راهنمای سفر به بوداپست | شهر چشمه‌های آب‌گرم

سفر توریستی به بوداپست، پایتخت مجارستان، برای بسیاری از گردشگرانی که تجربه‌ی سفر به بوداپست را دارند یکی از بهترین سفرهای عمرشان بوده. با هم در این نوشتار تحت عنوان راهنمای سفر به بوداپست خواهیم دید که چرا سفر به بوداپست سفری عالی است. همچنین برای کسانی که قصد سفر به بوداپست مجارستان را دارند به معرفی نکات مهم مربوط به سفر به بوداپست – از جمله جاذبه‌های گردشگری بوداپست، بهترین مراکز خرید بوداپست و آب‌وهوای پایتخت مجارستان – پرداخته خواهد شد.

قبل از آغاز بحث این نکته را هم خدمت شما بگویم که برای سفر به بوداپست یکی از بهترین گزینه‌هایی که پیش رو دارید استفاده از تورهای خارجی آژانس گردشگری ساحل شنی است. تور مجارستان و تور بوداپست + هامبورگ از بهترین تورهای ما برای سفر به بوداپست هستند. برای اطلاعات بیش‌تر می‌توانید با کارشناسان تورهای خارجی ما تماس بگیرید. شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ برای این منظور در اختیار شماست.

بوداپست کجاست؟

بوداپست تقریباً در مرکز کشور مجارستان قرار گرفته و خود کشور مجارستان هم تقریباً در مرکز اروپا قرار دارد، بنابراین می‌توان گفت بوداپست از لحاظ جغرافیا تقریباً در مرکز قاره‌ی اروپا واقع شده است. این شهر بزرگ‌ترین، مهم‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر در کشور مجارستان است و تقریباً ۱ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

راهنمای سفر به بوداپست
نمایی از شهر بوداپست و رود دانوب

آیا برای سفر به بوداپست به ویزا نیاز است؟

مجارستان جزئی از منطقه‌ی شنگن است و برای ورود به آن می‌بایست ویزای شنگن مجارستان بگیرید. نکته‌ای که در مورد ویزای مجارستان وجود دارد این است که چند وقتی است به سبب افزایش تقاضای ایرانی‌ها برای پناهندگی در مجارستان و سایر کشورهای حوزه‌ی شنگن، مقامات مجارستان تصمیم گرفته‌اند که دیگر ویزای انفرادی صادر نکنند و بنابراین ویزای مجارستان در حال حاضر فقط به تورهای گروهی داده می‌شود.

در مورد هزینه‌ی ویزای مجارستان هم باید به این نکته اشاره کنم که با پرداخت مبلغ کل تور مربوط به بوداپست در ساحل شنی، نیازی به پرداخت هزینه‌ی ویزا از سوی شما نیست و دریافت ویزا و کارهای مربوط به آن بر عهده‌ی کارشناسان ما در ساحل شنی است.

فقط برای سفر به مجارستان بایستی حتماً تمکن مالی داشته باشید، یعنی لااقل ۱۰۰ میلیون تومان در حساب بانکی خود داشته باشید و همچنین در سه ماه گذشته حساب بانکی‎تان چندین تراکنش داشته باشد.

آب‌وهوای بوداپست چگونه است؟

آب‌وهوای بوداپست نیمه‌گرمسیری مرطوب است، اما عمدتاً آب‌وهوای این شهر به‌مثابه‌ی یک آب‌وهوای معتدل شناخته می‌شود. بوداپست شمالی‌ترین شهر جهان با دارای آب‌وهوای نیمه‌گرمسیری است. زمستان‌های این شهر بسیار سرد، تابستان‌های‌اش گرم یا بسیار گرم، و بهارها و پاییزهای‎اش تقریباً از لحاظ دمایی معتدل هستند.

از ماه سپتامبر تا اواسط نوامبر دمای هوا در بوداپست عالی است، همچنین از اواسط مارس تا اواخر ماه می نیز اوضاع از لحاظ دما خوب است. اما از اوایل جولای تا اواخر آگوست دمای هوا در این شهر بسیار گرم می‌شود و از اواخر نوامبر تا اواخر فوریه هم دمای هم کاملاً سرد می‌گردد و حتی در اکثر ساعات شبانه‌روز به زیر صفر درجه می‌رسد.

