۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

نگاهی به هتل توپکاپی استانبول و امکانات آن

هتل توپکاپی استانبول (Hotel Topkapi) یکی از بهترین هتل‌های قسمت اروپایی استانبول برای اقامت مسافرانی ست که به‌دنبال محیطی هستند که علاوه بر داشتن دسترسی خوب به مناطق دیدنی شهر، تا حدی از هیاهو و شلوغی و همچنین قیمت‌های بالا نیز دور باشد. در این نوشتار قصد داریم به معرفی هتل ۳ ستاره‌ی توپکاپی، امکانات و ویژگی‌های آن بپردازیم. پیشنهاد می‌کنیم چنان‌چه قصد انتخاب یک هتل در استانبول را دارید یا اتاقی را در هتل توپکاپی رزرو کرده‌اید و به‌دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن هستید، تا پایان این نوشته با ما همراه باشید.

هتل توپکاپی استانبول

معرفی هتل توپکاپی استانبول

هتل توپکاپی تنها نزدیک به ۵۰۰ متر با ایستگاه متروی اِمنیت فاتح در خط M1 متروی استانبول، که در ابتدا و انتهای آن ایستگاه‌های فرودگاه آتاتورک و محله‌ی ینی‌کاپی قرار دارند، واقع شده و همین خود باعث دسترسی عالی آن به دیدنی‌های اطراف شده است. هتل توپکاپی فاصله‌ی بسیار کمی با محله‌ی سلطان آحمت و مسجد ایاصوفیه دارد و علاوه‌براین تنها ۳ ایستگاه با خط M2 متروی استانبول، که می‌توان گفت پرکاربردترین خط متروی این شهر به‌ویژه برای گردشگران است، فاصله دارد.

مسافرانی که در این هتل اقامت دارند می‌توانند با استفاده از خط M1 مترو، خط قرمزرنگ، به سمت ینی‌کاپی بروند و سپس با تغییر لاین، سوار قطار خط M2، خط سبزرنگ، به سمت ایستگاه حاجی عثمان شوند. ایستگاه میدان تاکسیم، ایستگاه مرکزی متروی استانبول، چند ایستگاه بعد از ایستگاه ینی‌کاپی قرار دارد و بدین‌ترتیب مسافرانِ ساکن در هتل توپکاپی دسترسی بسیاری آسان و سریعی به تاکسیم، خیابان استقلال و البته اسکله‌هایی دارند که به سمت قسمت آسیایی استانبول می‌روند.

اتاق‌های هتل توپکاپی استانبول

هتل توپکاپی دارای ۴۴ اتاق است که با اندازه‌ها، تعداد تخت‌ها، چشم‌اندازها و مشخصات متنوعی طراحی شده‌اند تا تمامی مسافران بتوانند نزدیک‌ترین اتاق را به ایده‌آل خود پیدا کرده و رزرو کنند. مشخصات بعضی از اتاق‌های این هتل به‌شرح زیر است:

۱- اتاق‌های استاندارد سینگل

حداکثر ظرفیت این اتاق‌ها یک نفر بزرگ‌سال است و دارای یک تخت‌خواب یک‌نفره‌ی twin هستند. مساحت اتاق‌های استاندارد سینگل ۱۵ مترمربع است و دارای میز تحریر، کمد لباس، گاوصندوق، فرش، مینی‌بار، دوش، سشوار، مواد بهداشتی، اینترنت وای‌فای، شبکه‌های کابلی و ستلایت، تلفن، سیستم تهویه‌ی مطبوع، تجهیزات گرمایشی و دمپایی روفرشی هستند.

۲- اتاق‌های استاندارد دوبل یا تویین

حداکثر ظرفیت این اتاق‌ها دو نفر بزرگ‌سال است و دارای یک تخت دونفره‌ی full یا دو تخت‌خواب یک‌نفره‌ی twin می‌باشند. مساحت این اتاق‌ها ۲۷ مترمربع است و دارای چشم‌انداز شهر هستند. اتاق‌های دوبل دارای دوش، سشوار، مواد بهداشتی، اینترنت وای‌فای، شبکه‌های کابلی و ستلایت، تلفن، سیستم تهویه‌ی مطبوع، تجهیزات گرمایشی، دمپایی روفرشی، سرویس بیدارباش، مینی‌بار، فرش، میز تحریر، مبل، کمد لباس، گاوصندوق و کلید مخصوص هستند.

