۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

جاذبه‌های گردشگری هلند | سفر به سرزمین آسیاب‌های بادی

جاذبه‌های گردشگری هلند معمولا با آسیاب‌های بادی این کشور و البته گل رز و لاله شناخته می‌شوند. هلند سرزمینی پست و هموار است که به خاطر آب و هوای معتدل خود و دیدنی‌های فراوان یکی از کشورهای محبوب اروپا برای سفر است. در هلند می‌توانید جاذبه‌های مدرن و تاریخی را کنار هم ببینید.

عصر طلایی هلند به بخشی از تاریخ هلند گفته می‌شود که سیاست، اقتصاد، فرهنگ و هنر این کشور به اوج شکوفایی خود رسید. این دوران از اواخر قرن شانزدهم میلادی تا اوائل قرن هجدهم ادامه داشت.

در هلند، زمین‌های بسیار پایین‌تر از سطح دریا قرار گرفته‌اند که توسط مردم ایجاد شده‌اند. این زمین‌ها یا برای استخراج زغال‌سنگ، یا برای توسعه حریم خشکی به وجود آمده‌اند. سامانه‌های زهکشی دقیقی از این زمین‌ها در برابر طغیان دریا محافظت می‌کنند.

هلند کشوری کوچک در شمال غربی اروپا است. این کشور بخش اصلی قلمرو پادشاهی هلند هم هست و تقریبا ۱۶٫۵ میلیون نفر جمعیت دارد. پایتخت هلند، آمستردام، یکی از شهرهای مهم اروپا و بزرگ‌ترین مرکز جذب توریست هلند است. با وجود این که آمستردام پایتخت این کشور است، با این حال نه دولت هلند و نه رئیس آن در این شهر ساکن نیستند. در سفر به هلند شما سبکی از زندگی را خواهید دید که زیر بارا‌ن‌های نمناک و آرام، در صلح و آرامش پیش می‌رود.

آمستردام | پایتخت جاذبه‌های گردشگری هلند

آمستردام بزرگ‌ترین و پرجاذبه‌ترین شهر هلند است. نام این شهر را باید در ترانه‌های اروپایی زیادی شنیده باشید. این شهر یکی از بنادر مهم اروپایی هم هست که از شق به دریاچه آیسل میر، و از غرب به دریای شمال و آب‌های آزاد راه دارد.

جاذبه‌های گردشگری هلند

آمستردام یکی از محبوب‌ترین هدف‌های گردشگری اروپا است. این شهر با داشتن بیش از ۴ میلیون گردشگر در سال رکودی در بین شهرهای محبوب اروپا کسب کرده است. در آمستردام می‌توانید در رودخانه آمستِل قایق‌سواری کنید و در دل موزه زنده اروپا حرکت کنید. جاذبه‌های گردشگری هلند در آمستردام بسیار دیدنی هستند.

کانال بلت

آمستردام چهار کانال آبی دارد که عمر آن‌ها به قرن هفده میلادی بازمی‌گردد. این کانال‌ها یکی میراث جهانی آمستردام هستند که در فهرست یونسکو ثبت شده‌اند.  این کانال‌ها در بخش قدیمی شهر قرار دارند. خانه‌های بسیار زیبایی در اطراف این منطقه هستند که با پیروی از سبک خاص معماری مناظری دیدنی ساخته‌اند.

جاذبه‌های گردشگری هلند

این کانال در طول دوران طلایی ساخته شد. در این زمان سیل مهاجران بسیاری به سمت آمستردام سرازیر شد. افزایش جمعیت بر رشد اقتصادی شهر آمستردام هم تاثیر داشت. به علاوه احساس نیاز برای بهبود راه‌های ارتباطی در شهر هم بیشتر شد. بنابراین حاکمان شهر تصمیم گرفتند یک سیستم از کانال‌های آبی را اطراف کاخ سلطنتی طراحی کنند. نتیجه کانال‌های آبی بلت شد که حالا از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری هلند در آمستردام هستند.

