۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

معرفی ۲۰ تا از بهترین سواحل آنتالیا

استان آنتالیا در کشور ترکیه یکی از زیباترین استان‌های این کشور است. این استان مرکز اصلی گردشگری ترکیه به حساب می‌آید، به‌گونه‌ای که درصد عمده‌ای از گردشگرانی که وارد ترکیه می‌شوند مقصد اصلی‌شان استان آنتالیا و خصوصاً شهر آنتالیا است. این استان به سبب نزدیکی‌اش به دریا خط ساحل بسیار طولانی‌ای دارد و از همین رو چندین ساحل در جای‌جای آن وجود دارند؛ ساحل‌هایی که بهترین‌شان، امکانات خوبی دارند و توانسته‌اند درصدی از گردشگران را به خود بخوانند. اگر قصد سفر به آنتالیا و خصوصاً سواحل آنتالیا را دارید با این نوشتار همراه باشید. در ادامه به همراه یکدیگر مروری بر بهترین سواحل آنتالیا خواهیم داشت.

بهترین سواحل آنتالیا

همانطور که در بالا هم گفتم، آنتالیا در ترکیه یک استان از استان‌های ۸۱گانه‌ی این کشور است و مرکز آن هم شهر آنتالیا است. آن‌چه که در این نوشتار با عنوان “سواحل آنتالیا” خواهند آمد، در واقع سواحل استان آنتالیا هستند و این به معنای آن است که این سواحل، سواحل شهرهای دیگر استان آنتالیا را هم دربرمی‌گیرند.

الف | سواحل مرادپاشا [MURATPAŞA]

مرادپاشا یکی از شهرهای استان آنتالیا است و بنابراین سواحل این شهر جزو سواحل آنتالیا به شمار می‌روند. این شهر ساحلی از چند ساحل خوب برخوردار است از جمله:

۱- ساحل Mermerli

سواحل آنتالیا

این ساحل از سواحل زیبای آنتالیا است و جالب آن که در مرکز تاریخی‌ترین منطقه‌ی آنتالیا واقع شده. ساحل Mermerli مقداری جدا از مرکز شهر است و از همین رو  در گذشته از آن به عنوان ساحلی برای بانوان استفاده می‌شد، اما در حال حاضر همگان می‌توانند از این ساحل استفاده کنند.

با وجودی که در تصویر ساحلی بی امکانات به نظر می‌رسد، در کل این ساحل از سواحل پر امکانات آنتالیا است و در جای‌جای آن سایه‌بان و فروشگاه وجود دارند. ضمناً این ساحل در زمره‌ی سواحل پرچم‌آبی قرار می‌گیرد، یعنی توانسته استاندارد FEE را دریافت کند.

برای آگاهی از محل این ساحل کلیک کنید.

۲- ساحل Örnekköy

Örnekköy

این ساحل از سواحل آرام آنتالیا است و تا حدودی دور است از هیاهو و شلوغی اکثر سواحل آنتالیا. از همین رو می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای کسانی باشد که به دنبال دور بودن ازشلوغی هستند و می‌خواهند در یکی از سواحل آنتالیا آرامش را تجربه کنند و فارغ باشند از ازدحام و سروصدا. ضمناً در این ساحل، خانه‌های محلی تابستانی هم وجود دارند.

برای آگاهی از محل ساحل Örnekköy کلیک کنید.

۳- ساحل Lara

ساحل لارا از مشهورترین سواحل آنتالیا است و یکی از شلوغ‌ترین سواحل این شهر هم هست. بسیاری از کسانی که به مقصد سواحل آنتالیا به ترکیه و استان آنتالیا سفر می‌کنند، مقصد اصلی‌شان همین ساحل لارا است. این ساحل هم از شن‌های درخشان برخوردار است و در سال ۲۰۱۷ هم موفق به دریافت پرچم‌آبی شده. در این منطقه امکانات زیادی مهیا هستند و فضا برای لذت‌بردن از تفریحات ساحلی فراهم است.

گفتنی است که ساحل لارا میزبان بسیاری از گردش‌های تابستانی کسانی است که به ترکیه سفر می‌کنند، از همین رو میان ماه‌های ژوئن تا اکتبر در این ساحل پر است از چادرها و سایه‌بان‌ها. بنابراین اگر به دنبال یک ساحل خلوت هستید، بهتر است سمت این ساحل نیایید، اما اگر در پی یک ساحل پر امکانات و شیک هستید و اتفاقاً به مکان‌های شلوغ  علاقه دارید، این ساحل می‌تواند گزینه‌ای مناسب باشد.

