بهترین فستیوال‌های غذای دنیا برای شکم‌گردها | یک سال را به غذا خوردن بگذرانید!

فستیوال‌های غذای دنیا ، شما را به چشیدن طعم خوش هر شهر و کشور دعوت می‌کنند. یکی از بخش‌های هیجان‌انگیز هر سفر به مکان‌های جدید، امتحان غذاهای آن است. انگار روح هر شهر را به غذاهای محبوب آن دمیده باشند. نمی‌شود به ناپل در ایتالیا رفت و طعم پیتزای اصیل آن را تجربه نکرد. باید سوشی خوردن در ژاپن را مانند یک رسم آئینی جدی گرفت و در نهایت در دانمارک طعم واقعی غذای دریایی را تجربه کرد.

فستیوال‌های غذای دنیا
فستیوال‌های غذای دنیا

اصلا چه کسی می‌تواند به یک بشقاب غذای خوشمزه دست رد بزند؟ هیچ چیز در دنیای شکم‌گردها بهتر از خوردن غذا از دست بهترین سرآشپزان دنیا نیست. در این مقاله از ساحل شنی به جذاب‌ترین فستیوال‌های غذای دنیا در هر ماه سر می‌زنیم.  معلوم است که در پایان سال، هر کس که اضافه وزن بیشتری داشته باشد، بیشتر خوش گذرانده است.

ژانویه، یک شروع شیرین برای فستیوال‌های غذای دنیا

شکم‌گردی خود را با یک بمب خوشمزه باید شروع کنید. با وجود این‌که اولین ماه سال میلادی، ماه محبوبی برای فستیوال‌های غذای دنیا نیست. اما همین معدود فستیوال‌ها ارزش پرواز  به دور جهان را دارند:

فستیوال ترافل ناپا، کالیفرنیا

هر سال در روزهای ۱۷ تا ۲۰ ژانویه، یک فستیوال شگفت‌انگیز در شهر زیبای ناپا کالیفرنیا برگزار می‌شود. تجربه خوردن ترافل‌های شگفت‌انگیز این جشنواره، شروع شیرینی برای سفر خواهد بود. در این سفر می‌توانید از سرآشپز‌هایی که ستاره میشلن را دریافت کرده‌اند پخت ترافل را یاد بگیرید. ژانویه سال ۲۰۲۰ نهمین سالی است که این فستیوال خوشمزه برگزار می‌شود شما می‌توانید خودتان را به آن برسانید.

فوریه، عطر پرتقال و هندوانه در ماه عشاق!

فوریه فقط ماهی برای عشق و داستان‌های رمانتیک نیست. هر کسی که عاشق هندوانه و پرتقال باشد هم در این ماه داستان‌های فراوانی را می‌تواند تجربه کند. اگر می‌خواهید به سفر شکم‌گردیتان کمی نمک هیجان هم اضافه کنید بار سفرتان به استرالیا را ببندید!

فستیوال هندوانه چین‌چیلا، استرالیا

اگر هندوانه دوست دارید، باید به این فستیوال بروید! هر دو سال یک‌بار استرالیا میزان یکی از بزرگترین فستیوال‌های هندوانه دنیا می‌شود. این فستیوال طوری طراحی شده که یک لبخند بزرگ را روی صورت شما بکارد! در ملون‌فست می‌توانید کارهای عجیب زیادی را تجربه کنید، مثل: اسکی با هندوانه، تف کردن تخم هندوانه، پرتاب هندوانه و البته آیرن‌من (مرد آهنی) هندوانه‌ای!

فستیوال هندوانه چین‌چیلا - فستیوال‌های غذای دنیا
فستیوال هندوانه چین‌چیلا

به یاد داشته باشید که فوریه در چین‌چیلا گرم است و یک عینک آفتابی، لباس راحت و کرم ضدآفتاب با خود داشته باشید. در این فستیوال همه با تم هندوانه‌ای لباس می‌پوشند پس شما هم روح فستیوال را بپذیرید و همرنگ جماعت شوید.

فستیوال هندوانه چین‌چیلا
فستیوال هندوانه چین‌چیلا

ارابه ملکه ویولتا، ناقوس جنگ پرتقال را در ایتالیا به صدا در می‌آورد!

