۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

راهنمای سفر به بانکوک

جهان ما جهانی ست پر از فرهنگ‌های مختلف. به هر سوی این جهان که سفر کنی با آداب‌ورسومی جدید مواجه خواهی شد، آداب‌ورسومی که گاه حتی کاملاً در تضاد با آن آداب‌ورسومی اند که از کودکی با آن‌ها بزرگ شده‌ای. همین یک امر خود می‌تواند علتی برای سفر باشد، برای آشنا شدن با آداب‌ورسومی جدید، فرهنگی تازه. اما نکته‌ی مثبت ماجرا اینجاست که با سفر کردن، نه‌تنها می‌توان با آداب‌وسومی جدید آشنا شد بلکه می‌توان مکان‌هایی جدید دید و از این مکان‌های جدید لذت برد. در میان تمامی کشورهای جهان، چند دهه است که تایلند، به‌مثابه‌ی یک کشور توریستی، شرایطی خاص پیدا کرده. با سفر به تایلند و خصوصاً شهر بانکوک، می‌توان با آداب‌ورسومی تازه آشنا شد و فرهنگی متفاوت از فرهنگ ایرانی را تجربه کرد، ولی درعین‌حال امکان لذت‌بردن از دیدنِ کلی دیدنی مختلف و انجام‌دادن کلی کار جدید هم فراهم است. در این نوشتار در مورد سفر به بانکوک صحبت خواهم کرد. سعی‌ام بر آن خواهد بود که تا جای امکان به نکاتی که در سفر به بانکوک نیاز دارید اشاره کنم. اگر قصد سفر به بانکوک را دارید با این نوشتار تحت عنوان راهنمای سفر به بانکوک همراه باشید.

راهنمای سفر به بانکوک

کلیت شهر بانکوک

بانکوک پایتخت کشور تایلند است و از زیباترین شهرهای جهان به شمار می‌رود؛ شاید همین امر است که موجب شده این شهر همواره در زمره‌ی توریستی‌ترین شهرهای جهان قرار گیرد. نام بانکوک، نامی است که عمدتاً در میان خارجی‌ها مشهور است، وگرنه اکثر کسانی که در بانکوک زندگی می‌کنند این شهر را با نام «کرونگ‌تیپ» [Krung Thep] می‌شناسند.

مبارزات سیاسی‌ای که در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم در تایلند انجام شدند، تماماً در بانکوک بودند و به همین دلیل می‌توان گفت که بانکوک مرکز اصلی سیاست تایلند در قرن بیستم بوده. پس از لغو سلطنت مطلقه و آغاز به کار سلطنت مشروطه در تایلند، در دهه‌های سوم و چهارم قرن بیستم، رفته‌رفته توجهات به بانکوک بیش‌تر شد و این امر خود را در دهه‌ی ۶۰ قرن بیستم نشان داد. در سال‌های بین ۱۹۶۰ تا اواخر دهه‌ی ۸۰ قرن بیستم، بانکوک  رشد بسیار سریع و قابل توجهی را تجربه کرد. این رشد تمامی جنبه‌های یک رشد شهری را در برگرفت، از رشد اقتصادی و صنعتی گرفته تا رشد بافت شهری و توریستی. بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی، خصوصاً شرکت‌های چینی، در بانکوک مستقر شدند و دولت هم توجهی بسیار به این شهر مبذول داشت. نتیجه این شد که بانکوک تبدیل به توریستی‌ترین شهر جهان شد و توانست تأثیر زیادی بر روی اقتصاد منطقه، آسیا و حتی جهان بگذارد.

در سال‌های اخیر، بانکوک توانسته با بیش از ۲۰ میلیون گردشگر در سال، به توریستی‌ترین شهر جهان تبدیل شود و لندن را پشت‌سر بگذارد. ضمناً در سال ۲۰۱۶ هم به عنوان چهارمین شهر جهان دست پیدا کرد.

با این مقدمه‌ی کلی در باب بانکوک، نوبت به آن رسیده که به مباحث اصلی در باب راهنمای سفر به بانکوک بپردازم. ابتدا به دیدنی‌هایی که در بانکوک منتظرتان هستند خواهم پرداخت و سپس به سایر موارد می‌رسم.

