۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

در صورت ریجکت ویزای کانادا چه باید کرد؟

ریجکت شدن ویزای کانادا و اقدامات پس‌ازآن

متقاضیان سفر به کانادا با اهداف مختلف و برنامه‌های گوناگون تلاش می‌کنند ویزای خود را تا تاریخ مشخصی دریافت کرده تا بتوانند به موقع برنامه‌های خود را در این کشور اجرا کنند. برخی اهداف تحصیلی دارند، برخی گردشگری، کاری، درمانی، پژوهشی و غیره. در این میان راه نسبتاً پیچیده‌ای تا اخذ ویزای کانادا وجود دارد که نیازمند صرف وقت، انرژی و هزینه است. گاهی با طی کردن تمامی این مراحل باز هم نتیجهٔ قابل قبولی دریافت نکرده و متقاضیان با ریجکت ویزا یا همان عدم پذیرش مواجه می‌شوند. درست در همین مرحله هست که نمی‌دانند باید چه قدمی بردارند تا فعالیت‌هایی که تا به حال انجام داده‌اند به هدر نرود. گاهی متقاضیان بی‌پروا درخواست مجدد می‌دهند و یا فوراً دست به اعتراض به نتیجهٔ ویزا می‌زنند که متأسفانه باز هم با شکست رو به رو می‌شوند. اما به واقع در چه شرایطی ویزای ما ریجکت می‌شود؟ و سؤال مهم‌تر اینکه در صورت ریجکت ویزا چه باید کرد؟ ما در این مقاله تمامی نکات مربوط به ریجکت ویزا را برای شما توضیح می‌دهیم و سپس در مهم‌ترین بخش، به توضیح اقدامات منطقی و کاربردی لازم پس از ریجکت ویزا می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

چرا ویزای ما ریجکت می‌شود؟

 

مدارکی که متقاضی ویزای کانادا به سفارت تحویل می‌دهد، همگی دال بر نیاز وی به سفر است. علاوه بر این، شما با این مدارک ثابت می‌کنید که از پس هزینه‌های سفر خود برمی‌آید و پس از اتمام اعتبار ویزا حتماً به کشور خود بازمی‌گردید. به عبارت دیگر شما با ارائهٔ مدارک، قطعیت بازگشت به کشور خود را اثبات می‌کنید. حال اگر در هر یک موارد گفته شده که عبارتند از ضرورت سفر به کانادا، توانایی مالی در پرداخت هزینه‌های سفر و اقامت و نیز قصد بازگشت به کشور مبدأ پس از اتمام اعتبار ویزا، تردیدی در افسر سفارت ایجاد شود و به قطعیت نرسد، درخواست شما را رد کرده و مهر ریجکت ویزا را بر پروندهٔ شما می‌زند.

بگذارید کمی بیشتر در این مورد توضیح بدهیم:

فرض کنید شما برای ویزای توریستی یا گردشگری در کانادا اقدام می‌کنید. همان‌طور که می‌دانید اعتبار ویزای گردشگری کانادا پنج ساله است و شما می‌توانید زمان زیادی را در خاک کانادا سپری کنید. حال اگر سپردهٔ بانکی شما گواه تمکن مالی مناسب در این مدت را نداشته باشد، شرایط کاری ثابت و مناسبی در ایران نداشته باشید، اعضای خانواده‌تان مقیم کانادا باشند، سابقهٔ قضایی داشته باشید که احتمال بروز آن در خاک کانادا برود، بخواهید با تمامی اعضای خانواده‌تان سفر کنید یا نتوانید دلیل قانع‌کننده‌ای برای بازگشت به ایران ارائه کنید، افسر سفارت این احتمال را می‌دهد که شما قصد بازگشت ندارید، با درخواست شما موافقت نخواهد کرد و ریجکت ویزا را نتیجۀ کار خواهد دانست.

همین امر در انواع دیگر ویزا نیز مشهود است. اگر درخواست ویزای تحصیلی، کاری یا درمانی می‌دهید، باید مدارک شما دال بر اثبات بازگشتتان به ایران پس از اتمام دورهٔ ویزایتان باشد. اگر شما ویزای تحصیلی می‌خواهید، اما دلیل مستدل و محکمی برای بازگشت به کشور مبدأ پس از اتمام دورهٔ تحصیل ندارید، اگر درخواست ویزای درمانی دارید و مدارک مالی کافی برای هزینه‌های درمان خود در کانادا ارائه نمی‌کنید، اگر درخواست ویزای همراه (برای دانش آموزان و دانشجویان) دارید و نمی‌توانید اثبات کنید که پس از اتمام دورهٔ تحصیل عضو خانواده‌تان به ایران بازمی‌گردید، باید بدانید که با ریجکت ویزا رو به رو خواهید شد.

