۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

گشتی تصویری در زیباترین جاذبه‌های گردشگری طبیعی اروپا

رایج‌ترین صفتی که برای قاره‌‌ی اروپا به کار می‌برند، «قاره‌ی سبز» است. این نشان از آن دارد که این قاره‌ی کوچک سرزمینی سبز با طبیعتی شگفت‌انگیز است. وضعیت آب و هوای اروپا در قرون متمادی موجب شده که طبیعت این قاره در کشورهای مختلف، چه در غرب و جنوب و چه در شمال و شرق، بسیار چشم‌گیر و دل‌نواز باشد. در همین راستا است که کشورهای مختلف اروپایی از جاذبه‌های گردشگری شگفت‌انگیزی برخوردار هستند. در ادامه‌ی این نوشتار با هم گشتی تصویری در بهترین و زیباترین جاذبه‌های گردشگری طبیعی اروپا خواهیم داشت. سعی‌ام برآن است که تصاویری که در ادامه می‌آیند عمده‌ی کشورهای اروپایی را شامل شوند.

در ضمن برای سفر به اروپا می‌توانید از تورهای متعدد آژانس گردشگری ساحل شنی استفاده کنید. تور پاریس و آمستردام، تور پاریس و بارسلون، تور ایتالیا، تور مجارستان، تور وین یا تور اتریش و همچنین تور ترکیبی مجارستان فرانسه ایتالیا از جمله تورهای محبوب آژانس گردشگری ساحل شنی برای سفر به اروپا هستند. برای دریافت اطلاعات لازم در مورد هر یک از تورها و رزرو آن‌ها با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

جاذبه‌های گردشگری طبیعی اروپا

تصویر اول: پارک ملی دورمیتور در کشور مونته‌نگرو [Durmitor National Park]

 جاذبه‌های گردشگری طبیعی اروپا

دورمیتور در واقع نام یک رشته‌کوه در کشور مونته‌نگرو است. بلندترین قله‌ی آن ۲۵۲۳ متر ارتفاع دارد. در اطراف این کوه یک فضای طبیعی بسیار زیبا وجود دارد که نام‌اش برگرفته از همین رشته‌کوه است و از همین رو با نام «پارک ملی دورمیتور» معروف است. این پارک ملی در سال ۱۹۵۲ تأسیس شده و در سال ۱۹۸۰ در زمره‌ی فهرست میراث جهانی یونسکو درآمده است.

پارک ملی دورمیتور بسیار زیبا و دل‌انگیز است. همانطور که در تصویر می‌بینید از دریاچه برخوردار است، اما دریاچه‌ای که در تصویر می‌بینید تنها دریاچه‌ی این پارک ملی زیبا نیست بلکه چندین دریاچه‌ی دیگر نیز در این پارک ملی وجود دارند. مسیرهای پیاده‌روی زیادی هم در میان کاج‌های تنومند و سربرافراشته‌ی این پارک ملی وجود دارند و خلاصه این مکان از بهترین مکان‌های اروپا برای طبیعت‌گردان است.

تصویر دوم: صخره‌های سفید داور [White Cliffs of Dover]

 جاذبه‌های گردشگری طبیعی اروپا

صخره‌های سفید داوور از دیگر جاذبه‌های گردشگری طبیعی اروپا هستند. مایل‌ها صخره‌ی گچیِ حک‌شده، صخره‌هایی که با سنگ‌های چخماق مشکی حک شده‌اند، صخره‌هایی که مشرف به تنگه‌ای میان فرانسه و انگلیس هستند، صخره‌هایی که ارتفاع برخی‌شان حتی به ۱۰۵ متر هم می‌رسد، قسمتی از انگلیس با نام «داور» را تشکیل می‌دهند. این منطقه بسیار زیباست و علاوه بر زیبایی، از عناصری برخوردار است که همه دست‌به‌دست هم داده‌اند و مکان را برای فراغت از دغدغه‌های روزمره و غرق‌شدن در آرامش مهیا نموده‌اند. بخشی از خط ساحلی این منطقه را که شامل صخره‌های سفید است، National Trust در سال ۲۰۱۶ خریداری کرد.

