۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

معرفی ۹ تا از بهترین تفریحات سانور بالی

بالی اندونزی از زیباترین و باصفاترین منطقه‌های جهان است و از همین روست که سالانه میلیون‌ها نفر از جای‌جای جهان از راه‌های مختلف برای چند روزی هم که شده خود را به بالی می‌رسانند و از تفریحات بالی، که بسیار زیاد هم هستند، لذت می‌برند. البته بالی یک استان در اندونزی است و در دلِ این استان شهرها و منطقه‌های جزئی زیادی هستند که هر یک می‌توانند به تنهایی به سبب طبیعت و عناصر طبیعی زیادی که دارند میزبانی عالی برای بسیاری از گردشگران باشند. اوبود بالی یکی از این منطقه‌هاست و  آنقدر در دل خود جاهای دیدنی و تفریحات لذت‌بخش دارد که حتی اگر یک تور مجزا صرفاً برای اوبود بالی وجود می‌داشت باز هم آن تور ارزش آن را داشت که گردشگران در آن ثبت‌نام کنند. یک جای دیگر در بالی وجود دارد که آن هم طبیعتی فوق‌العاده دارد، اما آرامش و سکوت‌اش بهتر از بخش عمده‌ای از بالی هستند. این منطقه سانور [Sanur] نام دارد. منطقه سانور بالی موضوع این نوشتار است. در ادامه توضیح خواهم داد که در سانور بالی چه خبر است و گردشگران چه تفریحاتی می‌توانند در آن تجربه کنند.

ضمناً برای سفر به بالی و دیدنِ دیدنی‌های این جزیره از کشور اندونزی می‌توانید از تور اندونزی و تور بالی مرکز ساحل شنی استفاده کنید. برای کسب اطلاعات لازم با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

مختصری در مورد سانور بالی

سانور شهری ساحلی در جنوب شرقی استان بالی است که در گذشته عمدتاً آن را به سبب ساحل طولانی‌اش می‌شناختند، اما در دهه‌های اخیر پیشرفت کرده و توانسته به عنوان شهری کوچک شهرتی برای خود دست و پا کند. تا پیش از دهه‌ی ۶۰ میلادی، صرفاً سه هتل متوسط رو به پایین در این منطقه وجود داشتند و گردشگری آن‌چنان در این منطقه معنایی نداشت، اما پس از سال ۱۹۶۳ که هتل بالی بیچ در این منطقه توسط رییس جمهور وقت اندونزی ساخته شد، رفته‌رفته راه برای گردشگران هم باز شد و پیشرفت‌های دیگری در شهر به وجود آمدند. البته هنوز هم سانور مثلاً از اوبود گردشگر کمتری دارد، و البته همین امر برای کسانی که خواهان اقامت در مکان‌های نسبتاً خلوت هستند امتیاز مثبتی است، ولی در کل در چند سال اخیر سانور بالی یکی از منطقه‌های توریستی بالی بوده و این امر موجب گسترش و پیشرفت همین منطقه شده است.

تفریحات سانور بالی

۱- بازدید از ستون Blanjong

سانور بالی

ستون Blanjong یکی از مشهورترین جاذبه‌های گردشگری سانور بالی است و همچنین قدیمی‌ترین شئ تاریخی آن منطقه به شمار می‌رود. این ستون در قرن دهم میلادی و در زمان سلطنت Sri Kesari Waemadewa ساخته شده. ضمناً این سنگ یا در واقع کتیبه یک اثر باستانی مبهم است و متن روی آن تاکنون ترجمه نشده است. این سنگ در حال حاضر در خیابان Jalan Danau Poso در سانور بالی است. در این خیابان، که البته خیلی هم خیابان جذابی نیست، اگر قدم بزنید ستون Blanjong را خواهید دید.

۲- پیاده‌روی در تفرجگاه ساحلی

سانور بالی

یکی از بهترین مکان‌های سانور بالی خط ساحلی این منطقه است، خطی که به بهترین شکل فرش شده و از بهترین مکان‌ها برای پیاده‌روی بعدازظهر است. پس از غروب خورشید که به این منطقه بروید می‌بینید که تعداد زیادی خانواده در این منطقه گرد آمده‌اند، این امر به سبب آن است که در این منطقه پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری بسیار آسان اند و همچنین می‌توان در حین انجام این دو کار منظره‌ای زیبا در پیش چشم داشت و نسیمی فوق‌العاده ناشی از آب‌های مواج حس کرد. ضمناً در این منطقه کافه‌ها و رستوران‌هایی هم هستند و خلاصه راه باز است برای سَر کردنِ یک بعدازظهرِ فوق‌العاده عالی و فراموش‌نشدنی.

۳- موج‌سواری با کایت [kite surfing]

سانور بالی

یکی از رایج‌ترین تفریحات آبی در سانور بالی، موج‌سواری با کایت یا تخته‌سواری با کایت است. در سانور بالی افراد زیادی هستند که در فصول گرم سال روی آب‌های سانور به موج‌سواری با کایت می‌پردازند، چراکه بادهای ساحل سانور شدید هستند و موقعیت انجام این ورزش آبی را فراهم می‌کنند.

حتی اگر قبلاً این ورزش را انجام نداده‌اید سعی کنید به همراه کسی که در آن منطقه در حال انجام این ورزش است این ورزش را انجام دهید، مطمئن باشید هیجان و لذت آن چنان است که پشیمان نخواهید شد.