به طور خلاصه، از دلایل ریجکت ویزا می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:

  • اسناد و مدارک مالی موجود در پرونده‌تان با هزینه‌های سفر (سفر گردشگری، کاری، تحصیلی یا درمانی) همخوانی نداشته باشد.
  • دلیل محکمی برای بازگشت به کشور مبدأ پس از اتمام اعتبار ویزا نداشته باشید.
  • راستی آزمایی مدارک شما دچار مشکل بوده و مدارک ارائه شده با یکدیگر دچار تناقض باشند.
  • در کشور مقصد (کانادا) روابط خویشاوندی زیادی داشته باشید.
  • در ایران روابط خانوادگی محکمی نداشته باشید.
  • در ایران دارای ثبات کاری و شرایط اجتماعی و اقتصادی منسجمی نباشید.
  • سابقهٔ قضایی داشته باشید.
  • سابقهٔ سفر به کشورهای خارجی را نداشته باشید.

باید بدانید که نداشتن این نواقص در پرونده، نیازمند تبحر در ارائهٔ مدارک است. در این زمینه می‌توانید از متخصصان و مشاوران مجرب، کارآزموده و باتجربهٔ ما در شرکت ساحل شنی کمک بگیرید تا با بررسی تمامی این موارد، پروندهٔ شما را پیش از ارسال به سفارت جهت بررسی، به طور کامل آنالیز کنند تا هرگونه ابهام از پرونده‌تان حذف و درصد پذیرش ویزا به مراتب بالا برود. برای این کار فقط کافی است با شمارهٔ ۵۷۹۳۸ در تماس باشید.

پس از ریجکت ویزا چه باید کرد؟

تصور کنید یک یا چند نکته از موارد گفته شده در پروندهٔ شما باشد و متأسفانه با ریجکت ویزا مواجه شوید. در این صورت با توجه به زمان از دست رفته و هزینه‌های انجام شده، اکثر متقاضیان بسیار ناراحت و پریشان می‌شوند و دست به اقدامات عجولانه‌ای می‌زنند که برایشان کارساز نخواهد بود. ازجملهٔ این اقدامات عجولانه، اعتراض رسمی بدون بررسی دلایل ریجکت ویزا است. اگر بدون بررسی شرایط و عوامل بازدارنده‌ای که باعث ریجکت ویزا شده اعتراض بزنید، اعتراضتان رد خواهد شد. از سویی دیگر برخی از متقاضیان برای اینکه وقت را از دست ندهند، بلافاصله درخواست مجددی را برای دریافت ویزا انجام می‌دهند. بازهم اگر شما بررسی دقیقی در مورد دلایل ریجکت ویزا انجام نداده باشید، درخواست مجددتان نیز با شکست رو به رو می‌شود؛ چراکه دوباره همان نقایص در پرونده‌تان موجود است.

 

 

چگونه می‌توان دلایل ریجکت ویزا را بررسی کرد؟

باید بدانید که اگر نتیجۀ درخواست شما ریجکت ویزا باشد، یک نامه همراه با آن دریافت می‌کنید که در اصطلاح به آن نامهٔ ریجکتی می‌گویند. در این نامه دلایل کلی عدم پذیرش درخواست به اطلاع شما می‌رسد. دلایل در این نامه به صورت کلی بیان می‌شوند؛ برای مثال دلیل سفر قابل توجیه نیست، سوابق سفر به کشورهای خارجی کافی نیست، شرایط کاری شما در کشور مبدأ ثابت نیست و غیره. سؤال اینجاست که:

آیا با بررسی نامهٔ ریجکتی می‌توان دست به اقدام مجدد زد و از برطرف شدن نقایص پرونده مطمئن شد؟

باید در پاسخ به این پرسش گفت خیر. همان‌طور که در بالا اشاره شد، دلایل ارائه شده در نامهٔ ریجکتی بسیار کلی هستند و شما نمی‌توانید نقص پرونده‌تان را با آنها متوجه شوید. برای مثال ممکن است شما میزان مبلغ درخواستی از سوی سفارت را در مدارک خود داشته باشید، اما باز هم معضل مالی در نامهٔ ریجکتی شما تیک خورده باشد. یا ممکن است شما به کشورهای خارجی سفر کرده باشید، اما عدم وجود سفر کافی به کشورهای خارجی را یکی از دلایل ریجکت درخواست ویزای خود ببینید. بنابراین نمی‌توانید با این نامه بفهمید مشکل پرونده و مدارک شما کجا بوده است. و باید بدانید مادامی که به مشکلات و نواقص پرونده‌تان پی نبرید، به طور ندانسته آنها را در درخواست‌های بعدی نیز تکرار می‌کنید و با مشکلات بعدی مواجه خواهید شد.

پس چه باید کرد؟

ما در شرکت ساحل شنی در سخت‌ترین بخش کار نیز همراه شما هستیم تا شرایط را برایتان هموار کرده و راه شما را برای سفر به کانادا آسان کنیم. بگذارید کمی در این مورد توضیح دهیم. شما برای درخواست مجدد ویزا نیاز به اطلاعات دقیق از مشکلات و نواقص پرونده‌تان دارید تا با رفع آنها بتوانید در درخواست مجدد به نتیجهٔ مثبتی برسید. در این شرایط می‌توانید از مزایای شرکت ساحل شنی بهره‌مند شوید تا به GCMS دسترسی پیدا کنید. منظور از عبارت اختصاری Global Case Management System است.