رایکس، موزه ملی آمستردام

موزه رایکس بزرگ‌ترین موزه هلند است که در میدان موزه آمستردام قرار دارد. این موزه مجموعه‌ای غنی از آثار فرهنگی و هنری اروپایی را در خود جای داده است. یک مجموعه کوچک از هنر آسیایی هم در این موزه مهمان است.

موزه رایکس ابتدا در لاهه و در سال ۱۷۹۸ میلادی افتتاح شد. اما در سال ۱۸۰۸ بود که به آمستردام انتقال یافت. محل استقرار موزه در ابتدا کاخ سلطنتی و بعد  این موزه از سال ۱۸۸۵ تا کنون در ساختمان فعلی‌اش در حال فعالیت است. بنای فعلی موزه را پی‌یر کویپرز ساخته و بعد از بازسازی بین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۳ تنها کمی از آن تغییر کرده است.

جاذبه‌های گردشگری هلند

در موزه رایکس ۱ میلیون اثر هنری نگهداری می‌شود که تنها ۸۰۰۰ تا از آن در معرض نمایش عموم است. آثار موزه عمدتا مربوط به عصر طلایی هلند می‌شوند. دورانی که نقاشانی چون رامبراند و ونگوگ در حال رشد و شکوفایی بودند.  در این موزه می‌توانید تاریخ ۸۰۰ ساله هلند را از قرون وسطی تا قرن بیستم را تماشا کنید. این موزه ۴ طبقه مختلف دارد و هر اتاق با تناسبی زیبا بخشی از تاریخ هلند و اروپا را برایتان روایت خواهد کرد.

موزه رایکس یک کتابخانه بزرگ از تاریخ و هنر هلند هم دارد. این کتابخانه بزرگترین قدیمی‌ترین کتابخانه از این دست هم هست. فضایی که مطالعه در آن بسیار گیرا است را هم از دست ندهید.

کلیسای غربی

ملکه بئاتریکس، ملکه سابق هلند در کلیسای غربی ازدواج و آن را مشهور کرد. این ازدواج در سال ۱۹۶۶ انجام شد و آن را تبدیل به یکی از مشهور‌ترین کلیساهای آمستردام کرد. ساخت کلیسای غربی در سال ۱۶۳۰ میلادی تمام شده است. این کلیسا در دوره رنسانس و به سبک گوتیک ساخته شده است اما شاخص‌های نامتعارفی هم دارد و آن را منحصر به فرد کرده است.

جاذبه‌های گردشگری هلند

برج ۸۵ متری کلیسا بلندترین برج شهر است. بر فراز این برج یک کپی از تاج امپراطور ماکسیمیلیان اتریش نصب شده است. ماکسیمیلیان در سال ۱۴۸۹ برای درمان به آمستردام آمده بود و بهبود یافته و از آن زمان شهر را تحت حمایت خود قرار داده بود. مقبره رامبراند نقاش معروف دوران باروک هم هم در این کلیسا قرار دارد.

کاخ سلطنتی ، نگین جاذبه‌های گردشگری هلند در آمستردام

یکی دیگر از دیدنی‌های آمستردام، کاخ سلطنتی شهر است. همان کاخی که کانال‌های بلت را اطراف آن ساختند. کاخ سلطنتی تا قبل از این که ناپلئون، امپراطور فرانسه، هلند را تسخیر کند، ساختمان شهرداری بود. این کاخ  در اوج دوران طلایی هلند، ساخته شد تا نمادی از شکوه و تاثیرگذاری جمهوری هلند باشد. بانیان این ساختمان امیدوار بودند زمانی که آمستردام مهم‌ترین شهر شمال اروپا شود این کاخ شایستگی‌اش را اثبات کند.

