۱۲ تا از معروف‌ترین فرودگاه‌های اروپا | از پاریس تا آمستردام

قاره‌ی اروپا به‌عنوان یکی از پیشرفته‌ترین قاره‌های جهان چندین فرودگاه عالی در خود دارد. این فرودگاه‌ها هم بسیار زیبا هستند  هم آن‌که امکانات زیادی دارند. در ادامه‌ی این نوشتار از مجله‌ی گردشگری ساحل شنی با هم مروری بر معروف‌ترین فرودگاه‌های اروپا خواهیم داشت.

برای آشنایی با بهترین فرودگاه‌های جهان می‌توانید روی لینک کلیک کنید.

معروف‌ترین فرودگاه‌های اروپا

 • فرودگاه پاریس

معروف‌ترین فرودگاه‌های اروپا

معروف‌ترین فرودگاه‌های اروپا

پاریس سه فرودگاه دارد اما فرودگاه بین‌المللی شارل‌دو‌گل فرودگاه اصلی آن و بزرگ‌ترین فرودگاه کل فرانسه است. این فرودگاه دومین فرودگاه پرتردد کل اروپا نیز محسوب می‌شود. در سال ۲۰۱۸ تقریباً ۷۲ میلیون مسافر از طریق این فردگاه جابه‌جا شده‌اند.  نکته‌ی دیگر آن‌که این فرودگاه قطب اصلی بزرگ‌ترین ایرلاین فرانسه – ایرفرانس – است و به بسیاری از کشورهای جهان پرواز مستقیم دارد. ساختمان این فرودگاه از امکاناتی متعدد از جمله هتل، فروشگاه، رستوران، مرکز اداری، پارکینگ و بسیاری موارد دیگر برخوردار است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فرودگاه‌های پاریس روی لینک کلیک کنید.

رزرو بلیط هواپیما پاریس

 • فرودگاه مونیخ

معروف‌ترین فرودگاه‌های اروپا

فرودگاه مونیخ یکی دیگر از معروف‌ترین فرودگاه‌های اروپا است. این فرودگاه در شمال شرقی مونیخ واقع است. فرودگاه مونیخ بعد از فرودگاه فرانکفورت به‌مثابه‌ی دومین فرودگاه شلوغ آلمان شناخته می‌شود. این فرودگاه در طی سال حدود ۴۶ میلیون نفر مسافر دارد.

فرودگاه بین‌المللی مونیخ بسیار زیباست. معماری شیشه‌ای خاص آن بسیار شکیل‌اش کرده و پارکی که در نزدیکی آن قرار گرفته از یک مینی‌گلف برای تفریح مسافران برخوردار است.

رزرو بلیط هواپیما مونیخ

 • فرودگاه لندن

فرودگاه لندن در کشور انگلیس هم از مشهورترین فرودگاه‌های اروپا است. این فرودگاه با نام فرودگاه هیترو شناخته می‌شود. هیترو هفتمین فرودگاه پرتردد جهان و بزرگ‌ترین و پرترددترین فرودگاه کل جزیره‌ی بریتانیا است. این فردگاه در طی سال حدود ۸۰ میلیون نفر مسافر دارد.

نکته‌ی جالب دیگری که پیرامون فرودگاه هیترو وجود دارد این است که ترمینال ۵ آن به‌عنوان بهترین ترمینال فرودگاهی در فهرستی که Skytrax  منتشر ساخته شناخته شده‌است.

 • فرودگاه زوریخ

فرودگاه زوریخ

شهر زوریخ در کشور سوییس از زیباترین شهرهای این کشور است و سالانه گردشگران زیادی را به خود می‌خوانَد. فرودگاهی هم که در ۸ کیلومتری این شهر قرار دارد یکی از بهترین فرودگاه‌های اروپا است. این فرودگاه در طی سال حدود ۳۰ میلیون نفر مسافر دارد.

