جدیدترین لباس میهمانداران هواپیمایی قطر

در حالیکه هنوز راهکاری برای جلوگیری یا درمان ویروس کرونا پیدا نشده است، با نزدیک شدن به فصل تابستان که برای بسیاری از مردم فصل سفر است، مرزهای چند کشور باز شده، فرودگاه‌ها تدابیر مختلفی را در نظر گرفتند و شرکت‌های هواپیمایی نیز در صدد آغاز پروازهایشان از اواخر ماه ژوئن هستند. اما همه چیز در این دوران متفاوت است، باید به بهداشت و سلامت مسافران حین پرواز توجه بیشتری شود و همین موجب شده از جدیدترین لباس میهمانداران هواپیمایی قطر رونمایی شود.

تغییرات در پروازهای خطوط هواپیمایی قطر

این ایرلاین که در حال حاضر به چند مقصد محدود پرواز دارد، از آخر ژوئن پروازهای خود را به مقاصد بیشتری انجام خواهد داد. اما تغییراتی در این پروازها ایجاد خواهد شد که مختص میهمانداران و مسافران است. به همین منظور میهمانانداران این هواپیما می‌بایست در طول پرواز لباس‌های مخصوص بر تن کنند که شامل عینک‌های ایمنی، دستکش، ماسک و یونیفرم‌های مخصوص می‌شود. با این کار این شرکت هواپیمایی در نظر دارد مسافران را از ایمن بودن هر چه بیشتر فضای داخل هواپیما و جلوگیری از انتقال احتمالی ویروس از کارکنان به مسافران و برعکس مطمئن سازد. هرچند علاوه بر اینها، توجه بیشتر به بهداشت فضای داخلی هواپیما نیز از جمله نکاتی است که حتی از ماه‌ها پیش مدنظر قرار گرفته‌‎اند.

پوشیدن لباس‌های مخصوص و زدن ماسک و عینک از جمله کارهاییست که هواپیمایی قطر برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در نظر گرفته است.

میهمانداران هواپیمای قطر به دو گروه تقسیم می‌شوند، یک گروه مخصوص پروازهای درون مرزی و یک گروه نیز مخصوص پروازهای برون مرزی در نظر گرفته می‌شوند. این کار نیز احتمالا انتقال ویروس را به نقاط دیگر کاهش خواهد داد و در صورتیکه فردی مبتلا به ویروس در پروازی مشخص شد، امکان قرنطینه کردن کارکنان آن بدون ترس از پخش شدن ویروس راحت‌تر انجام خواهد گرفت.

همچنین از سوی دیگر، مسافران هم از تاریخ ۲۵ ژوئن ۲۰۲۰ مستلزم داشتن ماسک حین پرواز هستند. ترجیحا این ماسک را باید همراهشان داشته باشند در صورت نداشتن باید پیش از سوار شدن به هواپیما آن را تهیه کنند. همچنین اگر مسافری لباس مخصوص PPE همراه داشت می‌تواند در طول پرواز آن را بر تن کند. اما هیچ اجباری برای چنین کاری وجود ندارد اما منعی نیز برای آن نیست.

میهمانداران خطوط هوایی قطر
در همان شروع شیوع بیماری کرونا، میهمانداران خطوط هوایی قطر از جمله اولین نیروهای خطوط هوایی بودن که در سفرهای هوایی از ماسک برای جلوگیری از انتقال بیماری استفاده کردند.

اهمیت به بهداشت سفر هوایی بیش از پیش شده است

تا به اینجا با ایده‌های ارائه شده و رونمایی از جدیدترین لباس میهمانداران هواپیمایی قطر تا حد زیادی سعی شد تا شروع پروازهای بین‌المللی با کمترین احتمال بیماری و انتقال ویروس انجام شود. اما در ادامه هواپیمایی قطر برنامه‌های دیگری برای کاهش و به صفر رساندن احتمال انتقال ویروس در نظر گرفته است که آن به سیستم پذیرایی حین پرواز بستگی دارد. تمامی غذاهای کلاس تجاری پروازهای قطر در سینی‌های مخصوص و همراه با ظروف یکبار مصرف ارائه می‌شود تا تماس با اشخاص به کمترین حد خود برسد. اگرچه مسافران می‌توانند ضدعفونی کننده دست همراهشان به داخل هواپیما بیاورند، اما حتی در صورت نداشتن آن نیز در چند نقطه از هواپیما مایع ضد عفونی کننده قرار داده می‌شود تا مسافران بتوانند از آن استفاده کنند تا بهداشت بیشتری حین پرواز رعایت شود.

همچنین، همانطور که تا به امروز در چند فرودگاه دیگر راهکارهایی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در نظر گرفته شده، در فرودگاه دوحه نیز برای از بین بردن ویروس و ضدعفونی کردن مسافران از اشعه UV-C استفاده می‌شود و همچنین ربات‌هایی در سرتاسر فرودگاه به ضدعفونی کردن نقاطی که ممکن است مسافران برخورد بیشتری با آن‌ها داشته باشند می‌پردازند.

