۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

گشتی در شهر کومو ایتالیا | بهشت شمال ایتالیا

شهر کومو در شمال ایتالیا در ناحیه‌ی لمباردی و در نزدیکی شهر میلان یکی از زیباترین شهرهای کشور ایتالیا است. این شهر میزبان بهترین و زیباترین دریاچه‌ی کشور ایتالیا یعنی دریاچه‌ی کومو است و اصلاً یکی از علل زیبایی‌های بسیارِ این شهر وجود همین دریاچه در نزدیکی این شهر زیبا است. در کومو می‌توان از موزه‌های بسیاری بازدید کرد، به انجام تفریحات آبی پرداخت، در شهر و در مناطق عالی اطراف دریاچه آن پیاده‌روی کرد و افزون بر این موارد کلی تفریح دیگر هم تجربه نمود. این شهر زیبا محل تولید بسیاری از افراد مشهور ایتالیا بوده و همچنین چندین فرد مشهور ایتالیایی و غیر ایتالیایی این شهر را برای مدتی به‌عنوان محل زندگی خود انتخاب کرده‌اند، از جمله مَدونا خواننده‌ی معروف آمریکایی. در ادامه به همراه یکدیگر خواهیم دید که در شهر کومو ایتالیا چه جاذبه‌های گردشگری‌ای برای گردشگران وجود دارند و گردشگران در طی تور ایتالیا چه تفریحاتی می‌توانند در این شهر تجربه کنند.

مختصری در مورد شهر کومو ایتالیا

شهر کومو مرکز اداری استان کومو در ناحیه‌ی لمباردی است. ناحیه‌ی لمباردی یکی از ۲۰ ناحیه‌ی کل کشور ایتالیا است که در شمال این کشور واقع شده. استان میلانِ ایتالیا هم در همین ناحیه‌ی لمباردی است و از همین رو شهر و استان کومو نیز فاصله‌ای نسبتاً اندک از استان میلان دارند.

نزدیکی این شهر به دریاچه‌ی کومو و کوه‌های آلپ موجب به‌وجود آمدن طبیعتی فوق‌العاده در اطراف آن شده و به همین دلیل در دهه‌های اخیر این شهر یکی از توریستی‌ترین شهرهای ایتالیا بوده است. در همین سال گذشته شهر کومو ایتالیا با دارا بودن ۱٫۴ میلیون بازدیدکننده سومین شهر پربازدید ناحیه‌ی لمباردی در ایتالیا شد.

با این توضیحات مختصر بیایید به همراه یکدیگر ببینیم که در شهر کومو ایتالیا چه تفریحاتی را می‌توان تجربه کرد.

تفریحات شهر کومو ایتالیا

۱- قایق‌سواری روی دریاچه‌ی کومو

شهر کومو ایتالیا

قطعاً جذاب‌ترین جاذبه‌ی توریستی در شهر کومو دریاچه‌ی کومو و محیط زیبای اطراف آن است. یکی از بهترین کارهایی که به‌واسطه‌ی حضور این دریاچه‌ی زیبا در شهر کومو در ایتالیا می‌توان انجام داد قایق‌سواری روی آب‌های دریاچه‌ی کومو است. خوشبختانه شرکت‌های زیادی در آن ناحیه در راستای اجاره‌دادن قایق فعال هستند و بنابراین برای گشت‌وگذاری آبی روی آب‌های این دریاچه‌ی زیبا هیچ مانع و هیچ دشواری‌ای وجود ندارد.

ضمناً امکان رزرو تورهای چندساعته بر روی آب‌های دریاچه‌ی کومو هم وجود دارد. در این تورها علاوه بر قایق‌سواری بر روی دریاچه می‌توان از شهرهای ساحلی Bellagio و Cernobbio که هر دو از طبیعتی بکر و باغ‌هایی بسیار زیبا برخوردار اند نیز بازدید کرد.

قطعاً و بدون هیچ تردیدی قایق‌سواری روی آب‌های دریاچه‌ی کومو بهترین تفریح شهر کومو در ایتالیا برای اکثر گردشگران است.

۲- بازدید از کلیسای جامع کومو

شهر کومو ایتالیا

کلیسای جامع کومو در مرکز شهر بدون تردید زیباترین ساختمان شهر از لحاظ معماری است. این کلیسا در قرن چهاردهم ساخته شده و به مریم مقدس اختصاص داده شده است. این کلیسا از معماری گوتیک بهره می‌برد و جالب آن که از قرن چهاردهم تا حدود قرن هجدهم تکمیل‌شدن کار ساخت آن به طول انجامیده. نمای بیرونی این کلیسا، همانطور که در تصویر مشخص است، بسیار زیباست و از سنگ ساخته شده و نمای درون هم به سبب وجود نقاشی‌های تزئینی بسیار زیاد توانسته از زیبایی‌های چشمگیری برخوردار شود.

