۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

گشتی در شهر بنتوتا سریلانکا | بهترین شهر توریستی سریلانکا

سریلانکا در چند دهه‌ی اخیر به کشوری توریستی تبدیل شده و توانسته به مقصدی محبوب در میان گردشگران مبدل شود، اما این کل کشور سریلانکا نیست که در میان گردشگران محبوب است بلکه صرفاً چند شهر این کشور هستند که به چنین وضعیتی رسیده‌اند. یکی از این شهرها، شهر بنتوتا است. در این نوشتار به همراه یکدیگر مروری بر شهر بنتوتا خواهیم داشت. در ادامه خواهم گفت که بنتوتا کجای سریلانکا است، وضعیت کلی آن به چه صورت است، جاذبه‌های‌اش کدام اند و همچنین چه رستوران‌های مناسبی دارد. اگر به دنبال دانستنِ بیش‌تر در مورد شهر بنتوتا سریلانکا هستید این نوشتار کاملاً برای شماست.

ضمناً برای سفر به سریلانکا این امکان را دارید که از تور سریلانکا مرکز ساحل شنی استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو تور سریلانکا با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

مختصری در مورد شهر بنتوتا سریلانکا

کشور سریلانکا جزیره‌ای ست در جنوب کشور هند و در اقیانوس هند واقع شده. در حواشی این جزیره، از شمال و جنوب و شرق و غرب، طبیعتاً شهرهای ساحلی قرار دارند و در واقع همین شهرهای ساحلی اند که در سریلانکا جزو محبوب‌ترین شهرهای توریستی به شمار می‌روند. شهر بنتوتا شهری ست در جنوب غربی کشور سریلانکا و شهری ساحلی محسوب می‌شود. همین ساحل بنتوتا یکی از بهترین سواحل کل سریلانکا است و محبوبیت زیادی میان گردشگران دارد. شهر بنتوتا در استان جنوبی واقع شده و تا کلمبو، یکی از معروف‌ترین شهرهای سریلانکا، فقط ۶۵ کیلومتر فاصله دارد.

قطعاً در طی سفری که به بنتوتا خواهید داشت می‌توانید تفریحاتی فراموش‌نشدنی را تجربه کنید، تفریحاتی که در ادامه به معرفی آن‌ها خواهم پرداخت.

دیدنی‌های شهر بنتوتا سریلانکا

۱-  ساحل بنتوتا

شهر بنتوتا سریلانکا شهر بنتوتا سریلانکا

قطعاً معروف‌ترین و بهترین مکان در بنتوتا ساحل آن است. در ساحل بنتونا هرآن‌چه که به ساحل مرتبط باشد وجود دارد. در این ساحل هم می‌توان به صورت خانوادگی فضایی آرام را تجربه کرد و هم می‌توان در گوشه‌ای دیگر از آن به انجام ورزش‌های آبی و ساحلی پرداخت. ساحل بنتونا همچنین یکی از بهترین مکان‌های جهان برای تماشای غروب خورشید است.

شن‌های نرم و درخشان، نخل‌های متعدد و اتصال دریا با آسمان از جمله مواردی اند که بر زیبایی‌های این منطقه‌ی ساحلی افزوده‌اند.

ساحل بنتوتا تمامی امکانات لازم را دارد و به نوعی یک ساحل در کلاس جهانی به شمار می‌رود. چند رستوران و کافه هم در نزدیکی این ساحل هستند و بنابراین از بابت خوردنی و نوشیدنی هیچ مشکلی وجود ندارد. ضمناً چند مرکز اسپا هم در نزدیکی ساحل وجود دارند و گردشگران می‌توانند در آن مکان‌ها ماساژ و سایر خدمات را دریافت کنند.

سوای آن‌چه که گفته شد، از جمله تفریحاتی که می‌توانید در ساحل بنتوتا انجام دهید می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • اسنورکلینگ و غواصی اسکوبا [آب‌های اطراف ساحل بنتوتا امکان انجام اسنورکلینگ و غواصی اسکوبا را به بهترین شکل ممکن فراهم ساخته‌اند. اگر اهل اسکوبا دایوینگ و اسنورکلینگ هستید این فرصت را در ساحل بنتوتا از دست ندهید.]
  • جت‌اسکی‌سواری [ساحل بنتوتا یکی از بهترین مکان‌های سریلانکا برای جت‌اسکی سواری است و از همین رو اصلاً خود مردم سایر شهرهای سریلانکا هم گاهی به این ساحل می‌روند و به جت‌اسکی‌سواری می‌پردازند. اگر اهل جت‌اسکی‌سواری هستید حضورتان در این منطقه می‌تواند یکی از بهترین موقعیت‌ها برای جت‌اسکی‌سواری باشد.]
  • بادموج‌سواری [ساحل بنتوتا یکی از بهترین مکان‌ها برای بادموج‌سواری هم هست. در این منطقه می‌توانید این تفریح یا در واقع ورزش آبی را هم تجربه کنید.]

