از روز ولنتاین در پاریس این‌گونه لذت ببرید

این نوشتار برای خوش‌شانس‌هاست، منظورم کسانی است که فرصت حضور در یکی از زیباترین شهرهای جهان – یعنی پاریس – را در روز ولنتاین به همراه عشق‌شان دارند. برای شما این خبر خوب را دارم که در شهر زیبایی‌ها فرصت‌ها و روش‌های متعدد و مختلفی را برای جشن‌گرفتن روز عشق به همراه عشق‎تان در اختیار دارید. در پاریس یک یا چند ایده از ایده‌های زیر را عملی کنید و روز عشق امسال را به یکی از مهم‌ترین روزهای زندگی‌تان تبدیل کنید. کاری کنید روزی شود که هر سال در ۱۴ فوریه یاد ۱۴ فوریه‌ی امسال در پاریس بیفتید. آن‌چه که در ادامه می‌آید پیشنهادهایی برای عالی برگزار کردن روز ولنتاین در پاریس است.

ایده‌های برگزاری یک جشن عالی در روز ولنتاین در پاریس

۱- شام را همراه با یارتان در رستوران‌های رمانتیک پاریس صرف کنید

رستوران‌های رمانتیک پاریس

ولنتاین را نمی‌توان فارغ از یک شام عاشقانه‌ی خواستنی تصور کرد. یک شام دونفره‌ی عاشقانه، با ردوبدل‎شدن امواج گرم دوست‌داشتن در یکی از رمانتیک‌ترین رستوران‌های پاریس قطعاً مطلوب بسیاری از زوج‌هاست و البته اگر این شانس را دارید که از چنین وضعیتی در شب ولنتاین لذت ببرید بدون‌تردید باید به شانس خود ببالید که توانایی تجربه‌ی چنین وضعیتی را دارید.

البته در روز عشق فقط شما نیستید که در کلان‌شهر پاریس به‌دنبال تجربه‌ی یک شام فراموش‌نشدنی با محبوب‌تان هستید و این به معنای آن است که ممکن است در شب ۱۴ فوریه به‌دشواری بتوانید رستورانی خلوت با میز خالی برای خود و معشوق‌تان پیدا کنید. اما نمی‌باید ناامید شوید و باید در منطقه‌های پاریس، و خصوصاً در مونمارتر و یا خیابان ریوولی و خیابان شانزلیزه، به دنبال رستورانی با میز خالی باشید.

چند تا از بهترین گزینه‌هایی که پیش‌روی‌تان هستند به قرار زیر اند:

  • Lapérouse [آدرس: ۵۱ Quai des Grands Augustins, 75006 Paris, France]
  • رستوران ژول ورن در برج ایفل
  • Brasseries Flo  [آدرس: ۷ Cour des Petites Écuries, 75010 Paris, France]
  • dans le noir  [آدرس: ۵۱ Rue Quincampoix, 75004 Paris, France]

بودجه ندارید؟ مشکلی نیست. لذت‌بردن از روز عشق در کنار محبوب حتماً و ضرورتاً نباید با بودجه‌ی زیاد همراه باشد. به پیاده‌روهای کنار رود سن در پاریس بروید و از غذاهای خیابانی بخورید. خوردن دونفره‌ی یک غذای خیابانی با چشم‌اندازی فوق‌العاده از رود سن و پس از آن قدم‌زدن در این منطقه هم می‌تواند شب ۱۴ فوریه‌ی امسال را تا همیشه در ذهن‌تان حک کند.

۲- به سینماهای کلاسیک پاریس بروید

روز ولنتاین در پاریس

البته که رفتن به سینما ایده‌ای تکراری در روز ولنتاین است. خیلی‌ها این تجربه را دارند که در روزی که می‌خواهند کلی لذت ببرند به سینما می‌روند و متأسفانه خیلی زود درمی‌یابند که فیلم باب میل نیست و همزمان باید جیغ و دادهای لوس و نچسب کسانی که به‌واسطه‌ی هیجان‌های فیلم به وجد آمده‌اند را تحمل کنند. اما سینماهای کلاسیک پاریس چنین وضعیتی ندارند. این سینماها از صندلی‌های قرمز و مخملی بسیار خوشگل و دلچسبی برخوردار اند و خود محیط‌شان هم از معماری‌ای بسیار دل‌انگیز برخوردار است. اکثر فیلم‌هایی هم که در این سینماها به نمایش درمی‌آیند زیرنویس انگلیسی دارند و فضا هم به خوبی برای سفارش انواع نوشیدنی و خوراکی مهیا است. برخی از بهترین سینماهای کلاسیک که هر یک مکان‌هایی مناسب برای روز عشق در پاریس هستند عبارت اند از:

  • La Cinémathèque Française
  • Le Champollion
  • Le Reflet Medicis
  • Centre Georges Pompidou Cinemas