در واقع دسترسی به آفسیر ریپورت یا همان گزارش افسر سفارت از ارزنده‌ترین خدماتی است که شرکت ساحل شنی مفتخر به ارائهٔ آن بوده و می‌تواند شما را از خطر ریجکت مجدد نجات دهد. این گزارش که حدوداً چهل صفحه است، توضیحاتی کاملی در مورد نکات ریز نقایص پرونده ارائه می‌دهد. شما با همکاری متخصصان ما تمامی این نکات ریز را بررسی کرده و با رفع یک به یک این نواقص می‌توانید درخواست مجدد یا اعتراض خود را با قطعیت دنبال کنید. پس اگر بخواهم به مثال قبلی بازگردم، چنانچه در نامهٔ ریجکتی شما عدم تمکن مالی به عنوان مشکلی در پرونده ذکر شده است، شما دلیل این موضوع را نخواهید فهمید. اما با بررسی گزارش آفیسر می‌توانید متوجه شوید که مشکل در موجودی حساب شما بوده یا دیگر مدارک مالی شما دچار ایراد است. و اگر مدارک مالی دچار مشکل است، این مشکل چیست و در کدام بخش مدارک وجود دارد. در این صورت به راحتی می‌توانید معضل را رفع کنید. بنابراین اگر بخواهید با اطمینان خاطر و بدون شک و شبهه مجدداً نسبت به درخواست ویزای کانادا اقدام کنید، لازم است حتماً به گزارش آفیسر یا همان آفیسر ریپورت دسترسی داشته باشید.

به طور کلی استفاده از GCMS این امکان را به شما می‌دهد تا تمامی نواقص پرونده‌تان –که منجر به ریجکت شدن آن گردیده است- را مرور کرده، ابهامات را رفع کنید و در درخواست مجدد با گام‌های استوار قدم بردارید.

چه زمانی اعتراض بر نتیجهٔ درخواست ثمربخش خواهد بود؟

برای تصمیم‌گیری در این مورد هم به GCMS یا همان گزارش آفیسر نیاز است. متخصصان ما در شرکت ساحل شنی پس از دریافت این گزارش کامل، آن را موبه‌مو بررسی می‌کنند. چنانچه دلایل ذکر شده از سوی افسر سفارت به واقع با قوانین پذیرش ویزا متناقض باشد، شما بایستی مشکلات را رفع و در صدد درخواست مجدد برآیید. گاهی نیز پروندهٔ شما بسیار مناسب ست و دلایل ذکر شده از سوی آفیسر چندان عقلانی به نظر نمی‌رسد و به عبارت دیگر، نکات ذکر شده خلاف قوانین مسافرتی و پذیرش ویزا نیست. در این صورت همکاران ما در شرکت ساحل شنی یک نامهٔ اعتراض به نتیجهٔ درخواست ویزا برایتان تنظیم می‌کنند و آن را به سفارت می‌فرستند. در این صورت درخواست شما و نتیجهٔ آن مجدداً بررسی خواهد شد. دقت داشته باشید که پیش از دریافت GCMS نسبت به اعتراض اقدام نکنید؛ در غیر این صورت چنانچه اعتراضتان بی مورد باشد، اصلاً بررسی نخواهد شد و شما زمان را از دست می‌دهید.

در تمامی موارد ذکر شده، شما نیاز به صرف زمان و هزینه دارید. پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد سفر به کانادا و بهره‌مندی از مزایای این کشور را دارید، از ابتدا با متخصصان و مشاوران ما در شرکت ساحل شنی در ارتباط باشید. کارشناسان ما با اطلاعات به‌روز خود و نیز تجربهٔ کارآمدی که در زمینهٔ اخذ ویزای کانادا دارند، می‌توانند شما را در مسیر تکمیل مدارک و ثبت نام ویزای کانادا یاری کنند تا شما با بالاترین شانس پذیرش نسبت به درخواست ویزای خود اقدام کنید. علاوه بر این اگر درخواست شما به هر دلیلی رد شد، کارشناسان ما می‌توانند از مزایای شرکت ساحل شنی در جهت دریافت GCMS استفاده کرده و با بررسی گزارش کامل افسر پرونده نسبت به رفع نواقص مدارک شما اقدام نموده و راهگشای شما در درخواست مجدد ویزای کانادا باشند.

ما در شرکت ساحل شنی همواره در تلاش هستیم تا شما مسافران محترم بتوانید در کمترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را بگیرید. برای اخذ انواع ویزا و اطلاع از شرایط و قوانین مسافرتی در هر کشور می‌توانید با مشاوران و متخصصان ما در تماس باشید. پل ارتباطی ما با شما شمارهٔ ۵۷۹۳۸ است.

ارسال پاسخ

چهار + 13 =