۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

گشتی در بهترین شهربازی آسیا | شهربازی یونیورسال سنگاپور

شهر بازی یونیورسال سنگاپور از بهترین شهربازی‌های جهان است و توانسته عنوان بهترین شهربازی آسیا را نیز از آنِ خود کند. این شهر بازی، که البته با عنوان «پارک موضوعی» هم شناخته می‌شود، مساحت زیادی دارد و از ۷ قسمت مختلف برخوردار است، قسمت‌هایی که هر یک نیز دارای تفریحات جداگانه‌ای هستند. به این شهربازی که بروید می‌توانید چند ساعتی مشغول انجام بازی‌های مختلف شوید. فرقی نمی‌کند چند سال‌تان است، زن هستید یا مرد، در این پارک موضوعی بازی‌های مختلف در انتظارتان هستند. اگر تا کنون به این شهربازی نرفته‌اید و خواهان آشنایی با آن هستید تا انتهای این نوشتار با من همراه باشید. در ادامه خواهم گفت که در این شهربازی چه خبر است و چه تفریحاتی می‌توان انجام داد.

شهربازی یونیورسال سنگاپور

شهربازی یونیورسال سنگاپور

کلیت شهربازی یونیورسال سنگاپور

شهربازی یونیورسال سنگاپور [Universal Studios Singapore] همانطور که در بالا هم گفتم عنوان بهترین شهربازی آسیا را از آنِ خود کرده. کسانی که به سنگاپور سفر می‌کنند اگر بخواهند یک سفر کامل داشته باشند نباید مراجعه به این شهربازی را از دست دهند. این شهربازی از عجیب‌ترین شهربازی‌های جهان است. درون آن انواع تفریحات وجود دارند، از تفریحات مهیج گرفته تا ملاقات با شخصیت‌های کارتونی.

صرف نام شهربازی نباید موجب شود که بر این گمان رویم که شهربازی یونیورسال سنگاپور صرفاً برای کودکان است. نه! بزرگسالان و حتی میانسالان هم می‌توانند از تفریحات این شهربازی بزرگ لذت ببرند.

شهربازی یونیورسال سنگاپور

شهربازی یونیورسال سنگاپور در سال ۲۰۰۸ کار ساخت و سازش آغاز شد و در ۱۸ مارس سال ۲۰۱۰ بود که درهای‌اش باز شدند. اما در ماه مه ۲۰۱۱ رسماً این پارک به همراه یک جشن افتتاحیه‌ی بزرگ افتتاح شد، جشنی که افراد زیادی از جمله جت لی، مگی چانگ و ژائو وی در آن شرکت داشتند.

این شهربازی بزرگ سنگاپوری، از ۷ قسمت برخوردار است. این قسمت‌ها هر یک شوها و ابزارهای بازی و خلاصه تِم‌های مختلفی دارند. من در ادامه به بهترین تفریحات این قسمت‌ها اشاره خواهم کرد؛ اما پیش از آن بد نیست مروری کلی بر آن‌ها داشته باشم:

  • هالیوود
  • نیویورک
  • ماداگاسکار
  • خیلی‌خیلی‌دور
  • شهر علمی‌تخیلی
  • جهان گمشده
  • مصر باستان

گفتنی است که در فروردین‌ماه امسال، دو قسمت جدید به این قسمت‌ها اضافه شده: یکی پارک مینیون و دیگری جهان سوپر نینتندو.

۱- هالیوود

بخش هالیوود شهربازی

هالیوود نزدیک به ورودی شهربازی است و بنابراین نخستین بخشی است که به‌محض ورودتان به شهربازی با آن مواجه می‌شوید. همانطور که از نام این قسمت برمی‌آید، تِم این قسمت تِم سینمای آمریکا است و در آن مجسمه‌ها و نمادهای مختلفی از سینمای امریکا و خصوصاً بازیگران تاپ آمریکایی از جمله مریلین مونرو و همچنین شخصیت‌های کارتونی مینیون‌های مشهور زردرنگ وجود دارد. در قسمت هالیوود شهربازی یونیورسال سنگاپور خبری از بازی‌های هیجانی نیست، اما این قسمت به تئاترها و شوهای جالبی که در آن برگزار می‌شوند مشهور است. ضمناً معماری جالب این قسمت از جمله نخل‌های کنار بلوار هم از عناصر معروف این قسمت است.