هر سال، ۱۱ فوریه، آغاز جنگ سه روزه پرتقال در شهر ایوریا ایتالیا برگزار می‌شود. ملکه این جشن که ویولتا نام دارد از میان مردم سوار بر کالسکه عبور می‌کند و این جنگ نارنجی آغاز می‌شود. دو گروه مختلف در این جنگ شرکت می‌کنند. یک گروه پرتاب‌کننده پرتقال‌های گندیده‌اند که بر ارابه سوارند. گروه دیگر، افراد پیاده‌ای هستند که به ارابه سواران پرتقال پرتاب می‌کنند. طبق پیشینه این رویداد، ارابه سواران نجیب‌زادگان، و افراد پیاده مردم شورشی هستند.

فستیوال پرتقال ایتالیا - فستیوال‌های غذای دنیا
فستیوال پرتقال

این فستیوال به افسانه‌ای از قرن ۱۲ میلادی بازمی‌گردد که در آن یک دختر دهقان مقابل خواسته یک اشراف‌زاده می‌ایستد که می‌خواسته با او رابطه جنسی برقرار کند. آن دختر سر بارون را از تنش جدا می‌کند و تبدیل به ملکه ویولتا، نماد جشن می‌شود.

فستیوال پرتقال - فستیوال‌های غذای دنیا
فستیوال پرتقال

۴ هزار شرکت کننده در قالب ۹ گروه، در این فستیوال نام‌نویسی می‌کنند و با ۵۰۰ تن پرتقال به جنگ هم می‌روند. جشنواره پرتقال ایوریا یکی از مهیج‌ترین فستیوال‌های غذای دنیا است.

مارس، عجیب‌ترین فستیوال‌های غذای دنیا در فضای آزاد

ماه مارس همزمان با آغاز بهار در نیم‌کره شمالی زمین و آغاز پاییز در نیم‌کره جنوبی است. ماهی که با داشتن هوایی معتدل، همه چیز را برای برگزاری فستیوال‌هایی در فضای باز مهیا می‌کند.

فستیوال غذاهای وحشی هوکی‌تیکا، نیوزلند

فستیوال غذاهای وحشی - فستیوال‌های غذای دنیا
فستیوال غذاهای وحشی

فستیوالی که من پیشنهاد نمی‌کنم، بهشت کسانی است که از امتحان کردن غذاهای جدید سیر نمی‌شوند. شهر هوکی‌تیکا در ماه مارس میزبان یکی از فستیوال‌های غذای دنیا است که در آن عقرب سرو می‌شود. در این فستیوال هرچه خوردنی به نظر نمی‌آید را طبخ می‌کنند. از تخم مرغ دریایی گرفته تا کرم‌های خاکی و صدف‌های کوهی. البته در این فستیوال می‌توانید کباب‌های جذاب، کالباس‌های لذیذ و  ماهی سالمون دودی هم پیدا کنید. اما ماجراجوها این‌جا چشم ماهی، گوش خوک و سر اردک می‌خورند!

فستیوال غذاهای وحشی
فستیوال غذاهای وحشی

فستیوال پن‌کیک، روسیه

این فستیوال البته عجیب نیست اما بسیار خوش‌مزه است. روسیه، فصل زمستان را با پن‌کیک و کره بدرقه می‌کند. دو هفته قبل از عید ارتدکس، شهر سن‌پترزبورگ میزبان یک رسم قدیمی اسلوونیایی است که با مصرف مقدار زیادی غذا برگزار می‌شود. پن‌کیک روسی که در کره غلتانده شده و با مربا، خامه و یا حتی خاویار سرو می‌شود. اگر خیلی احساس گرسنگی کردید، به این فستیوال سر بزنید! این فستیوال در اوکراین و بلاروس هم طرفدار دارد.

فستیوال پن‌کیک روسیه - فستیوال‌های غذای دنیا
فستیوال پن‌کیک روسیه

آپریل، شکوفه‌های گیلاس بر سر میزهای غذا!

ماه اپریل بیشتر به‌خاطر جشنواره‌های شکوفه گیلاس شهرت دارد. اما غذا همیشه جای خودش را میان فستیوال‌ها پیدا می‌کند. مزمزه کردن عطر و طعم بهار میان ساندویچ‌های غذا بسیار دلپذیر خواهد بود.

