سواحل مالیبو: بهترین سواحلی که می‌توانید بیابید

شاید این نام برایتان کمی ناآشنا باشد اما این روزها مالیبو به یکی از محبوب‌ترین و داغ‌ترین مقاصد گردشگری در آمریکا تبدیل شده است. مالیبو شهریست در غرب لس آنجلس در کالیفرنیا که به دلیل اینکه اغلب سلبریتی‌ها در کنار سواحل زیبای آن خانه دارند به محبوبیت بسیار بالایی رسیده است. وقتی از لس آنجلس به سمت مالیبو حرکت کنید و از تابلوی شهر مالیبو گذر کنید با مناظر بسیار زیبا و چشم نواز ساحلی برخورد می‌کنید که طول آن‌ها به ۲۷ مایل می‌رسد. عجیب نیست که چرا این مقصد بین سلبریتی‌ها و ثروتمندان تا این حد محبوبیت دارد. این روزها مالیبو را شهری مملو از سواحل بی‌نظیر و تفریحات آبی لذتبخش می‌شناسند. با ما همراه باشید تا با سواحل مالیبو بیشتر آشنا شوید.

۱۰ از از زیباترین سواحل مالیبو

  1. ساحل ایالتی ال ماتادور (El Matador State Beach)

ساکنین این شهر ساحل ال ماتادور را بهترین چیزی که مخفی مانده می‌دانند. که همین موجب شده این ساحل بسیار آرام باشد چرا که هنوز بسیاری از گردشگران علاقه‌مند به تفریحات ساحلی از وجود این ساحل زیبا و بی‌نظیر خبر ندارند. غارهای دریایی و صخره‌های غول پیکر، منظره‌ای بسیار زیبا در این ساحل ایجاد کرده‌اند و موجب شده‌اند این ساحل یکی از بهترین نقاط برای عکاسی باشد. برای رسیدن به این ساحل باید از یک تپه نسبتا شیب‌دار عبور کنید بنابراین باید کفش مناسب به پا داشته باشید. اما مطمئن باشید که رسیدن به این ساحل ارزش این سختی را دارد.

ساحل ال ماتادور یکی از سواحل خوش منظره و محبوب برای عکاسانی است که به مالیبو سفر می‌کنند.
  1. ساحل ایالتی مالیبو لاگون (Malibu Lagoon State Beach)

مالیبو لاگون جاییست که نهر مالیبو به اقیانوس متصل می‌شود. در اینجا یک تالاب کوچک همانند یک استخر ایجاد شده که محل مناسبی برای علاقه‌مندان به شنا به شمار می‌رود. علاوه بر اینها، این ساحل امکانات ویژه برای علاقه مندان به موج سواری دارد. هرچند در فصول سرد سال معمولا محدودیت‌‌هایی برای این افراد وجود خواهد داشت. اما اگر علاقه مند به تفریحات آبی هم نباشید می‌توانید در نزدیکی این ساحل در مسیر مخصوصی که ایجاد شده به تماشای پرندگان رنگارنگ و زیبا بپردازید. به دلیل وجود این تالاب و جریان‌های جزر و مدی، ساحل مالیبو لاگون نسبت به سایر سواحل مالیبو متفاوت است.

سواحل مالیبو: بهترین سواحلی که می‌توانید بیابید
تماشای امواج آرام که شن‌های ساحل را به آرمی جا به جا می‌کنند در ساحل ایالتی مالیبو لاگون بسیار لذتبخش و آرامشبخش است.
  1. ساحل وست وارد (Westward Beach)

ساحل وست وارد یک ساحل سه مایلی شنی است که یکی از بهترین مکان‌ها برای موج سواری در لس آنجلس به شمار می‌رود. این ساحل با فاصله زیاد یکی از محبوب‌ترین سواحل مالیبو و لس آنجلس است چرا که بعنوان تمیزترین و سالم‌ترین ساحل در این منطقه شناخته شده است. آب این منطقه ساحلی به قدری شفاف است که وقتی پایتان را در آن بگذارید کاملا کف آب را می‌بینید. معمولا برای موج سواری، کایت سواری، غواصی و سایر تفریحات آبی تخته‌ای به این ساحل هجوم می‌آورند. وست وارد همچنین یک ساحل کاملا خانوادگی است که در آن بیش از ۱۰ غریق نجات کاملا مراقب افرادی که در دریا شنا می‌کنند هستند. همچنین فروشگاه، رستوران و بازی‌های ساحلی نظیر والیبال نیز در محدوده این ساحل وجود دارد.