فرودگاه زوریخ قطب اصلی برای هواپیمایی بین‌المللی سوئیس و مرکز ارتباطی بزرگ‌ترین شهر سوئیس – یعنی زوریخ – با سایر شهرهای این کشور است. در فرودگاه زوریخ سعی شده که انتظار مسافران را با استفاده از عناصر مختلف به انتظاری سرگرم‌کننده تبدیل سازند، چرا که به‌عنوان مثال مسافران می‌توانند به‌هنگام انتظار در فرودگاه از موزه‌ی حمل‌ونقل سوئیس بازدید و از امکاناتی مثل دوچرخه و اسکیت‌های کرایه‌ای فرودگاه استفاده کنند.

 • فرودگاه میلان

معروف‌ترین فرودگاه‌های اروپا

فرودگاه میلان یکی دیگر از بهترین و معروف‌ترین فرودگاه‌های اروپا است. این فرودگاه – با نام فرودگاه میلانو مالپنسا – اصلی‌ترین فرودگاه شمال ایتالیا و از لحاظ تعداد پرواز و جمعیت مسافرین، دومین فرودگاه کل کشور ایتالیا است. کد یاتا این فرودگاه MXP و کد ایکائو LIMC است. درصورتی‌که پروازی مستقیم از تهران به فرودگاه میلان انجام شود، هواپیما حدود ۵ ساعت بعد از پرواز از تهران به فرودگاه میلان می‌رسد، اما اکثر قریب‌به‌اتفاق پروازهای ایران به سمت میلان پروازهایی مستقیم نیستند و توسط ایرلاین‌های خارجی از جمله تورکیش ایرلاین، شرکت هواپیمایی اوکراین و … انجام می‌شوند. این پروازها در بین راه در دو شهر یا بیش‌تر توقف دارند و عمدتاً بیش از ۱۲ ساعت طول می‌کشند.

گفتنی است که فرودگاه میلان به‌عنوان یکی از معروف‌ترین فرودگاه‌های اروپا ۲۳۴ متر از سطح دریا فاصله دارد و همچنین از ۲ پایانه‌ی مسافری و ۱ پایانه‌ی باری برخوردار است.

رزرو بلیط هواپیما میلان

 • فرودگاه بارسلونا

فرودگاه بارسلون یا بارسلونا یکی دیگر از بهترین و معروف‌ترین فرودگاه‌های اروپا است. این فرودگاه با نام بارسلونا-ال‌پرات‌جوزپ‌تارادلاس (Barcelona-El Part Josep Tarradellas) شناخته می‌شود و دومین فرودگاه پرتردد کشور اسپانیاست و  در سال ۲۰۱۸ حدود ۵۰ میلیون و ۲۰۰ هزار مسافر از طریق آن پرواز کرده‌اند که این نرخ نسبت به سال قبل ۶٫۱ درصد افزایش داشته است.

هم‌اکنون حدود هشتاد ایرلاین در فرودگاه اصلی بارسلون تردد دارند. تعداد بسیار زیادِ ایرلاین‌هایی که در فرودگاه بارسلون پرواز دارند موجب شده مسافرانی که قصد سفر به این فرودگاه یا از مقصد آن را دارند گزینه‌های متنوع‌تری را برای انتخاب بلیطی مناسب، از نظر قیمت، کیفیت پرواز، کلاس پرواز، زمان حرکت و …، پیش روی داشته باشند.

رزرو بلیط هواپیما بارسلونا

 • فرودگاه استانبول

فرودگاه استانبول

اگر استانبول را نیز جزو اروپا به حساب آوریم، فرودگاه جدیدی که در این کلان‌شهر ساخته و بخشی از آن مورد استفاده قرار گرفته یکی از مشهورترین و بهترین فرودگاه‌های اروپا است.

