۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

نگاهی به هتل فیرمونت دبی و امکانات آن

هتل فیرمونت دبی با دسترسی بسیار خوب به مراکز تفریحی و تجاری، امکانات و خدمات مناسب، طراحی داخلی لوکس و چشم‌انداز زیبا یکی از بهترین هتل‌های این شهر است. این هتل پنج ستاره در خیابان شیخ زاید، و در فاصله‌ی کمی از برج خلیفه، دبی مال، ساحل جمیره و مرکز تجارت جهانی دبی، قرار دارد. هتل فیرمونت شهر دبی دارای ۳۹۴ اتاق است که شمار زیادی از آن‌ها را سوئیت‌ها و اتاق‌های کنفرانس تشکیل می‌دهند. این هتل محلی ایده‌آل برای اقامت مسافران، برگزاری همایش‌ها، برگزاری مهمانی‌های ویژه و نظایر آن‌ها ست. در این نوشتار به معرفی جزئیات امکانات، ویژگی‌ها و خدمات این هتل زیبا خواهم پرداخت.

Hotel Fairmont Dubai

معرفی کلی هتل فیرمونت دبی

هتل فیرمونت دبی با مجموعه‌امکانات بسیار خوب خود یکی از گزینه‌های درجه‌اولِ بسیاری از افرادی ست که قصد سفر به این شهر و اقامت کوتاه‌مدت در آن را دارند. ترکیب اتاق‌های متنوع به مسافران هتل این امکان را می‌دهد تا اتاقی را که کاملاً متناسب با شرایط آن‌ها ست انتخاب و رزرو کنند. قسمت‌های داخلی اتاق‌ها، و همچنین لابی و فضاهای مشترک هتل، دارای دکوراسیون خاصی هستند که تلفیقی از عناصر هنرهای بصری کلاسیک و سبک معماری داخلی محلی این منطقه است.

لابی هتل فیرمونت دبی

یکی از ویژگی‌های قابل توجه این هتل اتاق‌های بزرگ و راحت آن است و این به افرادی که برای اقامت خود به دنبال هتلی با اتاق‌های دل‌باز هستند کمک بسیار می‌کند. بعضی از اتاق‌های این هتل به هم متصل هستند و بدین‌ترتیب تمامی اعضای یک خانواده‌ی بزرگ می‌توانند در کنار هم اقامت خوشی را در هتل فیرمونت داشته باشند.

Hotel Fairmont Dubai

هتل فیرمونت دبی دارای اتاق‌هایی ست که اتاق‌های طلایی نامیده می‌شوند و مسافرانی که در این اتاق‌ها اقامت دارند دسترسی انحصاری به سالن طلایی هتل فرمونت دارند. اتاق‌های این قسمت از هتل فیرمونت دبی دارای پذیرش جداگانه و امکانات خاص خود هستند و درواقع می‌توان این بخش از هتل را هتلی داخل هتل فیرمونت درنظر گرفت.

اتاق‌ها و سوییت‌های هتل فیرمونت دبی

همان‌طور که گفته شد اتاق‌های هتل فیرمونت دارای تنوع زیادی هستند و مسافران این امکان را دارند تا اتاق‌هایی را که با نیازها و سلایق آن‌ها سازگاری بیشتری دارند انتخاب و رزرو کنند. ترکیب اتاق‌های هتل فیرمونت شهر دبی به‌صورت زیر است:

۱- سوییت‌های دارای دو اتاق خواب

این سوییت‌ها دارای دو تخت‌خواب بزرگ دونفره بوده و تخت‌خواب‌های آن‌ها large double هستند. حداکثر ظرفیت این سوییت‌ها چهار بزرگ‌سال و دو کودک زیر یک سال است.

۲- سوییت‌های امپریال

این سوییت‌ها دارای سه تخت‌خواب بزرگ دونفره بوده و تخت‌خواب‌های این سوییت‌ها large double هستند. سوییت‌های امپریال هتل فیرمونت دبی دارای تراس اند. حداکثر ظرفیت این سوییت‌ها شش بزرگ‌سال و سه کودک زیر یک‌سال است.

