۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

گشت‌وگذاری در منطقه پاتونگ پوکت [Patong]

منطقه پاتونگ [Patong] در قسمت غربی پوکت را می‌توان به همراه جزایر فی فی محبوب‌ترین منطقه در پوکتِ تایلند برای گردشگران به حساب آورد. این منطقه عمدتاً به سبب ساحل زیبای‌اش در میان کسانی که تا کنون به آن سفر نکرده‌اند و به گشت‌وگذار در آن نپرداخته‌اند شهره است، اما – چنان‌که در ادامه به‌تفصیل خواهم گفت – این منطقه جز ساحل از دیدنی‌ها و مکان‌های مناسبی برای تفریح برخوردار است. در ادامه به طور کامل بر روی منطقه پاتونگ پوکت تمرکز خواهم داشت و خواهم گفت که چرا این منطقه از محبوب‌ترین مناطق تایلند برای گردشگران است.

کلیت منطقه پاتونگ پوکت

منطقه پاتونگ در واقع یک شهر کوچک در قسمت غربی استان پوکت تایلند است. این منطقه به سبب محبوبیت آن در میان گردشگران مشهور است و ساحل فوق‌العاده‌اش در کنار زندگی شبانه در این منطقه موجب افزایش شهرت و محبوبیت آن در میان گردشگران، خصوصاً گردشگران اروپایی، شده‌اند. ساحل پاتونگ یک ساحل طولانی با درازای بیش از ۲٫۵ کیلومتر است و از امکانات خوبی همچون بار، رستوران، کلاب، هتل، فروشگاه و … برخوردار است.

سایت مخصوص استان پوکت از موارد زیر به عنوان مزایای این منطقه از پوکت نام برده:

·        زیبایی ساحل

·        امکان خرید

·        زندگی شبانه‌ی فوق‌العاده

·        امکان دیدن چیزهای حدید

و موارد زیر را هم به عنوان معایب این منطقه برشمرده:

·        شلوغی همیشگی

·        تفریحات شبانه‌ی بیش از حد

·        عدم دسترسی به عناصر سنتی تایلند

با این توضیح مقدماتی، نوبت به آن رسیده که به جزئیات این منطقه از پوکت بپردازم. از جمله محبوب‌ترین قسمت‌های منطقه پاتونگ پوکت می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

۱- ساحل پاتونگ

منطقه پاتونگ پوکت

منطقه پاتونگ پوکت منطقه پاتونگ پوکت

قطعاً محبوب‌ترین و مشهورترین قسمتِ پاتونگ تایلند ساحل این منطقه است. ساحل پاتونگ همه‌روزه و در هر ساعت از شبانه‌روز میزبان خیل عظیمی از گردشگران است. بسیاری از کسانی که به پوکت می‌روند، اگر به جزایر فی فی نروند حتماً به این ساحل سر خواهند زد.

این ساحل تقریباً سه کیلومتر طول دارد و از ساحل شنی درخشان و طلایی‌ای برخوردار است. در این منطقه امکان انجام انواع کارهای تفریحی قابل‌انجام در ساحل وجود دارد. اگر به ساحل پاتونگ بروید خواهید دید که عده‌ای در آرامش در زیر آفتاب دراز کشیده‌اند و فارغ اند از هیاهوی جهان، عده‌ای در حال قایق‌سواری اند، عده‌ای جت‌اسکی می‌رانند، عده‌ای در آب‌ها آبتنی می‌کنند و خلاصه هر کس در حال لذت‌بردن از این منطقه‌ی طبیعی فوق‌العاده است.

در این منطقه، هتل‌ها، رستوران‌ها و سالن‌های ماساژ زیادی هم وجود دارند و خلاصه تمامی امکانات لازم برای یک ساحل در این ساحل مهیا هستند و البته باید هم باشند، چرا که این منطقه یکی از توریستی‌ترین مناطق پوکت و تایلند است و بدیهی است که مسئولان رسیدگی‌های زیادی هم به آن می‌کنند.

بهترین زمان برای سفر به ساحل پاتونگ میان ماه‌های اکتبر تا آوریل است، هرچند که در ماه‌های دیگر سال هم امکان رفتن به این مکان هست.

از امکانات دیگر این ساحل، جز هتل و رستوران و فروشگاه، می‌توان به سه مجموعه توالت عمومی بسیار تمیز اشاره داشت، مجموعه‌هایی که برای استفاده از آن‌ها باید چند بات پرداخت شود. حمام‌هایی هم در این منطقه وجود دارند و همچنین یک پارکینگ کوچک هم صرفاً برای پارک دوچرخه و موتورسیکلت و اسکوتر وجود دارد و بنابراین کسانی که خودرو دارند باید جایی غیر از ساحل پاتونگ، خودروی‌شان را پارک کنند.

