۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

جاذبه‌های گردشگری سوئد | سفر به سرزمین وایکینگ‌ها

جاذبه‌های گردشگری سوئد تنوعی جالب از مناظر خیره‌کننده، و تکنولوژی‌های مدرن است. سوئد کشوری در شمال اروپا  و در شبه جزیره اسکاندیناوی است. کشوری که به هوای سرد، طبیعتی بکر،  رفاه اجتماعی بالا و جرم کم معروف است. پایتخت و بزرگترین شهر سوئد استکلهم است که بیش از ۹۰۰ هزارنفر جمعیت دارد.

سوئد، یکی از کشورهای صنعتی اروپا است که محصولات خود را به آلمان، آمریکا، انگلستان و … صادر می‌کند. اما سوئد همیشه اینقدر پیشرفته نبوده است. تا اواخر قرن هجدهم میلادی سوئد یکی از فقیرترین کشورهای اروپا بود.  پایان جنگ جهانی دوم آغاز رشد اقتصادی سوئد شد. سوئد حالا کشوری است که رشد اقتصادی بالای ۵ درصد دارد، با نظام سوسیال دموکراسی اداره می‌شود و پادشاه، شخص اول این کشور، با مقامی تشریفاتی است.

جاذبه‌های گردشگری سوئد - محل اقامت پادشاه
کاخ سلطنتی Drottningholm – محل زندگی پادشاه سوئد

سوئد، در حفظ معماری قرون وسطی خود در کنار رشد مدرنیته و معماری معاصر بسیار موفق بوده است. در این کشور می‌‌توانید شاهد زندگی آرامی باشید که از آن رنگ و بوی پیشرفت و سازندگی بیشتر می‌آید. سفرتان به سوئد را با خواندن این مقاله ساحل شنی آغاز کنید.

 

استکهلم، پایتخت جاذبه‌های گردشگری سوئد

استکهلم یکی از روبه‌رشد ترین شهرهای اروپا است که تعداد زیادی از جاذبه‌های گردشگری سوئد را در خود جای داده است. اینجا در سال ۲۰۱۰ به‌عنوان پایتخت سبز اروپا نام‌گذاری شد. استکهلم این عنوان را به‌خاطر زیبایی‌های طبیعی شهر، پاکیزه بودن، و مردمی که برای رسیدن به مقصد خود از دوچرخه استفاده می‌کنند به دست آورده است.

است. استکلهم شما را شگفت زده خواهد کرد، شهری که از ۱۴ جزیره  تشکیل شده که با پل به هم وصل شده اند. این ویژگی باعث شده است که به آن ونیز شمالی هم گفته شود.

جاذبه‌های گردشگری سوئد - استکهلم
جاذبه‌های گردشگری سوئد – استکهلم

در استکهلم چکار کنیم؟ خب این شهر یک لیست کامل از کارهایی دارد که بعضی‌هایشان به حتی به ذهنتان نمی‌رسد.

 

به گملا ستان، شهر قدیمی استکهلم بروید

یک منطقه در شهر استکهلم هست که قدمت‌ خانه‌ها و بناهای آن به قرن دوازدهم میلادی باز‌می‌گردد. شهر قدیمی پر است از کافه، رستوران و بوتیک‌هایی برای خرید که عاشقشان خواهید شد. شهر قدیمی استکهلم پر است از جاذبه‌های فروانی که باید ببینید.

جاذبه‌های گردشگری سوئد
گملا ستان

کلیسای سلطنتی

در این محله می‌توانید کلیسای سلطنتی سوئد را ببینید که به نام سنت نیکلاس است. ساخت این کلیسا به قرن دوازدهم باز‌می‌گردد. یک آتش سوزی جدی در قرن چهاردهم باعث شد که ساختمان بازسازی شود و این بار یک قصر سلطنتی باشد. نمای خارجی کلیسا متعلق به دروان باروک، و تزئینات داخلی آن به دوره گوتیک باز‌می‌گردد.