برای آگاهی از محل ساحل لارا کلیک کنید.

۴- ساحل Inciraltı

این ساحل از سواحل آرام آنتالیا است، هرچند که ساحلی عمومی است و توسط شهرداری اداره می‌شود. ساحل Inciraltı دقیقاً در کنار ساحل لارا واقع شده و بنابراین می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای کسانی باشد که به دنبال اقامت در لارا هستند ولی می‌خواهند در ساحلی آرام از فضای دریا استفاده کنند.

گفتنی است که این ساحل هم در سال ۲۰۱۷ توانسته پرچم آبی را دریافت کند.

برای آگاهی از محل دقیق ساحل کلیک کنید.

ب | KONYAALTI

منطقه‌ی کنیالتی از مشهورترین مناطق مسکونی استان آنتالیا است. این منطقه هم از یک ساحل عالی و محبوب برخوردار است، ساحلی با نام ساحل عمومی کنیالتی:

۵- ساحل کنیالتی

KONYAALTI

ساحل کنیالتی طولانی‌ترین ساحل آنتالیا است و پر است از امکانات، از رستوران گرفته تا پارک آبی و آکواریوم. اگر این ساحل را محبوب‌ترین ساحل آنتالیا معرفی کنم سخن به گزاف نگفته‌ام. حتماً در صورتی که به دنبال یک ساحل شیک و پر امکانات هستید، به این ساحل مراجعه کنید. گفتنی است که این ساحل ازچند ساحل کوچک هم برخوردار است که تمامی آن‌ها توانسته‌اند پرچم آبی را دریافت کنند.

برای آگاهی ازموقعیت ساحل کنیالتی کلیک کنید.

ج| KUMLUCA

قوملوجا یا کوملوجه یکی از شهرهای استان آنتالیا است که از طبیعتی فوق‌العاده برخوردار است. از همین روست که کارشناسان گردشگری در آنتالیا بر این نظر اند که کسانی که به طبیعت علاقه دارند بهتر است در سفر به آنتالیا، شهر یا منطقه‌ی قوملوجا را انتخاب کنند. این منطقه هم از چند ساحل برخوردار است از جمله:

۶- ساحل Çıralı

سواحل آنتالیا

ساحل چیرالی هم از مشهورترین سواحل آنتالیا است. اگر قرار باشد صرفاً از ۵ تا از سواحل آنتالیا نام برده شود، قطعاً نام ساحل چیرالی در میان آن ۵ تا خواهد بود. این ساحل حدوداً یک ساعت و نیم با مرکز شهر آنتالیا فاصله دارد و از شیک‌ترین و پرامکانات‌ترین سواحل آنتالیا به شمار می‌رود. ضمناً در نزدیکی این ساحل هم می‌توانید از شهر باستانی Olympos دیدن کنید.

برای آگاهی از محل دقیق ساحل چیرالی کلیک کنید.

۷- ساحل Adrasan

سواحل آنتالیا

ساحل آدراسان هم یکی از بهترین سواحل آنتالیا است. این ساحل هم در خارج از مرکز شهر آنتالیا قرار گرفته و از ساحل چیرالی از طریق خودرو تقریباً ۲۰ دقیقه فاصله دارد. این ساحل که در واقع یک خلیج است، بسیار زیباست و پر است از رستوران و فروشگاه و هتل و سایه‌بان و امکاناتی دیگر برای تفریح‌کردن.

برای آگاهی از محل دقیق ساحل کلیک کنید.

۸- خلیج Korsan

سواحل آنتالیا

این منطقه، یک منطقه‌ی فوق‌العاده برای کمپینگ است، هم ساحل دارد، هم آب، هم کوه، هم درخت و خلاصه تمامی امکانات لازم برای یک طبیعت‌گردی عالی را داراست. ضمناً امکان غواصی هم در این منطقه وجود دارد؛ تنها مشکلی که در این منطقه هست شوری آب است.

برای آگاهی از محل دقیق خلیج کورسان کلیک کنید.