جدول زیر میانگین دمای هوا در ماه‌های مختلف در بوداپست بین سال‌های ۱۹۷۱ و ۲۰۱۰ را نشان می‌دهد (منبع: ویکی‌پدیای انگلیسی):

آب‌وهوای بوداپست

در سفر به بوداپست از چه مکان‌هایی می‌توان بازدید کرد؟

حقیقتاً مهم‌ترین مبحث در راستای راهنمای سفر به بوداپست معرفی جاذبه‌های گردشگری بوداپست است. اکثر متقاضیان سفر به بوداپست در وهله‌ی نخست خواهان آشنایی با مکان‌هایی هستند که در این شهر می‌توان از آن‌ها بازدید کرد؛ بنابراین من سعی می‌کنم که این بخش از راهنمای سفر به بوداپست را مفصل بنویسم:

۱- تپه‌ی قلعه‌ی بودا

راهنمای سفر به بوداپست

تپه‌ی قلعه‌ی بودا یکی از جاذبه‌های گردشگری بوداپست است. بر روی این تپه چندین بنای تاریخی وجود دارند که قطعاً مشهورترینِ آن‌ها قلعه‌ی بودا است. قلعه‌ی بودا قلعه‌ای قدیمی در بوداپست است. این قلعه در قرن سیزدهم ساخته شده و اوج آن در قرن پانزدهم بوده، زمانی که کل بوداپست پیشرفتی اساسی را تجربه کرد. بعدها با حمله‌ی ترک‌ها به بوداپست این قلعه تقریباً تا مرز ویرانی رفت اما مدتی بعد بازسازی شد و به مقر دولت تبدیل گشت. در جنگ جهانی دوم هم آسیب‌هایی بسیار جدی به این قلعه وارد آمدند چراکه هدف اصابت بمب قرار گرفت، اما باری دیگر بازسازی شد و امروزه یکی از جاذبه‌های گردشگری بوداپست است.

قلعه‌ی بودا جزو میراث جهانی یونسکو است و از مساحتی بسیار زیاد برخوردار است. چندین خانه و خیابان در آن وجود دارند و وضعیت خیابان‌های آن دقیقاً به همان شکلی است که در قرون وسطی ساخته شده‌اند. بالای درب هر یک از خانه‌ها هم سده‌ای که خانه در آن ساخته شده نوشته شده است.

در تپه‌ی قلعه‌ی بودا زندگی برقرار است، منظورم این است که برخی از خانه‌های این تپه مسکونی هستند و انسان‌ها در آن‌ها زندگی می‌کنند. ورود اتومبیل به خیابان‌های این تپه ممنوع است و فقط کسانی حق تردد با خودرو در این منطقه را دارند که ساکن آن‌جا باشند. برای بالا رفتن از تپه، می‌توان از فونیکولار یا قطار کابلی استفاده کرد. خود این فونیکولار هم یکی از جاذبه‌های گردشگری بوداپست است و در چند سال اخیر سرعت بالا رفتن آن را کم کرده‌اند تا گردشگران از سواری روی این قطار کابلی و تماشای محیط بیرون لذت ببرند.

در این منطقه چندین جاذبه‌ی گردشگری هم وجود دارند و اصلاً امکان انتخاب تور برای گردش در این تپه برقرار است. مشهورترین جاذبه‌ی گرشگری این منطقه قلعه‌ی ماهیگیران است، قلعه‌ای که در ادامه به معرفی آن می‌پردازم.

۲- قلعه‌ی ماهیگیران

قلعه‌ی ماهیگیران

این قلعه هم از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری بوداپست است و قطعاً یکی از بهترین مکان‌هایی است که در طی سفر به بوداپست می‌توانید از آن‌ها بازدید کنید.

گفته می‌شود این قلعه برای یادبود محافظان شهر بوداپست، که عمدتاً ماهیگیر بوده‌اند، ساخته شده. اما عده‌ای دیگر بر این باور اند که نام این قلعه برگرفته از نام یکی از مناطق بوداپست با نام منطقه‌ی ماهیگیران است.

این قلعه بسیار زیباست و در اوایل قرن بیستم ساخته شده. در طی جنگ جهانی دوم تقریباً تخریب شد و پس از آن باری دیگر ساخته شده و امروزه از جاذبه‌های گردشگری بوداپست به شمار می‌رود. ضمناً معماری درونی و بیرونی آن به سبک قرون وسطی است.

