۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

راهنمای سفر به کانادا

سفر به کانادا یا راهنمای سفر به کانادا احتمالاً کلیدواژه‌هایی هستند که شما را به این نوشتار کشانده‌اند. من در ادامه سعی‌ام بر آن خواهد بود که نکاتی مهم در ارتباط با سفر به کانادا را ذکر کنم تا بتوانم حداقل مقداری از آن‌چه که می‌خواهید در مورد کانادا و سفر به این کشور زیبا و پیشرفته بدانید را به شما ارائه دهم. بنابراین سعی کنید تا انتهای این نوشتار همراه من باشید.

کلیت کشور کانادا

پیش از آغاز بحث در مورد راهنمای سفر به کانادا بهتر است ابتدا توضیحاتی در مورد کلیت کشور کانادا ارائه دهم. کانادا با دارا بودن حدود ۱۰ میلیون کیلومتر مربع مساحت، دومین کشور بزرگ جهان است. این کشور در شمال قاره‌ی آمریکای شمالی واقع شده و حدود ۳۵ میلیون نفر جمعیت دارد. عدم تناسب جمعیت این کشور با مساحت زیاد آن، ناشی از آن است که مقدار زیادی از کانادا، خصوصاً در قسمت‌های شمالی، یخ‌زده است و بنابراین قابلیت سکونت ندارد. کانادا تا همین ۳۰۰ سال پیش مستعمره‌ی کشور فرانسه بود و پس از آن هم به مدت بیش از ۱۵۰ سال مستعمره‌ی بریتانیا به شمار می‌رفت. پس از آن که در سال ۱۸۶۷ استقلال خود را به دست آورد، تا همین زمان حاضر، تماماً از زیر سلطه‌ی بریتانیا خارج نشده چراکه هنوز هم که هنوز است ملکه‌ی بریتانیا، یعنی ملکه الیزابت دوم، ملکه‌ی کشور کانادا هم هست و باید قوانین مهم کشور کانادا به تأیید او برسند!

راهنمای سفر به کانادا
نقشه کانادا

عمده‌ی جمعیت کشور کانادا در جنوب غربی این کشور است و این امر کاملاً مرتبط است با آب و هوای معتدلی که این منطقه از کانادا دارد. کشور کانادا در کل دارای ۱۰ استان است که به قرار زیر هستند:

 • انتاریو [در جنوب کانادا]
 • منیتوبا [در جنوب کانادا و هم‌مرز با انتاریو]
 • آلبرتا [در جنوب کانادا]
 • سسکچوان [در جنوب کانادا و هم‌مرز با آلبرتا و منیتوبا]
 • کبک [در شرق و جنوب شرقی کانادا]
 • نیوبرانزویک [جزیره‌ای در جنوب شرقی کانادا]
 • نوا اسکوشیا [جزیره‌ای در جنوب شرقی کانادا]
 • پرنس ادوارد آیلند [جزیره‌ای در شرق کانادا]
 • نیوفانلند و لابرادور [در شرق کانادا]
 • بریتیش کلمبیا [در غرب و جنوب غربی کانادا]

جز این ۱۰ استان، کانادا از ۳ قلمرو هم برخوردار است. این قلمروها در نواحی شمالی کانادا هستند و دمای‌شان بسیار سرد است و اکثر مناطق‌شان قطبی اند و از همین رو جمعیت بسیار کمی در آن‌ها زندگی می‌کنند:

 • یوکان
 • نواحی شمال غرب
 • نوناووت

استان‌های کانادا عمدتاً اختیارات زیادی دارند، اما این به معنای اختیار تمام و کمال نیست. دولت کانادا از نوع دولت فدرال است و کمتر در نحوه‌ی اداره‌ی استان‌ها دخالت می‌کند.

دمای کلی کشور کانادا سرد است، اما همانطور که در بالا هم گفتم نواحی جنوب غربی این کشور، یعنی استان بریتیش کلمبیا، که شهر ونکوور را در خود دارد، دمای معتدلی دارد و از همین رو جمعیت‌اش هم بیش‌تر است.

پایتخت کشور کانادا، «اتاوا» است اما مهم‌ترین و مشهورترین و پرجمعیت‌ترین شهرهای این کشور تورنتو، مونترال و ونکوور هستند.

