمند ندارد. با ساحل شنی همراه باشید تا مدرن‌ترین جاذبه‌های گردشگری دبی را ورق بزنیم.

۱-   برج خلیفه ، اوج جاذبه‌های گردشگری دبی

برج خلیفه دبی ، بلندترین آسمان خراش دنیا با ارتفاع ۸۲۸ متر است. این برج ۱۶۳ طبقه قابل استفاده دارد و ساخت آن ۶ سال طول کشیده است. برج خلیفه ۱٫۵ میلیارد دلار ارزش دارد و ارتفاعش هم مانند ارزشش از ابرها فراتر می‌رود.

برج خلیفه - جاذبه های گردشگری دبی
برج خلیفه – جاذبه‌های گردشگری دبی

معمار این سازه عظیم یک آمریکایی است. او در ساخت برج خلیفه از معماری خلیجی و یک گل به نام لیلی عنکبوتی الهام گرفته است. هتل آرمانی، یکی از لوکس‌ترین هتل‌های شهر نیز در طبقات اولیه این برج قرار دارد. از زمان افتتاح برج خلیفه در سال ۲۰۱۰ تاکنون، این برج یکی از محبوب‌ترین مقصد‌های گردشگری لوکس دنیا بوده است. در سال ۲۰۱۳ روزانه حدود ۵ هزار نفر از این جاذبه دیدنی دبی دیدن کرده‌اند. آیا تنها این جمله برای نشان دادن میزان محبوبیت آن کافی نیست؟

۲-   برج العرب ، هتلی مجلل روی یک جزیره مصنوعی

دبی از جمله شهرهای جهان است که پروژه احیای زمین در آن آغاز به کار کرده است. جزیره‌ای که برج العرب روی آن ساخته شده است نیز یکی از نتایج این پروژه است. برج العرب یکی از هتل‌های مجلل خاورمیانه و یکی از لوکس‌ترین جاذبه‌های گردشگری دبی است. اینجا هتلی است که از استاندارد هتل‌های ۵ ستاره بسیار فراتر است و به هتل ۷ ستاره مشهور است. تمام ۲۰۲ اتاق این هتل سوییت‌های دوبلکس است و نمای بیرونی آن شبیه بادبان کشی ساخته شده است. برج العرب قرار بوده است که به جای برج خلیفه نماد شهر دبی محسوب شود. این برج ۳۲۱ متر ارتفاع دارد و از ۲۸ طبقه دوگانه تشکیل شده است.

برج العرب - جاذبه های گردشگری دبی
برج العرب – جاذبه‌های گردشگری دبی

معمار این هتل نیز یک آمریکایی است و ساخت هتل ۵ سال به طول انجامیده است. هر طبقه از این هتل پیشخدمت شخصی دارد و فضاهای داخلی هتل طلاکاری شده اند. سکوی فرود هلیکوپتر نیز از دیگر امکانات این هتل زیباست.

اگر قصد دیدار از جاذبه‌های گردشگری دبی را داشتید و خواستید اقامتی لوکس را هم تجربه کنید، هتل برج العرب میزبان مناسبی برای شما خواهد بود. تنها به یاد داشته باشید که هزینه‌ی اقامت در این هتل بسیار بالا است.

 

۳-   بزرگترین مرکز خرید جهان در دبی مال

دبی مال، نام بزرگترین مرکز خرید جهان است که در شهر دبی قرار دارد. این مرکز خرید بخشی از پروژه برج خلیفه است و ۱۲۰۰ فروشگاه دارد. این مرکز خرید بیش از ۱ میلیون متر مربع مساحبت دارد و هر سال به تعداد فروشگاه‌های آن افزوده می‌شود. مجله گرازیا در ۲۹ آوریل ۲۰۱۰ به این مرکز خرید جایزه بهترین تجربه خرید را داده است. این مرکز خرید در سال ۲۰۱۲ ، ۶۵ میلیون بازدید کننده داشته است و رکود جهان را شکسته است.