به‌هنگام مراجعه به تپه‌ی قلعه‌ی بودا می‌توانید این قلعه را هم ببینید. در نزدیکی این قلعه‌ی ماهیگیران، یک کلیسای مشهور وجود دارد که آن هم از جاذبه‌های گردشگری بوداپست است، کلیسایی که در ادامه به معرفی آن خواهم پرداخت.

۳- کلیسای ماتیاش

کلیسای ماتیاش بوداپست

کلیسای ماتیاش [Matthias] بیش از ۷۰۰ سال پیش ساخته شده. کلیسای ماتیاش همواره از اهمیتی بالا برخوردار بوده و حتی چند بار محل تاج‌گذاری پادشاه بوده است. آخرین پادشاهی که مراسم تاج‌گذاری‌اش را در کلیسای ماتیاش برگزار کرد، شارل نهم، واپسین پادشاه سلسله‌ی هابسبورگ، بود. این کلیسا در واقع سمبلی از گذشته‌ی غنی شهر بوداپست است. دروازه‌ی شرقی کلیسا در قرن سیزدهم، و زمانی که شهر بوداپست پس از حمله‌ی مغول‌ها تأسیس شد، ساخته شده و قسمت مرکزی کلیسا هم مدتی بعد در اوایل قرن پانزدهم ساخته شده و از آن زمان تا همین اواخر قرن نوزدهم این کلیسا در میان پادشاهان اهمیتی بسیار داشته است.

در قرن پانزدهم همچنین مراسم عروسی پادشاه ماتیاش در همین کلیسا برگزار شد و وجه تسمیه کلیسا هم نام همین پادشاه است.

در سال‌های قرن شانزدهم زمانی که ترک‌ها به بوداپست حمله کردند، این کلیسا را به مسجد تبدیل ساختند و زمانی هم که عثمانی‌ها بوداپست را ترک کردند، بسیاری از نقاط شهر ویرانه‌ای بیش نبودند. کلیسای ماتیاش هم در میان ویرانه‌ها بود و مدتی بعد بازسازی شد.

در سال ۱۸۶۷ هم که میان مجارستان و اتریش مصالحه به وجود آمد و امپراتوری اتریش-مجارستان تشکیل شد، مراسم تاج‌گذاری Franz Joseph هم در این کلیسا برگزار شد.

چند سال پس از این ماجرا بود که یکی از بزرگ‌ترین بازسازی‌های این کلیسا انجام گرفت و کلیسا به نوعی شکوه سال‌های اول خود را به دست آورد.

این کلیسا در حال حاضر به عنوان یکی از جاذبه‌های تاریخی بوداپست قابل بازدید است. ضمناً درون آن هم موزه است و برترین آثار نقاشی نقاش‌های مجاری در آن به نمایش درمی‌آیند.

بازدید از خود کلیسا رایگان است ولی برای بازدید از موزه باید ورودی بپردازید.

۳- میدان قهرمانان

میدان قهرمانان

میدان قهرمانان، در اواخر قرن نوزدهم، درست در سال ۱۸۹۶، به مناسبت هزارسالگی کشور مجارستان ساخته شد. این میدان، بزرگ‌ترین و چشم‌گیرترین میدان شهر بوداپست است و قطعاً در طی سفر به بوداپست یکی از اصلی‌ترین مکان‌هایی است که گردشگران بایستی از آن‌ها بازدید کنند. این میدان در انتهای خیابان آندرشی قرار دارد و دو ساختمان مهم هم در نزدیکی آن هستند، ساختمان‌هایی که هر دو می‌توانند گزینه‌هایی عالی برای بازدید در طی سفر به بوداپست باشند: یکی ساختمان موزه‌ی هنرهای زیبا و دیگری Kunsthalle یا تالار هنر.

یک بنای یادبود هم در مرکز میدان قرار دارد که با نام یادبود هزاره از آن یاد می‌کنند. این بنا به مناسب هزارسالگی تاریخ مجارها نصب شده و بر فراز آن مجسمه‌ای از جبرئیل وجود دارد که تاج مقدس و یک صلیب را به دست دارد. جز این مجسمه، ۷ مجسمه‌ی مربوط به رؤسای قبایل مجاری هم بر روی این یادبود مرتفع وجود دارند و قابل مشاهده هستند.