تصویر سوم:  تل‎ماسه‌ی پیلا در اروپا [Dune of Pilat]

 جاذبه‌های گردشگری طبیعی اروپا

دون دو پیلا یا تل‌ماسه‌ی پیلا یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری طبیعی اروپاست. این تل‌ماسه در کشور فرانسه واقع است و به‌عنوان بزرگ‌ترین تل‎ماسه‌ی کل اروپا شناخته می‌شود. تل‌ماسه‌ی پیلا مشرف به اقیانوس اطلس است و در بخش لاتست-دو-بوش در شهرستان «پیلا» در نزدیکی بوردو واقع است. حجم این تل‌ماسه‌ی زیبا حدود ۶۰ میلیون متر مکعب است. مشرف‏‌شدن‌اش به اقیانوس اطلس و همچنین از سویی دیگر به جنگل‌های زیبای کاج موجب شده‌اند که سالانه میلیون‌ها نفر به دیدن این تل‌ماسه بروند و از محیط پیرامون آن نیز لذت ببرند. چندین پله در گوشه‌ای از این تل‌ماسه فراهم آورده‌اند تا گردشگران بتوانند مقداری از آن بالا بروند.

تصویر چهارم: آبشار بیگار در رومانی [Bigar Waterfall]

 جاذبه‌های گردشگری طبیعی اروپا

آبشار بیگار به همراه محیط اطراف‌اش شامل منطقه‌ای می‌شود که در روستای Caraș-Severin در جنوب غربی کشور رومانی قرار دارد.

گاهی چندان مهم نیست که ارتفاع یک آبشار چقدر است یا چقدر آب دارد، بلکه مهم این است که چقدر زیباست و تا چه حد در کنار آن می‌توان احساس آرامش و درعین‌حال سرزندگی داشت. آبشار بیگار با محیط زیبایی که در پیرامون دارد یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری طبیعی اروپا است و سوژه‌ای عالی برای عکاسان طبیعت نیز محسوب می‌شود.

تصویر پنجم: پارک ملی گائوجا در لاتویا [Gauja National Park]

 جاذبه‌های گردشگری طبیعی اروپا

لاتویا کشوری سرسبز در قاره‌ی اروپاست و تقریباً نیمی از آن را عناصر طبیعی پوشانده‌اند. این کشور ۴ پارک ملی در خود دارد که این ۴ پارک ملی به‌نوعی وظیفه‌شان نگهداری از برخی عناصر طبیعی و تاریخی اروپاست. پارک ملی گائوجا از مشهورترین پارک‌های ملی اروپاست و یکی از بهترین و زیباترین منطقه‌های کشور لاتویا محسوب می‌شود. این پارک ملی زیبا در Vidzeme واقع شده و بزرگ‌ترین پارک ملی لاتویاست. پارک ۹۱۷ کیلومتر مربع مساحت دارد و در امتداد دره‌ی رودخانه گائوجا قرار دارد. نام پارک از همین رودخانه برگرفته شده است.

گائوجا از همان ابتدا به‌منظور حفاظت از مناطق طبیعی، ترویج گردشگری طبیعی و توسعه‌ی پایدار تأسیس شده است. تا حدودی هم به هدفی که برای آن در نظر داشته‌اند رسیده‌اند. پارک از تنوع بیولوژیکی بالایی برخوردار است و بخش عمده‌ی آن را دره‌ی قدیمی رودخانه‌ی گائوجا تشکیل داده.

تصویر ششم: صخره‌های بریمهام در انگلیس [Brimham Rocks]

صخره‌های بریمهام از دیگر جاذبه‌های گردشگری طبیعی اروپا هستند. این صخره‌ها در واقع سایت بیولوژیکی حفاظت‌شده هستند. مساحت این سایت ۴۵۴ هکتار است و در Yorkshire در کشور انگلیس واقع شده‌اند. این منطقه در سال ۱۹۵۸ شناخته شده و شامل مناطقی کوچک و جنگلی ست. صخره‌های این منطقه به‌سبب فرسایش آب‌وهوایی فرسوده شده‌اند و گفته می‌شود مربوط به حدود ۳۲۵ میلیون سال پیش هستند. وجود این صخره‌ها همواره موجبات شگفتی مورخان و سنگ‌شناسان را فراهم آورده است.

تصویر هفتم: جنگل خمیده در کشور لهستان [Crooked Forest]

جنگل خمیده یا جنگل کج یکی از عجیب‌ترین مناطق کشور لهستان است و درعین‌حال از بهترین جاذبه‌های گردشگری طبیعی اروپا محسوب می‌شود. این جنگل در نزدیکی شهر Gryfino در پومرانیای غربی لهستان قرار دارد. جنگل شامل حدود ۴۰۰ درخت است که در پایه‌ی تنه‌ی هر درخت یک خمیدگی یا پیچیدگی وجود دارد – به‌مانند آن‌چه که در تصویر می‌بینید. درختان در سال ۱۹۳۰ کاشته شده‌اند و عمدتاً باور بر این است که از یک تکنیک انسانی برای کج‌کردن پایه‌ی تنه‌ی آن‌ها بهره گرفته شده است، اما برخی این باور را قبول ندارند و در کل هنوز به‌طور دقیق مشخص نیست که چرا این درختان چنین وضع و چنین شکلی دارند.