دیدنی‌های بانکوک

۱- گرند پالاس

راهنمای سفر به بانکوک

گرند پالاس یا کاخ بزرگ تایلند از مشهورترین جاذبه‌های دیدنی بانکوک است. این مجموعه برای بیش از ۱۵۰ سال محل زندگی پادشاه‌های تایلند بوده و در حال حاضر هم در برخی از ساختمان‌های آن دفاتر اداری برقرار اند. در درون این کاخ بزرگ، یک معبد معروف با نام معبد وات فراکائو هم وجود دارد، همان معبدی که بودای بزرگ زمردین هم در آن وجود دارد و از این رو گاه به عنوان معبد بودای زمردین شناخته می‌شود.

امروزه این کاخ به عنوان محلی برای بازدید گردشگران مورد استفاده قرار می‌گیرد، هر چند که خیلی از ساختمان‌های آن درشان به روی بازدیدکنندگان بسته است. پیش‌تر در مجله ساحل شنی به طور مفصل در مورد گرند پالاس بانکوک سخن گفته‌ام. برای دسترسی به آن مقاله می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید:

گراند پالاس بانکوک

۲- معبد وات آرون

راهنمای سفر به بانکوک

از مشهورترین معابد جهان، همین معبد وات آرون است. معبد وات آرون در کنار رود چائوفرایا واقع شده و از زیبایی‌های بسیاری برخوردار است، خصوصاً در شب اگر از فاصله به این معبد نگریسته شود نمی‌توان در برابر وسوسه‌ی عکاسی مقاومت کرد.

معبد وات آرون در اوایل قرن نوزدهم ساخته شده و هنوز هم به عنوان یک معبد مورد استفاده قرار می‌گیرد، هرچند که یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری بانکوک هم هست.

پله‌های این معبد بسیار جالب اند و شباهت زیادی به نردبان دارند. بالا رفتن از آن‌ها مقداری دشوار است اما پس از بالارفتن از آن‌ها و در ارتفاع می‌توان چشم‌اندازی فوق‌العاده از شهر بانکوک و خصوصاً رود چائوفرایا داشت.

در مورد معبد وات آرون هم پیش‌تر در مجله ساحل شنی سخن گفته‌ام. برای دسترسی به مقاله‌ی مفصل معبد وات آرون از لینک زیر استفاده کنید:

معبد وات آرون

۳- معبد وات فو

در آن سوی رود چائوفرایا یک معبد مشهور دیگر وجود دارد که از آن با نام وات فو یاد می‌شود. کسانی که به دیدن معبد وات آرون می‌روند از معبد وات فو هم دیدن می‌کنند. برای دسترسی از معبد وات آرون به معبد وات فو می‌توان از قایق‌هایی که در نزدیکی معبد وات آرون قرار دارند استفاده کرد، همچنین خود مسیر میان معبد وات آرون و معبد وات فو هم صفایی خاص دارد.

در معبد وات فو یک مجسمه‌ی بزرگ و معروف از بودا وجود دارد، مجسمه‌ای با نام بودای خوابیده؛ از همین روست که گاه از این معبد با نام معبد بودای خوابیده هم یاد می‎شود.

در مورد معبد وات فو هم پیش‌تر در مجله ساحل شنی بحث داشته‌ام. برای دسترسی به مقاله‌ی مفصل معبد وات فو می‌توانید از لینک زیر استفاده کنید:

معبد وات فو

۴- بازارهای شناور

بازارهای شناور بانکوک

در بانکوک و چند شهر دیگر از تایلند یک سری بازار وجود دارند که از آن‌ها با عنوان بازارهای شناور یاد می‌شود. فروشنده‌های محلی، بر روی قایق به فروش محصولات خود می‌پردازند و جوی فوق‌العاده در این مکان‌ها وجود دارد.

در میان بازارهای شناور بانکوک، بازار شناور Damnoen Saduak از همه معروف‌تر است. در این بازار شناور انواع میوه، سبزی، صیفی‌جات، عرقی‌جات گیاهی و موارد این قبیل فروخته می‌شود. در سفر به بانکوک حتماً به این بازار هم سری بزنید.