دبی مال
دبی مال – جاذبه‌های گردشگری دبی

دبی مال همچنین میزبان بزرگترین آکواریوم دنیا از نظر پنل‌های اکریلیک هم هست. آکواریوم دبی مال یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری دبی است. با وجودی که سالانه تنها کمتر از سه اینچ باران در دبی می‌بارد اما آوازه این آکواریوم در سراسر دنیا پیچیده است. هزینه بازدید از آکواریم، باغ وحش و تونل و رصد خانه دبی مال مجموعا ۱۰۰ درهم است.

از دیگر جاذبه های غیر طبیعی این مجموعه ، پیست اسکی روی یخ دبی مال است. این پیست مناسب یک تفریح یکی دو ساعته برای علاقمندان به این مدل اسکی است.

۴-   شاهکار مهندسی در جزایر نخل جمیرا

جزایر مصنوعی ، از جمله جاذبه‌های گردشگری دبی هستند که قصد دارند دبی را در جهان گردشگری نام‌آور کنند. جزیره‌های نخلی ، اولین سواحل مصنوعی دنیا را شکل داده‌اند. برای انجام این پروژه، ابتدا شن‌های سطح خلیج فارس را برداشت و آن منطقه را لایروبی کردند. سپس شن‌های شسته شده توسط کشتی‌های های اسپری در محل‌های تعیین شده به صورت فشرده اسپری می‌‌شوند.  تا کنون در این پروژه بیش از ۱۱ میلیاد متر مکعب شن و ۴۷ میلیون تن سنگ استفاده شده است. در لبه خارجی هر جزیره یک موج شکن قرار دارد که از آن محافظت می‌کند.

جزایر نخل جمیرا -دبی
جزایر نخل جمیرا -دبی

 

جزایر مصنوعی جمیرا متشکل از چند مجموعه جزیره است. در طرح اولیه جزایر نخل جمیرا و جبل علی و جزیره دیره و مجمع الجزایر جهان و مجمع الجزایر دنیا و کهشان این مجموعه را تشکیل میدادند. اما در حال حاضر پروژه مجمع الجزایر دنیا و کهکشان لغو شده و جزایر جهان هنوز در دست ساختند.

هتل آتلانتیک – جزایر نخل جمیرا

با وجود هزینه‌های زیاد برای ساخت این جزایر، به نظر می‌رسد که پیامدهای زیست محیطی آن غیر قابل جبران باشد. هرچند توریست‌های زیادی به خاطر دیدن این جزایر حاضر به پول خرج کردن هستند. طبق یک آمار هرشب حدود ۱۰ هزار نفر از نخل جمیرا بازدید می‌کنند. گویا این جزیره در جذب گردشگر با برج خلیفه در رقابت است.

۵-   آب نمای دبی ، رقص فواره ها در کنار برج خلیفه

آب نمای دبی ، در دریاچه مصنوعی برج خلیفه و در کنار دبی مال قرار دارد. حدود ۲۱۸ میلیون دلار هزینه ساخت این آب‌نما با ۶۶۰۰ چراغ و طول ۲۷۵ متر است. فواره‌های این آب‌نما می‌توانند آب را تا ارتفع ۱۵۰ متری پرتاب کنند. هر روز به مدت هفت ساعت و نیم این آب‌نما همراه با ۲۵ آهنگ‌های عربی و موسیقی‌های محبوب دیگر از سرار دنیا می‌رقصد.  یکی از این آهنگ‌ها «موج» اثر بیژن مرتضوی است. سازندگان آب نمای دبی معتقدند تماشایی ترین نمایش فواره‌ای جهان را ساخته اند.