۲- ماداگاسکار

ماداگاسکار شهربازی

ماداگاسکار قسمت دوم شهربازی یونیورسال سنگاپور است و در نزدیکی قسمت هالیوود واقع شده. این منطقه از فیلم DreamWorks الهام گرفته و همچنین دکور آن نمایان‌گر جنگل‌های سرسبزی است که در همان فیلم وجود داشتند. عناصر زیادی از انیمیشن ماداگاسکار در اینمنطقه هستند که درادامه‌ی نوشتار به آن‌ها اشاره خواهم کرد.

در ماداگاسکار دو سواری مهیج وجود دارند و همچنین نمایش‌هایی هم در آن برگزار می‌شوند که مهم‌ترین و مشهورترینِ این نمایش‌ها، نمایش پنگوئن‌ها است.

۳- خیلی‌خیلی‌دور

خیلی خیلی دور شهربازی

این قسمت بیش‌تر برای کودکان است. خیلی‌خیلی‌دور نام منطقه‌ای است که در سری برنامه‌های شرک، او و دوستان‌اش در آن زندگی می‌کردند. در شهربازی یونیورسال هم سعی شده محیطی همچون آن منطقه طراحی شود و عناصر مختلفی از کارتون‌های شرک و برخی دیگر از شخصیت‌های کارتونی آمریکایی در آن به نمایش گذاشته شوند از جمله شرک، خر، گربه‌ی چکمه‌پوش، شاهزاده فیونا، پینوکیو و … .

در این منطقه سواری‌ها و ترن‌هایی وجود دارند و همچنین می‌توان از سینمای ۴ بعدی  هم لذت برد.

۴- مصر باستان

قسمت مصر باستان در شهربازی یونیورسال

عناصر مربوط به مصر باستان در این منطقه مورد استفاده قرار گرفته‌اند و تفریحات متعددی از آن‌ها در این منطقه ساخته شده.

۵- جهان گمشده

جهان گمشده شهربازی یونیورسال

جهان گمشده یا همان دنیای گمشده دومین مکان عالی پارک برای کسانی است که به دنبال هیجان هستند. این منطقه به دو قسمت پارک ژوراسیک و دنیای آب تقسیم شده و تفریحات هیجانی زیادی در هر دو قسمت وجود دارند. بالا رفتن آدرنالین را اگر می‌خواهید باید وارد این قسمت شوید. این قسمت در کنار قسمت مصر باستان قرار گرفته و البته متقاضیان بیش‌تری دارد.

۶- شهر علمی‌تخیلی

شهر علمی تخیلی شهربازی یونیورسال

این شهر بهترین مکان پارک برای کسانی است که به دنبال هیجان هستند. از آن جا که اکثر کسانی که وارد شهربازی یونیورسال سنگاپور می‌شوند برای تجربه‌ی هیجان و لذت‌های هیجانی است، این قسمت از پارک متقاضیان بیش‌تری نسبت به سایر قسمت‌های پارک دارد. سواری‌های هیجانی این پارک در کنار ربات‌های غول‌پیکری که دارد از جمله عناصر اصلی آن به شمار می‌روند.

۷- نیویورک

قسمت نیویورک شهربازی

این منطقه نیز همچون منطقه‌ی هالیوود عاری از هیجان ناشی از بازی است، اما در آن می‌توان گشت و گذاری در منطقه‌ای نیویورک‌مانند داشت و ساختمان‌هایی همچون ساختمان‌های کنونی و قدیمی نیویورک را دید. ضمناً در این منطقه تئاترها و نمایش‌های زیادی برگزار می‌شوند.