سواحل مالیبو: بهترین سواحلی که می‌توانید بیابید
ساحل وست وارد یکی از تمیزترین و زلال‌ترین سواحل مالیبو است.
  1. ساحل پارادایس (Paradise Cove)

ساحل پارادایس یکی از سواحل عمومی و رایگان مالیبو است که به اندازه سواحل اختصاصی و گرانقیمت آن امکانات دارد که از آن‌ها می‌توان به رستوران کنار ساحل اشاره کرد. انواع غذاهای دریایی را می‌توانید در این رستوران امتحان کنید. همچنین این ساحل در بسیاری فیلم‌های هالیوودی حضور داشته بنابراین می‌توانید در یکی از لوکیشن‌های محبوب هالیوود قدم بگذارید.

ساحل پارادایس مالیبو
ساحل پارادایس ساحل محبوب فیلم‌های هالیوودی است.
  1. ساحل ایالتی توپانگا (Topanga State Beach)

ساحل توپانگا یکی از محبوب‌ترین سواحل مالیبو است که مکان مناسبی برای علاقه‌مندان به موج سواری به شمار می‌رود. اما از سوی دیگر، اینجا خیلی مناسب شنا کردن نیست. اما با توجه به ساحل شنی وسیعی که وجود دارد یکی از بهترین نقاط برای آفتاب گرفتن در تابستان خواهد بود. علاوه بر اینها، دسترسی به این ساحل با صندلی چرخ دار نیز به سادگی ممکن است که این مساله موجب شده این ساحل برای افرادی کم‌توان و افرادی که مجبورند با ویلچر تردد کنند یک ساحل دوستانه و محبوب باشد.

ساحل توپانگا مالیبو
ساحل توپانگا یکی از سواحل با امکانات ویژه برای افراد کم‌توان است.
  1. ساحل سرف‌رایدر (Surfrider Beach)

ساحل سرف‌رایدر بخشی از ساحل ایالتی مالیبو لاگون به شمار می‌رود، بنابراین امکان بازدید از هر دو در یک زمان وجود دارد. نام این ساحل کاملا ماهیت آن را روشن می‌کند. سرف‌رایدر مکانی مناسب برای علاقه‌مندان به موج سواری است. اسکله مالیبو که در نزدیکی این ساحل قرار گرفته است مکانی مناسب برای تماشای سرزندگی این ساحل و افرادی که مشغول موج سواری هستند است. اگر دوست دارید انرژی خودتان را در این ساحل تخلیه کنید، مشغول به بازی والیبال ساحلی شوید. حتما نیاز نیست تیمی تشکیل دهید، معمولا افرادی که در این ساحل به بازی می‌پردازند هیچ شناخت قبلی از یکدیگر ندارند.

ساحل سرف رایدر در مالیبو
ساحل سرف رایدر ساحلی با تفریحات متنوع است که گردشگران بسیاری از آن دیدن می‌کنند.
  1. ساحل و پارک ایالتی لئو کاریلو (Leo Carrillo State Park and Beach)

لئو کاریلو یکی از بهترین سواحل مالیبو برای خانواده‌ها و افرادی که سگ بهمراه دارند است. اگر دوست دارید اوقات بیشتری را کنار دریا بگذرانید، اینجا جاییست که می‌توانید چادر بزنید و چند شب را کنار دریا سپری کنید. همچنین بخش‌های ویژه‌ای در کنار خط ساحلی این مکان مخصوص سگ‌ها وجود دارد، بنابراین شما می‌توانید این دوستان چهار پایتان را به کنار ساحل برده و در محوطه مخصوصشان بگردانید و همچنین به تماشای موج‌های آرام و موج سوارانی که بر آن‌ها سوار هستند بپردازید.

