راهنمای کامل فرودگاه کیش

فرودگاه بین‌المللی کیش یکی از فرودگاه‌های پرتردد داخلی‌ست و درحال‌حاضر بسیاری از فرودگاه‌های کشور به این فرودگاه و از مبدأ آن پرواز دارند. تمامی پروازها به مقصد جزیره‌ی کیش در این فرودگاه به‌زمین می‌نشینند و درنتیجه فرودگاه کیش اولین نقطه‌ای از جزیره است که مسافران پای در آن می‌گذارنند و همین باعث توجه ویژه‌ی مسئولان به فرودگاه و فراهم‌آوردن امکانات رفاهی کامل برای مسافران شده است. در این نوشتار نگاهی به این امکانات خواهیم داشت و راهنمایی جامع برای آشنایی با فرودگاه کیش ارائه می‌کنیم.

تور کیش ۰۲۱۵۷۹۳۸ 

رزرو تلفنی بلیط هواپیما کیش ۰۲۱۵۷۹۳۸ 

نگاهی کلی به فرودگاه کیش

فرودگاه بین‌المللی کیش دارای ۴ ترمینال برای پروازهای داخلی و خارجی‌ست که در هر یک خدمات متعدد و متنوعی در اختیار مسافران قرار داده می‌شوند. این فرودگاه تنها یک فرودگاه مسافری نیست، بلکه از آن برای تردد هواپیماهای باری هم استفاده می‌شود. درحال‌حاضر ۲۰ فرودگاه در شهرهای مختلف کشور به این فرودگاه و از مبدأ آن پرواز دارند و علاوه‌براین پروازهای بین جزیره‌ی کیش و شهرهای دبی و مسقط هم از همین فرودگاه انجام می‌شوند. تهران، شیراز، مشهد، اصفهان، بندرعباس، کرمان، اهواز، تبریز، یزد، همدان، بوشهر، سنندج، ارومیه، عسلویه، جم، گرگان، کاشان، ساری، کرمانشاه و رشت مسیرهای پروازهای داخلی فرودگاه بین‌المللی کیش هستند.

همچنین بخوانید: راهنمای فرودگاه یزد

فرودگاه کیش

آشنایی با ترمینال‌های فرودگاه بین‌المللی کیش

در فرودگاه بین‌المللی کیش ترمینال‌های مخصوص پروازهای داخلی مجزا از ترمینال مخصوص پروازهای خارجی هستند. مسافرانی که از سایر شهرهای کشور به کیش سفر می‌کنند، از طریق ترمینال ورودی پروازهای داخلی وارد فرودگاه می‌شوند و مسافرانی که قصد دارند از جزیره‌ی کیش به مقصد سایر شهرهای کشور پرواز کنند، از ترمینال خروجی پروازهای داخلی استفاده می‌کنند.

در ترمینال ورودی پروازهای داخلی غرفه‌های متعددی برای راهنمایی گردشگران و ارائه‌ی نقشه، بروشور و ارائه‌ی بلیط‌های مربوط به جاذبه‌های گردشگری کیش مستقر هستند. در این غرفه‌ها تمامی اطلاعات مورد نیاز مسافران برای رزرو هتل، رزرو اتومبیل، رزرو بلیط برگشت و مواردی از این قبیل در اختیار مسافران قرار داده می‌شوند. در ترمینال ورودی پروازهای داخلی خدمات پزشکی توسط کادر مجرب پزشکان فرودگاه آماده‌ی کمک به مسافرانی هستند که به هر علتی دچار مشکلات سلامتی شده‌اند.

در این ترمینال علاوه‌براین غرفه‌های متعددی برای فروش انواع کالاهای مورد نیاز مسافران مشغول به کار هستند. بانک ملی ایران در این ترمینال دارای شعبه است و مسافران می‌توانند با مراجعه به این شعبه امور بانکی خود را انجام دهند. گذشته از این بانک‌های ملی، ملت و دی نیز در این ترمینال دستگاه‌های خودپرداز دارند. در این ترمینال همچنین غرفه‌هایی به نگهداری از امانات مسافران اختصاص داده شده‌اند که بین ساعات ۶ صبح تا ۲۳ شب مشغول به کار هستند.

ترمینال خروجی پروازهای داخلی هم شامل امکانات و خدماتی مانند غرفه‌های مخصوص ارائه‌ی کالاهای مورد نیاز مسافران، کافی‌شاپ، پست، بخش مربوط به اشیاء گم‌شده و خودپرداز بانک‌های سامان، کشاورزی، تجارت، ملت، صادرات و پست‌بانک است.

ترمینال‌های ورودی و خروجی پروازهای بین‌المللی کیش همان‌طور که از نام آن‌ها پیداست به پروازهای بین‌المللی اختصاص داده شده‌اند. در این ترمینال‌ها امکاناتی مانند غرفه‌های راهنمای گردشگران، غرفه‌های ارائه‌ی کالاهای مورد نیاز مسافران، کافی‌شاپ، خدمات تبدیل پول و وای‌فای در اختیار مسافران قرار داده می‌شوند.

