۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

طبیعت انگلیس | ۱۰ تا از بهترین و زیباترین مکان‌های طبیعی انگلیس

اروپا به قاره‌ی سبز شهره است و کسانی که حتی یک بار به کشورهای اروپایی – خصوصاً اروپای غربی – سفر کرده باشند می‌دانند که این شهره‌بودن اروپا به قاره‌ی سبز کاملاً به‌جا و به‌حق است. طبیعت اکثر کشورهای غرب اروپا فوق‌العاده است، اما جزیره‌ی بریتانیا به‌طور عام و کشور انگلیس به‌طور خاص به‌سبب طبیعت فوق‌العاده‌اش – سوای کشورهای اسکاندیناوی – می‌تواند نمادی از طبیعت فوق‌العاده‌ی اروپا باشد. در این نوشتار بر روی طبیعت انگلیس متمرکز هستم. در ادامه به معرفی بهترین و زیباترین مکان‌های طبیعی انگلیس خواهم پرداخت و به همراه یکدیگر خواهیم دید که چرا انگلیس کاملاً لیاقت آن که به نمادی برای طبیعت اروپا تبدیل شود را داراست. ضمناً در خلال بحث‌مان گاه از برخی از بهترین مناطق طبیعی بریتانیا به طور کلی هم نام خواهم برد؛ از جمله مناطقی از اسکاتلند و ولز.

بهترین مکان‌های طبیعی انگلیس

۱- کینانس کاو [Kenance Cove]

Kenance Cove | طبیعت انگلیس

خلیج کوچک کینانس یکی از بهترین مکان‌های طبیعی کشور انگلیس است که در جنوب غربی این کشور واقع شده و شهرتی جهانی دارد. صخره‌های بزرگ، شن‌های درخشان، غارهای جالب و صدای دریا از جمله موارد جذاب این منطقه از انگلیس هستند. Kynance واژه‌ای در زبان کورنی ست و معنای دره و تنگه می‌دهد.

۲- کوه اسنودان [Mt. Snowdon]

Mt. Snowdon

یکی از بهترین مناطق طبیعی در بریتانیا کوه اسنودان و اطراف این کوه است. این کوه در جنوب اسکاتلند واقع است و بلندترین مکان بریتانیا به شمار می‌رود. به بالای این کوه که بروید می‌توانید چشم‌اندازی از ولز، اسکاتلند و انگلیس داشته باشید. در این منطقه هم امکان بالا رفتن از کوه وجود دارد، هم امکان پیاده‌روی در مسیر  Llanberis  که گاه از آن با عنوان مسیر توریست‌ها یاد می‌شود. ضمناً یک راه‌آهن به این منطقه کشیده شده و امکان تماشای اطراف از درون قطار هم فراهم شده‌است.

۳- غار فینگال [Fingale’s Cave]

طبیعت انگلیس Fingale’s Cave

غار فینگال، غاری ست در دل دریا و ظاهری فوق‌العاده دارد. هم خودِ غار عالی است و هم آن که در اطراف آن می‌توان نظاره‌گر طبیعتی چشم‌گیر بود. این غار در کل حدود ۱۰۰ متر ارتفاع دارد که ۸۰ درصد آن در زیر آب است و صرفاً ۲۰ درصد در بالای آب قابل مشاهده است. این غار در جزیره‌ی Staffa اسکاتلند واقع شده، جزیره‌ای که به آتشفشانی‌بودن مشهور است و جالب آن که خود غار هم از گدازه‌های آتشفشان به وجود آمده و کاملاً بازالتی است.

۴- دردل دور [Durdle Door]

طبیعت انگلیس | Durdle Door

این مکان از مشهورترین مکان‌های طبیعی انگلیس و البته از قدیمی‌ترین‌شان است. بسیاری از سنگ‌های این منطقه قدمت‌شان به هزاران سال پیش می‌رسد. دردل دور به‌سبب جذابیت طبیعی و تاریخی‌اش در فهرست اماکن ثبت‌شده در یونسکو هم قرار گرفته. اگر به پارک ژوراسیک علاقه دارید و مجبور هستید این پارک و محتویات‎‌اش را صرفاً از طریق قاب تلویزیون ببینید، می‌توانید به دردل دور بروید و مکانی مشابه با پارک ژوراسیک را ببینید. در این منطقه فسیل‌های چند تن از دایناسورهای بسیار قدیمی که برخی‌شان گویا در ۲۰۰ میلیون سال پیش می‌زیسته‌اند وجود دارند.

۵- غار مادر شیپتون [MOTHER SHIPTON’S CAVE]

MOTHER SHIPTON’S CAVE

مادر شیپتون از مشهورترین پیشگویان قدیمی جهان است و ازآن‌جا که بر طبق برخی داستان‌ها و ماجراها در غاری در انلگیس به دنیا آمده، نام آن غار را غار مادر شیپتون گذاشته‌اند. این غار و نواحی اطراف آن بسیار زیبا و البته مرموز هستند. آرامش فوق‌العاده‌ی این منطقه در کنار طبیعت عالی‌ای که دارد موجب شده‌اند که منطقه‌ی اطراف غار و البته خود غار شهرتی جهانی کسب کنند.

این غار در جنگل نرزبراو واقع شده، جنگلی که همواره مشمول افسانه‌های مردمان محلی بوده، اما در عین حال زیبایی‌های آن را کم‌تر کسی نادیده گرفته است.

زیبایی‌های جنگل نرزبراو و پیچیدگی‌ها و رمز و رازهای غار و دیواره‌ی مادر شیپتون موجب شده‌اند که این منطقه از انگلیس به یکی از بهترین مناطق گردشگری انگلیس تبدیل شود و سالانه هزاران نفر به قصد دیدن از جنگل و غار به این منطقه بیایند. همین موارد خود موجب آن شده‌اند که چند رستوران و فروشگاه در آن منطقه احداث شوند و خلاصه منطقه‌ی مورد بحث رونق بالایی بگیرد.