hotel topkapi istanbul

hotel topkapi istanbul

۳- سوییت‌های خانوادگی

این سوییت‌ها در بالاترین طبقه‌ی هتل قرار دارند، حداکثر ظرفیت‌شان سه نفر بزرگ‌سال است و از اتاق پذیرایی و اتاق خواب تشکیل شده‌اند. اتاق پذیرایی این سوییت‌ها دارای یک مبل تخت‌خواب‌شو است و اتاق‌ خواب، یک تخت‌خواب یک‌نفره‌ی twin و یک تخت‌خواب دونفره‌ی full دارد. مساحت سوییت‌های خانوادگی هتل توپکاپی ۳۵ مترمربع است و مجهز به دوش، وان، سشوار، مواد بهداشتی، تلویزیون، تلفن، اینترنت وای‌فای، سیستم تهویه‌ی مطبوع، تجهیزات گرمایشی، دمپایی روفرشی، مینی‌بار، فرش، کمد لباس، گاوصندوق و … هستند.

سوییت‌های هتل توپکاپی استانبول

۴- اتاق‌های استاندارد تریپل

حداکثر ظرفیت این اتاق‌ها سه نفر بزرگ‌سال است و دارای سه تخت‌خواب twin هستند. مساحت اتاق‌های استاندارد تریپل ۲۸ مترمربع است و دارای چشم‌انداز شهر هستند. این اتاق‌ها مجهز به دوش، سشوار، مواد بهداشتی، شبکه‌های کابلی و ستلایت، اینترنت وای‌فای، تلفن، سیستم تهویه‌ی مطبوع، تجهیزات گرمایشی، مینی‌بار، فرش، میز تحریر، مبل، کمد لباس، گاوصندوق و کلید مخصوص اند.

۵- اتاق‌های بیسیک سینگل

مساحت این اتاق‌ها ۲۴ مترمربع است. این اتاق‌ها در طبقات بالای هتل قرار دارند و دارای چشم‌انداز به شهر هستند و از جمله مشخصات آن‌ها این است که استعمال دخانیات در این اتاق‌ها ممنوع است. اتاق‌های بیسیک تریپل دارای دوش، سشوار، حوله، شبکه‌های کابلی و ستلایت، اینترنتی وای‌فای، تلفن، سیستم تهویه‌ی مطبوع، سرویس بیدارباش، مینی‌بار، فرش و میز تحریر هستند.

۶- سوییت‌ها

سوییت‌ها که در طبقات بالای هتل قرار دارند، دارای ۳۰ مترمربع مساحت و چشم‌انداز شهر هستند. سوییت‌ها مجهز به اینترنت رایگان، شبکه‌های کابلی و ستلایت، تلفن، تجهیزات گرمایشی، سیستم تهویه‌ی مطبوع، سرویس بیدارباش، قهوه‌ساز فوری، میز تحریر، مبل، اتاق لباس، گاوصندوق و کلید مخصوص هستند.

۷- سوییت‌های یک خوابه

این سوییت‌ها مجهز به دوش، سشوار، مواد بهداشتی، اینترنت وای‌فای، شبکه‌های کابلی و ستلایت، تلفن، سیستم تهویه‌ی مطبوع، دمپایی روفرشی، مینی‌بار، میز تحریر و گاوصندوق هستند.

hotel topkapi istanbul

۸- اتاق‌های دونفره‌ی کلاسیک

امکانات این اتاق‌ها شامل دوش، سشوار، مواد بهداشتی، تلفن، شبکه‌های کابلی و ستلایت، اینترنتی وای‌فای، دمپایی  روفرشی، سیستم تهویه‌ی مطبوع، مینی‌بار، میز تحریر و هستند.

***************

امکاناتی که برای اتاق‌ها ذکر شد امکانات اصلی آن‌ها هستند و هر اتاق دارای امکانات متعدد دیگری مانند نورپردازی زیبا، سرویس‌هاس بهداشتی استاندارد، لوازم خواب استاندارد، آینه، پرده و … نیز هست و از آن‌جا که این امکانات در تمامی اتاق‌ها مشترک بودند به آن‌ها اشاره نکردیم. اندازه‌های اشاره‌شده برای تخت‌خواب‌ها با توجه به استانداردهای جهانی برای منطقه‌ی جغرافیایی هتل تعیین شده‌اند.

امکان کنسل‌کردن رزرو بسیاری از اتاق‌های این هتل وجود دارد، اما درصورت کنسل‌کردن رزرو بعضی از اتاق‌ها هیچ مبلغی به مسافر بازنخواهد گشت و بهتر است در انتخاب و رزرو اتاق این نکته را مدنظر داشت.