۵- محله چینی‌ها

راهنمای سفر به بانکوک

کشورهای شرق آسیا، مالزی، سنگاپور و تایلند از محله‌ای با نام محله‌چینی‌ها برخوردار هستند. محله چینی‌ها در تایلند جلوه‌ای چینی دارد و انواع معابد چینی، فروشگاه‌های چینی و خلاصه عناصر چینی در این محله به چشم می‌خورند. در این محله‌ی رنگارنگ می‌توانید به خرید بپردازید و همچنین در برهه‌هایی از سال شاهد فستیوال‌های مختلفی در آن باشید.

۵- خانه‌ی جیم تامپسون

جیم تامپسون یک آمریکایی بوده که برای مدتی در بانکوک اقدام به جمع‌آوری لوازم متعدد و مختلفی از کشور تایلند کرده. در سال‌های اخیر از خانه‌ی جیم تامپسون، که البته بسیار هم زیباست، به‌مثابه‌ی موزه استفاده می‌شود و درصدی از گردشگران بانکوک به دیدن این موزه می‌روند و به طور ملموس با فرهنگ و تاریخ تایلند آشنا می‌شوند.

۶- رودخانه چائو فرایا

راهنمای سفر به بانکوک

همانطور که در بالا گفتم، معابد وات آرون و وات فو در دو سوی رودخانه‌ی چائوفرایا قرار گرفته‌اند. رودخانه‌ی چائوفرایا هم از دیدنی‌های بانکوک است و شب و روز فضا و جوی بسیار خواستنی بر آن برقرار است. قایق‌های زیادی هم بر روی این رودخانه در گذر هستند که می‌توان سوار آن‌ها شد و بر روی آب‌های رودخانه‌ی چائو فرایا به قایق‌سواری پرداخت.

۷- جاده‌ی خائوسان

راهنمای سفر به بانکوک

خیابانی عالی در بانکوک وجود دارد که آن را با نام جاده‌ی خائوسان می‌شناسند. این خیابان از لحاظ جَو و فضا چیزی نزدیک به خیابان واکینگ استریت پاتایا است. فروشنده‌های زیادی در این خیابان در حال فروش اجناس خود هستند. همچنین گردشگران بسیاری هم در تمامی ساعات شبانه روز در این خیابان مشغول گشت ‌و گذار اند. در سفر به بانکوک بد نیست سری هم به جاده‌ی خائوسان بزنید.

زندگی شبانه در بانکوک

حال که به طور خلاصه به معرفی دیدنی‌های بانکوک پرداختم، نوبت به سایر موارد مربوط به سفر به بانکوک رسیده است. در کشور تایلند، عنصر مشهوری که در صنعت گردشگری وجود دارد زندگی شبانه است. در پوکت، پاتایا و بانکوک، هر سه، زندگی شبانه در برخی مناطق برخوردار است. در این منطقه‌ها می‌توان از ساعات ۱۲ بامداد تا ۶ صبح به خرید، گشت‌وگذار و پیاده‌روی پرداخت؛ ضمناً در این مناطق باشگاه‌های شبانه‌ای هم هستند و خلاصه بهترین فضا برای لذت‌بردن فراهم است.

راهنمای سفر به بانکوک

فی‌الثمل، بر روی رودخانه‌ی چائوفرایا چند کشتی بزرگ وجود دارند که شب‌ها در آن‌ها ازدحامی قابل توجه برقرار است. انواع غذاها و نوشیدنی‌ها در این کشتی‌ها عرضه می‌شوند. اگر به زندگی شبانه علاقه دارید و قصد دارید در بانکوک در ساعات بامداد به تفریح بپردازید، این کشتی‌ها می‌توانند گزینه‌هایی مناسب باشند.

یا مثلاً در جاده‌ی خائوسان هم چنین فضایی فراهم است. کلاب‌های شبانه‌ی زیادی هم در مرکز شهر بانکوک هستند که با چند پرسش کوتاه می‌توانید به آن‌ها دسترسی پیدا کنید.