از مهم‌ترین عواملی که منجر به احداث فرودگاه استانبول شدند، توسعه‌ی قابل توجه هواپیمایی ترکیه بود – زیرا با توسعه‌ی قابل‌توجه هواپیمایی ترکیه فرودگاه اصلی آن – فرودگاه آتاتورک در استانبول – پاسخ‌گوی نیازهای این ایرلاین نبود. فرودگاه استانبول هنوز به‌طور کامل ساخته نشده و درحال‌حاضر صرفاً از بخشی از ظرفیت فرودگاه استفاده می‌شود. با استفاده از ظرفیت فعلی، این فرودگاه می‌تواند در سال نزدیک به ۹۰ میلیون مسافر را پذیرش کند، اما این تعداد مسافر، با توجه به برآورد‌ها، بسیار کم‌تر از ظرفیت آن پس از تکمیل کامل و بهره‌گیری از ظرفیت صددرصدی آن، یعنی حدود ۲۰۰ میلیون مسافر در سال، است. با تکمیل عملیات ساخت فرودگاه بین‌المللی استانبول در سال ۲۰۲۷ این فرودگاه به‌عنوان بزرگ‌ترین فرودگاه اروپا شناخته خواهد شد.

ترمینال فرودگاه استانبول به‌شکلی طراحی شده که مسافران از زمان ورود خود به فرودگاه تا زمان پرواز یا خروج از فرودگاه به کلیه‌ی امکانات و خدمات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند. ترمینال فرودگاه دارای دو طبقه یکی طبقه‌ی ورودی و دیگری طبقه‌ی خروجی است که هر یک خود به دو قسمت یکی برای پروازهای داخلی و دیگری برای پروازهای بین‌المللی تقسیم می‌شود.

نکته‌ی دیگر آن‌که در طراحی این ترمینال از فناوری‌های جدیدی از جمله BHS یا سیستم حمل چمدان، ORC برای بارکدگذاری چمدان‌ها، ICS برای پیگیری چمدان‌ها، سیستم EDS برای بازرسی چمدان‌ها، سیستم EBS برای تحویل پیش از پرواز چمدان‌ها و … استفاده شده است. این ترمینال علاوه بر این دارای قسمتی به نام Passenger Boarding Brdiges یا پل مخصوص سوارشدن مسافران به هواپیما ست که فرایند ورود مسافران به هواپیما را سرعت می‌بخشد. با تکمیل‎شدن فرودگاه استانبول قطعاً شاهد یکی از بهترین فرودگاه‌های جهان خواهیم بود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فرودگاه استانبول کلیک کنید.

رزرو بلیط هواپیما استانبول

 • فرودگاه کلن

فرودگاه کلن [Cologne Bonn Airport] فرودگاهی بین‌المللی‌ست که در نزدیکی شهرهای کلن و بنِ آلمان واقع شده. این فرودگاه با کد یاتا CGN و کد ایکائو EDDK یکی از شلوغ‌ترین فرودگاه‌های آلمان است و از لحاظ تعداد پرواز و مسافر در رتبه‌ی هفتم در میان فرودگاه‌های آلمان قرار دارد. در ضمن این فرودگاه افزون بر جابه‌جایی مسافر در جابه‌جایی بار هم نقشی مهم در کشور آلمان ایفا می‌کند و از لحاظ حجم و وزن بار جابه‌جا شده در طی سال در رتبه‌ی سوم در میان فرودگاه‌های آلمان قرار دارد. نکته‌ی جالب آن‌که این فرودگاه پر امکانات ابتدا به عنوان یک فرودگاه نظامی – آن هم یک سال قبل از جنگ جهانی دوم – ساخته شده اما مدتی بعد بود که با تصمیم مسئولان دو شهر کلن و بن این فرودگاه به یک فرودگاه حمل بار و حمل مسافر تبدیل شد و از آن زمان به فعالیت خود ادامه داده است.

نکته‌ی دیگر آن‌که فرودگاه کلن از ۲ ترمینال برخوردار است که در سال‌های ۱۹۷۰ و ۲۰۰۰ ساخته شده‌اند. در آخر آن‌که برای دسترسی به این فرودگاه از شهر و دسترسی از این فرودگاه به شهر کلن هم می‌توان از قطارهایی که در طی روز به طور مکرر از شهر به فرودگاه و بالعکس حرکت می‌کنند استفاده کرد و هم می‌توان از تاکسی‌های متعدد بهره برد.

