۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

گشت‌وگذاری در جزیره مافوشی مالدیو

از من اگر بپرسید «بهشت آسیا» کجاست، قاطعانه پاسخ‌ام به شما «مالدیو» خواهد بود. مالدیو فوق‌العاده زیباست و دقیقاً همان جایی ست که اکثر گردشگران می‌خواهند. مالدیو مجموعه‌ای از چند جزیره‌ی زیباست و یکی از زیباترینِ آن‌ها جزیره مافوشی است. جزیره مافوشی مالدیو از زیباترین مکان‌های کل جهان است. کسانی که تا کنون به این جزیره سفر کرده‌اند می‌دانند که این جزیره‌ی فوق‌العاده از چه زیبایی‌هایی برخوردار است. کسانی هم که تا کنون به این جزیره سفر نکرده‌اند می‌توانند با ما در ساحل شنی همراه باشند تا به همراه یکدیگر مروری بر زیبایی‌های جزیره مافوشی مالدیو داشته باشیم. در این نوشتار در مورد جزیره مافوشی مالدیو خواهم گفت و توضیح خواهم داد که چرا این جزیره می‌تواند یکی از بهترین مقاصد گردشگری برای هر گردشگر باشد.

جزیره مافوشی مالدیو

کلیت جزیره مافوشی مالدیو

قبل از آن که به همراه یکدیگر وارد جزیره شویم و به دیدن دیدنی‌های آن برویم، اجازه دهید ابتدا مروری کلی بر کلیت جزیره مافوشی مالدیو داشته باشیم.

مافوشی از بزرگ‌ترین جزایر مالدیو است و به سبب زیبایی‌های بسیاری که دارد توانسته درصد قابل توجهی از گردشگرانی که به کلیت جزایر مالدیو سفر می‌کنند را به خود بخواند. جزیره مافوشی البته در سال ۲۰۰۴ بر اثر سونامی‌ای که آمد به‌شدت آسیب دید و ضربات سختی بر آن وارد آمدند، اما پس از آن باری دیگر جان گرفت و امروز از زیباترین مکان‌های جهان است.

جزیره مافوشی مالدیو حدود ۲۶ کیلومتر با پایتخت مالدیو، یعنی شهر ماله، فاصله دارد. این جزیره حول و حوش ۵ هزار نفر جمعیت دارد و توسط یک شورای پنج‌نفره اداره می‌شود. در این جزیره تمرکز بالایی روی صنعت گردشگری شده و از همین رو مسئولان آن سعی داشته‌اند امکانات جزیره را روز به روز بهتر کنند و حقا که در کار خود هم موفق بوده‌اند.

البته مافوشی هنوز خیلی صنعتی و مدرن نشده و شاید همین امر یکی از مزایای این جزیره‌ی روستایی و محلی باشد.

سواحل جزیره مافوشی مالدیو

نام جزیره عجین است با نام ساحل. خوشبختانه سواحل جزیره مافوشی از وضعیت خوبی برخوردار هستند. این سواحل هم از زیبایی‌های زیادی برخوردار اند و هم آن که امکان انجام کلی کار تفریحی در آن‌ها وجود دارد، کارهایی که البته در ادامه‌ی این متن به آن‌ها خواهم پرداخت.

۴ تا از سواحل مافوشی عالی اند از جمله:

۱- ساحل Bikini

جزیره مافوشی مالدیو جزیره مافوشی مالدیو

فقط در ساحل بیکینی است که می‌توان از لباس‌های باز استفاده کرد. یعنی فقط در این ساحل است که مثلاً زنان می‌توانند لباس شنا بپوشند و یا لباس باز به تن کنند، در سایر سواحل جزیره مافوشی و در کل در سطح جزیره، پوشیدن چنین لباس‌هایی غیرقانونی است. همانطور که در تصاویر می‌بینید این ساحل بسیار زیباست و از نخل‌های زیادی هم برخوردار است. آب‌های خوش‌رنگ اطراف کل جزیره‌های مالدیو در اطراف این جزیره هم هستند و آن‌ها را می‌توان از نزدیک دید و تماشا کرد.

