۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

‌طبیعت کانادا | ۹ تا از زیباترین مکان‌های طبیعی کانادا

طبیعت کانادا به‌سبب موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی که دارد فوق‌‌العاده است. مکان‌های طبیعی خارق‌العاده‌ای در کانادا برای لذت‌بردن از طبیعت و غرق‌شدن در فضای غیرآهنی مدرن وجود دارند که در این نوشتار به معرفی ۹ تا از آن‌ها پرداخته خواهد شد؛ مکان‌هایی که برخی‎شان گوش‌سپردن به صدای آرامش‌بخش آبشار را هدیه می‌دهند و برخی‌شان صرف نگاه‌کردن به آن‌ها می‌تواند لذت‌بخش باشد، چه رسد گشت‌وگذار در آن‌ها.

بهترین مکان‌های طبیعی کانادا

۱- آبشارنیاگارا

آبشار نیاگارا کانادا آبشار نیاگارا کانادا

قطعاً مشهورترین مکان طبیعی کشور کانادا که معرف طبیعت کاناداست، همین آبشار نیاگارا است. در واقع آبشار نیاگارا یک آبشار نیست، بل مجموع سه آبشار است و از همین رو برخی به جای استفاده از «آبشار نیاگارا» از «آبشارهای نیاگارا» برای اشاره به این منطقه استفاده می‌کنند. آبشارهای نیاگارا در قسمت جنوبی کانادا در نزدیک مرز کانادا با آمریکا در اونتاریو واقع هستند و گفته می‌شود در هر دقیقه ۱۶۸ هزار متر مکعب از این آبشار آب به زمین فرود می‌آید.

برخی بر این باور اند که قدمت آبشارهای نیاگارا – که نام آن‌ها آبشارنعل اسب یا آبشار کانادایی، آبشار آمریکایی و آبشار نقاب عروس است – به دوازده هزار سال پیش می‌رسد.

ضمناً از سال ۱۸۴۶ بدین‌سو تورهای قایق‌سواری در اطراف این آبشارها وجود دارند و از طریق آن‌ها می‌توان در فاصله‌ای نزدیک نسبت به این آبشارها قرار گرفت و از دیدن آن‌ها و شنیدن صدای‌شان لذت برد و کسب آرامش کرد.

۲- شفق قطبی [Northen Lights]

شقف شمالی - شفق قطبی کانادا

احتمالاً تا کنون تصاویری از پدیده‌ی شفق قطبی که با نام‌های Aurora Borealis یا Northen lights شناخته می‌شود دیده‌اید. این پدیده صرفاً در کانادا نیست و در برخی از کشورهای دیگر جهان هم دیده می‌شود، اما یکی از بهترین مکان‌ها برای دیدن شفق قطبی، فورت مک موری در استان آلبراتای کانادا است. البته در شهر وایت‌هورس استان یوکان نیز می‌توان این پدیده را مشاهده کرد. در وایت‌هورس تورهایی وجود دارد که گردشگران را برای دیدن این پدیده‌ی طبیعی به نقطه‌ی مورد نظر می‌برند. امکانات خوبی هم در آن مکان برای پذیرایی از گردشگران تعبیه شده‌است.

۳- پارک استانی دایناسور

پارک استانی دایناسور کانادا | طبیعت کانادا

در حالی که دیدن از پارک ژوراسیک صرفاً از چارچوب تلویزیون ممکن است، می‌توان در پارک استانی دایناسور در شهر بروکسِ استان آلبرتا از مکانی شبیه به پارک ژوراسیک دیدن کرد. این مکان در حدود ۷۵ میلیون سال پیش مکان زندگی دایناسورها بوده و تاکنون فسیل حدود ۴۰ گونه از دایناسورها در این منطقه کشف شده‌است. تورهای زیادی برای این منطقه وجود دارند و راهنمایان تور می‌توانند گردشگران را با تاریخ طبیعی این منطقه آشنا سازند.

۴- پارک ملی ناهانی

Nahanni-National-Park

یکی دیگر از مکان‌هایی که طبیعت کانادا را به بهترین شکل نشان می‌دهند، پارک ملی ناهانی است. پارک ملی ناهانی طبیعتی فوق‌العاده دارد و میزبان چند آبشار و چند گونه حیوان است. در این پارک می‌توان غرق در طبیعتی وحشی شد و طبیعت کانادا را به شکلی ملموس و محسوس تجربه کرد. در کل جهان جاهای کمی وجود دارند که از لحاظ بکری طبیعت همانند پارک ملی ناهانی باشند.

در این منطقه هم امکان کوهنوردی بر فراز کوه‌های عالی آن است، هم امکان پیاده‌روی مهیج در جنگل‌های فوق‌العاده‌اش، هم امکان قایق‌سواری روی دریاچه و هم امکان دیدار از آبشارهای جذاب آن.