جاذبه‌های گردشگری سوئد
نمای داخلی کلیسای سلطنتی

موزه نوبل

بعد از کلیسا به موزه نوبل بروید تا اثر کسانی که جایزه نوبل را گرفته‌اند را تماشا کنید. اینجا فیلم‌هایی از برندگان جایزه نوبل و سخنرانی‌شان حین اهدا جوایز را ببینید. یک فروشگاه زندگی نامه و آثار این نویسندگان و دانشمندان بزرگ دنیا را در اختیارتان خواهند گذاشت. آلفرد نوبل، پایه‌گذار این جایزه، خود یک شیمی‌دان و اهل سوئد بود.

جاذبه‌های گردشگری سوئد - موزه نوبل
موزه نوبل

خانه پارلمان سوئد

جزیره کوچک هلگنزهولمن، خانه پارلمان سوئد است. این بنای زیبا نیمی از جزیره را می‌پوشاند.  خانه پارلمان سوئد که به آن ریکسداگ هم می‌گویند، در سال ۱۸۶۵ بنا گذاشته شد و تا سال ۱۹۸۳ توسعه آن ادامه یافت.  ساختمان قدیمی پارلمان، جاذبه‌های فراوانی برای لذت بردن دارد، در ورودی، همراه با یک کتیبه متعلق به سبک باروک و دو جناح نئوکلاسیک و ستون‌های کورنتی، استقبالی شگفت انگیز است. یک نقش برجسته از نشان سلطنتی سوئد هم روی در هست. مجسمه مادر سویا، نماد کشور سوئد هم بالای سردر نصب شده است.

جاذبه‌های گردشگری سوئد - ساختمان پارلمان سوئد
ساختمان پارلمان

در فضای پارلمان، یک پلکان بزرگ راه رسیدن به تالارهای مجلس است. دو طاق بزرگ هم دو ساختمان قدیمی و جدید پارلمان را به هم متصل می‌کند. شما می‌توانید با تورهایی که در پارلمان برگزار می‌شود، از ساختمان زیبای آن دیدن کنید و در جلسات علنی هم شرکت کنید. این بازدید کاملا رایگان است. زیبایی بنای نیم‌دایره ساختمان جدید پارلمان و گالری شیشه‌ای بالای تالار شگفت‌زده‌تان خواهد کرد.

میدان بزرگ شهر قدیمی

میدان شهر قدیمی استکهلم، روزی شاهد اعدام دست‌جمعی ۸۲ نفر از مخالفان کریستن دوم، پادشاه دانمارک بود. این اتفاق در سال ۱۵۲۰ میلادی افتاد و سرنوشت این میدان را تا سال ۱۷۳۲ به رخداد‌های سیاسی گره زد. اما در این سال سالن اصلی شهر به جایی دیگر منتقل شد تا خانه‌های رنگارنگ، با معماری‌های منحصر به فرد اطراف میدان را پر کنند. این میدان، حالا پر از کافه‌، نیمکت و در روزهایی موسیقی زنده نوازندگان چیره دست است.

میدان اصلی شهر قدیمی استکهلم - سوئد
میدان اصلی شهر قدیمی

موزه واسا، محبوب‌ترین جاذبه استکهلم

یک کشتی، سالانه میزبان یک میلیون گردشگر است که به استکهلم می‌روند. کشتی واسا، افتخار ناوگان دریایی سوئد بود که در سال ۱۶۲۸ در اولین سفر دریایی خود غرق شد.  این کشتی در سال ۱۹۶۱ دوباره از زیر آب بالا آمد. ۹۵ درصد این کشتی سالم مانده بود و بعد از چند ماه آماده سازی کشتی، در معرض دید عموم قرار گرفت.  در این موزه می‌توانید قدیمی‌ترین بادبان‌‌های موجود در دنیا، ۱۴ هزار شی چوبی، تجهیزات و مجسمه‌های کنده داری شده را ببینید.

موزه واسا - جاذبه‌های گردشگری سوئد
موزه واسا

در کاخ سلطنتی استکهلم قدم بزنید.

کاخ سلطنتی جایگاه مهمی در بین جاذبه‌های گردشگری سوئد دارد. محل این کاخ هم در گملا ستان است اما ما تصمیم گرفتیم یک عنوان جدا به آن اختصاص بدهیم تا جایگاهش را به دست بیاورد. اینجا اقامتگاه رسمی پادشاه سوئد است. هرچند خانواده سلطنتی دیگر اینجا زندگی نمی‌کنند اما این کاخ هنوز دفتر کار پادشاه و ملکه است.

