۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

سوغات دبی | در دبی چه سوغاتی‌هایی بخریم؟

در دبی مراکز خرید و فروشگاه‌های زیادی وجود دارند که انواع کالاها و اجناس را می‌توان در آن‌ها تهیه کرد، اما این که دقیقاً سوغات دبی چیست و چه مواردی هستند که خاصِ دبی اند، موضوع این نوشتار است. در ادامه به همراه یکدیگر خواهیم دید که چه کالاهایی را می‌توان در بازگشت از دبی به ایران آورد و آن‌ها را به عنوان سوغات دبی به دوستان و آشنایان داد.

سوغات دبی

۱- شکلات شتری

سوغات دبی | شکلات شتری

شکلات شتری شکلاتی است که از شیر شتر تهیه می‌شود و البته به شکل شتر هم عرضه شده. این شکلات‌ها انحصاراً در دبی تولید می‌شوند، هرچند که چند سالی است می‌توان آن‌ها را در سایر کشورهای جهان هم دید. این شکلات‌ها توسط برند Al Nassma وارد بازارهای دبی و جهان شده‌اند. هر جای جهان که باشید شکلات‌های شتری تداعی‌کننده‌ی نام دبی هستند.

در سفرتان به دبی حتماً به خرید این شکلات‌ها هم بروید. در اکثر فروشگاه‌های دبی امکان خرید شکلات شتری هست، اما صددرصد این شکلات‌های شتری را در مکان‌های زیر خواهید یافت:

  • کیوسک Al Nassma در برج خلیفه و برج‌العرب
  • بازار جمیرا
  • هتل باب‌الشمس
  • هتل آتلانتیس

۲- خرمای دبی

سوغات دبی

خرما در کل خاورمیانه یکی از خوراکی‌های رایج است. همانطور که در ایران در ماه رمضان مصرف خرما افزایش می‌یابد، در سایر کشورهای عربی خاورمیانه و خصوصاً امارات هم اوضاع چنین می‌شود. در دبی می‌توانید به انواع خرما دسترسی داشته باشید. مثلاً اگر به فروشگاه‌های Bateel بروید می‌توانید به بیش از ۲۰ نوع خرما دسترسی داشته باشید.

در کل خرید خرما از دبی را به عنوان یکی از سوغاتی‌های دبی فراموش نکنید. مکان‌هایی که امکان خرید خرما در آن‌ها وجود دارند عبارت اند از:

فروشگاه‌های Bateel در خیابان آتلانتیس، رأس‌الخیمه، مرکز خرید آل نعیم، مرکز شهر دبی، دبی مارینا مال و فستیوال‌سیتی.

۳- عود و بخور

سوغات دبی

عود و بخور در کشور خودمان هم رایج هستند و بسیاری از مردم ایران از آن‌ها در خانه‌های‌شان استفاده می‌کنند، اما در دبی هم این ادوات بسیار رایج اند و اصلاً به نوعی سوغات دبی هستند. در دبی می‌توانید به انواع عودها دسترسی داشته باشید. هر عطری از عود که در ذهن‌تان باشد در انواع و برندهای مختلف در دبی وجود دارد. کافی است برای خرید عود در دبی به بازار ادویه یا بازار عطر در دیره بروید تا ببینید که چه انواعی از عود وجود دارند و شما از آن‌ها خبر نداشتید.

۴- عطرهای عربی

سوغات دبی

سوای ادکلن‌های عربی که توسط کارخانه‌ها و برندهای مشهور در دبی وجود دارند، می‌توانید در دبی به خرید عطرهای خالص عربی بپردازید. مزیتی که عطرهای عربی نسبت به ادکلن‌ها دارند این است که در عطر از الکل استفاده نشده و از این رو بوی عطر روی لباس از ماندگاری بسیار بیش‌تری برخوردار است. هم زنان و هم مردان می‌توانند در دبی به دنبال خرید عطر باشند، آن هم نه عطرهایی با کیفیتی پایین بلکه عطرهایی که حتی کیفیت‌شان از برخی ادکلن‌های لوکس هم بالاتر است. یک بازار معروف در منطقه‌ی دیره‌ی دبی وجود دارد که با نام بازار عطر شناخته می‌شود. در این بازار می‌توان به کلی عطر در بوهای مختلف دسترسی داشت. قیمت عطرها کاملاً متفاوت است و بنابراین نمی‌توان قیمتی واحد را در اینجا ذکر کرد.

جز بازار عطر در دیره، در هر یک از مراکز خرید دبی هم فروشگاه‌های زیادی برای فروش عطر وجود دارند خصوصاً در دبی مارینال مال و دبی‌مال.

۵- شال‌های پشمی

شال‌های پشمی دبی

سخن از سوغات دبی که شود نمی‌توان نامی از شال‌های پشمی دبی به میان نیاورد. شال‌های پشمی اصلی دبی البته قیمت زیادی دارند [حدود ۷۰ دلار] و از پارچه‌ی کشمیری که از پشم بز در جنوب آسیا ساخته می‌‎شود تهیه می‌‎شوند. بنابراین خرید شال‌های پشمی به عنوان سوغات دبی می‌تواند یک سوغات لوکس برای کسانی باشد که قصد خرید سوغاتی گرانبها برای عزیزان خود در دبی را دارند.

