۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

سوپر ویزای کانادا (روادید کانادا ویژه والدین)

در صورتی‌که متقاضی ویزای کانادا آن هم سوپر ویزای کانادا هستید و به شدت دلتنگ فرزندانتان هستید، می‌توانید با اخذ این ویزا به کانادا سفر کنید و به دیدار اعضای خانواده خود بروید. در ادامه توضیحی در مورد سوپر ویزای کانادا، شرایط درخواست‌کننده و دعوت‌کننده و مدارک لازم برای روادید کانادا ویژه والدین را برایتان شرح داده‌ایم. با ما همراه باشید!

کاناداسوپر ویزای کانادا چیست؟

سوپر ویزای کانادا یکی از انواع ویزاهای موقت کانادا می‌باشد که توسط دولت کانادا برای خانواده‌ها (پدر و مادر، پدربزرگ و مادربزرگ) در نظر گرفته شده‌است. سوپر ویزای کانادا، روادید کانادا ویژه والدین است که برای خانواده‌ها‌یی در نظر گرفته‌شده که فرزندان و یا نوه‌هایشان در کانادا مشغول تحصیل و یا کار هستند و یا دارای اقامت در این کشور می‌باشند. اعتبار روادید کانادا ویژه والدین ۱۰ سال است اما چون اعتبار این ویزا یک ماه قبل از پایان اعتبار پاسپورتتان باطل می‌گردد، فراموش نکنید گذرنامه خود را تمدید کنید. در صورتی‌که می‌خواهید برای سوپر ویزای کانادا اقدام کنید باید شرایط زیر را داشته باشید.

شرایط سوپر ویزای کانادا (مخصوص دعوت‌شده)

 • باید حتماً والدین (یا پدربزرگ و مادربزرگ) شهروندان کانادا و یا افرادی که اقامت دائم این کشور را دارند، باشید.
 • دعوتنامه‌ای رسمی از فرزند و یا نوه مقیم کانادای خود دریافت کرده‌باشید. که دعوت‌نامه سوپر ویزای کانادا حتماً باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:
  – تضمین تأمین مالی دعوت‌شونده‌ها تا زمان اقامت آنها در کانادا
  – فهرست و تعداد افرادی که در خانه محل اقامت مدعو سکونت دارند.
  – کُپی کارت شهروندی و یا اقامت دائم دعوت‌کننده
 • باید بیمه خدمات درمانی از داخل کانادا داشته باشید که شرایط زیر را پوشش دهد.
  – این بیمه‌نامه باید حداقل به مدت یک‌سال از تاریخ ورود اعتبار داشته باشد و حداقل پوشش بیمه‌ای آن بالغ بر ۱۰۰ هزار دلار کانادایی باشد.
  – این بیمه باید مدراک مکتوب دال بر پرداخت بیمه خدمات درمانی مدعوین توسط دعوت‌کننده باشد و حتماً به‌صورت کتبی موجود باشد.
 • متقاضیان سوپر ویزای کانادا نباید منعی برای ورود به کشور کانادا داشته باشند.
 • تست پزشکی مهاجرت که مورد تأیید پزشک معتمد سفارت کانادا در ایران است را انجام داده باشند.

باتوجه به موارد ذکرشده باید فهمیده باشید که مهمترین مدرک در اخذ ویزای کانادا ویژه والدین، داشتن دعوت‌نامه است که از سوی فرزندان ارسال می‌گردد. اما فرزندان و یا فرد دعوت‌کننده باید چه شرایطی داشته باشد تا نشان دهد که توان پرداخت هزینه‌های نگهداری از والدین خود را دارد؟ شرایط و مدارکی که شخص دعوت‌کننده نیاز دارد تا از والدین خود دعوت کند را برایتان به اختصار ذکر کرده‌ایم.

سوپر ویزای کانادا

شرایط سوپر ویزای کانادا (مخصوص دعوت‌کننده)

 • باید فرد دعوت‌‌کننده دارای برگه ارزیابی مالیاتی T4 و T1 باشد و تاریخ این ارزیابی مالیاتی مربوط به سال جاری باشد.
 • بیانیه بیمه اشتغال
 • گواهی اشتغال شامل حقوق ثابت و تاریخ استخدام
 • فیش حقوقی
 • صورت حساب بانکی

مدت زمان صدور سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا (روادید کانادا ویژه والدین) نوعی ویزای توریستی (موقتی) است و با بررسی شرایط دعوت‌کننده و دعوت‌شونده صادر می‌گردد. البته مدت اعتبار این ویزا از ویزای توریستی طولانی‌تر است و مدت زمان صدور آن هم بیشتر خواهد بود که تقریباً بین ۱ تا ۳ ماه زمان نیاز دارد که از طرف سفارت کانادا صادر گردد.