۲- جزیره‌ی سینامون

جزیره‌ی سینامون بنتوتا جزیره‌ی سینامون بنتوتا

بنتونا در استان جنوبی سریلانکا و در مطنقه‌ی Galle قرار دارد. در همین منطقه‌ی Galle یک جزیره‌ی فوق‌العاده و بسیار دل‌انگیز با نام سینامون [Cinnamon] وجود دارد، جزیره‌ای که یکی از نمادهای بهشت بر روی زمین است. فقط باید در این جزیره بگردید تا بفهمید که تا به چه اندازه زیباست و تا به چه حد می‌تواند مرهمی بر دردهای اضطرابی آدمی باشد.

نکته‌ی قابل ذکری که در مورد این جزیره وجود دارد و در هر منبع دیگری که در مورد این جزیره نوشته شده خواهید خواند این است که در این جزیره به سبب وجود درختان دارچین بسیار، تولید دارچین به صورت اختصاصی انجام می‌شود و از همین رو نام این جزیره را سینامون [که به معنی دارچین است] گذاشته‌اند. در همین راستا اگر به عنوان گردشگر وارد جزیره‌ی دارچین شوید می‌توانید روند برداشت دارچین، لایه‌برداری، روغن‌زدن و سایر مراحل تولید ادویه‌ی دارچین را از نزدیک ببینید. ضمناً گشت و گذار در مزارع دارچین و درعین‌حال احساس نسیمی خوش و تماشای خورشید در آسمانی پاک و عاری از دودِ ناشی از ماشین‌دودی می‌توانند بهترین تفریحات یک انسان بر روی کره‌ی زمین باشند، تفریحاتی که تماماً در جزیره‌ی دارچین در شهر بنتونا سریلانکا قابل تجربه اند.

جز این موارد در سواحل این جزیره هم امکان استفاده از هوای پاک ساحلی و کسب آرامش وجود دارد. ضمناً در آب‌های اطراف این جزیره ماهی‌های زیادی وجود دارند و امکان ماهیگیری هم در این جزیره فراهم است، کمااینکه اهالی خود جزیره هم یکی از تفریحات‌شان ماهیگیری است [هرچند که واقعاً ماهیگیری از لحاظ اخلاقی عملی ناپسند است. چرا انسان اینقدر به خود حق می‌دهد که برای یک تفریح کوتاه‌مدت جان ماهی‌های بسیاری را بگیرد و زندگی را ازشان بستاند، آن هم زمانی که امکان انجام کارهای تفریحی دیگری هم هست؟]

۳- دریاچه‌ی Dedduwa

Dedduwa Lake Bentota

یکی دیگر از دیدنی‌های شهر بنتوتا سریلانکا دریاچه‌ی ددووا است. این دریاچه از زیباترین مکان‌های آن شهر است و قطعاً می‌تواند منطقه‌ای عالی برای تفریح شما در شهر بنتوتا در سریلانکا باشد. در این منطقه درختان زیادی در اطراف دریاچه وجود دارند و هم می‌توان از دریاچه لذت برد و هم می‌توان از اطراف آن که طبیعتی فوق‌العاده برخوردار است استفاده کرد. زمین‌های باتلاقی این منطقه هم معروف هستند. مقداری آن طرف‌تر هم باغ‌های زیادی با مساحتی بسیار وجود دارند که قطعاً گشت و گذار در این باغ‌ها هم می‌تواند یکی از بهترین کارهای شما در شهر بنتوتا سریلانکا باشد.

۴- ساحل Ventura

ساحل Ventura

جز ساحل بنتوتا یک ساحل عالی دیگر هم در شهر بنتوتا در سریلانکا وجود دارد که با نام Ventura شناخته می‌شود – ساحلی که در چند وقت اخیر به یکی از بهترین مکان‌ها برای علاقه‌مندان به زندگی شبانه در سریلانکا تبدیل شده. در این ساحل چندین بار و کافه وجود دارند که از ساعات بامداد تا دم صبح فعالیت می‌کنند و گردشگران زیادی را به خود خوانده‌اند.

۵- معبد کانده ویهاری

تور سریلانکا

این معبد در قرن هجدهم ساخته شده و از مجسمه‌ای بزرگ، ۴۸ متری، از بودا برخوردار است. در این معبد حال و هوایی مذهبی وجود دارد و در کل از آن هم می‌توان به عنوان یک مکان تاریخی نام برد و هم به عنوان یک مکان معنوی.

