۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

جاذبه‌های گردشگری اطراف میدان مارین پلاتز مونیخ

میدان مارین پلاتز در شهر مونیخ آلمان یکی از قدیمی‌ترین میدان‌های اروپاست. این میدان به عنوان مرکز شهر مونیخ حدود ۹ قرن پیش ساخته شده و از آن زمان تا کنون اصلی‌ترین میدان مونیخ بوده و همواره شاهد جنب‌وجوش مردم مونیخ و گردشگران در اطراف خود بوده‌است. در ادامه‌ی این نوشتار به همراه یکدیگر گشتی مجازی در میدان مارین پلاتز مونیخ و اطراف آن خواهیم زد و با هم خواهیم دید که در این میدان و اطراف آن چه خبر است و گردشگران از چه مکان‌هایی در اطراف این میدان می‌توانند بازدید کنند.

جاذبه‌های اطراف میدان مارین پلاتز مونیخ

میدان مارین پلاتز مونیخ

در قرن دوازدهم این مکان به‌مثابه‌ی یک میدان توسط دوک باواریا بنا شد. این مکان در طی سالیانی که از آن زمان تا کنون گذشته همواره یکی از مهم‌ترین مکان‌های مونیخ و شاید بتوان گفت مهم‌ترین مکان در کل ایالت باواریا بوده است. اهمیت این مکان در مونیخ و خصوصاً موقعیت عالی‌اش موجب شد که در طی این چند قرن بناهای مهمی در اطراف این میدان ساخته شوند.

در خود میدان مارین پلاتز – که به معنای میدان مریم مقدس است – ستونی مرتفع وجود دارد که مجسمه‌ای طلایی از مریم مقدس وجود دارد و به همین دلیل است که نام میدان را با نام میدان مریم مقدس می‌شناسند. این میدان در طی عمر خود ماجراهای بسیاری را دیده، از جمله دو جنگ جهانی و چندین جنگ بزرگ میان آلمان و همسایه‌ها.

میدان مارین پلاتز مونیخ
مجسمه‌ی مریم در میدان مارین پلاتز مونیخ

حال بیایید ببینیم که در اطراف این میدان و فواصل نزدیک آن می‌توان از چه بناهایی بازدید کرد:

۱- تالار شهرداری جدید و قدیم

نمایی از تالار شهرداری قدیم در میدان مارین پلاتز مونیخ
نمایی از تالار شهرداری قدیم

در اطراف این میدان دو تالار شهرداری وجود دارند: یکی قدیم و دیگری جدید. تالار شهرداری قدیم ساختمانی است که در قرن پانزدهم با استفاده از معماری گوتیک ساخته شد، اما در طی جنگ جهانی دوم به مانند خیلی از ساختمان‌های مونیخ و کل آلمان آسیب‌هایی جدی به آن وارد آمدند، ولی پس از جنگ جهانی دوم بازسازی شد. در حال حاضر این ساختمان به عنوان موزه‌ی اسباب‌بازی مورد استفاده قرار می‌گیرد. خوشبختانه این ساختمان دقیقاً پس از خارج‌شدن از پله‌های ایستگاه مترو در برابر چشم ظاهر می‌شود و هیچ مشکلی از بابت دسترسی به آن وجود ندارد.

اما تالار شهرداری جدید مربوط به قرن شانزدهم است و در حال حاضر هر روز بین ساعت ۱۱ تا ۱۲ در جلوی این ساختمان  نمایش برگزار می‌شود، نمایشی که بین ۱۲ تا ۱۵ دقیقه به طول می‌انجامد.

تالار شهرداری میدان مارین پلاتس مونیخ

میدان مارین پلاتز مونیخ

سعی کنید اگر بین این ساعات به میدان مارین پلاتز مونیخ رفتید بازدید از این نمایش را از دست ندهید.

۲- کلیسای Frauenkirche

کلیسای Frauenkirche

کلیسای Frauenkirche که با نام کلیسای بانوی پیر هم خوانده می‌شود به‌نوعی کلیسای جامع مونیخ است و در نزد بسیاری از اهالی مونیخ و کل ایالت باواریا، به عنوان سمبلی برای ایالت باواریا شناخته می‌شود. این کلیسا در نزدیکی میدان مارین پلاتز مونیخ واقع شده و بنابراین گردشگرانی که به این میدان می‌روند می‌توانند از این کلیسا هم بازدید کنند.