گمانه‌زنی‌های زیادی پیرامون علت کج‌بودن تنه‌ی این درختان وجود دارند. یکی همان است که انسان‌ها عمداً و به‌واسطه‌‌ی یک تکنیک ناشناخته این کار را کرده‌اند، یک حدس دیگر این است که وضعیت گرانش در این منطقه به شکلی است که موجب بروز چنین پدیده‌ای شده است، حدس دیگر می‌گوید عامدانه این درختان به این شکل درآمده‌اند تا بتوان از آن‌ها در صنعت چوب‌سازی بهره گرفت! ماجرا هر چه که باشد، این منطقه از زیباترین جاذبه‌های گردشگری طبیعی اروپاست. بازدید از آن برای گردشگرانی که به کشور لهستان می‌روند آزاد و رایگان است.

تصویر هشتم: منطقه‌ی دریاچه‌ها در کشور انگلیس [Lakes District]

 جاذبه‌های گردشگری طبیعی اروپا

منطقه‌ی دریاچه‌ها یا لیکس دیستریکت یکی از زیباترین مناطق کل بریتانیاست. چنان‌که در تصویر می‌بینید این منطقه – که در واقع به عنوان پارک ملی شناخته می‌شود – بسیار زیبا و دل‌نواز است و در نزد اهالی بریتانیا و حتی خارجی‌ها منطقه‌ای محبوب برای گردشی در دل طبیعت است. این منطقه در شمال غربی انگلیس در شهر کامبریا واقع شده و شامل دریاچه‌های متعدد و چندین رودخانه و جنگل و کوه است. جان راسکین و ویلیام وردزورث در نوشته‌ها و سروده‌های‌شان به این منطقه بارها اشاره کرده‌اند.

بارها و بارها دولت انگلیس این منطقه را توسعه داده و پیشرفت‌هایی در آن حاصل شده. در حال حاضر حدود ۲۳۰۰ کیلومتر مربع مساحت این منطقه است و از سال ۲۰۱۷ نیز یکی از اعضای فهرست میراث جهانی یونسکو است.

قطعاً اگر روزی به انگلیس سفر توریستی داشتید، باید سری به این منطقه‌ی زیبا بزنید و از زیبایی‌های طبیعی آن لذت ببرید.

تصویر نهم: غار فینگال در کشور اسکاتلند [Fingal’s Cave]

 جاذبه‌های گردشگری طبیعی اروپا

غار فینگال یکی دیگر از بهترین جاذبه‌های گردشگری طبیعی اروپاست. این غار کاملاً از بازالت ساخته شده و در جزیره‌ای غیرمسکونی قرار دارد. غار بسیار زیباست و در زمره‌ی فهرست ذخیره‌ی ملی اسکاتلند درآمده است.

تصویر دهم: دریاچه کومو در کشور ایتالیا [Como Lake]

شهر کومو ایتالیا

دریاچه‌ی کومو در نزدیکی شهر کومو قرار دارد. شهر کومو مرکز استان کومو در ناحیه‌ی لمباردی در شمال ایتالیا است. دریاچه‌ی کومو بسیار زیباست و چندین دهکده‌ هم در گرداگرد آن واقع شده‌اند. در این دریاچه امکان تجربه‌ی بسیاری از تفریحات آبی فراهم است. بسیاری از گردشگرانی که وارد کشور ایتالیا می‌شوند سری هم به شمال ایتالیا و شهر کومو می‌زنند و از گردش در اطراف دریاچه‌ی کومو لذت می‌برند.

این دریاچه بسیار زیبا و روح‌نواز است و وجود آن در نزدیکی شهر کومو باعث شده که گردشگری در پیرامون شهر کومو بسیار پررونق باشد.

سخن پایانی

با هم در این نوشتار گشتی تصویری در طبیعت اروپا داشتیم و با ۱۰ تا از بهترین جاذبه‌های گردشگری طبیعی اروپا آشنا شدیم. البته که جز این ۱۰ مورد باز هم موارد دیگری در اروپا هستند که طبیعتی عالی و روح‌نواز دارند. قطعاً اگر برخی از این موارد را شما به ما و کاربران مجله‌ی ساحل شنی معرفی کنید بسیار عالی خواهد شد.

در ضمن برای سفر به اروپا به‌جز تورهایی که در ابتدای این نوشتار معرفی کردم، می‌توانید از خدمات ویزای شینگن و ویزای انگلیس آژانس گردشگری ساحل شنی بهره ببرید. شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ پل ارتباطی ما و شماست.

ارسال پاسخ

چهار × 3 =