عمر این کاخ به سال ۱۷۶۰ میلادی بازمی‌گردد اما ساخت آن در سال ۱۶۹۷ شروع شده بود. یک آتش سوزی دژی که قبلا در این محل ساخته شده بود را سوزاند و کاخ  فعلی به جای آن بنا شد. قصر سلطنتی استکهلم از آجر و ماسه سنگ ساخته شده است. سقف این بنا مس‌اندود شده است و به سمت حیاط داخلی شیب‌دارند. ساختمان اصلی با ستون‌های سنگی احاطه شده است. ساختمان چهار ردیف دارد که به سمت جهت‌های اصلی هستند.

کاخ سلطنتی سوئد
کاخ سلطنتی

نمای خارجی هر کدام از ساختمان‌ها منحصر به فرد است و شبیه ساختمان اصلی شمالی نیست. یک طاق‌نمای پیروزی مجلل در ورودی جنوبی کاخ، به سبک باروک ساخته شده است. روی لبه هر پنجره هم طاقچه‌هایی برای قرارگیری مجسمه‌ها گذاشته شده است.

کاخ در مجموع ۲۸ مجسمه، ۷۱۷ ستون، ۹۷۲ پنجره و  ۳۱۶۰۰ چهارچوب پنجره دارد. هر سال حدود ۸۰۰ هزار نفر از کاخ سلطنتی سوئد بازدید می‌کنند.

شهر را از روی پشت بام تا زیر آب تماشا کنید.

استکهلم شهر شگفت انگیزی است. میتوانید در آسمان آبی این شهر قدم بزنید. تورهایی در استکهلم برگزار می‌شود که می‌توانید در آن‌ روی پشت پارلمان سوئد، از ارتفاع ۴۳ متری شهر را تماشا کنید. این تور از داخل ساختمان سابق پارلمان شروع می‌شود و به پشت بام می‌رسد. این منظره رتبه اول را در تماشایی‌ترین جاذبه‌های گردشگری سوئد داد. راهنماهای حرفه‌ای این تور، در طول مسیر اطلاعاتی مفید و دست اول در مورد تاریخ و معماری سوئد به شما خواهند داد.

تور پشت بام استکهلم - جاذبه‌های گردشگری سوئد
تور پشت بام استکهلم

اگر هوس کردید تنها روی زمین امن استکهلم را یاد بگیرید، از من می‌شنوید در تورهای شبح شرکت کنید. این تورها هم با راهنمایانی حرفه‌ای و شوخ طبع ارائه می‌شود که شب‌گردی را در سوئد برایتان خاطره انگیز می‌کنند. شرکت در تورهای دوچرخه سواری در شهر محبوب دوچرخه سواران هم ایده جذابی است که نمی‌خواهید آن را از دست بدهید.

تور شبح استکهلم - جاذبه‌های گردشگری سوئد
تور شبح استکهلم
تور دوچرخه در استکهلم
تور دوچرخه در استکهلم

می‌توانید اگر خواستید، در هر نقطه‌ای از شهر که بودید، شنا کنید. آب‌هایی که جزایر استکهلم را از هم جدا کرده‌اند آنقدر زلال و سالم‌اند که باور نکردنی است. ساختمان شهرداری سوئد محبوب‌ترین مکان برای شنا کردن در شهر است. اما آب‌های سوئد که از همه جا شما را به خود دعوت می‌کنند.

شنا در استکهلم
شنا در استکهلم

جاذبه‌های گردشگری سوئد در گوتنبرگ

دومین شهر بزرگ سوئد، یوتبری یا همان گوتنبرگ است. گوستاو آدولف دوم، موسس امپراطوری سوئد و پیروز جنگ‌های سی‌ساله اروپا گوتنبرگ را تاسیس کرد. طراحی این شهر را مهندسان هلندی به عهده داشتند.  از همان زمان، یعنی سال ۱۶۲۱ میلادی تا کنون گوتنبرگ همیشه از شهر‌های مهم سوئد بوده است. امروز می‌توانید روزهای اوج کمپانی سوئی هند شرقی را در این شهر ببینید و در کانال های این شهر قایق‌سواری کنید.