۲- ساحل آزادی

[Patong] [Patong]

یکی دیگر از ساحل‌هایی که در منطقه پاتونگ تایلند قابل دسترسی است، ساحل آزادی است. این ساحل طولی معادل ۳۰۰ متر دارد و مقداری از ساحل پاتونگ خلوت‌تر است. در این ساحل، جز آفتاب‌گرفتن، می‌توان به فوتبال و والیبال ساحلی، اسنورکلینگ و قایق‌سواری پرداخت. گفتنی است که امکات جت‌اسکی‌سواری در این ساحل وجود ندارد.

برای دسترسی به ساحل آزادی، می‌توان از یک سری قایق که در ساحل پاتونگ به مقصد ساحل آزادی حرکت می‌کنند استفاده کرد. نکته‌ای که وجود دارد این است که این قایق‌ها کرایه‌ای مشخص ندارند و رانندگان آن‌ها با نگاه‌کردن به طرف مقابل‌شان یک قیمت پیشنهاد می‌دهند. بنابراین اگر زمانی به ساحل پاتونگ رفتید و قصد رفتن به ساحل آزادی را داشتید و قصد کردید که از این قایق‌ها برای رفتن به ساحل آزادی استفاده کنید حتماً از چانه‌زدن با رانندگان قایق‌ها اجتناب نکنید و تا می‌توانید قیمت را پایین بیاورید.

۳- خیابان بنگلا

خیابان بنگلا | منطقه پاتونگ پوکت خیابان بنگلا

چند قسمت در منطقه پاتونگ پوکت وجود دارند که در آن‌ها زندگی شبانه برقرار است، اما هیچ‌کدام‌شان به اندازه‌ی خیابان بنگلا مشهور و البته محبوب نیستند. این خیابان در نزدیکی ساحل پاتونگ قرار دارد و هیچ خبری از عبور و مرور خودرو در آن نیست. هنگام غروب خورشید که می‌شود تا نزدیک‌های صبح، این خیابان سرشار است از انسان‌ها از کشورهای مختلف. خیابان بنگلا میزبان رستوران‌ها، کلاب‌ها، بارها، فروشگاه‌ها، جشنواره‌ها و کنسرت‌های مختلفی است. همچنین کمتر زمانی است که نمایشی خیابانی در این خیابان برگزار نشود.

ضمناً یک سری مراکز خرید بزرگ هم در این خیابان وجود دارند و خلاصه در این خیابان راه باز است برای لذت‌بردن از خرید و خوردن و نوشیدن و پیاده‌روی و شرکت در باشگاه‌های شبانه. از معروف‌ترین باشگاه‌های شبانه‌ی این خیابان هم می‌توان به White Room، Seduction، Tiger Complex و Illuzion اشاره داشت.

خیابان بنگلا خیابان بنگلا

*********

البته که این موارد کل منطقه پاتونگ پوکت را تشکیل نمی‌دهند، اما مهم‌ترین، محبوب‌ترین و شلوغ‌ترین قسمت‌های منطقه پاتونگ پوکت هستند.

کارهای تفریحی‌ای که می‌توان در منطقه پاتونگ پوکت انجام داد

۱- قایق‌سواری

همانطور که در بالا هم گفتم، در ساحل پاتونگ و ساحل آزادی امکان قایق‌سواری وجود دارد. در آن مناطق، قایق‌هایی برای اجاره‌دادن وجود دارند و بنابراین در سفرتان به منطقه پاتونگ می‌توانید در صورت علاقه به قایق‌سواری به انجام این کار تفریحی – ورزشی در آب‌های زیبای آن منطقه بپردازید.

۲- جت‌اسکی‌سواری

منطقه پاتونگ پوکت

جت اسکی سواری یکی دیگر از کارهای تفریحی‌ای است که می‌توان در منطقه پاتونگ پوکت انجام داد. در این منطقه همچون قایق، امکان اجاره‌ی جت اسکی هم وجود دارد و بنابراین اگر به این کار علاقه دارید می‌توانید به انجام رشته‌ی مورد علاقه‌ی خود در منطقه‌ی فوق‌العاده‌ی پاتونگ بپردازید.