درصدی از مردم کشور کانادا به زبان فرانسوی و درصدی دیگر به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. ضمناً تعداد مهاجران در کانادا، و خصوصاً در استان بریتیش کلمبیا، زیاد است. ایرانیان زیادی هم در کانادا زندگی می‌کنند که اکثرشان در استان بریتیش کلمبیا هستند.

آیا برای سفر به کانادا به ویزا نیاز است؟

حال که مختصری در مورد کلیت کشور کانادا صحبت شد، نوبت به آن رسیده که به برخی از پرسش‌های متداول در مورد کشور کانادا پاسخ دهم. پرسش فوق، از رایج‌ترین پرسش‌های مربوط به سفر به کانادا است که البته پاسخ آن «مثبت» است. برای آن که شخصی بتواند، چه برای مورد تجاری، چه به قصد گردشگری و چه به هر قصدی دیگر، به کانادا سفر کند باید ویزای کانادا را تهیه کند.

خوشبختانه مرکز ساحل شنی می‌تواند در زمانی کم انواع ویزای کانادا را برای کسانی که قصد سفر به کانادا را دارند تهیه کند. برای کسب اطلاعات لازم در مورد ویزای کانادا می‌توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید:

انواع ویزای کانادا

بهترین زمان سفر به کانادا چه زمانی است؟

همانطور که گفتم کانادا در کل آب و هوایی سرد دارد، بنابراین کسانی که با آب و هوای سرد خیلی سازگار نیستند، و خصوصاً مقصد سفرشان غیر از استان بریتیش کلمبیا است، بهتر است در فصول بهار و تابستان به کانادا سفر کنند. بین ماه‌های مارس تا سپتامبر در کانادا هم آب و هوا معتدل است و هم آن که فستیوال‌های خیابانی زیادی در شهرهای آن، خصوصاً در تورنتو، برگزار می‌شوند. در این ماه‌ها، جوِ کشور کانادا و خصوصاً استان‌های جنوبی، توریستی‌تر از همیشه است و امکانات هم مهیاتر هستند.

راهنمای سفر به کانادا

در سفر به کانادا از چه جاهایی می‌توان دیدن کرد؟

کانادا، به‌مثابه‌ی دومین کشور بزرگ دنیا و یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان، دیدنی‌های طبیعی، تاریخی و مصنوعی زیادی دارد و از همین رو یکی از توریستی‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌رود. طبیعت این کشور فوق‌العاده است و مکان‌های طبیعی، خصوصاً پارک‌های ایالتی، مشهوری دارد که صرف دیدن تصاویر آن‌ها می‌تواند تلنگری باشد برای افزایش انگیزه‌ی سفر به کانادا . پیش‌تر در مقاله‌ای جداگانه به معرفی ۹ تا از مکان‌های طبیعی کانادا پرداخته شده که می‌توانید با کلیک بر روی لینک زیر به آن دسترسی پیدا کنید:

طبیعت کانادا

با این حال، یعنی با وجودی که کانادا پر است از مکان‌های طبیعی و تاریخی و مدرن برای دیدن، می‌توان به معرفی چند تا از معروف‌ترین‌های‌شان پرداخت تا بسته به مقصد سفرتان بتوانید به دیدن یک یا چند تا از آن‌ها بروید. بهترین و معروف‌ترین دیدنی‌های کانادا عبارت اند از:

۱- آبشار نیاگارا

راهنمای سفر به کانادا

آبشار نیاگارا معروف‌ترین جاذبه‌ی طبیعی کانادا است که هرساله میلیون‌ها نفر از آن بازدید می‌کنند. از تورنتو حدود یک ساعت رانندگی به سمت مرز آمریکا نیاز است تا بتوان به آبشار نیاگارا رسید. در آبشار نیاگارا، چندین جایگاه برای تماشای سقوط آب از این آبشار تعبیه شده، جایگاه‌هایی که عمدتاً فاصله‌ی بسیار کمی تا آبشار دارند. این آبشار ۵۷ متری، در واقع مجموعه‌ای از سه آبشار است که به ترتیب بزرگی با نام‌های آبشار نعل اسب، آبشار آمریکایی و آبشار نقاب عروس از آن‌ها یاد می‌شود.