گوتنبرگ - جاذبه‌های گردشگری سوئد
گوتنبرگ – جاذبه‌های گردشگری سوئد

گوتنبرگ مرکزی مهم برای گردشگری در سوئد است. با ساحل شنی همراه باشید تا بهترین جاذبه‌های گردشگری سوئد در گوتنبرگ را بشناسیم.

پارک تفریحی و شهربازی لیزبرگ

شهربازی لیزبرگ در سال ۱۹۲۳ افتتاح شد تا محل محبوب بازی ۳ میلیون گردشگر در سال باشد. ۴۰ بازی هیجان انگیز این پارک می‌تواند شما را ساعت‌ها سرگرم کند. بازی‌های این شهر بازی همه گروه‌های سنی از کودک و بزرگسال را به خود مشغول می‌کند.

شهر بازی لیزبرگ
شهربازی لیزبرگ

این پارک در بین شهربازی‌های اسکاندیناوی رتبه اول را دارد. و در سال ۲۰۰۵ در لیست ۱۰ شهربازی برتر دنیا در مجله فوربس بود. پارک لیزبرگ علاوه بر تابستان، در ماه‌های نوامبر و دسامبر هم پذیرای گردشگران است. قطارهای بازی در مسیرهای متنوع مارپیچ، دوار ، غواصی، قایق سواری در رودخانه خروشان یا آرام و … تاب سواری در ارتفاع و … چندین بازی دیگر اینجا آدرنالین خونتان را بالا می‌برد. سالن تئاتر لیزبرگ هم محلی برای اجرای تئاترهای محلی گوتنبرگ در این مجموعه قرار دارد.

شهر بازی لیزبرگ

موزه هنر گوتنبرگ

اگر از دیدن خالص‌ترین هنرهای دنیا لذت می‌برید، به موزه هنر گوتنبرگ بروید. اینجا می‌توانید آثار کلاسیک هنری اروپا، از قرن پانزدهم تا هنر معاصر را ببینید. تعدادی از آثار پیکاسو، مونت، و ادوارد مونخ در این موزه نگهداری می‌شود. در ساختمان موزه گوتنبرگ، کنسرت‌های موسیقی و تئاترهای خوب شهر هم اجرا می‌شود.

جاذبه‌های گردشگری سوئد - موزه هنر گوتنبرگ
موزه هنر گوتنبرگ

ساختمان موزه گوتنبرگ در سال ۱۹۲۳ برای یک نمایشگاه بین‌المللی ساخته شد. معمار این بنا زیگفرید اریکسون بود. این نمایشگاه به مناسبت ۳۰۰ سالگی شهر برگزار شده بود و آثاری نئوکلاسیک از هنر شمال اروپا را به نمایش می‌گذاشت. ساختمان موزه از آجری زرد که «آجر گوتنبرگ» نام دارد ساخته شده که یکی از مصالح اصلی ساخت شهر گوتنبرگ است. ساختمان موزه هنر گوتنبرگ شکوهی خاص به خیابان اصلی شهر یعنی  Kungsportsavenyn می‌دهد.

قلعه آلفسبورگ ، نگین جاذبه‌های گردشگری سوئد در گوتنبرگ

یک قلعه مستحکم در دهانه رود یوتا، روی جزیره‌ای کوچک، بهترین میزبان شما در سفر به شهر است. این کاخ در بین سال‌های ۱۶۵۳ تا ۱۷۰۱ ساخته شده است. برای رسیدن به این قلعه باید ۳۰ دقیقه قایق سواری کنید بعد از آن وارد جزیره شوید.

قلعه الفسبورگ - جاذبه‌های گردشگری سوئد
قلعه الفسبورگ

می‌توانید پیش از رسیدن به قلعه، از بازارچه‌های کوچک جزیره که پر کافه و صنایع دستی است دیدن کنید و سپس به این قلعه باشکوه بروید. در قرون وسطی الفسبورگ تنها یک روستایی بود که دریای شمال دسترسی داشت. در این محل در از قرن ۱۲ میلادی،  قلعه ای برای محافظت در برابر حملات همسایگان شمالی ساخته شده بود. آدولف دوم دستور ساخت بنا را همزمان با پایه گذاری شهر گوتنبرگ داد تا جای قلعه قدیمی آلفسبورگ را بگیرد.