۴- غواصی

سانور بالی

در سانور بالی مراکز زیادی هستند که گردشگران می‌توانند به آن مراکز مراجعه کرده و برای غواصی ثبت‌نام کنند. اگر پیش‌تر غواصی کرده‌اید و با چم و خم این کار آشنا هستید می‌توانید به این مراکز بروید و مجوز غواصی را بگیرید و در آب‌های ساحل سانور به غواصی بپردازید.

در زیر آب‌های ساحل سانور می‌توانید مارماهی‌ها، اسب‌های آبی، خروس‌ماهی [= شیر ماهی] و بسیاری دیگر از آبزیان عجیب‌وغریب را ببینید و حتی با آن‌ها عکس بگیرید.

۵- بازدید از باغ ارکیده‌ی بالی

سانور بالی

این باغ در مرکز سانور بالی نیست و حدود سه کیلومتر با آن فاصله دارد، اما اگر به دنیای گیاهان علاقه دارید بازدید از این باغ کاملاً ارزشِ آن را دارد که چند کیلومتر از سانور فاصله بگیرید. بسیاری از گردشگرانی که وارد سانور بالی می‌شوند خبر ندارند که ارکیده‌ها عضوی مختص به سانور بالی هستند، چراکه آن‌ها در سرزمینی آتشفشانی همچون سانور بالی شکوفا می‌شوند، در مکان‌هایی که مواد معدنی زیادی دارند.

به باغ ارکیده که وارد شوید، حس و حالی خوش پیدا می‌کنید. در این مکان با هزاران گونه از ارکیده در رنگ‌های مختلف برخورد می‌کنید و روح‌تان تازه می‌شود. اگر زیاد به دنیای گیاهان و گل‌ها علاقه داشته باشید محال است خیلی سریع از آن مکان خارج شوید.

۶- خرید سوغاتی در Hardy’s

سانور بالی

یکی دیگر از تفریحات سانور بالی خرید در مرکز خرید Hardy’s است. Hardy’s بزرگ‌ترین فروشگاه سانور است و اکثر کسانی که به این منطقه می‌روند سری هم به آن می‌زنند. بسیاری از سوغاتی‌های منطقه‌ی بالی و خصوصاً سانور در این مرکز خرید به فروش می‌رسند و افزون بر آن‌ها کالاهای مختلفی هم در آن قابل تهیه هستند.

طبقه‌ی همکف این مرکز خرید، سوپرمارکت است و خوردنی‌های زیادی در آن قابل خرید هستند، اما دلیل اصلی ورود گردشگران به این مرکز خرید، طبقه‌ی بالایی آن است، جایی که سوغاتی‌های بالی و سانور به فروش می‌رسند. در این طبقه انواع کالاها با قیمت‌هایی بسیار عالی به فروش می‌رسند. در سفرتان به سانور بالی سعی کنید به این مرکز خرید هم بروید و گشتی در آن داشته باشید.

۷- گشت‌وگذار در Jalan Danau Tamblingan

Sanur

Jalan Danau Tamblingan خیابان اصلی سانور است و تقریباً از ابتدا تا انتهای آن کشیده شده، همچون بسیاری از شهرهای کوچک.

در این خیابان فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، کافه‌ها و هتل‌ها قرار دارند و در واقع می‌توان گفت اکثر کسانی که به سانور بالی می‌روند برای یک بار هم که شده از این خیابان عبور می‌کنند. در این خیابان می‌توانید خرده‌فروشی‌های زیادی را ببینید که انواع کالاها را عرضه کرده‌اند و قیمت‌شان هم خیلی زیاد نیست.

به دنبال خوردن غذا یا نوشیدن نوشیدنی هم اگر بودید، می‌توانید از رستوران‌ها و کافه‌های این خیابان استفاده کنید.

۸- تجربه‌ی آرامش در ساحل سانور

sanur bali sanur bali

ساحل سانور از آرام‌ترین سواحل بالی است. پیش‌تر در مطلب مربوط به تفریحات بالی گفته‌ام که کسانی که به دنبال کسب آرامش در بالی هستند یکی از بهترین گزینه‌های پیش‌روی‌شان ساحل سانور است. در این ساحل افراد خیلی زیادی حضور ندارند و در بخش‌هایی از آن خبری از سر و صدا و ازدحام و هیجان افراد نیست بلکه فضا برای کسب آرامش و تجربه‌ی هوای عالی ساحلی و شنیدن صدای آب آماده است.

۹- بازدید از موزه‌ی Le Mayeur

Sanur

Adrien Jean Le Mayeur de Merpes نقاشی بلژیکی بود که میان سال‌های ۱۹۳۲ تا ۱۹۵۸ در بالی زندگی می‌کرد. او نقاشی‌های زیادی در آن زمان‌ها کشید و پس ازمرگ‌اش خانه‌اش تبدیل به موزه شد. در حال حاضر موزه‌ی Le Mayeur مجموعه‌ای از ۸۰ تا از نقاشی‌های او را در خود دارد و همچنین یک سری از عناصر مربوط به زندگی‎اش نیز قابل بازدید هستند.

علاقه‌مندان به هنر می‌توانند از این نقاشی‌های خوب در سانور بالی دیدن کنند.

سخن آخر

منطقه‌ی سانور بالی از بهترین منطقه‌های بالی است و بازدید از آن به شدت به کسانی که به دنبال آرامش هستند توصیه می‌شود. اگر به بالی سفر کردید یک الی دو روز را صرف بازدید از این منطقه کنید.

در ضمن برای سفر به بالی می‌توانید از تور بالی مرکز ساحل شنی استفاده کنید. برای کسب اطلاعات مربوط به تور بالی با کارشناسان ما تماس بگیرید: ۰۲۱۵۷۹۳۸.

منبع: thecrazytourist

ارسال پاسخ

چهار × دو =