سوغات کیش چیست؟ | در سفر به کیش چه سوغاتی‌هایی بخریم؟

جزیره‌ی زیبای کیش سالانه میزبان بیش از ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار گردشگر ایرانی و خارجی است. این جزیره‌ی توریستی افزون بر کلی جاذبه‌ی گردشگری، از چندین هتل زیبا و مرکز خرید شیک و لوکس نیز برخوردار است. ما در نوشتارهای مربوط به بهترین هتل‌های کیش و بهترین مراکز خرید کیش به‌ترتیب به هتل‌ها و مراکز خرید کیش پرداخته‌ایم، اما موضوعی که در نوشتار حاضر به آن پرداخته خواهد شد سوغات کیش است. با هم خواهیم دید که گردشگران در طی سفر به کیش می‌توانند چه سوغاتی‌هایی بخرند.

در ضمن برای سفر به کیش می‌توانید از تور کیش آژانس گردشگری ساحل شنی بهره ببرید. جهت دریافت اطلاعات کامل در مورد تور کیش و رزرو تور با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

سوغات کیش | بهترین سوغاتی‌های کیش

۱- حنا

سوغات کیش چیست
نقش حنا در کیش

حنا در استان‌ها و شهرهای جنوبی بسیار استفاده می‌شود. در استان‌های هرمزگان، بوشهر و شهرهای جنوبیِ استان خوزستان خانم‌های سنتی روی دستان‌شان نقش‌هایی از حنا به زیباترین شکل وجود دارند. عزیزانی هم که به کیش سفر می‌کنند هم می‌توانند حنا را به‌عنوان سوغات کیش به شهرشان بیاورند و هم آن که در جای‌جای کیش دست‌شان را در اختیار خانم‌هایی که نقش حنا روی دست طراحی می‌کنند بگذارند.

۲- خرما

سوغات کیش
انواع خرما در کیش قابل‌تهیه هستند.

در نوشتار مربوط به سوغات دبی و سوغات مسقطِ عمان گفتیم که خرما در سرزمین‌های اطراف خلیج‌فارس از رایج‌ترین خوراکی‌هاست و جای تعجب نیست که این خوراکی خوش‌طعم و پرانرژی، یکی از سوغاتی‌های کیش نیز باشد. انواع خرما در کیش با قیمتی مناسب قابل‌خرید هستند. برای خرید خرما نیاز به رفتن به مکانی خاص نیست، بلکه در اکثر مناطق کیش امکان خرید خرما فراهم است.

۳- پوشاک

عمدتاً از پوشاک به‌عنوان محبوب‌ترین سوغات کیش نام می‌برند. این از آن رو است که اولاً کیش منطقه آزاد است و وارد پوشاک در آن بسیار زیاد صورت می‌گیرد و به همین دلیل قیمت انواع پوشیدنی‌ها در آن پایین‌تر از قیمت آن‌ها در شهرهای دیگر است و ثانیاً کیش مراکز خرید زیادی دارد. در اغلب مراکز خرید کیش فروشگاه‌های لباس به فراوانی وجود دارند و بنابراین اکثر گردشگرانی که کیش را برای سفر انتخاب می‌کنند، به‌هنگام گردش در مراکز خرید کیش به خرید پوشاک مشغول می‌شوند.

۴- صنایع دستی

سوغات کیش

صنایع دستی برای اکثر شهرهای ایران از سوغاتی‌ها محسوب می‌شوند، اما کیش تاریخی غنی دارد و بنابراین به‌هنگام سفر به این شهر می‌توانید توقع بیشتری برای خرید صنایع دستی در آن داشته باشید.

در بازارهای سنتی کیش، زن‌ها و مردان زیادی وجود دارند که مشغول فروش صنایع دستی هستند. اغلب آن‌ها صنایع‌دستی را خودشان ساخته‌اند و به‌نوعی کارشان از تولید به مصرف است. زیورآلات، حصیرها، کوزه‌ها، پارچه‌های گلاب‌تون‌دوزی و موارد بسیارِ دیگری هستند که در طی سفر به کیش امکان خرید آن‌ها را به‌عنوان سوغات کیش دارید.

۵- موجودات دریایی

کیش جزیره‌ای در دل خلیج‌فارس است و فرهنگ مردمان‌اش با دریا و آب گره‌خورده‌است. در چنین شرایطی بدیهی است که موجودات دریایی اعم از ماهی و میگو جزئی از سوغاتی‌های کیش باشند.

ماهیگیری سابقه‌ی زیادی در کیش دارد. درصد عمده‌ای از مردمان کیش در گذشته ماهیگیر بوده‌اند و ازهمین رو است که موجودات دریایی همواره بر سر سفره‌ی اهالی کیش بوده‌اند. انواع ماهی و میگو را در بازارهای دریایی کیش می‌توانید تهیه کنید و به عنوان سوغات کیش با خود به شهرتان ببرید.

۶- عسل

عسل در عمده‌ی شهرهای ایران یافت می‌شود، اما عسل کیش کیفیتی عالی دارد و از دیرباز یکی از سوغاتی‌های کیش بوده‌است. عسل کیش بسیار خوش‌طعم است و قطعاً با یک بار خوردن آن همواره از طعم آن تعریف خواهید کرد. سعی کنید در طی سفر به کیش عسل را هم به‌عنوان سوغات کیش بخرید و با خود به شهرتان ببرید.

۷- ادویه

سوغات کیش
سوغات کیش

ادویه‌های کیش هم شهرتی بسیار دارند، به همان گونه که ادویه‌های ترکیه و امارات مشهور اند. در کیش می‌توانید بهترین انواع ادویه را با بالاترین کیفیت تهیه کنید.

چرا به کیش سفر کنیم؟

کیش از زیباترین مناطق ایران است. در این جزیره امکان تجربه‌ی تفریحات آبی و غیر آبی زیادی فراهم است و قطعاً از گردش و گشت‌وگذار در آن لذت خواهید برد. ما در نوشتاری جداگانه گفته‌ایم که چرا سفر به کیش می‌تواند یکی از بهترین سفرهای عمر گردشگران باشد. برای دسترسی به مقاله‌ی چرا به کیش سفر کنیم؟ روی لینک کلیک کنید.

در ضمن برای آشنایی با بهترین جاذبه‌های گردشگری کیش، هتل‌های کیش، رستوران‌های کیش، مراکز خرید کیش، راهنمای سفر به کیش و یکی از بهترین جاذبه‌های گردشگری کیش یعنی تم‌پارک آبی اوشن می‌توانید روی لینک‌های آن‌ها کلیک کنید.

در آخر گفتنی است که برای سفر به کیش این فرصت را دارید که از تور کیش آژانس گردشگری ساحل شنی بهره ببرید. جهت دریافت اطلاعات کامل در مورد تور کیش و رزرو تور با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید. کارشناسان تورهای داخلی ما راهنمایی‌های لازم را خدمت شما ارائه خواهند داد.

ضمناً امکان استفاده از تور قشم و گردش در این جزیره‌ی زیبا را نیز دارید. شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ جهت اطلاعات کامل تور قشم و رزرو تور در اختیار شماست.

ارسال پاسخ