معرفی فرودگاه یزد | فرودشگاه شهید صدوقی

فرودگاه شهید صدوقی یزد دهمین فرودگاه پر تردد کشور است و در سال نزدیک به ۵۵۰٫۰۰۰ مسافر از طریق آن سفر می‌کنند. این فرودگاه علاوه بر مقاصد داخلی، که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد، در بعضی شرایط خاص از جمله در فصل حج به بعضی از فرودگاه‌های خارجی هم پرواز دارد. در این نوشتار به معرفی فرودگاه یزد و امکانات آن خواهیم پرداخت و نگاهی به پروازهای آن خواهیم انداخت.

معرفی کلی فرودگاه شهید صدوقی یزد

فرودگاه یزد

شهر یزد مرکز استان یزد تقریباً در مرکز ایران در دشت یزد – اردکان واقع شده. این شهر تاریخی، نخستین شهر تاریخی ایران است که در یونسکو ثبت شده و هر ساله میزبان افراد زیادی است که به دلایل مختلف، از کاری و تحصیلی گرفته تا توریستی، به این شهر سفر می‌کنند. خوشبختانه شهر یزد از جمله شهرهایی است که از فرودگاه برخوردار اند و بنابراین درصدی از سفرهایی که به مقصد و یا از مبدأ این شهر صورت می‌گیرند به صورت هوایی هستند. فرودگاه یزد وضعیت نسبتاً خوبی دارد و، همانطور که در بالا گفته شد، در هر سال حدود ۵۵۰ هزار نفر از طریق آن جابه‌جا می‌شوند.

این فرودگاه در حدود ۱۰ کیلومتری شهر یزد قرار دارد و در حال حاضر روزانه مجموعاً نزدیک به ۲۰ پرواز ورودی و خروجی در آن انجام می‌شوند. جاذبه‌های گردشگری شهر یزد و نواحی اطراف آن باعث شده‌اند تا این فرودگاه جایگاه مهمی در سفرهای توریستی داخلی و خارجی به این شهر داشته و علی‌رغم جمعیت کم شهر یزد ترافیک زیادی داشته باشد. فرودگاه یزد فرودگاهی تجاری و باری است و در حال حاضر کاربرد نظامی و آموزشی ندارد. این فرودگاه بر اساس آمارهای رسمی مربوط به سال ۱۳۹۲ در این سال ۴۸۸۹ پرواز داشته و طی این پروازها ۴۷۱٫۱۶۴ مسافر و ۳٫۲۲۵ تن بار را جابه‌جا کرده است. فرودگاه شهید صدوقی یزد با کد یاتا AZD و کد ایکائو OIYY شناخته می‌شود.

در حال حاضر هواپیمایی‌های کاسپین، آسمان، ایران ایر، زاگرس و کارون در فرودگاه یزد دارای دفتر فروش بلیط هستند و مسافرانی که پیش از حضور در فرودگاه موفق به خرید بلیط نشده‌اند می‌توانند از این دفاتر برای مقصد مورد نظر خود بلیط خریداری کنند و همچنین امور مرتبط با پروازهای خود، از جمله اشیای گم‌شده، استرداد بلیط و …، را در دفتر هواپیمایی مجری پرواز بررسی و پیگری کنند. علاوه بر این هواپیمایی‌‌ها، هواپیماهای ایرلاین‌های پویا و آتا نیز در این فرودگاه تردد دارند.

فرودگاه شهید صدوقی یزد

تهران، مشهد، اهواز، بندرعباس و کیش مقاصد پروازی داخلی این فرودگاه هستند و علاوه بر این موارد پروازهای خارجی‌ای، به‌صورت فصلی، به مقصد شهرهای نجف، بغداد، جده و مدینه از فرودگاه یزد انجام می‌شوند.