خرید در بانکوک

وقتی یک شهر به عنوان توریستی‌ترین شهر جهان شناخته می‌شود، وقتی شهری سالانه حدود ۲۰ میلیون گردشگر را در خود راه می‌دهد، حتماً هم باید در آن برای خرید گردشگران چاره‌هایی اندیشیده شده باشد. در بانکوک هم اوضاع از همین قرار است. وقتی در مرکز شهر بانکوک به قدم‌زدن می‌پردازید شاهد فروشگاه‌های ریز و درشت رنگارنگی خواهید بود که انواع اجناس را به فروش می‌رسانند.

اگر به دنبال خرید از فروشگاه‌های کوچک و دستفروش‌ها هستید، می‌توانید افزون بر مرکز شهر بانکوک سری هم به جاده‌ی خائوسان و خصوصاً محله‌ی چینی‌ها بزنید

علاوه بر بازارهای شناور، دستفروش‌های شبانه، بازارهای آخر هفته و فروشگاه‌های ریز و درشت در مرکز شهر، یک سری مرکز خرید بزرگ هم وجود دارند که من صرفاً در اینجا به معرفی این مراکز خرید بزرگ می‌پردازم، چرا که در سفر به بانکوک حتماً دستفروش‌ها و فروشگاه‌های کوچک را پیدا خواهید کرد:

۱- مرکز خرید Siam Paragon

خرید در بانکوک

این مرکز خرید، که البته یک مگامال است، یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید بانکوک است. در این مرکز خرید فوق‌لاکچری، می‌توانید به انواع کالاها، از لباس و لوازم الکترونیکی تا خودرو، دسترسی داشته باشید. چند رستوران، چند کافی‌شاپ، یک کتابفروشی، یک سالن تئاتر و چندین مرکز سرگرمی دیگر در این مرکز خرید بزرگ وجود دارند. حتماً در سفر به بانکوک به مرکز خرید سیام پاراگون سری بزنید. نکته‌ای که باید حتماً به آن اشاره کنم این است که این مرکز خرید بسیار لوکس است و از این رو اجناس آن قیمتی بالا دارند و تماماً برند هستند.

ضمناً این مرکز خرید از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب باز و قابل دسترسی است.

۲- مرکز خرید CentralWorld

خرید در بانکوک

این مگامال بزرگ‌ترین مرکز خرید تایلند است و همچون مرکز خرید سیام پاراگون می‌توانید در آن به انواع اجناس در بهترین شکل و شمایل‌شان دسترسی داشته باشید. بیش از ۱۰۰ رستوران و کافه، چند سینمای عالی، چند مرکز سرگرمی و شهربازی، نماینده‌هایی از برندهای مشهور زارا، تیمبرلند، ام ان جی و …، در این مرکز خرید قرار دارند. شاید به نوعی بتوان این مرکز خرید را مدرن‌ترین مرکز خرید کل بانکوک به حساب آورد. برای دسترسی به این مرکز خرید، که در نزدیکی مرکز خرید سیام پاراگون قرار گرفته، هم از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب فرصت دارید.

۳- مرکز خرید MBK

خرید در بانکوک

در این مرکز خرید ۷ طبقه، برخلاف دو مرکز خرید فوق، کالاها با قیمتی مقرون به صرفه عرضه می‌شوند و بنابراین اگر به دنبال خریدی مقرون به صرفه در مراکز خرید بانکوک هستید احتمالاً این مرکز خرید از گزینه‌های مناسب برای شما باشد.

همچون دو مرکز خرید فوق، از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۰ شب می‌توانید به این مرکز خرید بروید و از گشت و گذار و خرید در آن لذت ببرید.

۴- Central Embassy

خرید در بانکوک

مرکز خرید Central Embassy اولین مرکز خرید بزرگ و مدرن بانکوک است و یکی از بهترین‌های این شهر به حساب می‌آید. این مرکز خرید سوپرلوکس، از بیش از ۱۰۰ فروشگاه برخوردار است و همچنین در آن چند سالن تئاتر و سینما، چند مرکز سرگرمی، چندین رستوران و کافه و یک هتل ۶ ستاره واقع هستند. فکر می‌کنم سفر به بانکوک ناقص خواهد بود اگر در آن سری به این مرکز خرید فوق‌العاده نزنید.