۲- پارک ملی بنف

پارک ملی بنف

پارک ملی بنف قدیمی‌ترین پارک ملی کانادا است و در میان کوه‌های راکی واقع شده. این پارک در استان آلبرتا قرار دارد و از زیباترین مناطق و مناظر طبیعی کانادا به شمار می‌رود. دریاچه‌ی لوییز، جواهر پارک ملی بنف به حساب می‌آید، دریاچه‌ای که همچون آیینه‌ای شفاف موجب بازتاب و انعکاس زیبایی‌های اطراف پارک، از جمله یخچال‌ها و سبزی کوه‌ها، می‌شود. این منطقه امکانات خوبی برای خوردن، اقامت، ورزش‌های مهیج و پیاده‌روی در اختیار گردشگران می‌گذارد. یک مسیر پیاده‌روی بسیار زیبا و عالی میان پارک ملی بنف تا جاسپر وجود دارد که از بهترین شرایط برای کسانی است که خواهان پیاده‌روی در مسیری باشکوه هستند. به کانادا اگر سفر کردید، سعی کنید گشت و گذار در پارک ملی بنف در استان آلبرتا را در برنامه‌های‌تان قرار دهید.

۳- پارک استنلی

پارک استنلی

پارک استنلی در شهر ونکوور نه تنها مشهورترین پارک استان بریتیش کلمبیا است، بلکه شهرت آن به فراتر از مرزهای کانادا می‌رسد. بسیاری از کسانی هم که تاکنون به کانادا سفر نکرده‌اند لااقل یک بار نام این پارک به گوشش‌شان خورده. این پارک از زیباترین پارک‌های کانادا است و تفریحات بسیاری برای گردشگران در این پارک وجود دارند. در اطراف پارک در دیوار دریایی می‌توان به پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری پرداخت، درون پارک می‌توان از طبیعتی فوق‌العاده لذت برد و همچنین به دیدن آکواریوم معروف کانادا رفت. ضمناً یک قطار مینیاتوری هم در این پارک قرار دارد که تصاویر آن در سطح جهان به خوبی پخش شده‌اند. دیدن از این قطار هم خالی از فایده نیست.

۴- دره‌ی اوکانگان

دره‌ی اوکانگان

منطقه‌ی اوکانگان از مشهورترین مناطق استان بریتیش کلمبیا است. میوه‌ها و نوشیدنی‌های این منطقه اولین عناصری هستند که با شنیدن نام اوکانگان در ذهن گردشگران می‌آیند. اما با این حال، طبیعت این منطقه هم بسیار عالی است و همانطور که در تصویر می‌بینید، یک دریاچه هم در آن واقع شده و خلاصه  در دره‌ی اوکانگان راه باز است برای لذت‌بردن از طبیعت فوق‌العاده‌ی کانادا.

۵- پارک ملی گروس مورن

پارک ملی گروس مورن

پارک ملی گروس مورن یکی دیگر از دیدنی‌های کانادا است که در سفر به کانادا بهتر است به دیدن آن بروید. این پارک از زیباترین مناطق طبیعی کانادا به حساب می‌آید و یکی از بهترین مناطق کانادا برای پیاده‌روی و لذت‌بردن از آب و هوایی فوق‌العاده است. ضمناً کسانی هم که به دنبال عکاسی از طبیعت کانادا هستند قطعاً باید این منطقه را در فهرست مکان‌هایی که قرار است از آن‌ها عکاسی کنند قرار دهند.

پارک ملی گروس مورن در استان نیوفانلند و لابرادور در شرق کشور کانادا واقع شده است. کسانی که به خود این استان یا به استانی نزدیک این استان سفر می‌کنند، حتماً از پارک ملی گروس مورن هم دیدن کنند.