سواری‌های هیجانی شهربازی یونیورسال سنگاپور

حال که به همراه یکدیگر مروری کلی بر این شهر بازی داشتیم، نوبت به آن رسیده که وارد جزئیات این شهربازی شوم. همانطور که در بالا هم گفتم، اکثر کسانی که وارد این شهربازی می‌شوند برای تجربه‌ی هیجان و شور و حال است. بنابراین بهتر است در بحث در مورد جزئیات این پارک، ابتدا از سواری‌های هیجان‌انگیز آن شروع کنم:

۱- ناوبر فضایی گالاتیکا [Battlestar Galactica]

Battlestar Galactica

Battlestar Galactica

این ناوبر می‌تواند شما را با سرعتی فوق‌العاده تا ارتفاع ۴۲ متری بالا ببرد و در عین حال و در زمانی کم تا پایین‌ترین سطح زمین برساند. اوج هیجان شهربازی یونیورسال سنگاپور را می‌توانید در این ترن فوق‌العاده تجربه کنید. به نظرم خود تصویر می‌تواند عیان‌گر هیجانی که به هنگام سوار شدن بر روی این ترن تجربه خواهید کرد باشد و بهتر است توضیح اضافه ندهم. این ترن در منطقه‌ی شهر علمی‌تخیلی واقع شده و نام‌اش هم برگرفته از سریالی با همین نام است.

۲- انتقام مومیایی [Revenge of the Mummy]

Revenge of the Mummy Revenge of the Mummy

از فوق‌العاده‌ترین و بهترین ترن‌های شهربازی یونیورسال، ترن انتقام مومیایی است. در این‌جا هم می‌توان هیجان را تجربه کرد و هم تلفیق هیجان با ترس و وحشت را. در این منطقه، که قسمتی از بخش مصر باستان شهربازی است، سوار ترن فوق می‌شوید و با سرعتی بالا حرکت می‌کنید. سرعت ترن آنقدر زیاد است که خود همین چرخش می‌تواند هیجانی فوق‌العاده به شما بدهد؛ اما قضیه اینجاست که این چرخش با سرعت کل ماجرا نیست. در حین چرخش با تاریکی‌هایی مواجه می‌شوید که از پسِ آن‌ها جسم‌های غول‌پیکری از مومیایی‌های مصر با هیبت‌هایی ترسناک ظاهر می‌شوند و اینچنین می‌شود که هیجان و ترس را با یکدیگر تجربه خواهید کرد.

۳- نبرد نهایی سه بعدی [The Ultimate 3D Battle]

The Ultimate 3D Battle

در بالا گفتم که شهر علمی‌تخیلی این شهربازی هیجان‌انگیزترین قسمت شهربازی یونیورسال است و بنابراین باید هم سواری‌های هیجانی این شهربازی، اکثرشان، در شهر علمی‌تخیلی باشند. یکی دیگر از ترن‌های هیجان‌انگیز این شهر بازی که در شهر علمی‌تخیلی قرار دارد، نبرد نهایی سه بعدی است. در این ترن به بهترین شکل می‌توانید یک حرکت سرعتی و با هیجان را از میان تونل‌ها و موانع مختلف انجام دهید. نبرد نهایی سه بعدی از تفریحاتی است که شهربازی یونیورسال متقاضیان زیادی دارند و بنابراین ممکن است مجبور به تحمل صفی طولانی شوید.

۴- ماجراجویی در تنداب پارک ژوراسیک

Jurassic Park Rapids Adventure

قایق‌سواری در آب‌های قسمت دنیای گمشده‌ی شهربازی یکی دیگر از سواری‌های هیجان‌انگیز این پارک زیبا است. در این منطقه می‌توانید روی قایق‌هایی با شکل زیر با سرعتی بالا حرکت کنید و از تونل‌ها و موانع بگذرید و در عین حال به تماشای دایناسورهای غول‌پیکر اطراف بپردازید.

۵- راه‌هوایی افسون‌شده [Enchanted Airways]

Enchanted Airways Enchanted Airways

در قسمت خیلی‌خیلی‌دور، جایی که یاران و شخصیت‌های شرک وجود دارند، یک ترن عالی با رهبری اژدها قرار دارد. سوار بر این ترن که شوید می‌توانید باری دیگر هیجان را در چرخش در آسمان تجربه کنید.

۶- ترن گربه‌ی چکمه‌پوش [Puss In Boots]

Puss In Boots’ Giant Journey

یک ترن دیگر در قسمت خیلی‌خیلی‌دور وجود دارد که صف‌های طولانی برای سوار شدن روی آن تشکیل می‌شوند. ترن گربه‌ی چکمه‌پوش شاید خیلی هیجان ترن‌های بالا را نداشته باشد، اما بی‌هیجان هم نیست. ضمناً طراحی آن هم خیلی زیباست و برای کودکان و نوجوانان گزینه‌ای مناسب است.