۳- سوییت‌های رویال

این سوییت‌ها دارای دو تخت‌خواب بزرگ دونفره و دو تخت‌خواب یک‌نفره هستند. تخت‌خواب‌های دونفره large double و تخت‌خواب‌های یک نفره Single اند. حداکثر ظرفیت این سوییت‌ها شش بزرگ‌سال و سه کودک زیر یک‌سال است.

۴- سوییت‌های استاندارد دارای دو تخت‌خواب دونفره

این سوییت‌ها دارای دو تخت‌خواب بزرگ دو نفره بوده و تخت‌خواب‌های دونفره این سوییت‌ large double هستند. حداکثر ظرفیت این سوییت‌ها چهار بزرگ‌سال و دو کودک زیر یک‌سال است.

۵- سوییت‌های دارای یک اتاق خواب

این سوییت‌ها دارای یک تخت‌خواب دونفره‌ی بسیار بزرگ و یک اتاق نشیمن با یک مبل تخت‌خواب‌شو هستند و چشم‌انداز به شهر دارند. تخت‌خواب دونفره‌ی این سوییت‌ extra-large double یا King است. حداکثر ظرفیت این سوییت‌ها سه بزرگ‌سال و دو کودک زیر یک‌سال است.اتاق‌های هتل فیرمونت دبی

۶- اتاق‌های کینگ فیرمونت

این اتاق‌ها دارای یک تخت‌خواب بزرگ دونفره و چشم‌انداز به شهر هستند. تخت‌خواب دونفره‌ی این اتاق‌ها large double است. حداکثر ظرفیت این اتاق‌ها دو بزرگ‌سال و یک کودک زیر یک سال است.

۷- اتاق‌های فیرمونت تویین

این اتاق‌ها دارای دو تخت‌خواب یک‌نفره و چشم‌انداز به شهر هستند. تخت‌خواب‌های این اتاق single اند. حداکثر ظرفیت این اتاق‌ها دو بزرگ‌سال و یک کودک زیر یک ‌سال است.

۸- سوییت‌های طلایی دارای  یک اتاق خواب با دسترسی به سالن طلایی

این سوییت‌ها دارای چشم‌انداز شهر، یک تخت‌خواب بزرگ دونفره و یک مبل تخت‌خواب‌شو هستند و تخت‌خواب دونفره این سوییت‌ها ‌ large doubleاست. حداکثر ظرفیت این سوییت‌ها سه بزرگ‌سال و یک کودک زیر یک سال است.

۹- سوییت‌های جونیور طلایی فیمونت با دسترسی به سالن طلایی

این سوییت‌ها دارای چشم‌انداز شهر، یک تخت‌خواب بزرگ دونفره و یک مبل تخت‌خواب‌شو هستند. تخت‌خواب دونفره این سوییت‌ ‌ large doubleاست. ظرفیت این سوییت‌ها حداکثر دو نفر همراه با یک کودک زیر یک سال است.

۱۰- سوییت‌های پرزیدنتیال

این سوییت‌ها دارای چشم‌انداز شهر، دو اتاق خواب با دو تخت‌خواب دونفره‌ی بزرگ بوده و تخت‌خواب‌های آن‌ها large double اند. ظرفیت این اتاق‌ها چهار بزرگسال و دو کودک زیر یک سال است.

۱۱- اتاق‌های فیرمونت ویو

این اتاق‌ها دارای یک تخت‌خواب بسیار بزرگ بوده و تخت‌خواب‌های این سوییت‌ها extra-large double هستند. حداکثر ظرفیت این اتاق‌ها دو بزرگ‌سال و یک کودک زیر یک سال است.