شرکت هواپیمایی قطر یکی از خوشنام‌ترین و برترین خطوط هواپیمایی جهان را دارد که همیشه در صدد بهبود خدمات خود به مسافران بوده است. با شیوع ویروس کرونا، این شرکت هوایی از جمله شرکت‌هایی بود که تا جای ممکن تلاش کرد تا مسافران را بدون هیچ مشکلی به مقاصدشان برساند و تا بسته شدن مرزها این کار را ادامه داد. حالا با شروع دوباره سفرهای هوایی، این شرکت در نظر دارد که بیش از پیش به بهداشت، سلامت و امنیت پرواز توجه داشته باشد، حتی اگر برای رسیدن به این هدف نیاز باشد تا هزینه بیشتری پرداخت کرده و میهماندارانش را مستلزم پوشیدن لباس‌های مخصوص کند. اگرچه کمی عجیب به نظر خواهد رسید، اما تمامی این کارها برای امنیت مسافران است و حتی شاید همیشگی نیز نباشد اما در حال حاضر پوشیدن چنین لباس‌هایی از جمله مواردی است که می‌تواند به منتقل نشدن ویروس کمک کند.

کمی بیشتر درباره خطوط هوایی قطر بدانید

شرکت هواپیمایی قطر ایرویز در نوامبر سال ۱۹۹۳ افتتاح شد و اولین پرواز آن در ژانویه سال ۱۹۹۴ انجام گرفت. در ابتدا، این شرکت هواپیمایی که ایرلاین ملی کشور قطر است، فقط ۷۵ کارمند داشت و به چند مقصد کوتاه پرواز داشت. خیلی زود در سال ۱۹۹۷ با تغییر مدیریت آن همه چیز تغییر کرد و این شرکت هواپیمایی خیلی سریع پلکان رشد و ترقی را پیمود. هدف از تاسیس و راه اندازی مجدد این شرکت هواپیمایی توسط مدیریت جدید، تبدیل آن به یک ایرلاین بین المللی و مطرح در جهان بود که برای رسیدن به این هدف می‌بایست به بهترین خدمات و استانداردهای پرواز دست پیدا می‌کرد.

در سال ۲۰۱۱، خطوط هواپیمایی قطر توانست رکورد پرواز به ۱۰۰ مقصد مختلف در جهان را بشکند. و دو ماه بعد، درست ۱۴ سال پس از شروع مجدد فعالیت، توانست بعنوان برترین ایرلاین سال ۲۰۱۱ معرفی شود. در این سال بیش از ۱۸ میلیون مسافر در سراسر جهان به این ایرلاین امتیاز داده بودند که موجب شده بود برای اولین بار نام خطوط هوایی قطر در میان برترین‌ها بدرخشد. تقریبا می‌توان گفت این شروع برای قرار گرفتن در این لیست هنوز پایانی نداشته و همچنان نام خطوط هوایی قطر در لیست برترین خطوط هوایی جهان به چشم می‌خورد.

در حالیکه خطوط هوایی قطر در سال ۱۹۹۷ فقط چهار هواپیما داشت، در سال ۲۰۱۹ توانست این تعداد را به ۲۵۰ عدد برساند. این در حالیست که متوسط سن هواپیماهای این خط هوایی پنج سال است که یک ناوگان جوان و نو محسوب می‌شود. همین مساله دلیل بر محبوبیت بیشتر این هواپیمایی است چرا که مسافران با اطمینان بیشتری سوار این هواپیماها می‌شوند.

درباره خطوط هوایی قطر
خطوط هوایی قطر یکی از جوانترین ناوگان‌های هوایی جهان را دارد.

هواپیمایی قطر و بزرگترین ایرباس جهان

قطر ایرویز یکی از اولین خطوط هوایی بود که از ایرباس A380-800 که به «سوپر جومبو» شهرت داشت استفاده کرد. این هواپیما یک هواپیمای دو طبقه است که می‌تواند ۵۱۷ مسافر را در خود جای دهد. ناوگان هوایی قطر ایرویز شامل جدیدترین ایرباس‌ها و بوئینگ‌ها می‌شود چرا که این هواپیمایی همیشه با جدیدترین تکنولوژی‌ها و جدیدترین هواپیماها سر و کار داشته و سعی می‌کند همیشه بهترین خدمات و امن‌ترین پروازها را برای مسافران خود فراهم کند.

امنیت پروازهای هواپیمایی قطر

هواپیمایی قطر اولین ایرلاین جهان بود که توانست امتیاز IATA را که مخصوص امنیت پروازها بود از انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی دریافت کند. این ایرلاین تا به امروز همیشه یکی از امن‌ترین ایرلاین‌های جهان بوده است که به همه جوانب پرواز توجه می‌کند و نیروی تخصصی او از خلبان گرفته تا مسئول کانتر و میهمانداران، همگی مراحل مختلفی را برای اینکه به این شرکت هواپیمایی برسند طی می‌کنند.

سخن پایانی

حال که پروازها دوباره از سر گرفته می‌شوند، همه خطوط هوایی در صدد هستند تا هر چه سریع‌تر شروع به کار کنند تا خسارات وارده این مدت را جبران کنند. اما در این میان، حالا سفر هوایی تغییراتی داشته و اغلب مسافران به دنبال ایمنی و بهداشت بیشتر حین سفر هستند. علاوه بر اینکه بسیاری از مسافران خودشان با همراه داشتن ماسک و دستکش در تلاشند تا از بیماری دوری کنند، اما توجه به این موارد توسط شرکت هواپیمایی که با آن سفر می‌کنند می‌تواند موجب شود از داشتن سفری سالم اطمینان بیشتری داشته باشند. در این میان، خطوط هوایی قطر، اولین ایرلاینی است که میهمانداران خود را مستلزم پوشیدن لباس‌های مخصوص کرده است. هرچند شاید دیدن میهمانداران با این لباس‌های کمی ترسناک به نظر برسد اما از سوی دیگر برای امنیت و بهداشت بیشتر حین پرواز، تا زمانی که راهکار دیگری اندیشیده شود، لازم است.

ارسال پاسخ