کاخ سلطنتی آمستردام از کاخ‌های رومی الهام گرفته است. این کاخ در سال ۱۶۵۵ ساخته شد و تا سال ۱۸۰۶ به عنوان مرکز اجتماعی شهر مورد استفاده قرار گرفت. بعد از آن بود که لویی ناپلئون اول آنجا را تبدیل به محل اقامت خود و کاخ سلطنتی کرد. بعد از خروج فرانسویان از کشور همچنان کاخ سلطنتی تحت فرمان پادشاه هلند باقی ماند.

جاذبه‌های گردشگری هلند

در کاخ سلطنتی از تزئینات افسانه‌ای بسیاری استفاده شده است. تندیس اطلس و تندیس پوسایدون دو نمادی هستند که در آن موقعیت استراتژیک آمستردام و اهمیت آن را در عصر طلایی هلند نشان می‌دهند.

تالار شهروندان از دیگری جاذبه‌های گردشگری هلند در این کاخ است. این تالار درست در قلب ساختمان قرار دارد و بر اساس نقشه‌های جهان و جدول ستاره‌های خانواده بلاو طراحی شده‌اند. این خانواده در قرن هفدهم جزء بهترین نقشه‌کش‌های هلند بودند.

از این بنای زیبا می‌توانید یک‌شنبه تا سه‌شنبه هر هفته بازدید کنید.

بخاین هوف ، آرام‌ترین نقطه آمستردام

آمستردام شهری است پر از توریست و هیجان و جاذبه. اما احتمالا کمتر شهری را مانند آمستردام آرام‌بخش خواهید یافت. حالا میان این شهر منطقه‌ای وجود دارد که نقطه اوج آرامش آمستردام است. بخاین هوف، محله‌ای سرسبز است که اطراف آن را خانه‌های قدیمی با معماری خارق‌العاده فرا گرفته‌اند.  یکی از خانه‌های این محله، متعلق به قرن چهاردهم میلادی است و تنها نمونه باقی مانده از خانه‌های چوبی آن دوران است.

بیشتر خانه‌های این محل مالکان خصوصی دارند اما بازدید از خود محله هم به اندازه کافی جذاب هست. این محله در طی قرون وسطی شکل گرفته است. با وجود این که تاریخ دقیق ساخت آن مشخص نیست اما واضح است که این محله در گذشته با یک کانال آب محصور بوده است. بخاین هوف در آن زمان  از طریق یک پل با سایر بخش‌های آمستردام در ارتباط بوده است.

جاذبه‌های گردشگری هلند

با این حال ساختمان‌های بخاین هوف مانند خانه نجیب‌زادگان هلند نیست. قبلا این محله بیشتر شبیه یک صومعه بوده است تا راهبه‌ها هم بتوانند به آسانی از فضای آن استفاده کنند. ۴۷ خانه بلند اطراف محوطه نیز به سبک خانه‌های آمستردام در قرن هفدهم و هجدهم ساخته شده‌اند. بیشتر این خانه‌ها هنوز حال‌وهوای گوتیک خود را حفظ کرده‌اند.

بندر آمستردام

بندر آمستردام یکی از مهم‌ترین بنادر اروپا است که سالانه ۹۷ میلیون تن بار از آن جابه‌جا می‌شود. این بندر در سال ۱۸۷۲ شکل گرفت تا آمستردام اهمیت تجاری سابق خود را دوباره پیدا کند. پیاده روی در بند آمستردام از جمله تفریحاتی است که باید در شب‌های این شهر امتحان کنید. این بندر با نورپردازی زیبا و پل‌ها و خانه‌های بی‌نظیر یکی از بهترین مناظر جاذبه‌های گردشگری هلند را پیش رویتان می‌گذارد.

جاذبه‌های گردشگری هلند

دیگر جاذبه‌های گردشگری هلند در آمستردام

به موزه اشتدلیک بروید که نقاشی‌های معروف ون‌گوگ را در این موزه بزرگ و زیبا بیینید. این موزه یکی از مهم‌ترین موزه‌های هنر مدرن و معاصر جهان است و مدام دارد گنجینه‌اش را گسترش می‌دهد.