۷- شتاب‌دهنده [Accelerator]

Accelerator

برخلاف موارد بالا که کل ترن می‌چرخید، این بار در قسمت شتاب‌دهنده می‌توانید وارد خودروهایی دایره‌ای شوید و چرخش پر سرعت را تجربه کنید. اگر مستعد سرگیجه هستید نباید وارد این قسمت شوید، چرا که افراد معمولی هم پس از انجام این تفریح جذاب، کمی دچار سرگیجه می‌شوند.

سواری‌های مفرح و نه هیجانی

اگر اهل هیجان نیستید و به هر دلیلی نمی‌خواهید آدرنالین‌تان بالا برود، و به دنبال آن هستید که تفریحاتی آرام در این شهربازی بزرگ داشته باشید، هم گزینه‌های زیادی پیش‌روی‌تان هستند از جمله:

۱- خیابان سسمی

سسمی

سواری لطیف‌تر و مهربان‌تری در بخش نیویورک در خیابان سسمی وجود دارد و برای کسانی که به دور از هیجان هستند و می‌خواهند در عین آرامش از لذت هم برخوردار شوند مناسب است.

در این قسمت می‌توان یک سواری آرام را در کنار شخصیت‌های کارتونی نوستالژیک تجربه کرد. بنابراین این قسمت نه‌تنها برای کودکان، که برای بزرگ‌سالان هم می‌تواند جذاب باشد.

۲- داینو سوارین

Dino-Soarin

تصور سوار شدن روی یک دایناسور و به همراه او در آسمان پرواز کردن را برخی از کودکان به هنگام تماشای کارتون شاید کرده باشند. کودک‌تان می‌تواند در قسمت دنیای گمشده و با استفاده از سواری داینو سوارین چنین چیزی را تجربه کند. همانطور که در تصویر می‌بینید گودک‌تان می‌تواند روی دایناسور سوار شود و سواری‌ای آرام را تجربه کند. البته خود شما نیز می‌توانید لذت سواری روی داینو سورین را تجربه کنید.

۳- ماجراجویی ذر ماداگاسکار

A Crate Adventure A Crate Adventure

یک ترن عالی در بخش ماداگاسکار شهربازی یونیورسال سنگاپور وجود دارد که عاری از آن هیجان ترن‌های موجود در شهر علمی‌تخیلی است، اما صفای خاص خود را دارد، خصوصاً به آن دلیل که در حین گردش و سواری با آن، می‌توان نظاره‌گر بخشی از شخصیت‌های اصلی انیمیشن ماداگاسکار در اطراف بود. این ترن یا در واقع قایق، بر روی آب حرکت می‌کند و بزرگسالان نیز می‌توانند از آن استفاده کنند.

اگر کودک‌تان به شخصیت‌های انیمیشن ماداگاسکار علاقه‌مند است، سواری او در این قسمت می‌تواند یکی ازفراموش‌نشدنی‌ترین تفریحات برای‌اش باشد.

۴- چرخ‌وفلک جادویی

Magic Potion Spin

در سرزمین شرک، یک سواری دیگر در انتظار کودک‌تان است. این چرخ‌وفلک بسیار زیبا همراه با راننده‌ی آن که ظاهری همچون شرک دارد می‌تواند گزینه‌ای عالی برای یک سواری کم‌خطر و مفرح برای کودک‌تان باشد.

۵- شکارچیان گنج

Treasure Hunters Treasure Hunters

سواری در پارکی باستانی با یک خودروی واقعی یکی دیگر از تفریحات سواری‌ای است که در شهربازی یونیورسال در اتتظارتان است. هم شما و هم کودکان‌تان می‌توانید سوار خودرو شوید و در پارکی با طراحی‌ای منحصر‌به‌فرد در جستجوی گنج باشید. سرعت خودرو زیاد نیست بنابراین به‌هنگام سواری روی آن و حرکت‌کردن با آن مجبور به تحمل پمپاژ آندرنالین نیستید، اما در عین حال می‌توانید یک سواری فوق‌العاده را تجربه کنید. ضمناً در حین رانندگی‌تان می‌توانید شاهد حیواناتی همچون کرگدن، مار و یوزپلنگ باشید [البته نه خود این حیوانات، بلکه عروسک‌های‌شان].