۲- ساحل Public

جزیره مافوشی مالدیو جزیره مافوشی مالدیو

کمی آن‌طرف‌تر از ساحل بیکینی می‌توانید به ساحل عمومی دسترسی داشته باشید. این ساحل، که البته دو ساحل هستند، ساکت‌تر و خلوت‌تر از ساحل بیکینی است. همچنین نسبت به ساحل بیکینی وسعت بیش‌تری دارد، اما از لحاظ نرمی شن‌ها هر دو در یک وضعیت هستند. به احتمال بسیار زیاد، دلیل خلوت‌تر بودن این ساحل نسبت به ساحل بیکینی آزاد بودن لباس در ساحل بیکینی است.

همانطور که در تصویر زیر هم دیدید، این ساحل در کنار ساحل بیکینی است و به‌آسانی می‌توان با مقداری قدم‌زدن از ساحل بیکینی به سمت شرق به ساحل عمومی رسید.

جزیره مافوشی مالدیو

۳- ساحل Water Sports

Maafushi Island Maafushi Island

این ساحل با ساحل بیکینی و عمومی فاصله دارد. ساحل ورزش‌های آبی هم وضعیت‌اش مناسب است و می‌تواند گزینه‌ای عالی برای استفاده از ورزش‌های آبی باشد. ضمناً به هنگام غروب میزهایی در کنار آب قرار داده می‌شوند تا فضا برای خوردن یک شام رمانتیک با صدای آب فراهم باشد.

۴- ساحل Coral

Maafushi Island

این ساحل در قسمت جنوبی جزیره واقع است و احتمالاً نام آن به سبب تعداد زیاد مرجان‌هایی ست که در خود دارد. ساحل کورال یا مرجان به نسبت سایر سواحلی که نام بردم، شن‌های کم‌تری دارد اما در عوض از چشم‌اندازی فوق‌العاده از آب‌های خوش‌رنگ برخوردار است.

تفریحات جزیره مافوشی مالدیو

مهم‌ترین نکته و مطلب برای کسی که به دنبال سفر به مالدیو و خصوصاً جزیره مافوشی است، تفریحات قابل‌انجام در جزیره مافوشی مالدیو است. از این رو خیلی سخن‌درازی نمی‌کنم و مستقیم به سروقت معرفی تفریحات جزیره مافوشی مالدیو می‌روم:

۱- اسنورکلینگ

Maafushi Island Maafushi Island

برخی آژانس‌های آن منطقه تورهای چند ساعته‌ای برگزار می‌کند، تورهایی که هدف آن‌ها لذت‌بردن از تفریحات مربوط به آب است. یکی از تفریحات این تورها، اسنورکلینگ است. کسانی که به اسنورکلینگ علاقه دارند می‌توانند به زیر آب‌های اطراف جزیره مافوشی مالدیو بروند و همچون تصاویر بالا از نزدیک با موجودات دریایی مواجه شوند.

یکی از آژانس‌های محبوب آن منطقه، آژانس ICom است. این آژانس گویا هم قیمت‌های بهتری دارد و هم آن که کیفیت تورهای‌اش بالاتر اند.

Maafushi Island

از لینک زیر می‌توانید به صفحه اینستاگرام این آژانس دسترسی داشته باشید:

ICom

۲- تماشای دلفین‌ها

Maafushi Island Maafushi Island

این که بتوان از نزدیک، بر روی آب‌ها با دلفین‌ها مواجه شد موردی است که برای هر کسی پیش نمی‌آید، اما کسانی که به جزیره مافوشی مالدیو سفر کنند می‌توانند با استفاده از تورهای آژانس‌های آن منطقه با قایق روی آب‌ها بروند و به تماشای دلفین‌ها بنشینند. چنان‌که در تصاویر می‌بینید در قسمتی از آب‌های اطراف جزیره مافوشی دلفین‌هایی دیده می‌شوند که می‌توان بدون آسیب‌رساندن به آن‌ها تماشای‌شان کرد و حتی به آن‌ها غذا داد.

۳- اقامت در Centara Ras Fushi Resort

جزیره مافوشی مالدیو Maafushi Island

یک مکان بر روی آب‌های اطراف جزیره وجود دارد با نام Centara Ras Fushi Resort. در این مکان چندین کلبه بر روی آب تعبیه کرده‌اند و کلی امکانات برای آن‌ها قرار داده‌اند. این کلبه‌ها دقیقاً همان چیزهایی اند که گردشگران قبل از سفر به مالدیو در ذهن خود مجسم می‌کنند. بر روی کلبه‌ها یک رستوران عالی با نام رستوران Oceans هم وجود دارد که طیف وسیعی از غذاها و نوشیدنی‌ها را ارائه می‌دهد.