۵- مرکز خرید Siam Center

راهنمای سفر به بانکوک

مرکز خرید سیام سنتر یکی دیگر از بهترین مراکز خرید بانکوک است. این مرکز خرید یک مرکز خرید عالی برای کسانی است که به دنبال خرید لباس و پوشاک هستند. سیام سنتر از قدیمی‌ترین مراکز خرید بانکوک است، اما مدتی تعطیل بود تا آن که در سال ۲۰۱۳ باری دیگر فعالیت‌اش را از سر گرفت و به جاده‌ی رقابت با دیگر مراکز خرید بزرگ بانکوک بازگشت.

۶- مرکز خرید Pantip Plaza

خرید در بانکوک

بزرگ‌ترین مرکز خرید مخصوص لوازم الکترونیکی، همین مرکز خرید پانتیپ پلازا است. این مرکز خرید بزرگ در مرکز شهر بانکوک واقع شده و بهترین مکان برای خرید لپتاپ، گوشی، تبلت، کنسول بازی و لوازم جانبی مربوط به آن‌ها است. نکته‌ای که وجود دارد این است که اگر در زمینه‌ی لوازم الکترونیکی خبره و متخصص نیستید، حتماً به همراه یک متخصص به خرید از این مرکز خرید بپردازید چراکه ممکن است برخی فروشنده‌های آن اجناس تقلبی را به شما بفروشند. اما اگر متخصص هستید حتما خرید از این مرکزِ خرید بزرگ را تجربه کنید.

۷- مرکز خرید Siam Discovery

راهنمای سفر به بانکوک

این مرکز خرید هم می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای خرید باشد. در این مرکز خرید انواع فروشگاه‌ها فعالیت دارند و همچون سایر مراکز خرید بزرگ بانکوک در این مرکز خرید هم چند مرکز سرگرمی وجود دارند. ضمناً رستوران‌های خوبی هم در این مرکز خرید قرار دارند.

خوردن در بانکوک

تفریحات شبانه‌ی بانکوک همراه با خوردن انواع نوشیدنی و خوراکی هستند و بنابراین در هر آن جای بانکوک، رستوران‌ها، غذاخوری‌ها،فست‌فودها، کافه‌ها و بارهای زیادی وجود دارند و از این بابت هیچ مشکلی در سفر به بانکوک نخواهید داشت. در مناطق بانکوک هم چند رستوران محلی وجود دارند از جمله موارد زیر:

۱- Kuay Jab Nai Huan [یکی از غذاخوری‌های محلی بانکوک است که در اکثر مواقع برای خوردن خوراکی‌های آن باید در صفی طولانی بایستید. این غذاخوری از ساعت ۶ تا ۱۲ شب فعالیت می‌کند و در جاده‌ی Yaowarat واقع شده.]

خرید در بانکوک

۲- Wattana Panich [همچون غذاخوری بالا، این غذاخوری هم غذاهای محلی تایلند را عرضه می‌کند و بسیار هم محبوب است. اگر به دنبال تجربه‌کردن غذاهای محلی بانکوک و کل تایلند هستید سری به این غذاخوری در جاده‌ی Ekkamai بزنید.]

خرید در بانکوک

۳- Lek Seafood Silom [در بانکوک روی خوشی به غذاهای دریایی نشان می‌دهند. در این غذاخوری می‌توانید انواع غذاهای دریایی را سفارش دهید و در محیطی دل‌انگیز نوش‌جان کنید. در این غذاخوری سعی شده همه‌چیز محلی باشد، حتی نوع صندلی‌ها و دکور مغازه. این غذاخوری در جاده‌ی Narathiwatrachanakharin واقع شده.]

افزون بر این، اگر به دنبال رستوران‌های لوکس در بانکوک هستید می‌توانید سری به رستوران‌های زیر بزنید:

۱- رستوران Bunker

رستوران‌های بانکوک

این رستوران از رستوران‌های شیک، مدرن و باکیفیت بانکوک است. در این رستوران می‌توانید به انواع مختلفی از غذاهای اروپایی و آمریکایی دسترسی داشته باشید. اگر در بانکوک به دنبال یک رستوران چشم‌نواز و شیک هستید و می‌خواهید در یک مکان مدرن غذا بخورید قطعاً این رستوران می‌تواند از گزینه‌های مناسب باشد.