فستیوال شا‌ه‌ماهی، دانمارک

اگر اهل غذاهای دریایی باشید، حتما خوردن شاه‌ماهی را از دست نداده‌اید. این ماهی خوش‌طعم درست در ماه آپریل در پناه‌گاه‌های خورد شره رینکوبینگ دانمارک تخم‌ریزی می‌کنند و ماهی‌گیران هم فرصتی عالی برای صیدشان دارند. در جشنواره شاه‌ماهی دانمارک می‌توانید با شاه‌ماهی سرخ‌شده، پخته شده، ترش‌شده و فیله شده از خودتان پذیرایی کنید. شاید اینجا تنها فستیوالی باشد که این ماهی را برایتان سرو کند!

فستیوال شاه ماهی
فستیوال شاه ماهی

ماه می! ماهی برای پنیر دوست‌ها

فستیوال‌های ماه می، بیشتر میزبان غذاهای سرد هستند. با این حال اگر  غذاهای آسیایی هم دوست دارید باید وقت‌شناس باشید و بار سفر  به فیلیپین را ببندید.

فستیوال پنیر غلتان گلوستر

در آخرین دوشنبه ماه می، می‌توانید به شهر گلوستر بروید و در فستیوال هیجان‌انگیز پنیر غلتان این شهر شرکت کنید. این فستیوال از ۵ مسابقه تشکیل شده که یکی از آن‌ها مخصوص خانم‌ها است. پنیر این مسابقه گلوستر نام دارد و نوعی پنیر سفت است که به طور سنتی گرد درست می‌شود. برای این مسابقه برای پنیر یک محافظ چوبی درست می‌کنند. افراد شرکت کننده در مسابقه بالای تپه کوپرهیل منتظر می‌ایستند تا داور پنیر را در شیب تپه رها کند. و سپس به شکلی دیوانه‌وار به‌دنبال آن می‌دوند. برنده کسی است که بعد از خط پایان سالم مانده باشد و زودتر پنیر را بگیرد.

فستیوال پنیر غلتان
فستیوال پنیر غلتان

هر سال بیش ۴۰۰ نفر در این مسابقات شرکت می‌کنند و ۵ هزار نفر هم برای تماشا از سراسر دنیا به انگلستان می‌آیند. فستیوال پنیر غلتان، یکی از خطرناک‌ترین و هیجان‌انگیزترین فستیوال‌های غذای دنیا است که یک پنیر ۲٫۵ کیلویی را در آن جایزه می‌دهند.

فستیوال پنیر غلتان - فستیوال‌های غذای دنیا
فستیوال پنیر غلتان

خودنمایی رنگ‌ها در فستیوال پاهیاس، فیلیپین

فیلیپین این روزها مقصدی محبوب بین گردشگران از سراسر دنیا است. غذاهای فیلیپینی هم این محبوبیت را دو چندان کرده‌اند. برای این که هم لذت سفر به فیلیپین را بچشید و هم غذاهای منحصربه‌فرد این کشور بخورید، در هفته دوم ماه می به این کشور بروید. جشنواره پرجنب‌وجوش سن اسیدرو پاهیاس  فستیوالی برای جشن برداشت سالانه محصولات کشاورزی است. در این جشنواره می‌توانید در رنگ و هدایای شکر‌گزاری غرق شوید و بهترین غذاهای فیلیپین را هم بچشید.

فستیوال پاهایاس - فستیوال‌های غذای دنیا
فستیوال پاهایاس

ژوئن، همنوایی موسیقی با غذا!

آغاز فصل تابستان در سراسر دنیا با فستیوال‌های موسیقی گره خورده است. اما چه کسی از لذت غذا کنار شنیدن موسیقی خوب استقبال نمی‌کند؟

به روسیه برگردید تا طعم مسکو را بچشید!

معروف‌ترین فستیوال پایتخت روسیه، فستیوال «مزه مسکو» است. ۱۵ رستوران  مهم مسکو در این جشنواره شرکت می‌کنند. در این فستیوال می‌توانید از منوهای مختلفی غذا انتخاب کنید و نحوه طبخ آن را هم از یک آشپز حرفه‌ای یاد بگیرید. منوهایی برای کودکان هم در این فستیوال پیدا می‌شود که آن را انتخابی سرگرم کننده برای بچه‌ها هم می‌کند.