۱۲- اتاق‌های طلایی فیرمونت با دسترسی به سالن طلایی

این اتاق‌ها دارای یک تخت‌خواب دونفره‌ی بزرگ بوده و تخت‌خواب‌های آن‌ها large double هستند. حداکثر ظرفیت این اتاق‌ها دو بزرگ‌سال و یک کودک زیر یک‌سال است.

ابعاد تخت‌خواب‌ها با توجه به استانداردهای جهانی تعیین می‌شوند و البته این امکان وجود دارد که در برخی از اتاق‌ها به جای تخت‌خواب‌های سایز large double از تخت‌خواب‌های King و برعکس استفاده شود.

اتاق‌های هتل فیرمونت دبی

اتاق‌های هتل فیرمونت دبی علاوه بر موارد ذکر شده مجهز به سیستم تهویه‌ی مطبوع، لباس‌ها و حوله‌های حمام، وان حمام، پرده، فرش، خشک‌کننده‌ی لباس، جالباسی، میز کار، پنکه، سشوار، گاوصندوق، لینن، قهوه و چای‌ساز، روزنامه‌های آپدیت، مینی‌بار، تلویزیون، سیستم هشدار حریق، ملزومات بهداشتی، تلفن، سیستم عایق صوتی، دوش، دمپایی روفرشی، فیلم‌های مورد درخواست مسافران، وای‌فای رایگان و بسیاری امکانات دیگر هستند.

اتاق‌های هتل فیرمونت دبی

این هتل بیرون از اتاق‌ها نیز دارای امکانات متعددی برای سپری‌کردن اوقاتی خوش طی اقامت مسافران در فیرمونت دبی است. باشگاه ورزشی، پارکینگ خصوصی رایگان، استخرهای روباز، ترانسفر فرودگاهی، رستوران، تراس آفتاب، کتاب‌خانه، سالن زیبایی، سالن ماساژ، حمام ترکی، سونا، جکوزی، فروشگاه، اتاق نگهداری از کودکان، استخر مخصوص کودکان و بسیاری موارد دیگر نمونه‌ای از این امکانات هستند. در ادامه اشاره‌ی کامل‌تری به امکانات قسمت‌های بیرونی هتل خواهیم داشت.

استخرهای هتل

استخرهای هتل فیرمونت دبی

هتل فیرمونت شهر دبی دارای امکانات رفاهی برای سالمندان و افراد کم‌توان است. امکان تردد با ویلچر، مجهزبودن برخی از اتاق‌ها به سرویس‌های بهداشتی ریل‌دار، دستگاه مخصوص برای صدازدن خدمه در موارد اورژانسی و … نمونه‌هایی از امکانات این هتل برای این دسته از مسافران است.

لازم به ذکر است که امکان اقامت حیوانات خانگی در این هتل میسر نیست و درنتیجه مسافرانی که حیوانات خانگی خود را همراه دارند یا باید آن‌ها را به یک پانسیون بسپارند یا در هتل دیگری اقامت کنند. هم در دبی و هم در دیگر شهرهای دنیا، دارای هتل‌هایی هستند که از اقامت حیوانات خانگی استقبال می‌کنند و حتی امکانات رفاهی برای آن‌ها درنظر می‌گیرند.

رستوران‌های هتل فیرمونت دبی

رستوران های هتل

هتل فیرمونت دبی

یکی از ویژگی‌های قابل توجه این هتل تعدد رستوران‌ها، کافه‌ها و سایر فضاهای پذیرایی از مهمانان است. تنوع بالای رستوران‌های هتل باعث می‌شود که تمامی مسافران بتوانند غذاهای مورد علاقه‌ی خود را پیدا کرده و سفارش دهند. در لیست زیر اسامی و ویژگی‌های برخی از رستوران‌ها، کافه‌ها و … هتل فیرمونت شهر دبی را مشاهده می‌کنید:

۱- Dokuz: این رستوران در تمامی روزهای هفته، شب‌ها از ساعت ۱۹ تا ۲ بعد از نیمه‌شب باز است و غذاهای ترکی سرو می‌کند.