ضمناً برای کسانی هم که نمی‌خواهند به هر دلیلی پول زیادی خرج خرید شال کنند این امکان وجود دارد که شال‌های ویسکوز تهیه کنند. شال‌های ویسکوز زیادی هم در دبی قابل تهیه هستند.

ضمناً بهترین مکان برای خرید شال‌های پشمی در دبی، «خانه‌ی پشم» در بازار قدیم الکبیر دبی است. در بازار Karama هم می‌توان به انواع شال‌های پشمی دسترسی داشت.

۶- جواهرات و طلا

طلا دبی

بازار طلا دبی از معروف‌ترین بازارهای طلای جهان است. در این بازار انواع طلا در شکل‌های مختلف با قیمت‌های پایین‌تر از معمول عرضه می‌شوند. بسیاری از کسانی که به دبی سفر می‌کنند سری هم به بازار طلا می‌زنند. نکته‌ای که وجود دارد این است که در بازار طلا دبی می‌توان تا جای امکان چانه‌زنی کرد، چراکه امکان کم‌کردن قیمت توسط فروشنده وجود دارد.

جز بازار طلای معروف دبی، در دبی مال هم یک منطقه‌ی نسبتاً وسیع برای خرید طلا وجود دارد، بنابراین اگر به دبی مال رفتید هم می‌توانید نسبت به خرید طلا اقدام کنید. بدیهی است که بایستی کاملاً نسبت به اصل‌بودن طلا اطمینان داشته باشید، هرچند که طلافروشان دبی‌مال تحت نظارت شدید هستند و احتمال کمی وجود دارد که طلاهای‌شان مشکلی داشته باشند.

۷- قهوه‌جوش عربی

قهوه جوش عربی

از زمان‌های گذشته تا کنون در کشورهای عربی، قهوه نقشی اساسی در نوشیدنی‌های مصرفی عرب‌ها داشته و در همین راستا قهوه‌جوش‌های عربی در سطح خاورمیانه از شهرت زیادی برخوردار هستند. در سفرتان به دبی می‌توانید در بسیاری از فروشگاه‌ها قهوه‌جوش‌های عربی ببینید. اما بهترین انواع آن‌ها در موزه‌ی قهوه‌ی دبی هستند. در این موزه افزون بر قهوه‌جوش امکان خرید قهوه دبی و فنجان‌های قهوه در اندازه‌ها و شکل‌های مختلف هم وجود دارد.

۸- ادویه‌های عربی

ادویه عربی

قطعاً ادویه‌های عربی از بهترین ادویه‌های جهان هستند. یک بازار معروف هم در دبی وجود دارد با نام بازار ادویه که در این بازار انواع ادویه‌ها با  بهترین کیفیت عرضه شده‌اند. کمتر کسی است که وارد دبی شود و سری به بازار ادویه‌ی دبی نزند.

سایر سوغاتی‌های دبی

جز مواردی که در بالا ذکر کردم، فرش ایرانی یکی از سوغاتی‌های دبی است که البته عمدتاً گزینه‌ای مناسب برای غیرایرانیانی است که وارد دبی می‌شوند، وگرنه ایرانیان می‌توانند بهترین نوع‌های فرش ایرانی را در خود ایران تهیه کنند. قلیان عربی هم یکی دیگر از سوغاتی‌های دبی است که البته در ایران هم به بهترین انواع آن می‌توان دسترسی داشت.

اما جز این دو مورد، چند مورد دیگر هستند که یک سری سوغاتی را می‌توانید در بازگشت از دبی به ایران با خود بیاورید، هرچند که این موارد کمتر از موارد بالا به عنوان سوغات دبی شناخته می‌شوند. یک مورد، اسباب‌بازی‌ها و مجسمه‌هایی است که از شتر ساخته شده‌اند. می‌دانید که نام دبی و نام شتر با هم پیوند دارند و از همین روست که در مجسمه‌ها و اسباب‌بازی‌ها و حتی شکلات‌ها، می‌توان ردپای شتر را دید. ضمناً پارچه‌های دبی هم معروف هستند و در بازارهای پارچه می‌توانید انواع پارچه‌های دبی را ببینید و بخرید.

سوغات دبی

سخن آخر

در این نوشتار به همراه یکدیگر مروری بر برخی از بهترین سوغاتی‌های دبی داشتیم. اگر تجربه‌ی سفر به دبی را دارید لطف کنید و تجربیات‌تان از خرید سوغات در دبی را با ما و کاربران در میان بگذارید.

ضمناً کسانی هم قصد سفر به دبی را دارند می‌توانند از تورهای دبی مرکز ساحل شنی استفاده کنند. جهت کسب اطلاعات لازم می‌توانید یا روی لینک کلیک کنید یا با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۸۹۳۸ تماس بگیرید تا کارشناسان ساحل شنی راهنمایی‌تان کنند.

منبع: travelvui

ارسال پاسخ

6 + هفده =