د | آلانیا

آلانیا یکی دیگر از شهرهای استان آنتالیا است که طبیعتی فوق‌العاده دارد و توانسته به مقصدی عالی برای گردشگران تبدیل شود. این منطقه هم از چند ساحل برخوردار است از جمله:

۹- ساحل Cleopatra

سواحل آنتالیا

ساحل کلئوپاترا یکی از بهترین سواحل آلانیا و استان آنتالیا است. طبق افسانه‌ها، کلئوپاترا، پرنسس مصری، در سفرش به آن منطقه در خلیج کلئوپاترا شنا کرده و از همین رو این ساحل را با این نام خوانده‌اند. این ساحل، آب‌هایی بسیار شفاف دارد، به‌گونه‌ای که از بالا که به آب‌ها نگاه شود می‌توان ماهی‌ها را دید، و از آنجا که آب‌های آن کم‌عمق اند، فضا برای شنا کردن فراهم است. ضمناً این ساحل هم از پرچم آبی برخوردار است.

برای آگاهی از محل  دقیق ساحل کلئوپاترا کلیک کنید.

۱۰- ساحل Damlataş

Damlataş

این ساحل دقیقاً کنار ساحل کلئوپاترا واقع شده و در واقع اصلاً ادامه‌ی این ساحل است. وجه تسمیه ساحل داملاتاش، وجود غار داملاتاش در روبه‌روی این ساحل است. این ساحل هم توانسته پرچم آبی دریافت کند و یکی از بهترین سواحل آلانیا است.

برای آگاهی از محل ساحل داملاتاش کلیک کنید.

۱۱- ساحل Incekum

ساحل Incekum

منطقه‌ی Incekum یکی از زیباترین مناطق آنتالیا است. این منطقه از یک ساحل هم با همین نام برخوردار است، ساحلی که آب‌های آن کم‌عمق اند و بنابراین امکان شنا کردن مهیا است.

در همین منطقه درختان زیادی هم هستند و یک فضای جنگلی هم وجود دارد. خانواده‌هایی که علاقه‌مند به کمپینگ جنگلی هستند می‌توانند از طبیعت فوق‌العاده‌ی این منطقه استفاده کنند.

برای آگاهی از محل دقیق Incekum کلیک کنید.

ه | KAŞ

KAŞ یکی دیگر از مناطق استان آنتالیا است که طبیعتی فوق‌العاده دارد و از سواحلی زیبا برخوردار است. برخی از سواحل این منطقه عبارت اند از:

۱۲- ساحل Kaputas

بهترین سواحل آنتالیا

سنگ‌های غول‌پیکر را در نزدیکی ساحل می‌بینید. این ساحل از بهترین سواحل آنتالیا است و یکی از بهترین مکان‌هایی است که گردشگران می‌توانند در آن یک فضای ساحلی را تجربه کنند. خیلی امکانات این منطقه نسبت به سواحل بزرگ آنتالیا زیاد نیستند، اما از دوش، سایه‌بان، توالت عمومی و صندلی برخوردار است. ضمناً فضا برای پارک خودرو هم خیلی فراهم نیست.

برای آگاهی دقیق از محل ساحل Kaputas کلیک کنید.

۱۳- ساحل Patara

ساحل Patara

ساحل پاتارا یکی دیگر از سواحل کاش در استان آنتالیا است. این ساحل هم همانطور که در تصویر می‌بینید جلوه‌ی زیبایی دارد و می‌تواند مکانی مناسب برای تفریحات ساحلی باشد. در نظر داشته باشید که این ساحل یک ساحلِ عمومی و محبوب است و بنابراین در اکثر روزهای فصول گرم سال، جمعیت زیادی در آن وجود دارند.

ضمناً لاک‌پشت‌های زیادی هم در این منطقه زندگی می‌کنند. برای آگاهی دقیق از محل ساحل پاتارا کلیک کنید.

۱۴- خلیج Hidayet

خلیج Hidayet

این خلیج یکی از بهترین خلیج‌های جهان است. محیطی فوق‌العاده آرام و زیبا دارد و می‌تواند مکانی عالی برای گردش و گشت‌وگذار باشد. با این حال می‌توان گفت یک نقطه‌ی ضعف در آن وجود دارد و آن این است که همه‌چیز در آن مکان تجاری‌شده است، یعنی آن که برای کوچک‌ترین کارها هم باید مقداری پول پرداخت کنید.

برای آگاهی از محل دقیق این خلیج کلیک کنید.