آبنمای دبی
آبنمای دبی- جاذبه‌های گردشگری دبی

۶-   موزه دبی ، تاریخ گرم سرزمین امارات

در سال ۲۰۰۷ ، هر روز ۱۸۰۰ نفر از موزه تاریخی دبی بازدید کردند. این موزه در سال ۱۹۷۱ در قلعه آل فهیدی دایر شد. اینجا می‌توانید نمایی از زندگی روزمره مردم قدیم امارات را ببینید. یک بازار شلوغ، مدرسه علوم دینی اسلامی، زندگی عشایری اعراب و زندگی ماهی‌گیران خلیج تصوراتی است که به شما در بازدید از این موزه هدیه داده می‌شود. در این موزه، آثار کشف شده سه و چهار هزار ساله از گورهای قدیمیِ منطقه باستان‌شناسی القصیص هم به نمایش گذاشته شده است.

موزه دبی - جاذبه های گردشگری دبی
موزه دبی – جاذبه‌های گردشگری دبی

۷-   بازار طلای دبی ، درخشان در جاذبه‌های گردشگری دبی

دبی به تجارت طلا در دنیا معروف است. یکی از بزرگ‌ترین بازارهای طلای دنیا در دبی قرار دارد. این بازار نقش بزرگی در معاملات طلای دنیا دارد. این بازار به نام سوق طلا هم بین گردشگران معروف است و آن‌ها را فقط به خاطر طلا نیست که سوی خود می‌کشد. بازار طلا با ویترین‌های درخشان طلا و سنگ‌های قیمتی محلی جذاب برای علاقمندان طلا هم هست. محصولات طلای این بازار اگر دست ساز نباشند به قیمت طلای خام به فروش می‌رسند. طلا در این بازار از بازار اروپا هم ارزان‌تر است. دادوستد طلا هم در این بازار رایج است و فروشندگان به‌خاطر طلاهای قدیمی قیمت‌های خوبی پیشنهاد می‌دهند.

بازار طلای سوق
بازار طلای سوق

۸-   دبی مارینا ، تفرجگاه ساحلی دبی

یک محله در دبی در اطراف یک کانال آب مصنوعی ساخته شده است که دبی مارینا نام دارد. طول این کانال ۳ کیلومتر است و برج‌های مسکونی اطراف آن ظرفیت اسکان ۱۲۰هزار نفر را دارند. در صورت تکمیل این پروژه، دبی مارینا بزرگتین مارینا (تفرجگاه ساحلی) جهان خواهد شد. دبی مارینا مال، یکی دیگر از مراکز خرید مهم دبی نیز در این مجموعه قرار دارد.

دبی مارینا در شب

دبی مارینا یکی از جاذبه‌های گردشگری دبی است که سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. ۲۰۰ برج بلند و آسمانخراش، و یک چشم انداز زیبا به خیلج فارس از زیبایی های این محله دبی هستند. ایده ساخت دبی مارینا از محله فالس کریک ونکوور کانادا گرفته شده است.

دبی مارینا - جاذبه های گردشگری دبی
دبی مارینا – جاذبه‌های گردشگری دبی

سفر به جاذبه‌های گردشگری دبی با تور دبی ساحل شنی

در این مقاله ساحل شنی ، ۸ جاذبه پرطرفدار دبی را معرفی کردیم. اگر قصد دارید از جاذبه‌های گردشگری دبی دیدن کنید تور دبی ساحل شنی همسفر خوبی برای شما خواهد بود. دبی شهر لوکس خاورمیانه و مقصدی جذاب برای اهالی سفرهای پرهیجان در سراسر دنیا است. اگر مایلید اطلاعات بیشتری از تور دبی ساحل شنی داشته باشید با ما تماس بگیرید. شماره تلفن ما در ساحل شنی ۰۲۱۵۷۹۳۸ است. ساحل شنی همچنین خدمات ویزای دبی را هم به شما ارائه می‌دهد. اگر به این شهر زیبا هم سفر کرده‌اید تجربه سفرتان را با ما به اشتراک بگذارید. خواندن از زبان شما لذت دیگری دارد.

 

 

 

ارسال پاسخ

14 − شش =