درون کلیسای جامع کومو طاق‌هایی مرتفع با حکاکی‌ها و نقاشی‌هایی زیبا وجود دارند و از همه زیباترشان طاق یا گنبد اصلی است که با آثارهنری طلاکاری شده زیبایی‌ای بیش‌تر از سایر طاق‌ها و گنبدها دارد.

قطعاً یکی از کارهایی که در طی سفر به شهر کومو ایتالیا نباید هیچ گردشگری از تجربه‌ی آن‌ها چشم بپوشد، بازدید از این کلیسای زیبا است.

آدرس: Piazza del Duomo, 22100 Como CO, Italy

۳- بازدید از موزه‌ی باستان‌شناسی کومو

موزه‌ی باستان‌شناسی کومو

مناطق اطراف دریاچه‌ی کومو صرفاً در چند قرن اخیر مسکونی نشده‌اند، بلکه از دیرباز انسان‌ها در این مناطق زندگی می‌کرده‌اند. موزه‌ی باستان‌شناسی کومو که در نزدیکی کلیسای جامع قرار دارد محل به‌نمایش درآمدن اشیایی است که از زندگی مردم قدیمی کومو جمع‌آوری شده‌اند و قدمت برخی از آن‌ها حتی به دوران یونان باستان و قبل‌تر از آن بازمی‌گردد.

در این موزه جواهرات، مصنوعات، ماشین‌آلات کشاورزی و موارد دیگری در ارتباط با زندگی مردم کومو در حدود ۲۰۰۰ سال قابل مشاهده هستند. سعی کنید اگر به کومو سفر کردید سری هم به این موزه‌ی زیبا بزنید.

آدرس: Piazza Medaglie d’Oro Comasche, 1, 22100 Como CO, Italy

۴- بازدید از موزه‌ی تاریخی Giuseppe Garibaldi

موزه‌ی تاریخی Giuseppe Garibaldi در شهر کومو

این موزه هم یک موزه‌ی تاریخی است که در نزدیکی موزه‌ی باستان‌شناسی واقع شده. این موزه در درون از اتاق‌هایی مجلل و تزئین‎شده برخوردار است و در آن به نمایش زندگی سنتی ایتالیایی اقدام شده است. در این موزه بیش‌تر بر سبک زندگی ایتالیایی‌های قدیم تمرکز شده و از همین رو عمدتاً مبلمان، فرش، لباس و موارد این قبیل در آن قابل مشاهده هستند.

گردشگران بد نیست که پس از مشاهده‌ی کلیسای کومو و موزه‌ی باستان‎شناسی این شهر، که هر دو در نزدیکی هم قرار دارند، چند قدم پیاده‌روی کنند و سری هم به این موزه‌ی تاریخی بزنند.

۵- لذت‌بردن از قطار کابلی [Funicular]

Funicular دریاچه‌ی کومو

شهری کوچک در بالای کوه‌های اطراف دریاچه‌ی کومو وجود دارد که با نام Brunate شناخته می‌شود. تفریح خاصی که در ارتباط با رسیدن به این شهر کوچک وجود دارد استفاده از قطار کابلی است. در لبه‌ی شرقی دریاچه‌ی کومو یک قطار کابلی وجود دارد که در مسیر این شهر کوچک حرکت می‌کند. بالا رفتن با این قطار کابلی یکی از بهترین تفریحاتی است که گردشگران می‌توانند در شهر کومو در ایتالیا تجربه کنند. پس از رسیدن به Brunate از طریق قطار کابلی، می‌توان چشم‌اندازی عالی از دریاچه‌ی کومو و محیط اطراف آن در پیش چشم داشت. ضمناً در Brunate کافه‌ها و رستوران‌هایی هم هستند و همچنین فضا برای پیاده‌روی در مکانی طبیعی و زیبا به‌خوبی فراهم است.

۶- بازدید از شهر کوچک Cernobbio

شهر Cernobbio در استان کومو ایتالیا

شهر کومو مرکز استان کومو است. این استان جز شهر کومو چند شهر کوچک دیگر هم دارد که برخی از آن‌ها بسیار زیبا هستند و فاصله‌ی چندانی هم از شهر کومو ندارند. یکی از این شهرها شهر Cernobbio است. این شهر در غرب دریاچه‌ی کومو واقع شده و از ساختمان‌های زیبایی برخوردار است، از جمله ویلای d’Este که گفته می‌شود در ابتدا برای یک ملکه‌ی انگلیسی ساخته شده.