لازم به ذکر است که تمامی اطلاعات ارائه‌شده درباره‌ی مسیرهای پروازی و ایرلاین‌های مجری پرواز در این نوشتار مربوط به آبان‌ماه سال ۹۸ است و امکان تغییر آن‌ها در آینده وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیش‌تر در ارتباط با اطلاعات پرواز فرودگاه یزد می‌توانید از شماره‌تلفن ۱۹۹ استفاده کنید.

امکانات فرودگاه شهید صدوقی یزد

فرودگاه شهید صدوقی یزد

مسافرانی که از طریق فرودگاه یزد سفر می‌کنند می‌توانند طی مدت انتظار خود از امکاناتی از جمله رستوران و کافی‌شاپ، پارکینگ، اورژانس، خدمات باربری و بسته‌بندی بار، اینترنت، خدمات تاکسی شهری و بین‌شهری، خدمات تلفن شهری و بین‌شهری کارتی، خدمات ویژه‌ی افراد کم‌توان، ماساژ، سرویس بهداشتی، نمازخانه،  غرفه‌های فروش انواع سوغاتی، صنایع دستی و …، غرفه‌ی رایتل و … استفاده کنند. افزون بر این موارد مسافران می‌توانند امور بانکی خود را در غرفه‌ی خدمات بانکی در ترمینال شماره‌ی ۱ و همچنین از طریق دستگاه‌های خودپردازی که در سالن انتظار و نیز در سالن ترانزیت ترمینال شماره‌ی ۱ قرار داده شده‌اند انجام دهند.

برای رفتن از فرودگاه به داخل شهر یزد و برعکس می‌توان از تاکسی‌های فرودگاه و همچنین از اتوبوس استفاده کرد. اگرچه فرودگاه یزد نزدیک به ۱۰ کیلومتر از شهر فاصله دارد، اما این مسیر آن‌قدر خلوت و شرایط رانندگی در آن آن‌قدر مناسب هست که مسافران بدون هیچ مشکلی در مدتی کوتاه از فرودگاه به شهر، و برعکس، بروند.

خرید بلیط هواپیما یزد

خوشبختانه این امکان برای شما عزیزان فراهم است که برای رزرو بلیط هواپیما یزد از خدمات رزرو بلیط هواپیما مرکز ساحل شنی استفاده کنید. برای خرید بلیط هواپیما یزد می‌توانید از طریق تماس با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۷۸ با تیم رزرو بلیط هواپیمای مرکز گردشگری ساحل شنی در تماس شوید.

هر نکته‌ای که در ارتباط با خرید بلیط هواپیما، و خصوصاً بلیط هواپیما یزد، وجود داشته باشد و کاربردی باشد حتماً آن را کارشناسان ما به شما خواهند گفت.

سایر خدمات ساحل شنی

جز بلیط هواپیما یزد می‌توانید بلیط هواپیما سایر شهرهای ایران را هم از طریق تماس با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ رزرو کنید. ضمناً رزرو بلیط هواپیما شهرهای خارجی نیز جزئی از خدمات ساحل شنی است. برای آگاهی بیش‌تر از فهرست بلیط هواپیمای شهرهای ایرانی و خارجی می‌توانید روی لینک‌های زیر کلیک کنید:

افزون بر این موارد، اخذ ویزا، اخذ وقت سفارت، تورهای داخلی، تورهای خارجی، پیکاپ ویزا، رزرو هتل، بیمه‌ی مسافرتی و کلی سرویس دیگر، خدمات مرکز گردشگری و مسافرتی ساحل شنی هستند.

کارهای سفرتان به شهرهای ایران و خارج از ایران را به کارشناسان ما بسپارید و با خیالی آسوده و بدون دغدغه و دردسر صرفاً تمرکزتان را روی سفرتان و هدف از سفر بگذارید.

کسب اطلاعات بیش‌تر در مورد هر یک از خدمات ساحل شنی از طریق تماس با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ امکان‌پذیر است.

ارسال پاسخ