۶- پارتی کینگ جولین

King Julien’s Beach Party-Go-Round | شهربازی یونیورسال سنگاپور

یک تفریح کودکانه‌ی عالی دیگر در ماداگاسکار! در این بخش از سرزمین ماداگاسکار، کودک‌تان می‌تواند روی یکی از شخصیت‌های ماداگاسکار بنشیند و سواری‌ای عالی را تجربه کند. تصویر فوق نشان‌دهنده‌ی جزئیات ماجرا است.

ملاقات با کارکترهای معروف در شهربازی یونیورسال سنگاپور

افزون بر تجربه‌ی سواری بر روی ترن‌ها و قایق‌ها و خودروها در این شهربازی، این امکان وجود دارد که هم شما و هم کودک‌تان با برخی از مشهورترین کارکترهای دنیای کارتون و انیمیشن ملاقات داشته باشید ازجمله:

۱- کارکترهای سسمی استریت

 Sesame Street Character

در قسمت نیویورک شهربازی یونیورسال سنگاپور شخصیت‌های قدیمی زیادی وجود دارند. برخی از این شخصیت‌ها، برای قدیمی‌هایی که کارتون‌های سسمی استریت را از تلویزیون تماشا کرده‌اند آشنا هستند. هم خودتان و هم کودکان‌تان می‌توانید به ملاقات این کارکترها بروید و با آن‌ها عکس بگیرید.

۲- کارکتر فیلم تبدیل‌شوندگان

 Meet The Bumblebee Transformers

در شهر علمی تخیلی می‌توانید به ملاقات کارکتر فیلم تبدیل‌شوندگان بروید. این کارکتر ۲٫۹ متر قد دارد.

۳- کارکتر مینیون‌ها

 Meet the Minions

هم میت گرو در قسمت هالیوود حضور دارد و آماده‌ی ملاقات با شماست و هم خود مینیون‌ها. در بلوار هالیوود در کنار نخل‌ها بایستید و به همراه کودک‌تان با کارکترهای مینیون‌ها ملاقات کنید و عکس بگیرید.

۴- پینوکیو

Meet Pinocchio

در خیلی‌خیلی‌دور، کارکتر پینوکیو هم منتظر شماست. او با انرژی زیاد و به همراه موسیقی و رقص آماده‌ی ملاقات با بزرگ‌سالان و کودکان و عکس‌گرفتن با آن‌هاست.

نمایش‌های خیابانی  و غیرخیابانی در شهربازی یونیورسال سنگاپور

در شهربازی یونیورسال، همانطور که در ابتدای نوشتار هم گفتم، خصوصاً در بخش‌های هالیوود و نیویورک، نمایش‌های خیابانی برگزار می‌شوند و اتفاقاً طرفداران زیادی هم دارند. به این شهربازی که بروید می‌توانید شاهد این نمایش‌ها هم باشید. مشهورترین و مهم‌ترینِ این نمایش‌ها به قرار زیر اند:

۱- رقص برای لوبیای سحرآمیز

نمایش هاس هربازی یونیورسال سنگاپور

در شهر خیلی‌خیلی دور، همانجایی که کارکترهای شرک حضور دارند، رقص و نمایشی موزیکال توسط کارکترهای گربه‌ی چکمه‌پوش برگزار می‌شود؛ رقص و نمایشی که هم برای بزرگسالان جذابیت دارد و هم برای کودکان. این شخصیت‌ها به خوبی از هر نوع عکس‌گرفتن هم استقبال می‌کنند. به شهربازی یونیورسال سنگاپور که رفتید، فرصت عکس‌گرفتن با گربه چکمه‌پوش و دیدن نمایش و رقص او را از دست ندهید.

۲- کامیون ریتم

کامیون ریتم

در قسمت نیویورک یک کامیون وجود دارند که چند رقصنده بر روی آن برای چند دقیقه اجرا می‌کنند. رقص آن‌ها بسیار چشم‌نواز و هماهنگ است و این امر در کنار شور و حالی که تماشاگران به این صحنه می‌دهند موجب شده‌اند که این قسمت طرفداران زیادی در شهربازی داشته باشد.