به هر صورت، گردشگرانی که به کومو سفر می‌کنند سعی کنند بازدید از این شهر نسبتاً کوچک را از دست ندهند.

۷- بازدید از Villa Balbianello

شهر کومو ایتالیا

تفریح دیگری که در نزدیکی شهر کومو ایتالیا می‌توان تجربه کرد، بازدید از ویلایی در دماغه‌ی Punta Balbianello در نزدیکی دریاچه‌ی کومو است. این ویلا با معماری باروک یکی از زیباترین ساختمان‌های آن منطقه است و گفته می‌شود در سده‌ی هجدهم ساخته شده. خوشبختانه می‌توان وارد ویلا شد و از زیبایی‌های معماری آن لذت برد، اما جز این می‌توان به بالکن ویلا رفت و از آن‌جا چشم‌اندازی فوق‌العاده زیبا از دریاچه‌ی کومو در پیش چشم داشت.

ضمناً در همین دماغه یک مسیر پیاده‌روی عالی وجود دارد که از خلیج Lenno می‌گذرد و همزمان می‌توان در این مسیر از درختان سربه‌فلک‌کشیده‌ی بسیار زیبا هم لذت برد.

۸- بازدید از شهر کوچک Bellagio

شهر Como ایتالیا

هشتمین تفریح از تفریحات شهر کومو ایتالیا بازدید از شهر کوچک بلاجیو است. این شهر کوچک از سربالایی‌های سنگ‌فرش‌شده‌ی بسیار زیبایی برخوردار است که در آن‌ها رستوران‌ها و کافه‌ها و فروشگاه‌هایی مشغول فعالیت هستند. ضمناً یک تفرجگاه در همین شهر وجود دارد که علاوه بر استفاده از امکانات آن می‌توان در آن مکان به عکاسی از دریاچه‌ی کومو پرداخت، چراکه از چشم‌اندازی عالی از این دریاچه برخوردار است.

۹- بازدید از کلیسای Sant’Abbondio

شهر کومو ایتالیا

این کلیسا یکی از قدیمی‌ترین کلیساهای کل ایتالیا است. برخی می‌گویند که در قرن پنجم میلادی ساخته شده و برخی بر این باور هستند که ساختمان اصلی این کلیسا در قرن یازدهم ساخته شده، اما پس از آن بارها تغییراتی در آن ایجاد کرده‌اند و وجود همین تغییرات موجب شده که نقاشی‌ها و تزئینی‌های بسیار زیادی بر روی دیوارهای درونی این کلیسا از دوران‌های مختلف به یادگار بماند.

از این رو اگر به مکان‌های تاریخی و فرهنگی علاقه دارید می‌توانید در خارج از شهر کومو سری به این کلیسا بزنید.

آدرس: Via Regina Teodolinda, 35, 22100 Como CO, Italy

۱۰- پیاده‌روی

تور ایتالیا

آخرین مورد از فهرست ما در ارتباط با تفریحات کومو به دریاچه‌ی کومو مرتبط است. همانطور که چند بار در بالا اشاره شد و همچنین چنان‌که در تصاویر این دریاچه مشخص است، این دریاچه بسیار زیبا و دل‌انگیز است و وجود آن در نزدیکی شهر کومو رونق زیادی به گردشگری این شهر بخشیده است. خوشبختانه در اطراف این دریاچه می‌توان به پیاده‌روی پرداخت و با در نظر داشتن زیبایی‌های ا ین دریاچه و نسیم خنکی که از آن می‌وزد می‌توان گفت که پیاده‌روی در اطراف این دریاچه یکی از بهترین تفریحاتی است که هر گردشگر می‌تواند در طی سفر به کومو تجربه کند.

سخن آخر

به همراه یکدیگر مروری بر تفریحاتی که می‌توان در اطراف دریاچه و شهر کومو انجام داد داشتیم و دیدیم که این منطقه‌ی زیبا در شمال ایتالیا می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای گردشگرانی باشد که کشور ایتالیا را به‌عنوان مقصد سفر توریستی خود انتخاب می‌کنند.

در آخر قابل ذکر است که برای سفر به ایتالیا و بازدید از شهر کومو می‌توانید از تور ایتالیا مرکز ساحل شنی استفاده کنید. کسب اطلاعات بیش‌تر و رزرو تور ایتالیا از طریق تماس با کارشناسان تورهای خارجی ما امکان‌پذیر است؛ تلفن: ۰۲۱۵۷۹۳۸

منابع: theculturetrip | thecrazytourist

ارسال پاسخ

سه + 18 =