اگر به جزیره مافوشی مالدیو سفر کردید سعی کنید به این منطقه هم بروید، چرا که جَو و فضایی متفاوت از سایر مکان‌های جزیره دارد.

۴- ورزش‌های آبی

Maafushi Island Maafushi Island

همانطور که در بالا هم گفتم در ساحل ورزش‌های آبی امکان انجام انواع ورزش‌های آبی وجود دارد. جز این ساحل، چند جای دیگر هم هستند که در آن‌ها می‌توان یک سری از ورزش‌های آبی را انجام داد. برای آن که بتوان انواع ورزش‌های آبی را تجربه کرد و بهترین وسایل و امکانات را در دسترس داشت، می‌توان از خدمات آژانس Active Watersports Maafushi استفاده کرد. این آژانس لیستی بلندبالا از ورزش‌های آبی و امکانات آن را به گردشگران ارائه می‌دهد و گردشگران می‌توانند با پرداخت مبلغی، به بهترین شکل به انجام این ورزش‌های تفریحی بپردازند.

از جمله ورزش‌ها و تفریحات آبی‌ای که در لیست این آژانس هستند می‌توان از قایق‌سواری، اسنورکلینگ، جت‌اسکی‌سواری، پاراسیلینگ، فلای‌بوردینگ و ماهیگیری نام برد.

البته برخی ازاین خدمات قیمت بالایی می‌طلبند – مثلاً برای استفاده از خدمات پاراسیلینگ برای دو نفر باید ۱۳۰ دلار پرداخت شود.

۵- استفاده از بار شناور

جزیره مافوشی مالدیو Maafushi Island

یک قایق بر روی آب‌های اطراف جزیره مافوشی وجود دارد که توانسته از محدودیت‌های قانونی آن منطقه برای خود درآمدی کسب کند. قضیه از این قرار است که در جزیره مافوشی به سبب اسلامی‌بودن قوانین مالدیو استفاده از نوشیدنی‌های الکلی مجاز نیست و بنابراین در هیچکدام از رستوران‌ها و کافه‌های این جزیره نمی‌توان به نوشیدنی‌های الکلی دسترسی داشت، اما این بارِ شناور توانسته قوانین را دور بزند و انواع نوشیدنی‌های الکلی را ارائه دهد و از همین طریق کلی مشتری برای خود دست و پا کند. البته این بار از نوشیدنی‌های غیر الکلی هم برخوردار است و فارغ از این موارد مهم‌ترین نکته‌ای که در ارتباط با آن وجود دارد این است که می‌توان بر روی صندلی‌های این بار شناور نشست و منظره‌ای فوق‌العاده در اطراف خود داشت و با خیالی آسوده به نوشیدن پرداخت؛ البته امکان نشستن بر روی صندلی‌های داخل این قایق هم وجود دارد.

۶- ماهیگیری در جزیره مافوشی

یکی از کارهای رایجی که در جزیره مافوشی برقرار است ماهیگیری است. البته که کم نیستند افرادی که همچون من با ماهیگیری مخالف اند، اما در کل برای آن که به کلیه‌ی کارهای رایجی که می‌توان در جزیره مافوشی مالدیو انجام داد اشاره کنم باید به ماهیگیری هم اشاره‌ای داشته باشم.

نکته‌ی مفرحی که در ارتباط با ماهیگیری در مافوشی وجود دارد این است که امکان ماهیگیری در شب هم وجود دارد. مثلاً با تور هتل والنا می‌توان در غروب و شب با قایقی بزرگ بر روی آب‌ها به ماهیگیری پرداخت، آن هم صرفاً با پرداخت ۲۰ دلار.

۷- گشت‌وگذار در مناطق مسکونی جزیره مافوشی و آشنایی با فرهنگی جدید

Maafushi Island جزیره مافوشی مالدیو Maafushi Island Maafushi Island Maafushi Island جزیره مافوشی مالدیو

جزیره مافوشی مالدیو یک جزیره‌ی مسکونی است و حدود ۵ هزار نفر هم در آن زندگی می‌کنند. در این جزیره فرهنگ مالدیوی حکمفرماست و بنابراین با گشت‌وگذار در آن می‌توان به طور ملموس با فرهنگی جدید برخورد کرد. در این جزیره چند فروشگاه محلی از جمله فروشگاه روسری و لباس، سوپرمارکت و … وجود دارند. همچنین یک باشگاه بدنسازی نسبتاً مجهز و مدرسه و بانک هم در آن منطقه هستند. در کوچه‌ها و خیابان‌های این جزیره هم زندگی برقرار است، چنان‌که می‌توانید در تصاویر ببینید.