۳- ماساژ

مراکز معتبر و بسیار لوکسی در این منطقه وجود دارند که خدمات اسپا و ماساژ ارائه می‌دهند. بسیاری از کسانی که به منطقه پاتونگ و ساحل پاتونگ سفر می‌کنند به این مراکز می‌روند و خود را به دست ماساژورهای حرفه‌ای این مراکز می‌سپارند. از مشهورترین مراکز ماساژ و اسپای منطقه پاتونگ تایلند می‌توان از موارد زیر نام برد:

  • Siladon Spa

Siladon Spa | منطقه پاتونگ پوکت

این مرکز از بهترین مراکز اسپا و ماساژ پاتونگ است. همانطور که در تصویر می‌بینید مساحت زیادی دارد و از استخر و سونا و اتاق ماساژ خصوصی و … برخوردار است. ضمناً انواع ماساژ، خصوصاً ماساژهای آروماتراپی، در این مرکز ارائه می‌شوند. قیمت‌های این مرکز مقداری بالا هستند و از ۳۸۰۰ بات برای دو ساعت ماساژ شروع می‌شوند.

  •  Let’s Relax Spa

Let’s Relax Spa

این مرکز هم یکی از بهترین مراکز ماساژ در پاتونگ است. از لحاظ امکانات، مقداری پایین‌تر از مرکز اسپای سیلادون، یعنی مرکز قبلی، است اما در عین حال می‌تواند گزینه‌ای مناسب برای ماساژ و خدمات مربوط به آن باشد. ماساژورهایی حرفه‌ای در این مرکز فعالیت می‌کنند و امکان ارائه‌ی انواع خدمات ماساژ در این مرکز اسپا فراهم است.

  •  ۵ Star Massage

5 Star Massage

این مرکز ماساژ افزون بر مرکز ماساژ، یک مرکز زیبایی هم هست. بسیاری از خدمات زیبایی و ماساژ و اسپا در این مرکز به بهترین شکل ارائه می‌شوند. مدیریت این مرکز ماساژ را یک خانم فرانسوی بر عهده دارد و روزانه افراد زیادی به آن مراجعه می‌کنند.

مراکز ماساژ In Balance Spa، Breeze Spa و So Thai Spa از سایر مراکز معتبر و عالی ماساژ در منطقه پاتونگ پوکت هستند.

ماساژ در منطقه پاتونگ پوکت

۴- تجربه‌ی هیجان Zipline

Zipline مکانی عالی برای تجربه‌ی هیجان در دل جنگل است. در یک بعدازظهر، می‌توانید فارغ از هیاهو و شلوغی پاتونگ، به این منطقه بروید و پرواز کردن را تجربه کنید. در این جنگل می‌توان ماجراجویی‌های متعددی را تجربه کرد، اما مهم‌ترین و عالی‌ترین‌شان پرش از ارتفاع ۴۰ متری به سطح زمین و تجربه‌ی یک هیجان عالی و شاید فراموش‌نشدنی است.

Zipline | منطقه پاتونگ پوکت Zipline

این منطقه طبیعت فوق‌العاده‌ای هم دارد و امکانات‌اش هم مناسب اند، بنابراین حتی اگر قصد پرش نداشته باشید می‌توانید به Zipline بروید و از طبیعت آن لذت ببرید. ساده‌ترین کاری که می‌توان انجام داد این است که از پله‌ها بالا بروید و از چشم‌اندازی فوق‌العاده از اطراف بهره‌مند شوید.

۵- پاراسیلینگ یا آب‌چترسواری

پاراسیلینگ

پاراسیلینگ یکی از محبوب‌ترین کارهایی است که می‌توان در ساحل پاتونگ انجام داد. این کار را بسیاری از گردشگران در تمامی ماه‌های سال در ساحل پاتونگ انجام می‌دهند. البته انجام پاراسیلینگ در ساحل پاتونگ فقط برای کسانی است که اولاً علاقه‌ی بسیاری دارند، ثانیاً نترس هستند و ثالثاً تمامی موارد ایمنی را رعایت می‌کنند. با پرداخت ۱۵۰۰ بات می‌توان یک پاراسیلینگ منحصر به فرد را در ساحل پاتونگ تجربه کرد.