هاگا، محله قدیمی شهر گوتنبرگ

هاگا شهری در قلب گوتنبرگ در سوئد است. این منطقه بخاطر خانه‌های چوبی و فضای متعلق به قرن نوزدهم مشهور است. هاگا به تدریج تبدیل به محلی محبوب برای گردشگرانی بود که مشتاق دیدن جاذبه‌های گردشگری سوئد هستند. هاگا امروزه تنها ۴۰۰۰ هزار نفر ساکن دارد. این عدد ۱۰۰ سال پیش به ۱۵ هزار نفر می‌رسید.

ملکه کریستینا که بعد از آدولف دوم به سلطنت رسید، هاگا را به عنوان اولین حومه نشین گوتنبرگ تاسیس کرد. قرار بود اینجا به محض نیاز شهر گوتنبرگ به گسترش تخریب شود. در دهه ۱۹۶۰ میلادی ۳۴ خانه از این منطقه برای ساخت یک معبر سرپوشیده تخریب شد.

جاذبه‌های گردشگری سوئد - هاگا
هاگا

تا دهه ۱۸۴۰، منطقه همچنان حومه نشین گوتنبرگ بود تا اینکه صنایع بزرگ در شهر شروع به فعالیت کردند. کارگران بسیاری به هاگا هجوم آوردند تا بتوانند در کارخانه‌ها هم شغلی پیدا کنند. بنابراین اولین منطقه کارگر نشین گوتنبرگ هم در اطراف هاگا ایجاد شد. با این حال از دهه ۱۹۲۰، با تغییر شرایط شهر، هاگا به تدریج از رونق تجاری خود افتاد و تبدیل به یک منطقه مسکونی ساده شد.

آنچه امروزه از هاگا خواهید دید، یک منطقه کوچک اما پر از کافه و بوتیک‌های خاص است که از برنامه تخریب و بازسازی گوتنبرگ در سال ۱۹۶۲ جان به در بردند. قدم زدن میان این خانه‌های رنگی چوبی و یک فنجان قهوه در کافه‌های خیابانی آن بسیار برایتان لذت‌بخش خواهد بود. دوربین عکاسی‌تان را فراموش نکنید.

 

جاذبه‌های گردشگری سوئد در سه شهر دیدنی دیگر

سوئد شهرهای فراوانی دارد که سفر به آن‌ها را فراموش نخواهید کرد. در این بخش از مقاله معرفی سوئد سه شهر محبوب دیگر سوئد را معرفی خواهیم کرد. در این شهرها مناظر جذاب طبیعی و تاریخی انتظار شما را می‌کشند.

 کیرونا، شهر معدن آهن

کیرونا، شهری با ۱۸ هزار نفر جمعیت است که در استان نوربوتن در شمالی‌ترین نقطه سوئد قرار دارد. کیرونا، شهر محبوب کارگران معدن آهن سوئد است. معدنی که دستمزد‌های بالای آن و خدمات شهری که به ساکنانش می‌دهد.

کیرونا - جاذبه‌های گردشگری سوئد
کیرونا – جاذبه‌های گردشگری سوئد

این شهر، حالا در معرض تخریب به‌خاطر پیشروی گودال معدن است. کلیسای تاریخی کیرونا، جایی ست که باید در این شهر ببینید. این کلیسا در سال ۲۰۰۱ به عنوان محبوب‌ترین ساختمان  سوئد که پیش از سال ۱۹۵۰ میلادی ساخته شده‌اند انتخاب شد. بنای این کلیسا از چوب بوده است و تزئینات داخلی آن از معماری نئوگوتیگ پیروی می‌کند. کلیسای کیرونا بین سال‌های ۱۹۰۲ تا ۱۹۱۲ ساخته شده است.

