۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

سفر به کانادا در کرونا!

آیا می‌شود در وضعیت شیوع کرونا به کانادا سفر کرد؟

با شیوع کرونا در دنیا و اختلال‌های پیش آمده در زمینه‌های مختلف گردشگری، مسافرت، فعالیت‌های اجتماعی و اوضاع مشاغل، بسیاری از افراد در سراسر دنیا با کنسل شدن برنامه‌های خود و مقدار قابل توجهی ضرر رو به رو هستند. این در حالی است که هر کشور برای محدود کردن شیوع کرونا و حفظ کشور و مردمش از تلفات بیشتر، محدودیت‌هایی در سفر مردم دیگر کشورها ایجاد نموده است تا شاید بتوان جلوی این ویروس منحوس و خانمان سوز را گرفت. این تصمیم متوجه کانادا هم هست. کانادا از ماه مار سال ۲۰۲۰ محدودیت‌های سفر به کشورش را اجرایی کرد تا در حد امکان بتواند جلوی شیوع بیشتر را بگیرد. اما با توجه به مهاجر پذیر بودن این کشور، تکلیف متقاضیان مهاجرت به کانادا چه می‌شود؟ چطور می‌توان از این برهه استفاده کرد و آیا می‌توان در همین دوران پندمی کرونا به کانادا سفر کرد؟ ما در این مطلب آخرین اخبار سفر به کانادا در کرونا را در اختیار شما می گذاریم و محدودیت‌ها و عدم محدودیت‌های سفر به این کشور را به شما خواهیم گفت. پس با ما همراه باشید.

ویروس کرونا چقدر در کانادا پیش رفته است؟

بیشتر کسانی که می‌خواهند سفر به کانادا در کرونا را تجربه کنند، اول از همه دوست دارند وضعیت و شرایط کانادا در کرونا را بدانند. میزان شیوع ویروس کووید ۱۹ در استان‌های مختلف کانادا متفاوت گزارش می‌شود. با این حال طبق آمارهای ارائه شده شرایط میزان شیروع ویروس کرونا در کانادا به مراتب بهتر از شرایط در ایران است. طبق اطلاعاتی که مسئولان کانادا ارائه داده‌اند، تا بیست و یک اکتبر ۲۰۲۰، در مجموع دویست و چهار هزار نفر در سراسر کانادا به کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد صد و هفتاد و دو هزار نفر بهبهود یافته، نه هزار هفتصد و نود و چهار نفر جان باخته و مابقی هنوز درگیر بیماری هستند. بنابراین با مقایسۀ شرایط ایران و کانادا افراد می‌توانند آرامش داشته باشند که با سفر به کانادا در شرایط مطلوب‌تر و کم خطرتری قرار خواهند گرفت. و اما سوال اصلی اینجاست:

چه کسانی می‌توانند در دوران کرونا به کانادا سفر کنند؟

همان طور که در بخش‌های قبلی گفته شد، کانادا محدودیت‌هایی را برای سفرهای غیر ضروری برای کشورش وضع کرده است و سفر به کانادا در کرونا به همین راحتی نیست. اما بنا بر الحاقیۀ این قانون افرادی می‌توانند بدون نگرانی از این محدودیت‌ها به کانادا سفر کنند. از جملۀ این افراد می‌توان به شهروندان کانادا، افرادی که کارت اقامت دائم این کشور را دارند، خانوادۀ درجۀ اول و نسبی شهروندان و دارندگان کارت اقامت دائم این کشور، کسانی که تائییدیۀ اقامت دائم این کشور را گرفته‌اند و هنوز موفق به سفر نشده‌اند، نیروهایی کاری غیر کانادایی که مجوز اشتغال خود را از این کشور دریافت کرده‌اند، دانشجویانی که ویزای تحصیلی دارند و هنوز موفق به سفر به کانادا نشده‌اند و مسافرانی که ویزای ترانسفر هوایی دارند و برای رسیدن به مقصد خود ناگزیر در خاک کانادا توقف دارند.