رزرو بلیط هواپیما کلن

 • فرودگاه تفلیس

فرودگاه بین‌المللی تفلیس با کد یاتا TBS و کد ایکائو UGTB از فرودگاه‌های معروف و پرامکاناتِ شرق اروپا است. جالب آن‌که در زمانی که گرجستان جزئی از جماهیر شوروی بود هم این فرودگاه از فرودگاه‌های شاخص جماهیر شوروی بود. این فرودگاه، فرودگاه اصلی کل کشور گرجستان است و حدود هفده کیلومتر تا مرکز شهر تفلیس فاصله دارد. درحالی‌که این فرودگاه تا چند سال پیش به‌طور میانگین در هر سال حدود ۵۰۰ هزار نفر مسافر داشت، در سال‌های اخیر میانگین تعداد مسافران این فرودگاه به حدود ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر رسیده‌‌است.

رزرو بلیط هواپیما تفلیس

 • فرودگاه دوسلدورف

فرودگاه شهر دوسلدورف پس از فرودگاه‌های فرانکفورت و مونیخ مهم‌ترین فرودگاه بین‌المللی در آلمان، به‌ویژه برای ناحیه‌ی رور با جمعیتی نزدیک به ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر، است. فرودگاه دوسلدورف به ۱۸۰ فرودگاه در شهرهای مختلف جهان پرواز دارد و با نزدیک به ۷۰ ایرلاین همکاری می‌کند. ۲۱٫۸۵۰٫۴۸۹ مسافر در سال ۲۰۱۴ از این فرودگاه برای سفرهای هوایی خود استفاده کردند.

رزرو بلیط هواپیما دوسلدورف

 • فرودگاه فرانکفورت

فرودگاه فرانکفورت آلمان

یکی دیگر از معروف‌ترین فرودگاه‌های اروپا فرودگاه فرانکفورت است. جالب‌ آن‌که این فرودگاه از فرودگاه‌های مونیخ و برلین نیز پرترددتر است و در واقع پرترددترین فرودگاه آلمان محسوب می‌شود. این فرودگاه قطب اصلی هواپیمایی‌های لوفت‌هانزا – که خود از بزرگ‌ترین ایرلاین‌ها در سراسر جهان است – و همچنین Condor Flugdienst و AeroLogic  است.

این فرودگاه با نام اصلی راین ماین پنجمین فرودگاه پرتردد اروپا و دوازدهمین فرودگاه پرتردد در جهان است. راین‌ماین در سال ۲۰۱۷ بیشتر از ۳۰۰ مقصد در قاره‌های مختلف جهان داشته‌است. راین ماین در دوازده کیلومتریِ جنوبِ شرقی فرانکفورت واقع بوده و از ۲ ترمینال اصلی و یک ترمینال در دست ساخت برخوردار است. گفتنی است که کد یاتای آن FRA و کد ایکائو EDDF است.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد فرودگاه فرانکفورت کلیک کنید.

رزرو بلیط هواپیما فرانکفورت

 • فرودگاه آمستردام

فرودگاه Schipol آمستردام نیز از معروف‌ترین فرودگاه‌های اروپاست. این فرودگاه هرساله حدود ۷۱ میلیون مسافر دارد. فرودگاه Schipol از امکانات بسیار متنوع تفریحی برخوردار است. به‌عنوان مثال، کتابخانه‌ای بسیار لوکس دارد که مسافران می‌توانند زمان انتظار خود را با مطالعه‌ی کتاب‌های مورد علاقه‌ی خود در آن سپری کنند.

رزرو تلفنی بلیط هواپیما خارجی و داخلی

برای رزرو تلفنی بلیط هواپیما به مقاصد داخلی و خارجی می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

ارسال پاسخ

نه + 14 =