بهترین رستوران‌های شهر بنتوتا

حال که به همراه یکدیگر مروری کلی بر برخی از بهترین دیدنی‌های شهر بنتوتا داشتیم نوبت به آن رسیده که مروری هم داشته باشیم بر بهترین رستوران‌های این شهر. قطعاً شهری همچون بنتوتا که سالانه میزبان میلیون‌ها گردشگر است از رستوران‌های زیادی برخوردار است و باز هم قطعاً نمی‌توان تمامی رستوران‌های این شهر را در نوشتاری اینترنتی فهرست کرد و در موردشان توضیح داد. آن‌چه که در ادامه می‌آید صرفاً ۴ مورد از بهترین رستوران‌های شهر بنتوتا است. این رستوران‌ها به انتخاب وب‌سایت معتبر The CultureTrip هستند:

۱- رستوران Randholee

شهر بنتوتا سریلانکا

این رستوران در واقع یک خانه‌ی ییلاقی هلندی است که در چند سال اخیر به رستوران تبدیل شده. اگر ترجیح شما این است که مثلاً برنج با ادویه‌های هندی بخورید و ترجیح همسر یا دوست‌تان این است که ماکارونی یا هر غذای دیگری بخورد این رستوران می‌تواند گزینه‌ای بسیار عالی باشد چراکه منوی این رستوران گسترده است و قطعاً غذاهایی که باب سلیقه‌ی شما باشند در این رستوران پیدا خواهند شد. برای دسترسی به این رستوران باید به آدرس زیر بروید:

Galle Road, Bentota, Sri Lanka

گفتنی است که این رستوران از ساعت ۱۱ صبح تا ۱۰ شب فعالیت می‌کند.

۲- رستوران Bentota Rock Beach

شهر بنتوتا سریلانکا

در جاده‌ی بنتوتا به سمت Induruwa یک رستوران وجود دارد که عمدتاً غذاهای دریایی ارائه می‌دهد. این رستوران هم می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای صرف غذا در بنتوتا باشد. ضمناً کسانی هم که به دنبال غذای گیاهی هستند می‌توانند روی این رستوران حساب کنند. برای دسترسی به این رستوران به آدرس زیر بروید:

Aturuwella, Bentota, Sri Lanka

گفتنی است که این رستوران بین ساعات ۹ صبح تا ۱۰ شب باز است.

۳- رستوران Frangipani

شهر بنتوتا سریلانکا

این رستوران هم از وضعیتی خوب برخوردار است. در این رستوران می‌توان به انواع غذاهای آسیایی دسترسی داشت و بهترین‌های آن‌ها را در نزدیکی ساحل و با ویوی اقیانوس مصرف کرد. آدرس: Bentota, 80500, Sri Lanka

ضمناً این رستوران فعالیت خود را هر روزه از ساعت ۱۲ ظهر آغاز می‌کند.

۴- Amal Villa

شهر بنتوتا سریلانکا

این رستوران در هتل آمال ویلا واقع شده و از معدود رستوران‌های بنتوتا است که از مجوز ارائه‌ی نوشیدنی‌های الکلی برخوردار اند. در این رستوران انواع غذاها، چه آسیایی و چه اروپایی، ارائه می‌شوند.

آدرس: ۱۳۵ A2, Bentota, Southern Province, 80500, Sri Lanka

ضمناً این رستوران هر روز از ساعت ۷ صبح تا ۱۰ شب فعالیت می‌کند.

سخن آخر

قطعاً سفرتان به شهر بنتوتا سریلانکا می‌تواند یکی از بهترین سفرهای زندگی‌تان باشد. در این نوشتار صرفاً به بخش کوچکی از دیدنی‌ها و رستوران‌های این شهر پرداخته شد، برای دانستن بیش‌تر در مورد این شهر بهترین راه سفر به این شهر و دیدن شهر از نزدیک است. خوشبختانه این امکان وجود دارد که با استفاده از تور سریلانکا مرکز ساحل شنی به شهر بنتوتا سفر کنید و به گشت و گذار و تفریح در این شهر ساحلی بپردازید. در صورت استفاده از تور سریلانکای مرکز ما می‌توانید از بیمه‌ی مسافرتی، رزرو هتل، ویزای سریلانکا، بلیط هواپیمای رفت و برگشت، هزینه‌های تردد در سطح شهر و لیدر تور فارسی‌زبان برخوردار شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو تور سریلانکا می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید. کارشناسان ما تمامی راهنمایی‌های لازم را خدمت شما ارائه خواهند داد.

منابع: holidify | theculturetrip

ارسال پاسخ

1 × 3 =