در کدام مناطق دبی عکس بگیریم؟

یکی از لذات سفر به شهرها و کشورهای خارجی، عکس‌گرفتن و منتشر کردن آن در شبکه‌های اجتماعی است. در راستای همین قضیه در این نوشتار از مجله‌ی ساحل شنی، به معرفی بهترین مکان‌ها برای عکاسی در دبی خواهم پرداخت. در این مکان‌ها شما می‌توانید هم عکس‌های سلفی خوبی بگیرید و هم آن که در کل عکس‌های غیرسلفیِ هنری و زیبای زیادی به‌یادگار ثبت کنید.

بهترین مکان‌ها برای عکاسی در دبی

مواردی که در ادامه می‌آیند ترتیب‌شان کاملاً تصادفی است و بنابراین رتبه‌ی یک نسبت به رتبه‌ی پنج برتری ندارد، این که کدام‌یک از آن‌ها گزینه‌ی بهتری برای ثبت سلفی و عکس‌های هنری هستند کاملاً به انتخاب شما وابسته است:

۱- برج خلیفه

عکاسی در دبی

برخ خلیفه از مشهورترین ساختمان‌های دبی و کل جهان است و قطعاً سفرتان به دبی باید همراه با بازدید از این برج و البته ثبت عکس در اطراف آن باشد. خوشبختانه در اطراف و در داخل برج خلیفه فضا برای عکاسی بسیار است و هر یک از این فضاها هم ویژگی‌های مثبت خود را دارند. اول آن که می‌توانید در فاصله‌ی چندصد متری از برج خلیفه بایستید و عکس بگیرید، طوری که برج خلیفه به طور کامل در عکس شما ظاهر شود. دوم آن که می‌توانید در کنار آب‌نمای موزیکال دبی بایستید و عکس بگیرید. در این وضعیت هم آب‌نمای مشهور دبی در عکس‌تان قابل مشاهده خواهد بود و هم آن که برج خلیفه در نمایی نزدیک در عکس‌تان ظاهر می‌شود، چراکه آب‌نمای دبی در جلوی دبی‌مال قرار گرفته و فقط چند قدم با برج خلیفه فاصله دارد.

جز این دو مورد، دو مکان عالی دیگر برای ثبت سلفی در برج خلیفه دارید؛ اما موضوعی که در ارتباط با این دو مکان در برج خلیفه وجود دارد این است که برای رفتن به این مکان‌ها و عکس‌گرفتن در آن‌ها باید هزینه کنید، بنابراین عکس‌گرفتن در این دو مکان برای کسانی است که محدودیتی در خرج‌کردن ندارند.

توضیح آن که در برج خلیفه دبی، دو سکوی مشاهده وجود دارند. یکی از آن‌ها در طبقه‌ی ۱۲۴ ساختمان و در ارتفاع ۴۵۲ متری قرار دارد و دیگری که جدیدتر است در طبقه‌ی ۱۴۸ و در ارتفاع ۵۵۵ متری واقع است.

عکاسی در دبی

قطعاً ثبت سلفی و ثبت عکس‌هایی خاص در ارتفاع‌های ۴۵۲ و ۵۵۵ متری از سطح زمین از بهترین تفریحاتی است که یک گردشگر می‌تواند در دبی تجربه کند.

۲- باغ معجزه‌ی دبی

عکاسی در دبی

دبی منطقه‌ای بیابانی بوده و با تلاش‌های امیر این شیخ‌نشین در چند دهه‌ی اخیر است که این شهر به یکی از پیشرفته‌ترین شهرهای آسیا و جهان تبدیل شده. وقتی در این منطقه‌ی بیابانی یک باغ گل بزرگ احداث کردند نام آن را باغ معجزه گذاشتند چرا که یک باغ گل بزرگ در دل منطقه‌ای بیابانی واقعاً هم معجزه است.

خوشبختانه در این باغ معجزه فضا برای گرفتن سلفی و عکس به‌خوبی در دسترس است. تالار پروانه، تالار قلب، میکی‌ماوس گُلی غول‎پیکر، برج خلیفه‌ی گُلی، برج ایفل گلی، تپه‌ی گل و کلی صحنه‌ی عالی و زیبا و رنگارنگ و دل‌انگیز در باغ گل معجزه‌ی دبی برای عکس‌گرفتن وجود دارند. اگر به دنبال ثبت سلفی در دبی هستید حتماً سری به باغ معجزه‌ی دبی بزنید.

۳- دبی مارینا

دبی مارینا

وضعیت دبی مارینا هم از لحاظ معجزه دست‌کمی از باغ معجزه ندارد. وجود یک مارینا در منطقه‌ای بیابانی مثل دبی واقعاً معجزه است. گفته می‌شود آب‌های این منطقه از دبی را از خلیج فارس آورده‌اند و آن‌جا خالی کرده‌اند. در دبی مارینا، آسمان‌خراش‌های متعدد، فضاهایی عالی برای قدم‌زدن، فروشگاه‌های گوناگون و نورپردازی عالی در شب همه موجب می‌شوند که این منطقه از دبی یکی از بهترین جاهای دبی برای عکاسی باشد. چه در طی روز و چه در طی شب که به این منطقه بروید می‌توانید هم از تفریحات آن‌جا لذت ببرید و هم سلفی‌هایی با بک‌گراندی منحصربه‌فرد بگیرید.