۴- خیابان آندرشی

همانطور که گفتم، میدان قهرمانان در انتهای خیابان آندرشی است و بنابراین به بازدید میدان قهرمانان و ساختمان‌های اطراف آن که بروید می‌توانید خیلی راحت به سمت خیابان آندرشی حرکت کنید. خیابان آندرشی یکی از بهترین و باصفاترین خیابان‌های بوداپست است. این خیابان به عنوان میراث جهانی شناخته می‌‎شود و گفته می‌شود که در ابتدا برای متصل‌کردن مرکز شهر به پارک شهر ساخته شده. ساخت و ساز خیابان در سال ۱۸۷۲، یعنی ۵ سال بعد از مصالحه‌ی اتریش-مجارستان، آغاز شد و در سال ۱۸۸۵ بود که کار ساخت خیابان به پایان رسید. خیلی سریع خانه‌های زیادی در این خیابان ساخته شد و اشراف شهر به این خیابان نقل مکان کردند.

در حال حاضر این خیابان به سبب معماری زیبای ساختمان‌های‌اش و همچنین کافه‌ها و بوتیک‌های زیادی که در آن هستند در میان گردشگران بسیار محبوب است. بدون تردید پیاده‌روی‌ای یک الی دو ساعته در این خیابان یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید در طی سفر به بوداپست انجام دهید.

۵- پل زنجیر

پل زنجیر بوداپست

یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری بوداپست پل زنجیر است. پل زنجیر پلی است که بر روی رود دانوب قرار گرفته و Clark Ádám tér را به Széchenyi István tér متصل می‌کند. در قرون وسطی یک پل موقت روی این رود برای متصل‌کردن این دو وجود داشت که از بهار تا پاییز کارها را راه می‌انداخت و در زمستان هم رود دانوب یخ می‌زد و می‌شد از روی آن عبور کرد. اما گاهی هوا به‌یک‌باره تغییر می‌کرد و مردم در آن طرف رود گیر می‌کردند؛ این ماجرا برای Count István Széchenyi اتفاق افتاد وقتی که یک هفته معطل شد تا آن که بتواند از رود بگذرد و به سر قبر پدرش برود. این‌گونه شد که او به فکر ساخت یک پل دائمی روی این رود افتاد و افرادی را برای سرمایه‌گذاری روی این پروژه پیدا کرد.

Adam Clark پروژه را در دست گرفت و در سال ۱۸۴۹ آن را تمام کرد. بر طبقه افسانه‌ها، چنان به کار خود ایمان و اطمینان داشت که از همه خواسته بود ایرادی هرچند کوچک از این پل پیدا کنند. می‌گویند وقتی فهمید که شیرهای این سو و آن سوی پل زبان ندارند، از فرط شرم خودکشی کرد.

البته این فقط یک حکایت است و احتمال بسیار زیاد واقعیت ندارد. پل زنجیر یک پل معلق زیبا است که قدم‌زدن روی آن یکی از بهترین کارهایی است که گردشگران در طی سفر به بوداپست می‌توانند انجام دهند.

۶- ساختمان پارلمان بوداپست

راهنمای سفر به بوداپست

اکثر تصاویر زیبایی که از شهر بوداپست و حتی کشور مجارستان در سطح اینترنت قابل دسترسی هستند، در گوشه‌ای از خود نمایی از ساختمان پارلمان مجارستان دارند. این ساختمان بسیار زیباست و در نزدیکی رود دانوب واقع شده.

مجارستان یک کشور جمهوری پارلمانی است و این ساختمان پارلمان مجارستان، با ۳۶۰ نماینده، است که در روزهایی که جلسه‌ای در آن برگزار نمی‎شود تورهایی برای گشت و گذار گردشگران در آن برگزار می‎شوند. در سفر به بوداپست باید حتماً از این ساختمان هم بازدید کنید.

۷- کاخ سلطنتی

نخستین اقامت‌گاه سلطنتی در تپه‌ی قلعه در قرن سیزدهم و پس از حمله‌ی مغول ساخته شد. این کاخ سلطنتی در قرن چهاردهم گسترش یافت و به بزرگ‌ترین ساختمان گوتیک در دوران قرون وسطی در اروپا تبدیل شد. متأسفانه در قرن هجدهم زمانی که مجارها از ترک‌ها رهایی یافتند، همچون بسیاری از ساختمان‌های بوداپست، این کاخ هم تقریباً ویران شده بود و در آن زمان بود که بازسازی‌ای اساسی در آن صورت گرفت. بعدها در اواخر قرن هجدهم هم این کاخ را بازسازی کردند و در سال ۱۹۰۴ کار بازسازی تمام شد. در جنگ جهانی دوم هم کاخ به شده آسیب دید و پس از جنگ هم بازسازی‌ای دیگر در آن صورت گرفت – این بار به سبک نئوباروک.