۳- رقص پنگوئن‌ها

Madagascar Boogie

در ماداگاسکار، یک رقص و نمایش عالی از پنگوئن‌ها و کارکترهای انیمیشن ماداگاسکار وجود دارد که شاید بتوان آن را معروف‌ترین نمایش شهربازی یونیورسال دانست. کسی نیست که وارد بخش ماداگاسکار شود و به دیدن این نمایش موزیکال و فوق‌العاده شاد نرود.

******************

جز نمایش‌های خیابانی، چند نمایش غیرخیابانی هم در شهربازی برگزار می‌شوند از جمله:

۱- نور، دوربین حرکت

نور دوربین حرکت | شهربازی یونیورسال سنگاپور

در این قسمت می‌توانید با پشت‌صحنه‌ی فیلم‌های هالیوود و خصوصاً فیلم‌های استیون اسپیلبرگ آشنا شوید.

۲- نمایش دنیای آبی

نمایش دنیای آبی نمایش دنیای آبی

در بالا گفتم که قسمت دنیای گمشده دارای دو بخش است: یکی پارک ژوراسیک و دیگری دنیای آبی. بالاتر اشاره‌هایی به پارک ژوراسیک شد و اکنون نوبت دنیای آبی است. نمایشی فوق‌العاده مهیج در قست دنیای آبی برگزار می‌شود که در طی آن، یک سری حرفه‌ای به‌دنبال آزاد کردن گروگان می‌روند. این نمایش که در درون آب برگزار می‌شود، توانسته طرفداران زیادی برای خود دست و پا کند. تصاویری از این نمایش را در زیر می‌بینید:

۳- ماجراجویی چهاربعدی شرک

ماجراجویی چهاربعدی شرک

اگر تاکنون نمایش چهاربعدی ندیده‌اید، وقت آن است که در شهربازی یونیورسال به قسمت خیلی‌خیلی دور بروید و شاهد نمایش شرک و یاران‌اش در نمایشی چهاربعدی باشید. صداها، رنگ‌ها، جلوه‌های ویژه و خلاصه هر عنصری که تاکنون در دنیای فیلم و کارتون دیده‌اید را می‌توانید در نمایش چهاربعدی به شکلی متفاوت ببینید.

۴- اجرای خر

شهربازی یونیورسال سنگاپور

در همان قسمت خیلی‌خیلی دور، خرِ قصه‌های شرک هم نمایشی یک‌نفره دارد و می‌تواند به‌خوبی سرگرم‌تان کند. او صحبت می‌کند، می‌خواند و گاهی اوقات جوک هم می‌گوید. اگر از طرفداران خر در کارتون‌های شرک هستید خودتان و کودک‌تان این نمایش را از دست ندهید.

۵- آتش‌بازی هالیوود

هالیوود شهربازی یونیورسال

شنبه‌ها ساعت ۱۰ شب در هالیوود یک آتش‌بازی فوق‌العاده برگزار می‌شود، آتش‌بازی‌ای که پس از کلی بازی و دیدن نمایش می‌توانید آن را تماشا کنید و آخرین لذت را از هیجان در شهربازی یونیورسال سنگاپور تجربه کنید.

خوردن و نوشیدن در شهربازی یونیورسال

در این شهربازی چند رستوران و کافی‌شاپ و فروشگاه وجود دارند. خوشبختانه تمامی بخش‌های هفتگانه‌ی این شهربازی ازاین رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌ها و فروشگاه‌ها بی‌نصیب نمانده‌اند. تصاویر برخی از این رستوران‌ها و فروشگاه‌ها را می‌توانید در زیر ببینید:

رستوران های شهربازی یونیورسال سنگاپور رستوران های شهربازی یونیورسال سنگاپور

صندوق‌های شخصی

در هر یک از بخش‌های این شهربازی، صندوق‌هایی برای نگهداری از وسایل‌تان وجود دارند، صندوق‌هایی که خود شما آن‌ها را برای چند ساعت یا یک روز اجاره می‌کنید و کلید‌شان را در دست می‌گیرید. قیمت صندوق‌های هر بخش متفاوت است، اما برای مثال می‌توانم به صندوق‌های قسمت دنیای گمشده اشاره کنم که یک ساعت اجاره‌ی صندوق ۴ دلار، دو ساعت اجاره‌ی صندوق ۸ دلار، سه ساعت اجاره‌ی صندوق ۱۲ دلار و یک روز کامل اجاره‌ی صندوق ۲۰ دلار است.