۲- Bistrot Bagatelle: این رستوران غذاهای ایتالیایی سرو می‌کند.

۳-Bridge Sports: این رستوران موقع ناهار و شام باز است و غذاهای آمریکایی و بین‌المللی سرو می‌کند.

۴- Café Sushi: این رستوران موقع ناهار و شام باز است و غذاهای ژاپنی سرو می‌کند و البته در روزهای جمعه و شنبه باز نیست.

۵- Pronto Café: این رستوران غذاهای بین‌المللی سرو می‌کند. Pronto در تمامی روزهای هفته به غیر از جمعه و شنبه‌ها برای ناهار و شام باز است.

۶- Cascades: این رستوران غذاهای بین‌المللی و همچنین غذاهای مدیترانه‌ای سرو می‌کند. Cascades در تمامی روزهای هفته در ساعات ۱۲:۳۰ تا ۱۵:۳۰ و ۱۸:۳۰ تا ۲۳:۰۰ باز است.

۷- The Exchange Grill: این رستوران دارای گریل و باربیکیو بوده و موقع شام باز است.

۸- Noire, dining in thr dark: در این رستوران غذاهای بین‌المللی سرو می‌شود. ویژگی جذاب این هتل تاریکی محیط آن هنگام پذیرایی از مهمانان است. این رستوران در تمامی روزهای هفته به غیر از شنبه و یک‌شنبه‌ها از ساعت ۱۹:۳۰ تا ۲۲ باز است.

۹- Cin Cin: این رستوران موقع شام باز است و غذاهای بین‌المللی سرو می‌کند.

رستوران هتل فیرمونت دبی

گذشته از این تعداد زیادی رستوران در اطراف این هتل قرار دارند و این کار را برای مسافرانی که در انتخاب غذا مشکل‌پسند هستند آسان‌تر می‌کنند. رستوران Catch Dubai در ۶۰ متری هتل واقع‌شده و غذاهای آسیایی، ژاپنی و غذاهای مخصوص افراد حساس به گلوتن سرو می‌کند. رستوران‌های Al Khayma و The Market Place رستوران‌هایی هستند که مسلمانان می‌توانند بدون مشکل حلال‌نبودن غذاها، غذاهای مورد علاقه‌ی خود را در آن‌ها سفارش دهند.

۲ نکته‌ در ارتباط با هتل فیرمونت دبی

 • خدمه‌ی هتل فیرمونت دبی به زبان‌های عربی، انگلیسی، ترکی، چینی، روسی، هندی، رومانیایی، فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی و فلیپینی صحبت می‌کنند و راهنمای ۲۴ ساعته‌ی هتل آماده‌ی پاسخ‌گویی به سؤالات مسافران، راهنمایی آن‌ها، برطرف‌کردن مشکلات پیش آمده و … است.
 • زمان پذیرش هتل از ساعت ۳ بعد از ظهر و تحویل اتاق‌ها پس از ساعت ۱۲ ظهر است. امکان سفارش تخت‌خواب اضافه برای بزرگ‌سالان، با محدودیت و با توجه به اتاق رزرو شده، وجود دارد و علاوه بر این تسهیلاتی برای اقامت کودکان زیر ۱۲ سال در هتل در نظر گرفته شده است. در اختیار داشتن کارت‌های اعتباری مورد پذیرش هتل مانند ویزاکارت، مسترکارت، امریکن اکسپرس و … در زمان پذیرش الزامی ست.