۳- از خرید ادکلن‌های پاریسی لذت ببرید

ادوپرفیوم‌ها و ادوتویلت‌های پاریسی از شهرتی بسیار در سطح جهان برخوردار اند. در روز ولنتاین در پاریس اگر بودجه‌تان اجازه می‌دهد این فرصت عالی را دارید که با محبوب‌تان در خیابان‌های زیبای پاریس بگردید و به دنبال خرید بهترین ادوتویلت‌ها و ادوپرفیوم‌های فرانسوی و خصوصاً پاریسی باشید. اما کجا می‌توند بهترین مکان برای خرید عطر و ادکلن در پاریس آن هم در روز ماندگار ولنتاین باشد؟ پاسخ این پرسش، یک مورد یگانه نیست بلکه چند مکان هستند که فکر می‌کنم هر یک می‌توانند مکانی عالی برای خرید ادکلن در پاریس باشند:

  • خیابان شانزلیزه [شانزلیزه از زیباترین و مشهورترین خیابان‌های جهان است و بدون‌تردید صرف پیاده‌روی دونفره‌تان در این خیابان می‌تواند خاطراتی ماندگار از ۱۴ فوریه‌ی امسال برای‌تان به یادگار بگذارد، چه رسد به آن که در این خیابان به دنبال خرید عطر و ادکلن هم باشید. فروشگاه عطر و ادکلن Guerlain در خیابان شانزلیزه یکی از بهترین گزینه‌های پیش‌روی‌تان برای خرید عطر و ادکلن در روز ولنتاین است. ادکلن‌های برندهای برتر پاریسی را می‌توانید در این فروشگاه عالی پیدا کنید.
  • بلوار هاسمان [به این بلوار بروید و به چند تا از دپارتمان‌استورهای پاریس دسترسی داشته باشید. از میان این دپارتمان‌استورهای قطعاً دپارتمان‌استور لافایت گزینه‌ای عالی هم برای گردش و هم برای خرید ادکلن است.]

۴- از چشم‌اندازهای پانارومای شهر زیبایی‌ها لذت ببرید

روز ولنتاین در پاریس

مشهور است که در پاریس زیبایی‌ها بسیار اند، حال هر فلسفه‌ای که برای زیباشناسی داشته باشید. این که بتوانید در شهر زیبایی‌ها با محبوب‌تان به مناطقی بروید که در آن‌ها چشم‌اندازهایی عالی از پاریس در پیش چشم هستند قطعاً یکی از بهترین کارهای مربوط به روز ولنتاین در پاریس را انجام داده‌اید، خصوصاً اگر نوشیدنی و دوربین عکاسی هم با خود داشته باشید.

مکان‌های زیادی در پاریس برای داشتن چشم‌اندازی عالی از سطح شهر وجود دارند، اما من فقط دو تا از بهترین‌های آن‌ها را به شما معرفی می‌کنم تا سایر این مکان‌ها را خودتان بگردید و پیدا کنید و از این کار البته لذت ببرید:

یک مکان برج ایفل است و دیگری کلیسای نوتردام. در طبقات دو و سه‌ی برج ایفل دو سکوی مشاهده‌ی عالی برای داشتن منظره‌ای زیبا از پاریس وجود دارند که بر حسب سلیقه‌تان می‌توانید از یکی از این دو سکوی مشاهده یا اصلاً هر دو سکوی مشاهده برای لذت‌بردن از زیبایی‌های پاریس استفاده کنید.

۵- کروز دونفره روی آب‌های رود سن را تجربه کنید

کروز روی رود سن

رود سن از نمادهای شهر پاریس است و خوشبختانه در طی سفر به پاریس این امکان را دارید که با معشوق‌تان روی آب‌های این رود سواری را تجربه کنید. چه چیزی بهتر از آن که در کنار هم بر روی آب‌های رود سن روی یک قایق سواری کنید و همزمان به تماشای چند تا از جاذبه‌های گردشگری پاریس که در اطراف رود سن قرار دارند بنشینید و فارغ از رنج‌های زندگی باشید؟

اما جز این، خبر خوبی که برای‌تان دارم این است که این امکان برای‌تان فراهم است که شام را هم روی قایق‌های رود سن صرف کنید. اگر نمی‌خواهید در روز ولنتاین به رستوران بروید پیشنهاد می‌کنم یک تور سواری + شام را در قایق‌های رود سن رزرو کنید.

حرف آخر

۵ پیشنهاد برای گذارندن روز ولنتاین در پاریس را با هم مرور کردیم. البته که این پیشنهادها فقط بخشی از بهترین کارهایی هستند که می‌توانید در روز ولنتاین در پاریس انجام دهید. اگر خودتان هم پیشنهادی برای ما و کاربران دارید لطفاً از طریق قسمت نظرات با ما در میان بگذارید. فراموش نکنید اگر این فرصت را پیدا کرده‌اید که دست در دست محبوب‌تان در روز ولنتاین در پاریس باشید باید حتماً بهترین بهره را از این فرصت ببرید.

روز ولنتاین در پاریس

در آخر آن که اگر سودای سفر به پاریس را در سر دارید پیشنهاد می‌کنم از تورهای خارجی ما برای سفر به پاریس استفاده کنید. تور پاریس+بارسلونا و تور پاریس+آمستردام از بهترین تورهای ما برای سفر به پاریس هستند. برای آن که اطلاعاتی کامل در مورد هزینه‌ی تور، زمان سفر و موارد این قبیل دریافت کنید و همچنین برای رزرو تور با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

ارسال پاسخ

9 + شانزده =