۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

بهترین مکان‌ها برای تماشای منظره‌ی غروب آفتاب در جزیره سانتورینی

تماشای غروب آفتاب یکی از کارهای رایجی است که گردشگران در جزیره سانتورینی انجام می‌دهند. درصدی از گردشگران که قصد سفر به این جزیره‌ی یونانی را دارند می‌دانند که در این جزیره قرار است هم به تماشای غروب آفتاب بنشینند و هم از بهترین زوایا به عکاسی بپردازند، اما بسیاری از آن‌ها نمی‌دانند که غروب خورشید در کدام مناطق جزیره سانتورینی نمایی زیباتر دارد. در این نوشتار به معرفی ۷ تا از بهترین مکان‌ها برای تماشای غروب آفتاب در جزیره سانتورینی پرداخته خواهد شد. ضمناً برای آن که با جاهای دیدنی جزیره سانتورینی هم آشنا شوید می‌توانید از این لینک استفاده کنید: جاهای دیدنی جزیره سانتورینی.

تماشای غروب آفتاب در جزیره سانتورینی

۱- تفرجگاه فیرا

تماشای غروب آفتاب در جزیره سانتورینی

تفرجگاه فیرا در قسمت جنوب آن بر لبه‌ی صخره یکی از بهترین مکان‌های جزیره سانتورینی برای تماشای غروب خورشید است. این تفرجگاه در نزدیکی کلیسای جامع شهر قرار گرفته و چندین کافه و رستوران در خود دارد. بسیاری از گردشگران به این تفرجگاه می‌روند و در حالی که مشغول نوشیدنِ نوشیدنی یا خوردن خوراکی هستند به تماشای غروب خورشید می‌نشینند و از آن منظره‌ی زیبا عکس می‌گیرند.

ضمناً غروب آفتاب در این منطقه از جزیره زودتر از سایر مناطق دیده می‌شود.

۲- شهر Oia

تماشای غروب آفتاب در جزیره سانتورینی

یکی از شهرهای جزیره سانتورینی با نام Oia از جاذبه‌های گردشگری این جزیره است. این شهرک بسیار زیباست و خانه‌های آن عمدتاً به رنگ سفید اند. مشهور است که بهترین مکان برای تماشای غروب خورشید جزیره سانتورینی همین منطقه است، اما همین قضیه موجب شده که در اکثر روزهای سال، خصوصاً تابستان، این منطقه بسیار شلوغ باشد و کلی گردشگر به هنگام غروب خورشید در آن منطقه مشغول عکاسی باشند. همهمه و هیاهوی گردشگرانِ متعدد و فلاش‌های متعدد گوشی‌های آن‌ها ممکن است برای برخی از گردشگرانی که کلاً با ازدحام جمعیت سازگار نیستند آزاردهنده باشد، از این رو اگر جزو افرادی هستید که نمی‌توانید با شلوغی کنار بیایید بهتر است از سایر مکان‌های این فهرست برای تماشای غروب آفتاب استفاده کنید.

۳- شراب‌خانه‌ی Santo

سانتورینی

شراب‌خانه‌ی Santo یکی دیگر از بهترین مکان‌ها برای تماشای غروب خورشید در جزیره سانتورینی است. این شراب‌خانه تقریباً در مرکز سانتورینی واقع شده و تراسی طولانی با میز و صندلی دارد. نشستن روی صندلی‌ها و پشت میزها و نوشیدن نوشیدنی و خوردن خوراکی و همزمان تماشای غروب افتاب از بهترین کارهایی است که یک گردشگر می‌تواند در سفر به سانتورینی انجام دهد.

ضمناً در تراس چشم‌اندازی عالی هم از جزایر آتش‌‌فشانی Nea و Kameni وجود دارند و بنابراین تراسِ این شراب‌خانه می‌تواند گزینه‌ای عالی برای عکاسی هم باشد.

۴- فانوس دریایی [Lighthouse]

فانوس دریایی سفید رنگی در جزیره سانتورینی وجود دارد که گفته می‌شود در سال ۱۸۹۱ ساخته شده و به‌خودی خود یکی از جاذبه‌های گردشگری سانتورینی است، اما این فانوس دریایی در جنوبی‌ترین قسمت این جزیره واقع شده و بنابراین در کنار آن می‌توانید چشم‌اندازی عالی از غروب خورشید در پیش چشم داشته باشید.

۵- Thirassia

تماشای غروب آفتاب در جزیره سانتورینی

Thirassia یکی از جزایر آتشفشانی سانتورینی است که برای دسترسی به آن از سمت شهر فرا باید از قایق استفاده کنید. منظره‌ی غروب آفتاب در این جزیره هم بسیار دیدنی است خصوصاً به سبب آن که خانه‌های سفید سانتورینی هم در این منظره جای می‌گیرند. اما نکته‌ای که در مورد تماشای غروب آفتاب در Thirassia وجود دارد این است که اگر بخواهید بعد از غروب آفتاب از Thirassia به فیرا بازگردید احتمالاً قایقی در دسترس نباشد و مجبور به ماندن در این جزیره شوید، بنابراین اگر اصرار دارید برای بازدید غروب آفتاب به این جزیره بروید باید قبل از غروب آفتاب یک مکان را برای خوابیدن در شب رزرو کنید. نگران نباشید به راحتی می‌توانید یک مکان برای ماندن رزرو کنید.

۶- ثرای باستانی

نام قدیم سانتورینی ثرا [Thira] بوده و یک منطقه‌ی قدیمی در این جزیره هست که با نام ثرای باستانی شناخته می‌شود. این منطقه افزون بر آن که یکی از جاذبه‌های گردشگری تاریخی سانتورینی به شمار می‌رود مکانی عالی برای تماشای غروب آفتاب در این جزیره است. این منطقه به عنوان مرتفع‌ترین مکان در سانتورینی هم شناخته می‌شود و بنابراین اگر به دنبال تماشای غروب آفتاب در ارتفاعی بالاتر از سایر مکان‌ها هستید می‌توانید به این منطقه بروید و به تماشای غروب بنشینید.

۷- جاده‌ی ساحلی بخش جنوبی سانتورینی

یک جاده در قسمت جنوبی سانتورینی به سمت غرب این جزیره کشیده شده. در این جاده مکان‌های مختلفی برای تماشای غروب خورشید وجود دارند. فکر می‌کنم بد نباشد در سفر چند‌روزه‌تان به سانتورینی یک روز غروب را به این جاده بروید و غروب زیبای جزیره را از آن‌جا به تماشا بنشینید.

سخن آخر

۷ تا از مکان‌های برتر سانتورینی برای تماشای غروب خورشید در این نوشتار معرفی شدند. در سفر به این جزیره به این مکان‌ها بروید و هم به تماشای غروب آفتاب بنشینید و هم مشغول عکاسی شوید.

ضمناً در صورتی که به‌دنبال سفر به یونان هستید پیشنهاد می‌کنم از خدمات آژانس ساحل شنی در ارتباط با سفر به یونان استفاده کنید. برای دریافت ویزای شینگن یونان، دریافت وقت سفارت و همچنین وقت فوری سفارت یونان می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ استفاده کنید.

همچنین برای مشاوره‌ی رایگان در مورد ویزای شینگن یونان و وقت سفارت این کشور روی لینک کلیک کنید: مشاوره‌ی رایگان.

منبع: tripsavvy

ارسال پاسخ

پانزده + چهارده =