۶- اسنورکلینگ

همانطور که در بالا هم گفتم، در ساحل آزادی امکان اسنورکلینگ هم وجود دارد. آن‌چنان که مسافران می‌گویند، ساحل پاتونگ منطقه‌ی مناسبی برای اسنورکلینگ نیست ولی ساحل آزادی و ساحلی دیگر در همان منطقه با عنوان ساحل بهشت مناطقی مناسب برای اسنورکلینگ هستند. چنان‌چه به اسنورکلینگ علاقه دارید می‌توانید از سواحل آزادی و بهشت برای این کار استفاده کنید. این مناطق از آب‌های کم‌عمقی برای این کار برخوردار هستند. در آخر باید به این نکته اشاره داشته باشم که در سواحل آزادی و بهشت، خبری از اجاره‌ی لوازم اسنورکلینگ نیست و بنابراین باید پیش از رفتن به این سواحل لوازم مورد نیاز خود را به همراه داشته باشید.

۷- تماشای  مسابقات رزمی

در منطقه پاتونگ، در پشت مرکز خرید Jungceylon، یک سالن ورزشی وجود دارند که در سال‌های اخیر تبدیل به مکانی محبوب برای گردشگران شده. در این سالن مسابقات موی‌تای، ورزش مورد علاقه‌ی تایلندی‌ها، برگزار می‌شوند. چهارشنبه‌ها، جمعه‌ها و یکشنبه‌ها می‌توانید در سالن بوکیسنگ به تماشای موی‌تای بنشینید. گفتنی است که این سالن پیش‌تر در خیابان بنگلا بود، اما چند وقتی است که آن را به منطقه‌ای دیگر، در پشت مرکز خرید Jungceylon، منتقل کرده‌اند.

********

البته که این موارد تمامی کارهایی که می‌توانید در منطقه پاتونگ پوکت انجام دهید نیستند و قصد من صرفاً معرفی محبوب‌ترین کارهایی که می‌توان در این منطقه انجام داد بود. اما ۲ کار عمده‌ی دیگر هستند که در این منطقه انجام می‌شوند: یکی خرید کردن و دیگری خوردن.

اما بهتر است به این دو کار به صورت اختصاصی بپردازم. ابتدا به مهمترین مراکز خرید و فروشگاه‌های این منطقه برای خرید می‌پردازم و پس از آن نگاهی خواهم داشت به رستوران‌ها و کافه‌های پاتونگ.

خرید در پاتونگ

همانطور که در ابتدای این نوشتار و پس از آن هم جند بار گفتم، زندگی شبانه در پاتونگ از اصلی‌ترین عناصر پاتونگ است و خرید کردن هم یکی از عناصر لاینفک زندگی شبانه است. بنابراین در این منطقه، مناطق زیادی برای خرید وجود دارند، از مراکز خرید بزرگ گرفته تا فروشگاه‌های کوچک و حتی دستفروش‌ها.

در سرتاسر پاتونگ، قسمت‌هایی وجود دارند که در آن‌ها یک سری دستفروش در حال فروش محصولات هستند. این دستفروش‌ها در طی ساعات بامداد مشغول به فروش هستند. در کنار آن‌ها هم فروشگاه‌ها و غرفه‌های زیادی برای خرید کردن وجود دارند که در زیر می‌توانید تصاویر چندتا از آن‌ها را ببینید.

خرید در پاتونگ خرید در پاتونگ

جز این موارد، چند مرکز خرید خوب هم در آن منطقه وجود دارند که مهم‌ترین و معروف‌ترین و بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین‌شان مرکز خرید Jungceylon است.

این مرکز خرید از فروشگاه‌های بسیار زیادی برخوردار است، فروشگاه‌هایی که زمینه‌ی فعالیت‌شان هم بسیار گسترده است، از فروش کیف و کفش و لباس گرفته تا لوازم الکترونیکی و لوازم خانگی.

خرید در پاتونگ

ضمناً در این مرکز خرید چند رستوران هم وجود دارند. افزون بر این، امکان انجام بازی‌هایی همچون بولینگ هم در این مرکز خرید فراهم است. چند سالن ماساژ، یک سالن تئاتر و سایر امکانات رایج هم در این مرکز خرید دیده می‌شوند. حتماً در سفرتان به پوکت و به طور اخص به منطقه پاتونگ پوکت سری به این مرکز خرید بزنید و از گشت‌وگذار در آن لذت ببرید.

جز این مرکز خرید، یک مرکز خرید جذاب دیگر هم در همان نزدیکی، یعنی دقیقاً در پشت مرکز خرید Jungceylon و در کنار سالن بوکیسنگ، وجود دارد که با نام Banzaan مشهور است. این مرکز خرید بهترین مکان در پاتونگ برای خرید میوه‌، سبزیجات، صیفی‌جات، ترشی‌جات، گوشت و مرغ و ماهی و موارد این قبیل است. ضمناً این مرکز از یک بازار شبانه هم برخوردار است، بازاری که دارای چندین غرفه در کنار یکدیگر است و خلاصه جوی عالی برای خرید در شب دارد. گشت‌وگذار در این مرکز خرید، خصوصاً در شب، را از دست ندهید.

