۰۲۱-۵۷۹۳۸
۰۲۱-۵۷۹۳۸

اخذ وقت سفارت بلژیک

بلژیک یکی از کشورهای اتحادیه‌ی اروپا و جزو منطقه‌ی شینگن بوده و برای سفر به آن باید ویزای شینگن بلژیک را در اختیار داشت. بیشتر افرادی که به بلژیک سفر می‌کنند قصد تحصیل، تفریح یا کار در این کشور را دارند و به‌ هر صورت بایستی ویزایی متناسب با هدف خود از سفر به این کشور را دریافت کنند. اما لازمه‌ی دریافت ویزای شینگن برای سفر به بلژیک، اخذ وقت سفارت بلژیک جهت ارائه‌ی یک سری توضیحات و مدارک مشخص است. در این نوشتار به موضوع اخذ وقت سفارت بلژیک و نکات مهمی که لازم است در این پروسه به‌خاطر داشته باشید خواهیم پرداخت.

شما عزیزان می‌توانید ضمن مطالعه‌ی این مطلب برای دریافت وقت سفارت بلژیک و یا انواع ویزای بلژیک با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با کارشناسان ما در ساحل شنی درخشان ارتباط برقرار کرده و تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید.

وقت سفارت بلژیک چیست؟

همان‌طور که اشاره شد دریافت ویزای بلژیک مستلزم ارائه‌ی مدارک در دفتر صدور ویزای بلژیک، و این امر نیز خود نیازمند در اختیار داشتن وقت سفارت بلژیک است. تمامی افرادی که قصد سفر به بلژیک را دارند بایستی ابتدا زمانی را برای ملاقات با مسئولان صدور ویزای بلژیک رزرو کنند و در زمان رزرو شده با مراجعه به مرکز صدور ویزای شینگن، تمامی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا را در اختیار مسئولان قرار دهند.

اخذ وقت سفارت بلژیک

مراحل اخذ وقت سفارت بلژیک

اگرچه هر فرد خود می‌تواند نسبت به اخذ وقت سفارت بلژیک برای دریافت ویزا اقدام کند، با این حال این پروسه گاه طولانی و زمان‌بر و برای بعضی از افراد پیچیده است. چنان‌چه شما نیز به‌علت کمبود وقت یا به هر علت دیگری قادر به اخذ وقت سفارت بلژیک در زمان مورد نظر خود نیستید می‌توانید انجام این کار را به کارشناسان ما در ساحل شنی درخشان بسپارید. شما می‌توانید تمامی کارهای اخذ وقت سفارت را به ما واگذار کنید و تنها در زمانی که ما از سفارت‌خانه‌ی بلژیک برای شما می‌گیریم در مرکز درخواست ویزا حضور پیدا کرده و کارهای مصاحبه و انگشت‌نگاری را انجام دهید.

اما چه مدارکی برای گرفتن وقت و انجام مصاحبه‌ی ویزای شینگن بلژیک مورد نیاز هستند؟

مدارک لازم برای اخذ وقت سفارت بلژیک

همان‌طور که گفتیم آن‌چه برای گرفتن وقت سفارت به آن نیاز دارید تنها یک فرم شامل اطلاعاتی مانند نام، تاریخ تولد، شماره ملی، شماره‌ پاسپورت، شماره تماس، تاریخ سفر، نوع ویزا و موارد مشابه است. اما پس از تعیین تاریخ و زمان مصاحبه لازم است تا با مدارک کامل و کافی به مرکز درخواست ویزا مراجعه کنید، چرا که مسلماً صدور ویزا برای افرادی که مدارک کاملی ندارند انجام نخواهد شد. برخی از مدارکی که باید در مصاحبه‌ی صدور ویزا همراه خود داشته باشید شامل موارد زیر هستند:

 • ۲عکس رنگی تمام‌رخ با زمینه‌ی سفید مربوط به حداکثر ۳ ماه قبل
 • ترجمه‌ی شناسنامه
 • ترجمه‌ی کارت ملی
 • ترجمه‌ی مدرک شغلی (پروانه‌ی کسب، پروانه‌ی مطب، گواهی اشتغال به کار و …)
 • ترجمه‌ی مدرک اشتغال به تحصیل
 • ترجمه‌ی گواهی حساب بانکی
 • ترجمه‌ی سند مالکیت وثیقه
 • حساب‌جاری با حداقل مانده‌ی تعیین شده به‌ازای هر نفر
 • گواهی تمکن مالی
 • پرینت سابقه‌ی بیمه
 • حساب‌های دیگر بانکی
 • ارائه‌ی مدرک رزرو هتل

بهتر است پیش از مراجعه‌ی حضوری به مرکز صدور ویزای شینگن بلژیک از عدم تغییر مدارک مورد نیاز هنگام مصاحبه اطمینان حاصل نمایید. لازم به ذکر است که ترجمه‌ی تمامی مدارک بایستی توسط دارالترجمه‌های رسمیِ مورد تأیید قوه قضاییه انجام گرفته باشد.

درصورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر درخصوص مدارک مورد نیاز برای مصاحبه‌ی ویزای شنگن بلژیک می‌توانید از راهنمایی کارشناسان ما در مرکز ساحل شنی درخشان استفاده کنید.

اخذ وقت سفارت بلژیک

هزینه اخذ وقت سفارت بلژیک

با واگذار کردن انجام پروسه‌ی اخذ وقت سفارت به ساحل شنی درخشان می‌توانید در مدتی کوتاه و با پرداخت هزینه‌ای که نسبت به صرفه‌جویی انجام شده در زمان و همچنین قطعیت اخذ وقت سفارت تقریباً ناچیز است، زمان مصاحبه برای دریافت ویزای مورد نظر خود را در مدت کوتاهی رزرو کنید. برای آگاهی از هزینه اخذ وقت سفارت بلژیک توسط ساحل شنی درخشان با استفاده از شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با کارشناسان ما تماس بگیرید.

چند نکته در ارتباط با تعیین وقت سفارت بلژیک

۱- فرم تقاضای وقت سفارت بایستی با دقت و کامل پر شود، پس دقت کنید که چنان‌چه خود قصد پر کردن فرم و دریافت وقت سفارت بلژیک را دارید آن را صحیح و کامل پر کنید و اگر می‌خواهید انجام این کار را به ما بسپارید حتماً تمامی اطلاعات را دقیق و منطبق بر واقع در اختیار کارشناسان ساحل شنی قرار دهید.

۲- زمان تعیین شده برای مصاحبه قابل تغییر نیست، پس بهتر است زمان پیشنهادی خود را با نهایت دقت انتخاب کنید. درصورتی‌که در زمان تعیین شده موفق به حضور در محل مصاحبه نشوید بایستی پروسه‌ی دریافت وقت مصاحبه را یک بار دیگر طی کنید.

۳- پس از دریافت ایمیل تأییدیه‌ی قرار مصاحبه حتماً از آن پرینت گرفته و هنگام مراجعه‌ی حضوری برای مصاحبه آن را همراه داشته باشید.

۴- توجه داشته باشید که فرم درخواست وقت مصاحبه و ثبت نام برای درخواست وقت سفارت بلژیک رایگان هستند و هزینه‌ای که از شما بابت انجام این کار دریافت می‌شود هزینه‌ی انجام امور اداری به نیابت از شما ست.

۵- تنظیم وقت مصاحبه بایستی برای هر مورد ویزا به‌صورت جداگانه تنظیم شود.

۶- امکان دریافت وقت سفارت بلژیک از ۳ ماه قبل از تاریخ سفر وجود دارد.

۷- لازم است تا هنگام انگشت‌نگاری و سایر کارهای مشابه در تاریخ مصاحبه مبالغی را به سفارت بلژیک پرداخت کنید.

۸- دریافت وقت سفارت بلژیک ممکن است گاهی به چند ماه هم برسد و این بستگی به ترافیک افراد متقاضی برای مصاحبه و اخذ ویزا دارد اما به‌طور میانگین مدت زمان بین ارائه‌ی درخواست و انجام مصاحبه بین ۳ تا ۶ هفته خواهد بود.

مختصری درباره‌ی کشور بلژیک

کشور بلژیک که نام رسمی آن «پادشاهی بلژیک» است، کشوری در غرب اروپا ست که با کشورهای فرانسه، هلند و آلمان هم‌مرز است. بیشتر مردم این کشور، نزدیک به ۶۰ درصد، به زبان هلندی صحبت می‌کنند و مابقی بیشتر به فرانسوی سخن می‌گویند. موقعیت خاص این کشور و نزدیکی آن به سه کشور مهم و بزرگ اروپایی باعث پیشرفت بسیار آن شده و تأثیر بزرگی بر گردشگری آن نیز داشته است. آب‌وهوای معتدل بلژیک، جاذبه‌های گردشگری متعدد و طبیعت زیبای آن نیز از جمله سایر عوامل مؤثر بر رونق صنعت گردشگری در این کشور هستند.

اخذ وقت سفارت بلژیک

اخذ وقت سفارت بلژیک | فوری و تضمینی

شما می‌توانید انجام تمامی مراحل دریافت وقت سفارت بلژیک فوری و تضمینی را به کارشناسان ما در ساحل شنی درخشان بسپارید و پس از دریافت وقت سفارت در مدت کوتاهی پس از ثبت سفارش، با راهنمایی مشاوران ما در محل مصاحبه حضور پیدا کرده و ضمن اگاهی از تمامی جزئیات مصاحبه با سهولت هرچه بیشتر ویزای کشور بلژیک را دریافت کرده و با خاطری آسوده به این کشور زیبا سفر کنید.

برای مشورت و کسب اطلاعات کامل درخصوص اخذ وقت سفارت بلژیک و ثبت سفارش می‌توانید با شماره‌تلفن ۰۲۱۵۷۹۳۸ با کارشناسان ساحل شنی درخشان ارتباط برقرار کنید.

ارسال پاسخ

2 + 4 =