این کلیسا محل دفن Wittelsbach هم بوده [Wittelsbach خانواده‌ای سلطنتی بودند که برای مدتی بر باواریا حکومت کردند]. کلیسای Frauenkirche در حدود ۲۰ سال ساخته شد و در ساخت آن از معماری گوتیک استفاده گردید. ضمناً این کلیسا هنوز هم محل عبادت مسیحیان مونیخ است و بنابراین برای ورود به آن باید لباس مناسب به تن داشت.

۳- بنای یادبود Michael Jackson

این بنای یادبود در برابر هتلی ۵ ستاره با نام Bayerischer Hof واقع شده، هتلی که گفته می‌شود مایکل جکسون مدتی در آن اقامت داشته است.

۴- مرکز خرید Fünf Höfe

Fünf Höfe در مونیخ

این مرکز خرید هم در نزدیکی میدان مارین پلاتز واقع شده و یکی از بهترین مراکز خرید کل مونیخ است. ۶۵ فروشگاه، چند رستوران و چند کافه در این مرکز خرید وجود دارند و بنابراین حیف است که به میدان مارین پلاتز مونیخ بروید و سری به این مرکز خرید نزنید.

۵- Odeonplatz

Odeonplatz در مونیخ

Odeonplatz یک میدان بزرگ در شمال میدان مارین پلاتز مونیخ است. یک ایستگاه مترو میان این میدان و میدان قبلی فاصله وجود دارد، اما ارزش آن را دارد که به اندازه‌ی یک ایستگاه از میدان مارین پلاتس فاصله بگیرید و به دیدن این میدان بیایید. در این میدان یک بنای تاریخی وجود دارد که با نام Feldherrnhalle شناخته می‌شود. Feldherrnhalle در خود از یک شیر باوارایی دهان‌بسته و یک شیر باوارایی دهان‌باز برخوردار است. خود بنا هم گفته می‌شود که با الهام از بنای Palazzo Farnese در شهر رم ساخته شده است.

۶- کلیسای Theatine

کلیسای Theatine

این کلیسا هم بنایی ست در نزدیکی میدان مارین پلاتس مونیخ و ارزش بازدید دارد. کلیسای Theatine هم یک شاهکار معماری است و هم آن که بنایی تاریخی محسوب می‎شود. این کلیسا در قرن هفدهم ساخته شده و معماری آن به سبک باروک ایتالیایی است. رنگ زرد روشن این کلیسا از شاخص‌ترین ویژگی‌های آن در شهر مونیخ است.

۷- Residenz مونیخ

residenz در مونیخ

 Residenz یک کاخ سلطنتی در مونیخ است که خوشبختانه فاصله‌ی زیادی از میدان مارین پلاتز ندارد. این کاخ برای مدتی محل سکونت خاندان ویتلسباخ [Wittelsbach] بود و در حال حاضر اکثر بخش‌های آن برای بازدیدکنندگان قابل مشاهده هستند. هم نمای بیرونی کاخ بسیار زیباست و هم آن که درون تالارها و اتاق‌های آن زیبایی به وفور قابل مشاهده است. مجسمه‌های متعددی هم که در تالارهای این کاخ وجود دارند و تالارهای زیبای این کاخ را به موزه تبدیل کرده‌اند. قبل از ورود به این کاخ می‌توانید در ازای پرداخت مبلغی تور دو ساعته‌ی کاخ را رزرو کنید.

گفتنی است که این کاخ بزرگ‌ترین کاخ در کل کشور آلمان است. همچنین در جنگ جهانی دوم بخش‌های زیادی از این کاخ ویران شدند، اما پس از جنگ کاخ به طور اساسی بازسازی شد.

سخن آخر

میدان مارین پلاتز مونیخ اصلی‌ترین میدان شهر است و در اطراف آن و نزدیکی‌اش بناهای تاریخی و مهم زیادی برای بازدید وجود دارند که در این نوشتار فقط به ۷ تا از آن‌ها پرداخته شد. امید است که کسانی که تجربه‌ی سفر به مونیخ را دارند ما را در تکمیل این فهرست یاری کنند. قسمت نظرات، مخصوص این عزیزان است.

ضمناً دوستانی که به دنبال سفر مونیخ هستند می‌توانند از تور وین مونیخ زوریخ مرکز ساحل شنی استفاده کنند. رزرو و کسب اطلاعات بیش‌تر در مورد این تور از طریق تماس با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ امکان‌پذیر است.

منابع: tripsavvy | tosomeplacenew

ارسال پاسخ

بیست − 12 =