Theme Park’s Lockers

دسترسی به پارک یونیورسال سنگاپور

با تور سنگاپور ساحل شنی درخشان که به کشور سنگاپور سفر کنید، می‌توانید با خیالی آسوده همراه راهنمای تور شوید و به این شهربازی زیبا بروید. اما اگر به هر دلیلی خود شما بخواهید بدون راهنما به شهربازی بروید، می‌توانید از مترو و سایر وسایل عمومی حمل و نقل استفاده کنید.

مترو شهربازی یونیورسال سنگاپور

این شهربازی در جزیره‌ی سانتوسا که فاصله‌‌ی کمی از مرکز شهر سنگاپور دارد واقع شده. در بیرون ازسانتوسا می‌توانید به قصد ایستگاه Harbourfront حرکت کنید و درآن‌جا چند امکان برای رسیدن به شهربازی در مقابل‌تان هستند:

  • مترو: به مقصد سانتوسا – ۵ دقیقه
  • پیاده: ۲۰ دقیقه
  • تله کابین: ۱۵ دقیقه

ساعات فعالیت شهربازی و هزینه‌ی ورودی و بلیط

شهربازی یونیورسال از یکشنبه تا پنجشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۷ غروب فعال است و جمعه‌ها و شنبه‌ها از ۱۰ صبح تا ۱۰ شب فعالیت می‌کند. با این حال برخی روزها ممکن است این فعالیت متفاوت باشد، خصوصاً روزهای تعطیل. برای اطلاعات دقیق می‌توانید پیش از حرکت به سمت شهربازی، وب‌سایت آن‌ها را چک کنید.

ضمناً برخی روزها ممکن است جمعیت بسیار زیادتر باشد. این روزها، همان روزهای آخر هفته و روزهای تعطیل عمومی هستند. بنابراین برای آن که در صف‌های طولانی قرار نگیرید بهتر است از رفتن به شهربازی در این روزها اجتناب کنید.

برای بزرگسالانی که از خارج ازسنگاپور به این پارک می‌روند، بلیط ورودی ۷۹ دلار سنگاپور است که در حال حاضر در اواخر خرداد این هزینه حدود ۷۵۰ هزار تومانِ ایران می‌شود. کودکان هم باید بلیط ۶۹ دلاری تهیه کنند که چیزی حول و حوش ۵۵۰ هزار تومانِ ایران می‌شود. نسبت به سایر شهربازی‌های آسیا، ورودی این شهربازی بسیار گران است.

 شهربازی یونیورسال سنگاپور

آدرس شهربازی یونیورسال سنگاپور

آدرس: Universal Studios Singapore, 8 Sentosa Gateway, Sentosa Island, Singapore 098269

آدرس روی نقشه

سخن آخر

گشت‌وگذاری کامل در شهربازی سنگاپور مستلزم یک مقاله‌ی بسیار طولانی است، چرا که این شهربازی مساحت زیادی دارد و کلی هم امکانات در آن هست. با این حال سعی شد در این نوشتار به طور نسبتاً کامل گشتی در بهترین شهربازی آسیا انجام شود و امیدوارم توانسته باشم تا حدی توقعاتی که از یک مقاله‌ی راهنما داشتید را برآورده کنم.

در آخر آن که اگر قصد رفتن به این شهربازی در سنگاپور را دارید می‌توانید از خدمات تور سنگاپور ساحل شنی درخشان استفاده کنید. برای کسب اطلاعات لازم می‌توانید یا روی لینک کلیک کنید ویا با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید تا کارشناسان ساحل شنی درخشان راهنمایی‌های لازم را به شما ارائه دهند.

منابع: preparetravelplans | klook

ارسال پاسخ

چهار × چهار =