امکانات هتل در فضای خارج از اتاق‌ها

هتل توپکاپی در فضاهای خارج از اتاق‌ها نیز امکانات بسیاری را برای مهمانان درنظر گرفته که در ادامه به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

یکی از مهم‌ترین امکانات هتل توپکاپی استانبول دسترسی به دستگاه خودپرداز و همچنین امکان تبدیل پول داخل هتل است. هتل توپکاپی دارای رستوران، غذاخوری و کافه است و در آن‌ها انواع غذاهای ترکی، غذاهای بین‌المللی، صبحانه، نوشیدنی و … سرو می‌شود. مهمانان صبحانه را در اتاق مخصوص و بدون پرداختن مبلغ اضافه میل می‌کنند.

hotel topkapi istanbul

هتل توپکاپی استانبول

هتل توپکاپی به‌صورت ۲۴ ساعته سرویس‌های اتاق را در اختیار مسافران قرار می‌دهد، دارای راهنمای ۲۴ ساعته و همچنین کانسیرژ برای انجام امور مختلف مهمانان است. نزدیک به این هتل پارکینگ با فضای زیاد برای پارک خودروها وجود دارد و مسافران از بابت پارک خودروهای خود به مشکل برنخواهد خورد. هتل توپکاپی دارای ترانسفر فرودگاهی برای انتقال مهمانان از فرودگاه به هتل، سرویس تاکسی مخصوص هتل و همچنین امکان نگهداری از چمدان‌های مسافران، در زمان پذیرش، تسویه‌حساب یا هر زمان دیگر، است. از جمله خدمات قابل توجه هتل توپکاپی استانبول امکاناتی ست که هتل برای افرادی درنظر گرفته که نیاز به استفاده از ویلچر دارند.

امکانات هتل توپکاپی برای کودکان

هتل توپکاپی استانبول تمامی کودکان با هر سنی را پذیرش می‌کند و دارای سالن مخصوص بازی و سرگرمی برای کودکان است. شرایط اقامت کودکان در این هتل اندکی با بزرگ‌سالان تفاوت دارد. به‌عنوان مثال کودکان بین ۲ تا ۱۳ سال می‌توانند از تخت‌خواب‌های موجود در اتاق‌ها به‌صورت رایگان استفاده کنند و نیازی به درخواست تخت‌خواب اضافی برای آن‌ها وجود ندارد؛ البته این شرط در مورد یک کودک برای هر اتاق صادق است. افراد بالای ۱۳ سال به‌عنوان بزرگ‌سال درنظر گرفته می‌شوند و اقامت آن‌ها در هتل نیازمند استفاده از یکی از تخت‌های اتاق یا درخواست یک تخت‌خواب اضافه با پرداخت پول بیشتر برای تخت‌خواب اضافه است. به‌طور کلی تحت هر شرایطی درخواست تخت‌خواب اضافه، به‌غیر از تخت‌خواب مخصوص کودکان زیر ۲ سال، نیازمند پرداخت مبلغی اضافه است.

برای یک کودک زیر ۲ سال در هر اتاق تخت‌خواب مخصوص کودکان به‌صورت رایگان در اختیار همراهان کودک قرار داده می‌شود و البته هر اتاق امکان قراردادن تنها یک تخت‌خواب مخصوص کودک را دارد.

پذیرش و تسویه‌حساب هتل توپکاپی استانبول

پذیرش هتل توپکاپی استانبول از ساعت ۱۵ به بعد و تسویه‌حساب در ساعت ۱۱ پیش از ظهر انجام می‌گیرند. داشتن کارت‌های اعتباری معتبر برای هتل، مانند ویزاکارت، مسترکارت، امریکن اکسپرس، یا مقدار کافی پول به‌عنوان امانت برای پذیرش هتل الزامی ست. هتل توپکاپی قوانین و شرایط خاصی را برای افرادی که بیش از ۵ اتاق رزرو می‌کنند درنظر گرفته است.

هتل توپکاپی استانبول

دسترسی هتل توپکاپی به مناطق مهم استانبول

همان‌گونه که اشاره کردیم هتل توپکاپی استانبول دارای موقعیت مکانی مناسبی ست و دسترسی خوبی به مناطق مهم گردشگری این شهر دارد. در ادامه به فاصله‌ی زمانی و مکانی این هتل با بعضی از این مناطق خواهیم پرداخت.