سوپر ویزای کانادا هم مثل ویزاهای توریستی این کشور دارای دو نوعِ یک بار ورود (Single Entry) و چندبار ورود (Multiple Entry) است که همان‌طور که از نامشان پیداست، با سوپر ویزای سینگل کانادا فقط یک بار می‌توان به این کشور سفر کرد؛ اما با سوپر ویزای مولتی کانادا می‌توان چندین بار به این کشور رفت‌وآمد کرد. اما فراموش نشود که در هر بار سفر به کانادا، مدت اقامت شما در این کشور نباید از ۲ سال بیشتر شود.

سوپر ویزای کانادا

چند نکته در مورد سوپر ویزای کانادا

نکته مهم در خصوص سوپر ویزا یا ویزای والدین کانادا این است که متقاضی این نوع ویزا نمی‌تواند همراهی با خود داشته باشد چون خود به بواسطه دعوت فردی دیگر و تضمین هزینه‌ها از طرف وی است که توانسته ویزای کانادا را دریافت کند.

متقاضی سوپر ویزای کانادا باید دولت کانادا را قانع کند که سفر وی به کانادا فقط برای رفع دلتنگی از دیدن فرزند یا نوه‌اش است و بعد از پایان اعتبار ویزای کانادای خود به میهن بازمی‌گردد و قصد اقامت در کانادا را ندارد.

البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که صرف این‌که فرزند و یا نوه فردی که اقامت دائم کشور کانادا را در اختیار دارد، نمی‌تواند متضمن ویزا شدن درخواست متقاضی باشد. و هر کدام از طرفین باید شرایط ذکر شده را بطور دقیق داشته باشند تا شخص متقاضی موفق به کسب سوپر ویزای کانادا گردد.

بر اساس آخرین بروزرسانی سفارت کانادا که در شرایط سوپر ویزای کانادا انجام داده، فرد دعوت‌کننده که مقیم کاناداست، می‌بایست حداقل درآمد سالانهٔ معادل با ۲۴۰۰۰ دلار کانادا داشته باشد و هم‌چنین والدین وی گواهی سلامت عمومی از پزشک معتمد سفارت کانادا در تهران را دریافت کرده باشند.

مدت زمان اعتبار سوپر ویزای کانادا به‌صورت کلی ۱۰ سال است؛ اما با توجه به این‌که گذرنامه‌های ایرانی تنها ۵ سال اعتبار دارند، این مدت اعتبار به ۵ سال کاهش پیدا می‌کند، هم‌چنین یک ماه مانده به پایان اعتبار گذرنامه، سوپر ویزای کانادا باطل می‌شود. پس فراموش نکنید که پیش از اقدام برای اخذ سوپر ویزای کانادا، حتماً اعتبار پاسپورتتان را چک کنید و در صورت نیاز گذرنامه خود را تمدید کنید.

سوپر ویزای کانادا

اخذ سوپر ویزای کانادا توسط متخصصین ساحل شنی

شرکت خدمات مسافرتی ساحل شنی درخشان که با چندین سال سابقه در زمین اخذ ویزا فعالیت دارد و تمام سعی خود را کرده است تا تمامی متقاضیان ویزا، بتوانند ویزای خود را دریافت کنند. در صورت ابهام و سردرگُمی در مورد مدارک و مراحل اخذ سوپر ویزای کانادا می‌توانید از کادر مجرب ساحل شنی، مشاوره رایگان دریافت کنید و تمام مراحل اخذ ویزا را به این شرکت بسپارید و تنها به فکر برنامه‌ریزی برای سفر و بستن چمدان‌ها باشید. برای دریافت مشاوره در مورد اخذ انواع ویزا می‌توانید با شماره تلفن ۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

سایر خدمات برای ویزای کانادا

برای ویزای کانادا علاوه بر سوپر ویزای کانادا، خدمات دیگری نیز ارائه می‌شود که شامل پیکاپ ویزای کانادا (پیکاپ پاسپورت کانادا)، وقت سفارت کانادا، ثبت‌نام ویزای کانادا و ویزای تضمینی کانادا می‌باشد و شما فقط با یک تماس از طریق شماره تلفن ۵۷۹۳۸ می‌توانید از این خدمات نیز بهره‌مند شوید. متخصصان ویزای کانادا در انتظار شما هستند.

مطالب مرتبط

تصاویر

ارسال پاسخ

پنج × چهار =