این کاخ در حال حاضر میزبان گالری ملی مجارستان، موزه‌ی تاریخ مجارستان و کتاب‌خانه‌ی ملی است.

۸- خیابان Váci

بسیاری برآن اند که خیابان Váci مشهورترین خیابان بوداپست است، حتی بالاتر از خیابان آندرشی. این خیابان در مرکز شهر قرار دارد و به عنوان یک منطقه برای پیاده‌روی شناخته می‎‌شود. در این خیابان رستوران‌ها، کافه‌ها، بوتیک‌ها و گالری‌های عتیقه‌ی زیادی وجود دارند که البته بسیاری از گردشگران پس از مراجعه به این خیابان اذعان داشته‌اند که اکثر اجناسی که در این خیابان به فروش می‌رسند قیمت بسیار بالایی دارند در واقع تناسبی میان جنس و قیمت آن وجود ندارد.

با وجود این، همچنان این خیابان یکی از بهترین خیابان‌های بوداپست برای پیاده‌روی و قدم‌زدن است. صفایی عالی دارد و کافه‌ها و رستوران‌ها و گالری‌های عتیقه جلوه‌ای بسیار خواستنی به خیابان بخشیده‌اند.

۹- کلیسای سنت استفان

کلیسای سنت استفان

چند کلیسای سنت استفان در کل اروپا وجود دارند و قطعاً کلیسای سنت استفان وین و کلیسای سنت استفان بوداپست معروف‌ترینِ آن‌ها هستند. کلیسای سنت استفان بوداپست برخلاف کلیسای سنت استفان وین کلیسایی بسیار قدیمی نیست بلکه در اواخر قرن نوزدهم ساخته شده. این کلیسا بزرگ‌ترین کلیسای کل بوداپست است و معماری آن از وضعیتی عالی برخوردار است. ساخت این کلیسا ۵۰ سال طول کشید و علت اصلی آن این بود که در حین احداث کلیسا، گنبد آن کاملاً فرو ریخت و در این مرحله تقریباً ساخت کلیسا از ابتدا آغاز شد. نام کلیسا از نام نخستین پادشاه مجارستان برگرفته شده و دست این پادشاه هم درون یک شیشه در داخل این کلیسا نگهداری می‎شود و قابل بازدید توسط گردشگران است.

گردشگران این امکان را هم دارند که از پله‌های مارپیچ این کلیسا بالا بروند و از فراز آن چشم‌اندازی پاناروما از شهر بوداپست داشته باشند.

۱۰- حمام‌های آب گرم Széchenyi

راهنمای سفر به بوداپست

چشمه‌های آب گرم مجارستان بسیار مشهور هستند و خوشبختانه چند تا از آن‌ها در بوداپست قرار دارند. چشمه‌ها یا حمام‌های آب گرم Széchenyi از بهترین چشمه‌های آب گرم کل مجارستان اند و بزرگ‌ترین حمام‌های درمانی در قاره‌ی اروپا به شمار می‌روند. مواد معدنی موجود در آب‌های این چشمه‌ها می‌توانند برای درمان و یا کاهش علائم برخی از بیماری‌ها مفید باشند.

************

۱۰ تا از بهترین جاذبه‌های گردشگری بوداپست که گردشگران در طی سفر به بوداپست می‌توانند از آن‌ها بازدید کنند را معرفی کردم. قطعاً این ۱۰ تا فقط بخشی از دیدنی‌های بوداپست هستند و فقط به عنوان نمونه معرفی شدند. در راستای بحث‌مان در مورد راهنمای سفر به بوداپست نوبت به آن رسیده که به یکی دیگر  موارد مهم برای گردشگران بوداپست بپردازم؛ یعنی برترین مراکز خرید بوداپست.