اگر به هر دلیلی علی رغم داشتن کارت اقامت دائم یا تائیدیۀ آن نمی‌توانید به کانادا سفر کنید، حتماً بلافاصله به وسیلۀ سایت ادارۀ مهاجرت، شهروندی یا پناهندگی کانادا با مسئولان مربوطه ارتباط بگیرید و از آنها راهنمایی بخواهید. اگر هم یکی از شرایط گفته شده در بالا را دارید، می‌توانید با خیال راحت برای ثبت نام ویزای کانادا، وقت سفارت کانادا، پیکاپ ویزای کانادا، خرید بلیت و دیگر خدمات با شرکت مسافرتی و گردشگری ساحل شنی در ارتباط باشید تا این امور را برای شما پیگیری کنند.

شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری ساحل شنی با کارشناسان و مشاوران متبحر و باسابقه، می‌تواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه ویزای کانادای شما را اخذ و نسبت به پیکاپ ویزای کانادا از ترکیه یا امارات اقدام نماید. شما می‌توانید بدون کوچک‌ترین نگرانی و با خیال راحت امور پیکاپ ویزای خود را به متخصصان ما بسپارید. برای این کار فقط کافی است با شماره تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ در تماس باشید.

تکلیف متقاضیان مهاجرت به کانادا در کرونا چیست؟

ما به غیر از مهاجرت تحصیلی به کانادا که از طریق اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور و در ادامه اخذ ویزای تحصیلی به انجام می‌رسد، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری و مهاجرت استانی را داریم و اینها روش‌های قانونی سفر به این کشور محسوب می‌شوند. اما سوال اینجاست که کسانی که در لیست بخش بالا قرار نمی گیرند و به تازگی درخواست مهاجرت به کانادا داده‌اند، چه تکلیفی دارند و آیا می‌توانند امیدی برای سفر داشته باشند یا خیر.

خب خبر خوب اینکه علی رغم وجود کرونا و شیوع نفس گیر آن در سراسر دنیا، سیاست‌های افتصادی کانادا هنوز هم به مهاجران متخصص و مهاجران کاری و سرمایه گذاری‌اش وابسته است و کانادا خواه ناخواه نمی‌تواند این بخش از برنامه‌هایش را به کل کنسل کند. به همین دلیل حتی با وجود تغییر برنامه‌های برگزاری اکسپرس اینتری، این برنامه‌های اجرایی هستند. برای مثال فقط در اوایل سال جاری چهار پذیرش در اکسپرس اینتری برگزار شد. به علاوه استان‌هایی مانند بریتیش کلمبیا، منیتوبا، آلبرتا و ساسکاچوان مصمم هستند تا برنامه‌های پذیرش مهاجر خود را ادامه دهند. این تصمیم به تائیدیۀ ادارۀ مهاجرت کانادا هم رسیده است و پذیرش‌های اکسپرس اینتری ادامه دار خواهند بود.

البته این بدان معنا نیست که همه چیز طبق روال قبلی باشد و ممکن است تاخیرهایی در رسیدگی به درخواست‌ها و اعلام پاسخ‌ها مشاهده کنید؛ اما نکتۀ مثبت این است که اگر چه با تاخیر، ولی درخواست‌ها بررسی می‌شوند، جواب‌ها ارائه می‌شوند و اگر پذیرش بگیرید می‌توانید سفر کنید. البته برای سفر باید در قرنطینه بمانید و صد در صد سالم بوده و به ویروس کووید ۱۹ مبتلا نباشید.

درخواست مهاجرت و سفر اعضای خانواده به کانادا چگونه خواهد شد؟

خب اینجا هم باید یک خبر خوب به شما بدهیم و آن این است که سفر به کانادا در کرونا کمترین تاثیر را برای مهاجرت خانوادگی داشته است. به موجب همین امر درست مثل قبل خانواده‌ها می‌توانند برای اسپانسرشیپ همسرانشان، سفر نزد بستگان درجه یک و اخذ ویزای کانادا با دعوت نامه ادامه دهند و خبری از تعویق و کنسلی نیست. توجه داشته باشید که در اینجا منظور از بستگان درجه یک همسر، فرزند، نوه، پدر و مادر یا پدرخوانده و مادرخوانده، همسر والدین و قیم است. اما نکته اینجاست که فقط سفر پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها آن هم به خاطر ریسک بالای ابتلا به ویروس کویید ۱۹ به تعویق افتاده است تا در شرایط مطمئن‌تری این عزیزان به سفر بروند.