 • فاصله‌ی هتل توپکاپی تا فرودگاه استانبول (IST): 32 کیلومتر
 • فاصله‌ی هتل توپکاپی تا فرودگاه صحبیحه گوکچن (SAW): 33.7 کیلومتر
 • فاصله‌ی هتل توپکاپی تا فرودگاه تکیرداغ چورلو (TEQ): 86.7 کیلومتر
 • فاصله‌ی هتل توپکاپی تا ایستگاه متروی امنیت فاتح: ۴۵۰ متر
 • فاصله‌ی هتل توپکاپی تا ایستگاه متروی آکسارای: ۸۱۰ متر
 • فاصله‌ی هتل توپکاپی تا بیمارستان: ۹۵۰ متر
 • فاصله‌ی هتل توپکاپی تا میدان سلطان محمت: ۲٫۰۴ کیلومتر
 • فاصله‌ی هتل توپکاپی تا مسجد آبی: ۳٫۲۶ کیلومتر
 • فاصله‌ی هتل توپکاپی تا برج گالاتا: ۳٫۵۵ کیلومتر
 • فاصله‌ی هتل توپکاپی تا محله‌ی توپکاپی: ۳٫۷۵ کیلومتر
 • فاصله‌ی هتل توپکاپی تا گراند بازار: ۲٫۴۲ کیلومتر
 • فاصله‌ی هتل توپکاپی تا ایاصوفیه: ۳٫۴ کیلومتر
 • فاصله‌ی هتل توپکاپی تا محله‌ی دولمه باغچه: ۵٫۸۲ کیلومتر
 • فاصله‌ی هتل توپکاپی تا باسیلیکا سیسترن: ۳٫۲۶ کیلومتر
 • فاصله‌ی هتل توپکاپی تا مرکز خرید هیستوریا: ۵۰۰ متر
 • فاصله‌ی هتل توپکاپی تا خیابان استقلال: ۴٫۴ کیلومتر
 • فاصله‌ی هتل توپکاپی تا بازار ادویه: ۲٫۶ کیلومتر
 • فاصله‌ی هتل توپکاپی تا ستون کنستانتین: ۲٫۷ کیلومتر
 • فاصله‌ی هتل توپکاپی تا میدان تکسیم: ۴٫۶ کیلومتر

هتل توپکاپی

نکاتی در مورد هتل توپکاپی شهر استانبول

۱- همراه‌داشتن حیوانات خانگی در هتل توپکاپی استانبول مجاز نیست و مسافرانی که قصد اقامت در این هتل را دارند باید حیوانات خانگی خود را به پانسیون بسپارند.

۲- استفاده از بعضی از خدمات هتل نیاز به پرداخت مبلغی اضافه دارد و بهتر است هنگام پذیرش در مورد جزئیات هزینه‌ها اطلاعات کافی کسب شود.

۳-  کارکنان این هتل قادر به مکالمه به زبان‌های ترکی، انگلیسی و آلمانی هستند.

۴- برای حفظ امنیت مسافران، راهروهای هتل و ورودی آن مورد نظارت تصویری توسط دوربین‌های مداربسته قرار دارند. هتل توپکاپی علاوه بر این دارای نگهبانی ۲۴ ساعته و سرایداری هم است.

۵- هتل دارای دستگاه‌های فاکس و فتوکپی است و مسافران می‌توانند درصورت نیاز از این دستگاه‌ها به‌صورت رایگان استفاده کنند.

۶- اتاق‌های هتل توپکاپی همه مجهز به سیستم تشخیص حریق هستند.

۷- تمامی اتاق‌های هتل دارای سرویس نظافت روزانه هستند و ملحفه‌ها و حوله‌های هر اتاق همه‌روزه تعویض می‌شوند.

هتل توپکاپی استانبول

سخن پایانی

در این نوشته به معرفی هتل توپکاپی استانبول و خدمات و امکانات آن پرداختیم. گفتیم که این هتل با توجه به قیمت مناسب اتاق‌ها، موقعیت مکانی خوب و کیفیت سرویس‌دهی قابل‌قبول یکی از بهترین هتل‌های قسمت اروپایی استانبول است. برخورد دوستانه و محترمانه‌ی پرسنل هتل، موقعیت مناسب مکانی و صبحانه‌ی خوب هتل از جمله مواردی هستند که نظر مساعد بسیاری از مسافرانی که در این هتل اقامت داشته‌اند را جلب کرده‌اند.

آدرس هتل توپکاپی Oguzhan caddesi Findilzade No: 2034270 istanbul, Istanbul Turkey و شماره‌های تلفن و فاکس آن به‌ترتیب (+۹۰ ۲۱۲۵۳۴۶۹۶۵) و (+۹۰ ۲۱۲۵۲۳۷۳۵۰) هستند.

شما می‌توانید برای رزرو اتاق در زمان مورد نظر خود در این هتل، از خدمات ساحل شنی درخشان در رزرو هتل‌های خارجی استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ تماس بگیرید.

ارسال پاسخ

14 + دوازده =