جاذبه‌های گردشگری هلند

وندلاپارک، یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری هلند است که شهرت آن به‌خاطر فضای بسیار دوست داشتنی‌اش است. این پارک دو محله اودوست و اودزوید را از هم جدا می‌کند. وندلاپارک را برای یک تفریح نیم‌روزه از دست ندهید.

جاذبه‌های گردشگری هلند

در نهایت به باغ گیاه شناسی هورتوس بروید. این باغ میزبان ۶ هزار نوع گیاه گرمسیری است که هوایی دلپذیر را مهمان ریه‌هایتان می‌کند. در قرن هفدهم این منطقه آمستردام منبع گیاهان دارویی شهر بود و حالا یکی از زیباترین باغ‌های هلند را ساخته است.

from the catalog “listed monuments”

لاهه، محل استقرار دولت هلند و خانواده سلطنتی

لاهه سومین شهر بزرگ هلند است. این شهر پایتخت اداری وسیاسی هلند و یکی از مقرهای سازمان ملل متحد است. نام این شهر را به «دیوان لاهه» گره خورده است. جایی که بسیاری از منازعات بین‌المللی در آن  مطرح می‌شود. به همین دلیل به لاهه لقب «پایتخت حقوقی جهان» را داده‌اند.  دن‌هاخ نام اصلی این شهر است و لاهه تلفظ فرانسوی آن است که در زبان فارسی جا افتاده است.

جاذبه‌های گردشگری هلند

این شهر با خیابان‌های پهن، میدان‌های بزرگ و بناهای زیبا یکی از زیباترین شهرهای هلند است. برای سفر به لاهه با ما همراه باشید.

تالار شوالیه ، ساختمان ریدرزال

تالار شوالیه، پیچیده‌ترین ساختمان شهر لاهه است. این ساختمان تالاری به سبک گوتیک است که با شیشه‌های رنگی تزئین شده است. این شیشه‌ها با نماد خانواده‌های نجیب‌زاده هلند تزئین شده است و نشان رسمی شهرهای هلند را هم در خود دارند. عمر این تالار به قرن سیزدهم میلادی بازمی‌گردد. ساختار سنگین وسقف چوبی این بنا به آن شکلی شبیه یک کشتی برعکس داده‌اند.

DEN HAAG 16 SEPTEMBER 2014 – Koning Willem-Alexander en koningin Maxima tijdens de troonrede in de Ridderzaal in Den Haag. Foto Frank van Beek / Hollandse Hoogte / POOL

در طول تاریخ از این تالار استفاده‌های مختلفی شده‌ است.  بازار، گردشگاه، سالن تمرین و بیمارستان از جمله این کاربری‌ها است. در سال ۱۹۰۴ یک بازسازی اساسی در این تالار انجام شد و بعد از آن به عنوان یک ساختمان دولتی به کارش ادامه می‌دهد.

کاخ صلح

کاخ صلح در اوائل قرن بیستم با ترکیب معماری گوتیک و نئوکلاسیک ساخته شده است. این کاخ امروزه محل دیوان بین‌المللی عدالت «دیوان لاهه» ، آکادمی حقوق بین‌الملل و کتابخانه است. برای ساخت این کاخ یک رقابت برگزار شد که طرح معمار فرانسوی لئویس کوردونیر جایزه را از آن خود کرد.

جاذبه‌های گردشگری هلند

کاخ صلح با هدایایی از سراسر جهان تزئین شده است. این هدایا به نشانه حمایت کشورهای مختلف از این دیوان قضایی به کاخ اهدا شده است. فرش دیواری از ژاپن، یک ساعت که در برج کاخ کار شده است از سوئیس، چوب از اندونزی و آمریکا، سنگ مرمر از ایتالیا و در‌هایی از کشور بلژیک. فرش‌های ایرانی هم کف این کاخ را تزئین کرده‌اند.