پناهندگان کانادا در کرونا چه اتفاق‌هایی را تجربه می‌کنند؟

این همان بخشی است که تا آرام‌تر شدن شرایط متوقف شده است. بر اساس برنامه ریزی‌ها کانادا به صورت موقت پناهنده نمی‌پذیرد. این توقف شامل کنسل شدن هرگونه مصاحبۀ حضوری با پناهندگان یا مدهیان پناهندگی و یا تمدید مدارک به صورت حضوری خواهد بود و به طور کلی هیچ مصاحبه و دیدار حضوری‌ای با پناهندگان انجام نمی‌شود. پناهندگانی که به کانادا رفته‌اند باید منتظر تماس ادارۀ مهاجرت کانادا باشند تا از این طریق به آنها اطلاع رسانی شود. بنابراین اگر اطلاعات تماستان تغییر کرده و یا درست نیست، سریعاً در وبسایت ادارۀ مهاجرت آن را به روز رسانی کنید. خبر نه چندان خوب دیگر برای پناهنده‌ها این است که تا اطلاع ثانوی و تا پایان سال وام مهاجرت از طریق ادارۀ مهاجرت کانادا به کسی داده نمی‌شود.

سرنوشت افرادی که ویزای کاری کانادا را در دست دارند چه می‌شود؟

افرادی که ویزای کاری دارند می‌توانند با خیال راحت به کانادا سفر کنند و بعد از دوران قرنطینه و تست کووید ۱۹ به کار خود برسند. این در حالی است که گروهی از افراد که پذیرش  مهاجرت کاری گرفته‌اند می‌توانند حتی بدون ویزا به این کشور سفر کنند. از جملۀ این افراد می‌توان به افرادی با مشاغل مرتبط با اورژانس، آتش نشانی، دانشجوهای رشته‌های پزشکی و وابسته سلامت، افراد متقاضی کار در ناوگاه حمل و نقل دریایی و در کل مشاغل حساس. لیست کامل این افراد در وبسایت ادارۀ مهاجرت کانادا آماده است. این افراد می‌توانند با ارائۀ مدارکی نظیر دعوت نامه از ارگان یا سازمانی خاص در کانادا به راحتی به ایرلاین‌ها بروند و شرایط سفر خود را پیش ببرند. افرادی هم که در زمینۀ کشاورزی و دام پروری درخواست داده‌اند با تسهیلات بیشتری رو به رو می‌شوند.

دانشجویان دانشگاه‌ها کانادا در کرونا چه تکلیفی دارند؟

دانشجویانی که ویزای تحصیلی‌شان پیش از مارس امسال صادر شده می‌توانند بدون نگرانی از هر گونه محدودیت به کانادا سفر کنند. دانشجویانی که بعد از این تاریخ پذیرش گرفته‌اند باید برای اخذ ویزای کانادا با مشاوران ما در شرکت مسافرتی و گردشگری ساحل شنی در تماس باشند. به علاوه دانشجویان دانشگاه‌های کانادا می‌توانند از طریق کلاس‌های آنلاین در کلاس‌ها شرکت کنند تا از ویروس کرونا هم در امان باشند.

ما در آژانس مسافرتی و گردشگری ساحل شنی برای تمامی شما عزیزان و همهٔ مردم در سراسر دنیا آرزوی سلامتی و موفقیت داریم و امیدوار هستیم با رعایت موارد گفته شده بتوانید بدون کوچک‌ترین نگرانی این دوره را هم پشت سر بگذارید. چنانچه برای سفر به کشور کانادا نیاز به کمک و همراهی دارید، می‌توانید از مشاوران و کارشناسان ما کمک بگیرید. ما همواره در تلاش هستیم تا شما مسافران محترم بتوانید در کمترین زمان ممکن، بهترین نتیجه را بگیرید. برای اخذ انواع ویزای کانادا و اطلاع از شرایط و قوانین مسافرتی در این کشور می‌توانید با مشاوران و متخصصان ما در تماس باشید. پل ارتباطی ما با شما شمارهٔ ۰۲۱۵۷۹۳۸ است.

ارسال پاسخ

16 − چهارده =