پارکینگ‌های فرودگاه کیش

پارکینگ‌های فرودگاه کیش

فرودگاه کیش دارای ۳ پارکینگ عمومی است و مسافران از نظر پارک خودروهای خود به مشکلی از بابت پیداکردن فضای پارک مناسب و امن برنخواهند خورد. پارکینگ شماره‌ی ۱ فرودگاه در نزدیکی ترمینال‌های پروازهای داخلی واقع شده و گنجایش تقریباً ۱۳۰ خودرو را دارد. پارکینگ شماره ۲ فرودگاه با گنجایش ۲۵۰ خودرو در نزدیکی پلیس فرودگاه و در کنار پارکینگ شماره‌ی ۳ با ظرفیت حدود ۱۰۰ خودرو قرار دارد.

همچنین بخوانید: معرفی فردگاه مشهد

خدمات VIP و CIP فرودگاه بین‌المللی کیش

خدمات VIP و CIP فرودگاه بین‌المللی کیش

مسافران فرودگاه کیش می‌توانند با استفاده از خدمات CIP فرودگاه کیش بدون نیاز به معطل‌شدن در ترمینال‌های ورودی و خروجی برای انجام امور مربوط به پرواز در جایگاه مخصوص درنظرگرفته‌شده برای این مسافران منتظر باشند و انجام این امور از جمله دریافت کارت پرواز، تحویل چمدان‌ها و انجام امور گمرکی را به کارمندان خدمات CIP فرودگاه بسپارند. مسافرانی که از خدمات CIP فرودگاه کیش استفاده می‌کنند از گیت‌های بازرسی جداگانه‌ای عبور می‌کنند و از امکانات رفاهی و پذیرایی‌های ویژه‌ای هم بهره‌مند می‌شوند. همچنین امکان رزرو اتومبیل برای رفتن به هتل هنگام ورود و رفتن به فرودگاه هنگام خروج برای مسافران CIP وجود دارد. تمامی مسافران می‌توانند با خرید امکانات CIP فرودگاه از مزیت‌های آن استفاده کنند؛ تنها کافی‌ست از پیش این خدمات را خریداری و رزرو کرده باشند.

سایر خدمات فرودگاه بین‌المللی کیش

۱- ارسال و دریافت بار بدون مسافر

امکان ارسال و دریافت بار بدون مسافر از طریق فرودگاه کیش وجود دارد. متقاضیان ارسال بار بدون مسافر باید پس از دریافت تأییدیه‌ی گمرگ به یکی از دفاتر هواپیمایی مستقر در فرودگاه مراجعه کنند.

۲- خدمات بسته‌بندی بار

مسافران می‌توانند پیش از پرواز از خدمات بسته‌بندی بار مستقر در سالن دریافت کارت پرواز برای بسته‌بندی چمدان‌ها و سایر وسایل همراه خود به بهترین صورت ممکن استفاده کنند.

۳- ردگیری اشیا گمشده

مسئولان فرودگاه اشیا گمشده در سالن‌های ورودی، سالن تحویل بار و سالن دریافت کارت پرواز را به پلیس فرودگاه تحویل می‌دهند و مسافرانی که یکی از وسایل خود را در یکی از این سالن‌ها گم کرده‌اند می‌توانند با مراجعه به پلیس فرودگاه و ارائه‌ی مدارک شناسایی آن‌ها را تحویل بگیرند. البته اشیا پیداشده در هواپیما به شرکت هواپیمایی مربوط و اشیا پیداشده در سالن ترانزیت به سپاه فرودگاه تحویل داده می‌شوند و درصورتی‌که اشیا گم‌شده نزد پلیس فرودگاه نباشند، احتمالاً نزد یکی از این دو مرکز هستند.

دسترسی به فرودگاه کیش

خوشبختانه برای رفتن از فرودگاه کیش به مرکز شهر و برعکس مشکل خاصی برای مسافران وجود ندارد، چرا که وسایل نقلیه‌ای که بین فرودگاه و جزیره تردد می‌کنند بسیار زیادند. برای رفتن از فرودگاه به مرکز جزیره و برعکس می‌توان از تاکسی‌های خطی که به‌رنگ زرد هستند یا تاکسی‌های شخصی سفیدرنگ استفاده کرد. گذشته از این در خروجی فرودگاه ون‌هایی برای انتقال مسافران به مرکز شهر درنظرگرفته شده‌اند.

تور کیش آژانس گردشگری ساحل شنی

شما عزیزان می‌توانید برای سفر به جزیره‌ی زیبای کیش بدون نیاز به رزرو بلیط هواپیما و هتل به‌صورت جداگانه و با برخورداری از ترانسفر فرودگاهی از تور کیش آژانس گردشگری ساحل شنی استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دریافت مشاوره‌ی رایگان با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

ارسال پاسخ