۶- پارک ملی یوهو

پارک ملی یوهو

پارک ملی یوهو یکی دیگر از پارک‌های ملی کانادا است و نمی‌توان نام آن را در فهرست دیدنی‌های کانادا نیاورد. در کل در سفر به کانادا حیف است که به دیدن پارک‌های ملی نروید و بسته به مقصدتان در کانادا می‌توانید از پارک ملی یوهو، پارک ملی بنف، پارک ملی گروس مورن و سایر پارک‌های ملی که در ادامه به چند تا از آن‌‌ها اشاره خواهد شد دیدن کنید.

پارک ملی یوهو هم همچون سایر پارک‌های ملی کانادا از طبیعتی چشم‌نواز برخوردار است و بنابراین عکاسان می‌توانند از مناظر آن به بهترین شکل استفاده کنند. این پارک در دل خود از دو آبشار خوب و یک دریاچه‌ی دل‌انگیز با نام دریاچه‌ی امرالد برخوردار است. تورهای زیادی به مقصد این پارک و سایر پارک‌های ملی رشته‌کوه راکی برقرار هستند. اگر در استان آلبرتای کانادا اقامت کردید، حتماً با استفاده از این تورها و یا حتی خودتان به طور مستقل به این منطقه بروید و از پارک ملی یوهو و پارک ملی بنف که البته فاصله‌ی خیلی زیادی از هم ندارند دیدن کنید.

۷- خلیج فاندی

خلیج فاندی

طبیعت کانادا فوق‌العاده است و هر اندازه هم که بخواهم دیدنی‌های این کشور را خلاصه کنم، نمی‌توانم نام چند تا از مکان‌های طبیعی این کشور را نبرم. خلیج فاندی یکی از این مکان‌ها است. این خلیج از لحاظ زیبایی ظاهری بسیار بالاتر از معمول است و لقب «فوق‌العاده» کاملاٌ برازنده‌اش است.

طبیعت فوق‌العاده‌ی این طبیعت دارای عمده‌‌ترین عناصر طبیعی به بهترین شکل است: از کوه و تپه گرفته تا درخت و آب. کم نیستند کسانی که به این منطقه می‌روند تا از کایاک‌سواری و قایق‌سواری بر روی آب‌های آن لذت ببرند. در عین حال کم نیستند کسانی که مراجعه‌شان به خلیج فاندی برای پیاده‌روی در میان درختان سربه‌فلک‌کشیده‌اش است. در این منطقه امکان دیدن نهنگ‌ها هم وجود دارد و بنابراین برخی برای عکاسی با نهنگ‌ها به خلیج فاندی می‌روند. بالاترین جزر و مد جهان هم گویا در خلیج فاندی اتفاق می‌افتد. خلاصه آن که خلیج فاندی برای کسانی که قصد سفر به کانادا را دارند، باید به عنوان یکی از مناطقی که حتماً باید از آن‌ها دیدن کرد درنظر گرفته شود. این خلیج در شرق کانادا در میان استان‌های جزیره‌‌ای نیوبرانزویک و نوا اسکوشیا قرار گرفته است.

۸- پارک ایالتی آلگین کویین

پارک ایالتی آلگین کویین | سفر به کانادا

پارک ایالتی آلگین کویین یکی از زیباترین مناطق کانادا است و امکان تفریحات مختلفی از جمله قایقرانی، تماشای غروب خورشید، پیاده‌روی در جنگل، کمپینگ، عکاسی با حیوانات مختلف، ماهیگیری و بسیاری تفریحات دیگر در آن وجود دارد. این پارک در استان انتاریو واقع است. اگر مقصد شما در سفر به کانادا استان انتاریو است بد نیست به این پارک هم سری بزنید.

۹- مونترال قدیم

مونترال قدیم

جذابیت دنیای قدیم، ساختمان‌های فوق‌العاده زیبا و واگن‌های قدیمی در یکی از قدیمی‌ترین مناطق شهر مونترال با نام مونترال قدیم منتظر کسانی اند که به این منطقه مراجعه کنند. جَوی متفاوت نسبت به سایر مناطق کانادا در این قسمت وجود دارد. اگر به استان کبک و شهر مونترال در کانادا سفر کردید، به این منطقه هم سَری بزنید.