بهترین مراکز خرید بوداپست

خرید یکی از کارهایی است که اکثر قریب‌به‌اتفاق گردشگرانی که به بوداپست سفر می‌کنند انجام می‎شوند و بنابراین نمی‌توان در مورد راهنمای سفر به بوداپست صحبت کرد و به معرفی بهترین مراکز خرید این شهر نپرداخت:

۱- مرکز خرید آرنا پلازا

آرنا پلازا از مشهوترین مراکز خرید بوداپست است و به زعم عده‌ای، بهترین مرکز خرید این شهر به حساب می‌آید. برخی از بهترین برندهای مجارستان و کل جهان در این مرکز خرید نماینده دارند. چندین رستوران و کافه هم در آن هستند. برای دسترسی به این مرکز خرید به آدرس زیر بروید:

Budapest, Kerepesi út 9, 1087 Hungary

۲- مرکز خرید آرکاد

این مرکز خرید هم گزینه‌ای مناسب برای خرید در بوداپست است. چندین رستوران هم در این مرکز خرید فعالیت می‌کنند و همچنین پارکینگ آن برای دو ساعت رایگان است.

آدرس: Budapest, Örs vezér tere 25/A, 1106 Hungary

۳- پولوس سنتر

این مرکز خرید از لحاظ مساحت دومین مرکز خرید بوداپست است و گزینه‌ای عالی برای گردشگرانی است که در طی سفر به بوداپست به‌دنبال خرید هستند. انواع فروشگاه‌ها و همچنین چندین رستوران و کافه در این مرکز خرید فعالیت می‌کنند. برای دسترسی به این مرکز خرید از آدرس زیر استفاده کنید:

Budapest, 1152 Hungary

۴- وست‌اند سیتی‌سنتر [WestEnd City Center]

یکی دیگر از مراکز خرید بزرگ بوداپست همین وست‌اند سیتی سنتر است. این مرکز خرید در سال ۱۹۹۹ ساخته شده و عمده‌ی فروشگاه‌هایی که در آن فعالیت می‌کنند گزینه‌هایی عالی برای خریدهای ارزان به شمار می‌روند.

آدرس: Budapest, Váci út 1-3, 1062 Hungary

**********

این موارد هم صرفاً جزئی از مراکز خرید بوداپست هستند. مرکز خرید Allee، مرکز خرید Campona و مرکز خرید Lurdy Haz از دیگر مراکز خرید برتر بوداپست هستند.

بهترین رستوران‌های بوداپست

Goulash

در بوداپست رستوران‌های زیادی وجود دارند. برخی از آن‌ها تماماً غذاهای سنتی مجارستان را ارائه می‌دهند و برخی دیگر هم غذای سنتی دارند و هم غذای بین‌المللی. گویاش نام مشهورترین غذای مجارستان است. این سوپ در ایران هم محبوب است و کم نیستند کسانی که آن را در خانه می‌پزند. رستوران‌های بوداپست عمدتاً این غذا را ارائه می‌دهند اما اگر به‌دنبال بهترین گویاش‌ها هستید می‌توانید روی رستوران Stand25 حساب کنید. رستوران اونیکس هم گزینه‌ای مناسب برای گویاش است، هرچند که سایر غذاهای آن هم از کیفیتی بالا برخوردار هستند.

پیش‌تر در زمینه‌ی بهترین رستوران‌های بوداپست به طور مفصل صحبت کرده‌ایم، برای دسترسی به مقاله‌ی مربوط به رستوران‌های بوداپست روی لینک کلیک کنید: بهترین رستوران‌های بوداپست.

سفر به بوداپست با تورهای خارجی آژانس ساحل شنی

با هم مروری بر برخی از نکات مربوط به سفر به بوداپست داشتیم. امیدوارم که این نوشتار توانسته باشد مقداری به آگاهی شما در مورد بوداپست، قبل از سفر به این شهر، اضافه کند.

ضمناً برای سفر به بوداپست می‌توانید از تورهای خارجی ما استفاده کنید. تور مجارستان یکی از بهترین تورهای ما برای سفر به بوداپست است. دریافت اطلاعات بیش‌تر و رزرو تور مجارستان از طریق تماس با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ امکان‌پذیر است.

همچنین تور ترکیبی بوداپست و هامبورگ هم توری مناسب برای سفر به این شهر است. شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ برای اطلاعات بیش‌تر و رزرو این تور هم در اختیار شماست.

منبع: این نوشتار از مقالات مختلف صفحه‌ی visitbudapest برگرفته شده‌است.

ارسال پاسخ

1 + 9 =