برای بازدید از این کاخ می‌توانید با تورهایی که هر آخر هفته در آن برگزار می‌شود همراه شوید.

پانورامای مسداخ

یکی از عجیب‌ترین چیزهایی که می‌توانید در لاهه ببینید، پانورامای مسداخ است. این نقاشی عظیم با ۱۲۰ متر طول، و ۱۴ متر ارتفاع یک منظره از ساحل اسخیفنینگن را نشان می‌دهد. پانورامای مسداخ برای ایجاد توهم سه‌بعدی به صورت مدور طراحی شده است.

جاذبه‌های گردشگری هلند

شما می‌توانید در یک آلاچیق چوبی میان این نقاشی بایستید و از منظره بسیار واقعی این ساحل لذت ببرید. حتی زیرپایتان هم ماسه ریخته‌اند که فضا واقع گرایانه‌تر شود. این نقاشی را مسداخ و همسرش و چند هنرمند مکتب لاهه در سال ۱۸۸۰ کشیده‌اند. این نقاشی به شما ثابت خواهد کرد که جاذبه‌های گردشگری هلند همیشه سوپرایزی برایتان خواهد داشت.

دیگر جاذبه‌های گردشگری هلند در لاهه

به مهم‌ترین موزه شهر یعنی مایریتشویس بروید و در یکی از بناهای مهم قرن هفدهم نقاشی‌های رامبراند و ورمیر را تماشا کنید.

بعد برای تفریحی عصرانه به ساحل شنی لاهه بروید و منظره پانورامای مسداخ را از نزدیک ببینید. در این ساحل انواع تفریحات ساحلی مثل حمام آفتاب، دوچرخه سواری و ماهی‌گیری بسیار آسان خواهد بود.

در نهایت به جنگل هویس تن بوش بروید و در دو کیلومتر فضای سبز پرهیجان شهر لاهه هوای تازه تنفس کنید. این جنگل از قدیمی‌ترین جنگل‌های کشور هلند و است و از سال ۱۶۴۶ هم محل اقامت خانواده سلطنتی بوده است. کاخ این خانواده هم در همان سال در جنگل هویس تن بوش ساخته شد. این کاخ محل برگزاری نخستین کنفرانس بین‌المللی صلح لاهه هم بود.

جاذبه‌های گردشگری هلند

روتردام، بزرگترین بندر اروپا

شهر و بندر روتردام در استان هلند جنوبی قرار دارند. این شهر دومین شهر بزرگ هلند است و با توکیو به عنوان بزرگ‌ترین بندر جهان رقابت می‌کند. روتردام شهری مهاجر دوست هم هست. نیمی از جمعیت این شهر غیر هلندی و متعلق به ۳۰۰ فرهنگ قومی و ملی متفاوت است. اما تنها چیزی که در این شهر توجهتان را جلب خواهد کرد نظم، آرامش و هماهنگی مردم در شهر و بندر است.

جاذبه‌های گردشگری هلند

روتردام از قرن نهم میلادی شهری مسکونی است. اما از سال ۱۳۵۰ بود که به عنوان یک بندر مهم، مرکز بارگیری هلند، انگلستان و آلمان شد. در عصر طلایی هلند این شهر به عنوان یکی از شش اتاق کمپانی هند شرقی هلند برگزیده شده بود.

کلیسای سنت لارنس، تنها یادگار قرون وسطی

کلیسای سنت لارس تنها باقی‌مانده قرون وسطی در روتردام است. این  کلیسا در میدان کرکپلین شهر قرار دارد و ساختمان آن متعلق به قرن پانزدهم میلادی است. کلیسای سنت لارنس در آن زمان بر زمینی تلاقی ساخته شده بود که فضای مرطوب و ناپایدار آن باعث خم شدن کلیسا می‌شد. یک بازسازی اساسی در سال ۱۶۵۰ کلیسا را از فروریخت نجات داد.