کلیسای کیرونا - جاذبه‌های گردشگری سوئد
کلیسای کیرونا

ویزبه، مرواید دریای بالتیک

ویزبه، در ناحیه شهری گوتلند کشور سوئد قرار دارد. این شهر با دیوارهایی به قدمت ۷۰۰ سال پوشانده شده‌اند و به خاطر آن‌ها هم مشهور شده است. شهر ویزبه حدود ۹۰ کلیسا دارد از جمله کلیسای بزرگ، کلیسای جامع سنت ماری، صومعه سنت نیکولای و سنت کارین. میدان اصلی شهر، استورا تارگت، و خیابان‌های سنگفرش و کافه‌ها و رستوران‌های متعدد از جاذبه‌های این شهر هستند. موزه گوتلند، باغ گیاه‌شناسی، بخش قرون وسطایی بندر شهر، و آلمدالن، پارک تفریخی و استخر بزرگ شهر از جمله‌ جاذبه‌های گردشگری سوئد در ویزبه است.

ویسبی - جاذبه‌های گردشگری سوئد
ویزبه – جاذبه‌های گردشگری سوئد

دیوار بزرگ شهر ویزبه، معروف‌ترین جاذبه‌ شهر است. این دیوار در طول قرن ۱۳ و ۱۴ میلادی ساخته شده و حدود ۳٫۶ کیلومتر طول دارد. البته امروزه ۳٫۴۴ کیلومتر آن بازمانده است. در این دیوار ۲۹ برج بزرگ و ۲۲ برج کوچک ساخته شده بود که ۲۷ برج بزرگ و ۹ برج کوچک هنوز سالمند. مصالح ساخت این دیوار از سنگ آهک، ملات آهک و گل رس تامین شده که در این منطقه فراوان یافت می‌شود. این دیوار جزء لیست میراث جهانی ویزبه است.

دیوار ویزبه - جاذبه‌های گردشگری سوئد
دیوار ویزبه

ابیسکو، ایستگاه تماشای شفق قطبی و خورشید نیمه شب

ابیسکو، روستایی کوچک در سوئد است که تنا ۸۵ نفر جمعیت دارد. این روستا در منطقه کیرونا قرار دارد. تنها کمی که از شهر خارج شوید، می‌توانید ساحل جنوب غربی دریاچه تورنتسک « Torneträsk» را ببینید. این منطقه به پارک ملی ابیسکو سوئد تعلق دارد. این پارک با کوهستان‌هایی زیبا احاطه شده است که پناهگاه حیات وحش و گوزن‌های شمالی است.

ابیسکو - جاذبه‌های گردشگری سوئد
ابیسکو – جاذبه‌های گردشگری سوئد

در ابیسکو می‌توانید در آن شفق قطبی را تماشا کنید. یک مسیر پیاده روی از این منطقه شروع می‌شود و به ایستگاه کوهستانی آئورا می‌رسد. برای تماشای شفق قطبی باید زمستان به ابیسکو بروید.

ایستگاه شفق قطبی ابیسکو
ایستگاه شفق قطبی ابیسکو

این روستا، همگام با شهر کیرونا، محلی محبوب برای اسکی روی برف و دیگر ورزش‌های زمستانه است. با توجه به این که این روستا در ۱۹۵ کیلومتری قطب شمال قرار دارد، با پیاده روی تابستانه در این منطقه می‌توانید خورشید نیمه شب را ببینید. خورشید نیمه شب یک پدیده طبیعی است که خورشید درست سرجای خود در نیمه شب واضح و آشکار است.

خورشید نیمه شب در ابیسکو
خورشید نیمه شب در سوئد
خورشید نیمه شب

جلوه‌گری طبیعت در جاذبه‌های گردشگری سوئد

طبیعت سوئد، ترکیبی نفس‌گیر از کوه، دشت و رودخانه‌ها و ساحل‌های بی‌نظیر است. در این کشور می‌توانید به جزایر خالی از سکنه اطراف استکهلم بروید و به صدای طبیعت در سکوت دلپذیر منطقه گوش بدهید. در سوئد شانس زیادی دارید تا گوزن‌های شمالی زیبایی را ببینید که پیش از این تنها در انیمیشن‌های دیزنی در کنار بابانوئل دیده بودید.

اولین پارک ملی دریایی سوئد، یکی از آبی‌ترین جاذبه‌های گردشگری سوئد است. کوشتراوت مارین « Kosterhavet Marine» محل زندگی بیش از ۲۰۰ نوع گیاه و حیوانات دریایی است. یک پارک آبی هم در این منطقه ساخته شده تا بتوانید ماهیگیری، اسنورکلینگ، شنا و طبیعت گردی را در آن تجربه کنید.