ساحل لئو کاریلو مالیبو
ساحل لئو کاریلو ساحل محبوب خانواده‌ها و علاقه‌مندان به سگ‌ها است.
  1. ساحل زوما (Zuma Beach)

اغلب مردم کالیفرنیا معتقدند ساحل زوما بهترین ساحل در کل این ایالت است. با وجود سن‌های تمیز، استندهای غذا، دستشویی‎های تمیز و لوکس، فضای کافی برای پارک ماشین و همچنین امواج آرام و لذتبخش دریا، عجیب نیست که این ساحل به چنین درجه‌ای از اهمیت و محبوبیت رسیده باشد. همچنین وجود اقامتگاه‌ها و هتل‌های لوکس و باکیفیت در نزدیکی این ساحل موجب شده ساحل زوما در تمامی طول سال پرطرفدار باشد. در تابستان این ساحل برای شنا و آفتاب گرفتن مناسب است و در زمستان هم اغلب گردشگران برای تماشای حیات وحش و پرندگان به این نقطه سفر می‌کنند.

ساحل زوما مالیبو
ساحل زوما یکی از محبوب‌ترین سواحل مالیبو از نظر تمیزی و امکانات است.
  1. ساحل کربن (Carbon Beach)

محلی‌های این منطقه ساحل کربن را «ساحل میلیاردرها» می‌نامند. خانه‌ها و ویلاهای لوکس اطراف این ساحل گویای دلیل آن است. این ساحل تا مدتها یک ساحل اختصاصی بود چرا که صاحبان این خانه‌های لوکس و پرزرق و برق تمایلی نداشتند این ساحل زیبا را با بقیه به اشتراک بگذارند بنابراین همیشه بحث و جدال بر سر عمومی شدن این ساحل وجود داشت. در نهایت آن‌ها امروزه مجبور هستند ساحل محبوبشان را با سایر گردشگران سهیم شوند. هرچند سه ورودی مختلف برای این ساحل وجود دارد که بخش عمومی و خصوصی آن را مجزا می‌سازد. ساحل کربن جاییست که نباید در سفر به مالیبو از دست بدهید.

ساحل کربن مالیبو
ساحل کربن با خانه‌ها و ویلاهای لوکسی که اطرافش قرار گرفته به ساحل میلیاردرها شهرت پیدا کرده است.
  1. ساحل ایالتی ال پسکادور (El Pescador State Beach)

ساحل ال پسکادور یکی از سه ساحلی است که ساحل ایالتی یادگار رابرت میر (Robert Meyer Memorial State Beach) را تشکیل می‌دهند. دو ساحل دیگر این مجموعه ساحل ایالتی ال ماتادور و ساحل ایالتی لا پیدرا هستند. این ساحل نسبت به دو ساحل دیگر خلوت‌تر و در عین حال کوچک‌تر است. اما قدم زدن در همین خط ساحلی کوچک نیز بسیار لذتبخش خواهد بود. اغلب گردشگران برای پیک نیک و سپری کردن اوقات در کنار ساحل به این منطقه سفر می‌کنند. از آنجایی که هیچ رستوران یا استند غذایی در این ساحل وجود ندارد گردشگران با خودشان غذای روزانه‌شان را بهمراه می‌آورند.

ساحل ال پسکادور مالیبو
ساحل ال پسکادور مکانی مناسب برای پیک نیک و لذت بردن از هوای آزاد است.

سخن پایانی

مالیبو از جمله شهرهای ساحلی آمریکا است که در دل این کشور پهناور مخفی شده. هرچند ساکنین آن به این پنهان بودن علاقه بیشتری از آشکار شدن و شلوغ شدن و در نهایت از بین رفتن این سواحل بکر و زیبا دارند. اما این سواحل امروزه از محبوبیت بیشتری بین گردشگران جهان برخوردار شده و به نوعی از مخفیگاه بیرون آمده و هر سال افراد بیشتری از آن دیدن می‌کنند. حتما نیاز نیست که میلیونر باشید تا از بهترین سواحل مالیبو دیدن کنید چرا که این منطقه سواحل عمومی و رایگان بسیاری نیز برای بازدید دارد. اگر دوست دارید شما هم به این سواحل زیبا سر بزنید اطلاعات بیشتری درباره اخذ ویزای آمریکا و گرفتن وقت سفارت آمریکا کسب کنید. در نهایت تهیه بلیط سفرتان را نیز می‌توانید به ما بسپارید.

ارسال پاسخ

سه × سه =