۵-  سواحل جزیره‌ی شاهزاده ادوارد

طبیعت کانادا

در این جزیره که جزو شرقی‌ترین مناطق کانادا به حساب می‌آید سواحل فوق‌العاده‌ای وجود دارند، سواحل که با قدم‌زدن در آن‌ها شن‌ها صدا می‌دهند و پدیده‌ای فوق‌العاده اتفاق می‌افتد. این سواحل علاوه بر صدای شن‌های‌شان، طبیعتی فوق‌العاده دارند و یکی از مصداق‌های طبیعت کانادا به حساب می‌آیند.

۶- سنگ‌های Hopewell

طبیعت کانادا

چنان‌که در تصاویر می‌بینید این سنگ‌ها در دل آب خانه دارند و توانسته‌اند منطقه‌ی New Brunswick را به بهترین شکل بیارایند و آن منطقه را به یکی از بهترین مناطق طبیعی کانادا تبدیل کنند. بسته به جزر و مد، ارتفاع این سنگ‌ها از ۱۲ تا ۲۰ متر است و از فاصله که به آن‌ها نگاه شود یادآور جزایر فی فی در پوکت هستند.

بیش‌تر بخوانید: اخذ ویزای کانادا

۷- پارک استانی آلگون کویین

Algonquin-Provincial-Park

یکی دیگر از بهترین مکان‌های طبیعی کانادا که در استان اونتاریو قرار دارد همین پارک استانی آلگون کویین است. این پارک قدیمی‌ترین پارک‌ استانی کانادا به حساب می‌آید و طبیعتی تحسین‌برانگیز دارد. طلوع و غروب آفتاب در این پارک از مشهورترین عناصر مربوط به آن هستند و بخشی از افرادی که وارد این منطقه‌ی طبیعی از کانادا می‌شوند از همان ابتدا قصدشان دیدن طلوع یا غروب آفتاب در این منطقه است.

Algonquin-Provincial-Park

کم نیستند کسانی که در این پارک به گردش می‌پردازند و از مناظر دیدنی آن، دریاچه‌اش، کوه‌های‌اش و صدای پرندگان‌اش به بهترین شکل استفاده می‌کنند. ضمناً گروه هفت، معروف‌ترین گروه نقاشی در کانادا، اکثر کارهای‌شان را در همین پارک استانی انجام داده‌اند.

۸- پارک استانی مک میلان

MacMillan-Provincial-Park

تلویزیون CBC این پارک استانی را جزو عجایب هفتگانه‌ی کانادا دانسته‌است. این پارک استانی بیش‌تر یک جنگل است، جنگلی با درختانی سربه فلک کشیده که عمر برخی‌شان به بیش از ۱۰۰۰ سال می‌رسد. در این جنگل حیوانات متعددی زندگی می‌کنند و انسان با قدم‌زدن در آن می‌تواند آرامشی متفاوت و منحصر به فرد را تجربه کند.

۹- پارک ملی گروس مورن

پارک ملی گروس مرون کانادا | طبیعت کانادا گروس مورن کانادا | طبیعت کانادا | باهترین مکانهای طبیعی کاناد

نمی‌توان سخن از طبیعت کانادا به میان آورد و بحثی، هرچند مختصر، در باب پارک ملی گروس مورن نکرد. این پارک از بهترین مکان‌های طبیعی کانادا است و خود به‌تنهایی می‌تواند نمادی برای طبیعت کانادا به حساب آید. همه‌ی عناصر طبیعی از رودخانه و دریاچه و درخت گرفته تا کوه و گیاه و آبشار و جانور در این منطقه دیده می‌شوند. تصاویر خود گویای این قضیه اند که پارک ملی گروس مورن از زیباترین مناطق طبیعی جهان است و حیف است کسی در کانادا زندگی کند و یا به این کشور به قصد گردش برود و بازدیدی یک یا چند ساعته از این پارک نداشته باشد.

در این منطقه هم امکان کوهنوردی برقرار است، هم امکان قدم‌زدن در میان درختان، هم امکان دوچرخه‌سواری و هم امکان قایق‌سواری بر روی آب‌ها.

ویدئویی کوتاه از طبیعت کانادا

سخن آخر

همانطور که در ابتدای بحث هم گفتم، موقعیت جغرافیایی کانادا موجب شده که این منطقه طبیعتی عالی داشته باشد و پرباشد از مکان‌های طبیعی زیبا. در این نوشتار صرفاً به ۹ مورد از بهترین مکان‌های طبیعی کانادا پرداخته شد، این در حالی است که طبیعت کانادا به این ۹ مکان محدود نمی‎شود. اگر در کانادا زندگی می‌کنید و یا تا کنون به این کشور سفر کرده‌اید، خوشحال می‌شوید تجربیات‌تان از گشت‌وگذار در مناطق طبیعی این کشور را با ما در میان بگذارید.

اگر قصد مسافرت یا مهاجرت به کشور کانادا را هم دارید می‌توانید از خدمات مرکز مسافرتی و گردشگری ساحل شنی درخشان در این راستا استفاده کنید. برای این کار روی لینک زیر کلیک کنید: خدمات کانادا

منابع: homeaway | readersdigest

ارسال پاسخ

چهار × 4 =