۱۵- ساحل Liman Agzi

سواحل آنتالیا

قضیه‌ای در میان گردشگران مشهور است و آن این است که هر چه دسترسی به یک مکان دشوارتر باشد، آن مکان از کیفیت بالاتری برخوردار است. این قضیه برای ساحل Liman Agzi برقرار و صادق است. Liman Agzi یکی از بهترین سواحل کاش است و رستوران‌ها و فروشگاه‌های زیادی هم در آن فعالیت دارند. ضمناً موجودات دریایی زیادی هم در آن هستند و می‌توان مستقیم از آن‌ها دیدن کرد.

برای آگاهی از محل دقیق این ساحل کلیک کنید.

۱۶- ساحل Buyuk Cakil

سواحل آنتالیا

ساحل Buyuk Cakil یک ساحل بزرگ است و خوبی آن این است که نزدیکی زیادی به کاش [KAŞ] دارد و بنابراین از بهترین گزینه‌ها برای کسانی است که خودرو ندارند و شرایط حمل‌ونقل برای‌شان خیلی مهیا نیست. اکثر شب‌های تابستان در این منطقه موسیقی‌های زنده برقرار هستند و جوی فوق‎العاده در آن‌جا وجود دارد.

برای آگاهی از محل دقیق این ساحل کلیک کنید.

و | Kemer

کمر یکی از شهرهای استان آنتالیا است و همچون سایر شهرهای این استان، زیبایی‌های زیادی دارد. این شهر هم از چند ساحل برخوردار است از جمله:

۱۷- ساحل Phaselis

این ساحل خیلی ساحل با امکاناتی نیست، اما در عین حال شرایط خاص خود را دارد و شاید برای برخی گزینه‌ای مناسب باشد.

برای آگاهی از محل دقیق ساحل کلیک کنید.

۱۸- خلیج Alacasu Cennet

خلیج Alacasu Cennet

Cennet در زبان ترکی به معنای بهشت است و همین نام، خود می‌تواند نشان‌گر زیبایی‌های این خلیج باشد. این خلیج در پارک ملی Beydağları ترکیه واقع شده و بنابراین با ورودتان به خلیج هم می‌توانید از خلیج و ساحل بهره ببرید و هم در پارک ملی به گشت‌وگذار بپردازید و روزی فوق‌العاده و فراموش‌نشدنی را تجربه کنید.

برای آگاهی از محل دقیق خلیج کلیک کنید.

۱۹- خلیج Maden

خلیج Maden

این خلیج یکی از بهترین خلیج‌های زیبای ترکیه است و از آن خلیج‌هایی است که در واقع دست‌نخورده است و از همین رو برای برخی از مسافران و گردشگران خواستنی است. در این خلیج هم می‌توانید از زیبایی‌های طبیعت و آرامش ناشی از آن لذت ببرید و فارغ شوید از استرس‌های هرروزه.

برای آگاهی از محل دقیق خلیج Maden کلیک کنید.

ز | Demre

۲۰- ساحل Kekova

بهترین سواحل آنتالیا

دمره با نام شهر Sunken هم شناخته می‌شود. این شهر یکی از شهرهای باستانی آن منطقه است و ساحل زیبا با نام ککووا دارد. همانطور که در تصویر می‌بینید این ساحل فوق‌العاده زیباست و امکانات خوبی هم دارد. ضمناً با استفاده از تورهای چندساعته هم می‌توان در این شهر گشت‌وگذار کرد و نماطق باستانی را دید.

برای آگاهی از محل دقیق کلیک کنید.

سخن آخر

در این نوشتار به همراه یکدیگر مروری بر ۲۰ تا از سواحل آنتالیا داشتیم و دیدیم که این منطقه چه زیبایی‌هایی دارد. چنان‌چه تا کنون به این منطقه سفر نکرده‌اید پیشنهاد می‌کنم حتماً به آنتالیا سفر کنید و از آرامش و تفریحات ساحلیِ سواحل آنتالیا لذت ببرید.

در آخر آن که برای سفر به آنتالیا می‌توانید از تورهای آنتالیا ساحل شنی استفاده کنید. برای کسب اطلاعات لازم در مورد تورهای آنتالیا یا روی لینک کلیک کنید و یا با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید. برای برقراری ارتباط با کارشناسان ما می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

منابع: bizevdeyoku 1 | bizevdeyokuz 2

ارسال پاسخ

10 − 6 =