۴- آکواریوم دبی

عکاسی در دبی

دبی‌مال از بزرگ‌ترین مراکز خرید جهان است و در نزدیکی برج خلیفه واقع شده. داخل دبی‌مال، یک آکواریوم بسیار بزرگ و البته محبوب وجود دارد که بیش از ۳۰ هزار موجود دریایی را در خود جای داده. این آکواریوم بزرگ به صورت تونل است و بازدیدکنندگان می‌توانند در این تونل قدم بزنند، موجودات دریایی را ببینند و به ثبت سلفی مشغول شوند. بد نیست به آکواریوم دبی‌مال هم سری بزنید و چند عکس عالی در آن‌جا بگیرید.

۵- هتل آتلانتیس

عکاسی در دبی

یکی دیگر از بهترین مکان‌ها برای عکاسی در دبی اطراف هتل آتلانتیس است. این هتل آتلانتیس از آن هتل‌های شیک و خاص است و خصوصاً در شب به‌سبب نورپردازی عالی می‌تواند گزینه‌ای عالی برای عکس‌گرفتن باشد. مقداری از هتل آتلانتیس که فاصله بگیرید می‌بینید که در پشت این هتل جزیره‌ی مصنوعی نخل کاملاً قابل مشاهده است و آن مکان هم می‌تواند مکانی عالی برای عکس‌گرفتن باشد.

۶- ساحل جمیرا

عکاسی در دبی

بد نیست در سفر به دبی به ساحل جمیرا هم سری بزنید. ساحل جمیرا از لحاظ زیبایی به سواحل آنتالیا و پوکت نمی‌رسد، اما اولاً مکانی شاخص در دبی است و ثانیاً برج العرب، یکی دیگر از مشهورترین برج‌های دبی، در نزدیکی این ساحل قرار گرفته. پس در ساحل جمیرا هم می‌توانید از غروب آفتاب دبی عکس بگیرید و هم در کنار برج العرب به ثبت سلفی بپردازید.

۷- سافاری دبی

سافاری دبی

چند بار در بالا به بیابانی‌بودن دبی اشاره کردم و گفتم که در دل این منطقه‌ی بیابانی باغ گل احداث کرده‌اند و یا مارینا به وجود آورده‌اند، اما این کسانی که خواسته‌اند منطقه‌ی بیابانی دبی را به یکی از توریستی‌ترین شهرهای آسیا تبدیل کنند از پتانسیل بیابانی دبی هم نهایت استفاده را برده‌اند و یک مکان عالی برای سافاری تدارک دیده‌اند. در اردوگاهی که برای سافاری دبی مهیا شده هم امکان خودروسواری روی شن‌های بیابان وجود دارد و هم امکان شترسواری. به این منطقه که بروید می‌توانید به‌هنگام غروب خورشید روی شتر از بیابان دبی عکس بگیرید و یا آن که یک سلفی دو نفره با یکی از شترها ثبت کنید.

۸- بستکیه

سلفی گرفتن در دبی

دبی تا همین ۷۰ سال پیش بسیار سنتی بود و بافتی قدیمی همچون بسیاری از شهرهای عربی داشت. برای آن که به طور محسوس دریابید که این شهر از چه وضعیتی به چه وضعیتی رسیده‌است، بد نیست به محله‌ی بستکیه بروید. این محله همان بافت و شکل‌وشمایل قدیمی خود را حفظ کرده و خانه‌های کاه‌گلی، شتر و کوچه‌پس‌کوچه‌های باریک دبی قدیم را در خود دارد. در این محله هم می‌توانید عکس‌های خوبی بگیرید.

یک قلعه‌ی قدیمی هم در همین بستکیه وجود دارد که در حال حاضر به موزه تبدیل شده. این موزه هم می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای عکاسی در دبی باشد.

۹- پارک بالیوود

dubai bollywood park

می‌دانم که درصدی از گردشگران به سینمای بالیوود علاقه دارند. برای این دسته از عزیزان این خبر خوب را دارم که یک پارک در دبی با نام پارک بالیوود وجود دارد که عناصر متعددی از سینمای بالیوود در آن قابل مشاهده هستند. قطعاً عکس‌گرفتن در کنار این عناصر در این پارک یکی از بهترین کارهایی است که علاقه‌مندان به سینمای بالیوود می‌توانند در دبی انجام دهند.

سخن آخر

با هم در این نوشتار مروری بر مکان‌های زیبا برای عکاسی در دبی و البته سلفی در دبی داشتیم. فکر می‌کنم این مکان‌هایی که نام بردم از بهترین مکان‌های دبی برای عکاسی هستند، اما احتمالاً باز هم مکان دیگری در دبی هست که بتواند گزینه‌ای عالی برای ثبت سلفی باشد. اگر تجربه‌ی سفر به دبی را دارید و فکر می‌کنید مکانی دیگر می‌تواند در این فهرست باشد لطفاً آن را به ما و کاربران معرفی کنید.

نکته‌ی دیگری که در آخر این نوشتار باید به آن اشاره کنم این است که تور دبی آژانس ساحل شنی از محبوب‌ترین تورهای خارجی آژانس است. اگر قصد دارید به دبی سفر کنید بد نیست با کارشناسان تورهای خارجی ما تماس بگیرید و اوضاع و احوال تور دبی را جویا شوید، مطمئن باشید شرایط تور چنان خوب است که بعد از مشورت با کارشناسان ما این تور را رزرو می‌کنید و از طریق آن چند شبی عالی را در دبی سر می‌کنید. برای تماس با کارشناسان تورهای خارجی ما و دریافت اطلاعات کامل در مورد تور دبی و رزرو آن از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ استفاده کنید.

1 پاسخ

ارسال پاسخ