۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

وقت سفارت آمریکا از آنکارا

در این مقاله به توضیح در مورد رزرو وقت سفارت آمریکا از آنکارا پرداخته می‌شود. کسانی که پیش‌تر به کشور آمریکا سفرکرده‌اند به حتم از موضوع گرفتن وقت از سفارت آمریکا آگاه‌اند. چنان چه شما از آن دسته افرادی هستید که در آستانهٔ اولین سفر به ایالات‌متحدۀ آمریکا هستید و در این مورد اطلاعات ناقصی دارید تا پایان این مقاله همراه ما باشید. بدیهی است که پیش‌نیاز ورود به آمریکا اخذ ویزای کشور مزبور است؛ برای دریافت ویزای آمریکا باید به گرفتن وقت سفارت از آنکارا یا سایر شهرهای مختلف از دیگر کشورها اقدام کنید. در این مقاله به موضوعاتی چون: منظور از گرفتن وقت سفارت ایالات‎متحده‎امریکا از آنکارا، مزایا و معایب آن و در پایان نیز با سلسله‌مراتب آن پرداخته می‌شود.

رزرو وقت سفارت آمریکا از آنکارا

پیکاپ ویزای آمریکا در ساحل شنی

کشور پهناور ایالات‌متحدۀ آمریکا واقع در شمال قارهٔ آمریکا است. این کشور پهناور و پیشرفته با کشورهای کانادا از شمال و مکزیک از جنوب، مرز مشترک دارد. کشور آمریکا هم‌چنین مرز مشترک وسیعی با آب‌های آزاد دارد و توسط اقیانوس‌های آرام و اطلس احاطه‌شده است. بسیاری از مردم در اقصی نقاط جهان آرزوی سفر به آمریکا را در سر می‌پرورانند؛ هم‌وطنان ایرانی نیز از این قاعده مستثنا نیستند. درواقع ویزای هر کشور در حکم مجوزی است که برای ورود به آن کشور و از سوی سفارت آن کشور صادر می‌گردد. بنابراین هر شهروند با تابعیت ایرانی برای ورود به خاک آمریکا ابتدا باید ویزای آن را دریافت کند. نظر به اینکه کشور آمریکا در ایران سفارتی ندارد، شهروندان ایرانی برای دریافت ویزای آمریکا ملزم به سفر به یکی از کشورهای خارجی هستند.

برای دریافت ویزا می‌توانید به هر یک از کشورهای همسایه ازجمله ارمنستان، امارت و ترکیه سفر کنید. در این مقاله دربارهٔ مراجعه به سفارت آمریکا واقع در آنکارا پایتخت کشور ترکیه پرداخته می‌شود. باید بدانید که زمان مراجعه به سفارت‌خانه از پیش تعیین می‌شود؛ بنابراین بدون رزرو از قبل، اجازهٔ مراجعه و حضور در کنسولگری را ندارید. به این موضوع در اصطلاح گرفتن وقت سفارت آمریکا از آنکارا می‌گویند.

با جمع‌بندی مطالبی که تا بدین جا گفته شد به این نتیجه می‌رسیم که هر شهروند ایرانی برای ورود به کشور آمریکا ملزم به اخذ ویزای آمریکاست و اولین گام برای دریافت ویزای آمریکا انتخاب یک کشور واسطه (ترکیه) و رزرو وقت از سفارت آمریکا از آنکارا است. در ذیل با مزایا و معایب گرفتن وقت سفارت آمریکا از آنکارا آشنا خواهید شد و در ادامه به سلسله‌مراتب و روند چگونگی آن پرداخته می‌شود.

مزایا و معایب گرفتن وقت سفارت آمریکا از آنکارا

به‌طورکلی، کلیتِ فرآیند گرفتن وقت سفارت آمریکا چه از آنکارا چه از شهرهای دیگر سایر کشورها مشابه است. بااین‌حال صرف‌نظر از کلیات پروسهٔ گرفتن وقت از سفارت آمریکا، هر شهر معایب و مزایای فرعی خاص خود را نیز دارد. در ادامه به تشریح و معرفی مزایای اخذ وقت از سفارت آمریکا از آنکارا می‌پردازیم:

اولین مزیت انتخاب آنکارا، نزدیکی کشور ترکیه به ایران است. به‌طوری‌که می‌توانید در یک سفر یک روزه کارهای خود را در سفارت انجام داده و بدون پرداخت هزینهٔ سکونت و اقامت در ترکیه کار خود را انجام داده و به ایران برگردید. در سفارت آمریکا واقع در آنکارا، مسئولان صدور ویزا به زبان فارسی آشنایند و این مزیت برای متقاضیان ایرانی که آشنایی چندانی به زبان انگلیسی ندارند امتیاز بزرگی است؛ چراکه برای پیشبرد امور و برقراری ارتباط به مترجم نیازی نخواهد بود.