هتل Beach Valena

Maafushi Island Maafushi Island

در جزیره مافوشی چند هتل وجود دارند و بدون دغدغه می‌توان در آن‌ها اقامت کرد، اما هتل بیچ والنا را می‌توان بهترین هتل جزیره مافوشی دانست و بنابراین اگر به دنبال یک هتل لوکس هستید بهتر است در این هتل اقامت داشته باشید.

از این هتل تا ساحل بیکینی صرفاً ۵ دقیقه پیاده فاصله است و همچنین خود هتل هم از تورهای زیادی برای ماهیگیری و ورزش‌های آبی برخوردار است.

دسترسی به جزیره مافوشی

همانطور که در بالا هم گفتم، مافوشی فاصله‌ی کمی از شهر ماله، پایتخت مالدیو، دارد. از شهر ماله به جزیره مافوشی بسته به بودجه و سایر شرایط می‌توان از  سه طریق رسید:

  • فری محلی [استفاده از فری یا فرابر محلی ارزان‌ترین گزینه و البته آهسته‌ترین گزینه است. با فرابر حول و حوش یک ساعت و نیم طول می‌کشد که از ماله به جزیره مافوشی بروید و هزینه‌ی آن برای هر نفر ۳ دلار است.]
  •  قایق‌موتوری محلی [قایق‌های موتوری محلی در ۳۵ دقیقه مسیر ماله تا مافوشی را می‌پیمایند و کرایه‌ی آن‌ها برای هر نفر ۲۵ دلار است.]
  • قایق‌موتوری خصوصی [گران‌ترین گزینه و البته سریع‌ترین گزینه همین قایق‌موتوری خصوصی است. افراد کمی از این قایق‌های خصوصی استفاده می‌کنند و بنابراین برای سوار شدن روی آن‌ها نباید صف‌های شلوغ تحمل کنید. اما کرایه‌ی این قایق‌های موتوری خصوصی بسیار زیاد است: ۱۵۰ دلار برای هر نفر.]

سخن آخر

جزیره مافوشی مالدیو از بهترین جزایر مالدیو است. در سفر به مالدیو نباید گشت‌وگذار در این جزیره را از دست داد. حتی اگر قرار باشد صرفاً سه روز در مالدیو بمانید، حتماً یک روزِ سفرتان را در جزیره مافوشی بگذرانید.

چنان‌که در بالا گفته شد، اکثر کارهایی که در مالدیو می‌توان انجام داد و اکثر مناظری که در مالدیو می‌توان دید در این جزیره قابل دسترسی هستند و حتی اگر کل سفرتان به مالدیو را در جزیره مافوشی بگذرانید چیزی را از دست نداده‌اید. این جزیره فوق‌العاده است و می‌تواند گزینه‌ای عالی برای یک سفر چند روزه باشد. کسانی که به دنبال فراغت از تکرارِ زندگی هستند و می‌خواهند برای چند روزی هم که شده فارغ باشند از زندگی روزمره، بهتر است مالدیو را مقصد سفر خود کنند و تا سال‌های سال، یاد و خاطر سفرشان به مالدیو در ذهن‌‌شان بماند.

خوشبختانه برای سفر به مالدیو کار دشواری در پیش نیست. می‌توان از تور مالدیو مرکز ساحل شنی استفاده کرد و سفری امن و بی دغدغه به مالدیو داشت. با استفاده از تور مالدیو می‌توانید به همراه بیمه مسافرتی و امکان اقامت در بهترین هتل‌های مالدیو و از همه مهم‌تر راهنمای تور فارسی زبان به مالدیو و جزایر فوق‌العاده‌ی آن سفر کنید. برای کسب اطلاعات بیش‌تر در زمینه‌ی تور مالدیو می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید و از راهنمایی‌های کارشناسان ما بهره‌مند شوید. ضمناً از طریق همین شماره‌تلفن می‌توانید تور مالدیو را هم رزرو کنید.

منابع: backpackerbanter | eatandtravelwithus

ارسال پاسخ

سه × 1 =