آدرس: ۱۱۸/۲ Soi Suksa (Sathorn 12)

۲- Issaya Siamese Club

بانکوک

این خانه‌ی صد ساله در مرکز یک پارک سرسبز قرار گرفته و یکی از بهترین و لاکچری‌ترین مناطق بانکوک برای خوردن غذا است. همانطور که در تصویر می‌بینید بسیار لوکس است و می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای کسانی باشد که به دنبال یک رستوران فوق‌العاده در بانکوک تایلند هستند.

آدرس: ۴ Soi Sri Aksorn, Chuaphloeng Rd

۳- Bo Lan

 بانکوک

این رستوران از قدیمی‌ترین رستوران‌های تایلند است، اما در عین حال چندین سال است که در زمره‌ی بهترین رستوران‌های بانکوک و کل تایلند قرار دارد. نام این رستوران بر گرفته از نام دو سرآشپز قدیمی آن است. در سفر به بانکوک و در طول اقامت‌تان در این شهر، پیشنهاد می‌شود برای یک وعده هم که شده از غذاهای این رستوران شیک بچشید.

آدرس: ۲۴ Sukhumvit Soi 53

۴- Le Normandie at Mandarin Oriental Hotel

بانکوک

این رستوران قطعاً از بهترین رستوران‌های بانکوک است. اگر قرار بود صرفاً از سه تا از بهترین رستوران‌های بانکوک نام می‌بردم، حتماً نام این رستوران هم در میان آن‌ها بود. همانطور که در تصویر می‌بینید چشم‌اندازی فوق‌العاده دارد و می‌تواند مکانی مناسب برای خوردن غذایی خوش‌طعم با چاشنی آرامش باشد. این رستوران در هتل ماندارین شرقی واقع شده و فاصله‌ای اندک از رودخانه‌ی چائوفرایا دارد. از حدود ۴۰ سال پیش تا کنون که این رستوران فعالیت می‌کند، همواره در زمره‌ی برترین رستوران‌های بانکوک بوده است.

۵- Enoteca Italiana

بانکوک

چنانکه از نام این رستوران برمی‌آید، یک رستوران ایتالیایی است و همانطور که در تصویر هم می‌بینید فضایی فوق‌العاده دارد. این رستوران در قسمت انتهایی یک خیابان باریک است، اما این مورد موجب نشده که مشتریان رستوران کم باشند بلکه هر روز بر مشتریان این رستوران افزوده می‌شود. در بانکوک اگر هوس خوردن غذای ایتالیایی کردید سری به این رستوران بزنید و یکی از بهترین غذاهای ایتالیایی را در فضایی فوق‌العاده نوش‌جان کنید.

آدرس: ۳۹ Sukhumvit Soi 27

۶- Sensi

بانکوک

این رستوران هم در زمره‌ی رستوران‌های ایتالیایی بانکوک است. یک زن و شوهر خوش‌ذوق ایتالیایی در بانکوک این رستوران را تأسیس کرده‌اند و انواع غذاهای ایتالیایی را در آن سرو می‌کنند. خوردن غذا در این رستوران زیبا هم می‌تواند صفایی خاص داشته باشد.

آدرس: Narathiwas Soi 17 Yaek 5, Sathorn [نزدیک به دانشگاه تکنولوژی بانکوک]

۷- FreeBird

بانکوک | راهنمای سفر به بانکوک

این رستوران از نسل رستوران‌های جدید بانکوک است، رستوران‌هایی که تمرکزشان بر روی نوآوری و ارائه‌ی غذاهای جدید در دکورهایی نو هستند. محیط این رستوران بسیار زیبا است و یکی از مدرن‌ترین رستوران‌های بانکوک به شمار می‌رود. انواع غذا در این رستوران عرضه می‌شوند و بنابراین امکان ارضای اکثر سلایق وجود دارد.

آدرس: ۲۸ Sukhumvit Soi 47

آب‌وهوای بانکوک

حال که به همراه یکدیگر در این نوشتار در ارتباط با راهنمای سفر به بانکوک نگاهی به برخی از دیدنی‌های بانکوک، برخی از مراکز خرید این شهر و چند تا از رستوران‌های آن داشتیم، نوبت به آن رسیده که به یک سری دیگر از نکات مربوط به سفر به بانکوک بپردازم. یکی از این نکات، آب‌وهوای بانکوک است.