جاذبه‌های گردشگری سوئد

یکی از جاذبه‌های گردشگری سوئد که بسیار بین ورزشکاران محبوب است، امکانات زیاد اسکی در ان است. شما در سوئد می‌توانید در شیب‌های آووره که یکی از بهترین پیست‌های اسکی دنیا است اسکی کنید. در این پیست شفق قطبی هم قابل رویت است و شب‌نشینی در کافه‌های آن را تبدیل به تجربه‌ای منحصر به فرد می‌کند. اگر اهل اسکی در شب باشید، می‌توانید حس هیجان انگیز سرخوردن از آسمان رنگارنگ را در آووره تجربه کنید.

اسکی در آووره - جاذبه‌های گردشگری سوئد
اسکی در آووره

آبشار دانسکا آخرین مورد از جاذبه‌های گردشگری سوئد است که در این مقاله معرفی می‌کنیم. این آبشار در فاصله ۲۰ کیلومتری شهر هالمستاد قرار دارد و محلی مطلوب برای لذت بردن از یک منظره سبز در سکوت است. این آبشار به رودخانه اسمن سوئد می‌ریزد. فضای سبز اطراف آبشار ۷۰ هکتار مساحت دارد و محلی مطلوب برای تماشای کلکسیونی از پوشش گیاهی زیبای سوئد است.

 

آبشکار دانسکا - سوئد
آبشکار دانسکا

طعم خوش غذاهای اسکاندیناوی در سوئد

فرهنگ و طبع غذایی سوئد متعلق به منطقه اسکاندیناوی اروپا است. اما این شباهت باعث نمی‌شود که شما از خوردن بهترین طعم‌های ماهی زندگی‌تان در سوئد صرف‌نظر کنید. آشپزی سوئد، تا حد زیادی به ماهی وابسته است. غذای محبوب سوئدی‌ها برای شام سال نو، جانسون فرستلس است که ترکیب سیب‌زمینی خامه‌ای با ماهی کولی است.

گراولاکس هم غذایی دریایی دیگری است که با ماهی سالمون و سیب‌زمینی سرو می‌شود. اصل این غذا فرانسوی است اما ذائقه سوئدی آن را بسیار خوشمزه‌تر کرده است. سس خردل و جعفری کنار این غذا آن را بسیار خوشمزه می‌کند.

اگر اواخر تابستان به سوئد سفر کردید، کری فیش بخورید. حلزون صدف‌دار و لابستر کری فیش که تا سال‌ها غذایی اشرافی و گران در سوئد محسوب می‌شده است.  این لابستر از سال ۱۵۰۰ میلادی در سوئد صید می‌شود و این روزها غذایی محبوب بین همه مردم سوئد است.

کیک پرنس و نان زعفرانی، دو شیرینی خاص سوئد است که می‌توانید آن‌ها را با چای عصرانه‌تان در کافه‌ها سفارش بدهید. طعم هر دو آن‌ها شیرینی بهشت را به یادتان خواهد آورد.

 

سفر به سوئد، همراه با ساحل شنی

سوئد مقصدی محبوب برای سفر کردن است. این کشور به خاطر رفاه بالا، رفتار خوب با مهاجران، طبیعت زیبا و معماری شهری جذاب شناخته می‌شود. ما در آژانس مسافرتی ساحل شنی به شما کمک خواهیم کرد که ویزای شنگن سوئد را دریافت کنید. داشتن این ویزا راه شما را برای سفر به کشورهای حوزه شنگن هموار می‌کند. برای گرفتن وقت سفارت سوئد روی ما حساب کنید.

همین حالا تلفن را بردارید و با ما تماس بگیرید و اولین قدم را به سوی سوئد بردارید. شماره تلفن ما ۰۲۱۵۷۹۳۸ است. ما از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۵ بعد از ظهر و پنج‌شنبه‌ها از ۹ صبح تا ۱ بعد از ظهر منتظر تماس شما هستیم.

 

تعدادی از عکس‌ها از مجموعه گرفته Pixabay شده‌اند.

ارسال پاسخ

چهار + هفده =