۱۰- ویستلر

ویستلر | سفر به کانادا

ویسلر یکی از توریستی‌ترین شهرهای کانادا است. این شهر در استان بریتیش کلمبیا و در ۱۰۰ کیلومتری ونکوور قرار دارد. جمعیت زیادی در آن زندگی نمی‌کنند، اما سالانه میلیون‌ها نفر از گردشگران به آن وارد می‌شوند. اسکی‌سواری و غواصی دو کار رایج در این شهر هستند. افزون بر این موزه‌ها و مراکز فرهنگی متعددی هم در این منطقه وجود دارند. اگر به استان بریتیش کلمبیا سفر کردید، که احتمالاً درصد عمده‌ای از خوانندگان این مطلب که قصد سفر به کانادا را دارند به این منطقه سفر خواهند کرد، سری هم به این شهر بزنید و از دیدنِ دیدنی‌های آن لذت ببرید.

۱۱- بندرگاه داخلی ویکتوریا

بندر داخلی ویکتوریا یکی دیگر از شهرهای استان بریتیش کلمبیا است که به طور کلی از شهرهای توریستی کانادا محسوب می‌شود. این شهر از جاذبه‌های دیدنی خوبی برخوردار است، سواحل زیبایی دارد، رستوران‌های‌اش عالی هستند و همچنین نمایش‌های خیابانی زیادی هم در آن برگزار می‌شوند.

۱۲- موزه‌ی حقوق بشر

موزه‌ی حقوق بشر کانادا یکی دیگر از مکان‌هایی است که در سفر به کانادا بد نیست به دیدن آن بروید. این موزه هم از لحاظ محتوای درونی و هم از لحاظ معماری می‌تواند برای بازدیدکنندگان جالب باشد.

حمل و نقل در کانادا به چه صورت است؟

۱- حمل و نقل هوایی

 

پروازهایی که از خارج از کانادا به کانادا انجام می‌شوند و همچنین پروازهایی که در خود کشور کانادا میان استان‌ها و شهرهای این کشور انجام می‌شوند ارزان‌قیمت نیستند.

۲- حمل و نقل اتوبوسی

راهنمای سفر به کانادا

طبیعتاً که حمل و نقل اتوبوسی در میان استان‌های غیرجزیره‌ای کانادا قیمتی پایین دارد. Greyhound بزرگ‌ترین اپراتور اتوبوس در کانادا است و برای بسیاری از مسیرهای میان شهرها اتوبوس ارائه می‌کند.

۳- حمل و نقل قطاری

راهنمای سفر به کانادا

میان استان‌ها و شهرهای کانادا راه‌آهن هم وجود دارد و بنابراین کسانی که خواهان حمل و نقل با قطار هستند می‌توانند خیلی راحت میان شهرهای کانادا با قطار رفت و آمد کنند. انواع و اقسام قطار در کانادا وجود دارند و از این بابت هیچ نگرانی‌ای وجود ندارد.

۴- حمل و نقل درون‌شهری

مترو، تاکسی، موتور سیکلت، دوچرخه از جمله وسایل نقلیه‌ی قابل استفاده برای رفت و آمد در میان محله‌های شهرهای کانادا هستند.

آیا استفاده از دلار آمریکا در کانادا امکان‌پذیر است؟

راهنمای سفر به کانادا

به سبب نزدیکی آمریکا و کانادا، این دو کشور از روابط تجاری بسیار زیادی برخوردار هستند. همچنین بسیاری از خرده‌فروشان و عمده‌فروشان در کانادا دلار آمریکا را می‌پذیرند و بنابراین استفاده از دلار آمریکا در کانادا امکان‌پذیر است. اما از آنجا که در حال حاضر دلار آمریکا از دلار کانادا با ارزش‌تر است، بهتر است اگر دلار آمریکا دارید آن را در صرافی‌ها با دلار کانادا چنج کنید و خریدهای‌تان را با دلار کانادا انجام دهید.

امنیت در کانادا چگونه است؟

بسیاری از کسانی که به کانادا رفته‌اند، چه به عنوان سفر و چه به عنوان مهاجرت، اذعان دارند که امنیت در بسیاری از شهرها و استان‌های کانادا فوق‌العاده است. در واقع از نگاه اکثر مسافران کانادا و کسانی که تجربه‌ی زندگی کوتاه و بلند در کانادا را دارند، آرامش و امنیت در شهرها و استان‌های کانادا از امنیت آمریکا بیش‌تر است.