خرید در پاتونگ | منطقه پاتونگ پوکت

Malin Plaza و SB Plaza هم دو تا از مناطق معروف پاتونگ برای خرید هستند، مناطقی که میتوانید تصاویر آن‌ها را در زیر ببینید. این مناطق هم از جمله مناطقی اند که اولاً در شب می‌توان در آن‌ها به خرید پرداخت و ثانیاً از تعداد زیادی غرفه و دستفروش برای فروش انواع کالا با قیمتی مناسب برخوردار هستند.

خرید در پاتونگ خرید در پاتونگ | منطقه پاتونگ پوکت

خوردن در پاتونگ

همانطور که گفتم، رستوران‌ها و فست‌فودها و کافه‌ها و مناطق مختلف و متعددی در پاتونگ وجود دارند که امکان خوردن انواع خوراکی‌ها در آن‌ها وجود دارد. در سرتاسر خیابان بنگلا که قدم بزنید چشم‌تان به انواع کافه‌ها و رستوران‌ها می‌افتد. ضمناً در مرکز خرید Jungceylon، در نزدیکی ساحل پاتونگ و در ساحل آزادی هم چند رستوران وجود دارند و امکان خوردن انواع غذاها را فراهم کرده‌اند. اما جز این مناطق، چند رستوران فوق‌العاده هم در پاتونگ هستند که اگر هیچ محدودیت مالی در سفرتان ندارید، بد نیست حداقل یک وعده میهمان یکی از این رستوران‌ها باشید:

۱- رستوران La Gritta

رستوران La Gritta

این رستوران نه تنها یکی از بهترین رستوران‌های پاتونگ است، بلکه از بهترین رستوران‌های کل پوکت هم به شمار می‌رود. همه‌چیز این رستوران عالی است، از چشم‌انداز آن که آب‌های زلال است گرفته تا طراحی بیرونی و داخلی و کیفیت غذاهای آن. در این رستوران می‌توان انواع غذای ایتالیایی را در فضای باز در حین تجربه‌ی نسیم فوق‌العاده‌ی آن منطقه خورد و لذت برد.

۲- رستوران Acqua

این رستوران هم یک رستوران ایتالیایی است و از لوکس‌ترین رستوران‌های منطقه پاتونگ پوکت به شمار می‌رود.

۳- رستوران Joe’s Downstairs

رستوران Joe’s Downstairs

گمان می‌کنم خود تصویر نشان‌گر کیفیت بالای این رستوران باشد. خوردن غذا با چنین چشم‌اندازی یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید در پاتونگ انجام دهید. این رستوران بر خلاف اسم فروتنانه‌ای که دارد یکی از بهترین رستوران‌های پاتونگ و کل پوکت است.

۴- Home Kitchen

Home Kitchen هم یکی دیگر از بهترین رستوران‌هایی است که می‌توانید در پاتونگ به آن بروید. این رستوران، یک بار هم هست و انواع نوشیدنی در آن ارائه می‌شوند.

سخن آخر

منطقه پاتونگ پوکت از بهترین مناطق کل تایلند و از محبوب‌ترین مناطق پوکت برای گردشگران است. همانطور که در بالا دیدیم، این منطقه از سواحل فوق‌العاده، رستوران‌های خوب، فروشگاه‌های عالی و از همه مهم‌تر مراکزی عالی برای ماساژ و زندگی شبانه برخوردار است. در سفرتان به پوکت حتماً باید به این منطقه هم سری بزنید و حداقلِ حداقل یک روز را در آن بگذرانید، وگرنه سفرتان به پوکت را می‌توان بار قاطعیت سفری ناقص شمرد.

اگر تا کنون به پوکت سفر کرده‌‌اید و تجربه‌ی گشت و گذار در پاتونگ را دارید لطف کنید تجربیات‌تان را از سفر به این منطقه با ما در میان بگذارید.

ضمناً برای سفر به پوکت می‌توانید از تورهای متعدد ساحل شنی به مقصد پوکت استفاده کنید. برای کسب اطلاعات لازم یا روی لینک تور پوکت کلیک کنید و یا با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید تا کارشناسان ما راهنمایی‌تان کنند.

منابع: نوشته‌های بالا از مطالب گسترده‌ی دو سایت phuket و phuket101 استخراج شدند.

ارسال پاسخ

2 × پنج =