جاذبه‌های گردشگری هلند

کلیسای سنت لارنس تنها بخش روتردام است که از جنگ جهانی دوم جان سالم به در برد. این کلیسا فضای داخلی سیار زیبایی دارد. درهای برنزی ورودی که با تم رمان جنگ و صلح  ساخته شده‌اند. این درها را هنرمند ایتالیایی جیاکومو مانزو ساخته است.

آسیاب‌های بادی کیندراک

روستایی به نام کیندرداک در ۲۳ کیلومتری غرب روتردام قرار دارد. این روستا یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری هلند در روتردام است. ۱۹ آسیاب بادی متعلق به قرن ۱۸ به این روستا روحی جذاب داده‌اند و بزرگترین مجموعه آسیاب‌های بادی کشور را ساخته‌اند. کیندراک حالا یکی از پرگردشگرترین جاذبه‌های گردشگری هلند در بندر روتردام هستند.

جاذبه‌های گردشگری هلند

برنامه طراحی «معماری بهتر»

روتردام بندری تاریخی است که هیچ چیز از معماری مدرن شهری کم ندارد. این بندر که در طول جنگ جهانی دوم بسیار آسیب دید با سبک معماری مدرن دوباره به خودش روح بخشید. خانه‌های مکعبی شهر روتردام توسط یک معمار هلندی به نام پیت بلوم طراحی شده‌اند. طبقات بالایی این خانه‌ها مکعب شکل هستند.

محله سنتروم میزبان این خانه‌های مکعبی است. پیت بلوم می‌خواست که یک دهکده را به صورت برعکس در وسط معماری شهری روتردام طراحی کند. او ایده این‌خانه‌ها را از درختان محلی هم الهام گرفته بود. این خانه‌ها در بین سال ۱۹۸۲ تا ۱۹۸۴ میلادی ساخته شده‌اند. تعداد مکعب های به کار برده شده در ساخت خانه های مکعبی در روتردام هلند ۳۸ عدد است که همگی هم به صو ت وارونه هستند.

جاذبه‌های گردشگری هلند

هر آپارتمان این مجموعه ۱۰۰ متر است و زاویه‌ای ۵۴ درجه دارد. هر مکعب این مجموعه هم متعلق به یک خانه است. طبقات بالایی و پایینی همگی به شکل مثلث هستند.  طبقه ی پایین به عنوان نشیمن، از طبقه ی بالا برای اتاق خواب های مهمان و یا نشیمن خصوصی، طبقه ی پایین برای پذیرایی و نشیمن و اتاق های وسط برای سرویس بهداشتی و اتاق خواب استفاده می شود.

دیگر جاذبه‌های گردشگری هلند در روتردام

یوروماست از جذاب‌ترین بناهای روتردام است. این ساختمان برجی ۱۸۵ متری است که در سال ۱۹۶۰ میلادی بنا شده است. اگر می‌خواهید بندر زیبای روتردام را از فراز آن ببینید، به یوروماست بروید و بعد هم با طناب از ساختمان پایین بیاید. تجربه شگفت‌انگیزی خواهید ساخت.

جاذبه‌های گردشگری هلند

تالار هنر روتردام مثالی از معماری مدرن و کاربردی در هلند است. این گالری در سال ۱۹۹۲ ساخته شده و نمایشگاهی عالی از هنرهای بصری و معماری و فرهنگ از سرتاسر دنیا است.

جاذبه‌های گردشگری هلند

و در نهایت به ناحیه دلفشاون و کلیسای پدران پیلگیریم بروید و انباری مهم از قرن نوزدهم را تماشا کنید. این مجموعه شامل یافته‌های باستان‌شناسی و تجهیزات بندر روتردام است.