۶- Winnats Pass

طبیعت انگلیس Winnats Pass

گذرگاه  Winnats از بهترین مناطق طبیعی انگلیس بوده و به‌خوبی نمایان‌گر عالی‌بودن طبیعت انگلیس است. این گذرگاه در منطقه‌ی مشهور و فوق‌العاده‌ی Peak District در Derbyshire واقع شده. در این منطقه چندین مسیر عالی برای پیاده‌روی وجود دارند. پیاده‌روی در دل طبیعتی خارق‌العاده باب میل بسیاری از طبیعت‌دوستان است و از همین روست که این منطقه توانسته به یکی از محبوب‌ترین مناطق انگلیس برای پیاده‌روی تبدیل شود.

۷- آبشارهای های‌فورس [High Force Waterfall]

آبشارهای های‌فورس در نزدیکی روخانه‌ی Tees در شمال شرق انلگیس شهر کانتی دورام واقع هستند. سخن از طبیعت انگلیس که باشد همواره از این آبشارها نیز نامی خواهد بود. هم خود آبشارها بسیار زیبا و دل‌انگیز اند و هم آن که محیط اطراف‌شان به‌سبب زیبایی و آرامشی که دارند توانسته‌اند گردشگران زیادی را به خود بخوانند. سهم منطقه‌ی آبشارهای های‌فورس در طبیعت انگلیس قابل چشم‌پوشی نیست.

۸- تنگه‌ی چدار  [Cheddar Gorge]

Cheddar Gorge

تنگه‌ی چدار در شهرستان سامرست در جنوب غربی انگلیس واقع شده. این مکان افزون بر آن که در زیبایی طبیعت انگلیس نقش دارد، بخشی از تاریخ انگلیس هم به شمار می‌رود. افزون بر زیبایی فوق‌العاده‌ی این تنگه با سنگ‌های مرتفع و درختان بالابلندی که دارد، این مکان، همان جایی است که قدیمی‌ترین اسکلت انسانی انگلیسی معروف به مرد چدار در آن یافت شده، اسکلتی که برآورد شده مربوط به ۹ هزار سال قبل است.

به این منطقه گردشگران زیادی برای کوهنوردی، پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری مراجعه می‌کنند تا لذت هر یک از این کارها را با لذت طبیعت‌گردی در این منطقه تلفیق کنند و دو برابر از این منطقه لذت ببرند.

۹- Scafell Pike

scafell-pike-cumbria

به Scafell Pike که بروید، می‌توانید هوای پاک ارتفاع ۹۷۸ متری آن را تنفس کنید و چشم‌اندازی عالی از طبیعت انگلیس یا در واقع طبیعت فوق‌العاده‌ی آن منطقه به دست آورید. Scafell Pike در لیک دیستریکت [Lake DistrictI واقع شده، منطقه‌ای گردشگری در کامبریا، در شمال انگلیس. طبیعت فوق‌العاده‌ی لیک دیستریکت موجب آن شده که هر سال گردشگران خارجی و داخلی زیادی وارد آن منطقه شوند و از زیبایی‌های طبیعی آن و البته از هوای فوق‌العاده‌اش لذت ببرند.

Lake District,
منطقه‌ی Lake District

دریا، کوه و جنگل از عناصر اصلی منطقه‌ی لیک دیستریکت هستند و همین‌ها با زیبایی‌هایی که دارند توانسته‌اند سوژه‌ای برای شعرگفتن‌های برخی از شاعران انگلیسی و نقاشی‌کشیدن‌های برخی از نقاشان انگلیسی شوند.

۱۰- مجمع‌الجزایر سیلی [ISLES OF SCILLY]

طبیعت انگلیس | جزایر سیلی طبیعت انگلیس | جزایر سیلی

این مجمع‌الجزایر در جنوب غربی انگلیس واقع اند و جزئی از شهرستان کورنوال به‌شمار می‌روند. چنان‌که در تصاویر می‌بینید این مجمع‌الجزایر طبیعتی عالی دارند و از فاصله که به آن‌ها نگریسته می‌شود تداعی‌کننده‌ی جزایر مالدیو هستند. حیف بود در باب طبیعت انگلیس صحبت کنم و اشاره‌ای به زیبایی طبیعی این منطقه نداشته باشم.

سخن آخر

همانطور که در ابتدا هم گفتم انگلیس به سبب طبیعت خوبی که دارد می‌تواند نمادی از طبیعت عالی و سرسبز قاره‌ی اروپا باشد. در این نوشتار به همراه یکدیگر مروری بر بهترین مکان‌های طبیعی انگلیس داشتیم و در خلال بحث یکی دوبار هم از انگلیس خارج شدیم و سری به ولز و اسکاتلند که در نزدیکی انگلیس هستند زدیم.

چنان‌چه در انگلیس زندگی می‌کنید و از طبیعت عالی این کشور شناخت دارید، لطف کنید و تجربیات و دانسته‌های‌تان را از طریق قسمت نظرات با ما و کاربران در میان بگذارید.

اگر قصد مسافرت یا مهاجرت به انگلیس دارید هم می‌توانید از خدمات ساحل شنی درخشان در راستای اخذ ویزای انگلیس استفاده کنید. برای این امر یا روی لینک کلیک کنید یا با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید تا کارشناسان ما راهنمایی‌تان کنند.

منابع: theculturetrip | atlasandboots | tripsavvy

ارسال پاسخ

دو × یک =