فستیوال طعم مسکو
فستیوال طعم مسکو

می‌توانید با خانواده خود در این فستیوال شرکت کنید و مطمئن باشید که به همه خوش می‌گذرد. حد.ود ۲۰۰ مستر کلاس، کنسرت‌های موسیقی در فضای باز و مهمانی‌های بزرگ همه برگزار می‌شوند تا شما اوقات خوبی داشته باشید.

جولای، یک ماه برای تمام مناسبت‌ها

جولای در میانه تابستان، ماه محبوبی برای بستنی دوست‌ها است. روز جهانی بشقاب پرنده هم در این ماه قرار دارد و روز بین‌المللی بوسه هم از دیگر مناسبت‌های این ماه است. اما جولای برای آمریکایی‌ها از همه مهم‌تر است، جشنواره‌های باربیکیو که به مناسبت ۴ جولای روز استقلال آمریکا برگزار می‌شود خیلی بین شکم‌گردها معروف است! اما از کباب بگذرید و به ایتالیا سفر کنید!

جشنواره پیتزای ناپل، ایتالیا

یکی از محبوب‌ترین فستیوال‌های غذای دنیا ، فستیوال پیتزا ناپل است. پیتزا تنها یک غذای محبوب در سراسر دنیا نیست، در ناپل، جایی که اولین باز پیتزا پخته شده، یک سبک زندگی را شکل داده است. در زمان جشنواره، بهترین سرآشپزهای ناپل با حرکات نمایشی خمیر پیتزا را آماده می‌کنند، با افزودن سس گوجه، پنیر موتزارلا و روغن زیتون، به آن روح ایتالیا را می‌دمند. این فستیوال، بهشت دوست‌داران پیتزا است.

فستیوال پیتزا ناپل
فستیوال پیتزا ناپل

آگوست، بدرقه تابستان با گوجه فرنگی!

معمولا همه دوست دارند که روزهای آخر تعطیلات تابستانی را در کنار سواحل اقیانوس بگذرانند. شانس با شما یار است، در شکم‌گردیتان به دور دنیا، می‌توانید در فستیوال‌هایی شرکت کنید که کنار ساحل برگزار می‌شوند.

فستیوال گوجه فرنگی، توماتینا، اسپانیا

در آخرین چهارشنبه ماه آگوست، صد تن گوجه فرنگی در یک نبرد خیابانی به عنوان اسلحه استفاده می‌شوند. عمر این جشنواره، به سال‌ ۱۹۴۵ میلادی بازمی‌گردد. برای چند سال این رسم در اسپانیا ممنوع بود اما جوانان بر آن پافشاری کردند تا در نهایت در سال ۱۹۵۹ به صورت یک فستیوال قانونی درآمد. تهیه گوجه فرنگی جشنواره هم از سال ۱۹۸۰ به‌عهده شهرداری شهر است. توماتینا جشن سرخی است که در سرتاسر دنیا طرفدار دارد و جنگ‌زده‌های آن پر از نشاط و سرخی هستند!

فستیوال گوجه اسپانیا - فستیوال‌های غذای دنیا
فستیوال گوجه

سپتامبر، خودنمایی فستیوال‌های غذای دنیا در آسیای شرقی

آغاز فصل پاییز وقت خوبی برای سفر به شرق آسیا است. در این بخش از جهان، طبیعت جشنواره رنگ‌ها را برگزار کرده و زیباترین پاییز‌های دنیا را می‌توان در آن دید. یکی از خوشمزه‌ترین فستیوال‌های غذای دنیا در چین منتظر شما است.

فستیوال کیک ماه، چین

فستیوال نیمه پاییز، جشنی است که به کیک ماه شهرت دارد. این فستیوال همراه با کامل شدن قرص ماه برگزار می‌شود و در واقع جشن خوشه‌چینی پاییز است. در این مراسم، که یکی از چهار عید مهم چینی‌ها است، تماشای ماه از ضروری‌ترین سنت‌های مراسم است.

فستیوال کیک ماه - فستیوال‌های غذای دنیا
فستیوال کیک ماه

جشن، رقص و داستان‌خوانی، روشن کردن فانوس و شمع در شب و صرف کیک همراه با چای از دیگر سنت‌های این مراسم زیبا است. کیک ماه کیکی گرد است که در آن مربای نیلوفر آبی یا لوبیای شیرین پر شده است. این مراسم علاوه بر چین، در تایوان، ویتنام و سنگاپور هم برگزار می‌شود.