چشم انداز هتل

فاصله‌ی هتل فیرمونت دبی با برخی از مراکز تجاری و تفریحی مهم دبی

 • فرودگاه بین‌المللی دبی: ۸٫۶ کیلومتر حدود ۲۸ دقیقه رانندگی
 • فرودگاه بین‌المللی شارجه: ۲۸ کیلومتر حرور ۳۸ دقیقه رانندگی
 • ایستگاه مترو: ۱۳۰ متر حدود ۹ دقیقه پیاده‌روی
 • بیمارستان الزهرا: ۱٫۱ کیلومتر حدود ۱۴ دقیقه پیاده‌روی
 • دبی مال: ۳٫۳ کیلومتر حدود ۲۰ دقیقه رانندگی
 • زنجیره‌ی فروشگاهی Circle K: 960 متر حدود ۱۰ دقیقه رانندگی
 • برج‌های ایستگاه متروی دبی: ۱٫۱ کیلومتر
 • برج‌العرب: ۱۳٫۷ کیلومتر
 • آکواریوم دبی: ۳٫۲ کیلومتر
 • آکواریوم شارجه: ۱۴ کیلومتر
 • برج خلیفه: ۳٫۴ کیلومتر
 • پارک آبی: ۱۹٫۵ کیلومتر
 • پارک دایناسورها: ۱٫۵ کیلومتر
 • پارک زعبیل: ۱٫۵ کیلومتر
 • مرکز خرید سیتی واک: ۱ کیلومتر
 • مرکز خرید برج‌های دوقلو: ۶ کیلومتر
 • پل معلق: ۵ کیلومتر

موقعیت هتل

سایر امکانات هتل فیرمونت دبی

 • نمایش زنده‌ی رویدادهای ورزشی
 • منوی غذای مخصوص
 • امکان سفارش غذاهای ویژه
 • جایگاه شارژ ماشین‌های الکتریکی
 • کارواش
 • مربی خصوصی برای باشگاه ورزشی و استخر
 • کلاس‌های فیتنس
 • انواع خدمات آرایش و پیرایش
 • استخر روباز در تمامی فصول سال
 • استخر بالای پشت‌بام
 • استخر با چشم‌انداز
 • شست‌وشوی لباس‌ها
 • خشک‌شویی
 • اتوکشی
 • شست‌وشوی کفش‌ها
 • دستگاه‌های فتوکپی و فاکس
 • امکانات برگزاری مهمانی‌های و جلسات خاص
 • دستگاه فروش خودکار برای تنقلات و نوشیدنی‌ها
 • فروشگاه‌های خرید سوغاتی
 • اتاق‌های مخصوص افراد سیگاری
 • اتاق‌های VIP
 • دستگاه ATM و تبدیل پول
 • نگهداری از چمدان‌ها
 • سرویس کانسیرژ
 • و …

استفاده از برخی از امکانات هتل مستلزم پرداخت مبلغی اضافه است.

حمام هتل فیرمونت دبی

حمام هتل

هتل فیرمونت

سخن پایانی

در این نوشته به معرفی هتل فیرمونت دبی و امکانات و ویژگی‌های آن پرداختیم. بسیاری از مسافرانی که در این هتل اقامت داشته‌اند امتیازات بسیار خوبی را در نظرسنجی‌های اینترنتی برای آن درنظر گرفته‌اند. برخورد مناسب کارکنان، سرویس‌های خواب، بوفه‌های صبحانه، دسترسی عالی، تخت‌خواب‌های جادار، کافه‌های خوب و پارکینگ خصوصی رایگان از جمله ویژگی‌هایی هستند که توانسته‌اند نظر مساعد قریب‌به‌اتفاق مسافران را جلب کنند.

همان‌طور که گفتیم این هتل در محله‌ی شیخ زاید واقع شده و آدرس دقیق آن، مطابق آدرس‌دهی ایران امارات متحده‌ی عربی، دبی، شماره‌ی ۹۷۵۵۵، جاده‌ی شیخ زاید، شماره‌تلفن‌ هتل+۹۷۱۴۳۳۲۵۵۵۵ و شماره‌فکس آن +۹۷۱۴۳۳۲۴۵۵۵ هستند.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره‌ی هتل فیرمونت دبی و رزرو اتاق‌های مدنظر خود در آن از طریق شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با کارشناسان ساحل شنی درخشان تماس بگیرید.

ارسال پاسخ

چهار − دو =