همچون اکثر شهرهای تایلند، بانکوک هم دارای یک هوای گرمسیری استوایی است. اکثر ماه‌های سال در بانکوک هوا گرم است و همچنین در اکثر ماه‌های سال هم باران در حال بارش است. ماه سپتامبر [شهریور] بیشترین باران در بانکوک می‌بارد و ماه‌های دسامبر و ژانویه [آذر و دی] کمترین باران. در کل تابستان میزان بارش زیاد است و اوایل زمستان از میزان بارش کم می‌شود. با توجه به آن که بانکوک در اکثر ماه‌های سال گرم است، خیلی تفاوتی نمی‌کند که چه زمان به این شهر سفر کنید؛ فقط شاید بهتر باشد در ماه آوریل [فروردین] به بانکوک سفر نکنید چراکه این ماه گرم‌ترین و مرطوب‌ترین ماه سال در بانکوک است.

چند نکته‌ی مفید دیگر در سفر به بانکوک

  • واحد پول تایلند، بات [Baht] است.
  • مردم بانکوک و کل کشور تایلند از مذهب بودیسم پیروی می‌کنند و به همین دلیل در بانکوک و سایر شهرهای تایلند، پر است از معبد. بهتر است به مذهب مردم بانکوک احترام بگذارید تا مشکلی برای شما پیش نیاید.
  • کد کشور تایلند ۶۶ و کد شهر بانکوک ۲ است.
  • فرودگاه اصلی بانکوک سووارنابومی نام دارد و فرودگاهی ست بسیار مجهز.
  • برای حمل و نقل در سطح شهر بانکوک می‌توان از وسایل نقلیه‌ی عمومی مانند مترو، tuk-tuk [سه‌چرخه]، تاکسی سواری و موتورسیکلت استفاده کرد.
  • بانکوک بسیار شلوغ است و در اکثر جاها صفی منظم در انتظارتان نیست. بنابراین باید در اکثر مکان‌های بانکوک قید نظم در صف را بزنید.
  • بسیاری از رانندگان تاکسی، قایق‌ها و موارد این قبیل اگر ببینند که شما توریست هستید به شما پیشنهاد دیدن از فلان مکان را می‌دهند و اگر بدانند مثلاً در حال رفتن به معبد وات آرون هستید می‌گویند معبد بسته است. آن‌ها در واقع از مکان‌هایی که به شما پیشنهاد می‌کنند پول می‌گیرند تا گردشگران را به سمت آن‌ها ببرند. بنابراین به حرف راننده‌های تاکسی اهمیت ندهید.
  • از آب‌ لوله کشی بانکوک نخورید، در عوض از فروشگاه آب معدنی تهیه کنید.

سخن آخر

در این نوشتار با موضوع راهنمای سفر به بانکوک مروری داشتیم بر برخی اطلاعات اولیه در ارتباط با این شهر. امیدوارم اگر قصد سفر به بانکوک دارید این نوشتار توانسته باشد تا حدودی به کارتان بیاید. می‌شد بسیار از این بیش‌تر در ارتباط با سفر به بانکوک نوشت، اما به هر حال نمی‌توان محدودیت‌های یک نوشتارِ اینترنتی را به آسانی کنار زد.

اگر تا کنون تجربه‌ی سفر به بانکوک را داشته‌اید خوشحال می‌شویم اگر تجربیات‌تان را با ما و کاربرانی که قصد سفر به بانکوک را دارند در میان بگذارید.

ضمناً برای کسانی که قصد سفر به بانکوک را دارند این نوید را دارم که می‌توانند با استفاده از تورهای بانکوک مرکز ساحل شنی سفری فراموش‌نشدنی به بانکوک داشته باشند.

برای کسب اطلاعات لازم در ارتباط با تورهای بانکوک می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید:

تورهای بانکوک

تورهای ترکیبی بانکوک و پاتایا

ضمناً شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ در اختیار شماست تا با تماس با آن بتوانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و هر سوالی که در ارتباط با سفر به بانکوک دارید از آن‌ها بپرسید.

منبع: برای نوشتن این نوشتار از مطالب گسترده‌ی این صفحه استفاده شده: bangkok

ارسال پاسخ

12 + ده =