جاذبه‌های گردشگری هلند

فرهنگ هلند، آرامش و خلاقیت در یک نقطه

هلند جزء ۱۰ کشور پرجمعیت اروپا است. اما کشوری است که آرامش و شادی در آن حاکم است. مردم هلند به «برابری برای همه» معتقدند و به مهاجران بسیار احترام می‌گذارند. بخش عمده مردم در بخش کشاورزی، تجارت و خدمات مشغول به کار هستند.

هلندی‌ها مشابهت زیادی با کشورهای دیگر اروپایی دارند. با این حال بسیار منظم‌تر و با برنامه‌تر هم هستند. پس بی خبر و سرزده به مهمانی نروید. این مردم افراد رک و بی‌پرده‌ای هستند صراحت را پیشه خود در رفتارهای متقابل قرار می‌دهند.

هلندی ها اغلب به زبان انگلیسی مسلط هستند و با مهمانان بسیار خوب رفتار می‌کنند. در هلند انسان‌های ثروتمندی را خواهید دید که از ولخرجی پرهیز می‌کنند و داشتن یک زندگی نرمال را ترجیح می‌دهند.

غذاهای هلند، آشپزی اصیل اروپایی

هلندی ها به غذا بسیار اهمیت می‌دهند و خلاقیت بسیاری در طبخ غذا دارند. اگر به این کشور رنگارنگ سفر کردید امتحان کردن بهترین غذاهای این کشور را از یاد نبرید.

پنیر گودا

محبوب‌ترین پنیر هلندی، همان پنیر گودای آشنای خودمان است. این پنیر خامه‌ای از جمله مواد غذایی است که هلندی‌ها از آن به صورت روزانه استفاده می‌کنند. محبوب‌ترین شکل پنیر در هلند، پنیر کهنه است که طعم تند و کاراملی‌ به خود گرفته است. مشهورترین پنیر گودای جهان شاید پنیر اولدآمستردام باشد.

جاذبه‌های گردشگری هلند

پن‌کیک پوفرچس

این پن‌کیک یکی از شیرینی‌هایخوشمزه هلند است. این پن‌کیک را در تابه‌هایی کم‌عمق و به صورت متعدد درست می‌کنند و آن را با پودر قند و کره تزئین می‌کنند. پوچرفیس در پاییز و زمستان محبوب‌تر هم می‌شود.

جاذبه‌های گردشگری هلند

شاه‌ماهی هلندی

یکی از غذاهای سنتی هلند شاه‌ماهی هلندی است. این غذا از شاه‌ماهی خام تشکیل شده است که با پیاز و نان سرو می‌شود. این شاه‌ماهی‌ها را باید در ماه جولای صید کرد تا در بهترین کیفیت و سن خودش باشد. پرچم هلند بر روی این غذا کیفیتش را برایتان تضمین خواهد کرد.

جاذبه‌های گردشگری هلند

سفر به هلند همراه با ساحل شنی

هلند سرزمین رویاهای افراد آرام است. در این کشور از باران‌های بی‌خبر و آرام لذت ببرید. به هلند سفر کنید و از شهرهای کوچک و بزرگ این کشور یادگارهایی در قلبتان حک کنید. برای سفر به هلند نیاز به ویزای شنگن هلند خواهید داشت. شرکت خدمات مسافرتی ساحل شنی آماده است که به شما برای گرفتن وقت سفارت هلند و سایر مراحل ویزای شنگن هلند کمک کند. با ما تماس بگیرید و هر سوالی که برای سفر دارید را بپرسید. شماره تلفن ما ۰۲۱۵۷۹۳۸ است.

شاید هم خودتان به هلند سفر کرده‌اید. نظرتان در مورد این کشور زیبا چیست؟ برای ما کامنت بگذارید

 

  • بعضی از عکس‌ها را از Wikimedia برداشته‌ایم.

ارسال پاسخ

18 + 4 =