اکتبر، ماه سفر به فرانسه

در ماه اکتبر در سرتاسر اروپا فستیوال‌های متفاوتی از جمله فستیوال غذا برگزار می‌شود. آلمانی‌ها با برگزاری فستیوال آبجو در این ماه مشهورند و ایتالیایی‌ها جشن ترافل سفید می‌گیرند. اما اگر شکلات دوست دارید، به فرانسه بروید.

فستیوال تالار شکلات، فرانسه

برای خیلی از ما که شکلات دوست هستیم، تجربه بی‌نظیر حضور در تالار شکلات پاریس باورنکردنی است. بهترین فرآورده‌های شکلات از سراسر دنیا در ویترین‌های جذاب در این فستیوال به نمایش درمی‌آیند. در این فستیوال برنامه‌های مختلفی با محوریت شکلات برگزار می‌شود و پاریس را با طعم کاکائو عجین می‌کند. نمایش‌های شکلاتی، ورک‌شاپ‌های تهیه شکلات و حتی فشن‌شوهایی به رنگ شکلات از جمله برنامه‌های این فستیوال است.

فستیوال تالار شکلات
فستیوال تالار شکلات

نوامبر، ماه اقامت در فرانسه

نوامبر اوج خودنمایی پاییز است و رنگ‌ها حسابی به شهرهای دنیا جلا داده‌اند. اما حالا که تا پاریس آمده‌اید، در فرانسه بمانید تا در یکی از خوشمزه‌ترین فستیوال‌های غذای دنیا، صبحانه بخورید.

جشن بزرگ املت، فرانسه

یک گروه ۴۰ نفره از مردان یک املت بزرگ که از ۱۵ هزار تخم مرغ درست شده است را آماده می‌کنند. این فستیوال بهشت کسانی است که صبحانه دوست دارند.  این جشنواره در شهر بیسرس فرانسه برگزار می‌شود اما در مناطق فرانسوی نشین آمریکا، آرژانتین و کانادا هم طرفدار دارد. این فستیوال بخشی از رسم‌های سنتی عید ایستر است. کل زمان پخت این املت ۴۰ دقیقه است.

فستیوال املت
فستیوال املت

دسامبر، پایان سفر فستیوال‌های غذای دنیا در جشن کریسمس

حالا دیگر آخر سال است و تعطیلات‌های مداوم و سفر، قرار است حسابی برایتان اضافه وزن به بار بیاورد. اما هنوز وقت دارید که تا سال تمام نشده در آخرین فستیوال هم شرکت کنید.

جشنواره غذای هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ به‌خاطر تعطیلات و جشنواره‌های غذای مختلفش بسیار معروف است. یکی از بهترین فستیوال‌هایی که در کریسمس برگزار می‌شود، که معمولا در شب کریسمس آغاز می‌گردد. در این فستیوال می‌توانید در ۹ بخش مختلف، غذاهایی را از شرق آسیا پیدا کنید. غذاهای ژاپنی، کره‌ای، تایوانی، شراب‌های اعلا و غذاهای دریایی، و غذاهای گیاهی از معروف‌ترین این بخش‌ها هستند.

جشنواره غذا هنگ کنگ
جشنواره غذا هنگ کنگ

شکم‌گردی همراه با ساحل شنی

شکم‌گردی یک‌ساله در بهترین فستیوال‌های غذای دنیا ، تجربه‌ای منحصربه‌فرد از سبک‌های مختلف زندگی به شما خواهد داد. اجرای این برنامه سفر احتمالا کار بسیار مشکلی است. اما شما می‌توانید سفرهای خود را در هر زمان با یکی از این فستیوال‌ها هماهنگ کنید و از آن‌ لذت ببرید. هنوز فستیوال‌های خوشمزه فراوانی مانده که ما به آن‌ها اشاره نکرده‌ایم. اگر شما تجربه حضور در آن‌ها را دارید برای ما بنویسد و ما را در چشیدن طعم آن شریک کنید.

ما اینجا در ساحل شنی منتظریم که برنامه سفر شما را بشنویم و شما را در تهیه مقدمات سفر همراهی کنیم. با ما تماس بگیرید و هر سوالی که برای سفر به کشورهای مختلف دنیا را دارید از کارشناسان مجرب ما در ساحل شنی بپرسید. شماره تلفن ما ۰۲۱۵۷۹۳۸ است.

 

ارسال پاسخ