در میان آمارهای دزدی و جیب‌بری و زورگیری و موارد این قبیل، کانادا در زمره‌ی کشورهای امن قرار دارد. همچنین مصرف تمامی مواد مخدر هم در کانادا ممنوع است. البته بدیهی است که در کنار برخی بارها و باشگاه‌های شبانه افرادی هستند که ممکن است موجب آزار، خصوصاً برای زنان، شوند، اما وقتی می‌شود از این مکان‌ها دوری کرد چرا نکرد؟

راهنمای سفر به کانادا

پرواز از ایران به کانادا به چه صورت است؟

پروازهایی که از ایران به کانادا انجام می‌شوند عمدتاً در استانبول و یا در وینِ اتریش توقف دارند. در کل سفر از ایران به کانادا از طریق هوایی بیش از ۱۴ ساعت طول می‌کشد.

آیا بیمه مسافرتی برای سفر به کانادا لازم است؟

هر سفری که به خارج از ایران می‌کنید، باید حتماً با بیمه مسافرتی توام باشد. برای استفاده از بیمه مسافرتی می‌توانید از خدمات ساحل شنی استفاده کنید. جهت کسب اطلاعات لازم یا روی لینک زیر کلیک کنید و یا با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

بیمه مسافرتی

سفر به کانادا بهتر است یا استرالیا؟

این پرسشی است که درصدی از کسانی که قصد سفر به کانادا را دارند با آن درگیر اند. پاسخی قاطع نمی‌توان به این پرسش داد چرا که پاسخ آن بستگی زیادی به نیت مسافر و همچنین شرایط او دارند. اما در کل کانادا و استرالیا شباهت‌های زیادی با هم دارند، هم از لحاظ فرهنگی و زبان و هم از لحاظ جغرافیا. مثلاً هر دو از آسیا و اروپا فاصله دارند. اما دو نکته در این میان وجود دارد: یکی آن که ایرانیان بیشتری در کانادا زندگی می‌کنند و شاید شرایط برای ایرانیانی که قصد سفر به کانادا دارند مهیاتر از شرایط برای کسانی که قصد سفر به استرالیا دارند باشد و دوم آن که کانادا با وجود دور بودن از آسیا و اروپا، به آمریکا نزدیک است و همین خود اعتباری برای این کشور به شمار می‌آید و این در حالی است که استرالیا چنین ویژگی‌ای ندارد.

چند نکته‌ی کوچک در ارتباط با سفر به کانادا

 • کسانی که می‌توانند به خوبی اثبات کنند که کانادا را پس از سفر ترک خواهند کرد، شانس بیش‌تری برای دریافت ویزای کانادا دارند.
 • کانادا کشوری ست برای کسانی که به دنبال آرامش هستند و می‌خواهند فارغ از هیاهوی سیاسی جهان در گوشه‌ای از دنیا به کار و بیزینس خود بپردازند. صلح عنصری اساسی در سیاست کانادا است.
 • در سفر به کانادا هیچ مسافر آگاهی دیدن از حداقل یکی از پارک‌های ملی این کشور را از دست نخواهد داد.

سخن آخر

کانادا از بهترین کشورهای جهان برای سفر توریستی و مهاجرتی است. گواه این امر تعداد زیاد توریست‌های این کشور و تعداد زیاد مهاجران این کشور از سرتاسر جهان است. بیش از نیمی از مردم شهرهای تورنتو و ونکوور خارجی هستند!

اگر شما نیز به هر دلیلی به دنبال سفر به کانادا هستید، ضمن آن که می‌توانید از آن‌چه که به طور خلاصه آمد استفاده کنید، این امکان برای شما فراهم است که با تماس با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و پرسش‌های‌تان در ارتباط با سفر به کانادا را با آن‌ها در میان بگذارید.

ضمناً برای کسب اطلاعات لازم در مورد ویزای کانادا – افزون بر امکان تماس با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ – می‌توانید از لینک زیر هم استفاده کنید:

ویزای کانادا

منابع: thriftynomads | visitsunsetcountry | traveltriangle

ارسال پاسخ

بیست − یک =