یکی از قوانین اخذ ویزا، حضور فیزیکی شخص متقاضی است. بااین‌حال سفارت آمریکا واقع در آنکارا برای رفاه متقاضیان، افراد بالای ۸۰ سال و کمتر از ۱۴ سال را از این قانون معاف نموده است. که علاوه برآسایش حال متقاضیان به کاهش هزینه‌ها نیز کمک شایانی می‌کند. باوجود مزایای گفته‌شده، اخذ وقت سفارت آمریکا از آنکارا معایبی نیز دارد. در ادامه به معرفی و تشریح معایب آن خواهیم پرداخت:

یکی از معایب سفارت آمریکا در آنکارا، روند کند در رزرو وقت مراجعه است. به‌طوری‌که حدود یک الی دو ماه بعد از درخواست، به متقاضی وقت می‌دهند. بنابراین متقاضیان بهتر است با در نظر گرفتن این تعلل، در زمان مناسب برای رزرو وقت عمل کنند. امکان پیکاپ ویزای آمریکا از آنکارا وجود ندارد؛ یعنی اگر سفارت با درخواست فرد متقاضی مبنی بر صدور ویزا موافقت نماید و ویزا را صادر کند، متقاضی برای دریافت ویزا باید مجدداً به سفارت آنکارا مراجعه کند. همان‌گونه که پیش‌تر نیز گفته شد، پروسهٔ رزرو وقت سفارت آمریکا در شهرهای مختلف تقریباً یکسان است؛ در صورت تمایل برای آشنایی با فرآیند رزرو وقت در ادامه همراه ما باشید.

وقت سفارت آمریکا در ایروان

روند رزرو وقت سفارت آمریکا از آنکارا

پیش از هر کاری برای گرفتن وقت سفارت آمریکا از آنکارا، در پایگاه الکترونیکی سفارت آمریکا ثبت‌نام کنید و یک حساب کاربری ایجاد کنید. به یاد داشته باشید ایجاد حساب کاربری برای همهٔ افراد متقاضی الزامی است، حتی افراد بالای ۸۰ سال و زیر ۱۴ سال که نیازی به مراجعهٔ حضوری آن‌ها نیست، نیاز به ایجاد حساب کاربری مجزا دارند.

پس از تکمیل ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری، باید فرم درخواست ویزای ایالات‌متحدۀ آمریکا را پرکنید. این فرم عموماً بانام DS-160 شناخته می‌شود. در تکمیل فرم درخواست باصداقت و دقت کامل عمل کنید؛ چراکه هرگونه اشتباه سهوی یا عمدی در تکمیل این فرم باعث محرومیت از اخذ ویزای آمریکا خواهد شد. بعد از پایان این مراحل، هزینهٔ صدور ویزا را نیز به‌صورت آنلاین پرداخت نمایید.

پس از انجام مراحل ذکرشده در بالا و پرداخت هزینهٔ آنلاین جدول وقت‌هایی آزاد سفارت نمایش داده می‌شود. متقاضی از زمان‌های ذکرشده در جدول و متناسب با شرایط خود، زمانی را انتخاب می‌کند. البته زمان انتخاب‌شده به معنای زمان نهایی مراجعه به سفارت نیست. اگر سفارت با ارسال یک ایمیل موافقت خود را بازمان مورد درخواست متقاضی اعلام نماید، وقت موردنظر رزرو شده است. در غیر این صورت متقاضی باید مجدداً برای رزرو وقت اقدام نماید. پس از موافقت سفارت با وقت تعیین‌شده، متقاضی باید در زمان مقرر در سفارت حضور یابد و در مصاحبه شرکت نماید. در صورت کامل بودن مدارک متقاضی و روند مثبت مصاحبه، درنهایت سفارت با صدور ویزا موافقت نموده و ویزا را صادر می‌کند. پیشنهاد میکنیم برای اینکار از خدمات ترجمه مدارک آژانس ساحل شنی استفاده کنید.

اخذ ویزای آمریکا در آژانس گردشگری ساحل شنی

به ما محول کنید

پیشنهاد می‌کنیم تمامی امور اخذی ویزای آمریکا را به ما بسپارید و به‎جز مصاحبه در کنسولگری امریکا به چیز دیگری فکر نکنید. زیرا ما تمامی کارهای روادید شما مسافر گرامی را از وقت فوری سفارت آمریکا تا پیکاپ ویزا انجام خواهیم داد. تنها کافیست با شماره گیری تلفن ۵۷۹۳۸-۰۲۱ و یا مراجعه به آدرس تهران، سعادت‌آباد، نبش خیابان ۳۱ شرقی، پلاک ۲، طبقه ۲ با ما در ارتباط باشید.

ارسال پاسخ

چهار × چهار =